PDA

Pogledaj cijelu verziju : C & D disk



Kaje jaje
12-04-2008, 14:42
Znaci, ja imam C & D disk, ali zelim da mi bude samo C, znaci da koristim samo C disk, mozete li mi pomoći?

Haki
12-04-2008, 14:47
Skini "Partition Magic" i tu mozes stavljati,brisati diskove,smanjivati,povecavati Gb...

Kaje jaje
12-04-2008, 14:47
ok hvala ti

Kaje jaje
12-04-2008, 15:29
hmmm.... Neznam ja baratat s tim, zna li iko nesto lakse i bolje?

Peyo
12-04-2008, 15:41
hmmm.... Neznam ja baratat s tim, zna li iko nesto lakse i bolje?

To si mogao odmah napravit čim si išao instalirat prvi puta/ponovo Windowse. :wink:
P.S. Nemoj radit duple postove, zato postoji EDIT.

DrunkyDuck
12-04-2008, 17:54
To si mogao odmah napravit čim si išao instalirat prvi puta/ponovo Windowse.
Kako mu to pomaze?

KJ, nema jednostavnijeg programa od partition magica, svi rade na istom principu.

Dakle, ti zelis ukloniti D particiju i sav preostali prostor prebaciti na C.

Koraci (mozda ne 100% tocno buduci da ne koristim PM), radis na svoju odgovornost:
1) Backupiraj sve podatke sa d: koje trebas buduci da ce nestati
2) Pokreni PM
3) Trebao bi vidjeti svoje dvije particije, prvo moras ukloniti D da bi oslobodio prostor
4) Klikni desnom tipkom na D i potrazi delete/remove partition (ili slicno, uglavnom, odnosi se na uklanjanje particije)
5) Sad bi umjesto D trebao vidjeti "unnalocated" ili "free" space (napomena, particija jos nije uklonjena, na kraju moras sve potvrditi ali NEMOJ JOS)
6) Slobodnim prostorom diska zelis prosiriti C, dakle, desni klik na C particiju i odaberi "resize partition". Mozes rucno upisati novu velicinu diska (prepisi maksimalnu) ili na slicici povecati particiju pomicanjem slidera.
7) Sad klikni "Apply" da bi PM odradio sav posao. Restart ce biti potreban zbog resizeanja sistemske particije.

Inace, ne predlazem ti koristenje samo jedne particije. Radje napravi C koji ima oko 10-20GB (za windowse i stalne programe poput firefoxa, winampa i slicnih ce biti sasvim dovoljno), a D koristi za igre, vece programe, backup i sl.

Ako se na to odlucis umjesto 4og koraka mozes samo resizeati velicinu D particije i na kraju novo oslobodjenim prostorom opet povecati C.

Haki
12-04-2008, 18:08
hmmm.... Neznam ja baratat s tim, zna li iko nesto lakse i bolje?
pa ako zelis uciniti sto zelis sa diskom malo se potrudi pa nadi na google neki tutorial