PDA

Pogledaj cijelu verziju : Warhammer 40k: Dawn Of War II



Stranica : 1 2 [3]

Srle
20-09-2009, 15:51
Možda si na početku undevided, a kako levele dobijaš sam biraš upgradeove nekog od bogova....mada od ćaće Nugle-a nema boljeg (dobro ima al ćaća nurgle najbolje zvuči) Pitanje je oćel CSM izgledati drukčije u zavisnosti od boga, jako bih volio one death guard style CSM ili noise marince...

Arbiter of Change
20-09-2009, 16:11
Piše All four Chaos Factions will be playable in Multiplayer., no može li se igrati i kao Undivided?
Jer se factionsi valjda odnose na bogove, a Undivided nema glavnog boga. Što se tiče samog izgleda... ne znam, ali pretpostavljam da bi najjednostavniji potez bio jednostavno napraviti da svaki Commander zastupa jednog boga i da je on u biti glavna razlika, eventualno s nekim manjim različitostima među jedinicama i slično (kao što već sada imamo i kao što se nadalo da će SM-ovci biti tako obrađeni dok igra nije izašla).

Jopax
20-09-2009, 22:19
A nado sam se kaos kampanji :(
Al nema veze ipak dolaze, i nadam se da će biti great demona, zamislite keeper of secretsa ili great unclean onea :pray:
Eda izbor boga bude ovisio o heroju, to znači 4 heroja, i vjerovatno dodatak heroja za druge rase, woohoo :pray:

str1k3r
20-09-2009, 22:27
Daj na to sve zamislite Lord of Change-a =)
Mislim jako mi je drago što će uvrstiti još rasa u igru, ali trebaju podebljati izbor jedninca na već postojećim. Land Raider ili Bike(koji se BTW nikad nije pojavio u bilo kojem DoW-u) bio jako lijep.
Samo mi fale Titani i ja ću biti na sedmom nebu. Zapravo Titani se pojavljuju u DoW-u; u Dark Crusade imate u Victory Bay (HQ IG-a) Hellstorm Cannon sa Aquila IgnisSImperator Titana. Nažalost to je sve što vidimo od Titana. Zasad. Nadam se.
Aquila IgnisSje bio uz Dies IraeSjedan od najjačih Imperator Titana.

croat1gamer
20-09-2009, 22:44
A kako se svi dobro sjecamo, moglo bi biti zabavno ako budu World Eaters i Thousands Sons na jednome battlefieldu. :D

I da, lord of change = sex.

ssalG
21-09-2009, 00:17
Navodno PC Gamer u svojoj najavi spominje povratak Eliphasa http://www.gamer.hr/forum/images/smilies/blink.gif

str1k3r
21-09-2009, 00:22
I say : Let them come.

Srle
21-09-2009, 09:36
Kako se u pozadini veli, jedna od najvećih tajni Blood revansa je njihovo misteriozno porijeklo. I više puta je spominjano da su oni chapter nastali od chaos chaptera 1000 sinova. Baš bi volio da nam makar to malo pojasne ili da nam malo otkriju, mislim jako malo vjerovatono, al ko zna...
A povratak starih likova me ne bi čudio. Kad sam u orginalu vidio Thulea, koji je u ekspanziji imao onaj generiic feel, a ovdije je kikao esove, bi mi žao šta bi s njim na kraju. Čak su i onog Borealea spominjali...nekk je crko vala.
Čisto sumljam da će biti Greater Demona, titana, ili bilo čega over the top, mada kikalo bi esove da ih bude...

whiskey
21-09-2009, 10:30
Imat ce tenkove i obliteratore u tier 3, možda i possesed squad. Vjerovatno ce se heroj moci u deamon princa pretvorit. Preostaju samo specijalnosti pojedinih bogova.

Arbiter of Change
21-09-2009, 11:42
Igri će vjerojatno trebati nova klasifikacija za demone ako ih Chaos bude prakticirao u većoj mjeri.

Inače, informacije i cover... For the Dark Gods! Iako se kampanja nastavlja za Blood Ravense. Ako se ne varam, zastupljeni Chaos je Black Legion koji po fluffu koristi moći sva 4 boga (donekle) tako da bi ovdje stvarno mogli imati situaciju da ti odabir Commandera u MPu utječe na sposobnosti... daleko više nego što je do sada utjecalo (i daje, jel' to Sorcerer na coveru?).

-------------------------------------------------

http://uk.thq.com/uk/news/show/8253

http://www.imagesforme.com/out.php/i697475_c5b83eb5f42a139b68810f55ab699be4.jpg


The next chapter in the critically acclaimed RTS, Dawn of War II...

THQ today announced Warhammer® 40,000™: Dawn of War® II – Chaos Rising™, the next standaloneSchapter in the critically acclaimed RTS series, is scheduled for release on Games For Windows LIVE in spring 2010.

Set in the grim, war-ravaged world of Games Workshop’s vast Warhammer 40,000 science fiction universe, Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising transports you into the midst of an intergalactic war between ancient enemies.

Continue the single player campaign from the original Dawn of War II with all new Wargear and a level cap raise from 20 to 30 for your Blood Raven squad.SVeterans of the Dawn of War II single player campaign can use their existing squads’ accumulated wargear, abilities and experience to battle the traitorous Chaos Space Marines of the Black Legion throughout 20 new missions. Powerful new Chaos-tainted wargear can also be equipped and used against your enemy, but doing so could lead to dreadful consequences.

-------

The Chaos Space Marines will also be playable as a brand new army in multiplayer.SOther multiplayer additions include new units for Orks, Eldar, Tyranids and Space Marines, as well as new multiplayer maps.

Srle
21-09-2009, 12:31
Vau u zavisnosti od našeg načina igranja i od wargeara naši voljenio Space Marinci mogu postati Chaos Space marinci...prvo što mi pada na pamet je chaos avitas...40k verzija darth vadera...
Vjerovatno će kraj SP-a imati neke veze s taintom pa će neko od naših voljenih junaka završiti u chaosu, ili još bolje žrtvovati se za pobjedu (to je u orginalu nedostajalo, ulčtimativna žrtva nekog od likova).
Novi uniti i mape... :pray:
Još samo da budu bili i Chaos Terminatori...pa mi DoW II dve godine za redom bude igra godine....

whiskey
21-09-2009, 12:38
Pomalo sam razocaran šta nece biti imperial garde. Ili bilo koje druge rase. Samo chaos mi je nekako malo. Soulstorm me razmazija 8)

croat1gamer
21-09-2009, 15:30
(i daje, jel' to Sorcerer na coveru?).
U pozadini je.

Jel se to meni cini ili ovaj CSM u prvome planu u ruci drzi glavu od Blood Ravena? :)

Jopax
21-09-2009, 15:42
Tek sad mi je loado sliku(usporen internet zbog prekoračenja), oh fucking hell *SVRŠ*

Arbiter of Change
21-09-2009, 15:48
Jel se to meni cini ili ovaj CSM u prvome planu u ruci drzi glavu od Blood Ravena? :)
Yarp. :)

Inače, stvar koja me veseli u gotovo istoj mjeri kao i pojava samog Chaosa je informacija da ćemo s njima imati 4 mogućnosti u MP-u, što me automatski navodi da na to da će i ostaleSrase dobiti još jednog Commandera kako bi situacija bila uravnotežena. Mislim da je bilo i vrijeme više da SM dobiju Librariana.

Srle
21-09-2009, 15:52
ili chaplaina. Možda nije moćan kao Librarian, i ne uklapa se u Blood Raven priču kao Librarian, ali zato ima neprejebiv izgled sa svojom skull pattern kacigom...awsomnes FTW. Da, nije bitno šta radi već kako izgleda...
Mada žao mi je što nema Chaos kampanje...tako bi sjajno bilo imati CSM commandera s svojim itemima i ostalu CSM raju... Mogu samo zamisliti one među-misijske dijaloge.Al ajd ovako imamo SM commandera sa chaos itemima i CSM raju...što je i dalje sjajno.

str1k3r
21-09-2009, 16:02
Chaplain moždaSnije jak kao Librarian, ali je zato prvi u svim Litanies, Cathechisms i Chants. Neznam za vas no meni bi bilo draže gledati Chaplaina kako dere Litany of HateSsa brda i vitla Croziusom, nego Librariana kako koristi svoje Psyker sposobnosti. Nažalost ( za mene) Blood Ravensi su poznatiji po Librarianima, nego po Chaplain-ima, a i lakše se odaju moćima Warpa. Očiti primjer je Isador Akios. Tko zna možda okusimo i Blood Ravenski Secret Order of Psykana. Stoga;
Power corrupts?

Arbiter of Change
21-09-2009, 17:18
Jedna dobra i jedna loša vijest... po pravilu idemo od loše. :)
I da, kampanja će ovaj put biti osobna tako da vrlo vjerojatno možemo očekivati corruption kod BR-sa.

LOŠA: Igra nam stiže tek u proljeće 2010. godine tako da ćemo se načekati.
DOBRA: Imamo nekoliko novih screenova (http://www.dawnofwar2.com/us/media/screenshots/game/chaos_rising)S(Dreadnaught je malo gadan, ali svejedno impresivan).

Srle
21-09-2009, 19:58
Loša vijest je stvarno loša...al ajd imaću splinter cell do tad da me grije
Ahhhh izgleda da će CSM jedinice biti čista haos verzija trenutnih SM jedinica, što je sjajno, mislim dread, pa terminatori...aaaaaa jel može ikako prije, pa bio sam (relativno) dobar ove godine...

The Fury
21-09-2009, 20:54
Ja se nadam da će balans biti donar, jer ako toga nema, badava CSM.
Vidio sam na nekoj slici da Chaos marinac ima sa sobom đukce, izgleda primamljivo.

Nadam se boljim Eldarima :D

Aral
22-09-2009, 09:53
Super, to je full blizu na proljece. Kaj ste vi ocekivali da ce doc ove godine ^^ Pa igra je tek objavljena. Screensi su ok ali malo pokazuju, bit ce toga jos!

ssalG
28-09-2009, 19:57
Your slavery to the false Emperor ends today... (http://us.thq.com/us/thqtv/index)

str1k3r
28-09-2009, 20:05
Sviđa mi se glas Gabriela Angelosa :)
No mislim da mogu oni bolje napraviti Teaser, ovaj je po mojem mišljenju mlak.

Arbiter of Change
28-09-2009, 20:10
Sviđa mi se. Angelos je tu, ali nekako mi ne paše glas ovog Chaos Commandera. Je li neki već postojeći pa je prošao kroz fiilter? Uglavno, ne zvuči dovoljno manijakalno kao onaj iz DoW1... što je čudno, budući da kruži glasina kako je Khorne glavni bog (u kampanji barem). I novi tileset je odličan.

str1k3r
28-09-2009, 20:12
Ja samo čekam da se zadere:SDespair! For I am the End of Days!S:)

ssalG
28-09-2009, 20:14
No mislim da mogu oni bolje napraviti Teaser, ovaj je po mojem mišljenju mlak.

Meni ide prebrzo, nisi ni upravo vidio prethodnu scenu odmah prebacuju na sljedeću.

str1k3r
28-09-2009, 20:18
No mislim da mogu oni bolje napraviti Teaser, ovaj je po mojem mišljenju mlak.

Meni ide prebrzo, nisi ni upravo vidio prethodnu scenu odmah prebacuju na sljedeću.

I to što kažeš. Nisu me nešto nabrijaliSs ovim teaserom.

Arbiter of Change
28-09-2009, 20:21
Možda jer je više teaser nego trailer. :)
Ja sam posebno samo ulovio demona koji koristi model iz nove serije... kickass.

str1k3r
28-09-2009, 20:25
Možda jer je više teaser nego trailer. :)

Zato baš :)
Kad sam Gledao MW II ili AC II teasere više su me nabrijali na igru nego ovaj, a draži mi je DoW serijal od obje ove navedene igre. :/
Prezentacija je bitna. Ovo su napravili navrat-nanos.

whiskey
28-09-2009, 22:06
Fali garda al ipak ja sam zadovoljan 8)

Srle
29-09-2009, 08:09
Ono, kao da i nisam ništa vidio...osim Chaos Terminatora...u nedostatku boljeg termina koristim tuđi...waaaagh!! Nekako mi ovaj glas ne zvuči da pripada Angelosu, ili su drugog voice actora za njega našli.


Ja sam posebno samo ulovio demona koji koristi model iz nove serije... kickass.
Pogotovo kad znamo da su prijašnji model bili (meni) loši. A novi su još i plastični!! (znam nema nikakve veze s igrom)

Grim
29-09-2009, 10:11
Teaser je nekako, pa loš, uopće me nije nabrijao, moraju to bolje napravit.

Arbiter of Change
29-09-2009, 19:26
I to što kažeš. Nisu me nešto nabrijaliSs ovim teaserom.
Poanta je u tome da ovaj video točno radi ono što treba, a to je da nam pokazuje teasere onog što dolazi, bez neke velike drame i sličnog (biti će toga, ne boj se, bar ako je vjerovati dosadašnjima DoW2 trailerima).

whiskey
29-09-2009, 19:30
Na relicovim forumima se rasopravljalo o mogucim kaos lordovima pa jedan lik izvali:

Kanye West Steps up on stage* I'mma let you guys finish, but uh, Eliphas was one of the best DoW villains of all time! One of the best of all time!!! :pray:

str1k3r
08-10-2009, 03:55
Djeca, 14. ovog mjeseca nam dolazi The Last Stand. Jeste li spremni?
Biti će dostupan preko standardnog auto-update sustava koji koristi STEAM, kao i prijašnji update poput There is Only War patcha
Otkriven nam je loadout Adeptus Astartes Force Commandera, više o tome na linku ispod:
http://community.dawnofwar2.com/blog-po ... ne-captain (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/last-stand-space-marine-captain)

Usput što će izaći The Last Stand Relic će izdati nove multiplayer mape

Quest’s HeresySza dva(2) igrača
i
Hydris ChasmSza četiri(4) igrača

I da ne bi ste zaboravili na Chaos Rising:
Najnoviji eye-candy :
http://community.dawnofwar2.com/sites/dawnofwar2.com/files/images/concept_chaosrising3.jpg
Istog takvog je i Arbiter postao, samo kad je on to postao je bilo manje detalja na konceptualnom artu.

Aral
08-10-2009, 10:54
Ma sta rec, bolesno :pray: Jedva cekam The Last Stand! Ak sam dobro skuzio, last stand se nece mog igrat solo, odnosno u nekakvom skirmish modu, nego samo u multiju jel?

whiskey
08-10-2009, 13:41
Tako je, triba imat original. Hehe check :D

Arbiter of Change
12-10-2009, 11:50
Otkriveni su detalji o opremi/sposobnostima Commandera koji će biti custom modificirani za The Last Stand game mod.

Introducing 'The Last Stand' Game Mode (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/introducing-last-stand-game-mode)

The Last Stand: Ork Mekboy (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/last-stand-ork-mekboy)
The Last Stand: Eldar Farseer (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/last-stand-eldar-farseer)
The Last Stand: Space Marine Captain (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/last-stand-space-marine-captain)

whiskey
14-10-2009, 09:55
Kad ce više bit dostupan last stand?! 14. je danas i još nema moda.

whiskey
14-10-2009, 12:01
Warhammer® 40,000™: Dawn of War II® - Last Stand Feature (http://ow.ly/uaPG)

str1k3r
14-10-2009, 12:08
what, what, what, what, what, what, what, what, what, what, what, what....!!!!
"One more race we have not seen in the Dawn of War universe"
Kewl.
Ovo postaje svakim danom sve bolje, i bolje, i bolje...
Sviđa mi se IG, znači li to da ćemo ih možda gledati i u Chaos Rising, ako ne i igrati s nijma. :)

whiskey
14-10-2009, 12:15
Moguce je da last stand ponudi sasvim novu rasu npr. space skavens :D A šta se ekspanzije tice ipak nevirujem da ce bit još jedna rasa..

Arbiter of Change
15-10-2009, 09:54
E da, izašao je The Last StandSi Wave 9 je već infamous. :)

Još informacija o CR-u iz PC Gamera:

I have a bit of stuff here but there isn't too much in the article.

It is confirmed there will be at least one new squad in the campaign. A librarian named Jonah will be in the campaign early on. Relic describes him as a powerful spellcasting unit with the ability to equip tomes, hoods, and relics that grant and augment psychic powers. I see a picture of a techmarine (fighting a juggernaut with a sm dreadnought in the background) but i'm not sure if it's in the campaign or multiplayer.

There will be 15 missions with 13 having choices that will corrupt your team or keep them pure.

Corruption level effects what gear and traits you can have. A zero level of corruption being completely pure gives bonuses against chaos units as well. You can apparently become completely corrupt and i think all heroes can be fully corrupted. Examples are a pure thaddeus with holy fervor (again good against daemons), tested avitus (battle lust: lessens energy regen. but gives health and energy per kill), tainted force commander (cower before me: massive knockback to anything in range and reduces nearby enemies damage output), and lost tarkus (plague aura [replaces tactical advance]: immune to suppression, drastically lowers damage he receives, and deals poison damage around him). Each of those examples are from lowest corruption (pure) to highest corruption (fully tainted).

There is also wargear for only pure (blade of the unrelenting (level 27): 157 dam./sec., +50 dam. vs chaos, grants limited invulnerablity, and +15 armor rating to allies and it provides a force shield when low on health that drains energy instead of health) and only tainted (barding of hate (level 22): armor rating 77, +145 health, +4% sight range, grants reactive strike, and combat vigor and melee strikes vs. wearer trigger a powerful reactive strike that damages attacker and gives energy to wearer).

The mission details is that mission 1 is planet aurelia emerges from the warp. It also mentions eliphas and that chaos dreadnought mission except there's a part where 4 squads of chaos marines teleport in near a relay to screw you over. Annoying non-story based missions are being taken out i think. They mentioned they'd do something about it. They mentioned predators clearing a drop zone for your marines.

I also see a picture of an interesting new pointy chaos predator (chaos and pointy go together well), a chaos lord with a scalded face, a very clawy chaos dreadnought, a chaos dread with a claw and missile launchers with a skeleton cage on top, and a chaos terminator lord. Chaos is also described as being the most durable side PC Gamer has fought. So that should help reinforce your chaos fans ideas that chaos marines are better than normal space marines.

That's the bulk of information in the article. Most of the useful information that we don't know about yet anyway. I kind of wish there was more but at least we've got a librarian now. I'd like to test him out.

-----

Oh btw each piece of wargear has corruption requirements. I don't know if you can wear corrupted wargear and become more corrupt though. So far it just seems like a level limitation but maybe not. Plague aura, cower before me, holy fervor, and the blade of unrelenting sound awesome though. Plague aura would make tarkus nigh indestructible esp. wearing terminator armor. Oh i'm already thinking of the possibilities.

Yeah and it's also true that the more tainted you become effects NPC's you interact with. They may not help you anymore.

The first corruption choices come at the 3rd mission where you can blow through the wall in angel forge. Besides what i told you in the first post there's not a lot more info. Hopefully somebody can post the pictures onto this forum.

They mention another corruption choice where you can destroy an imperial shrine to get a relic or something but it would corrupt you. It would be really annoying if relic made it a pure only item so you can never annoying. That'd make relic a bunch of jerks lol but i don't think they'd do something that lame. I wonder what that piece of wargear does though.

Grim
15-10-2009, 10:14
Kada bi Last Stand mod trebao izaći?

whiskey
15-10-2009, 11:08
Vani je. Ja osobno nisam uspija proci deseti val. Preteško je ako imaš loš tim. Mod je inace fenomenalan i zarazan. Mek boy lvl 7 :D

Grim
15-10-2009, 11:50
I kako je, baci par ss-ova i malo prepričaj užitke, da vidim jeli moram ponovo igru instalirat ili ne. :D

Aral
15-10-2009, 14:05
Ne kuzim nes u vezi CR-a, dal cemo igrat samo sa chaos marincima, space marincima ili jedno i drugo?

Arbiter of Change
15-10-2009, 14:10
Kampanja se nastavlja sa istim Blood Ravens timom, ali imati ćeš izbor želiš li da padnu pod utjecaj Chaosa ili ne, a u MP-u dolazi baš Chaos army.
Pobogu, zar nitko ne čita što quotam i linkam? :)

Isto tako, Last Stand sadržava u sebi neke Chaos jedinice kao neprijatelje u svrhu teasera.

Aral
15-10-2009, 14:30
Ma ne ono, citam al sam valjda pobrkao neke stvari. Bio sam 90% siguran da je tak al bolje da pitam :D

whiskey
15-10-2009, 15:53
Last stand... Šta reci nego komad softvera uz koji se lome miševi i tipkovnice. Stiga tim rekordno do 17. vala i desi se crash i sve nestane u nepovrat... Nestabilno smece eto šta!

Aral
15-10-2009, 16:06
Hehe :rotfl:

:D

whiskey
15-10-2009, 16:09
Da baš to.. Nego di ste ljudi?? Ajmo napravit tim i gazit :)

Aral
15-10-2009, 16:11
Da pitam samo, nisam vec neko vrijeme igrao dow, niti ulazio u igru uopce; jel ima taj mod negdje za skinut ili kak?

The Fury
15-10-2009, 16:27
Da pitam samo, nisam vec neko vrijeme igrao dow, niti ulazio u igru uopce; jel ima taj mod negdje za skinut ili kak?

Onako, upališ Steam i sam se skine. Ako imaš zločestu ver igre, ne znam, niti me zanima kak ćeš nabaviti. Ali kontaktiraj me preko PM, možda ti i pomognem (ima jedan način).

Možemo se skupit zašto ne. Moj LIVE id: The Fury Cro

Ja sa frendom igram preko venta i nikako da prođemo 9. val

Kaj nije konačan val broj 12?

Arbiter of Change
15-10-2009, 19:06
Nope, 20 (i navodno je nešto spoilerific na kraju). :)
Wave 9 je težak jer je ogroman skok u usporedbi sa prvih 8 i nije ga baš lagano preživjeti sa istim taktikama, ili nedostatkom istih.

whiskey
15-10-2009, 21:16
Nope, 20 (i navodno je nešto spoilerific na kraju). :)
Wave 9 je težak jer je ogroman skok u usporedbi sa prvih 8 i nije ga baš lagano preživjeti sa istim taktikama, ili nedostatkom istih.


Vec i ptice na grani znaju šta je na 20. valu. Screenovi su vec rasprostanjeni diljem world wide weba, šire se ka warp.. Korumpiraju sve šta dotaknu i jedino šta na kraju preostaje je pokloniti se papi .. nurgleu.. :P

Deadwalker
17-10-2009, 13:57
Warhammer u pola cijene (http://store.steampowered.com/app/15620/)Stj za svega 20 eura. Bemu misa, ovo je i vise nego isplatljivo

Jopax
17-10-2009, 20:23
Woot na istoj stranici je i soundtrack, besplatno, woohoo

Grim
17-10-2009, 21:49
Warhammer u pola cijene (http://store.steampowered.com/app/15620/)Stj za svega 20 eura. Bemu misa, ovo je i vise nego isplatljivo
Ah jbm, šteta što ga već imam. :D

EDIT: KOTOR je 9 €, kupujem. :pray:
Pitanje, kada želim nešto kupit preko STEAM-a, je li je sigurnije uplatit novce njima direktno s kartice ili da otvaram PayPal acc? :D

str1k3r
17-10-2009, 22:45
Grim ja uvijek kupujem sa kartice, i dosad nisam imao problema :)
Iako je kupovanje PayPal-om uvijek sigurnije^^

OT- Spoznao sam da je igranje na Primarch težini nenadjebivo iskustvo.
E, da. Hoću igrati Last Stand, danas, i neće mi naći igrače. :(
Đubre.


Woot na istoj stranici je i soundtrack, besplatno, woohoo
Nije da kurim frku, ali ja soundtrack imam doma ohoho, mogao si ga skinuti sa Relicove stranice; tj. DoW II official sitea :)

Jopax
17-10-2009, 23:08
Jbg-a nisam puno posjećivao da bi primjetio XD

str1k3r
18-10-2009, 12:18
Last Stand je predobar, upravo ga isprobah. Samo me lag nešto zaje.

Aral
30-10-2009, 10:36
Dawn of War II: Chaos Rising Hands-on (http://pc.ign.com/articles/104/1040585p1.html)

:D

str1k3r
30-10-2009, 11:19
Ovo me mnogo razveselilo. Pogotovo zato što sam saznao da će biti Librariana ^^. Oni su ipak trademark Blood Ravensa. Vidim da se spominju novi tenkovi, znači li to da ćemo opet vidjeti Land Raidera ? :)
Eh, samo mi jedna stvar nije jasna, možda su THQ-ovci nešto sjebali, a možda i nisu, (=D) U biti, Eliphas se vratio (gg) no koliko ja znam Eliphas the Inheritor pripada Word Bearers Chapteru, a ne Black Legion Chapteru. Barem je tako bilo u Dawn of War: Dark Crusade ^^.

Srle
30-10-2009, 11:44
Whaaat?! moćemo imati stare lvl 20 likove ali ne i njihove lvl 20 iteme...ili sam ja pogrešno shvatio. Ukoliko i dalje ostaje squad cap 4 librarian mi djeluje onako bespotrebno u SP-u... i to su dve, skoro nepostojeće kritike...
Sve ostalo je ...wow.. librarian kao da je iz space hulka izašao, a juggernaut izgleda awesome...Eliphas u termi armouru, te novi power armour sa studsima na shoulderpadovima... sviđa mi se i onaj epic screenshot termi vs chaos dreadnought...
Trailer s druge strane...jesu li više mogli pokazati kako chaos rula nad Blood Ravenima...

Aral
30-10-2009, 12:02
Pa kad ono...rula :D

Deadwalker
30-10-2009, 12:04
E kakva je multiplayer scena u toj igri? Pitam, jer imam dobru ponudu za kupnju igre... :)

whiskey
30-10-2009, 14:02
Prihvati ponudu :)

Deadwalker
30-10-2009, 18:38
Pa ono, vjerojatno budem, posto mi jedan kolega s faksa prodaje igru za 90kn. Fakat isplatljivo... :)

Arbiter of Change
31-10-2009, 08:04
Malo informacija o CR i jedan screenček.
http://kotaku.com/5392280/dawn-of-war-i ... de-of-dawn (http://kotaku.com/5392280/dawn-of-war-ii-chaos-rising-preview-the-darker-side-of-dawn)

http://www.imagesforme.com/upload/dbf7765c.jpg

Jopax
31-10-2009, 18:26
The seven new maps that come with the expansion will be patched for other players without the expansion to keep multiplayer balanced.

Znači li ovo da će se moći igrati multi i ako se nema expanzija, kako će odraditi balans novih/starih unita, tj. što ako igraju dva SM igrača i jedan ima expanziju a drugi nema, hoće li obojica imati sve unite, samo jedan ili nijedan

The Fury
02-11-2009, 22:37
Malo informacija o CR i jedan screenček.
http://kotaku.com/5392280/dawn-of-war-i ... de-of-dawn (http://kotaku.com/5392280/dawn-of-war-ii-chaos-rising-preview-the-darker-side-of-dawn)

http://www.imagesforme.com/upload/dbf7765c.jpg

A vidi peseka kak je lepi, a bububububu.

Arbiter of Change
03-11-2009, 09:28
Evo i još informacija na GameSpotu... Eliphas is back. :)
http://www.gamespot.com/pc/strategy/war ... e=previews (http://www.gamespot.com/pc/strategy/warhammer40000dawnofwariichaosrising/news.html?sid=6238619&om_act=convert&om_clk=picks&tag=picks;title;4&mode=previews)

I da, sada čak i vidimo Chaos u akciji malo više:
Extended Debut Trailer HD (http://www.gametrailers.com/video/extended-debut-dow-ii/58477)

prcko
05-11-2009, 23:22
Hoce addat onog demona u expanziju,blodthirster brijem da se zove??
da ga bar addaju fakat bi to želio!!!

whiskey
06-11-2009, 10:25
U mutiplayeru ce svaki od chaos bogova ka zadnji global ability imat svog greater demona. Marinci imaju orbital, eldari storm, orkovi rooks, tyranidi teraforming. Cisto sumnjam da ce chaos imat tako nešto slicno pa se nadam da ce biti greater demon :) Keeper of secrets, the great unclean one, bloodthirster ili lord of change. Mora bit bar jedan od njih inace necu biti zadovoljan 8)

The Fury
11-11-2009, 22:38
Došao je hotfix 1.9 ver !!!!!

1.9 Hotfix release notes

===============================

Bug Fixes

The Last Stand

* Fixed issue that could result in the loss of Last Stand profile data, and added a means to recover lost data based on Leaderboards and Player Statistics
* Fixed fatal scar that can occur on wave 20 of Last Stand if players had previously left the game
* Fixed Last Stand impasse exploit
* Fixed issue where a player couldn't join a Last Stand party if another member had quit the party

General

* Fixed an issue where if the game was set to remember your Multiplayer hero, it would show the selected race as Imperial Guard and then crash
* Fixed an issue where the World Builder crashed if a new map was created on a computer that didn't have Perforce installed


Multiplayer Balance Updates

General

* Sniper Damage no longer does 125% damage to heavy armour
* Predator Extra Armour upgrade no longer increases its speed
* Kommando Nob’s Rokkit Launcha damage has been reduced to 65 from 72

Balance Bug Fixes

* Hive Tyrant’s improved synapse no longer applies to the Carnifex or Screamer Killer
* Ranger’s kinetic shot now does weapon knock back instead of medium weapon knockback
* Lictor damage increased from 51 to 75
* Scout Sergeant’s melee skill has been increased to 71 (Same as scouts)
* Warlock commander’s melee skill leveling table has been fixed and properly increases his skill when he levels
* Warlock commander leap knockback distance has been changed to 3.5m from 8m and now does weapon knockback with a domino strength of 35 instead of 50
* Seer Council can now be affected by debuffs using ‘wargear equips’
* Warrior barbed strangler radius properly reduced to 6m
* Hormagaunts and Termagants grant 55 XP per entity down from 75 and 70 respectively
* Scout knockback ability now suppresses consistently against units in light and heavy cover
* Lictor Alpha’s Leap ability no longer knocks back retreating units
* The Fire Prism’s Focused Blast ability no longer knocks back retreating units
* The Hive Tyrant’s Seismic Roar ability no longer knocks back retreating units

Arbiter of Change
14-11-2009, 09:22
Nice.

Evo i video koji nam otkriva što stiže za kampanju u DoW2:CR.
http://www.gametrailers.com/video/singl ... w-ii/59055 (http://www.gametrailers.com/video/single-player-dow-ii/59055)

Aral
14-11-2009, 09:30
Ohoho, veri veri najs :pray: Kako će se to igrat, prestrašno. Sviđaju mi se novi statsi, sad su upitnici pred kaj pa neznate kaj vaš ćeka od traitsa dok ne dođete dovoljno blizu sa upgrade pointsima; te ima više infoa o oružjima, totalno kewl.

Srle
14-11-2009, 18:24
lightning clawsi, chaos i na moje (uber-pozitivno) iznenađenje DoW verzija space hulka...w-fucking-ow... drugi mjesec SC:C a onda nedugo zatim ovo...šta prije igrati...o fakultetu moj nestani na dva mjeseca...

whiskey
14-11-2009, 19:36
DoW 2 se lagano formira u strategiju desetljeca. Zaista neiscrpan izvor rata i koljaže. BLOOOD FOR THE BLOOOOD GOOD!!!! 8)

The Fury
15-11-2009, 10:30
Jel se to u video oni, kak se zovu... Cultisti se žrtvovali da stvore demona peseka?

I primjetio sam nove Tyranid unite, neki Bucmasti Hive Tyrant, laički rečeno :thumbs2:

Predatori imaju lascannon? Weeeee

Aral
15-11-2009, 10:42
lightning clawsi, chaos i na moje (uber-pozitivno) iznenađenje DoW verzija space hulka...w-fucking-ow... drugi mjesec SC:C a onda nedugo zatim ovo...šta prije igrati...o fakultetu moj nestani na dva mjeseca...
Kaj je SC:C ak smijem pitat? ^^

Srle
15-11-2009, 12:49
@Aral
Splinter Cell: Conviction

da i ja primjetih nidse nove, mislim da su jedni genstealeri (mislim da se tako zovu) a drugi su neki guard ili slično...što dovodi do pitanja: ako su bube dobeile dva nova unita oćel svi dobit po da nova unita ili samo commandera...

Jopax
15-11-2009, 12:57
Geenestealeri i Tyrant Guard, osim toga SPACE HUUUUULK!!!!
Zamislite ako naprave ko LS za ekspanziju Space Hulk mod igranja :o :pray: :pray: :pray:

str1k3r
15-11-2009, 14:08
Preugodno sam iznenađen, zapravo; bez riječi. ^^

Grim
15-11-2009, 14:13
Preugodno sam iznenađen, zapravo; bez riječi. ^^
Potpis. :D

Jopax
15-11-2009, 16:43
Izgleda da je u traileru i jedan određeni GREAT UNCLEAN ONE!!!!!!!!!
Iako se vidi manje od sekunde, ipak je tu :D
Od 40:39 do 4:40 :D

Aral
15-11-2009, 17:47
@Aral
Splinter Cell: Conviction

Ah da, stupid me :( No dobro, jedva čekam da ovo zaigram. Kako volim taj Warhammer40k.

str1k3r
15-11-2009, 17:49
Kako volim taj Warhammer40k.
Join the club ^^

Aral
16-11-2009, 07:14
Da ^^ Već jesam, odavno :D

Jopax
28-11-2009, 00:15
Datum izlaska je donekle potvrđen, 19.3.2010.
Nadam se da neće biti odgađanja

Aral
28-11-2009, 00:21
Da, nadajmo se da će se držat datuma. Uf, can't wait!

The Fury
28-11-2009, 17:40
Pojavom Libreriana, crnca očekujem da će biti novi mada-faking voice act za njega. Samo ne mogu si zamisliti kako će to zvučati. Boja glasa uz vikanje Emperorskog imena :D :D :D . Ahhhh

Srle
29-11-2009, 10:53
Pojavom Libreriana, crncaočekujem da će biti novi mada-faking voice act za njega. Samo ne mogu si zamisliti kako će to zvučati. Boja glasa uz vikanje Emperorskog imena :D :D :D . Ahhhh
Librerian zarlauče "For the Emperor", a chaosovac mu priđe s leđe da mu metak u glavu veli "nigga please". To je novi "voice sync-kill"

Aral
01-12-2009, 22:33
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising Preview (http://www.eurogamer.net/articles/warhammer-40-000-dawn-of-war-ii-chaos-rising-preview)

The Fury
24-12-2009, 10:28
Čestitka od Relica sa pojavom jednog posebnog gosta... Baš je simpa tip, pogledajte obavezno :pray: :pray:
http://ow.ly/OUwI

whiskey
24-12-2009, 12:26
Warhammer verzija djeda božicnjaka :D Only good kids will get mutations :P

The Fury
24-12-2009, 15:24
Dragi Nurgle, cijele godine sam širio krv i bijes na svoje najbliže zato ove godine želim neku kuuuuul mutaciju tako da mi moji prijatelji i neprijatelji mogu zavidjeti. Ali da ne smrdim previše kad mutiram, hvala ti :P

The Boz
24-12-2009, 15:36
Dragi Nurgle, cijele godine sam širio krv i bijes na svoje najbliže zato ove godine želim neku kuuuuul mutaciju tako da mi moji prijatelji i neprijatelji mogu zavidjeti. Ali da ne smrdim previše kad mutiram, hvala ti :P
Papa Nurgle nije Khorne :p

Dragi Nurgle, cijele godine sam širio sifilis i hepatitis na svoje najbliže zato ove godine želim neku kuuuuul mutaciju dako da mi moji prijatelji i neprijatelji mogu zavidjeti. Barem da smrdim kad mutiram, hvala ti :P

Evo, tako nekako bi trebalo.

The Fury
24-12-2009, 18:05
[quote="The Fury":1761u4h5]Dragi Nurgle, cijele godine sam širio krv i bijes na svoje najbliže zato ove godine želim neku kuuuuul mutaciju tako da mi moji prijatelji i neprijatelji mogu zavidjeti. Ali da ne smrdim previše kad mutiram, hvala ti :P
Papa Nurgle nije Khorne :p

Dragi Nurgle, cijele godine sam širio sifilis i hepatitis na svoje najbliže zato ove godine želim neku kuuuuul mutaciju dako da mi moji prijatelji i neprijatelji mogu zavidjeti. Barem da smrdim kad mutiram, hvala ti :P

Evo, tako nekako bi trebalo.[/quote:1761u4h5]

Zapravo da, hvala što si me ispravio. Khorne je ludilo i vječna slava a Nurgle je besmrtnost kroz mutacije, ako se ne varam. Ja želim imat oboje pa sam pomiješao to. I hope my dark lords don't mind it.

Evo Boz, jedan veliki Nurgle hug za tebe :)

http://3.bp.blogspot.com/_UvTbiDWcufI/SlJaElE4bdI/AAAAAAAAAFs/QJv6kqzVdtg/s1600-h/300px-Great_Unclean_One_ss.jpgS http://1d4chan.org/images/thumb/9/93/Nurgle_hug.JPG/180px-Nurgle_hug.JPG

The Fury
07-01-2010, 09:52
http://ow.ly/TirD

Više informacija o Librerianu. Bit će uključen u mp i pojavljuje se u Tier 2. Na link za više info.

GeraltofSmeg
07-01-2010, 13:11
http://ow.ly/TirD

Više informacija o Librerianu. Bit će uključen u mp i pojavljuje se u Tier 2. Na link za više info.
Lol, crn je. :rotfl:

The Fury
13-01-2010, 18:26
Nidsi imaju nove unite, check it out.

http://ow.ly/W4hO

str1k3r
13-01-2010, 18:37
Nadao sam se Gargoyle Brood-u ali Genestealeri su gg.

whiskey
13-01-2010, 18:58
Osjecam kako trnci prolaze sinapsama mog rank 36 tyranid accounta. Sjajni noviteti mojoj rasi. Mada mi se zasad cini da su malo prejaki oboje, tier 2 regeneracija od tyrant guarda i adrenal gland regeneracija genestealera. Ma šta ja to pricam, bit ce eldar krvavica! :D

The Fury
20-01-2010, 17:58
Bovi unit - Wraithguard

Prvi put čujem za njih :o

http://ow.ly/YuM8

Jopax
20-01-2010, 18:05
To su mini Wraithlordovi, navodno iznimno izdržljivi i otporni na damage, čista suprotnos većini eldara

whiskey
21-01-2010, 11:30
Bilo bi dobro da warp spidere primiste u tier 3 jer previše su jaki u tier 2. Sad sa wraithguardom eldari imaju alternativu i bilo bi logicno da naprave taj potez. Warp spider hater here :)

The Fury
27-01-2010, 11:22
http://ow.ly/10SGr

Weirdboy, a long range support unit and caster. Charge his energy by putting him near da boyz and having them Waaagh!!! shout.

http://community.dawnofwar2.com/sites/dawnofwar2.com/files/images/ork_weirdboy.jpg

whiskey
27-01-2010, 14:57
"Bigga Brains – Increase the Weirdboy’s health and grants the Over Dere! ability which allows the Weirdboy to fling nearby Orks through the air without causing them any damage. It’s not quite as graceful as teleportation, but it can get the job done."

Humoristicni orkovi ponovo udaraju :)

whiskey
01-02-2010, 19:23
Novi Last Stand heroj :)

http://community.dawnofwar2.com/blog-po ... ive-tyrant (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/last-stand-tyranid-hive-tyrant)

ZipZipforever
02-02-2010, 19:26
Evo ja malo hledo na netu i svidio mi se dow2, prije nego
sto dam lovu,par pitAnja.
Da li su rase izbalAnsirane.
Koliko se isplati kupiti igru?

The Fury
03-02-2010, 11:21
Kako je bilo prije, sada je situacija jako dobra. Može se igrat normalno, bez nekih iskorištavanja bugova i glitheva.
Kad izađe Chaos Rising, bit će opet nova priča... Ali vjerujem da će to srediti sa vremenom :wink:

whiskey
03-02-2010, 11:47
Evo ja malo hledo na netu i svidio mi se dow2, prije nego
sto dam lovu,par pitAnja.
Da li su rase izbalAnsirane.
Koliko se isplati kupiti igru?


Rase su balansirane, igraci nisu pa je moguce da ce ti se cinit da je obrnuto.
Najisplativija igra koju mozes kupit danas na trzistu, imas odlican single, multi i last stand. Mnogo mnogo veselih sati mozes provest uz dow 2.


By the way... Some new chaos multy info 8)

http://community.dawnofwar2.com/blog-po ... early-game (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/chaos-multiplayer-units-%E2%80%93-early-game)

Jesam li to samo ja ili mi se cini da ce kaos opet nadvladati ostale rase po zanimljivosti.. Chaos shrine sa svakim chaos bogom sa novim izborima demona iz warpa :D

whiskey
05-02-2010, 18:40
Novi screenshotovi, detalji i filmic za sve Dow 2 sladokusce. mmmmmm


http://www.gamespot.com/pc/strategy/warhammer40000dawnofwariichaosrising/news.html?sid=6249503&tag=topslot;thumb;1&mode=previews

Aral
06-02-2010, 09:15
A evo i sa ign-a, Dawn of War II: Chaos Rising Multiplayer Hands-on (http://pc.ign.com/articles/106/1067083p1.html)

Kako će se ovo igrat :pray:

Multiplayer Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/multiplayer-gameplay-dow-ii/61543)
Chaotic Expansion (http://www.gametrailers.com/video/chaotic-expansion-dow-ii/61541)
Singleplayer Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/singleplayer-gameplay-dow-ii/61534)
Free-For-All Multiplayer Interview (http://www.gametrailers.com/video/free-for-all-multiplayer-dow-ii/61535)

The Fury
06-02-2010, 10:53
Ovo nabavljam original, zicer... Nekako mi se čini da Chaos ima malo unita? :?

Ali njihovi heroji su pre kul napravljeni :pray:

Srle
07-02-2010, 09:35
Ovo je novi level awesomnesa....
Mada imam neki feel da će misija gdje imaš samo dva predatora biti uber teška...
I dolazi prije AC-a SC-a....

The Boz
07-02-2010, 10:24
Papa Nurgle! Squee!

whiskey
11-02-2010, 13:20
Tier 2 Chaos :)

http://community.dawnofwar2.com/blog-po ... 3-mid-game (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/chaos-multiplayer-units-%E2%80%93-mid-game)

whiskey
16-02-2010, 22:53
Da zakljucimo.. Tier 3 Chaos :D

http://community.dawnofwar2.com/blog-po ... -late-game (http://community.dawnofwar2.com/blog-post/chaos-multiplayer-units-%E2%80%93-late-game)

GeraltofSmeg
17-02-2010, 23:20
Hocu Keeper of Secrets-a ili Lord of Change-a

str1k3r
17-02-2010, 23:28
Lord of Change je, po lore-u, nepobjediv. Osim ako Tzeentch ne želi da jedan umre. ^^

GeraltofSmeg
17-02-2010, 23:34
Neznam, mogu uciniti da izgubi mogucnost predviđanja buducnosti zbog tiranidskog mjesanja u umnevalove.

Jopax
18-02-2010, 00:16
U biti ni jedan veći demon se ne može ubiti jednostavnom pucnjavom i komadanjem udova, to ih samo vrati u warp, proces uništavanja je dosta zahtijevan i traži određene rituale, mislim da ih većina i ne radi na velikim demonima

Arbiter of Change
19-02-2010, 13:12
What what what? :)
Dawn of War II: Chaos Rising Pre-Order Offers Free Copy of Saints Row 2 (http://www.examiner.com/examiner/x-3707-DLC-Examiner~y2010m2d16-Dawn-of-War-II-Chaos-Rising-preorder-on-Steam-offers-free-copy-of-Saints-Row-2)


Steam has listed Dawn of War II: Chaos Rising as available for pre-purchase, throwing in a free copy of Saints Row 2 for anyone who does so before DoW2 launches on March 11. The standalone expansion offers new single player missions, multiplayer maps, races, units and more.

Grim
19-02-2010, 18:59
Wait... what... Saints Row 2? :|

Aral
19-02-2010, 19:04
Ok, mogli su nać goru igru :(

str1k3r
19-02-2010, 20:58
Goru? (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/312-Saints-Row-2)
Neka, sada ću vidjeti je li igra vrijedna takvog reviewa. ^^

The Fury
20-02-2010, 12:14
Goru? (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/312-Saints-Row-2)
Neka, sada ću vidjeti je li igra vrijedna takvog reviewa. ^^

Ako Yahtzee veli da je zakon, onda i jest :D

Inače, bio je neki dan live podcast o samoj igri. 2 deva su govorili o samoj igri, novinama, chaos jedinicama i mnoštvo toga.
Npr. artiljerija može fulat ako meta ne miruje, uništena vozila ostaju itd.

Obavezno pogledajte video, CHAOS OWNA :pray: :pray: :pray:

Mali note Bloodcrusher ima sličan glas kao Zealot :rotfl:

http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/p ... oper-video (http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/portals.php?show=page&name=dawn-of-war-2-chaos-rising-preview-xfire-developer-video)

Aral
24-02-2010, 01:11
Exclusive New Units Doc (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-new-dow-ii/62140)

:thumbs2:

str1k3r
24-02-2010, 15:18
Ne znam za vas jebači, ali ja imam 25% popusta na igru. :P

The Boz
24-02-2010, 15:24
Šteta kaj sam ja igru već preorderao na Steamu... vražji Saint's Row 2 je prokleto beskoristan.

The Fury
03-03-2010, 21:10
Tune in this Thursday, March 4, starting at 12 noon PST (3pm EST, 8pm GMT) for another live broadcast from the Relic offices of a multiplayer game of Chaos Rising. Relic Entertainment's own multiplayer designers will provide the play by play and be answering questions from fans on the new units and the new Chaos faction. Stop in to view and or chat about the game as it unfolds. More information and a repeat of the first broadcast is available on Xfire.

whiskey
08-03-2010, 13:06
Recenzija ekspanzije. 91%

http://pc-mmo.nowgamer.com/reviews/pc-m ... =0#listing (http://pc-mmo.nowgamer.com/reviews/pc-mmo/9063/warhammer-40000-dawn-of-war-2-chaos-rising?o=0#listing)

whiskey
09-03-2010, 21:27
Ako posjedujete original DoW 2 sutra vas oko 5 popodne ocekuje poslastica. Ogromni patch 2.1 sa novim unitima, mapama i balans promjenama. 8)

http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=243727

Arbiter of Change
09-03-2010, 23:20
Kulno. U biti te ne sile da kupiš CR ako ne želiš da bi mogao igrati MP s onima koji ga imaju.

Rang€r
10-03-2010, 14:25
kvragu sad sam pomislio da si posto neš o WARu...

inače ova nova expanzija za dow2 je vrlo kulna, što se tiče destrakšna u fantasyu, chaos su mi omiljeni, tak da ću vjerojatno probat ovo ^^

The Fury
10-03-2010, 18:16
DOŠAO JE PATCH, PALITE STEAM !!!!

Btw, tko me nema, dodajte me na Live, ja sam The Fury Cro :)

whiskey
10-03-2010, 23:14
Cudni su mi ti ljudi iz relica... Najjacu rasu su dodatno pojacali. Normalno pricam o eldarima, sa novim wraith guardom ne da su imba nego ih doslovno triba izbacit iz igre. Rageeee :-x :D

The Fury
11-03-2010, 09:16
Uživajte u replayu, prvi hrvatski Free For All :D

http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/r ... &id=114051 (http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/replays.php?game=47&tab=upcoming&show=details&id=114051)

The Fury
11-03-2010, 10:31
Sorry na double, alo whiskey, ovaj lik te popljuvao :rotfl:

http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/r ... &id=114017 (http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/replays.php?game=47&tab=upcoming&show=details&id=114017)

whiskey
11-03-2010, 11:27
Raging bull :) Zaslužili su sve to prokleti eldari :P

Aral
11-03-2010, 11:47
Last Stand Heroes Battle Trailer (http://www.gametrailers.com/video/last-stand-dow-ii/62893)

whiskey
11-03-2010, 16:56
Ima sam srice da se borim sa tyrantom i sorcerorom, ja sam bija eldarica koja teleportira okolo i mass confuse baca :) Sorceror ima ability da bilo kojeg neprijatelja kopira šta zna bit veoma korisno sa bossovima. Tyrant sumonira ekipu i prosipa bio plazmu okolo. Došli smo do 20. vala pa se igra bugirala i poginuli svi za sekundu.. štaš :D

Aral
12-03-2010, 07:22
Chaos Rising Launch Trailer (http://www.gametrailers.com/video/launch-trailer-dow-ii/62988)

Igra je vani, get it!! Ja sam je instalirao, kad sam vidio glavni meni satro sam se :pray: :pray: Jako jako dobra vijest je da dolazi sa cijelom kampanjom prvog dijela, što znaći da stari dow2 mogu pobrisat. Također, možete počet novu kampanju u CH ili izabrat da importate lika iz originalne kampanje. Prije nego svršim odoh igrat :)

The Fury
12-03-2010, 09:02
Ja naručio preko base.com igru pa je još čekam.
Kolko sam vidio, Chaos je brutalno napravljen, tu možete gledat livecastove: http://www.dow2live.com/

Aral
12-03-2010, 09:46
Evo prošao dvije misije, jednom riječju...epic :pray: BRDO itema ima, statsi i info o njima je poboljšan, oružja su totalno luda, sad malo prije pokupio claw, možete si mislit kaj radi xD Librarian rula, možete ga equipat sa različitim tomeovima koji onda rade sranja. Force Commander je totalno lud, uleti među 10 neprijatelja, te sa uključenim battle cryem i thunder hammerom radi takva sranja oko sebe da to nije za vjerovat. Ova igra razinu megaawesomenesa diže na jednu sasvim novu razinu :pray: Do Chaosa još nisam došao al neću puno spoilat, uglavnom ja sam prezadovoljan. Trebate vidjet samo na Aureliji kako je snijeg i led dobar, e sad zamislite librariana kako baca smite te se ti efekti odražavaju na ledu, ono sve se trga oko njega, force commander mlati svoje, tarkus šora iz boltera, thule svoj barrage baca...jednom riječju p-r-e-d-i-v-n-o. Warhammer je najbolji setting ikad. Ikad.

[center:13fkkrid]http://lookpic.com/i/598/TmuOcCID.jpeg[/center:13fkkrid]

The Fury
12-03-2010, 10:01
Za sve vlasnike Chaos Rising, ovdje možete nabaviti otključati dodatni wargear za igru:
http://www.thq.com/uk/gamenews/show/9990/5673/

Aral
12-03-2010, 10:50
Još jedna novost, konačno imate save opciju tokom misije al u obliku tipa save progress and quit to main menu, nakon toga možete kad kliknete na svog commandera u main meniju odabrat da vam loada na bridge, odnosno restarta trenutnu misiju ili da loadate zadnji mission progress, jako korisna stvarčica s obizorom da neke misije stvarno znaju potrajat.

whiskey
12-03-2010, 18:03
Multiplayer Score 26:14, 180 na svitu trenutno...:P Pametnome dosta. Pogotovo zbog jednog prostog razloga šta sam 10 partija izgubija od eldara. Necu prismrdit igri dok ih ne poprave. Eto :)

The Fury
12-03-2010, 19:14
No hajde, nije tako loša situacija. Gori su terminatori sa clawom, tako da nemoj tugovat. Zapravo, tuguj zbog toga, ne zbog wraithguarda. :wink:

whiskey
12-03-2010, 20:34
Terminatori su opaki al u dosadašnjih 40 partija nisam ih niti jedan put vidija :)

SabaothII
15-03-2010, 17:15
Dawn of War II je odličan po mome mišljenju ali opet u Soulstorm-u se nalazi poprilično dosta rasa koje u Dawn of War-u II ostaju neiskorištene...moja ideja bi bila ukomponirati sustav prelaženja priče ili campaign-a iz Warcrafta III, a za one koji ga nisu igrali nejednostavnije objašnjenje bi bilo: igraš sa rasom (npr) Human zadaš poprilične probleme (s vremenom, naravno) rasi Orcs pa završava campaign Human-a i započinje campaign Orc-ova pa oni rješavaju probleme koji su zadani od strane Human-a ali isto tako zadaju probleme Elfovima (high elfs, night elfs...) pa onda kreće campaign elfova etc,etc...pa bi po mom vidu sve rase dale poprilično detaljan pogled u svijet DoW-a...vjerovatno bi takav pothvat pojeo 1/6 moga HDD :twisted: -a ali spreman sam ga žrtvovat...

Jopax
16-03-2010, 00:09
Ali fora je što u 40k sve rase zadaju probleme jedna drugoj a pogotovo ljudima, tako da bi to bilo malo zeznuto odraditi, ali ovakav tip kampanje je odličan za dosta rasa ako ga iskoriste kako treba, volio bih vidjeti Chaos kampanju u kojoj igrač vodi jedan warband u potrazi za nečim ili jednostavno radi sranja po galaksiji, za orkove isto tako, ima potencijala, na Relicu je da ga iskoriste

SabaothII
16-03-2010, 16:24
Ali fora je što u 40k sve rase zadaju probleme jedna drugoj a pogotovo ljudima, tako da bi to bilo malo zeznuto odraditi, ali ovakav tip kampanje je odličan za dosta rasa ako ga iskoriste kako treba, volio bih vidjeti Chaos kampanju u kojoj igrač vodi jedan warband u potrazi za nečim ili jednostavno radi sranja po galaksiji, za orkove isto tako, ima potencijala, na Relicu je da ga iskoriste

da ali da bi otkrio o kakvim se sra.ima radi morao bi prelazit svaku rasu posebno, što naravno i inače radiš, što i je slučaj u soulstormu ali nema nikakvoga redoslijeda događanja u njemu pa kad je izašao novi nastavak ,mislim na DoW2, THQ je samo složio jednu priču od jedne pobjedničke rase, tj one koju su oni izabrali iz Soulstorma, i naravno tu je još i nova rasa u DoW-u2 o kojoj se prije nije govorilo ali u DoW-u2 se govori-naravno-i o prijašnjim susretima snjom...što znači da je sustav prelaženja igre u soulstormu i dark crusadeu nepodoban za priču jer stvara rupe u njoj...

whiskey
17-03-2010, 14:58
Ljudi nemojte se upuštati u ranked multiplayer ako želite ostati normalni.. Koliko je živaca i zdravih neurona otišlo kvragu. Al jebemu opet me nešto vuce da igram ovu najlošije balansiranu strategiju igru svih vremena. :shock:

The Fury
17-03-2010, 16:45
Ljudi nemojte se upuštati u ranked multiplayer ako želite ostati normalni.. Koliko je živaca i zdravih neurona otišlo kvragu. Al jebemu opet me nešto vuce da igram ovu najlošije balansiranu strategiju igru svih vremena. :shock:

Hahahaha, ajde ne pričaj gluposti molim te. Ima nekih stvari za popraviti, ali opet previše dramatiziraš.
A i sam si reko da dalje igraš :thumbs2:

whiskey
17-03-2010, 17:14
Ljudi nemojte se upuštati u ranked multiplayer ako želite ostati normalni.. Koliko je živaca i zdravih neurona otišlo kvragu. Al jebemu opet me nešto vuce da igram ovu najlošije balansiranu strategiju igru svih vremena. :shock:

Hahahaha, ajde ne pričaj gluposti molim te. Ima nekih stvari za popraviti, ali opet previše dramatiziraš.
A i sam si reko da dalje igraš :thumbs2:


Gle tko to govori. Eldar :) Ja i moji krhki tiranidi jedino možemo ravnopravno parirati space marincu, dok ne dobije gromovite kanđe jer kad ih dobije odma možeš gg napisat i izac iz igre. Možemo parirati drugom tiranidu. Kaos je posta skoro nepobjediv.. Eldar uvik ima kontrolu na pocetku partije jer banshees ne koštaju ništa struje, a najjaci su melee unit do tiera 3, pa mogu harassati do mile volje dok im ne izađu wraith guardovi i tek onda bube mogu pocet plakati zbog nemoci. Ork.. taj divni ork, trenutak nepažnje i wagghh ti pokosi za 2 sekunde cete i cete horma i termagantova. Da ne pricam kako sva vozila mogu vozit u rikverc i pucat dok voze, tyranid nema vozila. To je samo zagrebana površina problema s balansom između rasa sa tiranid perspektive. Regardless igra je zakon kad se ne igra ranked :D

The Fury
17-03-2010, 22:47
Hmmm, a što je bilo prvih dobrih 6 mjeseci kad je igra došla, ha?
Nidsi su bili apsolutno najjači. Snalazi se kako možeš, ne znam što bih ti reko. Ili mijenjaj rasu.

Ja sa Eldarima igram i kad su bili najslabiji i sad kad su malo bolji postali.

whiskey
17-03-2010, 23:20
Hmmm, a što je bilo prvih dobrih 6 mjeseci kad je igra došla, ha?
Nidsi su bili apsolutno najjači. Snalazi se kako možeš, ne znam što bih ti reko. Ili mijenjaj rasu.

Ja sa Eldarima igram i kad su bili najslabiji i sad kad su malo bolji postali.

Onda nisam igra multi tako da ne znam kako je bilo ranije. I ja sam ostaja sa nidsima cilo vrime ali nema više smisla. Još nisam nabavija chaos rising i kad nabavim obavezno prilazim na kaos jer ubrzo ce patchevi sa nerfovima pa triba iskoristit moc dok traje 8)

The Fury
18-03-2010, 10:21
Chaos je sada imba, ako baš sa njima želiš igrat, nabavi si čim prije...
Dok Relic ne skuži da su se malo previše zaletjeli sa njima, hehehe.

str1k3r
21-03-2010, 23:49
Dok čekam novčana sredstva za Chaos Rising opet prelazim DoW II. :)

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_8d10f3a9.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1037940_Augustus.jpg)

Ahh... nostalgija.

Aral
22-03-2010, 00:25
Ja sam baš počeo prekjučer, kad završim fino ću importat u chaos rising.

Jopax
22-03-2010, 00:50
Dok čekam novčana sredstva za Chaos Rising opet prelazim DoW II. :)

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_8d10f3a9.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1037940_Augustus.jpg)

Ahh... nostalgija.


Uradi drugu stvar, dobiš +5 corruptiona sada i to reedemaš kad skupiš lovu za igru, ja znam da nisam mogao čekati :P

Outmind
07-04-2010, 14:33
Igram sad kampanju vanilla dvojke. Dobio sam Thulovog drednought-a i iskreno rečeno dosta me razočarao, mislio sam da će biti jači. BTW, kak prijeći angel gate? Ono je maltene nemoguće. Spasio sam 5 IG squadova, i uključio 5 generatora i svjeedno me faširaju...

Srle
07-04-2010, 15:45
Igram sad kampanju vanilla dvojke. Dobio sam Thulovog drednought-a i iskreno rečeno dosta me razočarao, mislio sam da će biti jači. BTW, kak prijeći angel gate? Ono je maltene nemoguće. Spasio sam 5 IG squadova, i uključio 5 generatora i svjeedno me faširaju...

Dude, dread je zakon...s tim da ne igram SP s njim...al je zakon...U DoW II jedva da prozbori nešto, ali u CR on nema "shut up" dugme...
Moj recept za angel gate ide ovako...sve generatore aktiviraš, staviš commandera da aktivira sam gate i kad se rulja pojavi tarkus i njegova dva abilitija ( :D ) onaj da napadaju njega, i taktical advance...plus signium, i avitas da roka ...rezultat...možda samo jedan taktical marinac umre, i on brzo bude nadoknađen...

BTW skontao sam koliko je Cyrus zakon lik za igrat s njim...al baš treba znat igrat s njim (ja ne znam, nemam strpljenja) i onda bude korisniji od....bilo koga...osim od avitasa u termi armoru, sa kvalitetnim termi oržijem, nekim awesome power fistom, i dva seala koj daju dodatnih 33% ranged damage...ukupni njegov ranged damage je bio 3488...dovoljno je reći smrt...

Outmind
07-04-2010, 21:32
Omg, pa koji je to lvl cyrus bio? Meni su svi (osim njega, kojeg baš i nisam lvl-ao pa je lvl 7) negdje lvl 12. Avitus ima ranged dmg negdje oko 300 i nešto, tarkus oko 100, i nekak imam osjećaj da tarkus postaje nesposoban...Ne znam, možda bih prvo trebao riješiti sve ostale misije - moram naći array (sad sam ubio orka u looted tanku), i imam pra opcionalnih misija, pa možda još kaj geara pokupim.

Inače avitus mi je najdraži. Jest da je glass cannon, ali nenadjebiv mi je u supportanju i sveopćem carnage-u. S druge strane, ugodno sam iznenađen thadeusom koji je u recimo prvih 10 misija totalno jadan i ranjiv, a sada mi je postao izdržljiviji zbog heal on hit perka. Btw, ostavljate li force commandera kao melee lik, ili ga prebacujete u ranged? Meni nekak fist + bolt pistol najviše odgovara...

whiskey
08-04-2010, 00:35
Commander obavezno melee i halo za kompletnu dominaciju. Tarkus i tactical advance plus taunt win. Thadeus jump i Avitus sa raketama u low level ekipi na angel gateu uz prirodni strateški skill ne predstavlja nikakvu komplikaciju..

The Boz
08-04-2010, 00:42
That's Close Enough is how I like it. Šteta kaj nemrem imati to sa all-termie ekipom... Then again, Avitus dovoljno siluje sa energy-based signum i barrage.

Outmind
08-04-2010, 13:20
Bilo bi fora kada bi u combatu mogli swapat 2 oružja. Recimo avitus bi tako bio super tank killer slash infantry butcher :D

Grim
10-06-2010, 20:36
Izašao novi patch, v2.2.



New Features

Global
- Users can now modify their keybindings, including camera controls, by changing values in the keydefaults.lua file in the Settings folder. The keydefaults.lua file will not exist until you first launch a multiplayer game after the patch. Please see the contents of keydefaults.lua for more information

Bug Fixes

Global
- Variety of stability fixes
- Fixed a crash that can occur when using driver-level anti-aliasing
- Fixed a crash due to a memory corruption in the final mission
- Fixed a bug whereby the blur rendering post-process effect would fail to work
- Fixed a bug whereby the game would hang in windowed mode in Vista or Window 7 – Please note that windowed mode is still not officially supported with Dawn of War II: Chaos Rising
- Fixed a bug whereby the game wouldn’t run in Vista or Window 7 when parental controls are disabled

Campaign
- Players will no longer receive invalid wargear in the original Dawn of War 2 campaign
- Fixed an issue with right-clicking to pick up wargear causing the cursor to be locked in the facing position
- Fixed a scar error during the Uprising at Angel Forge mission
- Fixed an issue where the final boss of the Chaos Rising campaign would randomly regain full health


Multiplayer
- Fixed a crash that can occur during the kick voting process
- Fixed a crash when attempting to capture a power node
- Fixed a bug where wind-up weapons would unfairly fail to fire if the target leaves the range of the attacker during wind-up
- Fixed a bug where ranks will be reset under certain networking conditions
- Implemented an attempt to recover lost rank from old leaderboards
- Added music to free for all matches
- Fixed and issue where some power nodes did not have room to build all three power nodes in 2p Judgment of Carrion and 4p Calderis Refinery


Balance Changes

General
- 2p Judgment of Carrion has had its strategic points rearranged.


Chaos
- Inferno Bolters damage has been reduced from 39 to 35
- Chaos Predator max speed increased to 5.7 from 5.2
- Chaos Lord has had his armour type changed from Heavy Infantry to Commander
- Removed melee resistance from the Bloodcrusher
- Increased the in combat ranged modifier to 1 from 0.5 for the Bloodcrusher
- Bloodcrusher size has been changed to Large from Huge
- Bloodcrusher now has appropriate upkeep cost
- Plague Marine Champion death explosion will no longer hurt invulnerable units


Space Marines
- Predator Tank max speed increased to 5.7 from 5.2
- Assault Terminators with Storm Hammers and Thunder Shield:
- Increased damage to 90 from 75
- Increased special attack damage to 67 from 65
- Assault Terminators with Lightning Claws:
- Change damage type from Melee Heavy to Power Melee
- Decrease damage to 70 from 95
- Decrease special attack damage to 57 from 72
- Decrease splash damage to 12 from 20
- Removed additional 360 degree damage (20) from special attack
- Force Commander Terminator Lightning Claws:
- Change damage type from Melee Heavy to Power Melee
- Decrease damage to 70 from 100
- Decrease special attack damage to 53 from 72
- Decrease splash damage to 12 from 20
- Removed additional 360 degree damage (20) from special attack
- Librarian’s Smite ability will no longer sometimes instantly cooldown after firing
- Force Commander and Assault Terminator lightning claw special attack changed from a 0.5 second sweep to an instant pie attack.


Eldar
- Fire Prism max speed increased to 5 from 4.5
- Wraithguard can no longer fire on the move
- Shuriken Cannon Guardian HP has been reduced to 225 from 275 per member
- The received range damage modifier while fleet of foot is active on a Banshee squad with an Exarch is now exclusive and will no longer stack with other received range damage modifiers
- The received range damage modifier from Distortion field is now exclusive and will no longer stack with other received range damage modifiers



Orks
- Looted Tank max speed increased to 5.5 from 5
- Stikkbomb_pvp damage type has been modified to damage units in buildings



Tyranids
- Ravener Tunnel HP has been reduced to 175 from 250
- Ravener Alpha no longer reduces his AV damage modifier by re-equipping the corrosive devourer multiple times

sickpetey
11-06-2010, 03:18
Dok chaosima nije Mark of Tzeentch fire rate smanjen ja cu biti ljut...eldarima je bezveze smanjeno isto..wraithguardi su imali jaki dmg ali u melle su bili prokleto slabi i laki za ubiti pa ih je svaki normalan igrac mogao outmanevrirati.
Chaos treba nerf na MoT
nerf na space marince je dugo ocekivano jer su lightining claws bili skoro kao MoT..hebeno prejaki
...i onda se pitaju ljudi zasto se igraci eldara zale za smanjena devastator dmg kod warlocka i costa kod guardiana i banshee upgradea kad je konkurencija tolko jaka

sickpetey
17-06-2010, 17:41
Došao novi patch 2.2.3 (i izbriso mi replay di smo ja i grim i neki švedjanin razvalili neke likove a baš sam zelio snimiti to >.<)

Release Notes v2.2.3
Dawn of War II: Chaos Rising

General
New map

•(2p) Hive City - Community map contest winner available for custom games
Cover seek behavior

•Many units have had major changes to their cover seek behavior. They should cover seek when told to move near cover but otherwise stand and shoot in any other situation.
Garrison

•inferno_pvp damage multiplier against garrison_cover increased from 0.2 to 0.3
•piercing_pvp damage multiplier against garrison_cover increased from 0.2 to 0.3
•plasma_pvp damage multiplier against garrison_cover increased from 0.2 to 0.3
•suppression_pvp damage multiplier against garrison_cover increased from 0.2 to 0.3

Chaos
Sorcerer

•Chains of Torrment no longer affects enemies in buildings
•Subjugation cool down time increased from 40 to 80s
•Starting courage reduced from 200 to 100
•Size changed from Medium to Small
•Warp Rift no longer affects retreating units

Havocs

•Mark of Tzeentch Lascannon slow effect now applies to Carnifexes and Tyrant Guard

Plague Marine Champion

•Touch of Nurgle no longer affects retreating untis
•Bile blower now properly hits all entities in a building
•Bile blower’s bilious discharge cooldown increased from 20 to 30s
Blood Crusher

•Daemonic Roar no longer affects retreating units
Chaos Dreadnought

•Dreadnoughts under the effect of Blood Frenzy will now attack buildings with garrisoned troops
Chaos Predator Tank

•Build time reduced from 55 to 45s
•Autocannon damage reduced from 210 to 120
•Mark of Nurgle cost increased from 150/35 to 150/50
•Mark of Nurgle now increases health of the Chaos Predator by 75% up from 50%

Plague Marines

•Plague missile slow now affects Tyrant Guard


Space Marines
Force Commander

•Special attacks for lightning claws and power fist have been changed to weapon knockback and will not affect retreating units.
Assault Marines

•Melta bombs now can be used on Tyrant Guard
Tactical Marines

•Flamers now properly hit all entities in a building

Heavy Bolter Devastators

•Lascannon slow effect now applies to Carnifexes and Tyrant Guard
Terminators

•Cost for both Terminators and Assault Terminators increased to 650/350 from 600/300
•Assault cannon damage lowered from 150 to 128
•Assault cannon cost increased from 70/70 to 100/80
•Heavy flamer cost increased from 40/40 to 80/40
•Cyclone missile launcher cost increased from 60/60 to 100/70
•Cyclone missile barrage scatter distance has been reduced from 10 to 6
•Cyclone missile barrage damage increased from 40 to 50
•Cyclone missile barrage cool down time increased from 20 to 60s
•Cyclone missile barrage knockback distance and loft slightly increased


Eldar
Farseer

•Speed increase from Holo-field on Farseer Webway gates can no longer stack with itself.
Warlock Commander

•Starting courage reduced from 200 to 100
Warp Spider Exarch

•Can no longer group teleport to out of bounds areas
•Fixed an issue that prevented Shimmer Orb from being cast
•Starting courage reduced from 200 to 100
Banshees

•Starting courage reduced from 300 to 100



Orks
Sluggas

•Sluggas can no longer ‘speed build’ buildings
•Burnas now properly hit all entities in a building


Tyranids
General

•Tyranid population threshold for upkeep lowered from 30 to 26
Hive Tyrant

•The modifier for Invulnerability now lasts 12 seconds
•Size changed from Small to Medium
Lictor Alpha

•First strike from scything talons now does weapon knockback and will not affect retreating units
Termagants

•Termagant claw damage has been decreased from 8 to 4
Raveners

•Upkeep cost increased from 0.017 to 0.02125
•Population cost increased from 4 to 5
Venom Brood

•Cost increased from 300/15 to 350/15
Carnifex

•Thornback upgrade cost increased from 100/50 to 200/50
•Carnifex population cost increased from 15 to 20
•Carnifex upkeep cost increased from 0.0765 to 0.0956
Synapse

•Speed increase to Tyrant Guard is now exclusive and will not stack
•All effects from synapse now apply within a 32m radius



Ima nekih komentara na ovo?

sickpetey
22-07-2010, 09:47
Eternal War Update
Fri, 07/16/2010 - 3:24pm | by Thunder
Summer weather has finally hit Vancouver in force. When you go out for lunch here in downtown Vancouver, you see throngs of tourists with cameras taking in the sights and sunshine. It is prime time to be out and about, using that precious vacation time, but there’s something that all these soft innocents citizens of the world don’t realize. There’s a bloody war on! Here at Relic we’re not growing soft – the Eternal War Update has been in production for a number of weeks. This update to the game will involve code changes, not just data updates, which as many of you know by now means that it will be running through Microsoft certification. That just means a little extra time will be involved on the back end of the development of the update.

We don’t want to give away all the things in the patch just yet but there are two things we are ready to discuss. First is the addition of the Free for All game mode to the matchmaking system. Not only will you be able to easily find the games for this chaotic and bloody game mode, but you’ll also earn rank points. We’ve also added a map preference feature to allow you to choose which maps you prefer to play on (certainly not which maps you don’t prefer to play on though). The matchmaking system will try to match you to other users who have the same preferences, but if the search is taking too long it will just try to get you into an appropriate game. We’ve also made some changes to make it easier for modders to share the fine work that they have done but we’ll talk more about that next week.

We know that many of you can’t wait to see the balance changes but we’ll have to ask for just a little bit more patience as we finalize our work. We’ll be having a developer Q&A after the patch notes have been released, and we’ll have a few more little tidbits to share in the coming weeks.

Thank you all for your continued support

Po meni ovo izgleda dobro,FFA bi bio veliki carnage al da bude opcije da se igra sa 4 ili 6 playera,a i ovo sa mapama se dugo cekalo (barem sam ja jedva doceko) jer mislim to i neke stare strategije ko warcraft 3 imaju pa cu sada napokon moci avoidati mape koje me iritiraju kao ona sa onom iritantnom gradjevinom u centru >.<

TheThoR
01-08-2010, 12:12
Mogli bi zaigrati koju partiju,2v2 ili 3v3,za sad smo fury i ja jedini,pa nek se javi jos neko ko ima volje i original.

sickpetey
01-08-2010, 12:41
Tko kaze da ste vi jedini :D ja i Grim smo igrali prije ljeta al se nitko nije javljo a sad jbg ja nemam svoj komp pa sam na pauzi 8)

Grim
01-08-2010, 13:11
Ja sam uvijek na raspolaganju i uvijek imam volje igrati. Dodaj me pod GFWL ili Steam. :)

GFWL: ReaperNamedGrim

sickpetey
01-08-2010, 13:19
Bastards vi igrate dok ja moram raditi daleko od civilizacije XD

TheThoR
01-08-2010, 14:51
Ja sam uvijek na raspolaganju i uvijek imam volje igrati. Dodaj me pod GFWL ili Steam. :)

GFWL: ReaperNamedGrim

Poslan request,nick mi je malo retardiran,"fajtaz",pa da se ne pitas ko je ovaj sad xD

TheThoR
01-08-2010, 14:52
Bastards vi igrate dok ja moram raditi daleko od civilizacije XD

Molim??
Ne igramo mi,mi se borimo za spas univerzuma :D

sickpetey
01-08-2010, 15:05
Spas univerzuma XD mora da igras sa marincem

TheThoR
01-08-2010, 15:21
Spas univerzuma XD mora da igras sa marincem

A jebiga,noob sam jos :D

sickpetey
01-08-2010, 15:27
Ne znam XD budemo vidjeli za mjesec i po kad se vratim,svi prokleti marici pa me svi oce klati XD

http://img02.imagefra.me/img/img02/8/8/1/sickpete/f_14ebervumpnm_00e0c33.png (http://imagefra.me/)

sickpetey
05-08-2010, 12:01
Wed, 08/04/2010 - 1:42pm | by Thunder

The Eternal War Update has just gone live and is available through Steam! Simply launch the game to begin the update process.

The full release notes for the update are available here in our forums along with Clint "TASK3R" Tasker's Q&A on the Eternal War multiplayer balance changes.

See you on the battlefield!

Ja nemam dow2 kod sebe ni brzi internet pa sam si tuzan :cry: ,Grimm uzdam se u tebe javi mi jer ista valja XD

skoro zaboravio izgleda da ce se ova mapa igrati u FFA

m1q5IanTezc&feature=player_embedded

White Walls of Calderis is the first map developed specifically for the Free for All mode in Dawn of War II. In an ancient capital deep in the middle of the desolate Calderis desert players will vie for control of six victory points, three of which are destructible. Three indestructible VPs live in the center of the action where every player will converge and battle for dominance.

Destruction is the key word as nearly every object on this map can be blown up, torn down, plowed through and crushed under foot. Similar to Argus Desert Gate the map begins well defined with structured lanes but degenerates quickly into an open battlefield as larger and more destructive units hit the field.

In the center of the map lies an arena containing three of the map’s six victory points and a town hall building. Control this building early and control the victory points, but be wary as five other players will descend on you with the Fury of the Emperor.

We’re looking forward to playing a lot more Free For All and we hope you are too. Thunder has put together a video showcasing some Free For All action on White Walls of Calderis

Izgleda da su samo garrisoni za sad u banani jer se dogadja da set-up weapons (shurikeni,devastatori itd) ne pucaju pravilno,tj da glavni top ode na prozor iza i ne mrda se odtamo ali snajperi i svi ostali uniti nemaju problema sa tim

I nadam se da nisam vec stavio balancing al ajde

Balance Changes
General

Garrison & transport changes
Units should enter and exit buildings more quickly
When giving orders to a squad that is exiting a building, they will now execute that last order given once they are done unloading.
Units should now load into transports, webway gates & Ravener Alpha burrow tunnels in a more efficient manner
Units should unload from transports, webway gates & Ravener Alpha burrow tunnels in a more efficient manner
There is no longer a period of time where a unit is invulnerable when entering or exiting a building
Stun effects will now disable all abilities until the stun wears off


Chaos
Global

Improved the visibility of the Noxious Cloud effect
Units killed by Noxious Cloud will now grant favour
Plague Champion

Shrines of Nurgle no longer can resurrect unconscious commanders
Icon of Nurgle now requires tier 2 instead of tier 3
Plague Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Sorcerer

Consume radius increased from 5 to 8m
Dark flames will now telegraph when being cast
Dark flames initial delay increased from 0.1 to 2.1
Curse of Tzeentch knockback increased from 10 to 15m
Curse of Tzeentch area reduced from 10 to 7m
Heretics

Sword damage increased from 20 to 24
Aspiring Champion upgrade reduced in cost from 100/25 to 80/25
Chaos Space Marines

Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Havoc

Heavy bolter setup time reduced from 4s to 3s
Chaos Dreadnought

Added tracer fire to the Dreadnought’s torso guns
Can now melee garrisoned buildings while in a Blood Rage
Plague Marines

Plague Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Chaos Predator Tank

Weapon type changed from autocannon_pvp to autocannon_tank_pvp
Rotation rate increased from 75 to 100
Great Unclean One

Cost reduced from 1400/250 to 900/220
Health reduced from 8750 to 6125
Level increases multiply health by 10% instead of 15%
Plague sword damage decreased from 440 to 160
Special attack damage reduced from 175 to 120
Upkeep increased from 0.0765 to 0.0956
XP points granted lowered from 2500 to 1000
Population cost increased from 18 to 21
Consume
Range increased to 15 from 8
Swarm of Flies
Cost increased from 50 to 80
Vomit
Cost increased from 50 to 70


Space Marines
Orbital Bombardment

Outer ring damage of Orbital bombardment has been increased from 150 to 185
Force Commander

Fixed an issue that allowed the Force Commander to have 2 melee weapons equipped
Apothecary

Fixed an issue that caused the Apothecary to sometimes stop shooting after using Full Auto
Master-Crafted Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Techmarine

Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Master crafted bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Concsecrated bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Scout Marines

Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Tactical Marines

Bolter scatter radius reduced from 20 to 3
Heavy Bolter Devastators

Will now reset their weapons to a set-up state after upgrading to a lascannon
Assault Marines

Energy cost for jump lowered from 70 to 50
Jump now has a minimum range of 15m
Incoming ranged damage will be reduced by 90% while jumping
Now are immune to suppression for the full duration of a jump
Razorback

Rotation rate increased from 75 to 100
Librarian

Attacks from the power sword will no longer grant energy to the Apothecary
Now heals at the HQ at the same rate as a commander
Predator Tank

Rotation rate increased from 75 to 100
Terminators

Terminators and Assault Terminators now share the same cooldown timer
Terminators cost changed from 650/350z to 650/100/350z
Assault Terminators

Equipping lightning claws will now reduce the health of assault terminators by 300 per entity
Assault Terminators cost changed from 650/350z to 650/100/350z
Fixed an issue that caused the maximum health of the squad to drop when an individual Assault Terminator was killed
Venerable Dreadnought

Damage increased from 150 to 175
Health increased from 1600 to 1750
Cost decreased from 700/400z to 600/300z
New passive ability: Stoicism
When the Venerable Dreadnought has been dealt his killing blow he continues to fight on for 10 seconds. While Stoicism is active the Venerable Dreadnought cannot be slowed or disabled and will continuously inspire allies around him. After Stoicism expires the Dreadnought is destroyed.


Eldar
Global

Fleet of Foot will no longer refund energy and cooldown when retreat is used while it is active
Garrisoned Farseer webway gates are now correctly revealed by enemy detector units
Farseer

Levitation no longer effects units that are retreating
Warlock

Improved the Providence ability visual effects
Falcon

Rotation rate increased from 75 to 100
Fire Prism

Pass_type changed from medium_crusher to heavy_crusher
Acceleration increased from 6 to 7
Rotation rate increased from 75 to 100
Avatar

Cost decreased from 1000/230 to 800/180
Health decreased from 7000 to 5600
Sword damage reduced from 340 to 205
Avatar no long randomly knocks back units on attack
XP points granted lowered from 2200 to 1000
Upkeep increased from 0.04 to 0.0956
Population cost increased from 18 to 21


Orks
Warboss

Now I’m Angry ability changed.
This ability no longer requires the Warboss to take damage
Now has a cooldown of 40s and requires 50 energy
Increases the damage and speed of the Warboss. The Warboss will also periodically stomp the ground while running, creating a crater of light cover.
Kommando Nob

Health granted by Extra Equipment lowered from 200 to 100
Explosive shot knockback has been changed from ability to weapon, making it ineffective against retreating units
Shoota scatter radius reduced from 20 to 5
Mek

Shoota scatter radius reduced from 20 to 5
Sluggas

Slugga Nob leader weapon type changed from pvp_melee to melee_heavy
Nob leader upkeep lowered from 0.02125 to 0.01275
Shootas

Nob leader upkeep lowered from 0.02125 to 0.01275
Shoota scatter radius reduced from 20 to 8
Shoota Nob shoota scatter radius reduced from 20 to 8
Lootas

Population cost decreased from 5 to 4
Upkeep reduced from 0.02125 to 0.017
Stormboys

Stormboy Nob leader weapon type changed from pvp_melee to melee_heavy
Incoming ranged damage will be reduced by 90% while jumping
Now are immune to suppression for the full duration of a jump
Jump cooldown decreased from 60s to 15s
Jump now has a minimum range of 15m
Nob leader upkeep lowered from 0.02125 to 0.01275
Stormboys equipped with a Nob leader will now briefly stun enemies when jumped on
Wartrukk

Rotation rate increased from 75 to 100
Health decreased from 500 to 350
Cost reduced from 300/40 to 180/20
Damage lowered from 45 to 20
Upkeep lowered from 0.0425 to 0.02125
Weirdboy

Now heals at the HQ at the same rate as a commander
Fixed an issue that would cause Zzap to persist longer than intended
Kommandos

Kommando Nob leader has upgraded his hammer to a rokkit launcha
Kommando Nob leader upgrade now requires tier 3
Nobs

Huge Choppa weapon type changed from sword_pvp to melee_heavy
Size_override set to 1, allowing Nobs to path around each other easier
XP granted reduced from 250 to 200
Hammers no longer have a probability of knocking back units on a regular attack
Hammers damage increased from 100 to 110
Hammers now increase the Nobs damage output by 8% every time they attack stacking up to 4 times
Hammers cost increased from 50/50 to 100/70
Looted Tank

Rotation rate increased from 75 to 100


Tyranids
Lictor Alpha

Flesh hook damage reduced from 180 to 140
Flesh hook flight distance lowered from 30m to 20m
Ravener Alpha

Devourer scatter radius reduced from 20 to 8
Raveners

Devourer scatter radius reduced from 20 to 8
Genestealers

Removed the unused energy bar from Genestealer broods
Lictor

Now heals at the HQ at the same rate as a commander
Scything Talons damage type changed from power_melee to melee_heavy
Lowered cost from 500/50 to 350/50
Tyrant Guard

Now affected by Lascannon snare effect
Now affected by haywire grenades
Added a visual effect when the haywire grenade hits a Tyrant Guard
Zoanthrope

Focused Warp Blast energy cost reduced from 65 to 30
Carnifex

Added a visual effect when the haywire grenade hits a Carnifex


Bug Fixes
Added all retailer exclusive wargear to the wargear drop tables in single player
Fixed an issue that would sometimes make squads unable to fire after being suppressed
Fixed an issue that caused setup weapon squads to chase a unit after being given an attack order
Fixed an issue that caused single members of a squad to pursue a target after being given an attack command
Stances are no longer reset to their defaults when upgrading a unit
Fixed an issue that was causing Khorne shrines to spawn bloodletters faster than normal when attacked by certain units
Fixed an issue that caused extra bloodletters to spawn when heretics stopped worshipping at a Khorne shrine.
Fixed an issue that caused infantry to automatically change stances from melee to ranged when garrisoning a building
Fixed an issue that prevented Heroes from cancelling a wargear upgrade while retreating another upgrading unit
Squad selection hotkeys will now always be assigned to the first available hotkey when a squad is created
Fixed a targeting priority issue that affected setup weapon squads and other weapons, extending their range beyond their maximum
Fixed an issue that would cause the cursor to become stuck as the directional indicator when issuing a right click facing order over a decorator
Fixed an issue that would cause the cursor to become stuck as the attack icon when rapidly building power generators
Fixed an issue that caused the health of the Chaos Sorcerer to be improperly displayed when the Sorcerer unlocked the Narcissistic trait in The Last Stand
Fixed an issue that caused users to only have randomized starting location on one map side
Fixed an issue that caused the output language to be incorrect when using a non-english keyboard
Added an on/off toggle for convolution reverb to the audio options
Fixed an issue that was preventing the sound effect for mini map pings
Added a sound effect when a chat message is received
We now require a certain amount of gameplay to occur before awarding rank points to a user to prevent user’s who were constantly conceding in order to rank up
Fixed a number of missing audio effects

Balansi mi se cine:

Balance-protivio bih se brzom izlazu iz gradjevina ali posto su maknuli
invulnerable effect dok ljudi izlaze to nece ni biti problem jer ako neprijatelj jos bude u zgradi dok izlazi
granata bih ih trebala ubiti

Chaos- heretici ce na pocetku biti malo jaci ali
u melleu ce ih jos uvijek lako ubijati bansheei
i slugge (nisam rkeo za assaulte jer ce ih oni uvijek razvaljivati XD)

UNCLEAN ONE- dosta jeftiniji sto bi i bilo lose da mu nisu healthi smanjeni za skoro 2000 healtha
a melle za 280 dmga,dobivati ce vise healtha nego obicno po lvlu al ce i zato teze dobivati exp
Grimm Teh Reaper je 100% sretan sad jer se stalno zalio na unclean one kao skoro..svi koji nisu igrali
sa chaosom

Space marines-

Kao i u chaosu bolter scatter radius je dosta smanjen al to jos treba vidjeti kak ce funkcionirati,a za commandere su
manji bugovi maknuti

Assaulti ce sad vise skakati sto mi se ne svidja al i je 90% reduce dok skace dobar jer ipak i bansheei imaju resist kada
naprave flee of foot al one trebaju imati exarcha za to

Terminatoru ce imati slabiji health kad stave Claws i kostat ce 100 energy (lol) al mislim da ih to nece previse zaustaviti da
ownaju bojisnicom XD

Venerable dread je sad jos jaci za sto se ne zalim jer kad ga ljudi naprave neprijatelj ima i vise nego dovoljno stvari
da ga unisti brzo i efikasno pa je manji bugg za njega ok

Eldar-

Nista puno,Avatar nerfan al ok sad je jeftiniji pa se ne zalim puno jedino je slabiji po healthima od Unclean One,Providence sad bljestiti valjda (wohoo lol)
,al po meni bi trebalo stavitida su fire prizme brze ko i nekad jer su sad prespore a lagano ih je unistiti


Orks-
Warboss ce biti malo opak hehe,Meku samo smanjen scatter nis strasno,a Kommando sad nece imati bas
pree vise healtha makar ne vjerujem da ce ga to previse ostetiti nego ce ljudi valjda radje uzeti stealth
nego Extra Equipment

Stromboys- neka oni skacu kolko trebaju ionako su mi bili slabiji zbog preedugog cooldowna a i oni ne
knockaju ljude pri skoku pa se ne bi trebali puno zaliti (waaaaaghhh)

Nobovi- malo jaci i malo hammer skuplji al ce jos uvijek razvaljivati sve okolo (jadni mi eldari >.<)


Tyranids-

Efekti dok se gadjaju Carnifexi i Guardi uuuuu XD
Licotri su jeftiniji sto je ok al po cemu sam cuo
mnogo su jaci nego ostali commanderi al zato za njih trba tier 3

BUGS-
Fixed an issue that would cause the cursor to become stuck as
the directional indicator when issuing a right click facing order
over a decorator (hvala Bogu vec mi diglo tlak to sranje)

Grim
05-08-2010, 14:31
Napokon nerfali Unclean Onea. :)

sickpetey
05-08-2010, 16:55
Napokon nerfali Unclean Onea. :)

Ane,jos da mark of tzeentch bude spor kao plazma guns od space marinca ja cu biti sretan

sickpetey
13-08-2010, 17:48
http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=248756

Ako netko voli Last Stand evo nekog moda koji mi je zapeo za oko pa ako je netko u prilici neka ga isproba i kaze misljenja (ja bi to sam uradio al nemogu igrati dow2 dok se ne vratim u Zg :cry: )

I nema nikakvih novih novosti o ekspanziji osim ove..bacve

http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=251790

neki govore da ce mozda cak biti kampanja sa orkovima jer je sigurno da ce Gorgutz biti u sljedecem nastavku

Jopax
18-08-2010, 16:11
Ekšuli zna se mnogo više, čak i ime ekspanzije :)

http://www.pcgamer.com/2010/08/17/orks- ... reenshots/ (http://www.pcgamer.com/2010/08/17/orks-world-first-interview-on-dawn-of-war-2-retribution-screenshots/)

i ima i video:
http://kotaku.com/5615394/dawn-of-war-i ... ome-aliens (http://kotaku.com/5615394/dawn-of-war-ii-finally-lets-you-play-as-some-aliens)

Izlazi u trećem mjesecu izgleda, bit će zanimljivo :D

str1k3r
18-08-2010, 16:14
Čujem da će biti zastupljeno više frakcija u kampanji, možda ponove Dark Crusade. Ako se to dogodi - nitko sretniji od mene, budući da mi je to najdraži DoW do sada; II i CR included. Samo da mi ne ponove Soulstorm sa onim cijelim KurabaSsustavom, jedan planet je dovoljan.

The Boz
18-08-2010, 16:23
Čujem da će biti zastupljeno više frakcija u kampanji, možda ponove Dark Crusade. Ako se to dogodi - nitko sretniji od mene, budući da mi je to najdraži DoW do sada; II i CR included. Samo da mi ne ponove Soulstorm sa onim cijelim KurabaSsustavom, jedan planet je dovoljan.
This. Also, Imperial Guard.

Aral
18-08-2010, 16:40
Slažem se sa izborom rasa, iako bi ih previše na izbor mogla bit malo tlaka; osima ako će naravno imat pravu sp kampanju a ne search and destroy misije ko u soulstormu. Također, bolje da ima više planeta jer to mijenja raznovrsnost mapa i dinamiku igre, a ako se sve odvija na jednom planetu nekako bi sve moglo počet djelovat monotono.

Ovo je, nadam se, još jedna expanzija u nizu do dolaska nekakvog DoW3 i sl.

sickpetey
18-08-2010, 18:43
@Jopax ya ima sad vise informacija i postali smo video i sve vec :D

I kao sto trailer kaze borit ce se u Aurelia sustavu znaci 4 planeta ne jedan

sickpetey
20-08-2010, 21:22
Evo doso manji patch da fixa nekolicinu problema so lets see what we got here :D

Release Notes v2.4.0
Dawn of War II: Chaos Rising



Balance Changes


Chaos
Heretics

Grenade Launcher damage has been reduced versus retreating units


Space Marines
Assault Marines

Jump energy cost has been increased from 50 to 55


Orks
Kommando Nob Commander

Speshul Shoota High Explosive Shells damage has been reduced versus retreating units
Weirdboy

Warp Vomit negative effects no longer apply to vehicles
Nobs

Reinforce cost has been increased from 62/12 to 75/15
Stikkbommas

Stikkbomb damage has been reduced versus retreating units
Stikkbomb cost increased from 8 to 16


Tyranids
Lictor

Assault leap no longer effects retreating units
Upkeep increased from 0.0425 to 0.06375
Energy cost of Flesh Hook increased from 25 to 50
Energy cost of Assault Leap increased from 20 to 40


Bug Fixes
Fixed an issue that would prevent the AI from capping points
Improved performance on White Walls of Calderis
Fixed an issue that would lower the Kommado Nob’s health every time Extra Equipment was unequipped
Fixed an issue that was preventing single entity units (Librarian, Weirdboy, Lictor) from properly receiving commander health regen
Fixed a rare crash that could occur when users were leaving a game
Fixed an issue that could prevent setup teams from moving to other windows while garrisoned

Znaci moja mišljenja su hmm
Chaos:
-Heretics(ono nis posebno samo ce biti veca sansa da se izbjegne smrt u retreatu
nekako nis posebno)

Space Marines:
-Assault Marine(mislim da 5 vise enegija nije nis posebno jer ce se tolko malo
energija nadoknadi dosta brzo al ce valjda usporiti uporabu Commanderova
skilla)

Orks:
-Kommando Commander (meh no biggy)
-Weirdboy (isto nis preposebno :P)
-Nobs (nije neka razlika ali ipak podrzavam jer te bestije ipak trebaju kostati dosta kolko
nereda mogu napraviti :D)
-Stikkbommas(e kod njih je trebao dosta dmg reduce kod retreata jer oni ipak bace pun k granata
a i double cost isto podrzavam jer sam nekoliko puta vidio spam koji 2-3 stikkbommera
mogu naporaviti )

Tyranids:
-Lictor (Kolko sam cuo taj unit je bio prejak po necijim misljenjima pa energy cost podrzavam a malo sam razocaran
sto su uopce trebali popravljati leap jer je i Lictor Alpha imao taj attack koji ne netko vrijeme knocko
reatreating unite dok nije bio porpavljen..ono mogli su uciti na greski XD)

Bugs:
-Pošto nisam dugo igro jer sam bio sprijecen neznam za ovaj problem sa AI-om a ni obicno ne igram
previse protiv kompa pa valjda ne bih ni primjetio.
-garrisoni su fixani sto je dobro jer po forumima je bilo frustracije oko toga :D
-kolko se sjecam Extra Equipment ipak daje nesto extra healtha Kommandu pa ne vidim razlog zasto mu se ne bi smanjio health
ako je unequipo taj item =/

Ono nikakav poveliki patch ali svaki mali fix dobro dodje =)

Grim
20-08-2010, 22:23
Oh gawd, ne možeš mi povećavati energy cost za jump. :(

sickpetey
20-08-2010, 22:26
Energy cost for jump lowered from 70 to 50
Jump now has a minimum range of 15m
Incoming ranged damage will be reduced by 90% while jumping
Now are immune to suppression for the full duration of a jump

To je bilo u proslom patchu :D pa ti to nije bas neka razlika posto je prije jump bio jos skuplji..sada su samo pocevali malo razmak izmedju dva jumpa jer jump od asssault marinca je devastirajuc :D

Green Nob
21-08-2010, 10:15
pozz svima relativno sam novi u DoW2(ali ne los ;) ) i trazim team za ranking ili barem postenu partiju Last stand s nasim ljudima :)) pa me dodajte live nick : Green Nob

sickpetey
21-08-2010, 10:18
Imas topic sa GFWL account imenima pa tamo vidi za moguce partnere (igro bi ja al nisam u mogucnosti do 16.9tog),pa aj koji ti je rank,rasa,commander kad si vec krenuo XD

Green Nob
21-08-2010, 13:21
Ma tek sam prije 2 dana napravio ovaj gamertag prosli mi je bio 23-ti rank orcs a 15-ti sp..pa sam imo neki bug sa kickanjem u 3v3 ranked pisao sam na relicovom forumu i nekoliko ljudi je imalo isti problem pa sam reinstaliro igru i napravio novi gamertag..tako da sam rank 4 ts 16 :P i trazim nase igrace da igramo ranked(moze i voice a moze i bez)igram sada sa orkovima warboss ili mek,nakon patcha su ludi :O,takoder igram i last stand samo sam tek poceo ali brzo cu dic barem 2 lika na 20 lvl..zasto ti nemozes igrat?? i jel igra itko od vas jos dow2??

sickpetey
21-08-2010, 13:23
Ja jer radim na otoku di nemam jak internet ni konfu :D ali Grimm bi mogao nabaciti

Green Nob
21-08-2010, 13:30
Jel on jos igra i jel znas da netko igra da ne dodajem neke koji ne igraju..

sickpetey
21-08-2010, 13:33
Mislim da on igra..ostali vjerojatno ne toliko jer je ipak ljeto

Green Nob
21-08-2010, 13:35
ok ja cu ga dodat pa sta bude :P

sickpetey
13-09-2010, 00:17
Nista vijesti samo jedna tuzna sa relicove stranice =/

Brian Wood Memorial Trust

We are all deeply saddened by the loss of Brian Wood who was killed in a tragic traffic accident last Friday. Both Brian and his wife Erin were struck by a car on Whidbey Island in Washington State. Erin, who is six-months pregnant, survived the crash and has since been released from the hospital to be with her family.

Brian was the Senior Designer on the Company of Heroes franchise and a key member of the Relic family. Everyone here has a tremendous amount of respect for Brian and he will be greatly missed.

A trust fund to help his wife and family through this terrible time has been established. Any donations made will be greatly appreciated.

http://www.brianwoodmemorialtrust.com/

sickpetey
28-10-2010, 06:05
Dolazi novi update,nista puno osim vrlo vazne stvari

Fire prism



•Speed increased from 5.0 to 5.5

Bilo bi mi draze da je brze jer je ipak prizmina najveca prednost brzina al bolje ista nego nista

sickpetey
02-11-2010, 18:59
Evo update je doso danas pa evo da stavim punu listu ako netko oce vidjeti


Balance Changes
General



Chaos

Plaguemarine Champion

•Breath of Nurgle heal increased from 140 to 190 for the Plaguemarine Champion and 45 to 55 for nearby allies

Chaos Lord

•Blood sacrifice duration increased from 10s to 25s


Chaos Predator Tank

•Speed increased from 5.7 to 6.0


Space Marines

Predator Tank

•Speed increased from 5.7 to 6.0


Eldar

Wraithlord


•Shuriken cannon upgrade cost lowered from 100/40 to 100/25
•Brightlance upgrade damage increased from 60 to 80
Fire Prism

•Speed increased from 5.0 to 5.5


Orks

Kommando Nob


•Extra equipment health regeneration rate increase lowered from 0.5 to 0.3


Mekboy

•Waaagh! banner cost increased from 75 to 75/10
Shootas

•Big Shoota damage decreased from 37 to 33

•Shoota Nob shoota damage increased from 36 to 40


Looted Tank

•Speed increased from 5.5 to 6

Nobs

•Nobs are no longer immune to knockback under the effect of Frenzy
•Frenzy cost increased from 50 to 75 Waaagh!


Tyranids

Zoanthrope

•Damage increased from 60 to 75
•Blast radius damage modifier increased from 0.4 to 0.6 at the edge of the radius


Bug Fixes

•Fixed several issues where units would wind up in a stance inappropriate to their current weapon
•Fixed an issue that would cause commanders to get stuck in retreat mode while at their base
•Fixed an issue that would require the Ork Mekboy to setup before teleporting when he was equipped with a beamy Deffgun or a Dakka Dakka Dakka
•Fixed an issue that caused units to stop displaying their energy bars after being upgraded with a sergeant
•Fixed several issues that would prevent units from cancelling the setup process



Moji komentari na ovo:


Chaos-Ne vjerujem da sam ikad vidio Plague Championa da ikoga heala kao sto nikad nisam vidio ni Warlocka da to radi jer kosta previse energya pa mislim da malo jaci heal nece biti strasan,bit ce malo iritantan al nista prejako


Chaos/Space Marines- SERIUSLY!?Sprokleta tonska hrpa metala ima brzi speed od lakih lebdjelica koja imaju napredniju mlaznu tehnologiju ,koje ne dira nimalo jeli terrain grbav ili nije i koje se cak koriste u space flightu....jednostavno ne vidim logike u tome da Predatori budu brzi (I LOOTED TANKOVI) od Eldar lebdjelica.


Eldar- prvo sam bio sretan sto je prizma dobila speed buff al nakon pogleda na ostale rase to ne izgleda ko nikakav napredak,bit ce srece ako prizmu barem foot soldiers nece moci prestici.Wraithlord je meni mainly melle unit jer lik kida,shuriken cannon je beskoristan jer ne radi bas neki awesome damage a brightlance vec moze proci ako ga ne harrasa AV squadovi.Uglavnom ocekivo sam vise upgrada za prizmu posto eldari jos uvijek nemaju nista sto bi moglo raditi serius damage Super Heavy Infantry unitima tima terminatori i Plaguebearer itd.Khaine je squishy i izbjegne ga lagano i najveca budala pa ne sluzi bas kao neki ultra dobar SHI counter =/.

Orks- neki slight changovi koji ce uglavnom malo iritirati orkove al ne bas jako (slight dmg decrease za unit koji kasnije ni nije tako jak).Nobovima je i trebao biti maknut knockback immunity jer nitko kolko god bio ljut i na drogama (NE cak ni ANGRY marines XD) se nemogu opirati sili teze :D.Looted tenk....6,00!?...taj tenk bi eksplodirao pod tolkom brzinom...nemam komentar


Tyranids-Moze,Zoanthrope nikad ni nije bio nesto prejak...osim ako ga ljudi nebi ignorirali :P


Uglavnom nadam se da ce doci do nekih izmjena kao brža Fire Prizma i predator i looted tank speed reduction jer je kao sto sam reko smijesno je da predatori i looted tank budu brzi od prizme.Chaos treba maleni nerf na mark of tzeentch i chaos champion commander treba izgubiti knockback ili supression ability,zapravo ne treba izgubiti nego staviti da neki od tih skilla lik dobije tek u tier 2 ili 3 jer je sa knock i supression immunitiem i aoe napadom koji ga heala on uvjerljivo najjaci i naj OP commander u tier1..a oni koji kazu da tier 1 neznaci nista (facepalm).Orkovi i tyranidi mi izgledaju vise nego dobro i imaju oke SHI countere ko sto reko sto se SHI countera tice to samo eldari trebaju bolje a to bi se sredilo brzinom prizme isto jer termici je jednostavno SILUJU teleportom jer nemre jadna ni pobjeci dosta brzom...da ne kazem da je naj squishy vehicle u igri.
To je to..ima netko drugi nes dodati za novi patch :D?


BUGS-ovaj commander i mek bug mi se dogodio i nije mi bas bio drag :D ai dosta mi se dogodilo da commnader ode u retreat i ostane na mijestu 5 sekundi (i naravno umre zbog toga od range napada ne mellee)

sickpetey
19-12-2010, 22:47
Jel bio nekih problema nakon novog patcha kao npr da nekima ping skace i do nevjerojatnih 30 tisuca i vise?

TheThoR
16-01-2011, 12:59
Imam problem,nakon druge instalacije mi se po meniju pojavljuju neke bijele "fleke" i u igri jedinice mi se uopce ne vide,samo se vide health barovi,u cemu je problem,trebam reinstall ili?
Nakon sto sam prvi put instalirao dow 2 nisam imao nikakvih problema,original imam naravno...

sickpetey
16-01-2011, 14:34
Prvo odi na steam pod games.
Klikni desni klik na dow2 i odi na properties i local files.Verify integrity of game cache i pusti da rade.Ako su se neki filovi lose instlirali on ce ih zamijeniti i onda bi trebalo raditi.Ako ni to ne radi onda reinstaliraj i ako ponovo ne radi onda pracava Dow2 Community i postaj problem.

TheThoR
17-01-2011, 10:31
reinstalacija je rijesila problem.tnx

sickpetey
17-01-2011, 14:25
Strange verify game cache je trebala maknuti corrupted files pa reinstalacija ne bi bila potrebna...ah well.

TheThoR
17-01-2011, 16:49
Strange verify game cache je trebala maknuti corrupted files pa reinstalacija ne bi bila potrebna...ah well.

Ma ubiti nije pomogla niti reinstalacija nego je problem bio u antialiasingu(kak se vec pise),to sam iskljucio i sad je sve ok,cudan problem al rijesen...

sickpetey
17-01-2011, 17:02
Ah dobro onda

demetrius
19-01-2011, 15:29
meni se i dalje ne sviđa dow 2 ajde može proć što nema base buildinga iako bi volio da je osto u onom obliku u kojem je bio u soulstormu,nešto smanjenom ali da je osto,prvo mi se ne sviđa što su previše jedinica izabcili,što nisu mogli sve jedinice prebacit u dow2 iz prvog dow ali ako ovaj mod bude završen kupujem dow2 samo zbog njega

http://forums.relicnews.com/showthread. ... nasty...er (http://forums.relicnews.com/showthread.php?239028-DoW40k2-WOA-CR-Carnifex-just-got-nasty...er).

sickpetey
19-01-2011, 15:35
Sigh
Da dow2 ima sve rase to bi bilo nelogicno do jaja.Nije lore wise jer tau i necron for instance nisu ni blizu tog sektora a Tau nemoze ni doci tamo (jer smrde), i pošto je sam sektor udaljen logicno je da se nemoze sada brzo poslati cijele armade i sam sektor je vise toliko unisten da ne bi bilo ni resursa a i sam balans bi bio toliko unisten da bi dow2 bio fail kad bi imo brdo unita.
I soulstorm nije ni trebao izaci dark crusade je mnogo zabavniji.

demetrius
20-01-2011, 22:38
dark eldar su meni bezveze,ostalo je ok,sve se da balansirat.



pitanje ima jeftino za kupit na ebayu dow2:cr,će ova xpanzija retribution bit besplatna ili će morat platit za updejt preko steama ili kako već??

sickpetey
20-01-2011, 22:42
Ekspanzija je standalone pa se kupuje naravno kao sto se radilo i sa dow1.

demetrius
20-01-2011, 22:56
onda bolje čekat,jer ću cr moć u smeće bacit.

Deadwalker
24-09-2011, 18:38
Aj malo života ovdje.
Skinuo sam nedavno Stacraft 2 Starter Edition, isprobao, nije moj par cipela. Upiknuo onda na Steamu Dawn of War 2 i ekspanziju Chaos Rising i prisjetio se koliko ova strategija owna sve u svemiru i šire. Prelazim s velikim guštom kampanje ispočetka pa me zanima samo kakva je situacija s multiplayerom? Jesu li svi prešli na Retribution ili još netko igra starije inačice? Nisam još lurkao po serverima, zanima me ovako generalno :)

sickpetey
24-09-2011, 18:47
Ima nesto ljudi na chaos risingu ali ih ima vise na Retributionu. Trenutno imam chaos rising instaliran a nacuo sam da i majstoro ima tu verziju pa mozemo nabaciti par partija.

The Boz
24-09-2011, 18:54
Ja se bojim :(
Igrao sam malo Retri multi kada je izašao, ali sam prestao kada su počeli ispiti na faksu. I onda nisam igrao preko ljeta. I sada me strah uopće probati, ista je situacija sa StarCraftom 2. Doslovce su svi njubovi u igri bolji od mene, i trebao bih svaku igru trenirati na botovima jedno tjedan dana, za što nemam vremena jer mi opet počinje faks :(

Deadwalker
24-09-2011, 18:56
Moj GfwL račun je Deadwalker88 (isto kao Steam)

Doduše, moram se još uhodati s mehanikom, predugo nisam igrao. Sada sam tek običan n00b.
Bude me hard težina dobro uhodala^^

I daj Boz, sredio bi me u roku odmah, daleko sam manjeg skilla, nego ti sigurno :)

sickpetey
24-09-2011, 19:15
Steam mi imas na profileu a GFWL mi je Penkeh.Boz ono ja sam tijekom faksa m140k naucio kako da igra u mjesec dva. Da si me pitao bi i tebi pomogao :D

whiskey
24-09-2011, 19:38
Ujme upravo sam izracuna da imam preko 700 sati igranja ove igre sa svim ekspanzijama. Kad se sitim svih ranked bitaka i gubljenja živaca zbog lošeg balansa, leveliranja svih last stand heroja, bezbroj custom anihilation pervezarija i singleplayer kampanje koju sam priša na svim mogucim težinama na kraju slobodno mogu reci: Warhammere oduzeo si mi život!
Oce ko bacit partiju?? :D

sickpetey
24-09-2011, 19:46
GFWL je Penkeh. Upravo se zajebavam bezveze sa chaosima okolo.

IGoR_2803
07-11-2011, 14:24
ovak, nemojte me ubit, ali nisam još nikad igrao ni jedan warhammer 40k... jučer sam se opskrbio s originalom i ekspanzijama, a imam i dvojku + ekspanzije... zanima me da li mi se isplati igrati jedinicu prije dvojke, i kolko gubim ako odmah krenem s dvojkom... najviše me zanima sa stajališta nekog story line-a, kolko se igre nadovezuju itd...

sickpetey
07-11-2011, 14:36
Ako te story zanima onda ti je najvaznije prvo proci prvi original DoW1. Nakon toga sto se tice price dobro dodje da odigras Dark Crusade kampanju sa marincima. Nakon toga krenes sa DoW2, Chaos Rising i na kraju sa Retributionom. Ne igranjem kampanja u Winter Assaultu i Soulstormu neces izgubiti mnogo jer price se ne vezu sa ostalima previse osim sto ces mozda cuti neko ime jednom tijekom cijele DoW2 kampanje.

Ugl da jedinica se isplati igrati prije dvojke, samo ako te zanima MP nemoj se previse zagrijati za jedinicu jer malo ljudi igra osim kad se nadju neki frendovi pa nabace, a u DoW2 ti je 95% igraca na Retributionu jer je Retribution skoro pa igra sama za sebe.

Ne brini ne koljemo ljude zbog toga sto nisu jos igrali warhammer igre :D (ne ja barem). Sretno sa kampanjom.

IGoR_2803
07-11-2011, 14:49
Ako te story zanima onda ti je najvaznije prvo proci prvi original DoW1. Nakon toga sto se tice price dobro dodje da odigras Dark Crusade kampanju sa marincima. Nakon toga krenes sa DoW2, Chaos Rising i na kraju sa Retributionom. Ne igranjem kampanja u Winter Assaultu i Soulstormu neces izgubiti mnogo jer price se ne vezu sa ostalima previse osim sto ces mozda cuti neko ime jednom tijekom cijele DoW2 kampanje.

Ugl da jedinica se isplati igrati prije dvojke, samo ako te zanima MP nemoj se previse zagrijati za jedinicu jer malo ljudi igra osim kad se nadju neki frendovi pa nabace, a u DoW2 ti je 95% igraca na Retributionu jer je Retribution skoro pa igra sama za sebe.

Ne brini ne koljemo ljude zbog toga sto nisu jos igrali warhammer igre :D (ne ja barem). Sretno sa kampanjom.

hehe, tnx... ma odigrat ću redom sve pa kud puklo... pred par dana sam završio starcraft maraton (jedinicu i brood war prošao ne znam koji već put, dvojku drugi put) pa mislim da je red da sad i ovome dam šansu... :P

Arbiter of Change
07-11-2011, 15:28
Ne igranjem kampanja u Winter Assaultu i Soulstormu neces izgubiti mnogo jer price se ne vezu sa ostalima previse osim sto ces mozda cuti neko ime jednom tijekom cijele DoW2 kampanje.
Preporučam NE preskakanje Winter Assaulta čisto jer je dobra kampanja sama za sebe. I ono, IG underdogsi razvaljuju za promjenu. :)

sickpetey
07-11-2011, 15:56
Ne igranjem kampanja u Winter Assaultu i Soulstormu neces izgubiti mnogo jer price se ne vezu sa ostalima previse osim sto ces mozda cuti neko ime jednom tijekom cijele DoW2 kampanje.
Preporučam NE preskakanje Winter Assaulta čisto jer je dobra kampanja sama za sebe. I ono, IG underdogsi razvaljuju za promjenu. :)


Kampanja je jedino dobra jer je u njoj prva pojava Gorgutza, prekratka je i zadnja misija je prelagana.

sickpetey
01-04-2014, 06:39
http://www.pcgamer.com/2014/01/19/games-for-windows-live-will-soon-be-dead-hooray-heres-a-list-of-devs-removing-it-from-their-games/

GFWL se gasi uskoro a sa njim dow2 i chaos rising vise nece zahtjevati iritantno logiranje na isti. Steta sto to nisu napravili prije.

Arbiter of Change
29-05-2014, 17:56
Izgleda da sve Dawn of War ide na Steamworks tako da će MP ostati funkcionalan. Tko zna, možda ljudi zaigraju i prvi DoW opet.
http://steamcommunity.com/games/DawnofwarIIChaosRising/announcements/detail/1642999041245168000


On May 22nd, the original Warhammer 40,000: Dawn of War and its expansions underwent a major update in order to preserve multiplayer gameplay for all these titles.

Since their launch, Dawn of War and its expansions (Winter Assault, Dark Crusade and Soulstorm) have relied on the GameSpy service for multiplayer matchmaking. Since they are about to shut down their services for good it would otherwise leave these games without any way to play multiplayer. That is not an outcome anyone at Relic would want to see. Dawn of War II and its first expansion (Chaos Rising) also rely on other external servers so we also intend to take this opportunity to migrate them over to Steam in order for a consistent multiplayer experience across the entire portfolio. This migration is in progress and we’ll have more details soon.

So, all titles in the franchise are being updated to use the same matchmaking and backend developed for Company of Heroes 2. This will not only mean multiplayer can continue on these titles, but the matchmaking experience will be improved. Matchmaking/login and so on will thus all be through Steam.

sickpetey
30-05-2014, 14:57
Super. Prvi dow je imao vrlo lose servere i vecina ljudi su imali probleme sa loginom. Sad barem necu morati koristiti game ranger.