PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prodaja igara?



heodox
03-04-2008, 23:11
Bok svima, (prvi post na ovom forumu)

Evo doso sam do trenutka kad sam malo zapoceo sa razmisljanjem o poslovnom dijelu izrade igara, idealna situacija bi bila neka online distirbucijska stranica (poput steama, naravno manja), ali kako sam se malo raspitivao saznao sam da je potrebo imat ipak neku zakonsku osnovu oko svog proizvoda (imat tvrtku, bit vlasnik IP-a...) pa me zanima sto bi sve u lijepoj nasoj bilo potrebno poduzet da bi se to postiglo? I dal netko ima kakvih iskustava s time?

Isto me tako zanima dal bi se jednostavno moglo, ko zadnja seljacina :), napravit stranicu za igru i tamo shop prek paypal-a pa kad stigne uplata zaprzit to, upakirat u neku kutijicu i slat po svijetu? Naravno to automatski znaci vece cijene, dulji period cekanja, i sto je najgore interakciju s moje strane :).

Isto tako me zanima koliko ima postenih 3d modelera(lowpoly, uv-map, animacija) po hrvatskoj, jer kad projekt dode do odredene faze bit ce mi potrebni, a ako idem po svijetu ekipu trazit onda dolazi do problema s placanjem, komunikacijom...

I jos me zanima kolko tu ljudi od vas ima neke svoje projekte, i o cemu su?

SkunK
04-04-2008, 08:05
Ovako, šta se tiče "seljačke prodaje" možeš, ali ti se ne isplati mislim da znaš već zašto (troškovi,slanja, same manufakture, trud itd itd ).
Isto kao šta možeš otvorit stranicu i prodavat staru robu po svijetu putem paypal-a, tko ti brani?


Šta se tiče "poštenih 3d modelera" iako neznam šta ti znači poštenih, nebi znao ali situacija je puno bolja nego prije 7-8 godina.

Preporučam ti da ova pitanja ostaviš za poslje a sad se uhvatiš učenja programiranja :)

Luka
04-04-2008, 11:30
I jos me zanima kolko tu ljudi od vas ima neke svoje projekte, i o cemu su?

Pogledaj po ovom podforumu, imaš topic za svaku igru.
U topicu Naše igre 2.0 imaš popis downloada.

heodox
04-04-2008, 12:21
Šta se tiče "poštenih 3d modelera" iako neznam šta ti znači poštenih, nebi znao ali situacija je puno bolja nego prije 7-8 godina.

Preporučam ti da ova pitanja ostaviš za poslje a sad se uhvatiš učenja programiranja :)

Ne znam po cemu si tocno zakljucio da ne znam programirati, jer sam tu samo naveo par pitanja sto se tice same poslovne strane radenja igara...

A sto se tice modelera (pod posteni sam mislio one koji su sposobni modelirati lowpoly modele za igre, skinning, uv-mapping...), imal li mozda neki forum ili mjesto gdje bi se do njih moglo doc?



Pogledaj po ovom podforumu, imaš topic za svaku igru.
U topicu Naše igre 2.0 imaš popis downloada.
fala, pogledat cu malo sta tu ima. (edit: cini se da je na dosta stvari link nevazec, il isteko rapidshare il hosting...)

Luka
04-04-2008, 14:34
Da ... nažalost autori nisu postali nove linkove od objavljivanja.

One za koje sa sigurnošću mogu reči da su u dobrom stanju su Colliball (moja igra, link za download dolje u sigu), Patria i Croman Pong.

streetrace777
04-04-2008, 14:35
Znam da je OT, ali sto se tice RSa, posaljite meni igre i ja cu ih dignut na premium nije mi problem :)

heodox
04-04-2008, 15:18
evo i mog zadnjeg projekta koji se vise ne razvija (od kraja ljeta negdje)... pa ga stavi u onaj post ak se kvalificira (zato sto nije zavrsen, i vjerojatno nece bit jer je prvi dio novog projekta u zreloj fazi)

http://rapidshare.com/files/104809720/sa_build.rar.html

edit: w,a,s,d - upravljanje, f-pucanje, mouse wheel - promjena perspektive, mouse button - selektiranje objekata (pa se onda moze stisnut na "tractor beam" gumb da ih se privuce)

(uploadano s premiuma)


Da ... nažalost autori nisu postali nove linkove od objavljivanja.

One za koje sa sigurnošću mogu reči da su u dobrom stanju su Colliball (moja igra, link za download dolje u sigu), Patria i Croman Pong.

probo sam pokrenut tvoju igru ali mi javlja error (instaliro sam onaj XNA redist)

Luka
04-04-2008, 15:22
kad ti se pojavi onaj "don't send" prozor, klikni na plavo "What data does ..." i onda prepiši ono što piše pod "P9" (negdje na vrhu)

da nema offtopic u ovoj temi, napiši to u temi Colliballa

skinut ću ovu tvoju igru

Plexihack
04-04-2008, 17:26
Skinuo sam ovaj demo i nije loše...
Vidio sam da koristiš SDL,a nedavno sam ga mislio probat,pa me zanima,kakav je sa programerske strane?
Jer nisam probao programirat u njemu,a ako je nešto kao game-glut,onda mislim da mi se ni ne isplati učit sve to samo za renderirat 2D (a već sad u OpenGL-u renderiram 3D kocke ^^ )

Nego,šta se tiče tvog problema,mislim da to više ovisi o vrsti igre.
Ako će biti ovakva jednostavna igra,onda ćeš moći prodavati kao shareware,za neku nisku cijenu online i zaradit ćeš koji dolar...

A ako je velika igra (mislim na neki veći naslov koji bi se mogao i pakirati) onda možeš kontaktirat VALVE Steam Support da ti oni kažu o tome.

btw,Luka,ti bi mogao Colliball prodavat kao nekakav Shareware...

heodox
04-04-2008, 17:44
Skinuo sam ovaj demo i nije loše...
Vidio sam da koristiš SDL,a nedavno sam ga mislio probat,pa me zanima,kakav je sa programerske strane?
Jer nisam probao programirat u njemu,a ako je nešto kao game-glut,onda mislim da mi se ni ne isplati učit sve to samo za renderirat 2D (a već sad u OpenGL-u renderiram 3D kocke ^^ )

Slican je glutu, mozda malo laksi i bolje strukturiran (iako glut bas i nisam previse koristio pa nemogu bas u detalje), ali ja SDL koristim samo za init windowa (tak da mi igra bude cross platform, a da se nemoram brinut o kodu za prozore za win, linux i mac) i ulaz (tastatura i mis), za rendering se koristi cisti OpenGL.

Plexihack
04-04-2008, 18:44
Ja sam počeo raditi u GLUTu,ali zbog male količine tutoriala i relativne zastarjelosti,prešao sam na win32.GLUT sam iskoristio samo za malu igru zmije,koja nije dovršena zato jer nisam napravio collision engine ^^


Ajde,ionako je sve to relativno zanemarivo ako uzmemo u obzir da se veličina kodiranja u win32 lako skrati ako se naprave headeri za init...

heodox
04-04-2008, 18:51
Ajde,ionako je sve to relativno zanemarivo ako uzmemo u obzir da se veličina kodiranja u win32 lako skrati ako se naprave headeri za init...

Istina, ali probaj to sad napravit za MacOS i Linux, pogotovo ak nisi previse vjest sa tim platformama, ovak lijepo se nemoras uopce o tom brinut.

SkunK
04-04-2008, 19:17
Šta se tiče "poštenih 3d modelera" iako neznam šta ti znači poštenih, nebi znao ali situacija je puno bolja nego prije 7-8 godina.

Preporučam ti da ova pitanja ostaviš za poslje a sad se uhvatiš učenja programiranja :)

Ne znam po cemu si tocno zakljucio da ne znam programirati, jer sam tu samo naveo par pitanja sto se tice same poslovne strane radenja igara...

A sto se tice modelera (pod posteni sam mislio one koji su sposobni modelirati lowpoly modele za igre, skinning, uv-mapping...), imal li mozda neki forum ili mjesto gdje bi se do njih moglo doc?



Pogledaj po ovom podforumu, imaš topic za svaku igru.
U topicu Naše igre 2.0 imaš popis downloada.
fala, pogledat cu malo sta tu ima. (edit: cini se da je na dosta stvari link nevazec, il isteko rapidshare il hosting...)

A po čemu si ti zaključio da sam ja mislio da ti neznaš programirati?
Ja sam ti samo predložio ako već nešto znaš da probaš to znanje ekspandirati, to bi ti trebao biti primarni cilj.

heodox
04-04-2008, 19:35
A po čemu si ti zaključio da sam ja mislio da ti neznaš programirati?
Ja sam ti samo predložio ako već nešto znaš da probaš to znanje ekspandirati, to bi ti trebao biti primarni cilj.

Ok :) , ali stvarno ne vidim sto bi zapravo jos mogo naucit od programiranja, u zadnjih godinu, dvije se zapravo bavim samo primjenom znanja iz programiranja tj. radim na projektima, nisam zapravo nista novo naucio (osim iz dizajnerskog point of viewa)... Pa mi je zapravo sljedeci izazov napravit nesto konkretno i sto bi zapravo se i moglo nac na trzistu (zato sam i napravio thread da se malo raspitam)

Luka
04-04-2008, 19:45
skinuo sam tvoju igru .. stvarno odlično napravljeno :thumbs2:

samo jedno pitanje .. onaj neprijatelj je neuništiv ? :)

dodat ću u <naše igre 2.0>

heodox
04-04-2008, 19:50
skinuo sam tvoju igru .. stvarno odlično napravljeno :thumbs2:

samo jedno pitanje .. onaj neprijatelj je neuništiv ? :)

dodat ću u <naše igre 2.0>

hvala :)

ma da prekinuli smo s projektom tocno kad se pocela radit AI pa nisam doso do toga da mu helte ugradim :)

Plexihack
04-04-2008, 21:32
Zato sam ga ja pola sata napucavao uokolo dok to nisam skužio... :hangin:

Luka
05-04-2008, 08:59
Zato sam ga ja pola sata napucavao uokolo dok to nisam skužio... :hangin:

hehe .. ja isto