PDA

Pogledaj cijelu verziju : Godsmack



Sickmanno1
03-04-2008, 14:36
Ime benda:

Godsmack

Clanovi benda:

S * Sully Erna - Lyrics, Guitar, and Percussion
* Robbie Merrill - Bass and backing vocals
* Tony Rombola - Guitar and backing vocals
* Shannon Larkin - Drums/Percussion



Najpoznatija pjesma:

Whatever, Voodoo, I Stand Alone, Keep Away, Bad Religion, The Enemy....

Najpoznatiji album:

Godsmack, Awake

Web stranica benda:

http://www.godsmack.com/

Nesto o bendu:

Band je nastao 1995 godine, a osnivac je Sully Erna (glavni pjevac). Prvi album zvao se All Wound Up, koji je kasnije promijenjen u Godsmack (1998 godine). Album je bio poprilicno uspijesan i i band je 2002 snimio drugi album Awake, kasnije su izdana jos 3 albuma: Faceless, The Other Side i IV.
Inace decki sviraju neku vrstu: Alternative metala/Hard Rocka/Grungea. Glavni uzori su im Alice in Chains, od kojih su navodno i pokupili ime za band..(Godsmack je ime pjesme od Alice in Chains).

Vasi dojmovi o bendu:

Meni predobar band. Jedan od rijetkih gdje dok ga pustim nepreskacem stvari jel su mi sve dobre...Godsmack album mi jednostavno rula....
Definitivno preporucujem svima :D

http://image.listen.com/img/356x237/5/9/6/0/620695_356x237.jpg

Kenyi
03-04-2008, 15:12
pa ono, bend je okej, i nist vise.Ne slusam ih, ali ih i ne mrzim, slusao sam neke pjesme i ono, moze se slusat ali nije bas za nekog idoliziranja.A i nisam neki fan takve muzike i mislim da je hard rock/grunge, vec davno prosao u 80', i 90'.Originalnost se trazi sada, ali jebga, meni je malo isfucan zvuk, jer se to vec culo milion puta.Ali kazem, nisu losi ali nisu ni za idoliziranja, bend ko bend.

Ware
03-04-2008, 20:17
Bend je jedan od boljih.

Kada sam čuo njihovu pjesmu u igrici Prince of Persia mislim da je bila I Stand Alone počeo sam ih slušat

Plexihack
03-04-2008, 20:28
Ok band,isto nisu nešto posebno,ali pjesma Vampires im je :bow ...
Pjesma je bolesno dobra za svirat kad se navije pojačalo ^^

Sickmanno1
03-04-2008, 20:53
PA dobro nisu niti budu postavili neke standarde, al ono meni se fakat svidaju...imaju mi jako dobre pjesme, od izvodenja do lyrica...

Maja
03-04-2008, 21:35
i stand alone je genijalna pjesma

Joco
03-04-2008, 22:24
Dobar bend...bubnjar im je lud :) a od pesama---->Re-Align (mrzeli su me zbog ove stvari,koliko sam smarao sa njom :D ),I Stand Alone,Releasing The Demons,Awake,Greed(pocetak mi je trenutno ringtone na mobitelu....RAAAAA :D ),Bad Religion i nekako najvise prirasla srcu Voodoo :)

Maloki
03-04-2008, 23:25
Sad slušam malo na youtubeu i ono, gg su, mogo bih si nabavit neke stvari^^

RIDER32
04-04-2008, 00:28
Odlican band.
cesto ih slusam
cuo sam za njih preko DISTURBEDa
cini se da su da 2 benda jako dobri (medusobno)

medusa
04-04-2008, 10:48
izvrstan bend, najbolje stvari su mi voodoo i bad religion

MILF hunter
04-04-2008, 18:10
Ima par zanimljivih stvari,ovo ostalo mi je dosadno i nemaštovito...bend koji će slušati osmaši :wink:

Sickmanno1
04-04-2008, 18:36
Ima par zanimljivih stvari,ovo ostalo mi je dosadno i nemaštovito...bend koji će slušati osmaši :wink:

kak volim ovakve izjave :D

thx uljepsao si mi dan...

MILF hunter
04-04-2008, 23:38
Np :wink: za koju godinu ćeš i ti prerasti to...

Sickmanno1
05-04-2008, 00:07
Np :wink: za koju godinu ćeš i ti prerasti to...

pa imam nemalo 23 godine i slusam ih recimo 5-6 godina tak da sumljam...

a dok usporedim ovo i ono sto si napisao za papa zohare, dodem do zakljucka da nemam sta raspravljati s tobom ^^

NHF, ofcorse...

MTF*
05-04-2008, 07:44
dobri su, najbolja stvar voodoo, vampires, time bomb i bad religion!
cesto ih poslusam, tj, par put tjedno sigurno! :D

MILF hunter
05-04-2008, 10:45
a dok usporedim ovo i ono sto si napisao za papa zohare, dodem do zakljucka da nemam sta raspravljati s tobom ^^

Naravno da nemaš,u krivu i točka. NHF,of corse.

Sickmanno1
05-04-2008, 14:18
a dok usporedim ovo i ono sto si napisao za papa zohare, dodem do zakljucka da nemam sta raspravljati s tobom ^^

Naravno da nemaš,u krivu i točka. NHF,of corse.

:wink:

Ogg The Dogg
05-04-2008, 16:40
dobar mi je godsmack. često ih slušam imaju zanimljivih pjesama. pogotvo im je dobar ona borba bubnjeva
MTXv8xPBGwwS:pray:

Lord Jambrek
06-04-2008, 02:07
Za one koji nisu znali, oni su radili soundtrack za Prince Of Persia: Warrior Within

RIDER32
06-04-2008, 02:23
Pise to vec.
Vec mi se 3 dana nemicu sa winampa.
Kad odsviraju svoje samo stisnem play i opet sve ispocetka.
:pray: su

nosferatu25
17-04-2008, 19:13
na youtube-u ima hiljadu video snimaka sa "i stand alone". ima jedan odličan sa temetikom filma "300"

olio
22-04-2008, 20:24
Ne znam,meni su nesto dosadni...sve je kao isfurano,vec vidjeno,nemaju neki svoj smek...
A ni vokal im nije nesto...
meni baš suprotno

Sickmanno1
22-04-2008, 21:53
Ne znam,meni su nesto dosadni...sve je kao isfurano,vec vidjeno,nemaju neki svoj smek...
A ni vokal im nije nesto...
meni baš suprotno

meni isto bash suprotno...vokal je prva liga...

nosferatu25
22-04-2008, 23:20
dečko ima strava glas

Duke of Earl
23-04-2008, 21:44
Taj bend je cista prosjecnost,gledajuci i objektivno i subjektivno, stvarno nista posebno.

Jerry
26-04-2008, 09:55
Taj bend je cista prosjecnost,gledajuci i objektivno i subjektivno, stvarno nista posebno.
hehe totalno se slazem s tobom,i onak,tip ima iritirajuci glas:(

HalF-DeaD
26-04-2008, 13:23
Danas sam nabavio soundtrack od warrior withina, vidio tko svira i našo njih. Super su mi, kul melodije i vokali. Na youtubu mi sviraju od jutra.

Sickmanno1
27-04-2008, 19:49
Taj bend je cista prosjecnost,gledajuci i objektivno i subjektivno, stvarno nista posebno.
hehe totalno se slazem s tobom,i onak,tip ima iritirajuci glas:(

nhf al puno bolji vokal od Halforda :yuck:

Jerry
27-04-2008, 20:03
Taj bend je cista prosjecnost,gledajuci i objektivno i subjektivno, stvarno nista posebno.
hehe totalno se slazem s tobom,i onak,tip ima iritirajuci glas:(

nhf al puno bolji vokal od Halforda :yuck:
joj sikmeno,a sta je metalica :P :boohoo:

Sickmanno1
27-04-2008, 22:41
joj sikmeno,a sta je metalica :P :boohoo:

Ne kuzim Đeri....kakve veze sad Metallica ima s tim <_<

@LL21

Why? Zato sto su JP postavili neke standarde...i zato sto je JP jedan od bandova koji su prakticki izmislili metal, i ja kao slusatelj takvog, ne smijem reci da vokal JP ima los glas, koje je moje misljenje, i na koje ja kao pojedinac imam pravo...?

To ti bezveze...cijenim JP, al nikad ih nisam volio...a to pak nemora znaciti da ja nemam pojma, vec da imam drugacije misnjenje...

A ustvari usporedivat JP i Godsmack je u najmanju ruku smijesno...i toga su svi svijesni.

Jerry
28-04-2008, 06:14
usporedjujes vokal halforda s vokalom godsmeka,koji je milju godina ispod...ni james nije predivan vokal ^^,pa ti si upravo usporedio vokal JP-a i vokal Godsmacka...
halford je kao i bruce (mejdeni) sam po sebi predobar vokal : )

Maloki
28-04-2008, 09:48
To, još jedna "ti nemaš pojma jer ne slušaš to i ne cijeniš to a zakon je" svađa! Idem po kokice!

Maloki
28-04-2008, 10:05
Sikmeno,ja ti ovo ne govorim da bi sad ispao faca jer slusam Prieste...Halford ima vjerovatno najbolji glas u metalu...da ti nebih sad tupio zasto je njegov glas tako dobar,poslusaj malo vise Sad Wings of Destiny ili Painkiller...ma uostalom,poslusaj malo vise sve od Judasa i shvatices zasto tako mislim.Niko nije rekao da nemas pojma,ti si jedna od rjetkih osoba sa kojom se slazem u vezi muzike...
Jerry,meni Hetfield ima odlican glas,mada ti nije toliko bitan glas kad se u pocetku muzika Metallice vise temeljila na svirci i poruci koju pjesma nosi...nisu oni kao sad LP pa da ne cujes gitaru od Chesterovog dranja...zato i nisam neki fan nu-metala...
Ali ukusi su ukusi...ja recimo volim Lemmija,Mastejna i Tankiana jer imaju specifican glas...u metalu nije bitan kvalitet vokala koliko je bitna muzika...
Meni su najgori vokali oni iz deatha,jer sve se to svodi na growl...osim melodeatha...
I nece ovdje biti svadje,nadam se...

Pročitaj to dvoje ponovno. Po meni recimo Matt Barlow ima najbolji glas, ali rijetki su ti koji će se složit samnom.

Jerry
28-04-2008, 11:57
To, još jedna "ti nemaš pojma jer ne slušaš to i ne cijeniš to a zakon je" svađa! Idem po kokice!
Ne kažem ja da Sickmeno nema pojma,nego uspoređuje vokala halforda i tog isusa iz godsmacka,što je smješno,zapravo,svako ima svoje mišljenje:/


Halford ima najbolji glas po vecini ljudi,a i po meni...i svako ima pravo da se ne slaze...slažem se s ovim,čak i od bruceovog:)

Sickmanno1
28-04-2008, 12:22
@Jerry

Ja stvarno nevidim gdje sam usporedio vokale Godsmacka i JP...ja sam samo rekao da mi je vokal Godsmacka bolji, nista drugo. Dok si ti na drugu ruku uletio sa Metallicom, sto i dalje nekuzim bash :D...al ajd recimo da sam skuzio da si htio reci da Jamesov glas suxxa, sto je malo bezveze, jer da je tako ne bi Metallica bila ono sto je...isto kao da sam ja izvalio da Halfordov glas suxxa, sto uopce nije istina...vec evo opet ponavljam da je meni glas bolji od Sullya...a ustvari glavni razlog zasto sam bash spomenuo Halforda je taj sto znam da ti obozavas JP, zato je isao smajl bljak :P

@LL21

Odmah za pocetak :D....kakva svada :D?

Vjeruj mi trudioooo sam se, al ono bash jakooo i nemogu jednostavno slusati JP, nepasu mi i tocka...poslusao sam albume samo iz postovanja prema njima i to je to. I ono zato sto je to kao lektira, poslusati JP, ustalom kao i recimo Sabbathe, Maidene, Slayer itd...koji mi svi pasu, osim eto JP, razlog fakat neznam :(, al necu slusati nesto sto mi nepase, i takoder necu zato pljuvati po necemu...A ovaj slazem se da vokal nije toliko bitan kao glazba, al opet sto posebniji to meni bolje...sad opet postoje posebni glasovi kao sto je onaj lik iz Blinda, Hansi mislim da se zove ili tako nekako, zbog kojeg nemrem ni glazbu slusati...koliko mi suxxa...

Jerry
28-04-2008, 12:34
fof,sam si me navuko kurvo :D
i da ovdje nema nikakve svadje,sam raspravljamo :D

edit:
pa ja nemogu cijeli deth metal slusat zbog sugavog glasa :|

The Jackal
18-06-2009, 15:03
Revajv ^^

Eto nakon par godina pauze od njih. Ponovno sam ih počeo slušat. Sve pjesme su mi genijalne.

Najbolji albumi su mi svi. Nekidan nabavio Changes Live DVD. Pregenijalan koncert. :pray:

Nedavno izdali novi singl Whiskey Hangover (xSPNbJS-ye4).

Cthulhu
18-06-2009, 15:09
Kul bend, album Awake je odličan, Self-Titled je malo lošiji, ali još uvijek sasvim solidan. Iz nekog razloga me podsjećaju na Metallicu, valjda zbog vokala.

Sickmanno1
23-06-2009, 12:25
lol...ovdje jos nisam volio Judase :D

Wishmaster
23-06-2009, 20:59
Malo slušam na jubitou Godsmack i zasad su odlični...
Inače se jako teško privikavam na slušanje nekog novog benda ali bi ovi mogli proći test.

wiseguy
24-06-2009, 09:15
poslušao sam neke pjesme,I stand alone je zakon,uglavnom prošli su test kod mene i vjerovatno ču ih početi slušati

Midwintertears
24-06-2009, 11:05
Dosta su dobri. Preporuke:

Re-Aling (YmvFzyksXo0&feature=related).
I Stand Alone (tczU6OWoUkI).
I Fucking Hate You (2jTfthnSx3w).
Straight Out Of Line (jwq7hNu4ou4).

Wishmaster
24-06-2009, 11:08
Nakon cjelovečernjeg preslušavanja onog dvd-a Changes na jubitou mogu samo reči da su izvrsni i svakako vrijedni pažnje...

Midwintertears
24-06-2009, 11:10
Ako vam se sviđaju nađite album Faceless. :D

The Jackal
24-06-2009, 15:15
I IV album je predobar od njih.

@Wiseguy..

Zarazio sam te s njima? :)

wiseguy
24-06-2009, 16:35
pa..moglo bi se reči,svakako su vrijedni pažnje i slušanja :D

Sickmanno1
24-06-2009, 16:59
Ma samo slusaj prvi njihov album. Najboljsi je xD

Toxic
25-06-2009, 00:57
Zbog svog odsustva sa foruma nazalost nisam mogao postati u ovoj temi prije :).
Godsmack mi je odlican, necu ulaziti u polemike o tome je li bolji od ovog ili onog benda ali meni je dovoljno samo da uzivam kada odem na "play" :).


Jedan od rijetkih gdje dok ga pustim nepreskacem stvari jel su mi sve dobre
-Slazem se u potpunosti, svaka pjesma mi legne "k'o samar budali" =).

Iako je tesko...izdvojio bih sljedece pjesme: Voodoo, Awake, Moon Baby, Shine Down, Keep away, Serenity, sa onog Acoustic albuma bih izdvojio pjesmu Voices...Jao, bolje da ne nastavljam XD...sve su mi odlicne.

Changes DVD mi je premocan takodjer, a posebno "Batalla De Los Tambores" ilitiga drum battle =]...
Eto ga, moj mali doprinos ovoj temi...

Eh da, hvala The Jackal-u za link na taj novi single, nisam cuo za njega prije :S

Midwintertears
25-06-2009, 06:17
Changes DVD mi je premocan takodjer, a posebno "Batalla De Los Tambores" ilitiga drum battle =]...

Baš permoćno, imam tu pjesmu ali je onako bolji ugođaj gledati DVD.
Btw, predobar avatar :D Hiro is my hero.

Toxic
25-06-2009, 16:24
Baš permoćno, imam tu pjesmu ali je onako bolji ugođaj gledati DVD.

Hehehehe, slazem se :)



Btw, predobar avatar :D Hiro is my hero.
Tenk ju, Hiro roka majku :)

Korpse
25-06-2009, 16:31
Sada sam poslušao nekoliko pjesama. Da neznam da je to Godsmack rekao bih da je Metallica.

Sickmanno1
03-07-2009, 19:54
Sada sam poslušao nekoliko pjesama. Da neznam da je to Godsmack rekao bih da je Metallica.

lol :D

Wishmaster
03-07-2009, 23:47
Meni Godsmack ima neki svoj specifični zvuk. Jednostavno je jako prepoznatljiv i ima neki uvrnuti ritam. Me likes.

Ogg The Dogg
13-07-2009, 14:15
eo mal osam cito sullyjevu biografiju na wikipediji.(taj čovjek meni djeluje poprilično mal) i tamo piše da je čovjek neki mozart novoga doba(samo malo manje popularan) i naravno ima dobar vokal.

Duke of Earl
13-07-2009, 15:27
eo mal osam cito sullyjevu biografiju na wikipediji. i tamo piše da je čovjek neki mozart novoga doba(samo malo manje popularan.
WTF jebote ? Tko se uopće usudio napravit takvu usporedbu, skoro su mi suze navrle na oči od gluposti te izjave :(

Za Godsmack sam se već izjasnio, oni su oličenje prosječnosti, a u nekim trenucima i jako loši (zapravo većinu vremena).

megalodon
13-07-2009, 15:30
Oni. Ne znaju napisati zanimljivu pjesmu. A vokal me tako iritira da je to strasno, zvuci kao redneck Hetfield :(
A za ovo poredjenje, samo lol.

Maloki
13-07-2009, 18:19
To je isto kao kad su Munkyja iz KoRna nazvali novim Hendrixom.

Sickmanno1
13-07-2009, 19:04
UUU kak volim dok profinjeni cool metalac koji slusa cool demo bandove "pljuje" po necemu jer nije dovoljno krieg....

Duke of Earl
13-07-2009, 19:07
UUU kak volim dok profinjeni cool metalac koji slusa cool demo bandove "pljuje" po necemu jer nije dovoljno krieg....
Daj sad fino pojasni to, ali doslovno sve jer sam ja vrlo zbunjen ostao. (pretpostavljam da se odnosi na 3 zadnja posta).

Sickmanno1
13-07-2009, 19:10
Nevidim nigdje da sam te prozvao...

To sto si se ti nasao u tom postu je tvoja krivica :P ^^

Duke of Earl
13-07-2009, 19:12
Nevidim nigdje da sam te prozvao...

Pa s obzirom da je moj post prvi koji je rekao nešto loše o njima na ovoj stranici, nekak mi je logično da sam i ja uključen :)

Sickmanno1
13-07-2009, 19:13
:D

megalodon
13-07-2009, 19:23
UUU kak volim dok profinjeni cool metalac koji slusa cool demo bandove "pljuje" po necemu jer nije dovoljno krieg....

Ako si mislio na mene, puno grijesis. Izuzetno mi puca kurac jel to mainstream ili ne ako valja, ovo ne valja i gotovo. Ne vidim zasto se tu mora potezat to sto je neko cuo vise muzike od tebe ili obrnuto.

Sickmanno1
13-07-2009, 19:30
Hehe...kao sto rekao nisam se na nikoga odnosi. Pojma nemam koliko vi znate o glazbi a koliko znate. Ali vec i ptice na grani znaju da svaka budala ima svoj glazbeni ukus i ta ista budala nevoli dok mu netko prica lose o bandu. Ok nesvida ti se band. Sad pitanje je da li bi mozda umro ili nesto drugo da nisi ostavio svoj jebeni post i to vise puta? Onak ima tema METAL, tamo se svadajte i pljujte po bandovima koje volite i koje nevolite, ali nemorat srat u temi koja je namjenjena fanovima tog banda...

megalodon
13-07-2009, 19:31
Ne, peder sam i mislim da je super pljuvat po necemu. Ne bih umro ali bi se osjecao sputano. Oprosti.

Sickmanno1
13-07-2009, 19:35
Oprosteno ti je...nakraju krajeva, nisi ti kriv ^^

Maloki
13-07-2009, 19:50
Hehe...kao sto rekao nisam se na nikoga odnosi. Pojma nemam koliko vi znate o glazbi a koliko znate. Ali vec i ptice na grani znaju da svaka budala ima svoj glazbeni ukus i ta ista budala nevoli dok mu netko prica lose o bandu. Ok nesvida ti se band. Sad pitanje je da li bi mozda umro ili nesto drugo da nisi ostavio svoj jebeni post i to vise puta? Onak ima tema METAL, tamo se svadajte i pljujte po bandovima koje volite i koje nevolite, ali nemorat srat u temi koja je namjenjena fanovima tog banda...
Mislim da smo Dino i ja samo komentirali tu izjavu koja je blago rečena glupa, to moraš i sam priznati :)
Dobro, ajde, Dino je još rekao i da su dosadni i ponekad loši, ali shvaćaš valjda na što mislim.

P.S. Jesi još u Albaniji? ^^

Cthulhu
13-07-2009, 19:55
Tema je namijenjena da svatko tko želi iznese svoje mišljenje o bendu. Ne vidim zašto bi trebalo biti zabranjeno reći da je bend loš ako je to nečije mišljenje.
Enivejz, o Godsmacku sam već rekao, jedan manje-više odličan album, jedan solidan, ostatak nisam slušao.

Sickmanno1
14-07-2009, 20:10
Cthulhu, hvala sto si mi objasnio zasto sam otvorio temu ^^

@Maloki

Jesam. Albanija rula...jebes hrvatsku...