PDA

Pogledaj cijelu verziju : Texture za 3D modele (aUV)



C
13-04-2008, 22:17
Trebale bi mi texture rasporenih, šivanih, krvavih...leševa, točnije čudovišta. :|
Capcom mi je dao texture iz RE4, gdje su većinom ofucani zombiji. Jest da su i te texture krvave i rasporene, ali mi najviše trebaju zašivane, a tamo ih nema.
Ne znam kako da kažem, zamislite krvavo čudovište, koje je rasporeno, pa još i zašiveno onako ofrlje. Tako nešto bi mi trebalo, ako ima netko, da mi dâ. Nemojte mi samo davati linkove na kojekakve webove gdje bih se trebao registrirati, pa plaćati, itd., svakako sam već pretražio net i nigdje nisam naišao, dajte mi samo sliku, sve jedno je u kojoj je rezoluciji.

Barathrum
28-04-2008, 00:00
ako zelis mogu ti ja nacrtat a ako vec imas gotove likove proslijedi mi obj, pa cu ti napravit i normale i displacement u zbrushu tako da ce ti lik sa 50 000 poligona izgledat kao da ima milijun poligona.

za crtanje textura 450 kn po komadu, za dodatnu obradu u zbrushu 200 kn po komadu sto znaci da bi te to izaslo oko 650 kn po komadu.
to je odprilike prosjecno koliko sam nedavno prodao texture i doradu.

usput bilo bi dobro da likove wrapas i proslijedis mi fajl image sa skupinom poligonalnih selekcija pa da to moze lijepo sjest na lika jer ako namjeravas da ti crtam "monstera" iz fornta, backa i side (koncept), minimalac je 1000 kn.

inace tip - ako zelis ofucane savove nacrtaj ih u photoshopu, svagdje drugdje ces bit primoran platiti.

ako se bavis 3d-om i nepoznajesh photoshop onda se ne bavis ni 3d-om.

C
28-04-2008, 00:21
Sve to znam i ja, samo ne znam crtati.
Trebala bi mi samo gotova slika, lako ću ja nju editirati u Photoshopu i prilagoditi texturama.
Treba mi free.

Edit: Eidtirao si post, dobra ideja, superička, ofucano je bolje za horrore. :thumbs2:

Edit 2: Evo, sam sam napravio rez i to sve. Neka tema i dalje bude otvorena, u slučaju da mi zatreba još neka textura, a ne mogu je naći na netu, i sl.

Barathrum
29-04-2008, 02:05
Sve to znam i ja, samo ne znam crtati.
Trebala bi mi samo gotova slika, lako ću ja nju editirati u Photoshopu i prilagoditi texturama.
Treba mi free.

Edit: Eidtirao si post, dobra ideja, superička, ofucano je bolje za horrore. :thumbs2:

Edit 2: Evo, sam sam napravio rez i to sve. Neka tema i dalje bude otvorena, u slučaju da mi zatreba još neka textura, a ne mogu je naći na netu, i sl.


tip:

uzmes texturu koze, povuces crvene linije (recimo neki grbavi x), bacis blend, soft light ili over' su cesto najbolji za to, uzmes tada olovku i tablet i polako sa svjetlijim tonovima prelazis uz tu srvenu liniju - (lightness) - uzmes crnu i polako sa unutarnjeg ruba tog crvenog iksa dobojavas i pravis neravnine, uzmes smedju boju i ides cik-cak uz crvenu liniju i pravis savove, bacis lagani blend - emboss sa filterom, kolapsaš blend u clean layer, uzmes texturu metala i preko over'-a isteksturiras i odrezes visak teksture koja prelazi izvan savova.

svega 15 minuta posla.
za crtanje textura netreba ti poznavanja anatomije niti bilo cega drugog vec samo masta i snalazljivost.

C
29-04-2008, 02:07
Ma, OK je, već sam napravio.
BTW "Edit 2"