PDA

Pogledaj cijelu verziju : Eutanazija



Lord Jambrek
02-04-2008, 14:51
Nisan nigdje vidio pravilo o eutanaziji tak da bi otvorio ovu temu.
Dakle je li po vašem mišljenju eutanazija etički moralno dijelo ili se držite onoga "svaka osoba ima pravo živjeti makar nemala ruku, nogu i ne može pričat ni jest"

Po meni bi se trebala odobrit eutanazija, ali samo u ekstremnim situacijama, tipa ako je osoba nepokretna totalno, piše prek aparata, ima konsante bolove i slično.

unknown
02-04-2008, 15:05
ako to osoba želi onda da

The Great Duck
02-04-2008, 15:09
Ne znam baš...teoretski,moguće je da se osoba eutanazira,sljedeći dan bude otkriven lijek za bolest od koje pati...s druge strane,nije etično ni ostaviti nekoga da užasno pati...ali ne znam što bih ja htio u takvoj situaciji...s ovog gledišta,rađe bih umirao polako u groznim bolovima nego vrlo brzo i bezbolno (ali sporo i bezbolno bi bilo idealno),ali nisam nikad imao neku tešku bolest i imao jake bolove...ali odlučio bih se za ne,iako vrlo blizu da,ali samo u ekstremnim slučajevima.

ZorgTheBorg
02-04-2008, 15:14
Ma ofc da je, nema apsolutno nikakvog razloga zašto ne.... život s vrlo teškim invaliditetom nije život, takvi ljudi su u prošlosti umirali, a danas ne žele živjeti. Dakle eutanazija je potrebna kako bi se nadomjestilo ono što je u prošlosti radila priroda.

vkgamer17
02-04-2008, 15:33
pa to je izbor te osobe,ničiji drugi.ja sam za... :ekipa:

cropir
02-04-2008, 15:34
ne ako osoba ne zeli, tj ako neda svoj pristanak, kao sta je Hitler radio. a ako shvati da je bolje da sada ode nego kasnije, u velikim bolovima, a bas mu se neda magnumom blastat na krevetu, neka ode na taj miran nacin-

W1k1n6
02-04-2008, 15:40
Ma ofc da je, nema apsolutno nikakvog razloga zašto ne.... život s vrlo teškim invaliditetom nije život, takvi ljudi su u prošlosti umirali, a danas ne žele živjeti. Dakle eutanazija je potrebna kako bi se nadomjestilo ono što je u prošlosti radila priroda.
Ti bi eutanazirao osobe s teškim invaliditetom? Krasno razmišljanje. Nadam se samo kako ćeš jednom u životu shvatiti koju glupost si rekao bez da se u takvoj situaciji nađeš sam ili netko iz tvoje obitelji.
Inače, prirodna selekcija se prije svega odnosi na životinje, ljudi su to davno prevazišli. Uz neke iznimke očito.

Ogg The Dogg
02-04-2008, 15:46
ne, ne treba ubijat ljude da im se "olakšaju patnje". to je totalna glupost. treba uvijek bit optimističan i nadat se boljem.

RIDER32
02-04-2008, 15:48
Ako crkva ne dopusta onda NE al u nezgodnim situacijama ... ajd dobro.

B4j4
02-04-2008, 16:38
Ako crkva ne dopusta onda NE al u nezgodnim situacijama ... ajd dobro.
mislis da su svi ljudi krscani ? :P

_ZlayA_
02-04-2008, 16:43
ja mislim da bi trebalo dopustiti to... mislim ono, rijesi covjeka muke... ako mu je sve u zivotu bilo tako boljescivo nek umre lagano... to bar ja mislim...

Gravestone_bluz
02-04-2008, 17:33
u situacijama kad se čovijek pretvori u biljku onda definitivno ali samo uža obitelj/skrbnici odlučuju, a u drugim slučajevima samo ako oni to žele

zoky
02-04-2008, 17:59
Slažem se da treba odobrit eutanazija! al samo u onim situacijama kad ta osoba stvarno više ništa ne može i već je s jednom nogom u grobu

Kenyi
02-04-2008, 18:05
samo uz odobrenje osobe.

Lord AngelRI
02-04-2008, 18:56
hm, pa treba odobrit naravno ako netko pati treba mu olakšat muke... pogotovo ona jedna gospođa iz francuske neznam u kakvom je stanju ali jako lošem cijelo lice joj je izobličeno i slijepa je i trpi užasne bolove mislim da je i u komu pala... i vlada joj nije odobrila časnu smrt.... loše jako loše i žalosno...

McPingvin_v2.0
02-04-2008, 19:33
Definitivno za euatanaziju... Ima podosta ljudi koji ostanu u vegetativnom stanju, oduzeti od glave nadolje... To više nije život. Kao i ljudi s neizlječivim bolestima koji trpe jake bolove (sve vrste karcinoma)... Ako mogu izbjeći bol pred kraj života, naravno da bi to želio.

Kron
02-04-2008, 19:55
naravno da sam za eutanaziju, ima ljudi koji trpe preteske bolove (nek cak i zbog njih uzimaju extasy da ih umanji) i naravno da im se treba omoguciti to napraviti. Kao npr ona zenska sto je imala rak na oku, pa se ubila. I na kraju krajeva, jos si i na teret rodbini i svima

medusa
02-04-2008, 20:22
samo uz odobrenje osobe.
signed

Lord AngelRI
02-04-2008, 20:40
pa normalno da osoba mora odobrit kakva druga eutanazija postoji?? valjda mislite da obitelj odluči umjesto te osobe, to onda ne ma to se riješi ko i sa darivanjem ograna potpiše se da ne želiš dat svoje organe a tu da želiš eutanaziju nedo bog u slučaju da je ozbiljno...

croat1gamer
03-04-2008, 11:11
po mojem misljenju bi se trebalo to davati ali samo u zbilja ekstremnim slucajevima i odobrenja osobe

btw. neki kinez imao tumor na licu i nije se htio eutanizirati i sada se oporavlja
http://dnevnik.hr/scena/zanimljivosti/t ... grama.html (http://dnevnik.hr/scena/zanimljivosti/tumor-tezak-15-kilograma.html)

Maloki
03-04-2008, 11:39
Pred negdje godinu dana je na forumu bila slična rasprava. Radilo se o nekom (bar mislim da je bilo tako) Talijanu koji je već par godina paraliziran (6-7 godina, nisam siguran) i jedva da i uspjeva pričati. Taj čovjek je tražio eutanaziju, no sud nije dao dopuštenje, te ga osudili na još muke.
Vjerujem kako bi se eutanazija trebala dopustiti, ali jedino uz pristanak osobe koja se nalazi u teškom stanju. Ja znam da ja ne bih htio živjeti 7 godina u krevetu,bez da mogu doslovno prstom mrdnuti.

croat1gamer
03-04-2008, 13:47
ja se trenutno dvoumim ako je netko u stanju "biljke" jer neznamo ako covjek zeli eutanaziju ili ne

btw. pogledajte south park epizodu 904
http://www.southparkstudios.com

W1k1n6
03-04-2008, 14:33
Postavlja se tu i jedno drugo pitanje u čitavoj priči. Tko će izvršiti eutanaziju? Liječnik? Netko od obitelji ili prijatelja? Bolnički krvnik? Tko će izdati nalog za to? Općinski sudac? Pacijent? Otac? Kćer ili sin?

croat1gamer
03-04-2008, 14:43
eutanaziju bi trebao lijecnik osim ako im netko ne zabrani
bolnicki krvnik zapravo moze i biti samo lijecnik
nalog bi trebao biti od nekog drzavnog tijela poput suda, ali ne opcinskog nego npr. zupanijskog

Sickmanno1
03-04-2008, 14:50
Postavlja se tu i jedno drugo pitanje u čitavoj priči. Tko će izvršiti eutanaziju? Liječnik? Netko od obitelji ili prijatelja? Bolnički krvnik? Tko će izdati nalog za to? Općinski sudac? Pacijent? Otac? Kćer ili sin?

Mislim da je najmanji problem tko ce izvrsiti eutanaziju...

Meni ne bi bio bad, zapravo osjecao bi se jako dobro znajuci da sam pomogao covjeku...

Moje misljenje je da to treba odluciti Pacijent, ako je u stanju, ako nije njegova obitelj...mislim koji k opcinski sud ima odredivati ocu li se ja ubiti ili ne...niti mi placa sprovod niti me on hranio niti se on brino o meni...

Fenrir
03-04-2008, 15:13
Ja samo znam da bi se ja definitivno ubio da sam nepokretan ili u velikim bolovima zbog neke neizlječive bolesti. Ionako ću umrijeti, koja je svrha u mučenju? I kad ne bi bio sam sposoban to obaviti, definitivno bi htio da mi obitelj skrati muke.

Maloki
03-04-2008, 15:24
Zato se uvede neko čudo koje moraš potpisat ako želiš eutanaziju u slučaju da dođeš u tako neko očajno stanje i nitko drugi ne može odlučit umjesto tebe dali će se vršiti eutanazija ili ne. Ako pristaneš i slučajno (ne daj Bože) dođeš u takvu situaciju, neka liječnik to i učini.

The Great Duck
03-04-2008, 16:09
Ako je netko gotovo potpuno paraliziran,to ne znači i da ne može ništa više raditi i da je osuđen na doživotno dosađivanje.

Lord AngelRI
03-04-2008, 20:53
ja se trenutno dvoumim ako je netko u stanju "biljke" jer neznamo ako covjek zeli eutanaziju ili ne

naravno da u takvim slučajevima treba malo razmislit, tj. kao što sam već prije reko to se da riješit da neznam ode kod bilježnika ili svog doktora i napiše izjavu šta želi u nedo bog takvom slučaju...

flander
03-04-2008, 23:10
Da, ali samo ako su ekstremne situacije

unknown
03-04-2008, 23:14
ma pajser i udri

prasinar
04-04-2008, 13:50
http://www.index.hr/vijesti/clanak/umrla-francuskinja-kojoj-je-rak-unakazio-lice/379068.aspx

Lord AngelRI
04-04-2008, 18:21
http://www.index.hr/vijesti/clanak/umrla-francuskinja-kojoj-je-rak-unakazio-lice/379068.aspx

da o toj sam gospođi pričao, eto to je slučaj koji su trebali odobrit al nisu...

prasinar
04-04-2008, 21:32
a dok sam videl sliku skoro sam opal sa stolice..

ZorgTheBorg
05-04-2008, 21:46
Ma ofc da je, nema apsolutno nikakvog razloga zašto ne.... život s vrlo teškim invaliditetom nije život, takvi ljudi su u prošlosti umirali, a danas ne žele živjeti. Dakle eutanazija je potrebna kako bi se nadomjestilo ono što je u prošlosti radila priroda.
Ti bi eutanazirao osobe s teškim invaliditetom? Krasno razmišljanje. Nadam se samo kako ćeš jednom u životu shvatiti koju glupost si rekao bez da se u takvoj situaciji nađeš sam ili netko iz tvoje obitelji.
Inače, prirodna selekcija se prije svega odnosi na životinje, ljudi su to davno prevazišli. Uz neke iznimke očito.
Već sam imao člana obitelji u stanju biljke. I VEOMA je teško gledati tu patnju. Baš patnju. Nemogućnost pokretanja tijela, govora, skoro pa ni disanja. Kad je član obitelji "napokon" umro, svi smo odahnuli... to je bio relief u neku ruku... jer pojmovi egzistencije nisu apsolutni, egzistencija ne može biti to... granica živog i neživog...

Neka ode duša u raj, a tijelo u grob, ne da bude razapeto na pola puta.

Lord AngelRI
06-04-2008, 16:25
^^ ja se s tobom slažem, jer to nije život već patnja te osobe i onih koji se moraju brinut za tu osobu... nažalost

K4ciga
15-04-2008, 19:01
Vatreni sam zagovornik eutanazije no samu u slučaju ; jakih bolova ili potpune paraliziranosti tijela ( za mene,od glave na dolje ). Jesu li potrebna objašnjenja? Ako nema nikakve nade da će pacijent preživjeti,čemu mučenje? Humanije je skratiti nekom muku. Smrti se ne bojim, ali duge i bolne smrti - da!

Matilda Mother
15-04-2008, 19:06
da, ako su terminalni pacijenti

Vukas15
15-04-2008, 20:09
ja kažem da ak osoba jako pati i ako žali umrjeti ja bi to dozvolio jer zašto ju mučuiti ako je u groznim bolovima, to je moje osobno mišljenje
a ako bi ja bio u strašnim bolovima te bio prikovan za krevet, i na aparatima ja mislim da bi se rađe odlučio za smrt, bolje umrjet nego trpit strašne bolove od kojih ćeš uskoro umrijet

ZorgTheBorg
16-04-2008, 13:39
Slažem se s vam gore... smrt nije ultimativni gubitak.

spidEY
01-05-2008, 20:07
viewtopic.php?f=82&t=23289 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=23289)

Sex-machine
01-05-2008, 20:28
ti si kreten stvarno. daj . tek sto sam doso, vec mi muka tebe

Lord AngelRI
01-05-2008, 21:11
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=23289

stvarno pretjeruješ...

Kenyi
01-05-2008, 21:47
ignorirajte :)

Babitz
01-05-2008, 23:42
podržavam eutanaziju samo ak osoba želi eutanaziju

Lord AngelRI
03-05-2008, 10:09
podržavam eutanaziju samo ak osoba želi eutanaziju

da ali također mora imati opravdan razlog...

TeraBajt
04-05-2008, 10:35
neg živi, makar bila budaletina prava, pa šta vi mislite zašto je jambrek još uvijek živ :P :D

Maja
04-05-2008, 13:31
podržavam eutanaziju samo ak osoba želi eutanaziju

da ali također mora imati opravdan razlog...

pa ono, ne mora. ako želi "okončati svoj boravak na ovome svijetu" ne mora imat neki razlog.

MoNDi
04-05-2008, 13:57
Lord Jambrek za milog boga, ajde promjeni pitanje da barem svatko zna sto mislis sa "eutanazijom"!!!! Ja procitala i odmah pomislila kako 78 posto ljudi misle da je ok poubijati hrpu zidova,retardiranih,homoseksualce itd. 1939-45-style. :o

Ja nisam za eutanaziju jer ako dopustimo drugima da narede doktorima svoje samoubojstvo, onda prekrsi granicu.
Drugo pitanje je tesko: sto s ljudima koji su vec preko pola godine u komi? To je stvarno tesko pitanje...

Maja
04-05-2008, 14:11
Lord Jambrek za milog boga, ajde promjeni pitanje da barem svatko zna sto mislis sa "eutanazijom"!!!! Ja procitala i odmah pomislila kako 78 posto ljudi misle da je ok poubijati hrpu zidova,retardiranih,homoseksualce itd. 1939-45-style. :o

Ja nisam za eutanaziju jer ako dopustimo drugima da narede doktorima svoje samoubojstvo, onda prekrsi granicu.
Drugo pitanje je tesko: sto s ljudima koji su vec preko pola godine u komi? To je stvarno tesko pitanje...
pa nek njihova obitelj odluči! nema smisla čekat 5 godina da se netko probudi iz kome. predugo. a možda se ni ne probudi. hmm... pretty fucked up... :?

TeraBajt
04-05-2008, 14:25
Lord Jambrek za milog boga, ajde promjeni pitanje da barem svatko zna sto mislis sa "eutanazijom"!!!! Ja procitala i odmah pomislila kako 78 posto ljudi misle da je ok poubijati hrpu zidova,retardiranih,homoseksualce itd. 1939-45-style. :o

Ja nisam za eutanaziju jer ako dopustimo drugima da narede doktorima svoje samoubojstvo, onda prekrsi granicu.
Drugo pitanje je tesko: sto s ljudima koji su vec preko pola godine u komi? To je stvarno tesko pitanje...
pa nek njihova obitelj odluči! nema smisla čekat 5 godina da se netko probudi iz kome. predugo. a možda se ni ne probudi. hmm... pretty fucked up... :?

pa mislim da tebi ne bi bilo svejedno otkopcat nekog tebi dragog iako je xy godina na aparatima :wink:

Maloki
04-05-2008, 14:43
Drugo pitanje je tesko: sto s ljudima koji su vec preko pola godine u komi? To je stvarno tesko pitanje...
Već sam rekao (bar mislim) - treba napravit neki dokument ili nešto što moraš potpisati u slučaju da želiš eutanaziju ako dođe do takve situacije, kao i u slučaju sa darivanjem organa.

Lord AngelRI
04-05-2008, 21:32
podržavam eutanaziju samo ak osoba želi eutanaziju

da ali također mora imati opravdan razlog...

pa ono, ne mora. ako želi "okončati svoj boravak na ovome svijetu" ne mora imat neki razlog.

e to ne podržavam...

Matilda Mother
05-05-2008, 09:19
uvijek postoji neki razlog..

ako je debilan onda je ta osoba debilna i svako razmišljanje o smrti debilno :D

The Boz
05-05-2008, 09:21
ako je debilan onda je ta osoba debilna i svako razmišljanje o smrti debilno :DAko je razlog debilan onda je ta osoba debilna i svakako zaslužuje smrt kako bi se stanje gena čovječanstva poboljšalo.

Matilda Mother
05-05-2008, 09:28
[quote="Matilda Mother":22hgwcnr]ako je debilan onda je ta osoba debilna i svako razmišljanje o smrti debilno :DAko je razlog debilan onda je ta osoba debilna i svakako zaslužuje smrt kako bi se stanje gena čovječanstva poboljšalo.[/quote:22hgwcnr]

ali ne eutanazijom onda^^

W1k1n6
05-05-2008, 23:24
Dakle ako netko želi umrijeti a ne želi si ili ne može sam oduzeti život zbog vjerskih, moralnih ili nekih trećih razloga, ima pravo naručiti svoje ubojstvo od druge osobe, posebice liječnika kojemu će to biti neki dopunski posao. Vrlo zanimljivi stavovi.

ZorgTheBorg
09-05-2008, 10:19
...utemeljeni na sasvim dobroj osnovi. Takav život je ravan neprekidnom sadističkom mučenju. Niti jedno biće ne zaslužuje snižavanje svog života na tako nizak nivo.

unknown
21-05-2008, 23:14
...utemeljeni na sasvim dobroj osnovi. Takav život je ravan neprekidnom sadističkom mučenju. Niti jedno biće ne zaslužuje snižavanje svog života na tako nizak nivo.


slažem se.... ljudi moraju umrjeti s nekom dostojnošću

medusa
22-05-2008, 09:38
Drugo pitanje je tesko: sto s ljudima koji su vec preko pola godine u komi? To je stvarno tesko pitanje...
Već sam rekao (bar mislim) - treba napravit neki dokument ili nešto što moraš potpisati u slučaju da želiš eutanaziju ako dođe do takve situacije, kao i u slučaju sa darivanjem organa.
a što ako osoba nije u stanju potpisati dokument?

Maloki
22-05-2008, 10:47
Il se ja nisam dobro izrazio, il me ti nisi dobro skužio, il oboje :)
Znači, napravio bi se dokument kojeg ti možeš potpisat kad si savršenog zdravlja ako želiš eutanaziju u slučaju da ti se desi nešto užasno strašno.

W33D RUNN
09-05-2012, 21:26
Il se ja nisam dobro izrazio, il me ti nisi dobro skužio, il oboje :)
Znači, napravio bi se dokument kojeg ti možeš potpisat kad si savršenog zdravlja ako želiš eutanaziju u slučaju da ti se desi nešto užasno strašno.

Naravno uz sve testove i mogućnost premišljanja kasnije.

Mirko L
09-05-2012, 22:41
Ako crkva ne dopusta onda NE al u nezgodnim situacijama ... ajd dobro.

Lord Ragnarok
09-05-2012, 23:24
Ako crkva ne dopusta onda NE al u nezgodnim situacijama ... ajd dobro.

Sonic_Moronic
10-05-2012, 14:08
FWISE FWOM YOUR GWAVE?

Inače da, odlična mi ideja ovo s dokumentom.
Dok osoba može pristati onda je svaka rasprava besmislena, svatko bi trebao imati pravo na smrt jednako kao pravo na život.
U slučaju da ne može, takve predostrožnosti bi bile idealne.

Lord Ragnarok
10-05-2012, 17:55
da

Maloki
11-05-2012, 00:10
Mi smo pred 4 godine vodili ozbiljne rasprave na ovom forumu.

Jebote.

McPingvin_v2.0
11-05-2012, 10:24
Je, ozbiljne.
"Ako Crkva kaže ne onda ne."

EnGuardian
13-05-2012, 18:12
u americi predsjednik odobrava da li osoba koja je nepokretna i skoro pa zivi les odlucuje o eutanaziji