PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows 7 (Vienna)



Stranica : [1] 2 3 4 5 6

RIDER32
06-04-2008, 02:37
Jeste vidili ovo.
http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=1779&select=23
Dali mu vijerovat ili ...
Ime mi je malo idiotsko :rotfl:

Jack5
06-04-2008, 09:05
piše i na teletextu,a xp se prestaje proizvodit 2010
To je još jedan dokaz da je vista promašaj,da se ne kupuju novi prijenosnici ne bi je nitko ni koristio

streetrace777
06-04-2008, 09:21
Hmm kod mene u trgovini 90% ljudi koji kupuju nova prijenosna racunala zele da im se instalira XP na njih

Jack5
06-04-2008, 09:48
Hmm kod mene u trgovini 90% ljudi koji kupuju nova prijenosna racunala zele da im se instalira XP na njih

koja trgovina ako se smije znat?

Obično prijenosnici dolaze za vistom i mislim da se neki bez viste nemogu ni kupit

RIDER32
06-04-2008, 11:50
8g. ne naprave bolji program. Sramota
Dokaz da je vista sranje...al pricamo o Vienna.

Luka
06-04-2008, 11:54
8g. ne naprave bolji program. Sramota
Dokaz da je vista sranje...al pricamo o Vienna.

Nemaš pravo ovo tvrditi, pogotovo ako neznaš razliku između programa i os-a.

RIDER32
06-04-2008, 15:15
A znas na sta sam mislio.
Govorim ono sto mi svi kazu.

Jack5
06-04-2008, 15:27
windows 7 se pojavljuje jer microsft mora pratit brže razvoj programa i hardwera

DrunkyDuck
06-04-2008, 17:58
Windows 7 se pojavljuje jer skok izmedju Viste i XP-a ipak nije toliko velik (citaj: programi mogu biti napisani tako da rade na obje platforme), a to ne pomaze prodaji OS-a (citaj: ucjena).

Mozda sad dodaju novi file system koji su najavljivali za Vistu.

streetrace777
06-04-2008, 18:38
Hmm kod mene u trgovini 90% ljudi koji kupuju nova prijenosna racunala zele da im se instalira XP na njih

koja trgovina ako se smije znat?

Obično prijenosnici dolaze za vistom i mislim da se neki bez viste nemogu ni kupit

Naravno da se moze kupit. Korisnik kupi XP koji mu mi stavimo gore. Cak se po netu pisalo da je moguuca degradacija sa viste na XP

Sickmanno1
07-04-2008, 12:50
Zasto ljudi usporedujete Vistu i XP, kad je XP upgrejdani NT+Win98 clon, a Vista je pisana otpocetka...zato i ima problema vista i zato ce upravo novi wini biti super, jer budu sve probleme Viste popravili...ja se barem nadam...

Kostolomac
07-04-2008, 15:37
pa i nisam baš siguran... ako se ne varam vista je samo bolje ušminkani xp/nt, a vienna će bit pisana od nule. al nisam siguran

Luka
07-04-2008, 19:09
pa i nisam baš siguran... ako seSne varamSvista je samo bolje ušminkani xp/nt, a vienna će bit pisana od nule. al nisam siguran


varaš se ;)

DrunkyDuck
07-04-2008, 21:54
Da, vara se oko onog "vienna ce biti pisana od nule".

RIDER32
08-04-2008, 00:16
Ah tesko da ce biti ista od toga :( iako bi itekako trebalo jer ... proslo je stvarno puno godina.
Vista je windows2000 sa podrskom za DX10 :rotfl:

Lord Jambrek
08-04-2008, 00:44
Govorim ono sto mi svi kazu.



Vista je windows2000 sa podrskom za DX10 :rotfl:

Šuti i prestani se debilizirat, vistu treba dobro isprobat i koristit ju par mjeseci da bi ju shvatili kak treba. O stabilnosti XP-a i viste se nema što rapsravljat, xp se može pokopat iza viste.

Podrška drivera? Sry ali jedina nikakva podrška drivera koju sam ja vidio je od Creative-a koji jednostavno odbija napisati pravilan driver za vistu nego kad im šalješ mail za nove drivere odgovore ti sa "purchase a newer card" :pray: pa moraš koristit modificirani creative-ov driver koji su neki pametni ljudi napravili da bude kak treba. Tu nije Microsoft ni malo kriv, nego creative. Hewlett Packard nije izdao drivere za Vistu za HP LaserJet 1000, kad šalješ mail, odgovaraju isto kao i creative. Koristim zato drivere napisane za XP i printer radi kao suza, aj Lexmark je napisao drivere za vistu na svu sreću što mi je dalo razlog da skinem i noviju verziju. Sve ostalo radi ko urica na visti. Jedino treba imat 2gb rama ako želite skroz ugodno igrat i obavezno isključit User Account Control jer digne tlak.

Sickmanno1
08-04-2008, 00:58
Šuti i prestani se debilizirat, vistu treba dobro isprobat i koristit ju par mjeseci da bi ju shvatili kak treba. O stabilnosti XP-a i viste se nema što rapsravljat, xp se može pokopat iza viste.

Podrška drivera? Sry ali jedina nikakva podrška drivera koju sam ja vidio je od Creative-a koji jednostavno odbija napisati pravilan driver za vistu nego kad im šalješ mail za nove drivere odgovore ti sa "purchase a newer card" :pray: pa moraš koristit modificirani creative-ov driver koji su neki pametni ljudi napravili da bude kak treba. Tu nije Microsoft ni malo kriv, nego creative. Hewlett Packard nije izdao drivere za Vistu za HP LaserJet 1000, kad šalješ mail, odgovaraju isto kao i creative. Koristim zato drivere napisane za XP i printer radi kao suza, aj Lexmark je napisao drivere za vistu na svu sreću što mi je dalo razlog da skinem i noviju verziju. Sve ostalo radi ko urica na visti. Jedino treba imat 2gb rama ako želite skroz ugodno igrat i obavezno isključit User Account Control jer digne tlak.

A da malo nepretjerujes? Imao sam Vistu jedno 3-4 mjeseca...iskreno da ti kazem, nisam razocaran a ni odusevljen...premalo toga mi nudi da bi je ostavio za stalno, jos dok uzmes u obzir da trosi puno vise memorije, puno vise prostora i da svaki cas mozes naletjeti na neku staru igru koja nece raditi, a bogami ima i programa koji nerade, rijetki su ali ih ima...tak da mi jos nije sila koristi Vistu...

U tih 4 mjeseca koliko sam je imao, creshala mi se svega mozda 3-4 puta, sto nije puno, al opet XP mi se cresha skoro nikad...da nisam imao vistu installiranu vec bi zaboravio kako izgleda bluescreenofdeath...

Apacer
08-04-2008, 01:05
Ufff Rideru32 daj se malo spusti na zemlju..imam osjecaj ko da si neki retard od max. 14 godina koji je procitao par informatickih casopisa i odma popio svu pamet svijeta (ovo ne govorim na temelju samo jednog tvog posta,nego ama bas svugdje ima tvojih debilnih postova..podsjecas me na jednog debila sa pocetka rada ovog foruma..Icey..tako nesto je imao nick)..

A sad OT..ja sam cisto zadovoljan sa XP.om i dosada nisam imao niti potrebe a niti zelje da prelazim na Vistu..jer mi ne nudi nista novo,kao sto mi je XP ponudio da predjem na njega sa 98.ice..tako da mislim da ce se MS morati jos puno potruditi da preobrate sve ove silne kucne korisnike (ovdje mislim na obicne korisnike,kojima racunalo sluzi samo za net,koju igru,muziku i to je to) a to sve mi XP nudi i vise nego dovoljno..mozda ne sa svojim integriranim rjesenjima,ali svakako da za XP postoji daleko najveca ponuda sto freeware sto shareware rjesenja koji obavljaju sve ono sto nije integrirano u samim Windowsima a na sto bi MS svakako trebao obratiti paznju pri izradi sljedeceg OS.a,kao sto je malo bolji uredski set alata,PDF preglednik,bolji nacin rada sa vise programa istovremeno i slicne stvari za cije rjesenje moramo posezati sa nekim sto komercijalnim sto besplatnim.

DrunkyDuck
08-04-2008, 22:38
xp se može pokopat iza viste.
Zbog?

Lord Jambrek
08-04-2008, 22:44
xp se može pokopat iza viste.
Zbog?


O stabilnosti XP-a i viste se nema što rapsravljat, xp se može pokopat iza viste.

na to sam mislio.

DrunkyDuck
08-04-2008, 22:57
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page4.html
Enkodiranje raznih formata visti ide nesto bolje:
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page5.html
Profesionalne aplikacije, porazni rezultati:
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page6.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page7.html
ostalo:
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page8.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page9.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page10.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page11.html

Sto se tice stabilnosti, Vistu malo izvlaci kolicina memorije koju si rezervira, ali ako cemo o pojedinacnim iskustvima, ja nisam imao nikakvihSproblema sa winME a sumnjam da ce se itko sloziti da ih to cini stabilnim windowsima.

Uostalom, ako je Vista tako dobra, zasto su za iducu godinu vec najavljeni novi windowsi? Pa Vista je tek na SP1.

bezimeni
09-04-2008, 08:48
Nadam se da će do dolaska Vienne igre i svi programi biti u 64 bita .Imamo procesore koji su totalno neiskorišteni tj. barem 90 % korisnika je i dalje na 32 bitnom os-u.Vistu sam probao nekoliko mjeseci i zgadila mi se.Ako je srede,u što sumljam možda joj se i vratim.Vjerujem u uspjeh Vienne jer nema šanse da im se ponovno dogodi ovakav fijasko kao sa Vistom.

Lord Jambrek
09-04-2008, 17:51
Nadam se da će do dolaska Vienne igre i svi programi biti u 64 bita .Imamo procesore koji su totalno neiskorišteni tj. barem 90 % korisnika je i dalje na 32 bitnom os-u.Vistu sam probao nekoliko mjeseci i zgadila mi se.Ako je srede,u što sumljam možda joj se i vratim.Vjerujem u uspjeh Vienne jer nema šanse da im se ponovno dogodi ovakav fijasko kao sa Vistom.


Da to i meni ide na živce, tih 64 bita ničem ne služi

Burek_fr0m_SPACE
12-04-2008, 18:46
Enkodiranje raznih formata visti ide nesto bolje:
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page5.html
Nope, ne ide bolje, vrijeme enkodiranja je u pitanju, gdje je manje bolje, a Vista je stalno tu u plusu =) Kad sam već tu, moraću ponovo reći da Vista ima od mene thumb down... XP i Ubuntu sve dok ne dobijem opravdan razlog da ih mijenjam.

DrunkyDuck
12-04-2008, 19:12
Haha, stvarno, nisam obracao pozornost na to.

RIDER32
17-04-2008, 00:15
Ja da se smirim.
A di sam opce bio skako.
Moj problem sa vistom su ti kojekaki driveri, programi i ostala sranja sto vista ne podrzava.
Vidio sam vistu i svidila mi se al je problem u tome sto Microsoft nije podjelio potrebne podatke ostalim proizvodacima da naprave svoj posao.
Bas mi je drago sto su ih kaznili.
Kad naprave normalnu vistu i kad ja budem imao widescren i jaci hardware prelazim na ... onda ce vec izac viena tako da vistu necu gledat na svom kompu.

Btw. koliko vista podrzava rama.

Kenyi
21-04-2008, 08:32
ko i svaki drugi os, samo sto 64 bitni windowsi podrzavaju vise od 3,5 giga .

Jack5
21-04-2008, 14:25
vista je ok za igranje ali ako misliš šta drugo radit na računalu onda xp

Luka
21-04-2008, 19:48
vista je ok za igranje ali ako misliš šta drugo radit na računalu onda xp

nemojte postati ovakve komentare u budućnosti

AudioBoy
22-04-2008, 11:32
valjda je dobra i vista.makar nitko ne moze nadmasiti XP.a cuo sam da jako malo rai softwera radi za VISTU trebao bi bar microsoft.Vista meni ima bolji skin i ikone od XP-a.

Kenyi
22-04-2008, 11:56
vista je ok za igranje ali ako misliš šta drugo radit na računalu onda xp

totalno obrnuto,vista ako se treba nesto radit i igrat je za to i napravljena.Sve je pojednostavljeno, skraceno, usminkano, i predstavlja zabavu cak kada trebas raditi nesto vazno na kompu.Sto se tice igranja tu je i dx10 i to,uglavnom vista je vgg.

marijanovic
09-06-2008, 00:24
Vidim da ste malo pobjegli s teme; s Windows7 prešli na Longhorn...

U svakom slučaju, DugoRogi Os je izasao davno, a tko nije siguran sto je "navodno" novo u njemu, neka pogleda moj tekst
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=18&t=24031
kojeg sam napisao nakon korištenja Viste u dva navrata (jednom 9 mjeseci Ultimate, drugi put 4 mjeseca Home Premium).

Pročitajte i vidite šta ima u Visti, a da u XP-u nema i znati ćete u ćemu je bolja. ;)
Isto tako, vidit ćete da nije ništa spektakularno korisno od tih noviteta.

Constantine
29-10-2008, 20:47
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=93072
wtf,gadgeti na samom desktopu,kakva je to glupost,cemu onda imat lijepi desktop kad ga pola ne vidis.Osim toga sedmica izgleda identično kao Vista uz male preinake.

I neka neko preimenuje temu u Windows 7 zato što je Vienna samo razvojno ime.

bezimeni
29-10-2008, 20:59
Nadam se da će do dolaska Vienne igre i svi programi biti u 64 bita .Imamo procesore koji su totalno neiskorišteni tj. barem 90 % korisnika je i dalje na 32 bitnom os-u.Vistu sam probao nekoliko mjeseci i zgadila mi se.Ako je srede,u što sumljam možda joj se i vratim.Vjerujem u uspjeh Vienne jer nema šanse da im se ponovno dogodi ovakav fijasko kao sa Vistom.

Eto moram pojesti vlastite riječi.Nakon što sam prebolio igre sa starforce zaštitom koje mi ne rade na Visti mogu ju samo pohvaliti .Nema više povratka na xp .A sobzirom da će Vista podržavati dx 11 ne žuri mi se ni na Windowse 7.Vista mi se na drugi pogled svidjela puno više......prve beta verzije ni ne računam pod ozbiljni os.

Constantine
29-10-2008, 21:33
Ima nesto sto mi se jako,jako sviđa kod windowsa 7,Aero peek.Fenomenalna funkcija koju su trebali uvest u visti.

Electromaster
29-10-2008, 21:55
Hmm, Windowsi 7...pa, IZGLEDA zgodno, valjda neće samo na tome ostati... kerefeke sa gadgetima i prozirni prozori me ni najmanje ne zanimaju... Ja se još držim XP-a :wink:

Usput, moram spomenuti jednu budalaštinu, koja se može dogoditi samo u Korčuli (tu ja živim...) Naime, ravnateljica gradskog muzeja ima komp s Vistom Ultimate, i drži ga spojenog na 14 inčni CRT monitor, a računalo koristi za word i e-mail :rotfl: :pray: a sa strane joj stoji stari komp, sa windows 98, a na njega je spojen 22 inčni LCD :rotfl: :pray: ...stupid... da mi je znat ko to plaća...

I, da...http://www.ctrlaltdel-online.com/comic.php?d=20070331
Što CAD kaže o XP-u i Visti :D

Cthulhu
31-10-2008, 21:24
blje,xp je još uvijek najbolji os,i vjerovatno će tako ostati još neko vrijeme...

Kostolomac
01-11-2008, 01:47
najbolji kako za koga. ako gledaš sa tehničke strane onda je lošiji od viste, a ako gledaš sa fanboy strane onda je xp bolji

Kenyi
02-11-2008, 12:27
Da onako pun mi je kurac xp fanboya :(

Deadwalker
02-11-2008, 14:25
Ja sam tek prije nekih mjesec dana presao na vistu i vise sam nego odusevljen. Owna xp na svim segmentima od podrske pa do izgleda naravno. Sada kada dođe jos service pack 2 mislim onda da fakat vise nebude nikakvih problema sa sustavom...Dalje, ovi novi winsi nece jos u prodaju tamo negdje do 2010. po meni a ja na visti ostajem sigurno barem sljedece 3-4 godine...

Constantine
02-11-2008, 15:37
U kojoj godini otprilike dolaze windowsi 7?

Kostolomac
02-11-2008, 18:52
valjda krajem 2009., nisam siguran. ali još će to oni odgodit

Karlo_from_Bjelovar
02-11-2008, 21:30
Ja sam tek prije nekih mjesec dana presao na vistu i vise sam nego odusevljen. Owna xp na svim segmentima od podrske pa do izgleda naravno. Sada kada dođe jos service pack 2 mislim onda da fakat vise nebude nikakvih problema sa sustavom...Dalje, ovi novi winsi nece jos u prodaju tamo negdje do 2010. po meni a ja na visti ostajem sigurno barem sljedece 3-4 godine...

ajde da je barem i neko pametan ovdje...

vista roxa xp u svim segmentima...

Deadwalker
03-11-2008, 13:13
Izgleda da ce sljedece izdanje windowsa, sto je nevjerojatno, zahtjevati puno manje memorije, nego vista. Vijest možete procitati ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=93245)
Dalje, s druge strane, novi sustav ce moci iskoristiti procesore s daleko vise jezgara, nego sto su ovi danasnji i to primjerice do cak 256 jezgara procesora na jednom cipu(danasnji su sa 2, 4, 8 jezgara). Lijepa nas buducnost ceka, nema sta :) . Detaljnije procitajte ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=93256)

Dyslexia
05-11-2008, 00:15
Vista nije ni trebala postojat samo eto izbacili su ju da zarade lovu, vista je dobra ali bez service packa i mnogih updejta je losa i spora. Windows 7 ce biti sve sto vista nije plus sto ce biti jos brzi i koristit manje memorije

Luka
05-11-2008, 00:20
Uvijek dođem u napast da izbrišem ovakve gluposti ^^

Deadwalker
05-11-2008, 09:51
Vista nije ni trebala postojat samo eto izbacili su ju da zarade lovu, vista je dobra ali bez service packa i mnogih updejta je losa i spora. Windows 7 ce biti sve sto vista nije plus sto ce biti jos brzi i koristit manje memorije

je, tocno tak :roll: . Daj molim te, ne pricaj gluposti. Vista je itekako dobar sustav, i kao sto sam rekao vec par puta owna xp na svim segmentima. Veliki je korak naprijed(gotovo kao svaki OS od microsofta) i radi sasvim normalno i bez mnogih update-ova, a s updatovima radi samo jos bolje. Vista je bila dugi niz godina u razvoju(jos se sjecam dok se pricalo o Longhornu) i svakako nije složena s namjerom da nas Microsoft opljacka. Windows 7 ce opet biti veliki korak naprijed i to naspram Viste, samo eto, ljudi u Microsoftu naucili su gdje su napravili neke pogreske u razvoju Viste pa su ih sada nastojali ispraviti, a uostalom, i Vista ne uzima puno memorije ako iskljucis aero sucelje i ako znas si podesit sustav tako da iskljucis nepotrebne aplikacije. Kada izađe i service pak 2 mislim da ce vecina korisnika preci i na Vistu konacno. A ovi windowsi 7 nece jos dugo na tržiste...

Dyslexia
06-11-2008, 02:01
Samo da te obavjestim windows 7 je vani iduce godine :wink:

RIDER32
08-11-2008, 03:06
Da. Vani bi trebali biti za oko pola godine :wink:

Iskreno malo se i bolim tog aero sucelja, mozda zato sto ga nisam nikad vidio u radu ali sam koristio neke desktope koji su bili prakticki smece (tipke za gasenje i resetiranje na sredini desktopa velicine 200x200px, Start bez pola funkcija, Refresh u Privatnom Messengeru...).
Teso se navikavam na neke stvari. Tako mislim da ce biti i sa ovim ali vjeujem da microsoft nece opet zabrljat i da ce Viennino iscekivanje biti opravdano.

streetrace777
08-11-2008, 09:45
Probao sam rad na Windows 7 i nije me odusevilo. Je da je to nekakva beta ali nista novog za razliku od viste

Constantine
08-11-2008, 12:16
Isto sam probao i jedino sto mi se jako sviđa je novi taskbar koji je odličan,također,brža je od viste u radu.

Cthulhu
08-11-2008, 23:50
možda ovo ispadne i dobro...

Bartuc
12-11-2008, 15:48
Zanimljivo, pogledajte brdo slikica iz Windows 7ice ako vas zanima... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=125587)

Dyslexia
12-11-2008, 23:39
sta sam vam rekao, sve u cemu su vistu fulali Windows 7 ce popravit. Vistu i sam koristim vec 1 g ali jedva cekam Windows 7.

spidEY v2.0
13-11-2008, 20:26
http://www.imagesforme.com/show.php/224937_pray.png

Evo upravo sam instalirao Windows 7 i mogu reči da sam oduševljen. Ovo su prvi Windowsi koji su mi radili out of the box. Sve sam već imao pri prvom pokretanju, zvuk, internet, aero, sve! Kasnije mi je čak sa Windows Update-a skinuo najnovije offical drivere za sav hardver! Bojao sam se za igre, ali Far Cry 2 naprosto leti! svakao preporučam da isprobate!

Bartuc
13-11-2008, 20:44
Jebenica. Vista mi je za sada fenomenalna, ne znam zašto ljudi pljuju po njoj :o Mada sam i ja pljuvao dok mi napokon nije stigla prava verzija koja radi kako spada :D

Ali sve vidim da ću s guštom preći na Windows 7 pošto koliko kužim, on je taj koji ispravlja sve mane od Viste. Djeluje mi kao dobro tweakana/optimizirana Vista :D Bar po dojmovima ljudi i po slikicama.

Constantine
13-11-2008, 20:51
http://www.imagesforme.com/show.php/224937_pray.png

Evo upravo sam instalirao Windows 7 i mogu reči da sam oduševljen. Ovo su prvi Windowsi koji su mi radili out of the box. Sve sam već imao pri prvom pokretanju, zvuk, internet, aero, sve! Kasnije mi je čak sa Windows Update-a skinuo najnovije offical drivere za sav hardver! Bojao sam se za igre, ali Far Cry 2 naprosto leti! svakao preporučam da isprobate!
Zašto nemaš wi7 taskbar?

spidEY v2.0
13-11-2008, 20:56
U Buildu 6801 je sakriven. Ima na netu patch koji ga otključa, mogu postati screenove poslije.

RIDER32
14-11-2008, 19:04
Znaci to se moze skiniti free sa njihove stranice?
I kolko se on smije koristit?

edit:
OMG kako je ovaj chrome prebrz :shock:
edit2: preebrz :shock: :pray:

Bartuc
14-11-2008, 19:06
Sereš? To je ono čudo od google-a? Idem probati...


EDIT:


Jebate riža, bome je brz :pray: Ali sumnjam da ću ga koristiti, čudan mi je!? Mozilla mi se čini boljom :P

Constantine
14-11-2008, 19:28
Aha,ja sam bio priseljen prijeci na njega i odusevio sam se brzinom,naviknut ćeš se Bartuče,malo si ga podesi.

I dosata offtopica za sada :)

bezimeni
14-11-2008, 20:09
Ja sam sa Vistom prezadovoljan ali kada izbace sedmicu prelazim na nju definitivno.I to na 64 bitnu verziju.Za par godina bu to konačno najnormalnija stvar....

spidEY v2.0
14-11-2008, 20:45
Ja sam sa Vistom prezadovoljan ali kada izbace sedmicu prelazim na nju definitivno.I to na 64 bitnu verziju.Za par godina bu to konačno najnormalnija stvar....

Pa i neće biti x86 verija. :D

bezimeni
14-11-2008, 20:51
A kako to da se trenutno može skinuti 32 bizna sedmica.Da li će ju ukinuti do izlaska finalnog proizvoda ?klik (http://www.mydigitallife.info/2008/10/30/download-windows-7-pre-beta-m3-6801-pdc-leaked-torrent/)

spidEY v2.0
14-11-2008, 20:57
A kako to da se trenutno može skinuti 32 bizna sedmica.Da li će ju ukinuti do izlaska finalnog proizvoda ?klik (http://www.mydigitallife.info/2008/10/30/download-windows-7-pre-beta-m3-6801-pdc-leaked-torrent/)

Naravno, još u ovako ranom bate sageu postoji x86 verzija koja će se u RTM izbaciti. Isto tako, Mirosoft je sakrio od nas smrtnika "super bar" koji zamjenjuje task bar u buildu 6801. Naravno, postoji Blue Badge path za to... :)

http://lifehacker.com/5084437/the-blue- ... d-features (http://lifehacker.com/5084437/the-blue-badge-unlocks-windows-7-previews-protected-features)

Bartuc
14-11-2008, 21:00
Sereš, kaj zbilja nebu 32bitne verzije?

Samo da mi onda ne radi Win7 isto kako mi je radila 64bit Vista :cry:


Ali kada realno pogledaš situaciju, već se goooodinama ne proizvode 32bit procesori. Tako da stvarno niti nema smisla raditi podršku za 32bit sisteme pošto danas složiš komp za stvarno male novce i automatski si Vista/Win7 ready...

RIDER32
15-11-2008, 02:40
Pa da. I ja se slazem sa tim da ne prave 32 bitnu podrsku, bas da bi nas prisilili da svi pređemo na 64 bitne stvari.

Bas imam jedan prazan disk i probat cu instalirat taj Win posto imam slabiji hardware pa da vidimo koko je zapravo optimiziran.

Constantine
16-11-2008, 00:27
Jel mi moze neko pojasnit sto tocno znaci ona opcije upgrade pri instaliranju wi7?

Luka
16-11-2008, 10:16
Jel mi moze neko pojasnit sto tocno znaci ona opcije upgrade pri instaliranju wi7?

vjerojatno isto što i na visti, umjesto da se instalira na praznu lokaciju, instalira se preko postojeće instalacije viste; na taj način ti ostaju svi fileovi i postavke ali i smeće :)

Constantine
16-11-2008, 12:41
Jel ostane bas sve,ono bas sve isto kao i sad samo da bude wi7.I hoce li mi i startup programi ostat isti?

Luka
16-11-2008, 14:22
neznam, nisam probao, vjerojatno neće baš sve biti isto

Kenyi
16-11-2008, 19:25
napokon ce se potisnuti 32 bitni procesori , ono vec par godina niko to ne pravi vise, korak unaprijed hvala kurecu.

Constantine
29-11-2008, 08:06
Zna li netko kako rijesiti onaj problem sa xfire-om u pre beta verziju,ne vidim avatar i ono ispod njega kad s nekim razgovaram a i klasični xfire zvuk kad se netko ulogira je zamijenjen windows error zvukom :?

demetrius
02-12-2008, 12:01
je ko odvrtio 3d mark ili neku igru da vidimo razliku između xp,viste i sedmice??

naravno da ima 32 bitna verzija.

Izgubljeni
10-12-2008, 14:44
drago mi je da ima x86.. nego jel se zna kad izlazi finalna verzija sedimce? nekako mi nije drago koristit beta verzije za os.. i citam da je brza od viste i xp-a.. zanimljivo, jedva cekam :)

R@pt0r
12-12-2008, 21:33
http://213.202.123.23/vijesti/index.asp?id=94590

http://content.zdnet.com/2346-12554_22-255234-1.html

THUNDER_DINIX
13-12-2008, 11:43
^^ lijepo za cut da ce biti brzi windowsi, no to je bilo i za ocekivati

Izgubljeni
17-12-2008, 20:28
nego jel se zna kad izlazi finalna verzija sedimce?
volio bih cuti odgovor na ovo.. guglao sam al nisam našao :(

Luka
17-12-2008, 21:00
2010., a možda već i 2009.

Blacky_123
19-12-2008, 01:41
Sjecam se kak je bilo sa Vistom
Sve je bilo super, sve ce biti bolje bla bla bla
Instaliram Vistu i kad ono sto me prvo doceka je BSOD
Pa mislim ono...
Pa onda skidaj zakrpe, pa pol programa nece radit uf...
Ista stvar ce biti sa ovim novim windowsima u pocetku, tek krajem 2010 ce biti "usavrsen"
Dok se to ne usavrsi ja sam jos na XP-u

R@pt0r
19-12-2008, 01:46
Ja takve probleme sa Vistom nisam imao NIKAD, niti sa SP1 niti bez. Koristim ju već oko godinu dana...

Blacky_123
19-12-2008, 01:54
Ovisi kad si instaliro Vistu i koju konfu imas
Za mene je bilo bolno kad sam je stavio na konfu
AMD 3000+,1gb,x1650pro
Testove koje sam napravio su bili katastrofalni, puno bolje se vrti na dual coru nego na single
Ovi novi windowsi 7 ce takoder traziti procesore kao sto su i7 i phenom II
Zato ak stignu prije, necu bas funkcionirati dobro kao sto se prica

R@pt0r
19-12-2008, 02:51
A da, to da, sa takvom konfom suxa žešće...

Constantine
19-12-2008, 05:28
Sjecam se kak je bilo sa Vistom
Sve je bilo super, sve ce biti bolje bla bla bla
Instaliram Vistu i kad ono sto me prvo doceka je BSOD
Pa mislim ono...
Pa onda skidaj zakrpe, pa pol programa nece radit uf...
Ista stvar ce biti sa ovim novim windowsima u pocetku, tek krajem 2010 ce biti "usavrsen"
Dok se to ne usavrsi ja sam jos na XP-u
Sa vistom takvih problema nikad nisam imao.A i windows 7 defintivno nece biti nedovrsen zato sto nije potpuno samostalni novi OS nego usavršena i optimkizirana vista.

Blacky_123
19-12-2008, 10:04
A vidjet cemo
Nadam se da ce to sljakat

RIDER32
25-12-2008, 06:01
Ovisi kad si instaliro Vistu i koju konfu imas
Za mene je bilo bolno kad sam je stavio na konfu
AMD 3000+,1gb,x1650pro
Testove koje sam napravio su bili katastrofalni, puno bolje se vrti na dual coru nego na single
Ovi novi windowsi 7 ce takoder traziti procesore kao sto su i7 i phenom II
Zato ak stignu prije, necu bas funkcionirati dobro kao sto se prica
Nebi reko. Kazu da je optimiziranija i brza 20ak % i dazauzima manje rama.
Vidicemo za koji dan :)

narf
25-12-2008, 17:00
Ja takve probleme sa Vistom nisam imao NIKAD, niti sa SP1 niti bez. Koristim ju već oko godinu dana...

same here, koristim je već skoro pola godine.

nemir_123
27-12-2008, 17:54
betu od windows 7 sam vidio kod frenda i mogu rec da su super to napravili a ovo u vezi viste ko kaze da je smeće i slično laže sam sebe ili ima slab komp ili ju nije dovoljno dugo koristio. tek kad je dosla vista instalirao sam ju niti tad nisam imao nikakvih problema naravno bilo je sporijeg kopiranja i slicno ali svi su takvi na pocetku. isao sam zakrpa po zakrpa i danas mi perfektno radi ulazi mi u windowse jako brzo a nisam nikakve optimizacije radio dakle sve standardno. a ako windows 7 bude dobar kao sto je Windows 7 beta naravno moze bit samo bolji mogu rec da ju jedva cekam iako sam prezadovoljan i sa vistom.

narf
27-12-2008, 18:20
meni se jedino ne sviđa dosta veliko zauzeće same instalacije na hardu i potrošnja rama.. al tog imam dovoljno pa mi ne smeta :P

Deadwalker
30-12-2008, 10:14
meni se jedino ne sviđa dosta veliko zauzeće same instalacije na hardu i potrošnja rama.. al tog imam dovoljno pa mi ne smeta :P

hehe, tu se slazem s tobom :)
inace, kod frenda sam malo isprobao tu sedmicu, ono, fakat je manja potrosnja memorije i malo su bolje perfomanse. Ma kao sto je vec netko rekao, ti winsi su zapravo samo tweakana Vista. Evo nekoliko screenova:

http://www.imagesforme.com/out.php/t284228_n1011939674302436418268.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284228_n1011939674302436418268.jpg)http://www.imagesforme.com/out.php/t284227_n1011939674302436346258.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284227_n1011939674302436346258.jpg)http://www.imagesforme.com/out.php/t284226_n1011939674302436366828.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284226_n1011939674302436366828.jpg)
http://www.imagesforme.com/out.php/t284225_n1011939674302436356541.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284225_n1011939674302436356541.jpg)http://www.imagesforme.com/out.php/t284224_n1011939674302436397686.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284224_n1011939674302436397686.jpg)http://www.imagesforme.com/out.php/t284223_n1011939674302436377111.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/284223_n1011939674302436377111.jpg)

RIDER32
31-12-2008, 17:52
Kolko zderu rama? Cuo sam manje od viste.

Aerospark
11-01-2009, 17:51
Downloadao sam betu sa mikrosoftovih stranica, javim prve dojmove kad instaliram na komp :D

Constantine
11-01-2009, 19:29
Daj link,nikako nemogu naci,i koliko to traje dok instaliraš,30 dana?

Constantine
13-01-2009, 14:39
Nemogu skinut sa sluzbene stranice,sve napravim,upisem i potvrdim mail i to,kliknem na download button i nista,nece,probao sam i u drugim browserima ali nista.

Deadwalker
15-01-2009, 21:09
nema li ta beta ogranicen broj downloada? :?

Razzarach
15-01-2009, 21:11
jel izašla 64 bitna

Constantine
15-01-2009, 21:57
Evo,instalirao sam si 64 bitnu verziju,isao sam na upgrade i koristit cu betu kao primary OS,izgleda odlicno,stabilna je,xfire hvala bogu radi,Aero Peerk,snap... su odlicne i korisne funkcije,uglavnom,novi Microsoftov OS je prejeben.Oni koji nemogu pokrenut Chrome neke dodaju ovo u target polje kod opcija shortcuta: --in-process-plugins"

@Deadwalker,prvo je bilo ogranicenu,pa su povecali ogranicenje a sad ga nema.

EDIT:zanimljivo,experience rating mi je 5,0 a na Visti mi je bio 4,8.

Deadwalker
15-01-2009, 22:01
Drago mi je da si uspio slozit. :wink: Enivej, neznam da li si cuo, imas vec i zakrpu za sedmicu pa ono, skini si je ako oces, vjerujem da ce ti koristiti...Za detalje pogledaj ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/prva-zakrpa-windowse-7/94905.aspx)

Constantine
15-01-2009, 22:20
Znam,sve se to lijepo preko update-a zajedno sa beta nvidia driverima skinulo.Nego,jel netko zna sto ne valja sa onom Aero Shake funkcijom,radi,ali treba trest prozor jedno pola minute.

E77CC
15-01-2009, 23:09
Problem viste je sto su premale razlike izmedju viste i XP, a Vistu koristim vec duze vrijeme i stvarno ne nalazim zamjerku... al da nema prevelike unapredjenosti tu se slazem.. al da je XP bolja od viste ne znam po cemu.. cuo sm da je 7 ipak brutalna i da ce biti odlicna... od drajvera pa nadalje sto sve sama odradi...

Constantine
15-01-2009, 23:10
Predobar je OS,puno brza je sedmica od viste u radu,stabilna,stvarno fenomenalan OS.

EDIT:imam samo jedan problem,hamachi mi ne radi,a treba mi za cod4,jel neko zna rijesenje?
http://www.imagesforme.com/out.php/t311057_Untitled.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/311057_Untitled.jpg)

SkunK
15-01-2009, 23:59
Mozda zato jer hamachi jos nije definiran za Win7?

Constantine
16-01-2009, 00:15
problem rijesen,ali ima jedan drugi,u igrama,kad god stavim rezoluciju manju od normalne,umjesto da se slika rastegne preko cijelog ekrana imam samo jednu kocku unutar njega pa zato moram sve igre pokrenut u 1680x1050 a neke nemogu ili ne zelim.

Razzarach
16-01-2009, 13:33
jel rade igre na sedmici
farcry 2
warcraft3 tft
cod 2 , cod 4 , cod5
supcom
warhammer 40k
coh

Constantine
16-01-2009, 16:58
Napravio sam glupost odma na pocetku,instalirao sam nvidia beta drivere za wi7 a nisam trebao,nevaljaju.Trebao sam instalirat najnovije normalne drivere za x64 vistu,ove sad pak nikako nemogu deinstliarat a zbog njih u igrama nemogu namjestit manju rezoluciju i cest se teksture lome.

EDIT:problem rijesen,trebao sam samo pokrenut instalaciju drivera za vistu u vist compatibillity modu,sad sve radi super i nema vise problema sa rezolucijom.

Constantine
17-01-2009, 17:54
Sad sam skuzio jedno predobru i korisnu funkciju,preview file-a bez njegovog otvaranja,npr. imam folder i unutra hrpu word dokumenata,netrebam sve to otvarat da bi nasao nego samo kilknem i vidim preview sa desne strane.

RIDER32
18-01-2009, 17:00
Eo skidam ga vec po 2. puta (prvi put stalo na 55% :-x ) pa cemo vidit kako se nosi sa slabijim hardwareom.

Razzarach
18-01-2009, 19:37
jel zna nekoi di mogu skinut driver za realtek ac 97
ili cmedia cmi8738
a da radi na x86 sedmici

Kostolomac
19-01-2009, 19:59
E ljudi jel vama radi Skype na 7-ici? 3.8 ne radi ali meni ne želi ni 4.0 beta 3 verziju instalirat koja bi trebala radit. :?

Deadwalker
20-01-2009, 12:36
ja fakat neznam zasto silite s tom sedmicom koja je jos u beti, koja nije sigurna i puna je "rupa". Vista sada sa SP1 je super OS, a ovaj je jos u nesigurnim vodama. Ja bi sedmicu isprobao evetualno na laptopu i nista vise. Imati beta verziju sustava kao osnovan OS na svojem kompu, no way :nonono:
no offence, to je moje skromno misljenje :wink:

Constantine
20-01-2009, 12:41
Do sada nisam susreo nikakve probleme ili nesto slicno,samo poboljsanja.

Deadwalker
20-01-2009, 12:46
hm, drago mi je, al ono, je od beti bjezim ko vrag od tamjana, nemam dobrih iskustava s njima...

Kostolomac
20-01-2009, 14:44
Oš znat zašto silim? Isprobao sam Vista RC1/RC2/Beta1/Beta2 tako da sam morao i ovo. A bez brige, imam 10GB težak image Viste x64 ako što pođe po krivu :D

Kostolomac
21-01-2009, 00:16
E ljudi jel vama radi Skype na 7-ici? 3.8 ne radi ali meni ne želi ni 4.0 beta 3 verziju instalirat koja bi trebala radit. :?
Riješio sam ovaj problem, Bitdefender je blokirao instalaciju :thumbs1:

THUNDER_DINIX
22-01-2009, 07:59
sta su ti Windowsi vec izasli?

Deadwalker
22-01-2009, 11:39
procitaj par prijasnjih stranica ili barem postova ili barem moja zadnja 2-3 posta u ovoj temi... :wink:

ne, radi se samo o beti kojoj je svrha testiranje i otkrivanje nedostataka koje možeš javiti Microsoftu. Sluzbena i konacna verzija ce biti valjda krajem godine, a prema viđenom ova sedmica ce biti sve ono sto je Vista trebala biti(barem se tako kaze)

nemir_123
26-01-2009, 16:59
da vas pitam da li je netko probao malo igrat na ovoj beti, ako jest onda kakve su razlike losije ili bolje u odnosu na vistu/xp

Constantine
29-01-2009, 11:09
Imam problema,velikih,kod instalacija nekih igara windows installer mi se samo srusi time onemogucavajuci instalaciju igre.

Blacky_123
09-02-2009, 05:32
Jeli neko probo instalirat CS:S?
Jel mu radi?

Ja sam prije imo instaliranu sedmicu, al kad sam vidio da mi nece punkbuster instalirat, odmah sam se vratio na xp

Deadwalker
23-02-2009, 09:42
Neznam koliko pratite situaciju, al eto, iz Microsofta stize obavijest da nas release candidate(gold verzija skoro :wink: ) ocekuje za jedno 2 mjeseca sto je po meni jako iznenađujuce jer sam ocekivao bar jos jednu verziju bete. Znaci, sustav vec i sada jako dobro radi. Ako RC verzija bude u travnju, a pocetak prodaje sustava je najavljen za pocetak iduce godine, ljudi u Microsoftu imaju jos dobrih 8 mjeseci za cisto poliranje sustava. Mislim da nas ovaj puta ocekuje jako dobar OS.
Vijest možete procitati ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/windows-7-rc-travnju/95511.aspx)

RIDER32
23-02-2009, 14:41
Eo ja ga koristim vec 3 dana i full sam zadovoljan. Malo se treba priviknit u nekim stvarima al dobro radi.
Instalirao sam samo windows i vac mi je radio dosta stvari bez drivera za maticnu. Njih nisam ni naso a za drivere za zvuk sam se bome namucio jer je maticna prastara. Mis radi bez drivera (MX518) tj radi vecina tipki. Naprjed-nazad radi, i rade tipke za povecavanje brzine misa. samo neradi tipka za mjenjanje programa al to mi ionako netreba. I da. Nemogu instalirat daemon :( explorer i aero su preodlicni. Cim izađe finalna ja ju odma... khm.... kupujem :)
Taskbar je odlican. Mogu se sakrit pozadinski programi da se nevide, pise i datum i sat, minimizirani windowi se fenomenalno izmjenjuju...

Razzarach
23-02-2009, 16:54
evo mene na win 7
nemorate ni tražit drivere
windows update radi čuda

RIDER32
23-02-2009, 19:28
Kako tocno radi to. Ja sve moram manualno :(

mamlaz
23-02-2009, 20:12
Kako tocno radi to. Ja sve moram manualno :(

kao i na visti:
winlogo->windows update

SkunK
01-03-2009, 19:56
Samo jedan info :


Windows 7 media player odsada podržava i .mov format i uredno pokreće QuickTime video bez instaliranja QuickTime playera.

Savršeno. Još samo RealTime format da podrže i to je gg.

Dyslexia
07-03-2009, 20:19
ajd nek ju neko malo testira, kako rade igre, jel svi programi rade ukljucujuci i one male programcice, antivirusni programi jel ima kakvih problema sa driverima za maticne, graficke itd... dajte ljudi malo neke konkretnije odgovore, zanima me ako valja da si bacim 7-icu kad izace RC.

Razzarach
07-03-2009, 22:19
ma sve radi :wink:
do sad nisam imo nikakvih problema

Dyslexia
08-03-2009, 02:05
rekao sam nesto konkretnije :D

SkunK
08-03-2009, 09:38
Osim IE-a , sada ce putem app kontrolnog panela biti moguće i podešavanje isključivanja Windows Media playera, Windows Media Centra i ostlih MS stvari koje ljudi baš toliko i ne koriste. Normalno, lako se uključi nazad ako dođe potreba ta korištenjem.


Jako dobro,gj M$. Mislio sam da ovo nikad neću reći :P

Deadwalker
08-03-2009, 12:10
znam, citao sam o tome. Imao sam neki feeling da ces ti to postat, pa nisam htia nista pisat... :P

Constantine
13-03-2009, 11:46
Samo jedan info :


Windows 7 media player odsada podržava i .mov format i uredno pokreće QuickTime video bez instaliranja QuickTime playera.

Savršeno. Još samo RealTime format da podrže i to je gg.
Nisam to uopće primjetio,to mi je jedan od nagorih playera ikad(za video file-ove,ne glazbu),GOM ftw.

Constantine
23-03-2009, 16:18
Ova ne bas tako legalna takozvana RC1 verzija sedmice,jel ju neko ima i kakva su iskustva i jel mogu ja bez problema upgrade-at build 7000 na RC1?

Constantine
17-04-2009, 01:08
triple post,yay

Primjetio sam da Aero shake ne radi dobr u bas svakom buildu do sada,ono,nekad je potrebano samo malo "shakeat" prozore da se maknu a nekad se uopce necu maknut.Nadam se da to budu rijesili do finalne verzije.

R@pt0r
19-04-2009, 17:18
http://www.bug.hr/vijesti/windows-7-rc- ... 96344.aspx (http://www.bug.hr/vijesti/windows-7-rc-svibnju/96344.aspx)

Blacky_123
23-04-2009, 19:51
Joj, jedva cekam konacnu verziju, odmah prelazim na njih, do sada najbolji winsi, cak mi je u nekim pogledima bolji od xp-a

Constantine
23-04-2009, 20:52
U svakom pogledu je bolja od xp-a,kao i vista skoro.

Kid A
23-04-2009, 20:59
Ne zna se jos koja ce biti zahtjevnost Vienne?Hoce li je moci goniti neki komp s 1,80 procesorom i 512 mb RAM-a?

Constantine
23-04-2009, 21:06
uf bas takav,sumnjam,to je stvarno slabo,ali mislim da je 1gb memorije dovoljno.wI7 uopce nije zahtjevan OS.

I btw,nije vise Vienna nego Windows 7 samo,modovi bi trebali editirat naslov.

Kid A
23-04-2009, 21:08
Ma i ja bi dotad trebao sebi uzeti novi komp....ionako im se cijena smanjuje iz dana u dan....

Luka
23-04-2009, 22:25
I btw,nije vise Vienna nego Windows 7 samo,modovi bi trebali editirat naslov.

Ionako su novi Windowsi već odavno preimenovani u 7, ovo je za one koji nisu u toku :)

Gothmog
25-04-2009, 08:47
Na novom Windows 7 otkriven nepremostiv glitch, koji u sustini moze dozvolit hakerima da preuzmu kontrolu nad racunalom,za vrijeme rebootanja OS...

Vise informacija o ovome mozete naci OVDJE (http://gear.ign.com/articles/976/976242p1.html)

keko
28-04-2009, 10:18
Ja čekam finalnu verziju, trenutno koristim XP. Jedno pitanje: da li ću morati formatirati disk da bi stavio windows 7 umjesto xpa ili će se xp nekako moći nadograditi?

Constantine
28-04-2009, 11:00
morat ces napravit clean install.

Cookie monsta
29-04-2009, 18:10
Jel izaso ili tek treba izac :? ??

Luka
29-04-2009, 18:11
Jel izaso ili tek treba izac :? ??

Nije još.

SkunK
03-05-2009, 08:39
Evo RC (Relese candidate, znači kandidat za završnu verziju Windowsa 7 ) će biti dostupan širokoj masi 5. svibnja.

Grim
11-05-2009, 07:29
Je ko zna jeli je Win7 brzi i bolji igranje od mog trenutacnog sustava Windows Server 2008 x64 koji mi sada savrseno odgovara i puno je bolji od x64 Viste.?

Deadwalker
11-05-2009, 10:15
Win7 brzi i bolji igranje od mog trenutacnog sustava Windows Server 2008 x64 koji mi sada savrseno odgovara i puno je bolji od x64 Viste.?

Windows 7 gledaj kao upgreadanu Vistu tj. rijec je o sustavu koji je samo sredio sve Vistine "eventualne nedostatke" te dodao neke nove funkcije. Zato sustav i dolazi tako brzo poslije Viste, posto je nazalost Vista dozivjela neuspjeh na poslovnom trzistu. Dalje, glede igranja na 7-ici, well, tesko ti je sada reci posto je sustav jos u beti i nema jos pravih drivera za doticni sustav niti testiranih naslova.
Inace, neznam po cemu tvrdis da je Ova server 2008 inacina bolja od Viste x64. Naime, sada kada dođe SP2 za Vistu(ako vec i nije dosao, ne pratim u zadnje vrijeme), verzija Vista Ultimate x64 bit ce definitvno najbolji OS na trzistu. A price da Vista zdere puno resursa odavno ne drze vodu. Pogledaj si Bartucove upute za optimizaciju gdje si lijepo skreses potrosnju na svega pola gige rama, tak da... :wink:

Constantine
11-05-2009, 10:22
Igranje na RC sedmici uopce nije problem,a driveri vise nisu u beta fazi.

Deadwalker
11-05-2009, 10:27
pa dobro, to se i podrazumijeva posto je 7-ica upgreadana Vista. Samo ne vidim smisao prelaziti na sustav koji jos realno gledajuci nije na trzistu i koji se jos testira. Al dobro, svatko radi kak mu pase

nemir_123
17-05-2009, 12:00
da li je netko probao igrat igrice na windows 7 RC 32 bitnom ako jest da li ima kakvog pomaka. da li rade bolje?

Public Enemy
18-05-2009, 11:58
da li je netko probao igrat igrice na windows 7 RC 32 bitnom ako jest da li ima kakvog pomaka. da li rade bolje?



Kolega igra na 32 i 64 bitnoj i kaže da sve ide glatko a Nviđija i ATI štancaju drivere za sedmicu ko da su za XP ili Vistu

Public Enemy
20-05-2009, 09:17
[quote="nemir_123":3c35kwi3]da li je netko probao igrat igrice na windows 7 RC 32 bitnom ako jest da li ima kakvog pomaka. da li rade bolje?



Kolega igra na 32 i 64 bitnoj i kaže da sve ide glatko a Nviđija i ATI štancaju drivere za sedmicu ko da su za XP ili Vistu[/quote:3c35kwi3]



Update:
igre rade savršeno sa skinutim službenim driverim ali za neke igre sam morao updateat directX...uglavnom radi i to jebenica...

MasaKrisT
09-06-2009, 08:29
Skidam RC verziju 64bitnu,nadam se da me nece razocarati:)

JohnDoe
09-06-2009, 20:58
Ja sam već dosta na 7100 verziji (64bit) i nemam ama baš nikakve zamjerke. :thumbs2:

MasaKrisT
09-06-2009, 22:42
Instalacija drivera,kompatibilnost?Cuo sam cak da sam trazi drivere nakon dizanja.

Constantine
09-06-2009, 22:47
Sa driverima nikad nisam imao problema,a sve vanjske uređaje automatski prepoznaje.

MasaKrisT
10-06-2009, 07:11
Hvala na informaciji,samo da mi dodje maticna druga i stavljam ih odma:)

Cookie monsta
12-06-2009, 08:18
Jel može neko stavit sliku od windows 7 ko ima naravno :pray:

Don Kihot
12-06-2009, 08:34
http://www.imagesforme.com/images.php/t17671_desk.jpg (http://www.imagesforme.com/view.php/17671_desk.jpg)

Constantine
12-06-2009, 10:44
kakav ti je to čudan taskbar :S ?


http://i42.tinypic.com/28gywiu.jpg

Don Kihot
12-06-2009, 12:13
Šta bi bio čudan?

Uključio sam quick lounch i stavio da mi ne smanjuje taskbar tabove, osim kad nema mjesta...

Cookie monsta
12-06-2009, 12:32
Hmmmm... nije bog zna šta :?

Constantine
12-06-2009, 12:48
U pravu si,mislim,odmah se po screenshotu vidi kakav je OS,koliko je stabilan,kakva je funkcionalnost i ugodnost korištenja -.-

Gwin
12-06-2009, 22:14
sinoć instalirao RC1.. imam samo jedan komentar

impresivno..

bezimeni
12-06-2009, 22:18
Zašto samo jedan.. usporedi XP-Vista-7

Constantine
12-06-2009, 22:23
Ja se nakon toliko dugog korištenja wi7 nebi mogao snaći ni na visti,a kamoli na xp-u.

Gwin
12-06-2009, 22:41
bezimeni, ajmo ovak..
zadnjih 6 mjeseci kako imam novi komp sam na visti HP64
ovo sam instalirao samo sa jednim ciljem, da isprobam kako rade radeonka i geforce kartuša zajedno
ali sam ostao totalno zapanjen brzinom i lakoćom instalacije, te ponašanjem samih windowsa.

hardverski manje zahtjevna, identičan softver se vrti na oba sistema, sedmica troši cca 30% manje rama
preglednost prozora je fantastična, cijeli sustav je daleko odzivniji od viste
što se tiče aplikacija, velika većina softvera radi besprijekorno, sa izuzetkom par system maintenance aplikacija poput TuneUp ili DaemonTools,
antivirus sam morao metnut kaspersky beta release jer svi ti softveri koji petljaju po sistemu moraju bit pisani drukčije nego za XP ili Vistu
ostatak radi super.
igre rade

općenito, impresioniran sam jednim BETA proizvodom. naravno, rano mi je za tvrdit sa sigurnošću, ali čini mi se da niti XP niti Vista nisu bili ovako stabilni

bezimeni
12-06-2009, 22:47
Super.Prelazim kada izađe tj. možda i ne odmah ali jedno 6 mj. nakon izlaska sigurno.

Arbiter of Change
12-06-2009, 22:48
Hvala na dojmovima Gwin, barem znam da neću odmah skočiti na W7 dok ne updejtaju ovaj AV i ostale stvari koje koristim, cca. 2-3 mjeseca. I ako ponude besplatni update za nas koji koristimo ovu besplatnu studentsku verziju Viste, naravno.

Bartuc
12-06-2009, 22:51
Mene vuče želja da instaliram sedmicu ali rađe bi pričekao finalnu verziju. Već ovo iz Gwinovog posta me odbilo, 2 najkorisnija programa ne rade (TuneUp i Daemon), oba koristim vrlo često i ne da mi se nalaziti/koristiti alternative. Jebiga, ne žuri mi se pošto sam zadovoljan sa Vistom. Ali kada izađe sedmica, pričekati ću još mjesec ili dva da se odvrte prve serije ekskluzivnih drivera (trenutno Vista i 7 dijele iste drivere) pa tek onda staviti taj sustav i neće mi biti niti najmanje teško ostaviti Vistu za sobom ako je ovo stvarno tako jebački sustav.

Gwin
12-06-2009, 22:53
bezimeni, gle.. meni je vista kompletno updejtana, istweakana i radi ko suza.

w7 je dual boot na zasebnom hardu, tak da ak umre imam se na kaj vratit..
skini sa MS sajta.. 3.7GB je .iso fajl. probaj instalirat i uvjeri se sam.. ionak imaš vistu pa ti velika većina drajvera bude radila normalno..

arbiter.. neke aplikacije apsolutno NE rade na W7. ali su u roku ODMAH napisali zamjenske :D
umjesto tuneup se pojavio window7 manager. ista stvar u drugom pakiranju
kaspersky je izbacio svoju W7 verziju internet security paketa. radi..
daemontools ne radi. ali poweriso i ultraiso rade ..
ati i nvidia su naštancali drajvere..
čak i photoshop CS4 radi :D

ja sam za sad vistu ostavio kao backup.. sve potrebno radi i na sedmici :D

Hellboy
12-06-2009, 22:55
Mene i pored ovoga sa TuneUpom i DToolsom pere želja da si skinem RC sedmice. Lako mi je naći zamjenu koja radi kako spada. Sustav se čini bogovski i definitivno prelazim na sedmicu. BTW RC nije vremenski ograničena? Znam da mi je frend pričao da mu ključ vrijedi nekakvih mjesec dana or so. Nadam se da griješi jer me to jedino koči da si uzmem RC. Jer obavio bih upgrade Viste a ne dual boot.

MasaKrisT
12-06-2009, 22:59
vrijedi do 1.6.2010. a od 1.3 ce se poceti iskljucivati svaka dva sata ukoliko ne kupis orginal ili...

Gwin
12-06-2009, 23:00
daklem.. godinu dana :D

Hellboy
12-06-2009, 23:01
1.6.2010? Daaaamn. Pa dotad će izaći full verzija a ionako po izlasku iste planiram formatirati sustav i dići sve na svježe.
Skidam RC sutra ujutro.

Bartuc
12-06-2009, 23:02
Jebenica, ja tak i onak formatiram sustav 12x godišnje xD

Lol, prčim, formatiram ga 4-6x godišnje :D Možda i ja probam, baš me zanima ćemu toliki hype...

Constantine
12-06-2009, 23:09
svi se boje instalirat wi7 ko da im svi programi nece radit i da ce se igre neprestano rušit :(

Hellboy
12-06-2009, 23:30
Jedina stvar koja je mene zaustavljala je bio strah od vremenskog ograničenja. Kako je isti nestao, MS Download Manager trenutno radi svoju čaroliju. :D

JohnDoe
13-06-2009, 04:43
bezimeni, ajmo ovak..
što se tiče aplikacija, velika većina softvera radi besprijekorno, sa izuzetkom par system maintenance aplikacija poput TuneUp ili DaemonTools,
antivirus sam morao metnut kaspersky beta release jer svi ti softveri koji petljaju po sistemu moraju bit pisani drukčije nego za XP ili Vistu


Daemon Tools RADI, ne širi laži, sam sam na sedmici (RC 7100 verzija) već neko vrijeme i Daemon Tools mi radi bez problema, TuneUp ti nije ni toliko bitan za to vrijeme dok si na beti, a osim toga MS radi svoju verziju TuneUp-a koja će bit kompatibilna.
Što se tiče antivirusa ja furam AVG free, sasvim solidan antivirus, update-a se bez beda, besplatan i optimiziran za WIN7.

Don Kihot
13-06-2009, 07:50
Radi sve što trebaš:
Avast, powerISO, nero, GOM, Firefox, MSN, Skype (ali preporučam stariju verziju, jer kod nekih zvučnih kartica ne prepozna mikrofon -> Skype kriv),
Trillian, Foobar200, Winamp (al nikako nisam upio namjestiti 5.1, al nema veze).
Rade printeri koji ne rade na Visti, i još ima virtualnu mašinu za XP ugrađenu u sebe. Jupi.

Deadwalker
13-06-2009, 08:05
evo male zanimljivosti (http://www.bug.hr/vijesti/windows-7-europu/97099.aspx)...
Drago mi je sto je europska komisija malo poradila na tom Microsoftovom monopolu te da ce korisnik imati na izbor koji preglednik koristit

Bartuc
13-06-2009, 08:39
Pre jadno, kaj njih smeta koji browser dolazi u Windows paketu!? Gluposti... Tako i onako skidanje i snimanje drugog browsera traje par sekundi, a za IE7 niti ne moraš znati da postoji u paketu, jednostavno ga ne pokreneš i bok. Prakticiram to godinama i funkcionira savršeno.

Don Kihot
13-06-2009, 08:48
I meni je to blesavo...

Bolje da integriraju još 2-3 najpopularnija web browsera, pa da prilikom instalacije odaberem koji hoću.

isto vrijedi i za WMP, da uz njega dođei WInamp, Foobar2000, GOM i slično za odabrati...

Bartuc
13-06-2009, 08:52
Ma i to je glupa ideja pošto tako i onako moraš sve te programe updateati na novije verzije nakon instalacije. Onda je bolje od prve snimiti zadnju verziju programa. Kužiš, imaš Win7 star godinu dana, na njega su znači integrirani programi stari godinu dana... u međuvremenu izađe brdo novi verzija. Dovoljno da stave IE pošto je to sastavni dio Windows paketa, on se fino updatea preko WindowsUpdates usluge i možeš odmah skinuti najnoviju verziju FF-a ako je nemaš u RW kolekciji :D



PS: jedino da ugrade u WindowsUpdates uslugu i update svih tih non microsoft programa...

Don Kihot
13-06-2009, 08:55
pa većoina tih programa se samo updatea: Firefox, GOM, etc...

Gwin
13-06-2009, 09:10
Daemon Tools RADI, ne širi laži, sam sam na sedmici (RC 7100 verzija) već neko vrijeme i Daemon Tools mi radi bez problema, TuneUp ti nije ni toliko bitan za to vrijeme dok si na beti, a osim toga MS radi svoju verziju TuneUp-a koja će bit kompatibilna.
Što se tiče antivirusa ja furam AVG free, sasvim solidan antivirus, update-a se bez beda, besplatan i optimiziran za WIN7.
ne širim laži.. pričao sam o SVOJEM iskustvu od punih 24h rada na W7. i meni DT4 NE radi. koju verziju imaš instaliranu? možda je meni pukla instalacija..
Windows7 Manager je dobra zamjena za Tuneup.. a treba mi zbog preglednijeg baratanja registryem

Hellboy
13-06-2009, 09:12
Gathering files, settings and programs (20%)...
Yay, upgrade napreduje. :D

Don Kihot
13-06-2009, 09:14
Daemon Tools RADI, ne širi laži, sam sam na sedmici (RC 7100 verzija) već neko vrijeme i Daemon Tools mi radi bez problema, TuneUp ti nije ni toliko bitan za to vrijeme dok si na beti, a osim toga MS radi svoju verziju TuneUp-a koja će bit kompatibilna.
Što se tiče antivirusa ja furam AVG free, sasvim solidan antivirus, update-a se bez beda, besplatan i optimiziran za WIN7.
ne širim laži.. pričao sam o SVOJEM iskustvu od punih 24h rada na W7. i meni DT4 NE radi. koju verziju imaš instaliranu? možda je meni pukla instalacija..
Windows7 Manager je dobra zamjena za Tuneup.. a treba mi zbog preglednijeg baratanja registryem


Gwinče, evo ti daemontolče:
http://www.disk-tools.com/download/daemon

Lajt verzija radi. :)

Hellboy
13-06-2009, 10:20
Expanding Windows files (18%)

I tako stoji već nekih 15 minuta. Nije se smrzlo jer mi stalno izmjenjuje poruke da prikuplja dodatn informacije o sustavu. To treba tako ili?

Don Kihot
13-06-2009, 10:22
Expanding Windows files (18%)

I tako stoji već nekih 15 minuta. Nije se smrzlo jer mi stalno izmjenjuje poruke da prikuplja dodatn informacije o sustavu. To treba tako ili?
Ne brini, to je normalno (nekad traje i do 15-20 min, nekad više).
Odjednom samo bude 100% i super. :)

Hellboy
13-06-2009, 10:24
Phew, fala kolega. Već sam mislio da nešto smrdi.

MasaKrisT
13-06-2009, 10:39
:oops: oprat cu se,obecajem.
Jedva cekam maticnu iduci tjedan pa da puknem to cudo:)

Bartuc
13-06-2009, 10:49
Tako je i na Visti... Copy prođe u sekundi, a onda Expanding stoji na 0% i do 15 minuta, a do 100% dođe u sljedećih 5 minuta :D

Hellboy
13-06-2009, 11:13
Sad je na Transfering files, settings and programs (43%)
Zadnji korak. *proud*

EDIT: 59%

Hellboy
13-06-2009, 12:50
Instalacija gotova. Zasad mi je sustav neizmjerno kulan. Od vizualnog dijela, potrošnje resursa (troši nekakvih 600 MB memorije sa 66 procesa) do brzine sustava. Osjetno je brži od Viste.

Don Kihot
13-06-2009, 12:56
Čekaj dok otkriješ koliko je stabilan...
Koristim preko 6mj i zaljubljen sam.. :D
PS - Postoji način da u registrima makneš jedan ključić, i windowsi uvjek misle da je 1.1.2010., i nikad ti licenca neće izaći. :D
(inače vrijede do 2.3.2010., onda poslije toga će ti se nakon svakih 60 min komp gasiti, dakle taman dovoljnod anapraviš backup, i da staviš full verziju)

Hellboy
13-06-2009, 20:58
Ok, nakon nekoliko sati uporabe moram reći da sam oduševljen. Sustav je tako laga, elegantan i funkcionalan da mu ni jedni dosadašnji Winsi nisu ni do koljena. osim što je daleko (i kad kažem daleko mislim jako, jako daleko) bolje optimiziran od Viste, sustav je općenito oku ugodniji i lakši za rad. Sa novim sustavom grupiranja stvari u taskbaru, zgodnom metodom pokazivanja desktopa (odete mišem skroz desno kraj sata i pokaže vam desktop kroz sve prozore) jednostavno i ne pomišljam da se vratim na Vistu. Ikad više. Ovaj ću sustav držati dok ne izađe full verzija i onda ga zamjeniti.

Bartuc
13-06-2009, 22:04
Idem i ja to skinuti vrag vas odnio :(


Kaj svi imate, x86 ili x64? Koje je stabilnije/bolje?

Hellboy
13-06-2009, 22:24
Well, upgradeao sam x64 Vistu na x64 Se7en. Jedino što mi nije jasno je zake mi neće dati WEI. Obavi procjenu i potom nema rezultata. Ah well, možem i bez toga. :D

Constantine
13-06-2009, 22:52
Idem i ja to skinuti vrag vas odnio :(


Kaj svi imate, x86 ili x64? Koje je stabilnije/bolje?
Ja imam x286 nažalost zato što nemogu upgradeat x86 na x64 a clean install mi nije ni na kraju pameti uz toliko programa koje imam i postavki koje ne želim ponovno mijenjat.

Ghost_Rider
13-06-2009, 22:56
Well,moracu ija preci na otaj OS,vidim da se dobro pise o njemu :D .Koji bi prepurucili build.

Bartuc
13-06-2009, 23:01
Pa valjda je najbolje finalni build uzeti, ziher je bolje uglancan od prethodnika...


Nego, skinuti ću x64 i napraviti Clean Format, tak i onak mi je to rutina, ko dobro jutro :D Jebate riža, brijem da svi aktivni članovi ovog foruma nisu u životu formatirali sustave kao ja u jednoj godini :rotfl: Zna se desiti da u jednom danu stavljam po 4 sustava :shock:

Hellboy
13-06-2009, 23:08
Prvi i jedini format na ovom laptopu sam obavio kad sam ga uzeo. Jelte, došao je sa najbeskorisnijim operativnim sustavom ikad - FreeDOS-om.

Constantine
13-06-2009, 23:08
Jel mi moze netko rec koje su glavne razlike između 7100 RC builda i 7229 pre RTM builda zato sto mi se neda prelazit na 7229 ako su razlike minimalne.

Bartuc
13-06-2009, 23:16
Skida se u nekom glupom manageru unutar FireFoxa :o

Sutra idem roštiljat, bolje mu je da se skine do jutra pošto ne znam jel smijem gasiti komp dok se to skida!?


PS: Uz to skidam još i 16GB sranja za curu, pa mi je brzina slabašna (150kB/s)...

Constantine
13-06-2009, 23:20
Skida se u nekom glupom manageru unutar FireFoxa :o

Sutra idem roštiljat, bolje mu je da se skine do jutra pošto ne znamSjel smijem gasiti komp dok se to skida!?


PS: Uz to skidam još i 16GB sranja za curu, pa mi je brzina slabašna (150kB/s)...
lol wut :)
Ne kuzim te,kako bi mogao ugasit komp a da se nesto nastavi skidat,kako bi HDD zapisivao podatke ako je ugašen :)

Bartuc
13-06-2009, 23:22
Ma na pauzu mislim, kao kada skidaš veliki torrent pa stisneš pauzu, ugasiš komp i nastaviš sa skidanjem dok se vratiš doma... Ipak je ovo neki čudan manager kojemu ne vjerujem...

Constantine
13-06-2009, 23:25
Kod torrenta mozes sto hoces,i da ti nestane struje ili bsod se pojavi bez problema mozes nastavit skidat,ali ovo sumnjam,ne vjeruj tome.
BTW,zasto uopce skidas u download manageru a ne preko utorrenta?

Ghost_Rider
13-06-2009, 23:34
Evo poceo vec skidati sa Microsoft-ove stranice,mislim da je Build 7100,nisam potpuno siguran.

Bartuc
13-06-2009, 23:37
Ma skidam drito sa Microsoftove stranice :D Nije mi se dalo tražiti preko torrenta. Uglavnom, ograničio sam uTorrent na 300kB/s tako da mi ovaj manager prognozira da će file biti skinut za cca 3 sata. Zadovoljan! U ponedjeljak ću vjerojatno baciti format i staviti Win7, sutra (danas) nemrem...

Gwin
14-06-2009, 00:14
Well, upgradeao sam x64 Vistu na x64 Se7en. Jedino što mi nije jasno je zake mi neće dati WEI. Obavi procjenu i potom nema rezultata. Ah well, možem i bez toga. :D
hmm..mora, meni radi.. probaj reinstalirat :D
speaking of wei.. podigli su granicu na 7.9 što znači da moj hdd suxxa.. disk mi ima ocjenu 5.9 i ruši mi ocjenu.. damn..

Hellboy
14-06-2009, 00:20
Sredio sam problem, trebalo je restartati laptop. :D
Meni grafa ruši prosjek na 3,4 u performansama u Aero sučelju. Radna je zasluženo dobila 3,9 jer je ima malo i krš je, HDD je dobio 5,3, proc 4,9, a grafa u igrama 5,1. Ne shvaćam čemu tolika potrebitost za Aero sučelje da mi sroka ocjenu na 3,4.

Constantine
14-06-2009, 00:22
Jel mi moze netko rec koje su glavne razlike između 7100 RC builda i 7229 pre RTM builda zato sto mi se neda prelazit na 7229 ako su razlike minimalne.

Ghost_Rider
14-06-2009, 06:54
Jel mi moze netko rec koje su glavne razlike između 7100 RC builda i 7229 pre RTM builda zato sto mi se neda prelazit na 7229 ako su razlike minimalne.

Evo ovako


u svakom novijem buildu su ispravljeni neki bugovi iz prethodnih buildova, i učinjene neke preinake, ili su dodane nove mogućnosti, ili su uklonjene neke stare itd

Jel ko zeli Croatian Language Packs za Win 7

Luka
14-06-2009, 09:40
Vjerojatno ima neki changelog, proguglaj.

Aral
14-06-2009, 10:10
Ma ja cu puknut na wmware workstation, tak i tak imam rego par os-a koji se vrte pa usput da vidim i ovo cudo.

Don Kihot
14-06-2009, 10:28
Ako već skidate, ne trebate skidati zadnju verziju, jer 7100 build je odličan, i zadnji koji se može skinuti u AIO izdanju (All in One).

Dakle Windows 7 AIO 7100 -> x86 + x64 (birate tokom instalacije).

Radi odlično, ipak x64 je nekako bolje optimizirana, tj iskorištava zaista tih 64 bita (brži search etc).

Stara konfa: 2500+ barton vrti x86 mnogo bolje nego XP. :bravo:

A vidi se da je Microsoft napravio odličnu stvar što je od builda 5xxx do 68xx držao
razvijanje zatvorenu sa krugom korisnika, ne samo Microsoft inžinjera,
a onda pustio betu javno za testiranje.

PS - Sedmica se radi u dva razvoja tima: Jedan već sprema service pack 1, a drugi ne.
Tako da će se pred kraj vejrovatno to sve uskladiti, i neće imati SP-ova.

Aral
14-06-2009, 12:43
Evo instalirao, it's alive :D Pa da vidimo to cudo...

Aral
14-06-2009, 16:57
Covjece, radi ko zvijer, po prvim dojmovima milijunima godina ispred Viste, ama bas nikakvih problema nemam, koje sam imao sa Vistom npr. al to je i realno za ocekivat. Treuntno se vrti na wmware-u tak da nemam uvid u aero sucelje al mi niti netreba trenutno, drzat cu je par tjedana gore pa je mozda i prebacim kao glavni OS.

R@pt0r
14-06-2009, 17:49
Jel vam radi CoD4 multiplayer na RC-u?

Don Kihot
14-06-2009, 17:58
Jel vam radi CoD4 multiplayer na RC-u?
Meni da...
Nije stvar do COD-a nego punk buster nije radio, tj nije bio prilagođen...

Constantine
14-06-2009, 18:03
Cek,znači cod4 radi na wi7 napokon :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Don Kihot
14-06-2009, 18:06
Cek,znači cod4 radi na wi7 napokon :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Pa radi već dugo, od builda 7000 još..
Nekad zna zezati sa ATi kartica, tj punk buster kenja, al sve se riješi.
(ja ne igram COD, ali kolega Apache igra ko blesav, i pričao mi je što i kako radi/ne radi)

R@pt0r
14-06-2009, 18:33
Znam da je do pb-a. Kicka radi nepoznatog Windows API-a. Bez pb-a radi al nemoš igrat na serverima na kojim je pb obavezan.

Meni nije radio na buildu 7068 i još nekim starijim buildom, nesjećam se točno kojim. Pa sam se vratio opet na Vistu. Rado bi instalirao 7 ali me to koči jer špilam CoD4 često. Zato pitam...

Hellboy
14-06-2009, 18:44
Ok, otišao sam na zahod, vratio se natrag i dočekao me screen brightness postavljen na 30% i neće gore. Slider u Mobility centru krene prema gore, ekran zasvjetli jače ali se vrati natrag na 30%. Any hints?

R@pt0r
14-06-2009, 20:13
Spoji ga na punjač?

Constantine
14-06-2009, 20:48
Da se nije neki power saving mod ukljucio zbog slabe baterije?

Hellboy
14-06-2009, 20:57
Kad je kod kuće stalno je na gradskoj mreži. Problem je nestao nakon reboota i dizanja svjetline prije nego što su se Winsi podigli. Vird.

Don Kihot
14-06-2009, 22:59
Znam da je do pb-a. Kicka radi nepoznatog Windows API-a. Bez pb-a radi al nemoš igrat na serverima na kojim je pb obavezan.

Meni nije radio na buildu 7068 i još nekim starijim buildom, nesjećam se točno kojim. Pa sam se vratio opet na Vistu. Rado bi instalirao 7 ali me to koči jer špilam CoD4 često. Zato pitam...

Pređi na CS 1.6 ili S. :roll:

Hellboy
14-06-2009, 23:32
Frend igra (Public Enemy tu na forumu) na Se7enu. Samo što mu ping bude ogroman kad dovuče kantu kod mene u servis, ali inače nema frke. CoD4 jelte.

Hellboy
15-06-2009, 07:19
Ok, sad imam nadasve zanimljiv problem. Naime na poslu imam jednu neosiguranu vezu u servisu na koju su mi spojena sva računala uključujući i moj laptop. Do danas sam se automatski spajao na tu mrežu. Međutim sada se neće spojiti na nju i jedino ju vidim u Manage Wireless Networks prozoru no ne i u ponuđenim mrežama među kojima vidim 2 mreže u susjedstvu koje su enkriptirane. Any hints?

Don Kihot
15-06-2009, 07:37
Post broj 4:
http://www.sevenforums.com/network-inte ... works.html (http://www.sevenforums.com/network-internet/10139-7100-cant-detect-any-wireless-networks.html)

http://forums.techarena.in/tips-tweaks/1148200.htm

Hellboy
15-06-2009, 07:51
Nije pomoglo. Vidim i dalje 2 enkriptirane mreže u popisu mreža kad kliknem na ikonu u taskbaru i vidim moj ConnectionPoint ovdje u servisu kako mi stoji u Manage Wireless Networks prozoru. Znači kad kliknem dolje kraj sata dobijem ovo:
http://www.imagesforme.com/out.php/t541745_wlan.png (http://www.imagesforme.com/show.php/541745_wlan.png)

Veliki prozor pokazuje našu mrežu na koju se nikako ne mogu spojiti, a manji pokazuje dostupne mreže koje su mi nedostupne zbog enkripcije.

Bartuc
15-06-2009, 14:22
Odošem formasati, ako sve prođe dobro, javim se sa Win sedmice, a ako mi neće raditi driver od Wirelessa, onda se vračam na Vistu :|


Sretno, hvala...

Hellboy
15-06-2009, 14:25
Ma driver radi, pronalazim druge mreže ali ne i onu koju trebam. I da, problem sa svjetlinom ekrana je bio povezan sa gašenjem ekrana prilikom neaktivnosti. Što dosta govori o vremenu koje sam proveo na veceu no to nije bitno. Onesposobio sam gašenje ekrana i nema problema. Sad još samo da sredim ovo sa WLAN-om.

Bartuc
15-06-2009, 15:14
Lol, sustav se snimio u roku od 15-20 minuta i već sam na netu xD Najbrža instalacija ikada :D


Uglavnom, prvi dojmovi su do jaja. Sustav izgleda fenomenalno, samo se nadam da me neće ubrzo razočarati kada počnem snimati programe i igre.


Javim dojmove kada sve snimim, optimiziram i malo istestiram :friends:

Bartuc
15-06-2009, 17:17
Evo službenih dojmova nakon što sam sve osim igara snimio...


Programi koji mi RADE:

+ MS Office 2003
+ Macromedia Dreamweaver 8
+ Photoshop CS2
+ Daemon Tools
+ ACDSee Pro
+ Nero 8
+ Phone Remote Control
+ Firefox
+ uTorrent
+ Visio 2000
+ WinAMP
+ Total Commander

Programi koji mi NE RADE:

- Diskeeper
- TuneUp Utilities
- Nokia PCSuit

Driveri koji mi RADE:

+ Audigy SE
+ Samsung 931BF
+ ATI HD3850
+ MBO

Driveri koji mi NE RADE:

- Logitech G11
- Logitech mx518



Sve u svemu, ima par programa što mi ne radi ali to i nije toliko bitno. Mogu bez svakoga od njih, mada bi rado da mi svi driveri rade. Ali tipkovnica i miš tako i onako odlično rade i bez službenih drivera. Diskeeper nemam najnoviju verziju, tako da možda najnovija verzija i radi pod sedmicom.




Također sam se pozabavio i optimizacijom sustava, pa evo rezultata (bez diranja vizualnih i zvučnih efekata):


Prije optimizacije:

http://www.imagesforme.com/out.php/t542893_PrijeOptimizacije.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/542893_PrijeOptimizacije.jpg)S- 44 procesa & 835MB resursa


Nakon optimizacije:

http://www.imagesforme.com/out.php/t542894_NakonOptimizacije.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/542894_NakonOptimizacije.jpg)S- 23 procesa & 538MB resursa




I prije optimizacije je sustav fino brz i odazivan, ali nakon optimizacije je to još bolje i brže. Zadovoljan sam brzinom i izgledom sustava. Za sada mi je u ta 2 segmenta bolji od Viste, ali da li je ukupno bolji sustav još nemrem reći pošto se moram malo dulje družiti sa njime tako da vidim kako se ponaša u igrama te koliko je stabilan. Što se optimizacije tiče, tu sam full zadovoljan, 23 procesa je gotovo na razini Windows XP-a.


Sve u svemu, vrlo zadovoljan sa RC proizvodom. Drago mi je što sam se nagovorio na prelazak.





PS:STko želi optimizirati sustav, istu onu optimizaciju servisa što sam pisao za Vistu možete primjeniti i u Windows 7. Ima nekih novih servisa, ali njih zanemarite za sada... Nisam gledao koliki pomak nosi samo sređivanje servisa pošto sam pogledao stanje nakon čitave optimizacije, a ne nakon svakog sloja optimizacije.

Hellboy
15-06-2009, 17:35
Meni Nokia PC Suite radi kao zvijer. Brže starta nego ikad. Samo još da osposobim WLAN u servisu.

Bartuc
15-06-2009, 17:42
Koju verziju suita imas?

Don Kihot
15-06-2009, 17:43
- Diskeeper
- Nokia PCSuit

Meni to radi normalno..

Vjerovato si isključio neki proces pri optimizaciji, pa ti ne radi...

Bartuc
15-06-2009, 17:55
Ne, optimizaciju ja radim tek nakon što sve snimim i sredim. Tako da od početka ne radi Diskeeper ali to mi nije čudno pošto ne koristim zadnju verziju. Tako da treba zanemariti taj dio pošto sam ja kriv, ne program.


A Nokia PC Suit, sjećam se da mi je na Visti nudio da se updatea ali ta verzija se još nije dala skinuti sa neta u install fajlu. Vi vjerojatno imate tu noviju verziju što sam ja dobio putem updatea ali nisam je naknadno skinuo pošto je tada nije bilo na službenim stranicama. A ova verzija koju imam, ona se ne želi niti instalirati, tako da update otpada. Budem skinuo novu verziju sa neta :D

Hellboy
15-06-2009, 18:00
Sredio sam si WLAN u servisu. Trebalo je restartati modem.

Bartuc
15-06-2009, 18:04
PS: I ja sam imao onaj problem sa Brightnessom na Desktop PC-u :o Pomoglo mi je tvoje zapažanje u vezi gašenja monitora. A ima i jedan servis koji mi imenom djeluje sumnjivo, tako da sam i to ugasio - Adaptive Brightness. Vjerujem da je to zbog toga!?

Hellboy
15-06-2009, 18:09
Dunno, znam da mi je problem nestao kad sam onesposobio gašenje zaslona na toplapu.

EDIT: Ne idem natrag na nijedan drugi sustav. Ikad više. Ovaj sustav grupiranja ikona i minijaturnih prozora kojima birate veće verzije mi je tako prirodan postao u ovih zadnjih par dana da sam maloprije čekao skoro minutu da mi se otvore notifikacije na gejbuku kad sam dovukao kursor na iste. Tek onda sam shvatio da to ne radi tako. :D

Bartuc
15-06-2009, 19:23
Ne kužim, kakvi minijaturni prozori? Misliš na ono u Quick Launchu? Kaj imate uopće u Quick Launchu? Ja volim biti što "minimalističkiji" na tom polju :D Tako da imam samo FireFox, WinAMP i Total Commander.


PS: Nadam se da "prozori" nije cenzura :D

Don Kihot
15-06-2009, 19:28
Dunno, znam da mi je problem nestao kad sam onesposobio gašenje zaslona na toplapu.

EDIT:SNe idem natrag na nijedan drugi sustav. Ikad više. Ovaj sustav grupiranja ikona i minijaturnih prozora kojima birate veće verzije mi je tako prirodan postao u ovih zadnjih par dana da sam maloprije čekao skoro minutu da mi se otvore notifikacije na gejbuku kad sam dovukao kursor na iste. Tek onda sam shvatio da to ne radi tako. :D

Ja sam to shvatio prije 6 mjeseci. ;)
A svi si mi tad vikali da sam budala, da to nevalja ko ni Vista, da ništa nije ravno XP-u...
Bili su u krivu. ;)

PS - Imaš klasični QUick Lounck, potraži sliku sa mojim deskom par stranica unazad. :roll:

Constantine
15-06-2009, 19:37
Kakav quick launch,ja sam to maknuo odavno,to nema apsolutno nikakvog smisla više sa ovim genijalnim taskbarom.

Bartuc
15-06-2009, 19:39
Kak nema smisla? Pa stavio sam si 3 programa od kojih 2 pokrenem jedno 50x u sat vremena :D Full ti olakša život taj quick launch.



Nego, jeste skužili da kada zadržite mišeka na polju skroz desno iza sata, svi aktivni prozori vam postanu transparentni tako da možete vidjeti Desktop. Jebenica fora.

Constantine
15-06-2009, 19:42
Kak nema smisla? Pa stavio sam si 3 programa od kojih 2 pokrenem jedno 50x u sat vremena :D Full ti olakša život taj quick launch.



Nego, jeste skužili da kada zadržite mišeka na polju skroz desno iza sata, svi aktivni prozori vam postanu transparentni tako da možete vidjeti Desktop. Jebenica fora.
:S
ne kuzim te,pa sto ce ti quick launch ako sve mozes stavit u taskbar,vidi:
http://img38.imageshack.us/img38/9944/captureerc.th.png (http://img38.imageshack.us/i/captureerc.png/)


Kul mi je to sto ako hocu otvorit jos jednu verziju programa koji je vec otvoren,samo držim shift i kliknem ponovno na program pa se otvori jos jedanput.