PDA

Pogledaj cijelu verziju : Restart



Chimera
11-04-2008, 20:13
Mom, frendu se PC restartira cim Windows loading screen prodje, PC je kupio pa neznam jel ima mijesec dana, neznam za sad hardverske specifikacije ali cu ih sutra postati. Bilo kako, nemoze ni pokrenuti Windowse ni u safe modu ili bilo kojoj drugoj opciji!
Probaio sam brisati Windowse ali se pojavi BSOD!
Btw Windowsi su XP mislim da je SP2, i ovo mu se dogodilo nakon sto je na vecer ugasio PC u jutro nije mogao upaliti PC!
Plz, pomagajte!!
Hvala!

RIDER32
12-04-2008, 03:22
Jel se resetira samo u igrama ili i na prazno.
Jel si instaliro sve drivere.
Napravi memtest.

Filip_k
12-04-2008, 09:18
Mom, frendu se PC restartira cim Windows loading screen prodje, PC je kupio pa neznam jel ima mijesec dana, neznam za sad hardverske specifikacije ali cu ih sutra postati. Bilo kako, nemoze ni pokrenuti Windowse ni u safe modu ili bilo kojoj drugoj opciji!
Probaio sam brisati Windowse ali se pojavi BSOD!
Btw Windowsi su XP mislim da je SP2, i ovo mu se dogodilo nakon sto je na vecer ugasio PC u jutro nije mogao upaliti PC!
Plz, pomagajte!!
Hvala!
Rekao si da kad si brisao windowse da ti se pojavi BSOD. Kad ti se točno pojavi? Dal si brisao windowse preko windowsa ili preko boota? Tako nešto se zna dogoditi ako si clocao procesor(ustvari tvoj prijatelj). Svakako restaraj bios, pa probaj ponovno, ali odgovori i na ova pitanja.

Chimera
12-04-2008, 10:45
Jel se resetira samo u igrama ili i na prazno.
Jel si instaliro sve drivere.
Napravi memtest.
Kao sto rekoh restartira se kada loading screen prodje od windowsa ne u igri.

@Filip_K

Probao sam brisati windowse iz boota, i kada bi se trebalo pojaviti ono kao press R for repair i ono delete partitions bla bla kako to vec bude onda se pojavi BSOD.
I ne, frend mi nije clockiro nista on nikada nebi znao tako nesto napraviti. I da instalirao sam sve drivere.

Blacky_123
12-04-2008, 13:39
Probaj promijenit memoriju ili stavit druge windowse( vistu ili xp(sp1))

Filip_k
12-04-2008, 14:33
Jel se resetira samo u igrama ili i na prazno.
Jel si instaliro sve drivere.
Napravi memtest.
Probao sam brisati windowse iz boota, i kada bi se trebalo pojaviti ono kao press R for repair i ono delete partitions bla bla kako to vec bude onda se pojavi BSOD.
I ne, frend mi nije clockiro nista on nikada nebi znao tako nesto napraviti. I da instalirao sam sve drivere.
E to je dosta veliki problem. Može biti da je do memorije ako nisu od istog proizviđača. Probaj ramima mijenjati slotove na matičnoj, nekima je pomoglo. A što se tiče frenda, pusti ti to da on to nebi znao. Možda je kupio novi pcplay časopis i vidio temu od Amd Freaka 'overclockin', pa se je htio malo poigrati, kad ono paf, neradi komp, a ne zna kaj treba napraviti, pa tebe zove upomoč. Ajd ti za svaki slučaj restartaj bios ili preko baterije ili preko jumpera, jel mi ništa više trenutno ne pada na pamet osim ovoga, možda se netko nečega sjeti pa ti pomogne, ali svakako restartaj bios pa javi jel pomoglo.

Sickmanno1
12-04-2008, 14:41
Ma kakva memorija...pa jel niste procitali da je komp kupljen prije mjesec dana...znaci mjesec dana je sve radilo kak spada...I da ziher bi kupio novi komp i 2 vrste memorije...

Meni najvise smrdi na neki hardverski kvar...nosi to na servis, dok jos imas garanciju...

Filip_k
12-04-2008, 14:46
Ma kakva memorija...pa jel niste procitali da je komp kupljen prije mjesec dana...znaci mjesec dana je sve radilo kak spada...I da ziher bi kupio novi komp i 2 vrste memorije...

Meni najvise smrdi na neki hardverski kvar...nosi to na servis, dok jos imas garanciju...
Nebi vjeroval ali ja poznam takve zihere, jest da su to genijalci ali kaj je tu je... :D

C
12-04-2008, 19:35
Moj frend je kupio novi PC, vjerojatno najbolji što je bio prije mjesec dana, i pokvario se oko 17 puta. Jadnik mjenjao servise i servise, i ja sam mu na kraju baratao oko PC-a, i opet isto, meni na očima, Windowsi padaju kao tempovi. Na kraju je cijeli PC zamjenio novijim, i kako god da instaliram Windowse koji su orginal 64 bitni, nikako da explorer.exe radi, ni meni, ni drugima u servisu. Jadnik si kupio samo problem....

Tako sam i ja imao PC, kojemu je u mjesec dana crkla matična ploča, dva HDD-a i grafička. Sada imam već treću godinu iz inozemstva Hybridni procesor, matičnu ploču i printer, i zbog toga ga ne mogu servisirati, što sam mislio da će biti problem, ali nije se pokvario još, već treću godinu, i uz to izvlačim iz njega maximale (OC). Jedino mi je zbog toga crklo napajanje, pa sam ga zamjenio, oštetila se matična i CPU, ali rade bez problema još uvijek bez obzira što ih je struja malo iskrivila (plastke i limići su malo istopljeni), to je bilo prije dvije godine i nikakvih problema nema ni dan danas. I pošto nisam koristio printer, nosio sam ga na čišćenje, i "na guz" su mi ga prihvatili za servisiranje, iako ga nisu znali sklopiti do kraja, ne znam ni ja, ali bitno da radi!

Moje pretpostakve, prije će crknuti novo novcato, nego korišteno. Tj. ako novo ne crkne u godini dana, vrlo su malene šanse da će crknuti. Najprije će crknuti ako je tek novo, a razrađeno je razrađeno...
Imam HDD iz 1991, kapaciteta 256 MB-a, od IBM-a, i još uvijek radi, mada je svašta preživio. Za sada radi na skupljanju prašine u ladici, jer ne znam za šta bih ga koristio.

Servisiraj dok možeš, tj. dok imaš garanciju, a ako budeš vidio da garancija polako ističe i uskoro neće imati garanciju, a on se i dalje kvari, vraćaj PC, a neka oni tebi vrate lovu, i kupi ga negdje drugo.

Chimera
13-04-2008, 09:24
Meh, imate pravo idemo to sutnut na servis dok jos ima garanciju, necu dirati nista.

Ubizec Corporation
01-05-2008, 17:09
MOmak tebi tj.njemu je 100%posto otislo napajanje na kompu tak da pukne novo napajanje i sve bu radilo jel rami se nemru tak lako sjebat jel jedini uzrok da rami odu je njihov overklok tj da malo gutahu napona i struje ise nek kaj bi trebali pozzz :rambo:

C
01-05-2008, 18:42
Da RAM ode je teško, ali tvornički sheban RAM ode pri prvom uletu struje u njega. :D
A i da je napajanje shebano, nebi se pokazivao BSOD, nego bi se PC odmah resetirao ili ugasio, ne trabunjaj za badava.