PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako zbori narod hrvatski



domi
14-04-2006, 23:46
The final battle! Ovako je odlucio narod hrvatski!

Rocchiro
15-04-2006, 11:32
ipak oblivion :pray:

Prince-Artas
15-04-2006, 11:37
morrowind

T.N.T.
15-04-2006, 11:39
oblivion, jer je zabavniji...

u morrowindu je sve nekako sivo i dosadno...

Wizard
15-04-2006, 12:06
Oblivion :pray:

Babitz
15-04-2006, 12:58
oblivion

morrowind nisam igrao :|

Sporbie
15-04-2006, 13:01
morroind je bio nekako prazan..... u Oblivionu se sve kreće i uvijek su ljudi u pokretu, i sve u svemu je realnije...

Akul
15-04-2006, 14:04
Oblivion tehnički, grafički i po gameplayu.

Jedina dobra stvar koju je MW imao bilo je vuše stvari za sakupljanje (duše, indexi...) ali Oblivion je bolji u svim drugim pogledima.

str33t6l0w
15-04-2006, 14:39
oblivion !! ;)

ewok
15-04-2006, 16:21
Oblivion nisam igrao :( , ali sudeći prema ss-ovima i gameplay trailerima je bolji od morrowinda zbog "atmosfere" u igri... u morrowindu je ajmo tako reći "hladno" i tmurno... narvano ima jos toga ali ne da mi se pisati :D

Ps1ho
15-04-2006, 18:55
Gad dem it, zašt si moro stavit Oblivion iliSMorrowind zašt nisi stavio da se može obadvoje izabrat... glasovo sam za Oblivion jer je ''fluidniji'' i općenito bolji od Morrowinda, ali Morrowind je Morrowind. Ajmo se vratit u vrijeme kad je izašo Morrowind, nudio je preko 500 sati igre (tad nijedna igra nije nudila toliko sati igre), dok Oblivion nudi oko 100-injak stim da pređete misije za sve guildove (main quest nema niti 10 sati igre, dok je u Morrowindu bilo oko 20-etak). S druge strane Oblivion nudi Radiant AI, BOLJU grafiku i GAMEPLAY, težak izbor, stvarno težak izbor...

Ako Oblivion dobije, recimo 2 ekspanzije i svaka sa 50-100 sati igranja onda će Oblivion biti car :) , ali ovako dijele 1 mjesto.

Eto, to je moje skromno mišljenje.

EDIT: Oke, sve sto sam nasro da je Oblivion bolji...e pa nije, smeće je. Morrowind for t3h w1n!

Akul
15-04-2006, 19:22
[quote="Lunatic_777"]
<snip>
[quote]

Da su stavili MW i OB onda bi svi glasovali za to :P
Po mome, trebao je dodati još i Daggerfall.

Prince
15-04-2006, 21:13
Oba dva su odlicna ali bolji je oblivion :D :wink: 8)

ASUS
20-04-2006, 08:05
Oblivion je zanimljiviji,zabavniji,ljepši :pray: :twisted:

Lord of Darkness
22-04-2006, 17:28
Oblivion je bolji. Tako je to s nastavcima igara. Svaki idući nastavak je bolji od prethodnog osim kod nekih igara. Ako vam oblivion ima premalo questova skinite pluginove s interneta ili ih napravite sami.

Prince
22-04-2006, 17:30
Oblivion je bolji. Tako je to s nastavcima igara. Svaki idući nastavak je bolji od prethodnog osim kod nekih igara. Ako vam oblivion ima premalo questova skinite pluginove s interneta ili ih napravite sami.

to si dobro rekao dok je kod većina filmova svaki nastavak sve gori

Kenyi
22-04-2006, 22:59
morrowind

Zasto morrowind Artase?-znamo da je u Morrowindu bila gust imati citeve i brzo napredovanje lika.Sada to u Oblivionu kvari :wink: igru.

Prince-Artas
23-04-2006, 15:44
morrowind

Zasto morrowind Artase?-znamo da je u Morrowindu bila gust imati citeve i brzo napredovanje lika.Sada to u Oblivionu kvari :wink: igru.

1. duži i zanimljiviji main quest
2. više guildova
3. masivnost i dugotrajnost

nije sve u grafici :)

Akul
23-04-2006, 17:36
[quote="Prince-Artas":8ro74hyr]morrowind

Zasto morrowind Artase?-znamo da je u Morrowindu bila gust imati citeve i brzo napredovanje lika.Sada to u Oblivionu kvari :wink: igru.

1. duži i zanimljiviji main quest
2. više guildova
3. masivnost i dugotrajnost

nije sve u grafici :)[/quote:8ro74hyr]

Tko kaže da je Oblivionov najači adut grafika?

Oblivion je meni bolji jer:
1. Bolji questovi (nema ovu odjeću u onu trgovinu)
2. Enemy Scaling - mada mi i dalje smeta loot scaling, sada moj lik uvijek ima izazova
3. Bolja balansa u klasama - više ne moram igrati s Battlemageom da bih bio čarobnjakom. To sam najviše mrzio u Morrowindu
4. Svaki NPC ima svoju osobnost, šro radi RAI, što radi dijaloga (jedan NPC mi je otkrio da pljačka ljude i tada im sve sakrije u bačve ispred njihovih kuća a oni i ne primjete)
5. Svaki neprijatelj je drugačiji - Spider daedre prizivaju male paučiće, skeletoni su slabiji protiv oružja, Wispovi su nevidljivi kad se kreću...
6. Dungeoni su veći i zabavniji - u MW-u je nakon prve igre postalo dosadno uopći i ići u njih a u OB-u jedva čekam da uđem u njih
7. Kompas i Fast Travel mi rade igru ugodnijom kada nemam dosta vremena za traženje ili hodanje (kad želim koristiti kompas, tada samo odaberem MQ koji nisam ni započeo). Kompas se također brine i da ne propustim koji dungeon
8. Ne da mi se više nabrajati

Imaš pravo, nije sve u grafici. Ali nije sve ni u veličini, već u kvaliteti a proizvođači su već 1000 puta rekli da im je kvaliteta važnija nego količina.

Prince-Artas
23-04-2006, 18:56
s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti, a što se tiče ai-a normalno da je napredniji nego u morrowindu.(sjeti se kad je izašao morrowind)

morrowind je bio revolucionaran rpg a oblivion to nije (ovakav sličan ai ima fable iako je nešto manje napredan)

Gothmog
24-04-2006, 07:59
Zasada mi je ipak bolji Morrowind, ali vidjet cemo...tek sam zapoceo sa Oblivionom...

Prince
24-04-2006, 08:04
bit će ti bolji Oblivion,vidjet ćeš :wink:

24-04-2006, 08:05
s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti
istina,dungeoni su skoro isti...dungeon=bg

Kenyi
24-04-2006, 12:48
s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti, a što se tiče ai-a normalno da je napredniji nego u morrowindu.(sjeti se kad je izašao morrowind)

morrowind je bio revolucionaran rpg a oblivion to nije (ovakav sličan ai ima fable iako je nešto manje napredan)

Jeste Artase za to "vrijeme" je bio revolucionaran tada su tek poceli veliki RPG-ovi izlaziti.

Akul
24-04-2006, 19:50
s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti, a što se tiče ai-a normalno da je napredniji nego u morrowindu.(sjeti se kad je izašao morrowind)

morrowind je bio revolucionaran rpg a oblivion to nije (ovakav sličan ai ima fable iako je nešto manje napredan)

Nije ni MW bio puno drugačiji. Kad vidim Daedra Shrine, već znam što ću vidjeti:
-čuvar na vratima koji samo stoji i bleji u neku točku u zidu
-unutra kip jednog daedra lorda; 3 ili 4 (slaba) worshipera oko njega (jedan obavezno u Steel armoru); iza kipa chest ili 2; ispred kipa par dragulja od kojih jedan priziva dremora lorda; ponekad pokoja soba iza kipa. A neću ni spomijnati drevne dunmerske strongholdove u kojima si se samo vrtio u krug i koji su bili napravljeni od obično 3 ćelije i krova.

Jedino quest-dungeonovi nisu isti. Da i ne kažem to da su mali i dosadni bili a nakon prve igre naučiš di je sav dobar loot i više se nikad ne vraćaš u njih jer su dosadni, mali i bez izazova.
U OB-u je to drugačije. Tamo su jedino spilje slične jedna drugoj dok su sve ostale ruševine (Akavirski fortovi i vilenjačke ruševine) svaki put drugačije kad uđem u njih. Također su veliki i nisu toliko dosadni zahvaljujući creature scalingu (mada su banditi mogli proći bez boljih oklopa). I nemoj reći da nema unique loota jer sam na malom levelu našao štap vrijedan 7k+ i koji nije quest item. Da ima nekoliko varijacija dungeona više bilo bi izvrsno.

A što se tiče AI-a, ima RPG-ova koji su stariji od njega (Baldurs Gate) i RPG-i koji su oko godinu nakon njega izašli s izvrsnim AI-om (Gothic II). A napraviti AI da uđe u kuću i nije tako teško.
A da bi znao zašto je RAI revolucija, tada moraš znati o modiranju jer u editoru ne trebaš NPC-u objasniti sve do najmanjih detalja što treba napraviti već mu samo pokažeš što, kada i ponekad gdje. I to je korak više prema AI-u koji svi jedva čekamo.

Prince-Artas
24-04-2006, 21:00
istina. ali ja sam u morrowindu uživao prelazeći ga nekoliko puta. oblivion sam prešo i neda mi se opet. čekam expanziju. no neda mi se svađat, svak ima svoj ukus. meni bolji MW tebi oblivion i to je to. poz

CoLosS
24-04-2006, 21:28
Oblivion je ukorjenjen u svom prethodniku. Promjene koje je Oblivion donio u gameplayu nisu se svidjele svima. Questovi u Oblivionu su kraći ali povezaniji.
Ali nema smisla srat kad će se obe igre uvijek igrat i igrat.

Glass
25-04-2006, 16:06
Neka meni netko objasni kako Oblivion može u globalu biti lošiji od Morrowinda kada su obadvije igre pravili potpuno isti ljudi, svi elementi iz Morrowinda su ili ostavljeni isti ili poboljšani(osim izbornika ali za to imate mod).
Oni koji se žale na hardwersku zahtjevnost Obliviona neka se sjete vremena kada je izašao Morrowind i hardwersku zahtjevnost koju je on imao u vrijeme kada je izašao pa neka se tek tada požale.

25-04-2006, 16:09
Nakon duugog razmišljanja morrowind mi je bolji zbog svacega a ponajvise zbog main questa i trajnosti

Samael
14-11-2006, 12:18
Morrowind, jer Oblivion nisam igrao :D

Lord Jambrek
14-11-2006, 17:51
Morrowind mi ima daleko bolju atmosferu i ima igra veći avanturistički duh. Oblvion ima one glupe quest markere koji gube onaj smisao "odi do Caldere i kreni prema sjeveru, kad dođeš na križanje skreni desno..." sjećam se kad sam u Morrowindu tražio onaj Andrano Ancestral Tomb tjedan prokletih dana, a main quest u oblivionu sam riješio za 8-9 sati, main quest u oblivionu mi je nekak prazan, nema nikakvih zagonetki(ak se iko sjeća"the eye of the needle lies in the teeth of the wind" i takvih stvari s kojima sam se naživciro. Nekad mi se čini da je oblivion toliko pojednostavljen tak da je napravljen za totalne n00bove. I atmosferičnost u Morrowindu je puno bolja, bar što se tiče dungeona, ak se iko sjeća onog nekog čudnog zvuka koji je podsjećo na neki šapat kad god si ušao u grobnicu. I morrowind ima bolju muziku, svaki muzičar koji ima sluha će ti reć da je muzika iz Obliviona plagijat Morrowindove što je istina, ima malo više instrumenata, ali note su gotovo iste i malo ubrzan tempo. Ja sam si stavio svu muziku iz morrowinda u oblivion jer je nekak ima više duha u toj muzici i više je vezana uz okoliš, ak kužite kaj mislim.

EDIT: Morrowind ima pravo nosit status "Live another life in another world" jer se možeš povezat s likom.

Oblivion je pre malen(velik je, dok ne koristiš fast travel, ali mislim na količinu predmeta i artefact-a) i u oblivionu me živcira onaj glupi haggle, u morrowindu si ljepo stavio za koliko golda želiš što prodat i to je to. I morrowindov meni owna oblivionov.

Da nije bilo glupog X-Boxa (x je nepoznanica za:Extreme shit) oblivion bi možda pwno morrowind, jer je oblivion pojednostavljen za one ljude kojima trebaju konzole da bi mogli nešt shvatit jer kad vide više od 100 tipaka na tipkovnici onda im se zavrti u glavi.

Arbiter of Change
14-11-2006, 17:58
To ti je maintreaming. Znaš, ono da svi mogu igrati igru, da ČAK i oni koji nisu mogli naći Cossadesa u Balmori i zbog toga rekli da je igra smeće (MW) zbog toga.

A sada glazba i to, to je vec subjektivno. :wink:

Lord Jambrek
14-11-2006, 18:08
To ti je maintreaming. Znaš, ono da svi mogu igrati igru, da ČAK i oni koji nisu mogli naći Cossadesa u Balmori i zbog toga rekli da je igra smeće (MW) zbog toga.

A sada glazba i to, to je vec subjektivno. :wink:

o tom vam ja pričam, ko god me tražio morrowind reko sam mu"nedam ti ga jer si pre glup da bi ga igro"

Arbiter of Change
14-11-2006, 18:11
[quote="Arbiter of Change":p2exar1e]To ti je maintreaming. Znaš, ono da svi mogu igrati igru, da ČAK i oni koji nisu mogli naći Cossadesa u Balmori i zbog toga rekli da je igra smeće (MW) zbog toga.

A sada glazba i to, to je vec subjektivno. :wink:

o tom vam ja pričam, ko god me tražio morrowind reko sam mu"nedam ti ga jer si pre glup da bi ga igro"[/quote:p2exar1e]

:D Ma nisu ljudi glupi, nego kad netko nije odrastao ne text igrama nego se odmah prebacio na cool effekte i voice acting, zahvati ga SHINY!! sindrom.

A Oblivion je čini se lijek za takve tipove. Ja osobno znam nekoliko likova kojima se MW odmah ogadio zato jer nema bloom i zato jer ima PRAVE rečenice, a ne one 1-line featured u Oblivionu.

Ali onda opet, svakom svoje MW je i dalje kralj za mene. :wink:

Lord Jambrek
14-11-2006, 18:29
sad da ne quotam sve da nebi post bio dugačak ko popis bushevih glupih izjava. Meni je morrowind isto dalje kralj, jest da oblivion owna morrowinda po grafici i po AI(ai je u oblivionu veoma dobar) svaki ima svoje prednosti i mane, u oblivionu me živcira što na level 1 mogu castat bilo koji spell dok sam u morrowindu morao nabijati skillove da bi mogao castat i najjednostavniji spell, dok u TES IV mogu pucat neke polu rafale s nekim target spellovima jer nema onog spellcast time-a. U oblivionu imam feeleng da sustav skillova nema gotovo nikakve veze s igrom, bar ne toliko koliko je to bilo u morrowindu(sjećam se kad mi je trebalo po 50 udaraca mačem da pogodim glupog štakora, pa onda ide ono"shit, moram si nabit agility dobro da bi mogao igrat dalje, ovak bum ih izbjegaval"). Sjećam se isto kad sam po Ald' Ruhnu bježo od cliff racera da me ne ubije, onda sam kod nekog lika kupil one neke shurikene i gađal ga iza zasjede) dok u oblivionu baciš najjednostavniji flare i on ti ubije štakora, a u TES III na lv 1 sa daedric claymorom ti je štakor bio opaka konkurencija.

Kenyi
14-11-2006, 18:36
meni je trebalo sat i pol vremena da nadjem Cosadesa a kada sam zavrsdio igru bio sam 78 level 8) .

Arbiter of Change
14-11-2006, 18:37
Nije AI bas dobar kao sto ga je Bethesda obecavala.. Sjecam se jednog slavnog videa sa zapaljenim psom.... :roll:

Aye, neki skillovi STVARNO nemaju utjecaju, a to prvenstvo dolazi do izražaja kad lockpickaš; pa mislim šala. :roll: Dobro ajde ta magija još i može proći (jedva) ali trebalu su barem uključiti moguće nezgode ako pokušaš baciti prejaku magiju ili tako nešto.

Leveling (bar u vannili) je navelik zasrao igru; sve što vidiš to i možeš razbiti. Nema nikakve opasnosti, pa makar bila trivijalna. :roll: I nema throwing weapona! :shock:

Ajde da I ja dobacim nešto. :D

Guildove su totalno uništili; netrebaš skill requirement niti bilo što. lvl 30 warrior koji nije nikad posmrdio magiju je Archmagister (SP??) i glavni u thieves guldu? Ma daaaj.... :roll: I malo guildova sve u svemu, iako su im questovi bolji od onih u MW to moram priznati.

I ne mogu reći da mi se bas sviđa to što su ubrzali likove, sada se kreću DOSTA brže nego u MW, neovisno o Athletics. To im samo čini svijet manjim.

/rant over


meni je trebalo sat i pol vremena da nadjem Cosadesa a kada sam zavrsdio igru bio sam 78 level Cool .

Dobro da ima ljudi koji nisu odmah odustali. :wink:

Lord Jambrek
14-11-2006, 19:36
meni je trebalo sat i pol vremena da nadjem Cosadesa a kada sam zavrsdio igru bio sam 78 level 8) .

ja sam u morrowindu bio 478 level, nadmaši me

Lord Jambrek
14-11-2006, 23:13
cheat?

ne, nikad nisam cheato u morrowindu, neg sam jednostavno imo brda i brda para pa mi je bilo dosadno i otišo sam do master trainera i 6h bildao si neki major skill. Tak je frend bio skoro pa 1000-iti level

Nightyx
15-11-2006, 13:16
Oblivion :pray:

K4ciga
16-11-2006, 12:07
ma oblivion je zakon...

Nightyx
16-11-2006, 14:15
Znam ali morrovind je meni jako monoton i nezanimljiv, da je sve u grafici to nije istina, nego nekak mi je oblivion bolji, svjetliji, a kada pomislim na morrovind, nekak mi je sve tmurno i dosadno. Neam pojma kako bilo da bilo MENI je Oblivionov Uriel Septim car. :D :pray:

Lord Jambrek
16-11-2006, 16:56
Znam ali morrovind je meni jako monoton i nezanimljiv, da je sve u grafici to nije istina, nego nekak mi je oblivion bolji, svjetliji, a kada pomislim na morrovind, nekak mi je sve tmurno i dosadno. Neam pojma kako bilo da bilo MENI je Oblivionov Uriel Septim car. :D :pray:

e totalno si fulo. Pogledaj dungeone i ostale zatvorene prostorije u oblivionu i pogledaj u morrowindu. U oblivionu su sve na istu foru, Aleydske ruševine, rudnici i spilje su skroz iste(neko plavkasto svijetlo, magla i sve kameno. Dok u morrowindu ima i puno više vrsta ruševina(Deadric ruins, Mines, Caves, Ancestral Tombs... nadopunite me jer sam dost tog zaboravio) svaki interijer u morrowindu ima svoj štih, daedričke ruševine imaju onaj neki svoj šiljasti štih i mnoge su raznovrsnije od drugih(sjetio sam se još i Dwemer ruins) rudnici su svoja vrsta, tračnice po svud, jedino egg mineovi liče na rudnike. Spilje su podosta šarene, možeš nać svakakve arhitekture u njima. Dwemer su totalno drugačiji od svih, kod njih je dosta toga tehnološki orijentirano. Još kad se instalira bloodmoon pa kad se dobiju one ledene spilje i tribunal sa onim clockworksima kad ubiješ almalexiu MA DIVOTA. Dok u oblivionu su i svi gradovi većinom na istu foru.

kikl0p
16-11-2006, 21:51
Oblivion zabavniji i ljepsi opcenito

Lord Jambrek
16-11-2006, 22:24
hmmm, po čemu je još oblivion lošiji? Ah da, Dark elfovi(Dunmer) nisu onak kewl ko u morrowindu, izgledaju nekak pre veselo i dječje, dok u morrowindu su izgledali full opako i imali su onaj neki hrapavi glas. Oblivion je za n00bove :D

Kenyi
16-11-2006, 22:57
S Oblivion je za n00bove :D

pazi sta pricas o oblivionu.

16-11-2006, 22:58
S Oblivion je za n00bove :D

pazi sta pricas o oblivionu.
istinu

Upitni
17-11-2006, 22:13
oblivion je nekako kao crtic napravljen,sareno i veselo,cak ti se i skelici malo smiju :D
ali ne kazem da je to lose.nekad mi bas dobro dodje i zato mi je i oblivion dobar,i zbog kretnji likova,napad,obrana,malo i skok je bolji ali svejedno los...morrowind ima pricu i pricu i pricu...

Prince-Artas
17-11-2006, 22:20
nekome će se možda činit glupim ali onaj glas dark elfova u oblivionu je sranje u odnosu na onaj duboki iz morrowinda

Upitni
17-11-2006, 22:23
mozda su izgubili glas za vrijeme putovanja od morrowinda do obliviona :D :D
ali zaista lose.slazem se

Arbiter of Change
17-11-2006, 23:40
jest, ste vidli vampire u oblivionu ( :rotfl: ) i one u Morrowindu ( :o :shock: :cry: )

Ne znam koliko si i upoznat sa Lore-om ES ali kad malo bolje pogledaš imaju smisla. :wink:


nekome će se možda činit glupim ali onaj glas dark elfova u oblivionu je sranje u odnosu na onaj duboki iz morrowinda

Naravno. :wink: btw. ja sam ga poprilično dobro skinuo. :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
18-11-2006, 02:18
Ima dosta razlika o kojima bi se moglo raspravljati, ali Morrowind je sveukupno ostavio jači utisak na mene. Neke trenutke odatle nikada neću zaboraviti, dok mi je Oblivion već prilično izblijedio iz sjećanja iako sam ih hronološki igrao. A glas Dunmera... priceless :D

Lord Jambrek
18-11-2006, 14:49
nekome će se možda činit glupim ali onaj glas dark elfova u oblivionu je sranje u odnosu na onaj duboki iz morrowinda

Kad malo bolje pogledaš oblivion je toliko šaren i nekak ima neki kiddy dojam. Mogli su ga i nazvat The Elder Scrolls IV: Rugrats

Prince-Artas
18-11-2006, 21:02
[quote="Prince-Artas":vt3oh9rn]nekome će se možda činit glupim ali onaj glas dark elfova u oblivionu je sranje u odnosu na onaj duboki iz morrowinda

Kad malo bolje pogledaš oblivion je toliko šaren i nekak ima neki kiddy dojam. Mogli su ga i nazvat The Elder Scrolls IV: Rugrats[/quote:vt3oh9rn]

:pray:

ZC_Someone
19-11-2006, 21:52
ukratko oblivion je puno prelagan (igras na maximalnoj težini bez vecih problema, samo treba biti malo snalazljiv i legalno mozes koristiti GOD MODE), baš je za noobove, imas kompas imas leveling, jedino je osobnost NPCa bolja i cinjenica da se brze krecu, i realniji su
u morrowindu si na lvl 1 mogao nabasati na sto puta jaceg lika bez veceg problema, a u oblivionu je jedini takav lik Umbra a nju je gotovo nemoguce nabasati.
morrowind ima bolju atmosferu, masivniji je, trazi vise truda, ima vise opcija na izbor (oruzje, skilovi, magije)
oblivion je unisten ovim brzim putovanjem, u morrowindu mi je bio uzitak putovati (jos se uvijek sjecam kad sam se vracao u Syeda Neen, tak neso, s nekog questa i kad je onaj patuljak pao pred mene doslovno s neba)

Ps1ho
19-11-2006, 22:20
ukratko oblivion je puno prelagan (igras na maximalnoj težini bez vecih problema, samo treba biti malo snalazljiv i legalno mozes koristiti GOD MODE), baš je za noobove, imas kompas imas leveling, jedino je osobnost NPCa bolja i cinjenica da se brze krecu, i realniji su
u morrowindu si na lvl 1 mogao nabasati na sto puta jaceg lika bez veceg problema, a u oblivionu je jedini takav lik Umbra a nju je gotovo nemoguce nabasati.
morrowind ima bolju atmosferu, masivniji je, trazi vise truda, ima vise opcija na izbor (oruzje, skilovi, magije)
oblivion je unisten ovim brzim putovanjem, u morrowindu mi je bio uzitak putovati (jos se uvijek sijecam kad sam se vracao u Syeda Neen, tak neso, s nekog questa i kad je onaj patuljak pao pred mene doslovno s neba)

:pray: upravo tako, ja sam se bio presro kad je onaj lik pao, onak hodam i cujem krikove, okrecem se nis nevidim, i odjednom lik ruken tocno pred mene a ja :shock: i onda :rotfl:

Lord Jambrek
20-11-2006, 00:22
ukratko oblivion je puno prelagan (igras na maximalnoj težini bez vecih problema, samo treba biti malo snalazljiv i legalno mozes koristiti GOD MODE), baš je za noobove, imas kompas imas leveling, jedino je osobnost NPCa bolja i cinjenica da se brze krecu, i realniji su
u morrowindu si na lvl 1 mogao nabasati na sto puta jaceg lika bez veceg problema, a u oblivionu je jedini takav lik Umbra a nju je gotovo nemoguce nabasati.
morrowind ima bolju atmosferu, masivniji je, trazi vise truda, ima vise opcija na izbor (oruzje, skilovi, magije)
oblivion je unisten ovim brzim putovanjem, u morrowindu mi je bio uzitak putovati (jos se uvijek sijecam kad sam se vracao u Syeda Neen, tak neso, s nekog questa i kad je onaj patuljak pao pred mene doslovno s neba)

:pray: upravo tako, ja sam se bio presro kad je onaj lik pao, onak hodam i cujem krikove, okrecem se nis nevidim, i odjednom lik ruken tocno pred mene a ja :shock: i onda :rotfl:

hahahahahahahahahahaha pre dobro, joooooj to nikad neću zaboravit. bio sam bez oružja i lvl 1 i bježo od štakora da me ne ubije, kad ono padne on pred mene, pokupim mu one scrollove, castam ih(nisam ni pročito kaj rade, sam sam vidio da povećaju acrobatics) i skočim, padnem i krepam.

Helena
20-11-2006, 11:13
[quote="ZC_Someone":3i768t25]ukratko oblivion je puno prelagan (igras na maximalnoj težini bez vecih problema, samo treba biti malo snalazljiv i legalno mozes koristiti GOD MODE), baš je za noobove, imas kompas imas leveling, jedino je osobnost NPCa bolja i cinjenica da se brze krecu, i realniji su
u morrowindu si na lvl 1 mogao nabasati na sto puta jaceg lika bez veceg problema, a u oblivionu je jedini takav lik Umbra a nju je gotovo nemoguce nabasati.
morrowind ima bolju atmosferu, masivniji je, trazi vise truda, ima vise opcija na izbor (oruzje, skilovi, magije)
oblivion je unisten ovim brzim putovanjem, u morrowindu mi je bio uzitak putovati (jos se uvijek sijecam kad sam se vracao u Syeda Neen, tak neso, s nekog questa i kad je onaj patuljak pao pred mene doslovno s neba)

:pray: upravo tako, ja sam se bio presro kad je onaj lik pao, onak hodam i cujem krikove, okrecem se nis nevidim, i odjednom lik ruken tocno pred mene a ja :shock: i onda :rotfl:

hahahahahahahahahahaha pre dobro, joooooj to nikad neću zaboravit. bio sam bez oružja i lvl 1 i bježo od štakora da me ne ubije, kad ono padne on pred mene, pokupim mu one scrollove, castam ih(nisam ni pročito kaj rade, sam sam vidio da povećaju acrobatics) i skočim, padnem i krepam.[/quote:3i768t25]

Kolko puta puta sam poginula dok sam skakala s tim... Al kad je iskočio pred mene lik. :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
20-11-2006, 11:57
Ja sam mislio da neko nekog jede živog :D Ja mislim da sam samo jedan taj scroll upotrijebio i srećom dospio u vodu, a drugi mi i sad stoju u Caiusovoj kući nakon što sam prešao igru i obije ekspanzije.

Kenyi
20-11-2006, 11:59
ja sam prezivio jednom pad ( ne nisam pao u vodu) lupio se u neku stijenu na kraju mape i otislo mi 3/4 hpa i dok sma se doceko na noge ostalo mi 20 hpa ja ono :o sta prezivio sam?

Helios Prime
23-11-2006, 18:49
Za mene je OBLIVION prvi i nema mi Morowinda ,Morowind je bez veze igra nis nema zanimljivo nis bas nis

Oblivion je najbolji
http://guides.gamepressure.com/theelderscrolls4oblivion/gfx/gallery/large/Screenshots/Oblivion%202006-03-23%2013-37-52-54.jpg
http://img2.kult-mag.com/photos/00/00/15/85/ME0000158533_2.jpg

Pa ti usporedi grafiku.Ne kazem da je losa ali gle... ccc..ccc...ccc...cccc

EDIT BY MOD: mogo si i veće slike stavit...opomena N°1

Tsumetai Ryujin
23-11-2006, 19:00
a ti i svi kojima je grafika na prvom mjestu nemate pravo glasa... ... naravno da je grafika u morrovindu losija... al to ne znaci da je morrowind losiji... ... .... znas onu staru.... "Ne sudi knjigu po koricama."... gledaj gejmplej...

Arbiter of Change
23-11-2006, 19:05
Pa nisi baš našao neke jake screense za usporedbu. :D

Ps1ho
23-11-2006, 19:41
Kru vam masni aj vi koji sam gledate na grafiku crknite, kak mi dizete tlak :-x to ko da si reko, neznam, radije cu uzet srot tipkovnicu jer ima ljepši enter :-x

Kiklop
23-11-2006, 20:22
stavio si ljepsu sliku iz moronvinda od obliviona

Felix
23-11-2006, 21:43
Ma meni je najbolje bilo u morrowindu kad se zaletis u neki cave i tamo te ownaju,i onda se vratis 10 lvla kasnije i nagazis ih 8) .
A u oblivionu to uopce nije gust,isto ti je mozes preci sve questove sa level 1 characterom,i kao ti si neki champion a svaki guard te ubije iz par udaraca :?

Prince-Artas
23-11-2006, 22:03
a ti i svi kojima je grafika na prvom mjestu nemate pravo glasa... ... naravno da je grafika u morrovindu losija... al to ne znaci da je morrowind losiji... ... .... znas onu staru.... "Ne sudi knjigu po koricama."... gledaj gejmplej...

looooooool a baš si ti nedavno rekao da te morrowind odbio od igranja zbog grafike :rotfl: :rotfl:

Tsumetai Ryujin
24-11-2006, 11:21
rekoh da mi se nije dalo igrati morrowind zato sto sam pun kurac igral oblivion i druge igre koje su me tada vise zanimale... npr. BF2, GW, B&W2...

ran6er
24-11-2006, 13:06
Oblivion definitivno.Morrowind mi je nekak mračan po atmosferi.

Ps1ho
24-11-2006, 19:54
ev počeo sam opet igrat Morrowind ispočetka i uživam u svakoj sekundi, ahh...predobar osjećaj 8) :roll:

wraithguard
17-01-2007, 23:06
Morrowind je car...pljujem na poglupljeni,idiotski(jednom rječju konzolaški) oblivion koji je napravljen za glupe amere,te se on nikako ne može uspoređivat s morrowindom,oblivion ima neke prednosti al to su sve tehničke prirode pošto je morrowind igra stara 5-6godina...

BlackDCRO
24-01-2007, 20:12
Morrowind je 2k3. izašao

Ja sam mislio da je Morrowind star ko biblija, ipak nije tolko "star"

Nefron
21-10-2007, 21:28
Oblivion definitivno.Morrowind mi je nekak mračan po atmosferi.

Oblivion bi trebao da bude mračan.Car umire,nema naslednika,otvaraju se kapije Obliviona,deadre kolju sta stignu,Morrowind na ivici pobune a ti juriš leptiriće po cvijetnim livadama.
Po meni Oblivion je jedan veliki fail.

Morrowind >>>>>> Oblivion

Utoplytanian
21-10-2007, 22:29
Oblivion definitivno.Morrowind mi je nekak mračan po atmosferi.

Oblivion bi trebao da bude mračan.Car umire,nema naslednika,otvaraju se kapije Obliviona,deadre kolju sta stignu,Morrowind na ivici pobune a ti juriš leptiriće po cvijetnim livadama.
Po meni Oblivion je jedan veliki fail.

Morrowind >>>>>> Oblivion

morrowind ima super atmosferu! drzanje baklje u jednom catacombu ima realniji ugodjaj nego u oblivionu...a i one planine,sa pjescanim olujama :cry:

cropir
21-10-2007, 22:43
isuse, procitao sam 1. i 2. stranu i ostao ovak: :o

svi su voljeli oblivion :?

Bartuc
21-10-2007, 22:59
isuse, procitao sam 1. i 2. stranu i ostao ovak: :o

svi su voljeli oblivion :?

Brijem da ga nitko nije niti vidio za vrjeme glasovanja :D

cropir
22-10-2007, 08:41
tzv "wow" efekt :|

Plexihack
22-10-2007, 09:21
Tako misli narod od kojeg pola njih nije igralo morrowind,ili su trendwhore-ovi pa vole bolju grafiku.

Oblivion je next-gen shit za next-gen gamere.

B4j4
22-10-2007, 09:57
ebo OB... morra pwnz

Jopax
22-10-2007, 10:26
Morrowind, obl nisam igrao ali sumnjam da bi bio bolji od morrowinda, jedino po području na kojem se igra i ljepoti okoliša :)

The Great Duck
04-11-2007, 17:11
Oblivion je zapravo bolji,no questovi su mu lošiji,ima manje skillova,manje itema,manje likova (osobito onih što se dobro pamte!),sve je obojeno crno-bijelo,Cyrodiil je trebao imati džungle prašume i močvare,a ne šume umjerenog pojasa,a i gradovi izgledaju više kao oni zemaljski nego kao fantasy gradovi,a Cyrodiil je napola pretvoren u Međuzemlje.
Za usporedbu,u Morrowindu postoje one gljive koje služe kao kuće u Telvanni gradovima,Daedre su ponosna i moćna bića,a ne bezumni demoni kao u Oblivionu,sve nagrade za questove,artefakti i protivnici nisu levelirani,Ebony,Glass i Daedric oklopi su rijetki,ne možete vidjeti obične razbojnike i odmetnike u najboljim oklopima s najboljim oružjem,Ald-Ruhnov manor district nalazi se u oklopu divovskog Emperor Craba,gradovi su otvoreni...
Na kraju mi je teže igrati Oblivion nakon što sam par mjeseci igrao Morrowind,a Oblivion sam dobio prije Morrowinda!

Da_killah
04-11-2007, 18:18
a zašto je onda obilivion bolji?

The Great Duck
04-11-2007, 18:44
Zbog bolje grafike,boljeg AIa,bolje fizike,mogućnosti da se otruju oružja,arene,voice actinga i još nekih stvari je tehnički bolja igra,jer se ono što sam naveo u prijašnjem postu može popraviti modovima na PC-u.Ipak od svih questline-a u Oblivionu,postoji jedan koji je jednako dobar ako ne i bolji od Morrowindovih:legendarni Dark Brotherhood.
Zbog tih dobrih i svojih loših sadržaja,Morrowind ipak nije puno bolji od Obliviona,ali zbog svojih NPC-eva,terena,itema,dungeona i gradova,bolji-jest.

ZorgTheBorg
04-11-2007, 18:47
Zbog bolje grafike,boljeg AIa,bolje fizike,mogućnosti da se otruju oružja,arene,voice actinga.
I to je to. Dalje nema.

MW je bolji po kompliciranosti, nekonzolitisu, vise oruzja, frakcija, lore, ruševine, marksman ima crossbow, spear i unarmored skillovi, medium armor, questovi, music (pomalo)...

Samael
04-11-2007, 18:56
music (pomalo)...

:shock:
Pomalo?! ma wtf?
epski Jeremy Soule je napravio bolju muziku u Morrowindu nego u Oblivionu. U Morrowindu sam zapamtio sve one borbene mjuzike za razlike od Obliviona, gdje sam jedva upamtio onu naslovnu glazbu.

McPingvin_v2.0
04-11-2007, 18:56
Da remiziramo tijek događaja koje je iznio the grat duck:
1. Oblivon mu je bolji.
2. Pljuvanje po Oblivionu.
3. Hvaljenje Morrowinda.
4. Osvrt na to kako je Oblivion lošiji.
5. Hvaljenje Obliviona.
6. Morrowind mu je bolji.

Nda.

Samael
04-11-2007, 18:57
Da remiziramo tijek događaja koje je iznio the grat duck:
1. Oblivon mu je bolji.
2. Pljuvanje po Oblivionu.
3. Hvaljenje Morrowinda.
4. Osvrt na to kako je Oblivion lošiji.
5. Hvaljenje Obliviona.
6. Morrowind mu je bolji.

Nda.

nda noob. Čudniji post nisam davno pročitao.

The Great Duck
04-11-2007, 19:13
Oblivion je TEHNIČKI bolji.Da ima bolji settig,priču i questove,bio bi bolji.
Morrowind je TEHNIČKI gora igra,no zbog toga jer su mu se programeri više posvetili,ima bolju prišu,setting,NPC-ove i questove,te je tako Morrowind bolji,

P.S.Zadnja dva posta shavaćam kao uvrede,osobito onaj koji me naziva noobom.

cropir
04-11-2007, 19:26
Da remiziramo tijek događaja koje je iznio the grat duck:
1. Oblivon mu je bolji.
2. Pljuvanje po Oblivionu.
3. Hvaljenje Morrowinda.
4. Osvrt na to kako je Oblivion lošiji.
5. Hvaljenje Obliviona.
6. Morrowind mu je bolji.

Nda.

sta znaci nda?

ot: e a fakat moram jednom zaigrat morru :D

btw u OB je Dark brotherhood prejebeno 1. put prelazit.kasnije nije bas nesto.

Bartuc
04-11-2007, 19:51
ot: e a fakat moram jednom zaigrat morru :D

POOOOGANIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNNNN :twisted: Vješamo ljude koji nisu odigrali Morrowind :D

:killyou: 8) :killyou:

McPingvin_v2.0
04-11-2007, 20:06
Oblivion je TEHNIČKI bolji.Da ima bolji settig,priču i questove,bio bi bolji.
Morrowind je TEHNIČKI gora igra,no zbog toga jer su mu se programeri više posvetili,ima bolju prišu,setting,NPC-ove i questove,te je tako Morrowind bolji,
Morrowind - izašao 1.5.2002.
Oblivion - izašao 20.3.2006.

Morrowind - DirectX 8.1
Oblivion - DirectX 9.0 C

Jesi ti svjestan da pričaš o tehnici igara koje djeli jedna OGROMNA vremenska razlika po pitanju snage računala?
Usporedi samo grafičke kartice; u 4. mjesecu je nVIDIA izbacila GeForce 4 Ti serije na tržište, a 2006. GeForce 7900.

I pazi sad usporedbu grafičkih kartica:
GeForce4 Ti 4600: 150 nanometarski proces, AGP 4x, 128 bitna sabirnica, 128 MB DDR RAM, frekvencija jezgre 330 MHz, frekvencija memorije 650 MHz
GeForce 7900 GTX: 90 nanometarski proces, PCI-E 16x, 256 bitna sabirnica, 512 MB GDDR3 RAM, frekvencija jezgre 650 MHz, frekvencija memorije 1600 MHz

Primjećuješ li da se sve barem poduplalo?

P.S.Zadnja dva posta shavaćam kao uvrede,osobito onaj koji me naziva noobom.
Smatraj ti moje postove čime god hoćeš, ja ti samo govorim da pričaš gluposti, što je i na kraju krajeva - istina.

sta znaci nda?
No da, uzdah.

cropir
04-11-2007, 20:58
ot: e a fakat moram jednom zaigrat morru :D

POOOOGANIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNNNN :twisted: Vješamo ljude koji nisu odigrali Morrowind :D

:killyou: 8) :killyou:

a neda mi se zajebavat sa crovortexovom dostavom i tome...da mi dođe netko sa GOTYjem i kaze "take this, it's from a friend" i da nemam na HDD mjesta za njega, obrisao bi oblivion ;)

jesam si ovom izjavom osigurao malo manje bolnu smrt? il off the hook cak? :D

Bartuc
04-11-2007, 21:01
@cropir, nisi se izvukao! Dođi malo vidjeti kako ZG izgleda pa usput kupi Morrowind... jedna od najboljih investicija u životu... Uz povečanje guzova da ti traperice bolje stoje 8)

Sonic_Moronic
04-11-2007, 21:03
Kad pogledam Oblivion kao cjelinu, kažem da je jednostavno zabavan - few days of pure, childish fun. Ali ima mušica, to da... Kao prvo, lore je sjeban. Kao drugo, rase su totalno uništili, popljuvali, zgazili... Khajiiti su mi najbolja rasa, ali tu su prokleto gadni. Ostali su isto loši - dark elfovi, high elfovi, nordovi, imperiali... Gadni su.

Promjena na khajiitima u 4 dijela TES-a je posebno zastrašujuća. U Areni su izgledali kao normalni ljudi. U Daggerfallu su dobili rep, i dobro su izgledali. U Morrowindu su već lavovi, tigrovi i mačke. Ok, dosta im paše. Ali ovdje... FUJ.

Ideja sa levelanjem ne valja - glupo mi je pri svakom level-upu biti uplašen da će me vukovi ownati...

cropir
04-11-2007, 21:12
@cropir, nisi se izvukao! Dođi malo vidjeti kako ZG izgleda pa usput kupi Morrowind... jedna od najboljih investicija u životu... Uz povečanje guzova da ti traperice bolje stoje 8)

u zagrebu zivim :D
samo neznam te stvari sa kreditnom karticu, i jel mi čiko poštar dođe na vrata i da mi, a ja njemu pare (bez sexualnih komentara pls)

Arbiter of Change
04-11-2007, 21:42
Dobro ajde, nemojte po čovjeku odmah. :D
btw. u vezi Khajiita: čitav serijal je njih jedva taknuoSkad pogledaš koliko "breedsa" oni imaju.

Bartuc
04-11-2007, 21:48
u zagrebu zivim :D
samo neznam te stvari sa kreditnom karticu, i jel mi čiko poštar dođe na vrata i da mi, a ja njemu pare (bez sexualnih komentara pls)

Pa ako si iz ZG-a, onda se prošeči do Crovortexa... U Prečkome je!

cropir
04-11-2007, 21:55
e vis mogao bi :D
bad je sta se neznam orjentirat, neznam ni doc do preckog a u rudesu sam (to je jako blizu koliko znam) valjda na njihovom sajtu ima neka karta il nesto

The Great Duck
05-11-2007, 19:56
[quote="The Great Duck":rw2xg6a8]Oblivion je TEHNIČKI bolji.Da ima bolji settig,priču i questove,bio bi bolji.
Morrowind je TEHNIČKI gora igra,no zbog toga jer su mu se programeri više posvetili,ima bolju prišu,setting,NPC-ove i questove,te je tako Morrowind bolji,
Morrowind - izašao 1.5.2002.
Oblivion - izašao 20.3.2006.

Morrowind - DirectX 8.1
Oblivion - DirectX 9.0 C

Jesi ti svjestan da pričaš o tehnici igara koje djeli jedna OGROMNA vremenska razlika po pitanju snage računala?
Usporedi samo grafičke kartice; u 4. mjesecu je nVIDIA izbacila GeForce 4 Ti serije na tržište, a 2006. GeForce 7900.

I pazi sad usporedbu grafičkih kartica:
GeForce4 Ti 4600: 150 nanometarski proces, AGP 4x, 128 bitna sabirnica, 128 MB DDR RAM, frekvencija jezgre 330 MHz, frekvencija memorije 650 MHz
GeForce 7900 GTX: 90 nanometarski proces, PCI-E 16x, 256 bitna sabirnica, 512 MB GDDR3 RAM, frekvencija jezgre 650 MHz, frekvencija memorije 1600 MHz

Primjećuješ li da se sve barem poduplalo?

P.S.Zadnja dva posta shavaćam kao uvrede,osobito onaj koji me naziva noobom.
Smatraj ti moje postove čime god hoćeš, ja ti samo govorim da pričaš gluposti, što je i na kraju krajeva - istina.

sta znaci nda?
No da, uzdah.[/quote:rw2xg6a8]

Ok,ok,mislio sam na nešto drugo kad sam rekao tehnički,ne samo grafiku i fiziku,nego i gameplay,što se možda ne uzima pod pojam tehnika,pa se ispričavam.Htio sam reći da se itemi,questovi,likovi itd. lako mogu ubaciti u igru modovima,dok se neke druge stvari,npr. trovanje oružja,ne mogu napraviti modovima (bar ne lako).
Rekao sam da je Oblivion zapravo bolji,jer kad ove igre ne bi imale questova,on bi bio bolji od Morrowinda.No,zbog toga jer dušu TES i RPG igara općenito čine questovi,priča i likovi,Morrowind je bolji od Obliviona.
Zato mi je vanilla Morrowind bolji od vanilla Obliviona.E sad,Oblivion bi možda mogao biti bolji od Morrowinda ako dodamo neke modove,ali mislim da se oni ne računaju.

I općenito,zabavni su i Oblivion i Morrowind,no zbog veće dubine mi je Morrowind bolji.

@Hellboy:Zašto to misliš?Tek sam se jučer registrirao,i nisam učinio ništa loše osim što sam se sad spetljao.Da,da,shvaćam,govorio sam gluposti,ali ja mislim da bismo ovo trebali zaboraviti i biti pametniji (a to se odnosi na mene) u budućnosti,zar ne? :)

Sonic_Moronic
05-11-2007, 20:43
Ne znam baš što bih rekao za tehničku stranu. Ja samo znam da mi Morrowind izgleda prekrasno i leti na dosta velikim settingsima, a Oblivion izgleda jako gadno, a mnogo trza. Zbog toga ne volim te igre s fensi grafikom. Kad smanjiš detalje izgledaju mnogo gore od igara starih par godina, a perfomanse su loše. Fakat mi više ide to na jetra, dat ću Morrowindu još jednu šansu. Možda i napravim neku klasu s kojom mi nije dosadno igrat...

@Arbiter - kakvi breedsi? Me don't get it. :)

McPingvin_v2.0
05-11-2007, 21:48
Ok,ok,mislio sam na nešto drugo kad sam rekao tehnički,ne samo grafiku i fiziku,nego i gameplay,što se možda ne uzima pod pojam tehnika,pa se ispričavam.Htio sam reći da se itemi,questovi,likovi itd. lako mogu ubaciti u igru modovima,dok se neke druge stvari,npr. trovanje oružja,ne mogu napraviti modovima (bar ne lako).
Imaš mod i za trovanje oružja za Morrowind.
A imaš li mod za Oblivion koji dodaje cca 7 skillova? ;)

Rekao sam da je Oblivion zapravo bolji,jer kad ove igre ne bi imale questova,on bi bio bolji od Morrowinda.No,zbog toga jer dušu TES i RPG igara općenito čine questovi,priča i likovi,Morrowind je bolji od Obliviona.
Da je baba muško...

Zato mi je vanilla Morrowind bolji od vanilla Obliviona.E sad,Oblivion bi možda mogao biti bolji od Morrowinda ako dodamo neke modove,ali mislim da se oni ne računaju.
Nikada nisam igrao vanilla verzije tih igara pa o tome ne mogu raspravljati.
Po pitanju modova, Morrowind s modovima ima sve što i oblivion, pa i mnogo više, ali Oblivion s modovima nema sve što i Morrowind ;)

I općenito,zabavni su i Oblivion i Morrowind,no zbog veće dubine mi je Morrowind bolji.
PRAIS THE LAWD! :)

ZorgTheBorg
05-11-2007, 23:29
music (pomalo)...

:shock:
Pomalo?! ma wtf?
epski Jeremy Soule je napravio bolju muziku u Morrowindu nego u Oblivionu. U Morrowindu sam zapamtio sve one borbene mjuzike za razlike od Obliviona, gdje sam jedva upamtio onu naslovnu glazbu.
Ima i OB meni fantastičnu mjuzu pa zato morry zaslužuje epitet "pomalo"... na svojoj mjuzi.

@questovi... fukaš questove! MW je bolji i u ostalome!

Bartuc
06-11-2007, 00:01
e vis mogao bi :D
bad je sta se neznam orjentirat, neznam ni doc do preckog a u rudesu sam (to je jako blizu koliko znam) valjda na njihovom sajtu ima neka karta il nesto

Ajme, ovo tek sada vidim :kill:

Pa do Crovortexa imaš cca 15 minuta i to ako staneš negdje da popiješ pivu i pojedeš frtalj kruha sa 10 deka neke podriguše! Pa prečko ti je malte ne susjedni kvart -> Voltino (tu sam ja :P) ; RudešS; Vrbani ; Prečko!

Zbog Morrowinda se isplati iz Dubrave ić do Crovortexa :D

PS: Kad dojdeš u CroV. nemoj se preplašiti i misliti da si ušao u krivi dučan... Imaš jednu policu sa igrama, a pokraj toga se valjda kruh i pašteta prodaje :rotfl:

McPingvin_v2.0
06-11-2007, 00:04
PS: Kad dojdeš u CroV. nemoj se preplašiti i misliti da si ušao u krivi dučan... Imaš jednu policu sa igrama, a pokraj toga se valjda kruh i pašteta prodaje :rotfl:
Ma zbilja? :) (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=2021)

cropir
06-11-2007, 00:10
PS: Kad dojdeš u CroV. nemoj se preplašiti i misliti da si ušao u krivi dučan... Imaš jednu policu sa igrama, a pokraj toga se valjda kruh i pašteta prodaje :rotfl:
Ma zbilja? :) (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=2021)

lol, uistinu zabavna priča :D

@zorg: cuo sam na jutub morrin soundtrack, i naježio sam se kak je dobar...nije zbog igre, da ga na mtv cujem isto bi bilo.

Bartuc
06-11-2007, 00:14
@Pingvin, do jaja tema :D Ali dučan je fakat smjeh :rotfl:

Ja isto, kad sam došao prvi put u dučan, ostao sam zbunjen... kao -> kaj je sad ovo :o I onda skužim među silnim špecerajom da postoji par polica sa igrama... U tom trenutku nisam znao da li da plačem ili da umrem od smjeha!

Onak po imenu bi čovjek rekao da je to trgovina u kalibru Algoritma, ima zvjerski močno ime, a na kraju se čovjek iznenadi :D

cropir
06-11-2007, 10:29
aha, ja mislio da ima u zgradi jedna malo veca soba sa igrama a ostatak je špeceraj :)

ima bar kakva oznaka, kak ima "voce i povrce" "alkoholna pica" i to jel ima "interaktivna zabava" il nesto?

Mafioz0r
12-11-2007, 22:09
Morrowind tema 17 stranica, Oblivion 63. Makes me wanna cry. :cry:
Morrowind je bolji.

Arbiter of Change
12-11-2007, 22:40
Pa normalno kad 82% Oblivion teme otpada na žalopjevke nas koji patimo za Morrowindom i ne damo se prevariti moćima plastične grafike. :)

vex
13-11-2007, 21:11
oblivion, jer je zabavniji...

u morrowindu je sve nekako sivo i dosadno...

:pray:

Da_killah
13-11-2007, 21:23
oblivion, jer je zabavniji...

u morrowindu je sve nekako sivo i dosadno...

:pray:

say whaa?

Plexihack
14-11-2007, 14:35
Kažem vam,pola ljudi koji su ovdje postali misle da je Oblivion pravi RPG...i nisu igrali Morrowind,nego: ovo ima zakon grafiku pa je bolje od nečeg prastarog,nisam ja neki tamo debil da igram skoro 2D shit....

To su razmaženi noobovi koji misle da su gameri i neznaju šta znači prava igra...

Rang€r
18-11-2007, 13:03
meni se ni citati neda...

sta je da je, morrowind owna oblivion po detaljnosti, atmosfera je stvar ukusa i vjerujem da morrowind i uz tu shiny grafiku ne bi bi bolji....

ja i nevidim veliku razliku izmedu ob-a i mw-a jer ob vrtim na lowest of lowest i to jedva... tako da se to moze otpisati...
morrowind je dakle detaljniji ali uz moj ukus sve ostalo ide OB-u...

btw mw se takoder moze preci za nekih 10 min...

McPingvin_v2.0
18-11-2007, 13:07
može se prijeći za 7 i nešto. no to rade samo idioti i oni željni dokazivanja.

btw, u tih 7 minuta možeš prijeći samo main quest, a nakon toga i dalje imaš side questova čija duljina je i dalje veća od duljine svih questova u oblivionu.

SkunK
18-11-2007, 13:11
U takvim RPG-ima treba uzivat a ne idiotizirati se pa onda prelazit igru u nekim rokovima itd.

Rang€r
18-11-2007, 13:23
ma meni je najveci gust, kad imam slobodu i mogu raditi sta hocu, to imaju obadve igre stoga mi je super...

nevolim kad nesto MORAM, osim toga zanimljivih questova ima negdje podjednako, opet zavisi o ukusu, nekom je gust klat necromancere(jel iko naletio na lost boy cavern na 32 levelu :) ?) a nekome je biti mag i odgonetnuti kako se otvaraju vrata, netko opet voli pljackati i suljat se...

sve ti zavisi, meni je ipak OB drazi

Rang€r
18-11-2007, 13:32
nije...
znam da nije, meni je mw takoder super igra, ali meni opet OB ima ono nesto, vjerojatno zato jer sam njega prvog igro, dok si ti opet prvog odigro mw...

o ukusima se ne raspravlja

Windwalker
18-11-2007, 14:33
Oblivion je podbacio za Morrowindom, ali NIJE smeće.

Mafioz0r
18-11-2007, 14:41
Oblivion je prokleto dobra igra, ali MW će uvijek biti bolji. Da.

Plexihack
18-11-2007, 16:47
btw mw se takoder moze preci za nekih 10 min...

MW se ne može preći.Ako misliš pod dignuti lika i ubiti Dagoth Ur-a prelaskom igre ili završavanjem main questa,onda si u krivu.Poglej samo koliko ti na prvom zadatku treba da pronađeš kocku ako prvi put igraš.

Arbiter of Change
18-11-2007, 17:09
I još ako si pametan kao ja na 1. prelaženju pa zaboravljaš/ignoriraš ponijeti baklje u dungeonse.

Rang€r
18-11-2007, 17:09
isto tako se ni oblivion nemoze prjeci... tu je jedno sto vi okorjeli MW fanovi morate shvatiti, OBLIVION NIJE NASTAVAK MORROWINDA, on je nastavak Elder scrolls sage.
Ajde onda reci da igras bez fast travela i prvi put u onom ogromnom svijetu, reci kolko bi ti dugo trebalo???

Isto tako govorite kako je lagan nakraju isti kaze kako je isao traziti kako se rjesava quest... omg, pa vecina vasih primjedbi nije opravdana...
kazete grafika nije sve, e pa nije ni tezina sve...

a nitko ama bas nitko nije iskljucio fast travel i marker na kompasu, nitko nije metnuo tezinu na najteze, stoga sutite...

Arbiter of Change
18-11-2007, 17:13
a nitko ama bas nitko nije iskljucio fast travel i marker na kompasu, nitko nije metnuo tezinu na najteze, stoga sutite...
Ne shvaćaš da je po meni to bila osnovna pogreška već u startu?

Mafioz0r
18-11-2007, 17:27
I još ako si pametan kao ja na 1. prelaženju pa zaboravljaš/ignoriraš ponijeti baklje u dungeonse.Mi Khajiiti nemamo probleme s tim. :D
blablabla fast trvel i marker na kompasu blablabla.....Fast travel je još podnošljiv, ali marker na kompasu upropaštava quest. Barem meni. Glupo mi je odmah znati gdje je cilj questa, zabavnije je ići okolo, razgovarat s ljudima, tražit informacije...

Svinjoguz
18-11-2007, 17:35
onda napravite mod koji uklanja marker :D

revenion
18-11-2007, 18:35
trebao je ostati standardni Journal system...a ne neki prethistorijski "GPS" za noobove koji neznaju gdje je:Sjever,Jug,Istok,Zapad...

Plexihack
18-11-2007, 19:56
Oblivion je napravljen da se pređe,igra je orijentirana na jedan događaj,ti imaš misiju koju moraš ispunit...
U morrowindu ti si zatvorenik koji je pušten i dali su ti neke naredbe...sada radi šta hoćeš.Nitko ti ne govori šta moraš napraviti,možeš otići i ubiti Lord Viveca.

Nema tog fast travela koji je potpuno smeće.Više volim susreti bandita na putu,gledati dolinu punu bića otoka Vvanderfella i crveni mjesec iznad nje,nego koristiti neki fast travel koji je tu da bi se igra PREŠLA što prije.
Kompas je **** koji samo next-gen gaming noobovi koriste.
Bolje da su onda smjestili igru u budućnost di su svi ljudi i sve stvari čipirane i na GPS-u možeš vidjeti gdje se ko/šta nalazi.

McPingvin_v2.0
18-11-2007, 22:23
Ajde onda reci da igras bez fast travela i prvi put u onom ogromnom svijetu, reci kolko bi ti dugo trebalo???
malo, jer možeš cijelo vrijeme trčati.

Master_of_Soup
20-11-2007, 19:42
Morrowind jer ima onaj morrowindski ugođaj,

Oblivionu je priča u kiti i prejednostavan je (igra ga moja sestra od 8 godina).

Booby
20-11-2007, 19:59
...nemogu ništa reć jer nisam igrao Oblivion, ali mislim da ne postoji bolja igra od Morrowinda... Ta atmosfera, ta igrivost,... Evo sad ga planiram opet instalirat i odigrat po već neznam koji put. Već sam odigrao oko 5 puta i svaki puta otkrijem nešto novo.

Ako vam MW slučajno dosadi (što je IMO praktički nemoguće), jednostavno si instalirajte par modova, and that's it. Ali ako želite igrati "igre" u kojima vam točno piše kud treba ići i šta treba napraviti, samo izvolite.

Arbiter of Change
20-11-2007, 23:19
Da, a čitava divota je u tome da ljudi JOŠ rade modove za MW. :wink:

Plexihack
21-11-2007, 12:33
Da, a čitava divota je u tome da ljudi JOŠ rade modove za MW. :wink:

Nikad neće ni prestat...sada si svatko može priuštit MW GOTY i konfu za igranje,što se nebi moglo reći za oblivion (govorim o originalima)

cropir
21-11-2007, 12:55
ae... nemos kupit piratiju rama i graficke :D

Outmind
21-11-2007, 13:32
Kladim se da polovica ljudi koji su glasali za oblivion ili:

nije igrala morrowind
igrala ga je, ali tek nakon obliviona jer su čuli za mw upravo preko obliviona
morrowind nije igrala kad je izašao, nego sa odmakom od 3-4 godine.

Booby
21-11-2007, 15:09
Kladim se da polovica ljudi koji su glasali za oblivion ili:

nije igrala morrowind
igrala ga je, ali tek nakon obliviona jer su čuli za mw upravo preko obliviona
morrowind nije igrala kad je izašao, nego sa odmakom od 3-4 godine.

signed

Ps1ho
21-11-2007, 16:24
“Why do I close shut the jaws of Oblivion?”

~ Socrates on Oblivion

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))

cropir
21-11-2007, 21:03
Mehrunescape Fagon
Hermione Moron
(Quality) Assurance
Jesus
Boetox
Verminator
Chuck Norris
Periwinkle
Cubicle Vile
Molaggy Balls
Oscar Wilde
Malacathartic
Jabba the Hutt
Shoggoth
Buster Hymen

:D

Utoplytanian
21-11-2007, 21:14
Upon entering the land of Rebel Sport you are confronted by the mysterious Emporer, Urine Septic and his two reliable and trustworthy, yet comical, deceiving and unpunctual body guards, Johnny and Steve. Urine dies several minutes of gameplay later of a heart failure. You are then left with absolutely no clue on what the hell is going on and are expected to finish the game and wondering who will lead the starship Enterprise to seek out new life.

:rotfl: :pray:

shai_hulud
21-11-2007, 23:36
SDelusion Spells
-Faith: Drain Intelligence 50-60 pts on self for 120 years.
:rotfl:
uglavnom, igra zaslužuje stranicu+2 linka tih pizdarja.

nexus_666
08-12-2007, 10:38
igrao sam morrowind 2 sata i shvatio sam da ima bolju atmosferu,svijet mi je zanimljiviji,više skillova,ali borba...katastrofa.Možda zato što sam prije odigrao oblivion.

Samael
08-12-2007, 10:56
igrao sam morrowind 2 sata i shvatio sam da ima bolju atmosferu,svijet mi je zanimljiviji,više skillova,ali borba...katastrofa.Možda zato što sam prije odigrao oblivion.

A ja se kladim da ti je ta borba bila sa Cliff racerima, jel tako?
Jel da igraš malo dulje, osjetio bi žar borbe kad bi se našao u grobnici sa desetak Bonelordova i Skeleton Championa.
Nemoj odbaciti Morrowind radi borbe, jel je isti gušt pobijediti neprijatelja i lootati njegov uberz0r item u Morrowindu, kao i Oblivionu. U Oblivionu je samo razlika što neprijatelj izvodi čudne finese kad pada (ono, izvrće se i savija) a to je fizika...

The Great Duck
08-12-2007, 11:22
Morrowindov sustav borbe mi se čini zapravo boljim.Problem je što u MW-u skill lika utječe na šansu da pogodi protivnika oružjem,te se tako često desi da ako se borite s oružjem s kojim nemate visok skill,da promašite,no programeri nisu stavili animaciju za promašivanje,te tako i kad promašite izgleda kao daste pogodili protivnika,što zbunjuje mnoge nove igrače.

nexus_666
08-12-2007, 11:23
Nekako imam volju opet igrat morrowind.Sada ću baš probat igrat ga duže.Kad sam ga prvi puta zaigrao išao sam se boriti protiv stražara u nekom gradu,i brzo su me ubili pa me to jako živciralo i izbrisao sam igru.

SkunK
08-12-2007, 14:41
zato što nisu levelirani...ništa ne levelira s tobom...tako da ćeš se morati pomučiti ako si low level da ubiješ nešto...

A u Oblivionu je obratno? Tj. kad si ti lvl 5 recimo onda je vecina nepriatelja lvl 4-5-6 ?

Outmind
08-12-2007, 14:50
Nekako imam volju opet igrat morrowind.Sada ću baš probat igrat ga duže.Kad sam ga prvi puta zaigrao išao sam se boriti protiv stražara u nekom gradu,i brzo su me ubili pa me to jako živciralo i izbrisao sam igru.

Klasičn početnička greška. Nemoj ni pomišljat na nešto teže od onih štakora i crvića dok ne dođeš do lvl 3.

The Great Duck
08-12-2007, 14:57
Nekako imam volju opet igrat morrowind.Sada ću baš probat igrat ga duže.Kad sam ga prvi puta zaigrao išao sam se boriti protiv stražara u nekom gradu,i brzo su me ubili pa me to jako živciralo i izbrisao sam igru.

Klasičn početnička greška. Nemoj ni pomišljat na nešto teže od onih štakora i crvića dok ne dođeš do lvl 3.
Također,bilo bi dobro ne ulaziti u Daedric shrineove i baze Šeste Kuće,odnosno The Sixth Housea,kojee su pune crvenih svijeća.jer često sadržavaju gadne protivnike.

Outmind
08-12-2007, 15:15
Igru se najlakše započinje sa likom koji ima destruction kao jedan od main skillova. Odmah iz Seyda neena kreneš u balmoru i tamo se učlaniš u guild i napraviš si custom spell koji radi 20-20 cold ili fire dmg. Na početku ga možeš bacit 2-3 puta sa punom manom, ali to ubija svakog protivnika do lvl 5-6 kad već imaš i zlata i mane i svega drugoga.

Samael
09-12-2007, 22:45
Također,bilo bi dobro ne ulaziti u Daedric shrineove i baze Šeste Kuće,odnosno The Sixth Housea,kojee su pune crvenih svijeća.jer često sadržavaju gadne protivnike.

pa ofkors, ja sam do 10-20 levela izbjegavao Daedric i Dwemer ruins, te nekolicinu pećina, većinom sam obavljao freelance work (ubijanje lopova, par grobnica i rad po gradovima). Ako ste početnik, nemojte se približavati regiji Molag Mar ili bilogdje blizu Red Mountaina i corprusa te blighta, osim ako nemate životnu zalihu potiona.

Shadowww
17-12-2007, 22:16

Da_killah
17-12-2007, 22:30
nasreću ima ih samo par :D

Duh
17-12-2007, 22:39
pogledaj anketu :wink: .Al je i meni morra bolji

callista
17-12-2007, 22:55
jebes forum na kojem je ljudima bolji oblivion od morrowinda :scared: :thumbs1:S
:bravo:

Da_killah
18-12-2007, 00:05
pogledaj anketu :wink: .Al je i meni morra bolji

uf, anketa odpred 100 godina, sad bi bilo obrnuto...

Nodakim
20-12-2007, 19:22
meni je oblivion još uvijek bolji,ne znam zašto,ali nekak imaam veći gušt ga igrati nego morrowind...

shai_hulud
20-12-2007, 19:50
meni je oblivion još uvijek bolji,ne znam zašto,ali nekak imaam veći gušt ga igrati nego morrowind...
ovdje je, kolko vidiš ak čitaš, čitava stvar u immersionu.morrowind je imao lore koji je opravdavao sve sate utrošene na njega. oblivion je ko doom (pretjerujem, al čisto usporedbe radi).
napunio sam 90 sati obliviona, prema xfire-u (skužajte, do nedavno nisam imao hardware za nešto više osim probe).smatram, ako ga već ne volim, morao sam vidjet zašto ga ne volim.ispada ovako, morrowind me koštao i malo više nego je trebalo, al nije mi žao. oblivion ide mehanički kao tetris, jednom kad splasne vizualni wow i čoek se usredotoči na igru - ona je samo zabavna i to je to.
štajaznam, valjda ljudi koji igraju ovakvu vrstu igara vole imati razlog ili dva da je ona vrijedna pažnje u više pogleda, a ne samo zabavna.(komotno me ubrojite u takve)

Nodakim
20-12-2007, 19:57
neki se previše udube u igri zato ih u školi zovemo no liferi dajemo im weggie...

:)

shai_hulud
20-12-2007, 20:03
stvari se, ovaj, poprilično mijenjanju jednom kad izađeš iz nje.važno je procijeniti koje vrijednosti uzeti sa sobom, a koje ostaviti iza tih vrata.neke koje ti ostanu, vrijede i za ostala kulturološka područja, pa tako i za gaming.

bloodraven
09-01-2008, 19:01
usrano je na oblivionu kaj na 40 levelu mogu pobit sve strazare i sve sto se mice na toj igrici da me napadne odjednom :rambo:
:ekipa:

Fencing_LORD
09-01-2008, 19:20
Oblivion ima bolju grafiku i AI, ali nema onu dušu koju Morrowind ima. Neusporedivo...

Lord Myrkul
09-01-2008, 19:22
glupo je sta strazara ima beskonacno. ja san proba zauzet glavni grad ali samo dolaze na mene..

Rang€r
09-01-2008, 19:46
dobro gdje ste vi osvojili glavni grad nekog carstva sami?!

covjece sta je minus sto enmres sve strazare pobit :rotfl:

btw meni oblivion ima dusu... za razliku od morrowinda i da soundtrack je bolji na obu neg mwu :P

ChR0NoS
09-01-2008, 20:05
ti ofc znaš da je oblivion soundtrack jeftina kopija onog iz Morrowinda...poslušaj malo i usporedi...vidjet ćeš da je teški rip-off...
ovo je istina, primjetio sam prvi put kada sam poslušao i title soundtrack iz morrowinda mi naveliko owna onaj iz obliviona

The Great Duck
09-01-2008, 22:31
dobro gdje ste vi osvojili glavni grad nekog carstva sami?!

covjece sta je minus sto enmres sve strazare pobit :rotfl:

btw meni oblivion ima dusu... za razliku od morrowinda i da soundtrack je bolji na obu neg mwu :P

Vidiš,da Oblivion ima dušu,bio 100 puta bolji od MW-a,jer su mu tehnika i gameplay (osim onih skillova i vrsta oružja koje su izbacili) bolji.No Morrowindovi questovi su bolji,landscape je čudniji,i igra je unikatnija,za razliku od Obliviona koji pokušava kopirati LOTR i ima skroz normalan landscape.Oblivion je isto dobra igra,ali kao RPG je podbacio i zato smatram da su oni koji ga smatraju boljim od MW-a retarde i konzolaši kojima je glavno da igra ima super grafiku i puno borbe,a ostalo im je nepotrebno.
Molim te da mi navedeš razloge po kojima je Oblivion bolji od Morrowinda,odnosno Morrowind gori od Obliviona.

Fencing_LORD
09-01-2008, 22:35
ti ofc znaš da je oblivion soundtrack jeftina kopija onog iz Morrowinda...poslušaj malo i usporedi...vidjet ćeš da je teški rip-off...

yep, tak je. Oblivion title je malo žešći Morrowind title, ali Morrowindov je bolji.

ChR0NoS
09-01-2008, 23:20
Vidiš,da Oblivion ima dušu,bio 100 puta bolji od MW-a,jer su mu tehnika i gameplay (osim onih skillova i vrsta oružja koje su izbacili) bolji.No Morrowindovi questovi su bolji,landscape je čudniji,i igra je unikatnija,za razliku od Obliviona koji pokušava kopirati LOTR i ima skroz normalan landscape.Oblivion je isto dobra igra,ali kao RPG je podbacio i zato smatram da su oni koji ga smatraju boljim od MW-a retarde i konzolaši kojima je glavno da igra ima super grafiku i puno borbe,a ostalo im je nepotrebno.
Molim te da mi navedeš razloge po kojima je Oblivion bolji od Morrowinda,odnosno Morrowind gori od Obliviona.
vidiš, ja mislim da oblivion ima dušu, ne onako snažnu i bogatu dušu kao morrowind ali da ima dušu i da "duša" i atmosfera u oblivionu nisu razlog zašto je morra bolji, već su razlog brojni propusi i nelogičnosti, npr bugovi, leveling sistem, jednostavnost i slično

Lord Myrkul
10-01-2008, 11:28
dobro gdje ste vi osvojili glavni grad nekog carstva sami?!

covjece sta je minus sto enmres sve strazare pobit :rotfl:


u pravu si, bilo bi poprilicno glupo to napravit, ali proba san. :)

Fencing_LORD
10-01-2008, 13:01
[quote="Rang€r":2wj0nnm9]dobro gdje ste vi osvojili glavni grad nekog carstva sami?!

covjece sta je minus sto enmres sve strazare pobit :rotfl:


u pravu si, bilo bi poprilicno glupo to napravit, ali proba san. :)[/quote:2wj0nnm9]

ja sam isto probo, ludo je

Otišo sam U Vivec i tamo pobio sve Ordinatore(mrzim ih - "We're watching you scum") :twisted:

The Great Duck
10-01-2008, 15:14
Vidiš,da Oblivion ima dušu,bio 100 puta bolji od MW-a,jer su mu tehnika i gameplay (osim onih skillova i vrsta oružja koje su izbacili) bolji.No Morrowindovi questovi su bolji,landscape je čudniji,i igra je unikatnija,za razliku od Obliviona koji pokušava kopirati LOTR i ima skroz normalan landscape.Oblivion je isto dobra igra,ali kao RPG je podbacio i zato smatram da su oni koji ga smatraju boljim od MW-a retarde i konzolaši kojima je glavno da igra ima super grafiku i puno borbe,a ostalo im je nepotrebno.
Molim te da mi navedeš razloge po kojima je Oblivion bolji od Morrowinda,odnosno Morrowind gori od Obliviona.
vidiš, ja mislim da oblivion ima dušu, ne onako snažnu i bogatu dušu kao morrowind ali da ima dušu i da "duša" i atmosfera u oblivionu nisu razlog zašto je morra bolji, već su razlog brojni propusi i nelogičnosti, npr bugovi, leveling sistem, jednostavnost i slično

Morrowind ima one velike gljive,pepelne pustinje,dwemerske ruševine,Daedra shrinove,ljušturu divovskog raka koji služi kao manor district u Ald-Ruhnu,puramidaste Vivecove kantone...
S druge strane,Oblivion liči na Međuzemlje i srednjovjekovnu Europu.A po loreu treba imati džungle,prašume i močvare.
Istina je da Oblivion gorim čini i ono što si ti naveo,ali i priča je svedena na jednostavno dobro-zlo,i nije duboka poput one u Morrowindu.
Npr.Daedre su postali demoni,a ne nadnaravna bića s lošim i dobrim stranama kao u Morrowindu,a Imperiali i njihovo carstvo su postali skroz dobri i bez mana,i nisu uopće korumpirani poput onih u Morrowindu,osim jednog šefa straže u IC-u i jednog u Cheydiinhalu.
Također,u Morrowindu ne znaš odmah tko je dobar,a tko loš,dok ti u Oblivionu odmah pod nos guraju Mehrunesa Dagona i Mythic Dawn kao zlikovce.

Fencing_LORD
10-01-2008, 17:22
i na kraju obliviona dagona moraš ubiti ili te našuta ko budalu...nema žaljenja prema seljačini...meni je Dagotha bilo žao...više sam mrzio Tribunal nego njega...on je izdan, prevaren ali svejedno ti nudi da mu se pridružiš jer si mu bio prijatelj...a ovaj dagon samo stoji i šuta sve oko sebe...debil...

Da, Vivec, Sotha Sil i Almalexia. Najveći negativci Morrowinda.

The Great Duck
10-01-2008, 18:08
i na kraju obliviona dagona moraš ubiti ili te našuta ko budalu...nema žaljenja prema seljačini...meni je Dagotha bilo žao...više sam mrzio Tribunal nego njega...on je izdan, prevaren ali svejedno ti nudi da mu se pridružiš jer si mu bio prijatelj...a ovaj dagon samo stoji i šuta sve oko sebe...debil...

Ne ubiješ ga.Nijedan se Daedra zapravo ne može ubiti,pa ni Scampovi.

la50
10-01-2008, 23:11
nisam neki veliki fan oba nastavka,al ću reć oblivion

Arbiter of Change
11-01-2008, 00:47
watever...naglasak je bio na onome da je debilan kao finalni i najjači neprijatelj...
Generic bastard.

Void
19-05-2008, 11:50
bolji je MORROWIND!!!!!!!!!!! :pray:
oblivion je prelagan,prešo sam ga dvaput,drugi put je sve bilo dosadno jer sam prvim prolaskom većinu stvari otkrio,u svim gildama glavni,dok sam u morrowindu najmanje desetak puta pravio novog lika...
što se tiče igrivosti i duše igrice tu je oblivion bolji,ali kad je MW,a kad OB izašao...
u morrowindu je bolje što nema randomizacije..
tamo si čak i morao čitati one tekstove dok si razgovarao s likovima.
U oblivionu samo slijediš onaj kompas,nema više "go northeast to the neki rudnik.."

nepoznat netko
02-06-2008, 18:36
oblivion mi je bolji
u oblivionu su mi zanjimljiviji questovi, NPC-ovi, mjesta, ima bolju grafiku,...
oblivion je najbolja igra koju sam ikada igrao :pray: :pray:

Bara
03-06-2008, 12:40
Oblivion bolje questove,grafika,igrivost. Koliko bilo tko govorio, morrowind te uvlači više u svoj svijet taj nije zaigrao Oblivion. Oblivion je genijalan i ne može biti nadmašen a morrowind owna sve igre do obliviona totalno. Ja kažem onda, oblivion.

The Great Duck
12-06-2008, 13:17
Vi ste idioti i vidi se da ste vjerojatno igrali MW poslije OB-a.

Ps1ho
14-06-2008, 23:23
oblivion mi je bolji
u oblivionu su mi zanjimljiviji questovi, NPC-ovi, mjesta, ima bolju grafiku,...
oblivion je najbolja igra koju sam ikada igrao :pray: :pray:


Oblivion kao zasebna igra je poluproizvod koji kad je izasao nije bio ni na pola gotov...
Doduše sad sa gro modova da se fino igrati

no nema usporedbe s Morrowindom. Morrowind je objektivno savršena igra. Case Fucking Closed.

GaTa666
15-06-2008, 12:46
Evo tek sam se nedavno reg. na forum i kad sam vidio ovu temu i vidio da obl ima vise glasova stvarno sam se zacudio. Kako oblivion nekome moze bit bolji od Morrowinda to meni nikako nije jasno.

Oblivion sam presao za mjesec dana aktivnog igranja a morrowind znam i danas upalit pa malo zaigrat. Po meni je Morrowind savrsena igra.

Oblivion mi je: presaren, prelak, predjetinjast, previse pojednostavljen, premalo lorea i ono sto je najvaznije oblivion nema onakvu atmosferu kakvu je imao morrowind.

Eto, tolko od mene