PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stargate



Maloki
08-04-2008, 19:05
Vidio sam da ima tema, ali je prastara pa odlučih otvorit novu.
Ima li ovdje "gatera"? Ja počeo gledat negdje oko 2. mjeseca i trenutno sam na 7. sezoni SG-1 i na redu je 13. epizoda.
Do sada je snimljen film (od kojeg je sve krenulo), 10 sezona Stargatea SG-1 (serija se nastavlja direkt na film, uz neke promjene), Stargate: The Ark of Truth (SG-1 film) i 4 sezone Stargatea Atlantis.
Ovo mi je uvjerljivo najbolja i najdraža serija i prava je šteta što ju ne prikazuju kod nas. Al ajde, od 15.4. se na OBN-u počinje prikazivati SG-1 (svakog utorka u 21) pa navalite ^^

Evo malo više infoa (http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate)Sako netko ne zna o čemu se radi, a zanima ga.

Nodakim
09-04-2008, 13:02
gledao kao mali,hot je!da puštaju na hrv. tv gledao bih(iako imam obn,ali samo u dnevnoj a ne da mi se iči tamo navečer+u to vrijeme učim)

Da_killah
09-04-2008, 15:32
čemu učenje? gledaj sg...

Maloki
09-04-2008, 15:33
dobro ti veli da_killah, nema učenja, gledaj SG-1 ^^
Ja imam još 3 epizode do kraja 7. sezone.
Ajde, zar nitko ne gleda? :(

Lord AngelRI
09-04-2008, 17:55
a ne gledam na žalost mada bi htio, da puštaju na nekoj našoj televiziji gledo bi... :(

Maloki
09-04-2008, 19:02
Ako hvataš OBN, od idučeg tjedna, 15.4. pa tako svakog utorka u 21:00 imaš SG-1 tako da ćeš moć pratit ^^
Evo, završih sa 7. sezonom i mogu reči da je odlično :P

Outmind
09-04-2008, 21:00
SG1 mi je supper, atlantis mi je nekak bez veze. Mislim ono, kad nema oneila i tealca to nije sg...

Lord AngelRI
10-04-2008, 19:59
koliko sezona ima SG1?? se još snimaju daljne sezone ili su sve snimili...

Maloki
10-04-2008, 22:17
SG-1 ima deset sezona i više se ne snima kao serija, već kao filmovi. Naime, imaju u planu snimiti 2-3 SG-1 filmova godišnje. Zasada je izašao "The Ark of Truth" (prošli mjesec), a "Continuum" (u kojem će glavnu ulogu imati Richard Dean Anderson, poznat u seriji i kao Jack O`Neill :) ) izlazi negdje u 7. mjesecu. "The Ark of Truth" se pokazao vrlo uspješnim i dobio vrlo pozitivne kritike, tako da namjeravaju nastaviti sa ovim konceptom.

Lord AngelRI
11-04-2008, 21:25
o to nisam znao, očito moram pod hitno odgledat SG-1 :) thanx

Maloki
22-08-2008, 19:49
Da malo oživim temu:
Odgledah sve što sam imao, sutra se nabavlja 6. epizoda 5. sezone Atlantisa.
Inače, jučer je objavljeno da će ova (5.) bit ujedno i zadnja sezona Atlantisa. Dvadeseta epizoda će završit sa cliffhangerom, pa će se priča dovršiti sa filmom. Danas je odmah objavljeno kako će se početkom 2009. počet snimati i 3. Stargate serija, naziva Stargate Universe, koja će krenuti sa emitiranjem na ljeto.
Više infoa:
Stargate Atlantis will end this season (http://www.gateworld.net/news/2008/08/istargate_atlantisi_will_end_thi.shtml)
Stargate Universe Has A Go! (http://www.gateworld.net/news/2008/08/istargate_universei_has_a_go.shtml)

Meni je osobno žao što će završiti Atlantis, po meni bi se trebala snimiti još jedna sezona jer ima jako puno nerješenih stvari. Ali očito će i Atlantis, kao i SG-1 (za koji je, btw, u pripremi 3. film) nastaviti u nešto drugačijem formatu. Sad se isčekuje Universe...

Constantine
22-08-2008, 20:00
Vidio sam da ima tema, ali je prastara pa odlučih otvorit novu.
Ima li ovdje "gatera"? Ja počeo gledat negdje oko 2. mjeseca i trenutno sam na 7. sezoni SG-1 i na redu je 13. epizoda.
Do sada je snimljen film (od kojeg je sve krenulo), 10 sezona Stargatea SG-1 (serija se nastavlja direkt na film, uz neke promjene), Stargate: The Ark of Truth (SG-1 film) i 4 sezone Stargatea Atlantis.
Ovo mi je uvjerljivo najbolja i najdraža serija i prava je šteta što ju ne prikazuju kod nas. Al ajde, od 15.4. se na OBN-u počinje prikazivati SG-1 (svakog utorka u 21) pa navalite ^^

Evo malo više infoa (http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate)Sako netko ne zna o čemu se radi, a zanima ga.
Prvi put sam čuo za tu seriju prije par mjeseci,da je pogledam,neznam,nekao mi se neda,jel to nešto ka ST ili SW ili nešto kao Gallactica,jel to uopće SF?

Maloki
22-08-2008, 20:09
Da, to je SF.
Ne može se baš usporedit sa SW, ST i Battlestar (makar sam Battlestar tek danas počeo gledat).
Priča ti se vrti oko takozvanog "Stargatea", uređaja koji se nalazi na puno planeta diljem svemira i pomoću kojih se može stvarati umjetna, stabila crvotočina između 2 planeta. Sve je započelo filmom Stargate iz 1994. koji je bio nevjerojatno uspješan, pa je krenula serija 1997. koja se nastavila na film, ali je donjela pregršt novosti. Prva serija ti je Stargate SG-1 i ima snimljeno 10 sezona (214 epizoda) i 2 filma (3. je u izradi ^^). Početkom 8. sezone SG-1 krenula je i spinoff serija Stargate Atlantis, koji mjesto radnje prebacuje u Pegasus galaksiju, a "centar" serije je drevni grad Atlantis. Trenutno se snima 5. sezona (6. epizoda se emitira danas na SciFi kanalu) koja će ujedno bit i zadnja, a radnja će se dovršiti filmovima.
Uglavnom, ako voliš SF toplo preporučam, meni osobno dvije najdraže serije općenito. Odlično razrađena mitologija, zanimljivi neprijatelji, odlični likovi, odličan humor... Ma sve super :)

Constantine
22-08-2008, 20:12
Znači ako hoću to pogledat,prvo trebam pogledat film,onda seriju,onda 2 filma,onda 5 sezona stargate atlantisa,jesam li u pravu?

Maloki
22-08-2008, 20:19
Film
Prvih 7 sezona SG-1
8. SG-1 i 1. Atlantis usporedno
9. SG-1 i 2. Atlantis usporedno
10. SG-1 i 3. Atlantis usporedno
Stargate The Ark of Truth (prvi film)
4. sezona Atlantisa
Stargate Continuum (drugi film)
5. sezona Atlantisa

:)

Constantine
22-08-2008, 20:21
Budem ja to pogledao u nekih 3 tjedna,sam ne trebam spavat,izlazit iz kuće i maknut se sa stolice :)

Maloki
22-08-2008, 20:38
Heh, ja sam to počeo gledat oko 2. mjeseca i polagano sam gledao. Ponekad bih pogledao 3 epizode dnevno, a ponekad 3 mjesečno. Glavno da sam pogledao ^^

Lord AngelRI
22-08-2008, 20:48
Film
Prvih 7 sezona SG-1
8. SG-1 i 1. Atlantis usporedno
9. SG-1 i 2. Atlantis usporedno
10. SG-1 i 3. Atlantis usporedno
Stargate The Ark of Truth (prvi film)
4. sezona Atlantisa
Stargate Continuum (drugi film)
5. sezona Atlantisa

:)

ok, veoma detaljan vodič... :)

Maloki
22-08-2008, 20:50
Nije to niš, danas sam vidio tablicu neku sa puno strelica, govori ti točno u epizodu :)
Inače, večerašnja epizoda će bit 300. epizoda Stargatea (ako se gledaju SG-1 i Atlantis zajedno). Ujutro ju gledam. Tako sam ponosan ^^

Lord AngelRI
22-08-2008, 20:56
ok sad sam definitvno u bedu jer ništa sa onog popisa nisam pogledo!!! :(

olio
22-08-2008, 21:55
davno sam gleda stargate film i seriju sg-1 a nedavno sam ponovno pogleda film i na obnu pratim seriju

Frky
23-08-2008, 12:48
Za sada samo sam film pogleda! Nemam OBN pa nemrem gledati seriju, ali volio bih! Malo alternative na star trek!

Maloki
23-08-2008, 14:49
Na obn-u prikazuju jednu epizodu tjedno, a ima ih 214. Valjda će promjenit tempo prikazivanja ili očito nemaju otkupljeno dalje od prve (eventualno druge) sezone :)
A ono, nabavite si na dvd-u pa gledajte, serija je zbilja odlična ^^

Constantine
13-09-2008, 19:42
Poceo sam danas gledat seriju.Nekako mi je čudna,neznam.U prvih par minuta serije sam se osjećao kao da gledam loš američki akcijski film koji pokusava bit smijesan.Pogledao sam 2 epizode,sad mi je malo bolja serija.Nista,budem pogledao još 12-ak sezona serije pa javim dojmove.

Maloki
13-09-2008, 20:26
Pogledo si Children of the Gods? Eh, to ti je snimano 1996. a prikazano 1997. ne očekuj ništa pretjerano :) I preporučio bih ti da pogledaš i film, da skužiš neke stvari iz serije. Prva sezona je relativno čudna, dobra je ali se treba priviknuti. Pred kraj sezone postane jako zanimljivo i već dobiva nekakav touch. Uglavnom vidjet ćeš i sam, samo da se likovi razviju i da se ti uhodaš. Vjeruj mi, kasnije ti se neće činit kao da "pokušavaju biti smješni", već će ti bit smješni. Ne znam baš puno serija u kojoj sami sebe "ismijavaju", a opet su ozbiljni ^^

Constantine
13-09-2008, 20:30
Pogledao sam film,onaj sa kurt russell-om,pa sam onda počeo gledat SG-1.

Maloki
14-09-2008, 11:02
Upravo sam skužio da postoji Hrvatska Stargate udruga i da je Boz u njoj :P

The Boz
14-09-2008, 13:16
Sure took you long enough :P

Maloki
14-09-2008, 13:18
A kaj ćeš :P

Si pogledo The Queen?

The Boz
14-09-2008, 13:20
I've seen everything. I've seen it all.

croat1gamer
14-09-2008, 16:06
dam, kako to da sam preskocio ovu temu?
inace, stargate atlantis mi je skoro pa odlican, samo sto sam ga gleda na rtl2, i kasno je bio pa nisam mogao gledati sve, i imaju neke praznine, jos uvijek mi je zao sto sam zaboravio na finale atlantisa (neznam tocno koja sezona, to je ono kada je ona mjesavina covjek/ err. kako se zove ona rasa) napada atlantis :'(
sg-1 isto tako samo sto ga jako rijetko nadem da se pusta pa nemogu gledati, znam da je na obn-u, samo nisam znao kada, a sada mi nije fora posto neznam pocetak (onaj s znakom je vec presao strane, one prije toga sam skoro pa sve propustio) pa nije fora

Maloki
14-09-2008, 19:01
Teal'c se već u prvoj epizodi pridruži ljudima ^^
Ma, lijepo si nabavi na dvd-u pa gledaj i uživaj :)

croat1gamer
14-09-2008, 19:16
Teal'c se već u prvoj epizodi pridruži ljudima ^^
Ma, lijepo si nabavi na dvd-u pa gledaj i uživaj :)
wat?
onda sam ja gledao neku drugu, prokleti paralelni svjetovi, zahebali su me (bilo je neko ogledalo, glavni tip ga je dotakne i stvorio se na zemlji, samo sto njega nitko nije znao, i nisu bili isti karakteri likova, etc., neznam koja epizoda)

Maloki
14-09-2008, 20:52
Ma ima ti par epizoda sa paralelnim svemirima ^^

croat1gamer
15-09-2008, 15:23
Ma ima ti par epizoda sa paralelnim svemirima ^^
a ja morao bas naletjeti na tu epizodu, naletim na obn-u, i bas je tada u paralelnome, a ja nisam gledao taj stargate 1 godinu, bilo je skoro pa jasno da cu se zbuniti

Maloki
24-07-2009, 13:47
*bump*

Izašao prvi službeni trailer za Stargate Universe, novu seriju u Stargate franšizi.
http://gateworld.net/video/newsandfeatu ... 9391.shtml (http://gateworld.net/video/newsandfeatures/1248429391.shtml)

DeusEx
23-08-2009, 11:57
Moram reć ovo mi je najbolja serija svih vremena :bravo:. Šteta kaj SGA ima samo 5 sezona i nisu stavili kraj. Ono fali završetak ljudi pobjedili Wraith i tak (valjda će u filmu :)). Sad isto tak jedva čekam SGU. Trailer sam pogledao više puta i nemrem dočekat :).

Maloki
23-08-2009, 22:22
SGU će za manje od mjesec i pol. To će bit prava stvar :)

olio
23-08-2009, 22:26
meni izgleda užasno SGU prema traileru

Maloki
23-08-2009, 22:28
U međuvremenu je izašlo još trailera koje mi se trenutno neda tražit.
Ne znam, SGU mi po svom dostpunom infou djeluje totalno awesome. Vidjet ćemo 2.10.2009.

Constantine
23-08-2009, 23:46
meni ja ta stargate franšiza totalno bezveze,odgledao sam film i prvu sezonu SG-1 i odustao,jednostavno je neopisivo dosadna i glumci nisu nesto,druge sci-fi serije su mi neusporedivo bolje.

Maloki
24-08-2009, 00:10
Tu ti ja ne mogu pomoći.
Stargate je meni odlična franšiza, najdraža poslije BSG-a.

Constantine
24-08-2009, 11:02
BSG mi je deserostruko bolja serija,uostalom,barem je nema koliko,20 sezona koliko ima različitih stargate serija.

Maloki
25-08-2009, 00:37
15 sezona - 10 SG-1 i 5 Atlantis.
Argument ti je jeben.
"Loše jer ima puno". Buhu, ako te serija odbija zbog veličine i dubokog lorea onda nemoj gledat.
Naravno da ima nelogičnosti u loreu, ali u kojem loreu ih nema?

Daj, drugi put mi nemoj dolazit sa takvim smećem od argumenata "ima previše".
Pas mater :(

Constantine
25-08-2009, 08:59
ne sviđa mi se atmosfera serija,da ima 20 sezona BSG-a sa užitkom bi svaku pogledao,ovo mi jednsotavno ne paše.

Maloki
25-08-2009, 10:41
E to je onda druga stvar :roll:

DeusEx
26-08-2009, 16:06
BSG se ne može niti usporedit s Stargate-om. Mislim ovo je ipak remek djelo od serije dok je BSG ono neko sjedio na WC-u i zamislio si gle mogao bi napraviti remake one serije is 70-tih. :rotfl:

Constantine
26-08-2009, 16:23
BSG se ne može niti usporedit s Stargate-om. Mislim ovo je ipak remek djelo od serije dok je BSG ono neko sjedio na WC-u i zamislio si gle mogao bi napraviti remake one serije is 70-tih. :rotfl:
ti si retardiran :thumbs2:

olio
26-08-2009, 16:30
BSG se ne može niti usporedit s Stargate-om. Mislim ovo je ipak remek djelo od serije dok je BSG ono neko sjedio na WC-u i zamislio si gle mogao bi napraviti remake one serije is 70-tih. :rotfl:
ti si retardiran :thumbs2:
+1

DeusEx
26-08-2009, 16:36
Hvala, gle BSG je jednostavno loš i možeš me vrijeđat koliko god oćeš ali to se neće promijeniti zato i je otkazana nakon 4 sezone :rotfl:.

Constantine
26-08-2009, 16:42
ahahhah hahahha hah hah
da
upravu si totalno retaju
ono samo 4 sezone serije
lololololo
koja budala radi samo 4 sezone,trebali su napravit BSG sa jedno 15-ak sezona pa onda prođe par godina i naprave film,pa nakon pola sotljeća remake filma i serije itd. ....
BSG je fantastična serija koja je potpuna,sve se ukalapa,kraj je odlican,taman je ima onoliko koliko treba,ne govorim ja da Stargate nevalja,vjerujem da valja i da isto ima svojih fanova kao BSG i Star Trek ali meni jednostavno nije sjela.

DeusEx
26-08-2009, 16:49
Dobro ajde tebi bog meni sranje i tako to. Iskreno rečeno BSG nisu trebali dirat ona stara je bila ok, ova nova je jednostavno previše. I da napravili su remake prve episode Stargate-a :).

Constantine
26-08-2009, 16:54
kako previše,stargatea ima previše,BSG se sastoji od dvije serije,stara je napravljena kad,'78,tebi vise od 30 godina razmaka nije dovoljno jelda?

DeusEx
26-08-2009, 17:08
Kakve dvije serije, ova nova nema veze sa onom starom. Gle pretjerali su. Ono svaki drugi glavni lik ispao Cylon. Nije stvar u 30 g. razmaka nego da je novija ispala lošije nego ona stara. Ajde da neispadne da spamam jel se zna šta kad će SGA film doć?. :). Ej jesi čuo, sad sam se sjetio, dolazi ti Caprica spin off BSG-a.

Constantine
26-08-2009, 17:50
ma,neda mi se raspravljat,meni je serija fenomenalna tebi nije,eod.

pogledao sam pilot caprice,bezveze.

Maloki
28-08-2009, 02:17
BSG se ne može niti usporedit s Stargate-om. Mislim ovo je ipak remek djelo od serije dok je BSG ono neko sjedio na WC-u i zamislio si gle mogao bi napraviti remake one serije is 70-tih. :rotfl:
Naravno da se ne može usporediti kada su potpuno različiti tip serije.
Da, oboje su SF, ali potpuno različiti SF. Stargate je SF stare garde (puno istraživanja, puno Technobabblea, izlazak iz nemogućih situacija na načine koji su samo teoretski izvedivi i tako to) za razliku od BSG-a koji je character-based, puno mračniji i provokativniji. SGU će biti mix standardnog Stargatea i BSG-a.


Hvala, gle BSG je jednostavno loš i možeš me vrijeđat koliko god oćeš ali to se neće promijeniti zato i je otkazana nakon 4 sezone :rotfl:.
Izjava ti je smeće. To je kao da kažeš da su sapunice genijalno umjetničko ostvarenje zato jer imaju puno epizoda.
Ne kažem da je kvaliteta Stargatea u rangu sa sapunicom, daleko od toga. Samo dajem primjer da ti dokažem kako sereš masivna govna. Kvantiteta =/= kvaliteta.


BSG je fantastična serija koja je potpuna,sve se ukalapa,kraj je odlican,taman je ima onoliko koliko treba
I ti ga sereš. BSG je daleko od potpune serije i daleko od toga da se sve uklapa.


Dobro ajde tebi bog meni sranje i tako to. Iskreno rečeno BSG nisu trebali dirat ona stara je bila ok, ova nova je jednostavno previše. I da napravili su remake prve episode Stargate-a :).
Stara je ništa u usporedbi sa novom. Stara je čisti treš.
A i kad već toliko sereš zbog toga što je novi BSG tako jako kratak i ima svega 4 sezone, zašto se ne buniš zbog svega jedne sezone originalnog BSG-a?
Plus, bijeli Tigh >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> crni Tigh. Žene neću ni spominjati.



pogledao sam pilot caprice,bezveze.
Ne znam kako ti pilot u čijih prvih 15 minuta vidiš teen angst, seks, okultne brijačine, vjerski fanatizam, mafiju i bombaše samoubojice može bit loš.

Ubuduće kada imate namjeru srati i prepirati se oko ovakvih gluposti, proučite OBJE strane (u ovom slučaju pogledajte obje serije) pa onda serite.
I da, constantine - daj smanji malo sa zarezima i tu i tamo ubaci koju točku :(

DeusEx
28-08-2009, 07:59
BSG je jednostavno preloš. Toliko od mene o tome :). Neda mi se previše raspravljat oko takve sitnice. Prvi BSG je iz 70-ih, malo mi je prekasno da se idem bunit :). I da pogledao sam obje serije. SG ima toliko sezona i dalje se snima zato jer fanovima još nije dosta.

McPingvin_v2.0
28-08-2009, 10:42
DeusEx, sori što te moram razočarati, ali... Serije se ne snimaju zbog fanova. Serije se snimaju zbog njihova novca.

Ima jako puno serija koje bi fanovi htjeli da se nastave snimati, ali ako scenarist zaključi da ne može više raditi dobar scenarij stavi točku na j da ne upropasti ono dobro snimljeno. Dead like me"" ti je primjer toga.

Dreamer Deceiver
28-08-2009, 10:49
ovaj stargare universe me je zaintrigirao... mogao bi počet gledat tu seriju pošto mi je film bio jedan od top 5 filmova ko klinac ( uz povratak u budućnost, terminator i još neke :D )

D.E.M.O.
28-08-2009, 11:12
Gledao sam film, znam da mi je ostao u lijepom sjecanju :D Do sada nisam znao da serija postoji, tako da cu promotriti :)

Maloki
28-08-2009, 18:28
BSG je jednostavno preloš. Toliko od mene o tome :). Neda mi se previše raspravljat oko takve sitnice. Prvi BSG je iz 70-ih, malo mi je prekasno da se idem bunit :). I da pogledao sam obje serije. SG ima toliko sezona i dalje se snima zato jer fanovima još nije dosta.
Rofl, ako ti misliš da se snima zato jer fanovima nije dosta, malo ti nisu jasne neke stvari.

@Toni i Demijan - ako imate volje i vremena, pogledajte si Stargate. Odlična doza SF-a, akcije i humora (dolazi do izražaja nakon 2. ili 3. sezone) spojena sa izvrsnim (ali ne i savršenim :)) loreom.

Maloki
03-10-2009, 19:40
Krenuo Universe i mogu reći da je odličan.
Ovo definitivno više nije Stargate na koji smo navikli - puno je mračniji i "realniji" (koliko jedna SF serija može biti realna :)).
I mislim da pilot ima jednu od najboljih eksplozija planeta.

Constantine, pogledaj si, mislim da će ti se svidjeti.

Constantine
11-10-2009, 12:39
upravu si,pogledao sam prve tri epizode i sviđa mi se,mnogo,SG-1 mi je bio naporan i dosadan,ali ovo mi je znatno bolje,kad dolazi 4. epizoda?

Maloki
11-10-2009, 13:09
Petak, odnosno subota za nas.

Nova epizoda je dobra, jedino me malo živcirala ono dramljenje kad Chloe ide svojoj majci, te Scott i svećenik. To sa Scottom i i pijeskom koji ga prati mi nije jasno. Na kraju sam si objasnio da je taj pijesak neki ascendani Ancient koji se odlučio umješati malo.
Ali moram priznati da mi je kraj odličan (mislim na dio kada se šatl odvoji od broda i ode svojim putem) i ostavio je malo veći "wtf" izraz na licu.

Tyrion
11-10-2009, 15:12
Ta pretjerana dramaticnost mi nekako ubija tu mracnu realnost koju zele postici.

Maloki
11-10-2009, 16:08
Ta pretjerana dramaticnost mi nekako ubija tu mracnu realnost koju zele postici.
Tako nekako. Nadam se da će smanjit s time.