PDA

Pogledaj cijelu verziju : Internet problem



gunsmith
04-04-2008, 13:19
Problem: E ovako. Kada se spojim piše mi ''Local network area is now connected'' ali ne mogu otvoriti ni jednu stranicu na internetu ni raditi išta sa, npr., MSN-om, Skypeom ili bilo čim drugim.
Zna li tko do čega je?

unknown
04-04-2008, 13:38
Problem: E ovako. Kada se spojim piše mi ''Local network area is now connected'' ali ne mogu otvoriti ni jednu stranicu na internetu ni raditi išta sa, npr., MSN-om, Skypeom ili bilo čim drugim.
Zna li tko do čega je?


pokušaj diskonektati lan i ponovno konekt.... upiši ponovno username i pass za t-comovu šifru

gunsmith
04-04-2008, 13:50
Problem: E ovako. Kada se spojim piše mi ''Local network area is now connected'' ali ne mogu otvoriti ni jednu stranicu na internetu ni raditi išta sa, npr., MSN-om, Skypeom ili bilo čim drugim.
Zna li tko do čega je?
pokušaj diskonektati lan i ponovno konekt.... upiši ponovno username i pass za t-comovu šifru

Aaaaaa....to za username i šifru neće baš tako lagano raditi.
Ja imam pristup samo utičnici. :(

Sickmanno1
04-04-2008, 14:44
Local network area is now connected, to ti samo znaci da si spojen na mrezu, a ne na net....

gunsmith
04-04-2008, 15:26
Local network area is now connected, to ti samo znaci da si spojen na mrezu, a ne na net....

Predlažeš da odem provjeriti jel modem radi i sve to?

ali valjda radi ako mi wireless radi normalno.

Sickmanno1
04-04-2008, 18:24
Jok nepredlazem nista, vec samo kazem sta to znaci...ti se moras konektat, eto sta moras napraviti, ovo sto ti javi javi ti samo da je ruter spojen u mrezu, recimo...

gunsmith
04-04-2008, 18:47
Jok nepredlazem nista, vec samo kazem sta to znaci...ti se moras konektat, eto sta moras napraviti, ovo sto ti javi javi ti samo da je ruter spojen u mrezu, recimo...

Dakle šta trebam?
Kako da to napravim?
Gdje? :oops:

Sickmanno1
04-04-2008, 18:54
pa moras se konektat, lol, sta neznas to napraviti...

ono username, password itd...

gunsmith
04-04-2008, 19:43
pa moras se konektat, lol, sta neznas to napraviti...

ono username, password itd...

Pa zar vec nemam LAN konekciju kada se spojim na nju? :o

Ja nemam pristup modemu ni usernameu i passwordu.
Kako da je napravim onda?
Ne kontam

LD
04-04-2008, 19:56
Ako imas kasdu (router), instaliraj ponovno drivere. Nesto zajebava. Ako to ne upali a imas router povezan sa kompom preko mreznog kabela, samo stavi onaj usb kabel i sam ce ti iscupat iz winsa drivere. Nadam se da ce upalit.

Sickmanno1
05-04-2008, 01:34
pa moras se konektat, lol, sta neznas to napraviti...

ono username, password itd...

Pa zar vec nemam LAN konekciju kada se spojim na nju? :o

Ja nemam pristup modemu ni usernameu i passwordu.
Kako da je napravim onda?
Ne kontam

Create a new connection?

gunsmith
05-04-2008, 09:15
@ LD Neće to. Probao sam prije par dana.

@ Sickmanno I to sam probao i koliko se sijećam piše nešto kao ''you already have a connection''.

Sickmanno1
05-04-2008, 14:14
Pa gdje ti je ta konekcija...pogledaj u Start--->Connect To--->Show all connection...

i tamo bi trebao imati WAN miniport connection nekog imena...naravno ja ovo sve govorim ako ti modem nije postelan na router mode...

gunsmith
05-04-2008, 15:48
Ups.... nemam taj.
I kako da ga napravim uopće?
Ne vjerujem da će mi ''gazda'' dat pass i username.

Prije dok mi je bratov laptop ovdje bio, radilo je sve savršeno.
Samo kabal uključiš i internet radi.
Ali sada neće.

Sickmanno1
05-04-2008, 16:25
e ak ti gazda neda username i pass onda 0 bodova od posla <_<

gunsmith
05-04-2008, 16:59
A kako objašnjavaš to da mi je prije radio normalno?

I ja mislim da gazda modem drži upaljen nonstop tako da nema potrebe za tim.

Sickmanno1
06-04-2008, 02:06
Iskreno ja tebe nista vise nekuzim...ajd ispocetka sve...kakav modem je u pitanju, koliko je kompova spojeno na taj modem, ako je itd...

gunsmith
06-04-2008, 13:08
Ne znam baš točno ali reći ću ti što znam.

Taj modem je u gazde u kući, ali je spojen na neki HUB na tavanu. Mi smo spojeni na taj HUB.
I mi smo jedini koji koriste internet preko kabla u kući. (ali trenutno ne :D )

I prije 2 mjeseca smo donjeli laptop i samo kabal priključiš i radi sve normalno.
I sda smo donjeli neki drugi laptop i odjednom neće.

Sickmanno1
06-04-2008, 13:58
Znaci da je u ruter modu, znaci brijem da bi trebao installirati drivere od tog modema...ako to nisi napravio...jer drugi komp je u pitanju koliko vidim...

gunsmith
06-04-2008, 14:48
Znači gazdin je kompjutor u pitanju.
tj. taj na koji je modem uključen?

Nisam ga ja išao pitati jel' njeme sve u redu.hmmm to sam možda trebao prvo. :D

NoNCoNFoRMiST
18-04-2008, 16:52
Problem: E ovako. Kada se spojim piše mi ''Local network area is now connected'' ali ne mogu otvoriti ni jednu stranicu na internetu ni raditi išta sa, npr., MSN-om, Skypeom ili bilo čim drugim.
Zna li tko do čega je?

Ovako: Odi u Internet Explorer, pa na Tools=>Internet Options=>Connections=>LAN Settings.

Sad tamo gdje ti piše adress, u tom polju pogledaj šta ti piše, tj. koji file. Meni je naprimjer pisalo ovo: "file://c:/rapidhacker.dll". [Ostavi uključen "Automatically detect settings" a sve ostale kvačice poisključuj ("Use automatic configuration script" i "Use a proxy.....")

Sad izadji iz IE i search-aj taj file (u mom slučaju rapidhacker.dllSi obriši ga. Nakon toga pokreni IE ili MSN ili bilo šta pa bi ti trebalo raditi.

A ako još uvijek neće, ili ako to nije bio problem, možeš koristiti ovaj registry key (http://rapidshare.com/files/108492898/remove_msgrsettings.reg.html)S(pokrenes ga) kad se želiš logirati u MSN (mislim da radi samo za msn) a od browsera možeš koristiti Firefox (http://www.mozilla.com/en-US/products/download.html?product=firefox-2.0.0.14&os=win&lang=en-US).