PDA

Pogledaj cijelu verziju : Restartanje kompa u igrama (ponovo)



Peyo
11-04-2008, 12:14
Neznam gdje mi se izgubila tema, pa sam otvorio novu. Imam AMD Athlon 2400+ 2.00 GHz (SocketA), (DDR) 2x 512MB RAM, VGA ATi Radeon GeCube X1950PRO 256MB (AGP), MBO Biostar K7 M7VIT Bravo (SocketA). Naime u prijašnjoj temi ste zaključili da mi se to događa zato što imam no name napajanje za 70 kn. I sada sam kupio u HGspotu, napajanje 400 W ATX 2, Chieftech, GPS-400AA-101A i opet mi se isto događa i to znači da sam 322 kn bacio u vodu, a najveća stvar je ta što sam novac posudio da ga mogu kupit. Pomozite !!! :cry:

11-04-2008, 12:16
Pošto sam zaposlen zadnje vrijeme ispričaj mi sve događaje bivše teme.Tj objasni kakvo restartanje se događa...

Sickmanno1
11-04-2008, 12:26
DA...daj malo vise detalja...da li se to samo desava u igrama ili se desava i dok je komp duze upaljen...

Si pogledao kakve su temperature?

Si clockao graficku?

I da, to sto si kupio Chieftecha nije bacanje novaca ^^

Peyo
11-04-2008, 12:34
U prijašnjoj temi sam napisao da se to događa samo kod određenih igara: (Gears of War, MOH Airborne, John Woo Presents Stranglehold, Frontlines: Fuel of war).

Ništa nisam klokao i sa kojim programom da pogledam temperature ?

EDIT: Kada idem na start up and recovery i isključim sve ono potrebno, onda mi se komp ne restarta, nego mi se pojavi BSOD i piše da je to zbog file-a ati2duag.dll

11-04-2008, 12:37
Si reinstalirao OS?

P.S:Ovaj glumac s avatara Wentworth Miller je gay.Al doslovno je homić.Eto tek tolko da znaš. :wink:

Peyo
11-04-2008, 12:39
Si reinstalirao OS?

P.S:Ovaj glumac s avatara Wentworth Miller je gay.Al doslovno je homić.Eto tek tolko da znaš. :wink:

Neki dan sam na novo stavio ponovo OS. Gore sam editirao post možda je u tome problem.
P.S. Negdje sam čitao da ipak nije gay, a da i je, glavno da ja nisam :D

11-04-2008, 12:42
Tada je greška u software...preporučam da ponovo staviš novi OS.S time da imaš orginalnu verziju a ne nikakve posebne edicije.Nakon kaj staviš os,stavljaj drivere,i to sve skini s neta najnovije inače i ne bi smio imati problema.

Peyo
11-04-2008, 12:50
Tada je greška u software...preporučam da ponovo staviš novi OS.S time da imaš orginalnu verziju a ne nikakve posebne edicije.Nakon kaj staviš os,stavljaj drivere,i to sve skini s neta najnovije inače i ne bi smio imati problema.

Probat ću. Makar moj frend ima točno iste winse kao i ja pa ne nema problema sa time (Windows XP Professional SP 2) i isto koristi drivere za grafu koje je dobio uz nju kao i ja. Da nije možda problem u matičnoj, jer onda od kada sam ju kupio imam neke crte po ekranu bijele i crvene umjesto informacija o konfi u DOS-u kada ga upalim, ali ostalo je sve uredu, Windowsi se dignu normalno i sve radi normalno osim ovog problema sa restartanjem.

11-04-2008, 12:53
Prije bi bilo do grafe...u nazivu errora se vidi ATI...dakle grafa...a te točkice kaj već mogu bit artefakti koji se događaju zbog grafe.

A bilo čak i pmetno updejtat bios od ploče.Pošt je 1950 verzija dosta jaka za agp sabirnicu.Nešto je novijia pa bi noviji bios donio bolju podršku.Tko bi znao.trebaš ispobavat malo.A ako nemaš znanja i živaca servis ti ne gine.Jer ovako se možemo dugo navlačit a na kraju problem može biti neka banalna stvar.


No stavljanje novih čistih winsa je prvo kaj se radi,barem da se osiguraš da nije do njega.I driveri s cd-a su glupost.To su starije inačice koje su tamo rade radi.Idi na ati support i skini najnovije za svoju grafu.

Peyo
11-04-2008, 13:01
Ovo sve što si nabrojao ću probat i napravit. @amd puno ti hvala na trudu i @Sickmanno1-u isto. Thanx a lot brothers. :rambo:

Gwin
11-04-2008, 17:29
Hvala ljudi probat ću sa napajanjem. @amd freak hvala što si mi natuknuo da posudim prvo od nekog, pa da provjerim jer pošto mi je cijela glava u blagdanskim hitovima :) ja kakav jesam odletio bih odmah u PC shop. Thanx ovo mi puno znači :D
a kaj se desilo s ovim?? ti si umjesto da provjeriš sa drugim napajanjem, odmah kupio novo?

no offense, ali

Najpametnije ti bi bilo instalirati novi os...tako bi bio siguran da nije greška u softweru ako je u hardweru.

Daklem stavi friške windowse.Ali prije toga si skini nove drivere za grafu...dakle 7.12 ja mislim da su najnoviji te nove drivere za ploču i zvuk.
Pa opet probaj te igre...ako opet dobiš BSOD onda je do hardwera.
a koji je bio tvoj odgovor?

Čisto sumnjam da je problem u OS-u
znači.. amd ti je još u prošloj temi sugerirao da prvo instaliraš windowse, nakon toga nove drajvere za grafu. a ti to nisi napravio. nego si umjesto da ISPROBAŠ, otišao KUPIT drugo napajanje. i sad cendraš oko novaca. na stranu činjenica da je taj chief daleko bolje napajanje, ti si umjesto da napraviš ono kaj ti je rečeno išao napamet, mimo savjeta, radit nekaj deseto.

sa Catalyst driverima ne mogu ući u igru već mi javlja onaj problem da se obratim Microsoft-u za pomoć, a tako vrijedi i za ostale koje ne rade.
a ovo je blatatni dokaz da na kompu nemaš nove catalyste. drajveri na cdu od x1950pro su catalyst 6.11, (izdani Nov. 15, 2006) a mi smo sad već na 8.3, godinu i pol kasnije (Gears of War, MOH Airborne, John Woo Presents Stranglehold, Frontlines: Fuel of war ?!) čista nekompatibilnost igre sa default drajverima koji dolaze na cd.-u..

ako reinstalacija windowsa i catalysta riješi problem, onda si glup jer nisi poslušao isprve..

kikl0p
12-04-2008, 13:13
Si reinstalirao OS?

P.S:Ovaj glumac s avatara Wentworth Miller je gay.Al doslovno je homić.Eto tek tolko da znaš. :wink:
upravo si mi sjebo trecu sezonu prizn brejka koju sam mislio gledat ovih dana
hvala :(
edit:ah sad vidim da nije gay kul
sry na spamm

Peyo
12-04-2008, 14:56
@Gwin, ovo kako si ti citirao @amd-ove i moje postove drugima zaista ispadam budala, ali ja to nisam jer sam "nekoliko" puta istalirao najnovije drivere za grafu i winse i pošto to nije pomoglo, tek sam nakon toga svega kupio novo napanjanje, jer ste mi tako rekli, zapravo prvo da posudim od frenda, pa da se uvjerim dali je riječ u napanjanju, ali ja to nisam uspio napraviti i to je jedina moja pogreška u cijeloj ovoj priči ili sam trebao otiči na servis i gotovo. Toliko o tome, ali s druge strane, ovo napanjanje mogu si ostaviti za novu konfu i kada malo razmislim da ipak nisam popušio, trebao bi isprobati riješiti ostale moguće probleme sa konfom koje me drže u škripcu i ono što mi je @amd nabrojao u ovoj temi da probam napraviti :roll:

Xeno Zero
13-04-2008, 17:24
Ja bih rekao da problem u procu, a ne u grafi, driverima, ili os-u.
Mozhda sam u krivu al Athlon Xp je vech jako star proc koji nemozhe gurat zadnje igre.

Gwin
13-04-2008, 19:10
bio proc star ili ne, zbog proca neće javljat grešku na ATI fajlu od grafe..

osim toga, starost/slabost proca će samo rezultirat jednim slideshowom, ali ne BSOD.


btw.. šta kažu na netu

This is a common problem on ASUS motherboards. Also related to JAVA, and to the automatically installed Windows ATI drivers. Bad RAM is a frequent cause.
First, update the BIOS, or assure you have current.
Download latest drivers so you have them handy.
Temporarily Turn off Firewall. Turn off Antivirus and antispyware software
Remove all ATI software. Use RegClean to remove ATI stuff from registry.
Boot in safemode. Reinstall drivers yourself. Do not allow Windows XP to do it.
Now reboot.
Run memtest from http://www.memtest.org. Let it run for 6 to 10 passes, or four hours, whichever takes longer.
That aggravatingly long repair effort fixes most computers giving the ATIduag.dll or ATIDvag.dll problem

Peyo
13-04-2008, 19:22
Imam osjećaj da bi ovo moglo fakat pomoći. :pray: Thanx!

EDIT: Evo napokon nakon odprilike 8 mjeseci problema, napokon sam riješio problem. Instalirao sam Catalyst 8.4 i riješio problem tj. prekopirao sam ih prijeko drivera koje sam dobio uz grafu i to je to. Stranglehold radi, Frontlines radi. :pray: Makar sam i prije isprobavao sa driverima koji su noviji recimo od igre Stranglehold i onda mi je pisalo da obavjestim Microsoft o problemu, a sada sa ovim najnovijim sve radi kako spada, nema više restartiranja kompa. Puno vam hvala CARČINE. :pray: