PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trebam spojit laptop i komp, bezbolno ako je moguce



Kron
04-04-2008, 07:40
Trebam spojit laptop i komp, imam modem od dsl-a i laptop ima wireless (ako se slucajno moze preko toga). zna li itko kako? moram prebacit puno stvari jer na kompu nemam dvd pržu

croat1gamer
04-04-2008, 08:12
trebalo bi uspijeti (laptop se wireless spoji na wlan od tvojeg komp)
bezbolniji (najvjerovatnije i laksi) nacin je crossover kabel, moras samo u my computer omoguciti share, iz sigurnosti iskljuci kabele od interneta

Kron
04-04-2008, 09:23
jel treba cackati po opcijama nesto, i po onim portovima?

croat1gamer
04-04-2008, 12:23
jedino desni klik na local (c: ako je podjeljen [d:,e:...]Sna svima) i properties pa sharing, allow i trebalo bi biti to, prije toga onemoguci konekciju na internet jer si tada dopustio nesmeano prenosenje podataka na komp i s kompa
to trebas i napraviti sa drugog kompa (laptop)
najlaksi bi bio crossover kabel (rekao bih da moze i obican t-com kabel koji dobijes s adslom [rj-45 onaj zuti/crveni ]) jer je bez uspostavljanja wlan-a koji treba za wireless


p.s. ako ne bude islo uzmi usb veceg kapaciteta i premjestaj malo po malo :P

McPingvin_v2.0
04-04-2008, 12:33
(rekao bih da moze i obican t-com kabel koji dobijes s adslom [rj-45 onaj zuti/crveni ])
Običnim (straight through) kabelom ne možeš spajati uređaje iste "inteligencije", tipa komp i komp te router i router. Njih moraš spajati cross over kabelom.

Kron
04-04-2008, 16:04
sry al ja vas nisam nista skuzio

Sickmanno1
04-04-2008, 18:25
sry al ja vas nisam nista skuzio

sta ti nije jasno...odes u trgovinu i kupis crossover kabel, ako ga nemas i spojis dva kompa direkt

croat1gamer
04-04-2008, 21:02
uzmes onaj crossover kabel (ako nemas kupi [reci:treba mi jedan crossover kabel]Skosta 30 kn) stavis ga u onaj veci utoriza kompa blizu usb



(rekao bih da moze i obican t-com kabel koji dobijes s adslom [rj-45 onaj zuti/crveni ])
Običnim (straight through) kabelom ne možeš spajati uređaje iste "inteligencije", tipa komp i komp te router i router. Njih moraš spajati cross over kabelom.
treba spojiti laptop i komp

McPingvin_v2.0
04-04-2008, 22:29
treba spojiti laptop i komp
Znam ja što on treba spojiti, ovo za crossover sam napisao jer si ti rekao da bi mogao i obični kabel ići, a ne može ;)

croat1gamer
05-04-2008, 12:05
aha, to nisam znao

btw. kron se nije vec neko vrijeme javio...
samo da mu nije nesto unutra pregorjelo (vic :D)

Kron
05-04-2008, 15:23
lol jeste me smutili. znaci preko wlana nista, nego kupujem krosover kabel. taj dio sam skuzio.
i onda samo stavim diskove da ih mogu share. al nije mi jasno kako se izvodi sam postupak shareanja. sry ljudi, al ja sam inace mutav za ovo :(

edit: e da, na laptopu je vista

Sickmanno1
05-04-2008, 15:31
to je barem jednostavno...sheranje...desna tipka na hard u My Computer i imas Sharing and Security kliknes na to i dalje ces znat...

dupli
11-04-2009, 14:21
vidim da je ova tema dosta stara, ali volio bi kad bi mi netko htio pomoći.

imam isti problem. komp sa windowsima xp i laptop sa vistom. spojeni su crossover kablom i ne znam šta još trebam napraviti.
na kompu sam stavio cijeli d disk na share i ne vidim ga na laptopu. mislim da bi trebao napraviti neku vezu u network centru, ali ne znam kako. molim pomoć.

The Jackal
11-04-2009, 18:09
viewtopic.php?f=34&t=15672 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=15672)