PDA

Pogledaj cijelu verziju : Manjak originalnosti...



Gothmog
14-04-2006, 17:28
Elem, ovako...
Mene zanima da li mislite (kao i ja), da su igre nekada bile vise originalnije?

Ako se slazete sa mnom, mogli bi dat i ime igre,koja vas se je bila dojmila kao najoriginalnija i zasto...

Evo,meni je to bila Quarantine iz '94/'95...prica,setting,spajanje zanrova,te citav grad za vozit su bili presudni u mojoj odluci...

Babitz
14-04-2006, 17:48
naravno da igre više nisu nimalo originalne, al ima iznimaka :pray:
hl2, mack ecko...
ne znam koja novija
hm... kotor serijal
ne znam spada li deus ex u novije budući da je 6 godina star

'L$d'
14-04-2006, 18:27
Da, danas je sve više futurističkih tycoon igara koje su smještene negdje oko 2010 - 20030 u kojima upravljate ostacima Zemlje , sve je više igara tipa Ogame , nema više originalnih pucačina ni strategija... Dobre vijesti stižu iz industrija avanturističkih igara, te bi ove godine i početkom 2007. trebalo izaći nekoliko avantura.

dugi
14-04-2006, 18:45
Kome se svidjaju igre iz 94/95 neka igra igre iz 94/95 i uziva u njihovoj originalnosti :wink:

Prince-Artas
14-04-2006, 19:12
Kome se svidjaju igre iz 94/95 neka igra igre iz 94/95 i uziva u njihovoj originalnosti :wink:

:pray: :pray:

Neven <R>
14-04-2006, 19:14
Kome se svidjaju igre iz 94/95 neka igra igre iz 94/95 i uziva u njihovoj originalnosti :wink:
Pa da očito da je nekome dovoljno da im davaju samo više krvi, i ljepše grafičke efekte ;)

dugi
14-04-2006, 19:25
Neven <R> da ti nisi kompic od zoran123456 :)

Rocchiro
14-04-2006, 19:26
naravno da su danas igre manje originalne od starijih,ali to je iz tog razloga sto se gaming industrija razvila i postala velika sila s puno kapitala,dok do prije oko 13 godina bolel je vas qurac za lovu pa ste mogli eksperimentirati.danas jednostavno developeri ne zele riskirati

DrunkyDuck
14-04-2006, 21:13
^ Eto ti odgovora. Igre vec skoro izgledaju ko' filmovi i koriste render metode koji su se do nedavno upotrebljavali samo u alatima poput 3DMax-a, a AI NPC-eva se nije pomaknuo vec godinama, cast rijetkim iznimkama (ne, ne mislim na FarCry niti na F.E.A.R. :D ).

Wizard
14-04-2006, 21:19
Psyhonauts, najorginalnija igra koju sam ja ikad igra :pray:

Barathrum
15-04-2006, 14:11
Elem, ovako...
Mene zanima da li mislite (kao i ja), da su igre nekada bile vise originalnije?

Ako se slazete sa mnom, mogli bi dat i ime igre,koja vas se je bila dojmila kao najoriginalnija i zasto...

Evo,meni je to bila Quarantine iz '94/'95...prica,setting,spajanje zanrova,te citav grad za vozit su bili presudni u mojoj odluci...

wolf 3d - stvoren novi zanr, zanimljivost:pa u igri su ubacene okultne stvari kojima su se nacisti bavili a jako malo se o njima prica kroz povijest te su okrenute prema tome da su nacisti uspjeli u "prizivanju demona i povratka mrtvih natrag u zivot".

Blood - u igre ste i krvnik i niste to. vrijeme je d anaprave i neki dobar film na temelju te igre. al stvarno mora bit dobro a ne nest akcijskog elementa kao glupi resident evil 1 i 2 filmovi.

Quake - napokon da se vise ne bore kibernetička bića i ljudi na zemlji i da su svemu krivi ljudi. malo inovativnosti uljepsalo je svijet. zivio quake.

Resident Evil - prosirenje Romerovih prica i filmova o zombijima. Dobar uvod sve savrseno, zivio Romero i Capcom koji je vjerno uspio obradit njegove filmske price i nadogradit ih svojim detaljima.

i naravno...zivio Black metal koji je isto originalan, bez obzira sto je to smjer glazbe :pray:

Barathrum
15-04-2006, 14:15
naravno da igre više nisu nimalo originalne, al ima iznimaka :pray:
hl2, mack ecko...
ne znam koja novija
hm... kotor serijal
ne znam spada li deus ex u novije budući da je 6 godina star

pa hl2 ok jest origigi...

kotor bas i nije posto je prica tipa aka film, tojest uzeto je vec od neceg postojeceg, znaci kotor nema teorije da bude originalan cim se sve crpi iz filma i slicnog. recimo likovi, dio price i slicno.

deus ex :pray:

svi naslovi koji su napravljeni samo iz maste, niceg drugog vec ciste maste su origigi. ono sto se radi na temelju romana, filmova i slicnog nije origigi vec samo prosirenje na nove tehnološke grane u nekom drugom obliku.
nist posebno. :o

hacker
15-04-2006, 21:29
meni je najorginalnija igra red alert :pray: :pray: :pray:

Neven <R>
16-04-2006, 10:34
Teško da nastavak (duhovni :P) neke igre može biti originalan ;)
Prije bi onda bio Dune 2, prvi RTS...

Luka
16-04-2006, 21:51
Elem, ovako...
Mene zanima da li mislite (kao i ja), da su igre nekada bile vise originalnije?

Ako se slazete sa mnom, mogli bi dat i ime igre,koja vas se je bila dojmila kao najoriginalnija i zasto...

Evo,meni je to bila Quarantine iz '94/'95...prica,setting,spajanje zanrova,te citav grad za vozit su bili presudni u mojoj odluci...

slažem se s tobom ali nemam neku posebnu igru. Cijeloukupna originalnost je po meni pala, ne u jednoj nego u svim igrama.

Frky
17-04-2006, 10:04
Blood - u igre ste i krvnik i niste to. vrijeme je d anaprave i neki dobar film na temelju te igre. al stvarno mora bit dobro a ne nest akcijskog elementa kao glupi resident evil 1 i 2 filmovi.


Pa izasa je film ! Smece neko al' jbga ko je ocekiva dobar film od Uwe Boll-a ? :cry:

unknown
17-04-2006, 12:14
pa naravno da su bile tada originalne kada su bile prve aj ti danas nešto originalno smisli kada su sve teme već iskorištene

dabl eM
17-04-2006, 12:20
NEVERHOODSJENAAAJORGINAJNIJANIGRAOD SVIJU

Wizard
17-04-2006, 12:21
Meni je najorginalnija igra koju sam ikad igrao nova igra, izaslaprosle godine, Psychonauts se zove, igra je stvarno orginalna i zabavna, predobra, bila je recenzija u PCPlay-u

Ps1ho
17-04-2006, 12:23
deus ex, system shock , h-l, elder scrolls

hacker
17-04-2006, 12:40
Meni je najorginalnija igra koju sam ikad igrao nova igra, izaslaprosle godine, Psychonauts se zove, igra je stvarno orginalna i zabavna, predobra, bila je recenzija u PCPlay-u
znam tu igru :pray: to je nekakva arkada ili slicno

Wizard
17-04-2006, 12:50
Meni je najorginalnija igra koju sam ikad igrao nova igra, izaslaprosle godine, Psychonauts se zove, igra je stvarno orginalna i zabavna, predobra, bila je recenzija u PCPlay-u
znam tu igru :pray: to je nekakva arkada ili slicnoSda izgleda djecije, ali kad se malo uvuces shvatis kako je dobra :pray:

Gothmog
18-04-2006, 09:09
Ajd,vidim da ima nesto istomisljenika,nisam ni ocekivao da ce se svi slagati sa mnom...isto tako,vidim da su neki nasli originalnosti u novijim igrama, na koje sam u potpunosti zaboravio :pray: ...netko je i rekao da su se sve teme istrosile,tu se djelomicno slazem,jer vjerujem da jos uvijek postoji neka gljiva,koja moze napravit nesto originalno...ima osoba koje placaju za to, vjerovao ili ne...

Sa hanzaplastom (hehe,kakav nick) se u potpunosti slazem :pray: , i vjerujem da je to u biti, najveci razlog zbog manjka originalnosti u igrama...

Shadowhell
18-04-2006, 09:37
E pa meni je najoriginalniji Half-Life ( jedinica, da )
U vrijeme kad se pojavio, nije bilo ništa slično tome...čak i danas mi je igra prejebena..

Babitz
18-04-2006, 09:54
Project Snowblind je dobar

W3DR4N
18-04-2006, 11:40
EA od Maxisa i Wrighta očekuje milijunske zarade, a on se zabavlja i radi Spore. I šta će svi dobiti. Wright će dobiti nove pohvale jer se jedini usudi eksperimentirati, EA će dobiti novi multimilijunski naslov, a igrači će dobiti kvalitetnu i orginalnu igru. Ima orginalnosti, ali jednostavnije je reciklirati ideje znajući da to ljudi naveliko puše.

Barathrum
18-04-2006, 17:56
pa naravno da su bile tada originalne kada su bile prve aj ti danas nešto originalno smisli kada su sve teme već iskorištene

recimo ona avantura Metronome il kak se vec zove, citah u pc playu (sad bila recenzija ili najava ne sjecam se).

itekako inovativno i zanimljivo.
morat ce se isprobat
:o

Gothmog
18-04-2006, 20:01
pa naravno da su bile tada originalne kada su bile prve aj ti danas nešto originalno smisli kada su sve teme već iskorištene

recimo ona avantura Metronome il kak se vec zove, citah u pc playu (sad bila recenzija ili najava ne sjecam se).

itekako inovativno i zanimljivo.
morat ce se isprobat
:o

cek,cek...jel to ona,gdje se sve igra pomocu zvukova? Da, to bi vrijedilo isprobat...

Fencing_LORD
18-04-2006, 20:06
Pa, ne znam. Možda Morrowind, Sid Meier's Pirates, KOTOR(iako je to , na neki način, SW kopija Neverwinter Nightsa)NWN(jako,jako,jako dobra igra) i naravno, Black & White[originalniju igru(od onih koje sam igro) nisam vidio].

L3VI4TH
19-04-2006, 12:38
Mislim da su prve igre bile originalnije od nekih danas iz razloga sto su imali toliko ne iskoristenih prica,dok je danas vecina videna.

Drugo,to su bile prve igre i uopce nam nije bila bitna grafika i nismo toliko gnjavili oko pojedinosti,no mislim da se danas radi puno glupih igrica kao i puno glupih filmova koji se stvaraju na brzinu...

Gothmog
21-04-2006, 10:08
Mislim da su prve igre bile originalnije od nekih danas iz razloga sto su imali toliko ne iskoristenih prica,dok je danas vecina videna.

Drugo,to su bile prve igre i uopce nam nije bila bitna grafika i nismo toliko gnjavili oko pojedinosti,no mislim da se danas radi puno glupih igrica kao i puno glupih filmova koji se stvaraju na brzinu...

Na zalost, to je tuzna istina, sve se sklepa na brzaka pa dobijes ku*ac... :boohoo:

E,al' vidis, kao sto je i gore navedeno, ipak ima iznimaka i u novije doba, sto se tice originalnosti...ne mnogo, ali ipak ima...

Sonic_Moronic
21-04-2006, 10:20
Pa, prije su igre bile originalnije, to sigurno...(Psychonauts kao iznimka) Evo jedna od originalnijih meni je Aiken's Artifact. Super spoj avanture, RPG-a i 3d akcije :) A i NOLF 2 je imao neke super oriđiđi stvari :wink:
Meni su ove 2 igre koje sam naveo najbolje, pogotovo NOLF 2 to je N-E-N-A-D-J-E-B-I-V-O !!!!

Aiken's Artifact je malo pretežak za moj ukus ali svejedno igra RULA!

MacGyver
21-04-2006, 10:22
Danas je sve hollywood, pa su tako i igre visokobužetni hollywoodski spektakli, kao Quake 4, Fear, Half life 2 i sl. Profesionalno odrađeno i
grafički impresivno, ali bez "duše", što bi se reklo. Kao i nadolazeći Crysis, svi pričaju kako će super izgledati, ali nitko ne kaže "ljudi, čujte kakvu
radnju ćemo vam dati u ovoj igri, past ćete na dupe". No, nisam siguran da je ikoga od nas to i briga. Svi volimo lijepe slikice

Sonic_Moronic
21-04-2006, 10:27
Meni grafika nije važna, zato što ja obožavam dobru priču. Nisam jedan od onih gejmera (ko moji bratiću) koji ne gledaju ni jedan cut-scene i na svaki razgovor pritišću ESC (ako ne moš prekinit razgovot onda uopće ne slušaju :roll: ) Priča je meni jedan od glavnih aspekata

Gothmog
22-04-2006, 10:20
Meni grafika nije važna, zato što ja obožavam dobru priču. Nisam jedan od onih gejmera (ko moji bratiću) koji ne gledaju ni jedan cut-scene i na svaki razgovor pritišću ESC (ako ne moš prekinit razgovot onda uopće ne slušaju :roll: ) Priča je meni jedan od glavnih aspekata

...ti i ja smo jedni od rijetkih...znam lika,koji prezire morrowind zato jer mu je previse...pazi sad----SIV!!! hahaha...smeta mu,jer ne podnosi sivi krajolik! kakva gljiva...

...imam ja jos tih primjera,no necu sad o tome...

hacker
22-04-2006, 11:38
Meni grafika nije važna, zato što ja obožavam dobru priču. Nisam jedan od onih gejmera (ko moji bratiću) koji ne gledaju ni jedan cut-scene i na svaki razgovor pritišću ESC (ako ne moš prekinit razgovot onda uopće ne slušaju :roll: ) Priča je meni jedan od glavnih aspekata

...ti i ja smo jedni od rijetkih...znam lika,koji prezire morrowind zato jer mu je previse...pazi sad----SIV!!! hahaha...smeta mu,jer ne podnosi sivi krajolik! kakva gljiva...

...imam ja jos tih primjera,no necu sad o tome...
lol :rotfl: imam ja frenda koji nece igrati KOTOR ili slicne igre zbog toga sto ima previse razgovora. :rotfl: :rotfl:
imam jos jednog frenda koji je prezaluđen pricama.Nece igrati CS zato sto mu nema nikakve price :rotfl:

Sonic_Moronic
23-04-2006, 14:12
Meni grafika nije važna, zato što ja obožavam dobru priču. Nisam jedan od onih gejmera (ko moji bratiću) koji ne gledaju ni jedan cut-scene i na svaki razgovor pritišću ESC (ako ne moš prekinit razgovot onda uopće ne slušaju :roll: ) Priča je meni jedan od glavnih aspekata

...ti i ja smo jedni od rijetkih...znam lika,koji prezire morrowind zato jer mu je previse...pazi sad----SIV!!! hahaha...smeta mu,jer ne podnosi sivi krajolik! kakva gljiva...

...imam ja jos tih primjera,no necu sad o tome...
lol :rotfl: imam ja frenda koji nece igrati KOTOR ili slicne igre zbog toga sto ima previse razgovora. :rotfl: :rotfl:
imam jos jednog frenda koji je prezaluđen pricama.Nece igrati CS zato sto mu nema nikakve price :rotfl:


A kaku pće priču u Multiplay FPS-u ? Evo priče: Našla se hrpa frajera koja se oću ubijat, i bog im dao moć da ožive nakon svake runde :rotfl:

Om3G@
23-04-2006, 15:38
Danas gotovo ne mogu biti originalne, ali mogu biti vrhunske!
Treba pokopati proslost jer je ona odigrala svoju vaznost. Ne treba se pozivati na nostalgiju... npr. neki igraci govore kako je prijasnji prva igra iz nekog serijala najbolja i najigrivija (npr. serijal Doom, H-L, AoE,...), ali to jednostavno nije istina. Istina je da kad ste igrali te prve igre bili ste mladji, a igre jadne te se kakva dobra igra odmah udomacila u vasim mislima. Osim toga, kad netko kaze da mu je kampanja u AoE2 zanimljivija nego u AoE3 -- to je sranje. Cinjenica je da kad ste igrali AoE2 bili jedva jedveni gamer i da je tada vase iskustvo bilo maleno kao sada WTC. A osim toga, u razmaku izmedju AoE2 i AoE3 je proslo toliko vremena i toliko je igara toga zanra izaslo da ste imali vremena zasititi se RTS-a za sva vremena, a tu se kao jos dodatni faktor ukljucuje i bitniji razvoj MP-a. I takvi vi sada, istroseni, pisete o novim naslovima i slazete nostalgicne kritike na temelju onoga za sto biste polozili zivot - vratiti se u dane kada ste igrali sa vecim entuzijazmom nego danas! Ljudi zivot ide dalje, a usput je i lijep - - treba zivjeti u sadasnjosti i prestati cmizdriti...

Sonic_Moronic
23-04-2006, 19:34
Danas gotovo ne mogu biti originalne, ali mogu biti vrhunske!
Treba pokopati proslost jer je ona odigrala svoju vaznost. Ne treba se pozivati na nostalgiju... npr. neki igraci govore kako je prijasnji prva igra iz nekog serijala najbolja i najigrivija (npr. serijal Doom, H-L, AoE,...), ali to jednostavno nije istina. Istina je da kad ste igrali te prve igre bili ste mladji, a igre jadne te se kakva dobra igra odmah udomacila u vasim mislima. Osim toga, kad netko kaze da mu je kampanja u AoE2 zanimljivija nego u AoE3 -- to je sranje. Cinjenica je da kad ste igrali AoE2 bili jedva jedveni gamer i da je tada vase iskustvo bilo maleno kao sada WTC. A osim toga, u razmaku izmedju AoE2 i AoE3 je proslo toliko vremena i toliko je igara toga zanra izaslo da ste imali vremena zasititi se RTS-a za sva vremena, a tu se kao jos dodatni faktor ukljucuje i bitniji razvoj MP-a. I takvi vi sada, istroseni, pisete o novim naslovima i slazete nostalgicne kritike na temelju onoga za sto biste polozili zivot - vratiti se u dane kada ste igrali sa vecim entuzijazmom nego danas! Ljudi zivot ide dalje, a usput je i lijep - - treba zivjeti u sadasnjosti i prestati cmizdriti...


He got the point :pray:

hacker
23-04-2006, 19:42
Danas gotovo ne mogu biti originalne, ali mogu biti vrhunske!
Treba pokopati proslost jer je ona odigrala svoju vaznost. Ne treba se pozivati na nostalgiju... npr. neki igraci govore kako je prijasnji prva igra iz nekog serijala najbolja i najigrivija (npr. serijal Doom, H-L, AoE,...), ali to jednostavno nije istina. Istina je da kad ste igrali te prve igre bili ste mladji, a igre jadne te se kakva dobra igra odmah udomacila u vasim mislima. Osim toga, kad netko kaze da mu je kampanja u AoE2 zanimljivija nego u AoE3 -- to je sranje. Cinjenica je da kad ste igrali AoE2 bili jedva jedveni gamer i da je tada vase iskustvo bilo maleno kao sada WTC. A osim toga, u razmaku izmedju AoE2 i AoE3 je proslo toliko vremena i toliko je igara toga zanra izaslo da ste imali vremena zasititi se RTS-a za sva vremena, a tu se kao jos dodatni faktor ukljucuje i bitniji razvoj MP-a. I takvi vi sada, istroseni, pisete o novim naslovima i slazete nostalgicne kritike na temelju onoga za sto biste polozili zivot - vratiti se u dane kada ste igrali sa vecim entuzijazmom nego danas! Ljudi zivot ide dalje, a usput je i lijep - - treba zivjeti u sadasnjosti i prestati cmizdriti...
:cry: :cry: :cry: