PDA

Pogledaj cijelu verziju : Warhammer 40k: Dawn Of War II



Stranica : 1 [2] 3

The Boz
20-02-2009, 19:37
Jel itko zna jel došlo u Algoritam u Gajevoj?

Ja sam bio u Algoritmu tam kod Jelačića, ak je na taj misliš.
Došo je, ja sam bio 19.2, ono aj da baš vidim kad ono, on je lijepo stajao na polici. Samo što mi nije mahao... Došlo mi je da ga maznem, ali hej, ne bi bilo fer prema Emperoru.
Cijena, pljuga, 350 kn. Šteta šta nemaju popust na X-sicu ... :rotfl:
Imaju na Index.

Aral
20-02-2009, 22:30
@Arbiter of Change: Sto se tice loading, loadira ti tek kad ucitavas misiju, na glavnoj mapi di biras misije i sl. nema nis, a loadira ono, sta ja znam...manje od 10sec, tak negdje, uglavnom sve lijepo i brzo ;)

Arbiter of Change
20-02-2009, 23:10
@Arbiter of Change: Sto se tice loading, loadira ti tek kad ucitavas misiju, na glavnoj mapi di biras misije i sl. nema nis, a loadira ono, sta ja znam...manje od 10sec, tak negdje, uglavnom sve lijepo i brzo ;)
Odlično, dosta mi je monstruoznih loadinga.
Zahvaljujem. :)

The Fury
21-02-2009, 18:04
Evo našo sam glazbenog kandidata za sljedeći Dow2 ekspanziju.
Soundtrack će odnijet na neku novu razinu, očekivani hit.
Samo treba malo riječi treba proradit, malčice.

yWbMM0vTvjk

Aral
21-02-2009, 18:32
Haha njega imam u bookmarksima, kaleeee legenda :D mos ti to mos ti to :pray:

A inace, soundtrack mi je predobar u dow-u, kad se malo borba zazati pa kad pocne ona epik mjuza...za najezit se :pray:

Lord Myrkul
22-02-2009, 13:40
jedan od commandera je i dreadnought, tacno?

kikl0p
22-02-2009, 20:07
igra je razvikano smece,kampanja je dosadna.hodas i klikces ono kaj ti narede nema gradenja baze niti niceg cak ni u skirmishu u kojem ima cak 6 mapa

Rang€r
22-02-2009, 20:16
igra nije sranje... daleko od toga

Outmind
22-02-2009, 22:31
Definitivno je... drugačija od jedinice. Veći je naglasak na taktiziranju i pametnoj upotrebi jedinica. Doduše tek sam na day 5, pa ne znam kak će biti dalje...

The Boz
23-02-2009, 01:01
igra je razvikano smece,kampanja je dosadna.hodas i klikces ono kaj ti narede nema gradenja baze niti niceg cak ni u skirmishu u kojem ima cak 6 mapa
Ajd reci to nakon desetak dana Primarch težine singlplejera, ili jednog dana u multiu.

Deadwalker
23-02-2009, 09:21
100 ljudi, 100 čudi...ja cu svakako barem isprobati igru, prema ovome sta sam cuo, cini mi se naslov jako zanimljivim, a i kao punokrvni strateg, bio bi grijeh da to propustim :)

Aral
23-02-2009, 10:06
Igra je predobra, konacno da su maknuli sugavi base building i stancanje jedinica pa ajmo svi u tank rush :rotfl: Jos kad je nadograde sa expanzijama, novim kampanjama, rasama i mapama...ma sta da vise kaze, pravo uzivanje u igranju.

Upravo dobio Daviana Thulea kao reinkarniranog Dreadnoughta, koji glas lik ima, preeeestrasno :pray:

narf
23-02-2009, 11:24
igra je razvikano smece,kampanja je dosadna.hodas i klikces ono kaj ti narede nema gradenja baze niti niceg cak ni u skirmishu u kojem ima cak 6 mapa
Ajd reci to nakon desetak dana Primarch težine singlplejera, ili jednog dana u multiu.

slažem se.. igra ti svako malo ponudi nešto novo, novi squad il opremu tipa terminator suit.. a onda počinje još veća makljaža!

whiskey
23-02-2009, 12:16
igra je razvikano smece,kampanja je dosadna.hodas i klikces ono kaj ti narede nema gradenja baze niti niceg cak ni u skirmishu u kojem ima cak 6 mapa
Ajd reci to nakon desetak dana Primarch težine singlplejera, ili jednog dana u multiu.

Ja sam odigra na Captain težini i sve mi se cini da cu ponovo na Primarch probat 8)

Aral
23-02-2009, 13:40
Prosao je upravo, title mi je Justicar of Extermination, zadnja misija je ono,wow :shock: Moglo bi se rec da prava igra tek pocinje kad ce doc expanzije ^^ Sad krecem ispocetka, na tezoj razini!

ArcL!ght
23-02-2009, 14:04
Nadam se samo da će se odmaknut od hebene SM kapmanje. Nisu svi SM loveri tu :D.

Blood for the blood god and skulls for his skull throne.

P.S. Da igra je odlična

Rang€r
23-02-2009, 14:25
ja sam skoro pa na 30. danu nisam vidio ni t od te terminator opreme... onak sporo dost napredujem cjelo vrijeme branim neki qrc, a kad od zaigram neš me sprečava :(

inače onaj force commander je dost imba.. na sargeant moš samo s njim preč misiju bez jbg, onak staviš mu flag, medic pack i ostalo niš ni nije potrebno samo melje :) nadalje zanima me kako to avitus ima ~250 dps, a to uopče nije primjetno, to zbog tog što svaki metak ne pogodi cilj ili?

narf
23-02-2009, 14:34
ja sam skoro pa na 30. danu nisam vidio ni t od te terminator opreme... onak sporo dost napredujem cjelo vrijeme branim neki qrc, a kad od zaigram neš me sprečava :(

inače onaj force commander je dost imba.. na sargeant moš samo s njim preč misiju bez jbg, onak staviš mu flag, medic pack i ostalo niš ni nije potrebno samo melje :) nadalje zanima me kako to avitus ima ~250 dps, a to uopče nije primjetno, to zbog tog što svaki metak ne pogodi cilj ili?

dobit ćeš je na jednoj misiji uskoro.

kak sam odlični SP prešao, prebacio sam se na MP da bih ostao šokiran.. već me dugo ovako nijedna igra nije zarazila, MP je dinamičan, brutalan i nemrem prestat igrat :D

Rang€r
23-02-2009, 14:35
ti to prek gfw? ili... :)) ak je ili pm pls :)

The Fury
23-02-2009, 14:52
Dobro jutro momak (narf). Di si bio dok je beta bila... Ja ne igram mp dok ne izađe patch koji će sredit population cap.

Evo opet malo propagande. Na x-fire je osnovana grupa za sve željne igranja DoW2, pogotovo mp. Svi se slobodno pridružite. Ako nije problem ostavite svoj LiveID. Ako imate original, još bolje...
Evo linka: http://www.xfire.com/clans/dow2cro/

The Boz
23-02-2009, 14:53
Meni je čudno jer igram s Orkovima. U DoWu mi Orkovi nisu apsolutno nikako ležali, ali eto, tu su zakon :)

Arbiter of Change
23-02-2009, 14:57
Vjerojatno jer su izgubili onu staru "zergy" karakteristiku i sada im svaki odred stvarno i vrijedi... a i efekt paljbe raketa im izgleda super. :)

Lord Myrkul
23-02-2009, 21:42
Nadam se samo da će se odmaknut od hebene SM kapmanje. Nisu svi SM loveri tu :D.

Blood for the blood god and skulls for his skull throne.

joj kako tacno. navalili s tim sm i jos blood raven chapter :P mogli su stavit neki zanimljiviji chapet ili nedaj boze slucajno chaos. malo da se sa world eaterima igramo

Rang€r
23-02-2009, 21:45
to bi bilo cool :) onak chaos je čudna pojava u fantasyu, a tek u SF kad ih onak vidiš :D mislim da je prije neko bio posto neki ss, gdje kao imaš menu gdje biraš heroja, menu je vrlo sličan onom iz WoWa, u prvi mah sam pomislio da je to mmo na foru DoWa, i onak bio je bljed chaos u crnom armoru... prezakon :pray:

Arbiter of Change
23-02-2009, 21:50
Ako će dodavati bilo koju drugu kampanju onda neka izbjegavaju CSM-ce. Stvar je u tome da su previše slični SM-ima po MO-u i generalno po izgledu. Onda opet, sad će se distribuirati i DLC materijal putem Live-a tako da nikad ne znaš što bi nam moglo doći u paketu (vjerojatno mape i to, ali obradovao bi se kad bi veći DLC donio i nekakvu manju kampanju ili nešto... ono, ludom radovanje).

The Fury
23-02-2009, 21:55
Nije li istina da se u kampanji na nekim dijelovima pojavljuju Imperial Guard?
Možda će njih ubacit nekad, nekak, fakat ne znam, ali činjenica je tu. Možda oni budu za download ili u ekspanziji...

The Boz
23-02-2009, 21:59
Pojavi se par impova, u obliku Guardsmena i Kasrkina. Nije mi jasno zašto Kasrkin a ne Stormtrooper, al ajde, nek im bude. Radi nostalgije.

Aral
23-02-2009, 22:13
Da, pojavljuje se Imperial Guard, kad moras zauzet i branit Angel Forge. Vjerujem da ce ubacit sve rase, kao i sa prvim dow-om...nek prvo metnu kampanju sa orkovima i tryanidima, da malo gledamo ovo al iz druge perspektive, ne zaboravimo eldare. Pa onda preeeebolesni chaos marines, tau empire....ma prebrutalno, igra ima gro mjesta i materijala za nadogradnju i expanzije! :rotfl:

The Fury
23-02-2009, 23:50
Da, pojavljuje se Imperial Guard, kad moras zauzet i branit Angel Forge. Vjerujem da ce ubacit sve rase, kao i sa prvim dow-om...nek prvo metnu kampanju sa orkovima i tryanidima, da malo gledamo ovo al iz druge perspektive, ne zaboravimo eldare. Pa onda preeeebolesni chaos marines, tau empire....ma prebrutalno, igra ima gro mjesta i materijala za nadogradnju i expanzije! :rotfl:

Da, lijepo to zvuči, ali kakav će to biti balans?
Ako se ne varam i ako me ne vara moj vid i pamćenje, negdje sam vidio da Relic neće staviti sve rase i da po ekspanziji dolazi po jedna rasa... Znači 2 do 3 rase, a od toga će vjerojatno biti CSM, IG i valjda Tau.

Kak se veli, bolje manje izbalansiranih rasa (StarCraft), nego puno nebalasiranih (DoW) :o

Aral
24-02-2009, 10:40
Ma da, al nisam mislio da ce to stavit u jednu expanziju, nego vise njih, ono jedna, dvije, max tri expanzije. Balans mogu vrlo dobro napravit posto je ovo warhammer svijet a na ploci se igra odavnoooooo i sve je ok napravljeno, uz neke modifikacije moci ce i ovdje to postic. Naravno, jedinica je bila jedna prica, dvojka je sasvim deseta stvar. Bez obzira na outcome drzim fige da kad taj dan dodje sve bude ok, i da naravno relic radi expanzije, a ne neko lijevi.

Arbiter of Change
24-02-2009, 10:42
Recenzija na GameTrailers... najjača mi je zamjerka na cheesy dijalog. Ljudi, ovo je Warhammer, a oni su SM-ovci... trebam li što dodati? :)
Još komičnije je kako hvale igru kroz čitavi review i jedina konkretna zamjerka je kampanja.
http://www.gametrailers.com/player/45941.html

The Fury
24-02-2009, 11:46
Pažnja, pažnja !!!

Svi koji imaju originalne igre DoW2 mogu besplatno skinut WARGEAR !!!
Ali je limitirano pa se požurite !!! 8)

http://www.thq-games.com/uk/news/show/6377

Evo slika:
http://www.thq-games.com/uk/game/conceptart/4231/1

A review na gamespot je ono li-la. Hvale mp, ali nisu zadovoljni kampanjom baš previše. Lik stalno napominje da kampanja više liči na nekom RPG-u i tak cijelo vrijeme... Loša recenzija :thumbs1:

http://www.gamespot.com/pc/strategy/war ... tch-review (http://www.gamespot.com/pc/strategy/warhammer40kdawnofwar2/video/6205069/warhammer-40-000-dawn-of-war-ii-video-review?om_act=convert&om_clk=gssummary&tag=summary;watch-review)

Arbiter of Change
24-02-2009, 12:17
Počeli su sa re-skinsima, ali ajde bar donose nove chaptere (dobra stvar budući da ne možemo dodavati vlastite custom badgeve). I besplatno je. :)

keko
24-02-2009, 13:19
I ja ću vjerojatno ovo nabavi pa me zanima da li podržava lan multiplayer i da li postoji base building u multiplayeru,jer sam vidio da ga u campaignu nema.

ArcL!ght
24-02-2009, 13:59
Base building ... ak smatraš zauzimanje power nodeova i građenje elektrani te upgradanje Tierova HQ-a base building... onda da.

Još uvijek kad i DoW2 partija počne nemogu se riješit onih kratica tipa: B E enter, select stronghold c :D
Chaos ftw... i chaos marinci uopće nisu slični SM.. običan squad možda, sve ostalo je totalna razlika.
Inače... ak će već ubacit chaos bilo bi dobro kao 2 zasebne rase, Chaos Marines i Chaos Deamons.
Naravno pravi Chaos fanovi čekaju :) zna se što.

For death bring me glory.

Aral
24-02-2009, 14:59
Recenzija na GameTrailers... najjača mi je zamjerka na cheesy dijalog. Ljudi, ovo je Warhammer, a oni su SM-ovci... trebam li što dodati? :)
Još komičnije je kako hvale igru kroz čitavi review i jedina konkretna zamjerka je kampanja.
http://www.gametrailers.com/player/45941.html

Razocarali su me...sugavom Halo Warsu su dali 8.4, sprdacini od igre, pazi, rts na konzolama :rotfl: a ovoj divoti od dow2 samo 8.3...nabijem ih :yuck:

Rang€r
24-02-2009, 16:05
ah sad... zašto me to ne čudi :/

The Fury
24-02-2009, 17:36
Svi znamo da Amerikanci imaju ''poseban'' ukus. Halo 3 je odlično prošao na nekim stranicama, iako je prosječan fps. A da ne spominjem Halo Wars koji je smiješan. Uniti su napravljeni od 25 poligona... Mah, neću se živcirati.

Mi znamo da smo u pravu, da je DoW2 odličan i to je najvažnije :ekipa:

Arbiter of Change
24-02-2009, 17:57
Iskreno, morao sam se nasmijati tim recenzijama kad sam ih odgledao. Ono, poznato je da su i Gamespot i GameTrailers u šakama oglašivaća, ali u ovom slučaju ispada da je Gamespot jedini dao HALO Wars-u realnu ocjenu u usporedbi sa drugim RTS naslovima (oko 6). Ne može se furati na to da je 1. RTS na konzolama jer je ranije bio LotR:BfME koji je obavio briljantan posao po tom pitanju i zapravo je bio prvi koji je probio led kad je RTS žanr u pitanju na konzolama.

Tko zna kad ću ja uzeti DoW2... argh, the suspense is killing me. :)

@keko;
Najjače mi je kad vidim "nabavio" i "podržava li LAN" u postu. :)
Podržava LAN koliko znam, čak i co-op kampanju ako želiš.

Grim
24-02-2009, 18:24
Evo nabavio sam igra mi je prezakon, jedino sta mi se ne svida je to sta nemozes sejvat dok igras misije na champaign...

Rang€r
24-02-2009, 19:01
bilo je na konzolama rtsova i prije tih next đen sranja, šta je sad to tolki problem napravit rts za next đen konzole, il programeri znaju ko igra njihove igre na konzolama....

The Fury
24-02-2009, 19:12
Nemojte zaboraviti i na Tom Clancy End War koji je bio odlično prihvaćen na konzolama. Danas je izašao i za Pc i namjeravam ga nabaviti...

Ovi koji nemaju original DoW2 će se teško snalaziti, jer svako malo dođe neki patch. Ver 1.1.2. donosi rješavanje problema za Vista sustevima, tj. sređeni su crashevi. Tko ima iskustva sa time, nek slobodno nešto napiše više o tome.

Rang€r
24-02-2009, 19:15
a lol da nebi još skido patcheve :D eto sve ima svoje prednosti

keko
24-02-2009, 20:06
Iskreno, morao sam se nasmijati tim recenzijama kad sam ih odgledao. Ono, poznato je da su i Gamespot i GameTrailers u šakama oglašivaća, ali u ovom slučaju ispada da je Gamespot jedini dao HALO Wars-u realnu ocjenu u usporedbi sa drugim RTS naslovima (oko 6). Ne može se furati na to da je 1. RTS na konzolama jer je ranije bio LotR:BfME koji je obavio briljantan posao po tom pitanju i zapravo je bio prvi koji je probio led kad je RTS žanr u pitanju na konzolama.

Tko zna kad ću ja uzeti DoW2... argh, the suspense is killing me. :)

@keko;
Najjače mi je kad vidim "nabavio" i "podržava li LAN" u postu. :)
Podržava LAN koliko znam, čak i co-op kampanju ako želiš.


Nisam reko da sam nabavio,nego da ću nabaviti.

Arbiter of Change
25-02-2009, 07:36
Slovo više manje, nakana je ista. :)

Gwin
25-02-2009, 11:47
ja ne igram rtsove..

ali ovo je impresivno.. ne mogu se od kompa odvojit..

The Fury
25-02-2009, 12:22
ja ne igram rtsove..

ali ovo je impresivno.. ne mogu se od kompa odvojit..

Drago nam je čut... A kampanja i nije baš neki standardni RTS, više neki hibrid :wink:

BTW, ovdje se može skinut unofficial OST od DoW2:
link uklonjen zbog teškog kršenja forumskih pravila

ssalG
25-02-2009, 18:23
Ima li još tko problema sa "pucanjem" tekstura?
Meni skoro na svakoj mapi pukne par njih, i dalje mogu igrati, ali je iritativno.

Rang€r
25-02-2009, 18:54
ja nemam..

Gwin
25-02-2009, 19:52
BTW, ovdje se može skinut unofficial OST od DoW2:
link uklonjen zbog teškog kršenja forumskih pravila
mda.. kad ga skineš, uploadaj na neki normalni server.. ja ne znam ruski..

The Fury
25-02-2009, 20:19
BTW, ovdje se može skinut unofficial OST od DoW2:
link uklonjen zbog teškog kršenja forumskih pravila
mda.. kad ga skineš, uploadaj na neki normalni server.. ja ne znam ruski..

A ja kao znam ruski... stisneš na link da ti cijeli skine ili u 2 dijela, valjda toliko možeš i sam :rotfl:

Rang€r
25-02-2009, 20:43
šta znači ost? official soundtrack? xD

Gwin
25-02-2009, 21:03
hmm.. sad sam probao ponovno i dobio linkove.. prvi put nije bilo linkova..

W3DR4N
25-02-2009, 21:15
The Fury je bannan na sedam dana s foruma.

Soundtrack je sastavni dio igre i zaštićen je autorskim pravima jednako kao i svaki drugi element.
Dati link na to, ili na kompletnu piratsku igru je jednako kršenje forumskih pravila.

Nodakim
25-02-2009, 23:07
Ali s druge stane skidanje videja s youtube s tim pjesmam nije ilegalno?Ah,birokracija :(

Aral
26-02-2009, 00:10
Od kad sam presao ovaj dow uhvatila me manija tih rts-ova, sad ponovno spanam dow2, company of heroes i world in conflict xD

Grim
26-02-2009, 19:27
Bas mi je lejm onaj Cyrus nikada ga ne koristim...jadan je. Najdrazi sqad mi je Assault Marines zakon su :pray:
"Strike from the sky, brothers !!!!!!!!!!!!! :oops:
Multiplayer jos nisam stigo probat, previse sam zauzet s campaign, valjda je isto zakon...

Rang€r
26-02-2009, 19:35
nema lame unita, svi su korisni, ja uglavnom switcham cyrusa i avitusa, poslje njih tadijusa, a onog tenka, trekiusa il kak mu je ime, sam samo jednom izostavio...

cyrus je vrlo koristan, zbog velke energije, i dost accessory slotova, a onaj ability, onaj snajper shoot na "w" je također vrlo imba, po meni je cyrus najbolji za rješavanje bossova

Aral
26-02-2009, 19:55
da, cyrus bossove moze rjesavat ko lud, iako sam 99% igre presao bez njega. Cak kad sam dobio i Daviana Thulea nisam igrao s njime, glavni commander sa terminator odijelom u kombia sa stit/malj radi damage preko 1500 ako ne i vise, Tarkusa napikam accessoriesima i bolterom, Avitus je ponovno u terminator odijelu i assault cannonom a Thaddeus sve rijesava po kratkom postupku sa chainswordom i plazma pistolom, steta kaj te sve blagodati dobijes tek pred kraj igre i na 20lvl-u...ali i prije toga deru ko ludi!
DoW2 :bravo:

Gwin
26-02-2009, 19:58
motorka i bolter na commanderu i udri u melee.. iron halo za energy shield i battle cry sa do kraja izbildanim melee skillovima.. padaju ko muhe oko mene..
melee damage 400+, imun na knockdown, healam se sa svakim killom..
tarkus pruža support
avitus kao heavy ranged support, onaj njegov frenzy gdje dobiva energiju za svaki kill je brutalan.. ne pamtim kad mu se protiv tyrannusa ugasio focus fire :D
thaddeus ide protiv tyrannusa, cyrus ga mijenja protiv orkova i eldara..

živciraju me dvije činjenice..
dobio sam brdo "dreadnaught" opreme.. koju nitko ne može nosit, "usable only by dreadnaught".. wtf?
i to da thaddeus i avitus imaju "terminator" ability, ali nigdje nema terminator armora... ungh.. a zeleni plasma bolter koji daje 180 dmg/s kaže "requires terminator armor".. onak.. haloo...
kad to dođe?? pred kraj?

Rang€r
26-02-2009, 20:06
i mene zanima isto...

i da tak i ja vrtim cyrusa, samo s avitusom, onak avitus mi i nije neš korisan protiv mutiranih elfova, kad ih je malo a sjebani su totalno, onak cjelo vrijeme se blinkaju, pa dok se onaj postavi, avitus protiv eldara teško može... protiv orcova zavisi o situaciji, a protiv tirana cyrus je samo jednom išo

Gwin
26-02-2009, 20:23
uu.. ja sam naletio na heavy bolter koji kaže "no setup time".. samo počne pucat :D

Rang€r
26-02-2009, 20:34
najs... ja ga več 2 dana nisam igro... neda mi se igrat niš osim WAR, jedino me katkad frendovi nagovore na dotu/warcraft

Aral
26-02-2009, 20:45
Terminator oklop dobis pred kraj, i to dva ili tri...ono, par misija prije kraja. Avitusa mozes upgradeat da nemora nosit specijalni bolter sa no setup time, nego mu samo spicis karakteristike do kraja, naravno osim ako nadjes bolter puno prije onda jos bolje :D
I da, zaboravio iron halo, s tim je commander neunistiv...ma mozes slozit opak squad.
Drednaught armore si cuvaj iako ce ti trebat samo jedan ili dva, skoro pa na 20lvl-u tak da ono...ak ti treba exp-a samo recikliraj za exp pointse ;)

The Boz
26-02-2009, 21:54
Kad dobiješ one tri glavne stvari za napravit(gene sample, meridian forge i astro array), znači da možeš birati jel oš prvo po Dreadnoughta(gene), terminator(meridian) ili zakon opremu(astro). Prešao sam jadan tek na Recruit težini i sada idem sa Primarchom... majku ti, Cyrus je apsolutno beskoristan na Primarch! Netko ga pogleda i on crkne! Još čekam da ga levelam pa da uzmem onaj permacloak da može granate bacat iz cloaka, barem da nekaj korisno radi...
P.S. Iron Halo je bolestan.

ssalG
26-02-2009, 23:12
Ja nisam još prešao misiju bez Cyrusa, flamer za Orkove, Eldare i Tyranidse bez previše synape jednica, a snajper za Tyranidse sa synape jednincama.
Da ne spominjem bacanje granata ili postavljanje onog ludog eksploziva s njim, ma milina jedna.

Gwin
26-02-2009, 23:31
tarkusu sam uvalio tarantula beacon..

idemo do bossa, a tarkus baci 4 tarantule.. genijalno za suppresanje kad boss pozove backup :D

a iron halo je brutalan.. do bola..

The Boz
26-02-2009, 23:34
Na kojoj težini? Meni je na Recruit bio preuber lik sa sačmagunom protiv bosova, na Captain(nedovršeno, počeo Primarch) sa snajperom ali na Primarch... Klinac crkne! Odmah! Netko prođe blizu njega i vidi ga, on umre. Probao i sa sačmom i sa snajperom(flamer je na njemu beskoristan kad crkne instant), nula bodova... Sad imam standardan ranged party od svog FCa sa nekim ZAKON plasma gunom, Avitusa sa mrc'nom od Heavy Boltera, tarantulom i ordenom(+16 armor, +15% ranged damage), Tarkusom sa granatama i Dreadom koji je upravo dobio autocannon i onaj bolestan barrage... Imam rakete za term armor, samo trebam nabavit term armor :p

ssalG
26-02-2009, 23:55
Primarch težina, većinom sam ulagao u HP i ranged, nemože izdržti dugo u borbi, ali mi zato sa flamerom većinu neprijatelja ubije u par sekundi.

Gwin
27-02-2009, 02:32
igram na captain diff.

s obzirom da inače ne igram RTS-ove, bojao sam se da mi ne bude preteško :D kasnije kad sam skužio igru mi se nije dalo ić ispočetka..

imam novi iron halo.. :D +80 na energy, +2.8 energy recharge :D ubij me ako možeš.. tak da sam sve ostale unite podredio supportanju FC-a..

1 melee bog + 10 tipova iza leđa sa strojnicama :D

The Boz
27-02-2009, 02:41
Meni je čudno da nisam niti jdan Banner našao do sada, level 11, dan ~13, imam Dreada i misiju do Terma...

Rang€r
28-02-2009, 10:30
ja sam dotle našo xy bannera, a nisam ni čuo za dreada :(

Aral
28-02-2009, 14:39
Pa dreada dobijete kada nadjete svih 5 sampleova onog toxina, onda oni tu prouce i uspije spasit daviana thulea i puknu ga u dread oklop...fascinantno :pray:

Gwin
28-02-2009, 14:50
sve ovisi koje si prioritete postavite.. meni je hrpa zelenih questova čekala dok nisam počistio planete od infestacije..

enikejs.. završio igru.. zadnja misija je brutalna.. last man standing gets the glory.. u fajt se ulazi sa Avitusovom izjavom "Did you really think any of us are getting out of this alive, Thaddeus?"

DoW :bravo:

The Boz
28-02-2009, 14:59
E, da, zadnja misija je točno ono što očekujemo od jednog testosteronski grimdark nabrijanog svemira! Savršen kraj za kampanju :)

Arbiter of Change
28-02-2009, 15:07
Nemojte spoilere postati, kao boga vas molim (moram postati upozorenje jer će se naći netko tko neće moći odoljeti). :)

Gwin
28-02-2009, 15:42
i na kraju mi je ostao jedan terminator armor viška.. force commander ne može furat iron halo u kombinaciji sa terminatorom
i ne može furat chainsword nego sam morao uzet malj sa štitom.. onak.. no way..

iron halo sa energy shieldom i sveukupnim 10.5 energy regenerationom da ostavim sa strane?? nemrem umrijet s time na sebi..

Aral
28-02-2009, 17:19
Nemres ni ovak, pojedinacni damage mu je opak, ove manje jedinice krsi jednim udarcem, vece sa 3-4 udarca...niti bog mu nemre nec, prema terminator oklopu i stit/malj kombi iron halo i ove ostale stvarcice su mizerne :D A ako i slucajno zapne onda imas healt kit ^^ Ma u biti kako tko voli, osobno mogu i jedno i drugo al kad sam vidio kolko healtha ima i koji damage radi...brutales!!
I da, da ne spoilamo previse ali mission objective iz snova..."Kill as many tyranids as you can"...brrrr :pray:

The Boz
28-02-2009, 19:05
100% Knockdown Resistance, između ostaloga. Avitus i Thaddeus su jedini koji valjaju sa Term oklopom, svi ostali gube MNOGO. Čak i Avitus gubi mnogo, ali bar ga se više nemre bacat okolo. Thaddeus više nije instagib pri slijetanju.
Tarkus gubi granate i non-termie oružja. Commander gubi Banner/Iron halo. Ajd, bar postoji Cyclone, hvala bogu :p

Chainsword ima 1 oštricu jer bi druga bila dosta neučinkovita... ono, kužiš, to je lanac koji ideu krug... ako jedna strana vodi PREMA ručki, kuda vodi druga strana? :P

The Boz
28-02-2009, 19:14
Erm... ni u DoWu nije s obje strane...
Gle, ajd, zamisli zašto se samo sa jednom stranom motorne pile reže i eto ti odgovora :p

ArcL!ght
28-02-2009, 19:15
Actualy... postoje verzije chainsworda s dve strane no onda se sprječava klasični carry preko ramena :)

The Boz
28-02-2009, 19:18
To je onda kao kod Priesta jedino, ali to je nešto OGROMNO, i zahvaljujući težini se da kontrolirat.

Gwin
28-02-2009, 20:40
pa o kampanji svi i pričamo. vidiš da smo oduševljeni igrom :D

Rang€r
28-02-2009, 20:47
i kakva je kampanja?
na gaming siteovima je recenzirana kao mana.

kampanja je odlična... a tim recenzentima niš ne vjeruj, kažu da je AC repetitivan :yuck:

Grim
28-02-2009, 22:08
Kampanja je apsolutni zakon najbolja moguca mjesavina RTS-a i RPG-a tako da se uklapa savrseno :pray: svaka im cast ovo mi je jedna od najdrazih igra postala :pray:

Aral
28-02-2009, 22:21
Actualy... postoje verzije chainsworda s dve strane no onda se sprječava klasični carry preko ramena :)

Hehehe svidja mi se odgovor :pray:

ZorgTheBorg
01-03-2009, 13:29
Moj Force Commander je tanker brute i healer, napravio sam ga da može soloat par squadova dok se ostatak armije bori drugdje, ili jednostavno da endurea bossa. Ne kužim šta bi mu falilo sa terminator armorom, tj. šta će izgubit (nisam još došao do termija, al ću uskoro)?

ssalG
01-03-2009, 22:55
Kako vi koristite Takrusa, ja nikako nemogu pronaći za njega ulogu bez da je netko drugo ne radi 5 puta bolje.
Ako mi treba netko za dizat u zrak neprijatelj to radim sa Cyrusom, ako mi treba netko za uletit među neprijatelje imam Thaddeusa i FC, a za fire support imam Dreadnoughta i Avitusa.

The Boz
01-03-2009, 22:57
Extra guns. Skužio sam da je na Primarchu uletjet u melee ravno samoubojstvu, tako da imam ranged FCa, Tarkusa, Avitusa i Dreadnoughta svi na ranged. Pokušavam Cyrusa istrenirati, ali je pre krhak...

keko
01-03-2009, 23:27
I ja igram ovu igru,odlično su ljudi odradili posao :pray: :pray: .Mogli bi napravit neki hamachi network da nabacimo koju partiju na multiplayer.

Rang€r
02-03-2009, 10:15
ak napravite, zovite mene :)

kampanja mi se ni neda igrat pored svega što imam na kompu... jedva čekam da zastari :(

Grim
02-03-2009, 11:05
ak napravite, zovite mene :)

kampanja mi se ni neda igrat pored svega što imam na kompu... jedva čekam da zastari :(
Kampanja rula nijedna druga novija igra (osim Fallout3) nije ni blizu ovog...

Aral
02-03-2009, 12:21
Neznam ako tko sta ima ili nema protiv kampanje ali meni je kampanja bas super. Jos kad se sjetim expanzija koje ce doc i kakve ce bit kampanje...pretpostavljam da ce isti sistem imat i starcraft2 odnosno slican ili tu negdje.

Arbiter of Change
02-03-2009, 12:40
Konačno dostupan u Crovortexu za 350kn:
http://www.crovortex.com/webshop/igra-4 ... ar_II.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-4330-Warhammer_40_000_Dawn_Of_War_II.html)

keko
02-03-2009, 13:16
Navečer bi mogli bacit jednu partiju,sad idem u školu,skupite se,pa bacimo jednu 3v3.

keko
02-03-2009, 22:47
Napravio sam hamachi server za igranje Dawn of Wara,pa tko hoće nek dođe.

Name: DoW2 network
Pass: goodgame

The Fury
04-03-2009, 22:21
Eto mene nakon 7 dana i odrađenog bana, kojeg sam dobio zbog meni smiješnog i nejasnog razloga...

Anyway... Vidim da ste (napokon) počeli igrat mp. Sad će te vidjet kako još igra nije balansirana, pogotovo gledajući Tyranidse koji su malo OP. Pogotovo ako igrate protiv takva 3 igrača, nema teorije da pobijedite.
Ima tko od vas original igru, da nabacimo ranked matches?

Isto tako, ne znam kolko ste pratili igru po forumima, 3. igrač na top ljestici igre je.... čiter kakvog nema. Uspio je u 260 pobijeda ubiti čak 3 puta commandera (ima još nekih apsurdnih detalja, ali se ne mogu sjetiti). Nije nikakav glitch, čovjek je priznao da je varao te je tako udaljen sa GR. i DoW2 foruma...

Želio sam pitat jel netko sebi aktivirao wargear? Jer ja imam problema. Neće mi skinut iako piše da downloada, jako čudno. :thumbs1:

The Boz
04-03-2009, 22:31
Koji wargear? Onaj THQ 100000 "limited"? Ja ga imam, radi najnormalnije. Nekaj sam čuo da moraš bit spojen na Steam i GFWL istovremeno da ti se aktivira, a wargear radi samo u novoj igri, ne u trenutnoj.
I da, Tyranidsi su malo OP, ali ne previše. Isto tako su Orkovi malo UP, pa opet igram samo s njima :)
Ah well, DoW sam igrao isključivo IG, I have a thing for the underdog :p

The Fury
04-03-2009, 22:41
Ma znaš što me muči. Idem na onaj marketplace i piše mi taj wargear (to što su dijelili 100000 komada) da se skida. Ono downloading, 19 kb i ništa se ne događa. Samo stoji. Stvarno ne znam, a fakat oću taj wargear.

Boz, ako možeš me savjetovat, ne razumijem ovo. Ako si za koju partiju, možeš me slobodno pitat :thumbs2:

keko
04-03-2009, 22:44
A šta taj wargear uopće dodaje u igru i ima li to kakav utjecaj na multiplayer?

Meni su najbolji Eldari jer imaju one campere.

The Fury
04-03-2009, 22:55
A šta taj wargear uopće dodaje u igru i ima li to kakav utjecaj na multiplayer?

Meni su najbolji Eldari jer imaju one campere.

Tu ti sve piše: http://www.thq-games.com/uk/news/show/6377
Aza mp dobiješ dodatna 2 chaptera i boje za army painter. Sve kozmetičke prirode.

''imaju one campere'' možda malo budi precizniji... :wink:

keko
04-03-2009, 23:01
Ma mislio sam na rangere,ako se dobro iskoriste,ovaj se može pozdraviti s pješaštvom.

ZorgTheBorg
04-03-2009, 23:58
Count me in for multiplay. Skirmish sa CPU je solidno napravljen i izvrstan je predah od kampanje (na kojoj sam btw zapeo - Angel Forge, captain diff - sve 5 dok se ne deep strikeaju carnifexi pri zatavranju vrata, fail), a imba, koliko vidim, nije. Glavno da je playable, o kompetitivnosti kasnije.

ssalG
05-03-2009, 02:48
Mislim da se deep strike dogodi samo 2-3 puta, nakon čega možeš u miru zatvoriti vrata, barem je tako meni bilo.


Ma mislio sam na rangere,ako se dobro iskoriste,ovaj se može pozdraviti s pješaštvom.

Da dok se ne puhne u njihovom smijeru, onda im se odjednom iznad glave stvori žuti uskličnik.

ssalG
06-03-2009, 17:56
Kako kraj kampanje saka to je strašno.
Misije i sama priča nisu mi loši, ali zadnja misija i kraj su predidljivi, nemaštoviti i jednostavno loši.

Aral
06-03-2009, 18:34
Kao i u svakoj igri...dobro uvijek pobjedjuje. Mislis da ce sc2 ili nes slicno imat bolji kraj xD

ssalG
06-03-2009, 20:54
Ali u većinu igara ubace nešto da kraj bude dramatičniji, mračniji.
Netko pogine, stave naznake budućeg sukoba, mračnije budućnosti..itd. ovdje mi na kraju samo fali natpis "And They Lived Happily Ever After".

Srle
09-03-2009, 13:19
Evo baš je pre nekieh sat vremena instalirao... nema šta kao CoH samo 40064 godine u budućnosti...moram priznati igra mi je za sad ispunila očekivanja, samo ipak nema opravdanja za izbacivanje Chaosa. vratite nam chaos....
BTW okvirno koliko dugo će trebati igrati kampanju, čisto da znam koliko ispita da otpišem...

Aral
09-03-2009, 15:54
ako ne forsiras previse imas par dana...ja sam negdje 3-4 dana onak laganog gameplaya

Aral
10-03-2009, 09:28
Pa da, ovisno o stilu, ja sam se malo mozda i pozurio mogu rec, sad opet prelazim pa cesljam sve po redu, sigurno ce duze trajati ^^ A tek expanzije, weeeee :gitara:

The Fury
10-03-2009, 20:16
Odigrali smo jednu odličnu ranked match i zna se ko je pobijedio, hehe
Tu si ga možete skinuti i pogledati - http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/r ... ost5611411 (http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/replays.php?game=47&tab=upcoming&show=details&id=71613&st=0#post5611411)

Arbiter of Change
10-03-2009, 20:59
E ovo je bilo prokleto žestoko (nabavio igru tako da sam pogledao replay), ne mogu uopće ni zamisliti kakav je učinak imalo po živce gledati ih kako vam uzimaju ~200 bodova i onda ih na kraju držite na 2, a nikako zauzeti point... joj. Samo sam primjetio da ti je Apothecary dosta ginuo... loš dan ili stvarno ima tako slab survivability? Onaj cico je žestok igrač, posebno kad je namamio Dreda u bazu tako da je vozio Predatora u rikvers i derao topom po njemu... respect +100. :)

I da, jesu li olupine postale cover sa zadnjim patchem? Pimjetio sam da mi se tamo negdje pojavljuje cover simbol ali nisam siguran ovako.

The Fury
10-03-2009, 23:38
Ne znam na kojeg si mislio Apotekara, ako si mislio na mog, da, on je dosta ginuo zbog moje nepažnje. Znaš i sam da je on više support unit, iako može dobro doć i u prvim linijama, pogotovo sa Advanced Healingom (samo vidi kako je to moj protivnik Apotekar radio)
Što se tiče Cice... On ti je igračina i pol. Odlično igra, i dobro je svladao mikro sa Predatorom, tak da može vozit u rikverc :thumbs2:

Da, od olupina ostaju coveri, a u to se možeš i sam uvjerit ako tijekom replaya staviš pokazivač miša na rupe/covere.
Drago mi je što ti se sviđa replay. :D Zato vas i želim uključit da igrate mp.

BTW, izašo je novi patch, popravljen je population bug, jeeeeej

Arbiter of Change
11-03-2009, 14:29
Da, činilo mi se da se nekako focus fireaju na Apotekara kad ga vide.
Ma tko će mi dati vremena za MP, sama kampanja će mi trajati dobra 2 mjeseca koliko malo, praktički ništa, ne stignem igrati. :)

ssalG
11-03-2009, 20:24
http://f.imagehost.org/t/0274/relic00044.jpg (http://f.imagehost.org/view/0274/relic00044)

Dobar ovaj GfW Live sustav nalaženja mečeva.

The Fury
12-03-2009, 09:55
Svjesni su svi toga ''sjajnog'' matchmakinga. Protiv toga možeš na više načina, barem iz mojeg iskustva:
1. imat svoju ekipu sa kojom igraš ne neku random. ima nas 3 koji stalno igramo i preko venta si dogovaramo taktiku tako da imamao laganu prednost.

2. samo igrati i dobivati što više ranka i trueskilla. sa vremenom ćeš igrat samo protiv njubova, jer je baš zdrkan taj GFWL.

3. poboljšat svoju igru tako da ništa ne znače rankovi i trueskillovi.
TIP: pogledaj si onaj replay koji sam posto. likovi su po 10 rankova i trueskillova bolji od svakog od nas, pa smo ih dobili. tak da ono...

Možete me slobodno dodat na WL, moj ID je: The Fury Cro

demetrius
12-03-2009, 09:56
igra je dosadna da ne može biti dosadnija,soulstorm je premij aza,7 dosadnih mapa,maknute jedinice,mali pop limit nema basebulidinga ko u soulstormu,u istoj mjeri,nema letećih jedinica,dok modding zajednica to ne promjeni ništa od igre,znao sam da će je zbrljat jer su su slušlai coh ljude a ne soulstorm ljude,tako da je dow2 ko coh,koji meni isto ne valja.

Aral
12-03-2009, 10:05
omg ahaha, naravno naravno, hvala sto si nam to rekao :pray: Dow2 je svijetlosnim godinama ispred coha, dow1, i slicnih rts-a...najveci maximum je world in conflict. Nema base building nema niceg, samo cista taktika ftw!

ssalG
12-03-2009, 18:44
igra je dosadna da ne može biti dosadnija,soulstorm je premij aza,7 dosadnih mapa,maknute jedinice,mali pop limit nema basebulidinga ko u soulstormu,u istoj mjeri,nema letećih jedinica,dok modding zajednica to ne promjeni ništa od igre,znao sam da će je zbrljat jer su su slušlai coh ljude a ne soulstorm ljude,tako da je dow2 ko coh,koji meni isto ne valja.

Broj jedinica u Soulstormu je rezultat 3 ekpanzije.
Base building je elemirniran da bi se igrači mogli fokusirati na borbu, a ne provoditi 60% vremena gradeći bazu i skupljajući resurse, ako ti se toliko gradi baza igraj Sim Cty.
Pop limit je odličan, dovoljno je velik da te ne ograničava previše, ali je dovoljno mali da spriječi čisti zerg i prisiljava te da balansiraš jednice.
S obzirom da u 99% RTS igara leteće jednice nisu ništa drugo negu obične jedinice koje samo lebde iznad tla, ja nedostatak "letećih" jedinica nevidim kao ništa loše.
Jedino s čime se slažem jest da je MP mapa premalo, no nisu dosadne.
Stil igre nema nikakve veze s time jesu li slušali "Soulstorm ljude" ili "CoH ljude", već s time što će konkurencija DoW 2 biti Starcraft 2 i da je DoW 2 zadržao stil koji je originalni DoW imao, SC 2 bi ga zbog svog imena pobjedio bez obzira na kvalitetu.
Ovako je Relic postigao da usporedba igara bude gotova nemoguća i time sebi osigurao publiku.

Srle
12-03-2009, 18:48
He he he...vi nemate pojma koliko ste sretni. Danas mi je stari obrisao save-file iz my documentsa (on kaže slučajno, ali nikad nije tako) . Možete misliti moje veliko iznenađenje kad kontam sad odo malo tyranide,nakon faxa klat, kad ono...ništa nema, mogu samo novu kampanju početi....aaaagggggghhhh kakav bijes... Bio sam negdje 12 level a sad moram sve iz početka... thanks dad...

ZorgTheBorg
13-03-2009, 01:41
So what? Izvrstan replayability čini brisanje kampanje laganim za voljnog igrača. Ja sam otpisao lvl 19 lika samo zato jer nije na Primarch difficulty.

The Boz
13-03-2009, 01:45
Ma, Primarch, Schmimarch! Dosadio mi je Primarch, stvarno. Druga i treća težina su zabavne, ali primarch je... Evo primjero, pola sata sam Ork Warbossa ubijao sa ranged FCom jer je sve ostalo jednostavno ubijao tip... O Avataru i njegovom insta-gib boomcasteru da ne govorim...

The Boz
13-03-2009, 01:53
Nisu blasteri nego heavy bolteri, i da, Termie je malo slab. Pogotovo zato jer sam pokupio nekoliko Armor 60 Power Armora...

Gwin
13-03-2009, 02:36
sa terminatorom nejde iron halo, koji je najjači item za force commandera..

kraj diskusije..

Aral
13-03-2009, 09:50
Neznam, ja sam stavio terminator suit i onaj mali hammer, jedan udarac dovoljan za male zvijeri, dva ili tri za vece, lik nemrem krepat ni da hoces...flawless. Al to kako tko voli, ovak i ovak dere sve oko sebe!

Gwin
14-03-2009, 12:24
nisam rekao "najjači item za ekipu", nego sam rekao "najjači item za FORCE COMMANDERA"

The Boz
14-03-2009, 14:16
Zastava je na Primarchu beskorisna.

The Boz
14-03-2009, 14:25
Zato jer na Commanderu ljudi ne umiru od jednog metka u glavu :p

ssalG
15-03-2009, 18:29
Ovo je nevjerovatno, nisam danas cijeli dan uspio naći jedan pristojan meč.
Ako stvarno nemam sreće onda završim protiv rank 40-60 tima, ako mi je sreća malo bolja onda završima sa likom koji iz nekog bizarnog razloga ima lag grace 100 sekundi i koji ostaje i nakon što ga izbacimo, a ako stvarno imam sreće onda završim u meču gdje 2 lika cijele svoje vojske postave da brane 1 VP, dok protivnici dominiraju ostatkom mape i na kraju na unište 2 od 3 baze.

The Fury
15-03-2009, 21:09
Zato nađeš ekipu iz hrv. sa kojom možeš lijepo pričat na ts-u ili ventu, koja neće gluposti raditi i koja će ti pomagat i sl.
A za matchmaking nema pomoć, trebaju to popraviti.

ssalG
15-03-2009, 23:40
Nema ja namjeru igrati DoW 2 toliko "ozbiljno" da si tražim ekipu.
Sa ovako lošim matchmaking sustavom ni ladder board ni rankovi nemaju nikakvo značenje.

Deadwalker
16-03-2009, 00:31
Vidim da se i ova igra intezivno igra, bas mi je drago...mene samo muci sto je sada u zadnje vrijeme izaslo previse dobrih strategija, a meni kao studentu vrijeme jednostavno ne dopusta da to sve odigram. A ono, nadam se da cu igru barem isprobat jer bi bio grijeh da propustim takav naslov...nista, kada pocnem s igrom jednog dana barem cu imati di pitat ako nesta nebude jasno... :wink:

The Fury
16-03-2009, 00:45
Vidim da se i ova igra intezivno igra, bas mi je drago...mene samo muci sto je sada u zadnje vrijeme izaslo previse dobrih strategija, a meni kao studentu vrijeme jednostavno ne dopusta da to sve odigram. A ono, nadam se da cu igru barem isprobat jer bi bio grijeh da propustim takav naslov...nista, kada pocnem s igrom jednog dana barem cu imati di pitat ako nesta nebude jasno... :wink:

Samo daj, slobodno se obrati ili meni ili nekom drugom tu na forumu.
Ne bi bilo u redu propustiti ovu igru, barem ju probat :thumbs2:

Aral
16-03-2009, 09:03
Yep, igra se naveliko :D A ima dobrih strategija, uz wic: sa i red aler 3: uprising za zezanciju :D

ZorgTheBorg
18-03-2009, 15:01
Melee na Primarchu funkcionira sasvim dobro, Thaddeus i FCom melee počiste dosta toga i bez supporta. Zastava je veoma korisna na ranijim levelima, ali ništa do Iron Haloa. Avitusu sam dao missile launcher jer ova 2 squaddija ionako supressaju, a Avitus s launcherom ima disruption attack i anti vehicle (ili sam to napravio jer mi se zgadio avitus i njegov ultraprecizni bolter općenito). I ništa ne umire od 1 metka ako imaju pristojno nabildan health i dobivaju doze stimulansa/rally, te se povlače kad zagusti. Ali najvažnije je disruptati - Assault jump, blind grenade, To Victory!, missile launcher i slično cijenim više od samog Iron Haloa. Jednom kad se vojska rastepe po polju, lako ju je sažvakati.

The Boz
18-03-2009, 21:33
I ništa ne umire od 1 metka ako imaju pristojno nabildan health.
Dvije riječi. Seer Council.

ZorgTheBorg
19-03-2009, 00:02
Ah da, to :( . Najbolje kad se još prikelje za nekog melee bossa pa im je jedini lijek avitusov lucky missile ili arty.

ssalG
19-03-2009, 01:57
Ja za njih koristim ili Cyrusa sa "Demolition in the Land of the Blind" taktikom ili "Assault Cannon Barrage" sa "Hail of Fury" upgradeom od Dreadnoughta.

Deadwalker
22-03-2009, 13:27
eto, konacno nabavih igru, pa kao rekoh vec, barem da isprobam. Stoga, first impression...
Nakon instalacije i pokretanja igre prvo sam si odmah normalno postelal postavke. Igra je lijepo optmizirana, kod mene na medium/high detalji, na rezi 1280*1024 radi na solidnih 25-30 fps-a, uglavnom zadovoljan glede toga. Kampanja je super koncipirana, dok je stil gameplay-a totalno promijenjen od jedinice i meni se iskreno jako dopao. Ima uzasno puno taktiziranja i jako mi se dopada ovaj level up za mog commandera i squadove. Uglavnom, taktike uopce ne fali i moze se reci da su super prenesli stih igranja sa COH-a te jako dobro ukomponirali RPG elemente u igru. Kampanju igram na hardu te sam presao prvu misiju(trenutno 7.dan). Sada sam na drugoj sisao bez problema sve dok nisam dosao do bossa koji me na kraju uspio sredit cisto radi na moje nepaznje. Sljedeci put necu failat sigurno :) ...Nego, vi koji vec duze prasite ovu igru, imam par pitanja:

1. Se može uopce saveati unutar misije te sljedeci put nastaviti igrati unutar neke pozicije u misiji? Jer nisam vidio save opciju na menu-u...
2. Kako bi bilo najbolje razvijati squadove(kod level-up-a)? Jer vidim da su dva usmjerenja, melee te ranged. Da li je bolje razvijat sve odjednom ili da se kod određenog squada odlucim na koju stranu cu ga razvit??
3. Da li cu jos dobiti tokom igre kakvi novi squad?(trenutno imam svog commander-a, marince, infiltratore te heavy guns - nisam jos uspio zapamtit imena squadova tj. imena tih commander-a :wink: )

Inace, ocjena do sada 9/10...prezadovoljan :)

Arbiter of Change
22-03-2009, 13:34
Nope, sejvati možeš samo na mapi i time su stvorili efekt posljedica u igri (možda si primjetio da nije Game Over kad te razbiju, samo ti se ta misija tretira kao poraz), a i jer su misije 20-30 minuta max. Iskreno, ja sam samo Commandera i Assault ekipu na melee, sve ostalo ranged premda kod većine težina imaš koliku-toliku fleksibilnost kod razvijanja odreda... samo na Primarch trebaš biti hardcore. Dobiti ćeš još nekoliko, ali nikad nećeš imati veliki broj squadsa (uz jedan squad je vezan spoiler tako da... nemojte).

Gwin
22-03-2009, 13:35
možeš sejvat IZMEĐU misija.. ako quitaš USRED misije, gubiš cijeli dan ingame
kod određenog squada se odluči za jedan smjer i to pumpaj. nemaš dovoljno skill pointa do kraja igre da bi razvijao paralelno..
trenutno imaš svojeg Force Commandera, Tarkusove marince, Avitusove heavy gunse i Cyrusove infiltratore. dobit ćeš još Thaddeusa i dva njegova specijalca sa jump packovima. i jedan extra unit kojeg ti nećemo spoilat.

Deadwalker
22-03-2009, 13:37
možeš sejvat IZMEĐU misija.. ako quitaš USRED misije, gubiš cijeli dan ingame

ima to kakve posljedice??

Gwin
22-03-2009, 13:42
ima..

neke misije imaju time limit..

imaš ograničeni broj misija dnevno. ako neku misiju obaviš uspješno, brzo i sa malim gubitcima, dobit ćeš extra misiju dnevno.
desit će ti se da ćeš morat obranit nekoliko shrine/forge/array objekata u jednom danu, inače će pasti u ruke protivnicima. pa ćeš se nać u situaciji da npr imaš 4 shrine za obranit u dva dana.. a ti stigneš odradit samo 3 misije. i onda još k tome quitaš usred misije i popušiš dan. pa to onda više nije 4 shrine u dva dana, nego 4 shrinea u JEDNOM danu.. što znači da moraš ove dvije misije koje imaš redovno, odradit ultra brzo, bez gubitaka, da bi dobio "extra deployment", da stigneš obranit i ovo ostalo

Deadwalker
22-03-2009, 13:47
jesus :D Vrlo zanimljivo...tnx na pojasnjenjima. Znaci, morat cu brzo i oprezno igrat

POSA
22-03-2009, 14:32
ovo je tako prokleto dobra igra

Deadwalker
22-03-2009, 15:39
E kako je ovo dobra igra, damn :D ...ne sjecam se kada sam u nekakvom rts-u morao toliko taktizirati i biti skoncetriran svaku sekundu. Moram priznati, imao sam jos jedan poraz(opet zbog nepaznje :( ) al sam i svejedno nanio velike gubitke. Sviđa mi se ovaj koncept sa saveovima i da se bitka može izgubit i imati posljedice radi toga. Stimung je predobar i fakat uzivam. Također, sam gameplay je poprilicno zustar i brz te treba brzo i kvalitetno reagirat ako se ne zeli dozivjeti poraz. E skidam kapu Relicu, jos jedna fenomenalna igra :pray:

Srle
22-03-2009, 19:17
Pređoh igru već dva puta sve što mogu reći je kick azz. Krivo mi je što SM nemaju librariana i chaplaina, kontam da bi onda bili ultra-prejaki u odnosu na ostale u SP-u. Sve u svemu moram reći da mi je ovo najbolji RTS ikad i igra mi ulazi u mojih top 3. Moram samo reći da kad sam Carnifex-a ugledao prvog puta morao sam odma pauzirat i detaljno ga izanalizirat.
A sad da izazovem ljutnju drugih: Mislim da starcraft 2 neće biti dobar kao DoW II, ne kažem da će biti loš ali neće biti dobar kao ovo.
Možda nakon malo MP-a ope zaigram SP, ali već ne mogu dočekati neku ekspanziju...

Aral
22-03-2009, 21:07
SC2 nije niti blizu DOW2, barem po tom konceptu a niti ne pokusava biti, sto je u jednu ruku i dobro. Prelazim drugi put vec, fino laganini, obozavam ovu igru! Jos kad expanzije dodju, kud vece srece :D

Deadwalker
22-03-2009, 23:42
vidim, ima tu puno istomisljenika :D Ma sta rec, po meni igra može bez beda konkurirati za strategiju godine i mislim da je i da ce nadmasit sve ovogodisnje predstavnike zanra. Nazalost, morat cu prekinut igranje na neko vrijeme, slijedi mi tjedan kolokvija na faksu, moram se ozbiljno posla primit... :( :(

ssalG
23-03-2009, 23:48
Kako genijalne komentare imaju Orkovi u MP-u.
Maloprije igram 3vs3 i suigrač oživi svog Kommando Nob-a i čuješ komentar:
"Allied Kommando managed to sneak his way all the way home."

Arbiter of Change
26-03-2009, 08:32
Je li se to samo meni čini, ili su jedinice postale nešto razgovorljivije nakon zadnjeg patcha?

demetrius
26-03-2009, 11:24
Kako genijalne komentare imaju Orkovi u MP-u.
Maloprije igram 3vs3 i suigrač oživi svog Kommando Nob-a i čuješ komentar:
"Allied Kommando managed to sneak his way all the way home."

mhmh,sad su ko babe postali,jel ogovaraju jedni druge. :D

Aral
26-03-2009, 11:25
Za koji patch, 1.1.2...nisam neko vrijeme pratio jel kakvi novi izlaze, posto tu verziju i dowa imam; nisam puno igrao skirmish da bi primjetio, u biti kad malo bolje razmislim nisam uopce niti kampanju po drugi put jer pljuste kolokviji i ispiti sa svih strana :?

crnisokol
30-03-2009, 06:55
evo konačno sam i ja nabavio ovu igru...
i mogu reć da je igra ODLIČNA!!!!..
imam jedno pitanje..u kampanji se igra samo sa space marines ili se kasnije može i s drugima?

Grim
30-03-2009, 07:31
evo konačno sam i ja nabavio ovu igru...
i mogu reć da je igra ODLIČNA!!!!..
imam jedno pitanje..u kampanji se igra samo sa space marines ili se kasnije može i s drugima?
Samo sa space marines...

ZorgTheBorg
31-03-2009, 15:07
Počeo sam kampanju iznova i Tarkusa prebacio na melee... prejako! Radi solidan dmg i ima tone healtha, više mu koriste tac. advance i taunt, a ostatak ekipe fura bolt pistole i chainswordove. Uz ovakvog Tarkusa, Thaddeusa i FC-ja, Avitus i Cyrus gube svoje uloge...

Nodakim
31-03-2009, 18:30
Ja sam uvijek imao Avituas i Tarkusa,dok bi za 3. slot mjenjao Cryusa i Thadeusa.
Ne svida mi se taj stealth pristup Cyrusa,prebrzo kada sruše,dok Thadeus ista priča,ma koliko ja nabio health i armor,uvijek njegov ekipu pobe...

crnisokol
31-03-2009, 20:33
Jel se možda zna što o budućim ekspanzijama?

Arbiter of Change
31-03-2009, 22:18
Ništa konkretno, ali pod pretpostavkom da THQ ne propadne možemo očekivati ekspanzije sa novim rasama slično kao i kod prethodnika.

Inače, ne koristim Cyrusa ma koliko kulan bio jer nije baš pogodan za brze prelaske misija budući da zahtjeva malo više mikroa (squishy bastard and all that) što često dovodi do usporavanja jer trebam uvijek posebno paziti na njega. Thaddeus možda često gine jer nije namjenjen za to da skrene svuSpaljbu na sebe nego da djeluje kao šok trupa za brzu eliminaciju ili za zadržavanje neprijatelja. Znam da mi je trebalo neko vrijeme dok se nisam uvježbao s njim zaposliti neprijatelje dok Tarkus dere iz prikrajka.

Nodakim
31-03-2009, 23:29
Ali baš je u tome i problem,Thadeus bi trebao prvi biti u borbi što znači da se svi oni fokusiraju na njega,arghz.
A žao mi na Tarkusu koristiti Taunt. xD

Gwin
01-04-2009, 10:06
tarkus kad postane veteran praktički ne umire.
fino tauntaš, a thaddeus nakon toga samo uleti i s leđa napravi masakr.

Deadwalker
01-04-2009, 11:10
Ništa konkretno, ali pod pretpostavkom da THQ ne propadne možemo očekivati ekspanzije sa novim rasama slično kao i kod prethodnika.

prije bi rekao nove kampanje s vec postojecim rasama, te neke dodatne mape, modifikacije i sl. Danas je postao trend da se kroz RTS-ove vise manje koriste 2-4 rase tak da stvarno ne ocekujem neke nove...

Arbiter of Change
01-04-2009, 11:25
Ne baš, posebno jer je DoW oduvijek bio MP igra, a što bolje za zadovoljiti MP scenu nego nova rasa s kojom možeš igrati. Naravno, teško je predvidjeti što ćemo možda dobiti po pitanju SP-a budući da je Relic (relativno) uspješno spojio sandbox i solidnu priču u ovu kampanju (mislim, ne možeš baš napraviti c/p već viđenog za druge rase budući da je ovo baš bilo krojeno za SM-ce).

Deadwalker
01-04-2009, 11:28
može biti, iako ce sada sve zavisiti o THQ-u koji trenutno ima dosta financijskih problema te je veliko pitanje da li ce ista moci izfinancirati. Sve se bojim da cemo dobiti eskpanziju s malo novosti gdje ce izdavac pokusati na temelju popularnosti igre izvuci vece novce uz manje uloge tj. pokusat nam uvalit "macka u vreci". :wink:

Arbiter of Change
01-04-2009, 11:47
Ne bi znao, Relic nas još nije iznevjerio svojim ekspanzijama (ako ne ubrajaš Soulstorm na kojoj je ionako radio Iron Lore) tako da je u pitanju samo THQ kao izdavač, ali sumnjam da bi ih tako požurivati jer, na kraju krajeva, DoW je uspješan brand i nije im u interesu okaljati mu reputaciju brzim i nikakvim ekspanzijama.

ezav
01-04-2009, 14:37
Koliko sam ja svatil DoW 2 nece imati klasicne ekspanzije neg ce dolaziti nove rase, kampanje i mape za MP prek updatea .. neda mi se sada traziti intervju.. ali to je bio izjavio glavni urednik igre .. a ovaki onak i sada se moze skinuti dodatni gear za comadera s win live ... a najvili su jos sadrzaja za DoW 2 na Win Live (hehe lepo je imati orginal) ...

Aral
07-04-2009, 10:03
Ha, tko zna...mene bi vise veselila neka zanimljiva kampanja te nove rase, uz ove cetiri koje imam jos ih mogu nagurat dosta a uz to i u single player kampanju. Al sigurno im nije zurba, ima vremena.

WEASEL
08-04-2009, 15:16
Ali u većinu igara ubace nešto da kraj bude dramatičniji, mračniji.
Netko pogine, stave naznake budućeg sukoba, mračnije budućnosti..itd. ovdje mi na kraju samo fali natpis "And They Lived Happily Ever After".


Ocito nisi baš upoznat sa WH40k loreom xD

ssalG
09-04-2009, 09:16
Zapravo jesam, i to je razlog zašto mislim da je kraj loš.

WEASEL
09-04-2009, 11:45
pa ako jesi onda znas da neće brat tratinčice nakon kraja :)

Arbiter of Change
13-04-2009, 15:07
Šta nije dovoljno grimdark?
Ja nikako da završim igru više (jao onome tko spoila) tako da bi se morao baciti konačno.

ssalG
13-04-2009, 22:16
Novi patch. (http://community.dawnofwar2.com/viewtopic.php?f=20&t=18173)

The Fury
25-04-2009, 19:02
Čeka se novi ultra mega big motha patch, što donosi (samo primjeri, bit će još brdo novina, navodno):

Jager mentions a few second code patch improvements [4/22/2009]: This patch has a lot of bug-fixes, as well as a lot of the popularly requested features from the community. To give a small example:

* Replay improvements (4x speed, decorators, unit upgrades, build queues all displayed, etc)
* Significant AI improvements
* UI improvements (targeted abilities working on squad tabs, an option for CoH style sub-selection, push-to-talk, etc)
* Bug-fixes like units not responding to orders, dev squads getting stuck unloading a building.

More info or pseudo patchnotes will probably be released pretty soon I'd imagine, I'll check with Thunder when I see him. There's a lot of other really cool stuff going out with the patch and I think you guys will be pretty happy with it.

Arbiter of Change
30-04-2009, 20:35
DoW2 Soundtrack je free:
http://community.dawnofwar2.com/blogs/?p=579

Deadwalker
08-05-2009, 19:43
Poceo ponovo danas igrati, nisam vec dosta dugo radi raznih obveza na faksu koje sam konacno rjesio. Dakle, sta rec osim da sto vise igram ovu igru to mi se sve vise dopada. Zadnje misije sta sam odigrao je bila obrana gradskih zidina na Calderisu(genijalna misija, na kraju ona najezda Tyranidsa, ma :pray: ) te ona misija poslije gdje treba sredit nekakvog vaznog Eldara. Sada sam opet na Calderisu i trebam se ponovo sorati s orkovima kako bi omogucio nesmetanu opskrbu na planetu, prije potpune invazije Tyranidsa. Radnja mi je full zanimljiva, a takticke mogucnosti marinaca kako im rastu leveli su sve bolje. Ovo je defitivno najbolji rts na podrucju taktiziranja s pjesadijom koji sam igrao do sada. Spoj rts-a i rpg-a je super ispao :bravo:

The Fury
08-05-2009, 21:29
čuj momak, sad sljedeći tjedan dolazi patch sa puno novih stvari, pogotovo kampanja i mp, sređeni buggoovi, itd

http://community.dawnofwar2.com/

Deadwalker
09-05-2009, 14:25
tnx na infu... :wink:

Inace, kolko sam videl ovi Tyranidsi su dosta nezgodan protivnik, posebice posto ja jos igram na hardu. Ima neko nekakvu pametnu taktiku protiv njih?(posebice su kobne njihove ranged jedinice)

ssalG
09-05-2009, 21:05
Melee.

The Fury
09-05-2009, 23:23
A ovisi prvo sa kojom rasom igraš, i onako ih teško counterat zato što su malo OP...

Deadwalker
10-05-2009, 10:12
igram sa Space marincima, kampanju, zato pitam. Bas kako kazes, dosta su nezgodni postu su pretezito melee usmjereni, a ja imam svog commandera i jos jedan tim koji su melee orjentirani, dok su mi ostali ranged jedinice(a s tim ranged jedinica dosta im je tesko kontrirat). Trenutno sam na 16. danu i moram na Calderisu obavit misiju gdje moram sredit onu jacu mrcinu, koja je gotovo usmrtila kapetana Thula. Probao sam jednom i skinuo sam glavnom pol energije, ali me radi nepaznje uspio sredit. Danas idem probat opet, pa bumo vidli...(jos mi je uvijek prejebeno kaj nema saveanja unutar misije i svaki poraz ima svoje posljedice - do sad sam imao samo 2 ako se ne varam 8) )

Deadwalker
12-05-2009, 13:53
Eto, jucer konacno sredio ono dubre kaj je jako osakatilo Commandera Thula, tek iz drugog pokusaja. Stvarno, ovo mi je bila jedna od tezih misija, tj., to mi je bio do sada najtezi glavni. Uzasno puno energije je imao, stancao one svoje podanike te imao onaj jaki otrovni napad koji instantno ubija squad(barem na hardu). Trenutno sam na 17.danu, sad imam 3 misije gdje moram skupiti neke elemente za jedan jaki udar na Tyranidse.
Zakljucak do sada: Tyranidsi su definitvno najzajebaniji protivnik te definitivno vrlo dobar izbor za multiplayer meceve kada se malo izvjezba na njima. Kada zavrsim na kampanju, probat cu igrat s njima u skirmishu, da se uvjerim u svoju teoriju... 8)

Isprika za double post :wink:

Arbiter of Change
15-05-2009, 17:57
Yup, novi patch je tu;
Dawn of War II - Update v1.3.1 (http://community.dawnofwar2.com/blogs/?p=645)

Aral
20-05-2009, 08:32
Aha, subselection meni ima, neke nove kill comboe i dosta stvarcica dodatnih, vec ga stavio. Ponovno prelazim, tek sam lvl 4...igra je prestrasna, jedva cekam expanziju neku.

Pc-play rocks!!!
22-05-2009, 13:49
evo ak netko igra Warhammer 40k DoW2
Reci te mi vaše ime, moje je: Diedie 506


Aha, subselection meni ima, neke nove kill comboe i dosta stvarcica dodatnih, vec ga stavio. Ponovno prelazim, tek sam lvl 4...igra je prestrasna, jedva cekam expanziju neku.
ima 2 levela i duge stvarčice ako ga registriraš na thq-u

čak malo više ''wargear-a'' za heroje!!! :thumbs2:

NOTE:JA NISAM GA REGISTRIRAO JER NEMAM POJMA ŠTA BUDE AK IGRAM S DRUGIM KOJI NISU!!! :nonono:

Arbiter of Change
22-05-2009, 14:00
Nemoj double postati... i stavljati smileye ko manijak. :)

Kad registriraš igru, tj. kad si spojen online preko Games for Windows (nakon što si unio serial), tada možeš igrati službene rangirane mečeve i time si podizati rank. Inače možeš igrati sve kao i obično u multiplayeru, samo što ništa nije službeno.

The Fury
23-05-2009, 18:38
Idealna prilika ekipo, za samo 18 eu originalna igra dow2, sve legalno bez brige

http://www.g2play.net/store/Warhammer-4 ... m-Key.html (http://www.g2play.net/store/Warhammer-40.000-Dwan-of-War-2-Steam-Key.html)

Aral
29-05-2009, 09:05
Prelazim je vec drugi put u dva tjedna, cetvrti sveukupno...kako mi je ovo predivna igra, uzivam u njoj. Relic stvarno zna odradit posao. Jedva cekam expanzije :thumbs2:

Grim
29-05-2009, 09:56
Ma odlicna je igra, najbolja strategija ove godine :) , ja je isto prelazim ali ovaj put na primarch tezini ponovo.

Aral
29-05-2009, 15:33
A ne...kad cujem glas od Daviana Thulea u oklopu Dreadnoughta sav se najezim ^^ Mozda bi bilo i vrijeme da instaliram Soulstorm...

Feanor
29-05-2009, 15:37
Moze samo pitanje!!1 Dal se priča nastavlja na jedinicu i dal ce Warhamer noob skuziti o cemu se tu generalno radi...Svi hvale igru, a treba mi fiks igre slična kao CoH, a čujem da je ova prilično slična ako ne i ista po samom stilu igre.

Srle
29-05-2009, 18:54
Moze samo pitanje!!1 Dal se priča nastavlja na jedinicu i dal ce Warhamer noob skuziti o cemu se tu generalno radi...Svi hvale igru, a treba mi fiks igre slična kao CoH, a čujem da je ova prilično slična ako ne i ista po samom stilu igre.
Nije poželjno nikakvo ranije poznavanje dešavanja iz DOW-a, ali bilo bi dobro da se upoznaš jer je Angelos bad-ass. A ekspanzije manje-više i nemaju neku priču

Arbiter of Change
29-05-2009, 19:37
Kako nije, uvijek je poželjno znati više. :)
Nije direktno povezana premda ima indirektnih poveznica i starih likova, ali priča je samostalna.

Feanor
29-05-2009, 19:42
Ma igram polako Witchera, SW-Empire at War i Longest Journij-e, tako da mi u glavu i nestane vise Lore-a, iako bih pratio pricu u DOW-u II neda mi se prije toga na Wikiju proučavat cijeli lore , pa samo pitam jeli nuzno prijeci prvi nastavak, sto ocigledno nije tkao da cu uskoro nabaviti DOW II...

Aral
29-05-2009, 21:31
Bilo bi pozeljno da nesto znas opcenito o warhammer svijetu, ali w40k a ne onaj fantasy, tak da ono...iako tebi, kao laiku to nece puno znaci al tu nama nekim fanaticima koji, nadam se, vole warhammer lore to puno puno znaci, da se bolje uzivis u pricu :D

Feanor
29-05-2009, 21:33
Hmmm da koja je uopce razlika,jeli to isti svemir samo 40k godina kasnije ili totalno odvojen univerzum s nekim slicnim povezicama.....

Arbiter of Change
29-05-2009, 23:13
Dum, dum, dum.... na linku o Lore-u, ova tema je samo o igri:
viewtopic.php?f=85&t=30713 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=85&t=30713)

ssalG
30-05-2009, 04:06
S obzirom na to koliko rijetko ljudi uopće postaju u ovom podforumu malo OT-a nemože štetiti.

@ Feanor
Veza između Warhammer 40k i Warhammer fantasy je nedorečena.
Iako postoje neke natuknice koje povezuju dva univerzuma (prvenstveno Chaos) u niti jednom od lorea nije jasno dano do znanja da su oni povezani.

Arbiter of Change
30-05-2009, 11:51
Mislim da je GW službeno porekao da postoji bilo kakva veza između ta 2 settinga... iako to naravno nije zaustavilo špekulacije fanova. :)

Aral
24-06-2009, 00:17
Exclusive Patch 1.4 Walkthrough (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-patch-dawn-of-war/51862)
24min traje...ownage :thumbs2:

Arbiter of Change
26-06-2009, 19:49
Evo i pandan tom videu, 25 minuta SM vs. Orks. :)
Exclusive Space Marines vs Orks Walkthrough HD (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-space-dawn-of-war/51994)

Aral
26-06-2009, 23:22
Arigato :thumbs2:

Grim
27-06-2009, 22:47
Space Marines Pwn :D

Arbiter of Change
01-07-2009, 10:24
Meni samo malo smeta što su ovi filmići više manje random snimke mečeva koje novajlije neće ni shvatiti budući da su promjene ili statističke ili takve prirode da će ih primijetiti/shvatiti samo oni koji redovno igraju igru. Ali onda opet, DoW 2 je takva igra. Dosta situacijske prirode i to mi se sviđa (gomilanje jedinica ti je beskorisno jer ih ne možeš imati puno, a dinamička kontrola mapom je NEIZMJERNO važna, zajedno sa managment jedinica).

The Fury
01-07-2009, 16:06
Dolazi nam beta 1.4 večeras pa se prijavite za to !!!

Arbiter of Change
02-07-2009, 19:22
Javi dojmove ako budeš sudjelovao, baš me zanimaju promjene u stvarnoj praksi jer sam nažalost već brisnuo igru sa HD-a.

whiskey
07-07-2009, 09:06
Igram betu i mogu reci da je dosta dobra. Mape su super i Tyranidsi su sasvim nova rasa po nacinu igranja. Dugo nisam igra pa me praše naveliko na netu, hehe bilo bi dobro da ima online easy, a ne insane lvl 60 ludi marinci.. Vrlo frustrirajuce 8)

bezimeni
09-07-2009, 16:24
Baš prelazim ovu igru.Nisam do sada imao vremena pa je malo pričekala...jako , jako zarazno i igrivo. 9/10.

whiskey
09-07-2009, 16:35
Je je, igra je kul. Probaj online pa ces tek onda vidit moc ove igre. Malo o 1.4 beti.. Dosta nebalansirano na prvi pogled, kad sam se malo uhoda poceja sam sa tyranidsima dobijat lvl 60 likove. Inace od original bete nisam igra online pa prosudite jel to imba ili skill. Ja bi reka skill ali budimo realni :P

The Fury
09-07-2009, 17:16
Je je, igra je kul. Probaj online pa ces tek onda vidit moc ove igre. Malo o 1.4 beti.. Dosta nebalansirano na prvi pogled, kad sam se malo uhoda poceja sam sa tyranidsima dobijat lvl 60 likove. Inace od original bete nisam igra online pa prosudite jel to imba ili skill. Ja bi reka skill ali budimo realni :P

Dobivaš likove koji imaju lvl 60? Ispravio bih navedeno, to je rank, znači kolko je netko odeđeno vrijeme igrao sa određenom rasom. Ja ugl. igram sa Eldarima pa mi je rank 32, SM negdje oko 20.

Važno je gledati TrueSkill po to me se gleda vještina i jačina neprijatelja. Iako nije ni to točno mjerilo, ja sam 26 TS.

Sad će doć patch za betu, bit će bolji balans.

whiskey
09-07-2009, 18:47
Rank, level, druga ric isto znacenje.. Ima masu bugova. Primjerice, u par navrata kad se lomila partija warriori šta imaju supresion nisu pucali. Takvih primjera ima i previše. Proci ce još vrime dok se ovaj patch ne izbalansira. True skill zasad 16 s tendencijom rasta :D

Aral
27-07-2009, 07:44
Koji epic od slike, nije nova al je dobra za wall...stavljam obavezno kad dodjem s posla :pray:

http://orz.4chan.org/wg/src/1248671156777.jpg

Aral
30-07-2009, 07:20
Ako se ne varam danas dolazi "Only War" patch :D

http://www.shacknews.com/onearticle.x/59759

There is Only War Release Notes 1.5.0 (http://community.dawnofwar2.com/blogs/?p=761)

kulno

The Fury
30-07-2009, 16:14
Opet mi nerfaju tacove :/

Spammeru !!! :D

Aral
02-08-2009, 17:18
Instalirao patch, v1.5, omoguceno je konacno staviti i ostale opcije na Ultra sto se tice grafike, ostale stvari vam pisu par postova iznad ;) Igra je mrak :pray:

Jopax
12-08-2009, 10:29
I mišljenja o igri?
Na moje iznenađenje i veliku žalost ja je još nisam uspio isprobati :(

whiskey
12-08-2009, 10:40
Moje mišljenje je da je igra hit godine. Ts 24, rank 26 tyranid, 80 pobjeda 25 poraza.. Krenulo me :P

Srle
12-08-2009, 11:50
I mišljenja o igri?
Na moje iznenađenje i veliku žalost ja je još nisam uspio isprobati :(

Igra godine (naravno, kad je Splinter Cell odgođen pa i nije da ima neku konkurenciju, možda MW 2)... SP, MP nemoš se odlučit šta je bolje...
I da, DoW II se ne probava...on se živi (a jesam ga pretjerao sada)

The Fury
16-08-2009, 17:33
Ja prestao igrati nešto... Nema baš ni neke ekipe domaće online, spremne za igru, jedan od razloga. :o

Aral
16-08-2009, 20:00
O, ja ga i dalje igram. Po 4-5 put prelazim kampanju vec, malo u skirmishu derem i cekam frikin expanziju!

Grim
16-08-2009, 22:07
Ja skirmish svako malo derem, online ne igram pošto nemam flat. :(

torcida007
22-08-2009, 14:35
Dobra igra,ali nikako igra godine.

Grim
22-08-2009, 21:18
Istina je da neće biti igra godine, s obzirom da su ove godine izašle i će izaći puno popularnije igre.
Ali DoW2 je odlična igra, ne dobra.

Aral
28-08-2009, 09:06
OMG OMG OMG
http://www.eurogamer.net/videos/dawn-of ... er?size=hd (http://www.eurogamer.net/videos/dawn-of-war-ii-the-last-stand-teaser?size=hd)
:pray: :pray: :pray:

Ne sjecam se da sam ovo prije vidio :o kako dobro!

edit:
Damn, to je potpuno novi game mod.
http://www.cinemablend.com/games/Dawn-O ... 19287.html (http://www.cinemablend.com/games/Dawn-Of-War-II-s-Last-Stand-Game-Mode-Revealed-19287.html)

str1k3r
28-08-2009, 09:10
Ok, ja sam pao sa stolca, i sad me boli. Ovo je prejebeno.

Grim
28-08-2009, 10:26
http://temple.fpsbanana.com/ico/sprays/not_awesome_smiley.png

Aral
28-08-2009, 10:50
Ovaj smajli je sve rekao :pray:

Arbiter of Change
28-08-2009, 11:33
Odlično.
Treba nam MP rekreacija onih odličnih last stand misija iz SP-a. :)

Jopax
01-09-2009, 00:44
Upravo kako sam zamišljao :pray:
(Samo što je u ideji bilo još par likova i bili su zatočeni u Necronskoj katakombi na milost Lordu XD)

str1k3r
07-09-2009, 09:56
Reko' "brate, aj' nisam dugo igrao, pa da zaigram" i tako krenuo ja igrati kad OP!
http://www.imagesforme.com/out.php/t676284_scar.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/676284_scar.JPG)
Nije mi se igra crashirala. Nastavio sam normalno dalje igrati, ali ono... iznenadio sam se i zato pitam što li je to?

Aral
07-09-2009, 11:51
lol

cudno, prvi put to vidim :)

whiskey
07-09-2009, 12:31
Od zadnjeg live updatea igra se dosta cesto ruši u multiplayeru. Sync erori, pa live disconect, windowsi se sruše.. Od 1.15 updatea i windows live 3.0 updatea krenilo je po zlu :( Neko se opasno zajeba u svemu tome. Od 5 partija 1 je crash. Šta je najgore možeš pobjeđivat tu partiju ali ako se igra sruši racuna se ka poraz. Frustrirajuce

Jopax
11-09-2009, 22:27
GAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHH HHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLIIIIIIIIIIIII IIIIIMMMMMMMMMMMMM IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!
Objašnjenje gore navedene reakcije :D (http://relicnews.com/archives/2009/09/in-2010-there-is-only-dawn-of-war-ii-expansion/)

str1k3r
11-09-2009, 22:33
:pray:
Odlično.
Time to bring death to the foul warriors of Chaos.

Jopax
11-09-2009, 23:30
Misliš.
Death to the False Emperors lapdogs.

Arbiter of Change
12-09-2009, 02:57
Spekulacije, nažalost. Ali svejedno, "Do you hear the voices, too!?" :)

str1k3r
12-09-2009, 03:53
Misliš.
Death to the False Emperors lapdogs.

Abhor the Night, it is the Light that Endures!

Grim
12-09-2009, 09:10
Vjerujem da je istina, vjerujem. :pray:

Srle
12-09-2009, 09:32
Bitno je da će Ravensi klat chaosovce, i ono ponekog još....

Jopax
12-09-2009, 12:21
Vjerovatno će klat svoje, jer po priči cijela peta kompanija chaptera je izgubljena u warpu, pa mislim da će ih vratiti u priču :D

Aral
12-09-2009, 17:22
Totalno kul :pray:

Jopax
18-09-2009, 22:29
Wooohooo!!!!!!!
Zvanično je potvrđeno, ekspanzija će biti sa Chaosom, ima i podcast ali vrlo štur, ipak bolje išta nego ništa :DDDDDDDDDDD
http://www.rockpapershotgun.com/2009/09 ... announced/ (http://www.rockpapershotgun.com/2009/09/18/dawn-of-war-2-chaos-rising-announced/)

str1k3r
18-09-2009, 22:32
Odlično. Da mi bar dopuste da mogu kampanju prelaziti sa Ultramarinesima.

Me->http://www.imagesforme.com/out.php/i694006_emotpurge1.gif

Srle
19-09-2009, 10:38
Well give you the demon ridding metal dog
aaaaa juggernaut...kick ass...
Nije da sam nezahvalan al su mogli dodati i imperijallnu gardu, ono, radi različitosti...Baš me zanima ima li u ekspanziji legendi DoW-a II, tarkus, avitus, thaddeus i cyrus, ono naravno da ih ima, ali oćemol njih vodat po SP-u ili ne....

Aral
19-09-2009, 14:17
Oooo, svakako dobra vijest, Chaos Marines uberkul :pray: Tko zna jel ce jos koje rase bit...Ma da i nema nema veze, expanzije neka samo dolaze, sigurno ce ih jos bit dosta s obzirom koje sve rase imamo u igri. A i treba napravit cijelu jednu kampanju, u org. dvojci imamo samo marince a igra traje relativno dugo. Nek tak i bude sa ostalim rasama i ja sretan!

Arbiter of Change
19-09-2009, 15:30
Odlična vijest, tim više ako Chaos bude jedina nova rasa (u ovoj ekspanziji naravno, još čekam IG) tako da se devsi mogu u potpunosti usredotočiti na njihov balans s drugim rasa i još bolje Campaign iskustvo koje je ionako već blizu fenomenalnog, tj. ovaj put neće prostor na DVDu otići toliko na materijal drugih rasa.

Arbiter of Change
20-09-2009, 10:49
Update fičrsa, featurana slika i download link na podcast.
PODCAST LINK (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=223663&site=pcg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t695764_concept1088.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/695764_concept1088.jpg)


Features (so far):

- All four Chaos Factions will be playable in Multiplayer.
- A new campaign in which you fight the forces of Chaos as well as the previous threats from the original game
- A Corruption meter for each of your squads which changes based on your actions in game, i.e. blow up a shrine to the Emperor to get a suit of armour or leave it be? Oh, and in some missions there will be NPCs who may either help you or leave you alone based on your level of corruption. All but two of the campaign missions will affect your warriors' corruption level as you progress.
- Level cap raised to 30, expect some new perks for your squad leaders.
- An end to the tedious base defence/kill the boss at the end missions in the first game - the new missions will feature more variety in terms of objectives not unlike those found in the missions advancing the campaign in the original.

croat1gamer
20-09-2009, 11:10
[quote="zpiscool sa FacePunch foruma":dqyesamb]Features (so far):

- All four Chaos Factions will be playable in Multiplayer.[/quote:dqyesamb]
:D :D :D :D
Tzeentch.

Kupljeno.

Srle
20-09-2009, 12:39
Slin,slin, drooollll....
Meni moj omiljeni RTS dobija pravu ekspanziju i još više SP-a, doduše koliko sam skontao ope samo za naj awesome fanatike nakon Jedija ofkors, što i nije problem, pošto ne znam kako bi ostale rase uveli u SM SP način igranja. Ali sve je ovo nebitno, bitan je datum...MMX...pa mogli su makar mjesec uz to dodati...
4 ruinous powersa, 30 levela i (nadam se) Gabriel Angelos...sljedeća godina nije mogla bolje početi

Aral
20-09-2009, 14:55
Da, definitivno. Kako cu se gustat na ovo, neopisiv osjecaj :pray:

str1k3r
20-09-2009, 14:59
Piše All four Chaos Factions will be playable in Multiplayer., no može li se igrati i kao Undivided?