PDA

Pogledaj cijelu verziju : dali je moguce i vase misljenje



grizli
09-04-2008, 12:20
dakle zanima me dali je moguce da dva 13 godisnjaka, naprave igu ove vrste


dakle korz cijelju igru se mora pamtit nesto o nekom gradu a na kraju ide kviz sa pitanjima


ugl igra bi zapravo bila kao neka animacija zapravo a onda na kraju kviz


btw. vrijeme nije problem

heodox
09-04-2008, 12:35
Pa ne ovisi to o godinama nego o znanju, ali sumnjam da ste sa 13 godina pokupili dosta zananja da igru cijelu bas isprogramirate pa mi se cini kao najbolja stvar da probate to napravit u Flash-u ( http://www.adobe.com/products/flash/S), jer sastavni dio flasha je radenje animacija.

Luka
09-04-2008, 19:18
smotra radova jeli ? :)

moguće je, zavisi o tome koliko daleko želite ići

inače, sve navedeno (uključujući i kviz) je moguće napraviti u PowerPointu, netreba komplicirati s Flashom osim ako nemate neki razlog za njegovo korištenje ...

grizli
09-04-2008, 20:23
e da da se pohvalim, imam svaki vraziji tutorija sa ovog podforuma u printanom izdanju XD


@ Luka spremni smo jaaaaaaako daleko ici

Luka
09-04-2008, 20:28
ok .. imate kakvog iskustva s programiranjem ?

grizli
09-04-2008, 21:01
spremam ucit c++, jaku zelju imamo to napravit pa cemo napraviti sto bude potrebno, naucit cu taj c++ pa makar krepo XD

btw. znam qbasic XD


edit: danas sam se naucio radit u 3d maxu (legalno), frend mi posudio on kupio u njmackoj

Luka
09-04-2008, 21:09
ok

inače, za neku kompliciraniju animaciju ti je puno lakše koristiti Flash nego programirati

grizli
09-04-2008, 21:11
ok, hvala na savijetu ( trenutno nam svaki savijet dobro dođe )

Plexihack
10-04-2008, 09:08
Onda koristite C++ i SDL za animaciju...

Koja smotra radova to? ^^
Ona konjina iz informatike meni ništa nije rekla...ajde,njemu je Fortran glavni jezik...

grizli
10-04-2008, 17:52
ma nije to nista u vezi informatike niti ikakve smotre radiva to je za geografiju ovak

cerberi
10-04-2008, 18:24
za programiranje se uhvatite c++-a. to kad naučite možete bilo što napraviti. za animaciju koristite obavezno flash jer su Max, Maya i ostali 3D programi jeb*** komplicirani i proces učenja je dugačak. Flash je lagan i moćan te je za vašu vrstu igre savršeni "tool". e sad, za učenje c++-a si uzmite ili demistificirani c++ (imate ga i na hrv.) ili nešto kao "C++ in 21 day". one vam ne jamče kompletno znanje programiranja, al pošto si radio u qb-u onda vjerujem da ćeš se lagano prilagoditi c++-u.

kreni učiti, a budeš li imao bilo kakvo pitanje samo pitaj na PCP Forumu. Dobiti ćeš odgovor, to ti jamčim.
Sretno

Luka
10-04-2008, 18:55
@Plexihack

smotra radova je jedna od kategorija natjecanja iz inf. u hrvatskoj; ostale kategorije su teorija ("osnove informatike") i zadatci iz programiranja
na smotri su česti radovi tipa ovog što je grizli pitao, pa sam pretpostavio da je za smotru ... inače žiri koji ocjenjuje radove je totalno neobjektivan a i znanje iz inf im je upitno :yuck:

SkunK
10-04-2008, 20:17
@cerberi

Da, dobit će odgovor, ali truli odgovor.

C++ in 21 days? Radio je u QB pa ce se lako prilagodit na C++? Ajde da je radio u C-u pa onda ok ali QB? Ja sam poslje QB-a se uhvatio Pythona... pa onda krenuo na C++.

Uostalom preporučio bi im da se ostave zasad C++, neka podjele učenje na sljedeći način :

- Programiranje u Qbasicu pola godine dok POTPUNO ne zagospodare s njime ( čitaj : kad budu mogli s njime postić sve šta QB dopušta).

- Pola godine programiranja u nekom "ozbiljnijem" jeziku od QB-a, recimo Python je ok samo da malo mozak privikneš na tu radnu okolinu.

- Nakon toga, malo se odmorit pustit da sve to sjedne i onda :

- Kupit knjigu za početnike ( ništa advanced ali ne niti smeže poput C++ in 21 days, u 21 dan ćeš naučit kurac a ne c++ ).

- Odlučit se na jedan IDE ( Razvojno sučelje ) i ne skakat svako malo na drugi, izabereš jednog i mirna Bosna. Preporučam VS( Orcas aka VS 2008 je dobar izbor).

- Učlanit se na većinu "Pravih" programing foruma, kao programers heaven ili googlat za forume specijalizirane za C++ i C ( googlaj opet) - tamo će provest većinu prvih dana programiranja postavljajući pitanje, i preuzimajući source kodove.

- 2 KG kave, 3-4 šteke cigareta

- Puno ne prospavanih noći i markiranja s nastave.


GL & HF.

heodox
11-04-2008, 08:54
- Pola godine programiranja u nekom "ozbiljnijem" jeziku od QB-a, recimo Python je ok samo da malo mozak privikneš na tu radnu okolinu.


Ja sam iso QB -> VB (visual basic 6, to je onaj prije .net) -> C++

u VB sam dobio neku manju ideu o klasama a i fino sam poceo dircetx, pa sam u c++ preso tak da sam prevodio engine iz vb u c++ (to mi je bio savrsen prijelaz jer sam se naviko na sintaksu, a programiranjem sam vec ovlado u QB, VB tako da s tim nije bilo problema).

A sad neznam sta bi bilo bolje za vas...

Plexihack
11-04-2008, 09:08
Eh,da,jeste probali QBasic i OpenGL?

cerberi
11-04-2008, 11:14
ma mislio sam u smislu da nije početnik u programiranju. jer je radio u prog. jeziku kao qb pa onda kuži princip programiranja. a c++ in 21 day sam preporučio tek nakon demistificiranog c++-a koji je naravno daleko bolja knjiga, koju mora platit (neznam jel ima volje dati pare) dok je 21 dan free. dem.c++ uzmi ak možeš ak ne...ostaje ti net i google

grizli
11-04-2008, 13:51
kupit cu tu knjigu sam neznam kak cu to nabavit posto sam ja u zapizdini

cerberi
11-04-2008, 15:02
ak se ne varam imaš je kupiti u algoritmu (valjda daruvar ima algoritam), a možda imaš i opciju naručenja preko pošte. odi na google i upiši demistificirani c++ pa pogledaj na home stranici o naručivanju

grizli
11-04-2008, 17:03
od svega za informatiku daruvar ima

ve-mil
bohar.com
ilirik


a niti jedna nema pametnu knjigu opcenioto a kamoli o c++

SkunK
11-04-2008, 17:16
http://www.sveznadar.com/knjiga.aspx?knjiga=56229

tu sam ja naručio

grizli
12-04-2008, 23:01
reiko thx na link-u

SkunK
14-04-2008, 16:33
np go learn. ;)