PDA

Pogledaj cijelu verziju : Monitor 19'' za igranje



Filip_k
13-04-2008, 13:34
Neka dobra preporuka navedenog monitora do 1800kn.

bezimeni
13-04-2008, 14:29
Philips 190C8FS, LCD, 19", (http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=4744)
1.459,12Kn tak da ti i ostane love....

R@pt0r
13-04-2008, 15:09
@bezimeni
Danas više nema smisla uzimat monitor standardnog formata, widescreen je sada in.

Evo ti jedan 19" LG LCD L197WH (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113060)S1.639,00
Ovisno dali ti BAŠ treba 19", ako ne...
Može i ovako 20" Samsung SM 206BW (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1110158)S1.798,99
I ako možeš dodat još 100kn ovaj, također 20" Samsung SM 2032BW (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113000)

Sickmanno1
13-04-2008, 15:21
WS 19" suxxa dosta...ispod 20" WS ne bi se trebao kupovati...

To je naravno moje misljenje...

bezimeni
13-04-2008, 15:23
da, ali za 1680 x 1050 rezoluciju treba imati i mašinu.

R@pt0r
13-04-2008, 15:41
da, ali za 1680 x 1050 rezoluciju treba imati i mašinu.
Istina...
@Sickmanno1
Nebi se složio s tobom, imam jednog frenda kojeg sam jedva nagovorio da kupi 19" WS kad je ipak kupio je bio full zadovoljan i zahvalan što sam ga nagovorio :D
I nakon toga su mu se priključili još dva frenda, koji su također prelazili sa CRT-a i svi su zadovoljni.
I ja sam mislio prije da suxxa, al kad smo monitor smjestili na radni stol (ja sam još na CRT-u :()
Već sam imao drukčije mišljenje. Nije uopće TOLIKO loše... Sasvim dovoljno za bilo koga.
Al opet, kužim to je tvoje mišljenje. Valjda znaš o ćemu govoriš :)

@Filip_k
Znaći ti nebi išao više od 19" WS-a?

Sickmanno1
13-04-2008, 15:51
Da moje misljenje...neznam nekak mi je preogromna razlika izmedu tog jednog inca, znaci 19 i 20 WS...

R@pt0r
13-04-2008, 16:13
Kužim te. Tako sam i ja mislio kad sam gledao monitore na policama u Ve-milu.
Sasvim je drugačije kad imaš jedan 19" WS na stolu pred sobom. Skoro pa nema razlike između 19 i 20" (tako se čini).
Dok sam gledao u dućanu, onak među još 10 komada, neki 20" neki 22", 19" izgleda FULL premaleno.

W3DR4N
13-04-2008, 16:46
19' widescreen je doista preuzak. Ima drugačije računanje dijagonale, tj. isto računa, ali treba ići više u širinu, i tako se visina znatno smanjuje. Pri uzimanju widescreen monitora, nije poželjno gledati bilo što ispod 22'.

Ovaj philips koji ti je bezimeni preporučio je poprilično dobar izbor. Možeš pogledati i samsunga u istom cjenovnom rangu.

Widescreen nije nikakav in. 16:10 je i dalje nestandardan format čak i za widescreen sadržaje, a ove gluposti koje forsira Assassins Creed primjerice će brzo potonuti pod težinom vlastite gluposti.

bezimeni
13-04-2008, 17:17
19' widescreen je doista preuzak. Ima drugačije računanje dijagonale, tj. isto računa, ali treba ići više u širinu, i tako se visina znatno smanjuje. Pri uzimanju widescreen monitora, nije poželjno gledati bilo što ispod 22'.

Ovaj philips koji ti je bezimeni preporučio je poprilično dobar izbor. Možeš pogledati i samsunga u istom cjenovnom rangu.

Widescreen nije nikakav in. 16:10 je i dalje nestandardan format čak i za widescreen sadržaje, a ove gluposti koje forsira Assassins Creed primjerice će brzo potonuti pod težinom vlastite gluposti.

Dijelimo isto mišljenje.Više nesmiješ predložiti standardnu kockicu a da te ne zaskoče kako si predložio nešto što je "zastarjelo".16:9 ni po meni nema smisla ispod 22".20" je minimum.

R@pt0r
13-04-2008, 18:24
To su vaša mišljenja. Mislim da će se većina složit samnom. Neovisno o 19" WS-u nego općenito WS format.
Većina manje zahtjevnih gamera koji žele nešto bolji monitor i koji si mogu priuštit imaju ili će kupit (kao recimo autor teme) nekakav WS, bilo 19", 20", 22"...
Pa normalno da ću mu preporučit neki WS, a ne neku kocku od monitora.
Nije nikakav in, samo sam se tako izrazio...

@Filip_k reci ti meni iskreno, šta bi stvarno išao na 19" monitor standardnog formata prije nego na WideScreen?

EDIT:
Osobno imam doma 17" CRT monitor, i mogu reć nakon 1-2h rada na 19" WS-u kod frenda mi se ovaj moj ZGADIO...

Filip_k
13-04-2008, 18:29
@ R@pt0r - pa i mogao bih uzeti i 20''. Ovaj mi se je dopao ''''20" Samsung SM 206BW 1.798,99'''''
Samo bih ga trebao vidjeti uživo, jel nemam neki dojam o veličini. Osobno mi veliki monitori nisu nešto pretjerano lijepi, pa sam mislio max do 19'', ali ću otiči do ve-mila i pogledati gornje spomenuti monitor, makar onaj što je i bezimeni preporučio je sasvim ok., samo je problem trgovina... :(

Filip_k
13-04-2008, 18:31
To su vaša mišljenja. Mislim da će se većina složit samnom. Neovisno o 19" WS-u nego općenito WS format.
Većina manje zahtjevnih gamera koji žele nešto bolji monitor i koji si mogu priuštit imaju ili će kupit (kao recimo autor teme) nekakav WS, bilo 19", 20", 22"...
Pa normalno da ću mu preporučit neki WS, a ne neku kocku od monitora.
Nije nikakav in, samo sam se tako izrazio...

@Filip_k reci ti meni iskreno, šta bi stvarno išao na 19" monitor standardnog formata prije nego na WideScreen?
Onak iskreno,.... NE :D

R@pt0r
13-04-2008, 18:46
Tako je Filipe :D
Vjeruj mi, nećeš požalit. Frend ga ima doma i ono lud sam kad pogledam u monitor dok igra neku igru ili radi bilo šta na njemu.

Kad bi stali igrat na njemu neko vrijeme, uvjerili bi se da i nije toliko loše.

W3DR4N
13-04-2008, 20:34
Frend je kupio manji widescreen i požalio.

Većina igara ne podržava egzotične rezolucije, pa reže ili razvlači sliku, što je u većini slučajeva ružno. Nije da će samo igrati ove gfw generacijske hitove da imaju WS po defaultu.

Osim toga, widescreen je izuzetno nepraktičan za rad. Većina programa je pisana za standardne rezoluciju (1024), kao i većina web stranica. Tako opet imate neispunjen prostor u širinu, a izuzetno malen prostor za rad po visini.

Jedino što bih od widescreena kupio je 24', pošto je visok kao standardan monitor, ali puno širi što je ugodno pri radu sa slikama velikog formata.

Uđi u bilo koju informatičku trgovinu i pogledaj 19' 5:4 i 19' 16:10. Drugi izgleda znatno manje, vizualno uži od 17'.

Kocka je zakon. Ako je godinama funkcionirala, može i dalje.

R@pt0r
13-04-2008, 21:30
Frend je kupio manji widescreen i požalio.

Većina igara ne podržava egzotične rezolucije, pa reže ili razvlači sliku, što je u većini slučajeva ružno. Nije da će samo igrati ove gfw generacijske hitove da imaju WS po defaultu.

Osim toga, widescreen je izuzetno nepraktičan za rad. Većina programa je pisana za standardne rezoluciju (1024), kao i većina web stranica. Tako opet imate neispunjen prostor u širinu, a izuzetno malen prostor za rad po visini.

Jedino što bih od widescreena kupio je 24', pošto je visok kao standardan monitor, ali puno širi što je ugodno pri radu sa slikama velikog formata.

Uđi u bilo koju informatičku trgovinu i pogledaj 19' 5:4 i 19' 16:10. Drugi izgleda znatno manje, vizualno uži od 17'.

Kocka je zakon. Ako je godinama funkcionirala, može i dalje.
Kk šefe, kako ti kažeš.
Ja se držim svojih riječi.
Za mene je "kocka" povijest, kad je se riješim.
I ima ljudi koji će se složit samnom, nemam šta dalje govorit.
Peace

ezav
13-04-2008, 22:32
Je ali Kocka je i dalje zakon u vecini stvari .. iskreno tek su nedavno po meni igre pocele imati "pravu" podrsku za WS ..
99 programa nativno radi bolje na kocki nego na WS...
Jedino di sam se fakat uvjeril da WS ima debele prednosti to je kod gledanja dvd-ova i radenju s puno excel tablica ..

Meni je uzasno zao jer se forsa WS jer vec par mjeseci odgadam prelazak na veci monitor jer necu WS (a nabavka vece dijagonale od 19" bilo CRT ili LCD je izgleda nemoguca misija) ..

I da od svega kaj sam videl ne po meni se ne splati ici na WS ispod 24" jer jedini ima neku normalnu "visinu"...

W3DR4N
13-04-2008, 22:45
Kk šefe, kako ti kažeš.
Ja se držim svojih riječi.
Za mene je "kocka" povijest, kad je se riješim.
I ima ljudi koji će se složit samnom, nemam šta dalje govorit.
Peace

Ma nemoj se sad povući jer ja tupim svoje.
Ovo može ispasti odlična rasprava uz dobre argumente.

Bishop_45_(2)
13-04-2008, 23:50
kuiš, frend je provalio da ja widescreen prirodniji, no lik ima pravo, pogled u sirinu ti je prirodniji od pogleda u visinu, tako da mi osobno wide puno bolje odgovara; dodatan prostor u sirinu ti dolazi u korist ako radis u Mayi ili Photoshopu i imas pun q menija okolo naokolo, no eto, stare bi se igre prema njemu mogle ponasati kao prema kakvom egzoticnom vocu, pa jbg, zato cuvaj stari 15" monitor.
Takodjer, ezav je naveo da je ljepse gledati filmove na njemu.

I uvijek se mozes tjesiti da 5 sati igranja nije nimalo stetno, kako, pa jbt wide je zdrav za tvoje zute pjege....

R@pt0r
14-04-2008, 07:22
Ma nemoj se sad povući jer ja tupim svoje.
Ovo može ispasti odlična rasprava uz dobre argumente.
Ok, onda ajmo :D
Svjestan sam da je kocka i dalje zakon i sve (i je za neke stvari, za sada, ali ne zadugo). Tako se govorilo i za puno stvari. Recimo mobiteli, ma šta će ti u boji, šta će ti kamera (i to po 1.3, 2.0 pa na dalje). Evo recimo moj frend (opet frend :P), prije godinu dve govorio je ma netreba meni kamera ili bilo kakav ekran u boji, glavno da mogu slat/primat poruke i pozive. Ma 3310 je zakon bi rekao. Pa je 3310 je zakon, koristi svrsi, al više to FAKAT nije to. I danas to neki tvrde. Ali nema tehnologija ide dalje, ide na BOLJE. I jednog dana, a to je JAKO brzo kocke će imat neki optimisti kojih boli za monitor (mah, dobro je meni i ovako će reć). Uredu je to što WS još nije U POTPUNOSTI standardiziran, al opet, kako vidite sve nove igre prelaze na taj standard, prilagođavaju ih toj rezi (meni se to sviđa). Za filmove da i ne prićam. Eto ti još jedan primjer, aj reci mi gdje se više proizvode DX9 kartice, nema, sve DX10. Htjeli mi ili ne. Tako se i u vezi DX10-ke raspravljalo, ma to je bzvz bla bla bla, znaš i sam priču.
Televizije, LCD, plazme svi su oni 16:9 ili 16:10 (kako već) formata. I pomalo svi kupuju to. Zavisi od cjene. Jer i dan danas se nažalost cijena plazma i LCD televizija drži. Tako da neki još ćekaju.
Znaš šta neda mi se više pisat... ne fakat, mislim da si me skužio šta ti želim reć.
Ne želim niš loše, ne želim ispast tvrdoglav. Samo kažem kako stvari stoje...
No hebeno je tako...
A što se tiće 19" WS-a, evo skužio sam da vam ima smisla kupovat 22" WS.
Pa gle ako si nemogu priuštit 22" WS (+ grafu), a TOLIKO želim WS i ne želim spiskat lovu na neki malo bolji 22" WS i neku "pilu" od kompa. Pa rađe ću onda uzet 19" WS, što je meni sasvim dovoljno.

W3DR4N
14-04-2008, 12:13
A gle, ja moram razmišljati kao grafičar. Recimo, dosta ljudi u toj struci je do nedavno kupovalo CRT monitore, bez obzira na standardizaciju i pojeftinjenje LCD-a.
Zar su oni zadrti korisnici koji ne žele preći na novu tehnologiju? Ne! I ne! Jednostavno, LCD je imao preslab kontrast i boje su bile preslabe za profesionalni rad.

Šta se tiče WS-a i filmova, moram te razočarati.
Kompresije slike su prevelike, te je prosječna rezolucija kvalitetnog videosadržaja otprilike 600x350 pixela, s odmakom od 50+/- na obje.
Rijetko tko se u privatnom korištenju susreće s većim formatima, a dok zaživi full HD veličina, proći će barem 5 godina, ako ne i više.
Zato sad, za razliku od kocke, mali video format se mora još više razvlačiti, pri čemu je slika još mutnija.
Na kraju krajeva, videosadržaji se prave za 16:9 format, što znači da su i na widescreen monitoru filmovi odrezani.

Glasam za to da se widescreen nikada ne standardizira, već da za svaki model monitora izlaze dvije revizije, klasična i wide.


U svemu te podržavam ako pričamo o televizorima, kod kojih je "kocka" stvar prošlosti, i pri čemu ti ekran služi samo za multimedijalne sadržaje. Kod monitora, situacija je u potpunosti drugačija.

Sickmanno1
14-04-2008, 12:31
W3DR4N, ispravi me ak sam u krivu, al zar nisi ti rekao da kupujes uskoro 24"" WS <_<...ili sam ja nesto pobrkao...

Uglavnom sry ljudi sto vam ulazim u raspravu, al ustvari da nezelite da ulazim tipkali bi preko PP...

U svojem Gamerskom zivotu posjedovao sam od 14" BW monitora, jos 15" CRT, 17"CRT i sada zadnji monitor koji sam kupio je 22" WS i ono sto mogu reci jest, da sam prezadovoljan...a i prijatelji koji imaju manji monitor odusevljeni su ovim monitorom..

Neznam W3DR4Ne da li si pogledao koji BluRay RIP...na kocki i na WC formatu...da jesi vidio bi razliku, a ispravi me ako sam pogrijesio dok kazem da je BluRay format buducnosti...

Takoder u zadnjih godinu dana nisam naletio na novi naslov igre koji nepodrzava 16:10 rezoluciju, znaci igre se polako standariziraju za WS monitore...takoder ako pogledas malo trgovine, sve teze i teze je naci obicnu kocku...

A i dok igras starije igre, na recimo rezoluciji 1280x1024, kako ja igram WarCraftIII, monitor ima autopozicioniranje slike, tak da nista nije neprirodno razvuceno...

Samo i dalje stojim kod toga da je 19" WS premali, i izgleda ko 17" kocka prakticki...

Dok 20" WC vec lijepse izgleda i preporucit cu ga svakome bolje nego kocku...

R@pt0r
14-04-2008, 12:31
U potpunosti shvaćam tvoja razmišljanja kao grafičar, al nisu svi grafičari kao ti.
To što govoriš, 95% njima ne igra nikakvu ulogu.
Neznam šta bi ti više rekao jer za svaki lonac nađeš poklopac. (nemoj ovo shvatit kao provokaciju)

Znaš šta bi bilo najbolje...
Stavi lijepo anketu, pa da vidimo tko će glasat za WS a tko za STD monitore.
Što se tiće veličine nek sami prokomentiraju. Dali su se pokajali što su uzeli WS, dali bi ipak rađe na standardni format itd...
Probaj, pa se uvjeri...

W3DR4N
14-04-2008, 12:47
@Sickmanno1

Jesam, ali vidi visinu jedne 24' zvijeri. To igra ključnu ulogu da bi širina bila opravdana.
Snimam Dellovu ultrasharp liniju. Ma kad ga vidiš... ljubav na prvi pogled.

BlueRay ripovi imaju koliko? 12GB? Omjer između 700mb i 12gb je toliko velik da se razlika u kvaliteti proguta. Preslabi su codeci, još uvijek.

Da, ima autopoziciju, čime je prednost ws-a stopostotno zakinuta.


@R@pt0r

Ne treba meni anketa. Jedan ili sto glasova me u ništa neće uvjeriti.

U biti, prilažem sliku. Ona bi trebala i vas i autora teme uvjeriti koliko su widescreen monitori ustvari uski.
http://www.sunstorm.com/stuff/lcdsizes.gif

Sickmanno1
14-04-2008, 12:52
BluRay RIP ide na DVD...znaci 4.7GB...

I vjeruj mi da je kvaliteta puno bolja od standardnog DVD formata...

Vidio sam 24" monitor na lanu i stvarno nema sta, zvjer...al ja i dalje stojim da je obicnom Gameru, savim dovoljan i 22" WS monitor, cak i predovoljan...

A ti sad reci da je 22" WS mali i da je bolja kocka, pa ces dobit batina u ZG XD

R@pt0r
14-04-2008, 12:55
To govoriš jer znaš kako bi ljudi glasali...
I ova slika mi niš ne znaći, opet mi je WS puno bolji.
Puno mi je bolje kad ekran ide što više u širinu nego u visinu.
To što su uži gore i dole, tu uopće nevidim ništa loše...


Jesam, ali vidi visinu jedne 24' zvijeri. To igra ključnu ulogu da bi širina bila opravdana.
Snimam Dellovu ultrasharp liniju. Ma kad ga vidiš... ljubav na prvi pogled.
Skupa ti je ta ljubav...
Skromni ljudi će se zadovoljit i sa 19" (opet ponavljam)

Sickmanno1
14-04-2008, 13:00
Skromni ljudi će se zadovoljit i sa 19" (opet ponavljam)

Mislim da ni skromnim ljudima nije problem dati jos 500kn vise i kupiti 22" Ws monitor kojih sad fala bogu ima za ispod 2k kuna ^^

W3DR4N
14-04-2008, 13:07
@sicko
Ne možeš mi uletiti s 22'. Naravno da je dovoljno velik, jer se po visini mjeri s 19'. Ali je i 1000 kuna skuplji. A tih 1000 kuna baš nema svatko. To je oko 70% veća lova, gledano po sličnim specifikacijama.

HD ripovi, da bi stali na dvd format, moraju biti suženi na 1280×720. A to nije ni HD ready standard, a pogotovo ne FullHD, koliko od nove generacije očekujem.

Sorry, radije imam 19' Samsung za 1700 kuna, nego li 22' LG za istu cijenu. Kvalitetom slike su nebo i zemlja.

@raptor
To što je uži je veliki problem. VELIKI. Pogotovo ako imaš četiri-pet redova toolbara u programu. Zahtjeva nepogodan zoom i previše scrollanja.

Usput, svaka je ljubav skupa. Pitanje je koliko si ti zaljubljen.

Što se tiče zadnjeg reda. Naravno da će se zadovoljiti s 19'. I ja ga koristim u kućnoj uporabi. No to ne znači da moram i želim imati ws. Svakom kupnjom ekrana sam išao na veći i bolji. Prelaziti na ws iste dijagonale je nazadovanje.

Također, dugo standardizirana 1280x960 će puno ljepše izgledati na kocki nego li widescreenu.

R@pt0r
14-04-2008, 13:15
Skromni ljudi će se zadovoljit i sa 19" (opet ponavljam)

Mislim da ni skromnim ljudima nije problem dati jos 500kn vise i kupiti 22" Ws monitor kojih sad fala bogu ima za ispod 2k kuna ^^
A i to što kažeš...
Jedino sad oni skromni koji baš gledaju na svaku sitnicu kako bi uštedili ^^
A ima ih, u to sam se uvjerio xD

EDIT:
@W3DR4N
Kratko i jasno, otvori temu tj. anketu kako sam i rekao pa da vidimo...

Sickmanno1
14-04-2008, 13:25
Dude...

AOC Monitor TFT 22\" T03 2216SW #27685

Gotovina/virman: 1.413,32 kn

22" monitor za ispod 1.5k kuna :D

5ms, 2000:1 konstrast...po meni super kupnja...

AOC CRT monitor mi je radio 7 godina bez problema...

R@pt0r
14-04-2008, 13:47
Dude...

AOC Monitor TFT 22\" T03 2216SW #27685

Gotovina/virman: 1.413,32 kn

22" monitor za ispod 1.5k kuna :D

5ms, 2000:1 konstrast...po meni super kupnja...

AOC CRT monitor mi je radio 7 godina bez problema...
Ja man! Stvarno nije loše, za tu cijenu, pih ^^

ezav
14-04-2008, 15:16
Kaj svi gledaju ultrasharp seriju ...

Ja razbijam glavu izmedu

DELL 2408WFP TFT

ili

Uzeti 21 IBM prek E(vil)-Bay ...

I nemrem se odluciti

Btw. zna li tko koja je realna razlika izmedu E248WFP TFT i 2408WFP TFT osim kuta gledanja (u kojem je razlika u minornih 0.9 stupnjeva) .... jer u cjeni je poveca .. jedino kaj sam nasel na netu da 2408WFP TFT daje nesto realnije boje .. eh dali se zbog toga splati davati skoro duplo vise ????

Filip_k
14-04-2008, 18:51
Cool. Počeli smo od 19'' , pa se negdje spominjao 17'', to sve preko 20'' da bi na kraju došli do 22''. :pray: :pray:

Uglavnom uvjerili ste me da ne kupim 19'' monitor. Ajmo onda ispočetka

Monitor 20'' ili viši za igranje, max 1800kn(+-50)

Jednu preporuku imam '''''AOC Monitor TFT 22\" T03 2216SW #27685 - 1.413,32 kn'''''''

R@pt0r
14-04-2008, 20:37
A jadan, zbunili smo ga ^^

Evo ovako, moj konačan odgovor je: :D
Links - 22'' LCD LG L222WS (http://www.links.hr/index.php?naziv=Monitor+22%27%27+LCD+LG+L222WS%2C+ 5ms%2C+300cd%2Fm2%2C+1000%3A1%2C+D-sub%2C+crni%2C+wide&option=artikl&id_kategorija=10032609&id_artikl=100.326.013)S Cijena za gotovinu:S1.679,00 kn

EDIT:
Btw, koju grafu imaš?

W3DR4N
14-04-2008, 21:33
Nečista slika. Slabe boje. Slabo osvjetljenje. Pomogućnosti nemoj.

ezav
14-04-2008, 22:10
Tnx :)

A sada na temu :D

Ako se ide ispod 22-24 incha ne ici na WS :)

W3DR4N
14-04-2008, 22:42
Pa monitor se kupuje jednako kao televizor. Najbolje je kad ispred sebe imaš dvadesetak izloženih, pa na licu mjesta odabereš onaj koji ti se najviše dopada, koji ti je cijenom najprihvatljiviji i onaj koji ti ima najljepšu sliku. Ionako se na većini vrti 3D mark, a to je isto kao i da se vrti igra. Ako te baš zanima windows ili film, rado će ti frajer u dućanu pustiti nešto drugo.

Ovako, kad ti gledaš preko interneta, vidiš umanjenu sliku samog uređaja, dok su ti tehnički podaci samo prazne brojke.

Filip_k
15-04-2008, 11:47
A jadan, zbunili smo ga ^^

Evo ovako, moj konačan odgovor je: :D
Links - 22'' LCD LG L222WS (http://www.links.hr/index.php?naziv=Monitor+22%27%27+LCD+LG+L222WS%2C+ 5ms%2C+300cd%2Fm2%2C+1000%3A1%2C+D-sub%2C+crni%2C+wide&option=artikl&id_kategorija=10032609&id_artikl=100.326.013)S Cijena za gotovinu:S1.679,00 kn

EDIT:
Btw, koju grafu imaš?
8500gt

Ne da ste me zbunili nego ste se udaljili od glavne teme za čak 5'' :D

Jest da mi prepruke dobro dođu, ali sad više neznam kome vjerovati, a kome ne. Dal da kupim WS ili ne. Dal ići na manje od 20'' ili ne. Još mi samo treba da mi netko predloži monitor za 2500kn i da počne govoriti sve naj o njemu, onda budem stvarno zbunjen. A kad malo bolje razmislim i jeasm
:o :kill:

R@pt0r
15-04-2008, 14:42
Prijatelju moj, razumijem te u potpunosti...
Ajmo mi lijepo na PM ;)