PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupovina preko oglasa...



FichoM
30-03-2008, 11:15
E ovako,

moje pitanje bi bilo, pošto sam planirao kupiti mobitel preko oglasa, kakvo je vaše iskustvo sa takvim tipom kupovine, nisam se dosad nikad koristio sa time, pa da pitam nekoga tko zna...

Hvala vam unprijed na pomoći ;)

Karlo_from_Bjelovar
30-03-2008, 11:17
to i ja bas planiram, pa me zanimaju vaša mišljenja... :wink:

pimp
30-03-2008, 11:24
kupio sam sonny ericsona 850i za 3000 novaca prije jedno godinu i pol dana , ako nadjes normalnog prodavača sve je super , našao sam se s čovjekom u zg na plitvicama i tamo razmijenili robu i čak sam dobio i garanciju na 2god , mob jos i dan danas radi u rukama moje sestre

W3DR4N
30-03-2008, 11:48
nije to loše, većina ljudi dobije mobitel ili kupi pa im se ne svidi ili imaju bolji
mobiteli su stari dva tjedna do tek par mjeseci
dosta ljudi voli mijenjati svakih pola godine uz nezamjetnu nadoplatu
kad radiš, nije toliko teško pratiti trend

kad kupuješ, obrati pozornost da dobiješ njegov račun i garanciju, svu prateću opremu (punjač, data kabel, pretvornik za slušalice ako ima, i slično), također, prošvrljaj po mobitelu da vidiš da sve radi, pitaj ga da ti pusti mp3, slika fotku, da su sve funkcije ispravne i na mjestu
inače, proći ćeš znatno jeftinije, a dobiti isti mobitel, vjerojatno poprilično očuvan

McPingvin_v2.0
30-03-2008, 12:00
Nikakva loša iskustva, svi su radili osim Seriksona T610 kojem IR i Bluetooth nisu radili kako spada, nisam mogao ništa primati preko tih funkcija :)

NiX4
30-03-2008, 12:03
BTW provjeri IMEI broj na mobu i na garanciji da ti neda neki drugi mob a treću garanciju i račun.

FichoM
30-03-2008, 12:33
BTW provjeri IMEI broj na mobu i na garancijiSda ti neda neki drugi mob a treću garanciju i račun.

Što je to!??

jel ima još netko kakvih iskustava, da podjeli...

e da, ja sam jednom kupio dvije VIP kartice preko oglasa, al to je bilo za 50kuna, tako da nije bilo gotovo nikakvog rizika, tako da nije za usporedbu...

RIDER32
30-03-2008, 12:51
Seriski broj moba.
Ako nije isti onda se mozes pozdravit sa garancijom.

Karlo_from_Bjelovar
30-03-2008, 12:56
a kako "provjeriti" imei mobitela?
edit: znam da nes treba upisat u mobitel, al sam zaboravio...

W3DR4N
30-03-2008, 13:01
Seriski broj moba.
Ako nije isti onda se mozes pozdravit sa garancijom.

Nije baš u potpunosti serijski. Svaki proizvođač stavi svoj serijski broj na mobitel.

Imei je drugačija vrsta serijskog koda, koju svaki mobitel neovisno o proizvođači ima, i u potpunosti je jedinstven.


a kako "provjeriti" imei mobitela?

Kad izvadiš bateriju iz mobitela, trebala bi biti pločica s osnovim informacijama modela, tipa baterije, serijskim brojem, IMEI-om i drugim.

bezimeni
30-03-2008, 13:01
Baš i ne vidim smisao ove teme na ovome podforumu.I nakon što čuješ 101 pozitivno iskustvo svejedno možeš naletiti na poluispravan primjerak.Tvoja je odluka i nikakva rasprava to neče promjeniti i pridonjeti pozitivnom ili negativnom ishodu.

RIDER32
30-03-2008, 13:09
Pa tako nekako.
Npr na motoru po seriskom kodu mozes sasnat sve i model i godinu proizvidnje i sve ostalo (bez da ga trazis u tvornici)

FichoM
30-03-2008, 13:20
Baš i ne vidim smisao ove teme na ovome podforumu.I nakon što čuješ 101 pozitivno iskustvo svejedno možeš naletiti na poluispravan primjerak.Tvoja je odluka i nikakva rasprava to neče promjeniti i pridonjeti pozitivnom ili negativnom ishodu.


Slobodno produži dalje, nemoraš se osvrtati...

bezimeni
30-03-2008, 13:45
Baš i ne vidim smisao ove teme na ovome podforumu.I nakon što čuješ 101 pozitivno iskustvo svejedno možeš naletiti na poluispravan primjerak.Tvoja je odluka i nikakva rasprava to neče promjeniti i pridonjeti pozitivnom ili negativnom ishodu.


Slobodno produži dalje, nemoraš se osvrtati...


1.ovo je hardver podforum u kojemu ti raspravljaš o mobitelima :roll:
2.ovo je hardver podforum a ti raspravljaš o iskustvima kupovine preko oglasnika
3.da li da onda krenemo ovdje raspravljati i o televizorima,kino projektorima,satelitskim antenama i resiverima i modnim detaljima koji idu uz mobitele?

30-03-2008, 14:02
Pojam hardver može označavati ne samo računalni hardver već i druge vrste uređaja kao što su npr. automobili, kućanski aparati, mobiteli, fotoaparati, medicinski uređaji itd. :D

bezimeni
30-03-2008, 14:18
Da baš sam planiorao ovoriti jednu temu o mikrovalnim pećnicama...a da ne otavram temu ima li to kakav prijedlog koju je najbolje kupiti preko plavog oglasnika..Navodno Samsungove najbolje podgrijavaju smrznute pice... :D .
P.S. da li me netko može shebati ako kupujem preko oglasnika...na što da obratim pažnju.

FichoM
30-03-2008, 14:42
Da baš sam planiorao ovoriti jednu temu o mikrovalnim pečnicama...a da ne otavram temu ima li to kakav prijedlog koju je najbolje kupiti preko plavog oglasnika..Navodno Samsungove najbolje podgrijavaju smrznute pice... :D .
P.S. da li me netko može shebati ako kupujem preko oglasnika...na što da obratim pažnju.

Mislim da sam ti već reko, ako ti se ne svidja tema slobodno produži dalje,
ako ti se toliko ne svidja i bode te u oči, ne znam zašto stalno postaš u njoj...
Stvarno ne vidim u čemu je problem...

nVidia je najavila grafički čip za mobitele, na mobitelima se isto može igrati igre...

30-03-2008, 14:46
Ajde ajde dosta toga.Ak sam ostavio otključano znači da dopuštam. :wink:

Ivan_87
30-03-2008, 15:11
kupio sam davno jednu 6800GS karticu imala jamstvo 12,j i prodo je opet ljetos za 400kn valjda još radi :)

Karlo_from_Bjelovar
30-03-2008, 15:43
dajte zbog vas ce nam mod lockati temu... nemojte spammat...

W3DR4N
30-03-2008, 17:27
Da baš sam planiorao ovoriti jednu temu o mikrovalnim pećnicama...a da ne otavram temu ima li to kakav prijedlog koju je najbolje kupiti preko plavog oglasnika..Navodno Samsungove najbolje podgrijavaju smrznute pice... :D .
P.S. da li me netko može shebati ako kupujem preko oglasnika...na što da obratim pažnju.

Mikrovalke je i najbolje kupovati preko oglasnika. Naime, kako su svaki tjedan nove svadbe, deseci i deseci mikrovalnih se prodaju, pošto mladenci ostave jednu, a od drugih im treba lova za novi život.

Pri kupnji treba obratiti pozornost na snagu (u wattima), pošto su paneli i opcije manje više svugdje isti. Od marki preporučam Whirlpool. Također, osiguraj se vatrostabilnim posudama, mada mikrovalovi ne utječu na keramiku.

bezimeni
30-03-2008, 20:15
Da baš sam planiorao ovoriti jednu temu o mikrovalnim pećnicama...a da ne otavram temu ima li to kakav prijedlog koju je najbolje kupiti preko plavog oglasnika..Navodno Samsungove najbolje podgrijavaju smrznute pice... :D .
P.S. da li me netko može shebati ako kupujem preko oglasnika...na što da obratim pažnju.

Mikrovalke je i najbolje kupovati preko oglasnika. Naime, kako su svaki tjedan nove svadbe, deseci i deseci mikrovalnih se prodaju, pošto mladenci ostave jednu, a od drugih im treba lova za novi život.

Pri kupnji treba obratiti pozornost na snagu (u wattima), pošto su paneli i opcije manje više svugdje isti. Od marki preporučam Whirlpool. Također, osiguraj se vatrostabilnim posudama, mada mikrovalovi ne utječu na keramiku.

Koliko wata preporučaš i koji model Whirlpool pećnice?I pošto pratiš tržište kućnom elektronikom možda i neka preporuka za usisavač do 1200W.Ono da ima neke standardne nastavke,nikaj fensi.

Sickmanno1
01-04-2008, 15:38
De ozbiljnosti malo...

lol koji ste vi loleki :D

W3DR4N
01-04-2008, 17:57
Koliko wata preporučaš i koji model Whirlpool pećnice?I pošto pratiš tržište kućnom elektronikom možda i neka preporuka za usisavač do 1200W.Ono da ima neke standardne nastavke,nikaj fensi.


Kod mikrovalne ne bih išao ništa ispod 1800 watta, niti iznad 2400. Za potrebe podgrijavanja i odmrzavanja je čisto dovoljno. Ako pitaš za mikrovalnu pećnicu, naravno.
Za klasičnu elektičnu pećnicu nemam pojma. Kod kuće koristim plinski štednjak, marke Gorenje, pa nisam ni gledao elektriku.

Što se tiče usisavača, moraš obratiti pozornost na tip usisavača. Trenutno su sve popularniji oni bez vrećica, tj. oni s vodenim spremnikom. Ja ne bih išao na tu soluciju jer imaju male spremnike, a i treba se prati nakon svakog/svakog drugog čišćenja. Nije ugodno jer treba ribati, a i voda se užasno usmrdi.
Trenutno bih uzeo Končarov usisavač, i to sa filter vrećicama sa samozatvaračem (vrećica se sama zatvara i lijepi pa nemaš problema s prljanjem pri vađenju). Sad za modele ne znam, ali vjerojatno možeš pronaći ovlaštene prodavače.

bezimeni
01-04-2008, 20:24
A ja baš pikirao neki sa vodenim spremnikom..ali kako ti tvrdiš da taj spremnik smrdi i da ga treba ribati sigurno odustajem jer ne riba mi se baš.Budem vjerovatno uzeo Končara jer Rade je bio legenda a Gorenje nebi uzeo ni da mi ga nude besplatno..od janeza ni lud ne kupujem.Nego da li se kužiš u vešmašine.Da li stvarno kalgon toliko pozitivno djeluje kao što se priča.Nedavno sam morao mijenjati grijač na vešmašini i to vjerovatno zato jer nisam koristio kalgon...

str33t6l0w
01-04-2008, 20:27
hmm... ja osobno non stop trgujem preko burze... mobitele, kartice, dosta djelova starog kompa sam tamo prodao... a kupio sam na desetke mobitela... do sada je sve odlično radilo... samo se trebaš naći sa čovjekom i isprobati sve i to je to... teško da će te netko zeznit.. jer kako je netko rekao "ili imaju bolje stvari, ili su im ove dosadile"... sve je skoro novo.. većinom ima garanciju... i po meni se stvarno isplati tako kupovat ;)...

NiX4
01-04-2008, 20:29
Veš mašine su od gorenja najbolje.
imaš 5 godina garancije i ladiš jaja.

Ja imam sušilicu od gorenja i radi perfektno.Perilica od Boscha baš i nije neš jer se sjebao regulator broja okretaja.

Apacer
02-04-2008, 11:39
Usisavac definitivno onaj sa vodenim spremnikom..doma imam usisavac oko 700-800 eura placen i mogu reci da je predobar,ni ne cuje se toliko ko kod onih starih na one vrecice :) Ako te zanima napisem tu tocan model i sve sto mogu saznati o njemu ;)

A sto se tice kupovine preko oglasnika,nije to lose..jer kud i kamo prodjes barem 20% manje,a vecina stvari ima i neku garanciju...i nikada nemoj uzimati nesto bez garancije..ama bas nikada.

FichoM
03-04-2008, 15:38
hmm... ja osobno non stop trgujem preko burze... mobitele, kartice, dosta djelova starog kompa sam tamo prodao... a kupio sam na desetke mobitela... do sada je sve odlično radilo... samo se trebaš naći sa čovjekom i isprobati sve i to je to... teško da će te netko zeznit.. jer kako je netko rekao "ili imaju bolje stvari, ili su im ove dosadile"... sve je skoro novo.. većinom ima garanciju... i po meni se stvarno isplati tako kupovat ;)...


Molim moderatore da pobrišu neke od komentara na temi jer je tema "kupovina preko oglasa" a ima dosta preseravanja, možda neke ljude i zanima nešto ozbiljno o ovoj temi...
Nadam se da cijenjenim moderatorima bar to nije teško, hvala!

btw. streetglow, hvala na normalnom postu :thumbs2:

Sickmanno1
03-04-2008, 15:43
A sta ozbiljno? Evo ja sam kupovao desetak puta preko oglasa i nikad problema...da bi ti netko nesto poslao postom mora dati i svoju adressu. Ako te zahebe, u auto i ubi boga u njemu...

Sve se svodi na srecu...jer i sam znas da ima svakavih ljudi...ja ozbiljno ne bi nikad nikome nesto uvalio...

I sta je trebalo znaciti ovo, cijenjenim moderatorima nije tesko? Ajd ti budi frajer i brisi postove od Admina lol xD

Apacer
03-04-2008, 16:09
Bas to..jer nikada neznas kakva je budala sa druge strane i mislim da se nikome ne isplati zajebavati nekoga preko oglasnika takvih jer uvijek nesto od njegovih podataka imas i nadjes ga i rijesite to..ja znam da ja nebi isao nekoga jebati na taj nacin..