PDA

Pogledaj cijelu verziju : C# - problem s listom



DragonSoul
30-03-2008, 11:23
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;

namespace Nik_i_Nak_Epizoda_1
{
class InventoryClass
{
public List<string> Inventory = new List<string>();

public static void AddToInventory(string ItemToAdd)
{
Inventory.Add(ItemToAdd);
Console.WriteLine("{0} je dodan u Inventory", ItemToAdd);
}

}
}

Imam ovaj kod. Želim napraviti inventory. Inventory bi trebao biti lista, a metode InventoryClass klase bi trebale manipulirati tim inventoriem(listom). Ali meni ovaj kod ne radi. Što trebam napraviti?

Luka
30-03-2008, 11:36
koji dio ne radi ?

koje greške se ispisuju ?

DragonSoul
30-03-2008, 11:45
An object reference is required for the nonstatic field, method, or property 'Nik_i_Nak_Epizoda_1.InventoryClass.AddToInventory (System.Collections.Generic.List<string>, string)'

Luka
30-03-2008, 11:51
lista mora biti static

DragonSoul
30-03-2008, 12:35
Hvala, radi kao podmazano :D

Burek_fr0m_SPACE
30-03-2008, 16:21
Hvala, radi kao podmazano :D
Jep... vodi računa o tome šta ti treba biti statično a šta ne, razmisli malo unaprijed o instancama klase, tj. da li će nešto imati više instanci ili će biti zajedničko i uvijek prisutno. I, naravno, nemoj onako kombinovati statične i dinamične objekte =)

DragonSoul
30-03-2008, 16:32
Hoću hoću, ovo je bila samo proba da vidim dali C# zadovoljava ono što meni treba, a to je jednostavan inventory sistem. Sad vidim da ću u C#u neke stvari moći lakše riješiti, a ako budem uspješan u C#u, sljedeći cilj mi je XNA :D

Burek_fr0m_SPACE
30-03-2008, 16:34
Hoću hoću, ovo je bila samo proba da vidim dali C# zadovoljava ono što meni treba, a to je jednostavan inventory sistem. Sad vidim da ću u C#u neke stvari moći lakše riješiti, a ako budem uspješan u C#u, sljedeći cilj mi je XNA :D
Prilično sam siguran da će zadovoljiti... ja ga obožavam. Štaviše, tek sam s njim "do kraja" ušao u klase i OO.