PDA

Pogledaj cijelu verziju : RPG elementi u igrama



Kron
14-04-2008, 18:41
Da li volite rpg elemente u igrama? vidim da se u zadnje vrijeme pojavljuju tu i tamo. Meni su super, kao npr u cod4 skupljanje cammoa za oruzja i tako to ili u nadolazećem battlefield heroesima castanje "spellova" tj buffova koji healaju tvoje supatnike ili otkrivaju neprijatelja na 10 sekunda, i treba mu 30 sec da se recharga. Jesam li ja jedini kome to paše ili nas ima još?

Phronesis
14-04-2008, 19:13
"RPG elementi" su uvijek +, a personalizacija je nešto čemu su igrači uvijek težili. Doduše nekad se baš ti rpg elementi ne znaju pravilno iskoristiti. Dobar primjer korištenja RPG elemenata su System Shock, S.T.A.L.K.E.R i Deus Ex.

nosferatu25
14-04-2008, 19:52
sviđa mi se u bioshocku, ne sviđa mi se u stalkeru

Rang€r
14-04-2008, 20:46
mislim da je ovo dobar topic za pitat, jeli open-wided iliti free form kak se vec sve zove, rpg pojam? ak je u ACu i Witcheru je super napravljeno

P.S. shit Witcher i je RPG xD

nosferatu25
14-04-2008, 20:52
valjda jeste rpg pojam mada se pojavljuje i u drugim žanrovima (fps).

Phronesis
14-04-2008, 20:54
Sne sviđa mi se u stalkeru

Zašto točno?

Tricerotaps
15-04-2008, 13:03
Uvijelk dobrodosao ako je dobro ukomponiran u pricu. Deus Ex je izvrstan primjer, S.T.A.L.K.E.R nije los, mada nisu toliko izraziti elementi (hrana, tezina koja se nosi, statsi raznih oruzja) kao u Deus Exu.

Tejo.hr
15-04-2008, 13:11
Obožavam takve igre.
Iako mi Stalker kojeg neki spominju kao primjer dosta ima elementa RPGa da ga mogu nazvati RPGom.

Rang€r
15-04-2008, 18:32
Obožavam takve igre.
Iako mi Stalker kojeg neki spominju kao primjer dosta ima elementa RPGa da ga mogu nazvati RPGom.

stalker ima RPG elemenata ko i oblivion....

Da_killah
15-04-2008, 21:03
da, žalosno :P

CHOLIK
01-05-2008, 20:39
Far Cry 2 ima odlične rpg elemente ono možeš nostit samo 4 oružja ono kuiš to mi je ono bilo fakat zakon.....
Ali sad ozbiljno meni se najviše sviđa kada ima RPG elemenata u nekom štajaznam naprimjer RPG.U pucačinam većinom smetaju jer su pucačine namijenjene za veliku brzinu i preciznost,a ne brigu koliko imam stvari backpacku jer ak lik ne može teglit dosta municije(što mi se događalo u STALKERU)kad napada puno nepijatelja,to zavši kobno po njega,kužite?

ScorpiuS
01-05-2008, 21:09
RPG elementi su uvjek dobrodošli, ali da ne budu nešto što će glavnom liku omogućiti da bati i najvećeg neprijatelja jednim zamahom mača.

Arbiter of Change
01-05-2012, 12:07
Razmišljanje o tome zašto su skillovi OK, a atributi izgleda nisu.
http://www.joystiq.com/2012/04/27/why-s ... aying-gam/ (http://www.joystiq.com/2012/04/27/why-skills-are-in-attributes-are-out-in-modern-role-playing-gam/)

Skyrim and Mass Effect 3 don't include attributes at all, in fact, something that would have been unthinkable for a computer role-playing game at the dawn of the genre. But the lessened importance of attributes isn't necessarily a sign of the simplification of the genre (although that's often part of it). Instead, it's part of a trend in which skills, not attributes, serve as the most important statistical measure of an RPG character.

Deadwalker
01-05-2012, 12:15
U kompleksnijim RPG-evima teško mi je zamisliti igru bez atributa. U Diablu ili Mass Effectu su nepotrebni, pošto su to uglavnom akcijski orijentirane igre, daleko od pojma RPG-a. U Skyrimu su izbacili klase i atribute, no igru nakon 20. levela više nema smisla igrati.

Sonic_Moronic
01-05-2012, 14:18
Meni je puno draže da se atributi samostalno pune ovisi o tome kako razvijaš lika (npr. Dungeon Siege), inače uvijek imam kompleks da postoji "najbolji" build i da ću nešto zafrknuti.

Delirium
01-05-2012, 16:58
Meni je puno draže da se atributi samostalno pune ovisi o tome kako razvijaš lika (npr. Dungeon Siege), inače uvijek imam kompleks da postoji "najbolji" build i da ću nešto zafrknuti.

This.
Also, ja bih izbacio biranje klasa, ali bih uveo neki nominalni sistem koji te otprilike opisuje po tvojim statovima/abilityima koje si odabrao. Tako da kad me ljudi sretnu na ulici, a ja sam nabildana stijena od čovjeka u plateu mogu reć "Ti si dakle Warrior"

Deadwalker
01-05-2012, 17:37
Klase i atributi u istoj igri su zapravo nepotrebni pošto sa klasom imaš poprilično jasno definirane atribute, tak da još dodatno bildanje atributa je samo privid nekakvih opcija, što je dobro rečeno u članku.
Ono što je promašeno jest da su skillovi sami po sebi dovoljni u RPG-u. Skyrim je jasno pokazao da nisu jer ako makneš atribute i klase, imaš akcijsku avanturu, a ne RPG, koja ima zbilja skučene opcije. Mass Effect je oduvijek bio pucačina pa tamo micanje RPG elemenata baš i ne smeta.
Zato kažem, teško mi je iole kompleksniji RPG zamisliti bez atributa (ili bez klasa). Klase i atributi su zajedno ok, ako klase imaju recimo specijalizaciju.
Ljudi su zaboravili kak je bilo lijepo provesti u nekakvom Neverwinter Nightsu 2 barem pola sata dok si nisi definirao klasu i gledao kakve kasnije specijalizacije možeš realizirati :)

Babitz
02-05-2012, 10:37
Najbolje bi bilo da me igra samo pita kakvog lika želim i samo rasporedi atribute bez da ja išta moram sam odlučivati jer sam nesposoban shvaćati mehaniku igre. Ne daj bože da zajebem nešto, to mi sasvim uništi imerziju.

Arbiter of Change
02-05-2012, 12:19
Ne daj bože da igra ima replay value, trebaš sve moći u jednom prelasku napraviti.

sickpetey
02-05-2012, 12:35
Meni je puno draže da se atributi samostalno pune ovisi o tome kako razvijaš lika (npr. Dungeon Siege), inače uvijek imam kompleks da postoji "najbolji" build i da ću nešto zafrknuti.


Nikad nisam kuzio taj tvoj kompleks.

cham3leon
02-05-2012, 14:21
Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?

Duke of Earl
02-05-2012, 14:28
Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
Nije li malo nelogično da jedan čovjek sa 2H sjekirom pobije 10.000 protivnika i liječi sve ozlijede bočicama s crvenom tekućinom ?

Bartuc
02-05-2012, 14:42
Ili da liječiš rane od metaka i radijacije sa paštetom, kruhom, jegerom i flasterima xD

cham3leon
02-05-2012, 14:55
Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
Nije li malo nelogično da jedan čovjek sa 2H sjekirom pobije 10.000 protivnika i liječi sve ozlijede bočicama s crvenom tekućinom ?

Apsolutno, ima puno promjena koje bih ja uveo u moderni RPG, ali o tom potom.


Ili da liječiš rane od metaka i radijacije sa paštetom, kruhom, jegerom i flasterima xD

Ni to mi nije jasno. U stvarnom svijetu to sve izliječi rakija koju ne bi trebalo biti teško dodati kao item.

Sonic_Moronic
02-05-2012, 15:49
Najbolje bi bilo da me igra samo pita kakvog lika želim i samo rasporedi atribute bez da ja išta moram sam odlučivati jer sam nesposoban shvaćati mehaniku igre. Ne daj bože da zajebem nešto, to mi sasvim uništi imerziju.

Baš to.

kulamasta
02-05-2012, 16:27
Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?

Ne, to je igra...

Babitz
02-05-2012, 22:23
Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
Nije li malo nelogično da jedan čovjek sa 2H sjekirom pobije 10.000 protivnika i liječi sve ozlijede bočicama s crvenom tekućinom ?
Nop - magija. Sve ima smisla.

Maloki
02-05-2012, 23:28
Nop, alieni.

cham3leon
03-05-2012, 07:46
Nop, Chuck Testa.

EnGuardian
05-05-2012, 20:18
ja volim rpgove prije je bilo daleko bolje pa se u novije vrijeme to sve ugasilo i ostalo je samo nabrijavanje grafike nadam se da ce biti dobro s vremenom kada grafika malo stane s napredovanjem da ubace staru skolu dobre price i sve ostale segmente igri

Delirium
06-05-2012, 06:31
ja volim rpgove prije je bilo daleko bolje pa se u novije vrijeme to sve ugasilo i ostalo je samo nabrijavanje grafike nadam se da ce biti dobro s vremenom kada grafika malo stane s napredovanjem da ubace staru skolu dobre price i sve ostale segmente igri

.,!?;:

cham3leon
06-05-2012, 09:32
Del :pray: :pray: :pray: