PDA

Pogledaj cijelu verziju : Divx sa SUB dadotekom u DVD?



Guber
29-03-2008, 20:29
Imam ConvertXtoDVD 3 ali imam s njim problem u tome da mi neće pretvoriti SUB datoteke.
Pokušao sam pretvoriti SUB u SRT s SubEdit i s još par programa(koje sam izbrisao i već im zaboravio imena) no uvijek mi se poremeti vrijeme subtitlova.
Molio bih vas za pomoć?

P.S. Jel se to samo meni čini ili je ConvertXtoDVD 3-jka lošija od 2-jke, ono nemogu s namjestiti backround image.

Bishop_45_(2)
29-03-2008, 23:20
koristi avi2dvd , meni radi savrseno...

Guber
30-03-2008, 08:08
Jeli on besplatan?

Guber
07-04-2008, 14:19
Avi2dvd nemože pretvarat .sub

Sickmanno1
07-04-2008, 14:21
Subtitle Workshop 4

Guber
07-04-2008, 14:28
Baš sam htio reć da mi je s njim uspijelo, kad ono ti već spomeno..............

Sickmanno1
07-04-2008, 15:03
Da..ma program e meni najbolji sto se tice, obrade titlova...

Bartuc
25-08-2008, 23:05
Ovo sam iskopao sa opcijom Search, pa bum tu postavio pitanje...

Imam film u *.AVI formatu, imam subtitle u *.SRT formatu. Film je velik 705MB. Želim ga staviti na DVD te ga pogledati na DVD Playeru preko HDMI-a.

Pa me zanima:

1) Da li će slika biti bolja ukoliko ga konventiram u DVD format?

2) Koj je najbolji besplatni program za takvo konvertiranje?

3) Da li će mi raditi Subtitle u tom DVD formatu?

Malo opišite kako se to radi...

C
25-08-2008, 23:20
Vrijeme se poremeti, jer FPS-ovi "kao da" rastu u DVD izdanju, a u DivX izdanju su standardni. Ako pretvaraš Divx to DVD film, na mjesto gdje traži target za file, recimo upišeš

C:\film.avi C:\film.sub
ili srt, txt, zap, samo za primjer dajem, i on će ti pri konvertiranju AVI-a u DVD film automatski prilagoditi prijevod sa AVI na DVD film.
Također, ako trebaš više AVi file-ova sa prijevodom spojiti u jedan, na isti fazon bacaš u target, npr.:

C:\intro.avi C:\film_1.avi C:\film_2 C:\documents and settings\user name\desktop\prijevod.zap

A za DVD to Divx, prijevod je nemoguće izvući i prilagoditi, pa jednostavno skineš free prijevod.

Burek_fr0m_SPACE
26-08-2008, 02:34
SRT format subtitleova se oslanja na vrijeme, a SUB na frameove, što znači da će se SUB poremetiti ako se framerate promijeni. A vrijeme će se vjerovatno promijeniti za DVD jer DVD, prema standardu, mora imati 25 slika sekundi za PAL ili 30 za NTSC, dok MPEG4 (DivX, Xvid, etc.) može imati proizvoljan broj slika u sekundi. Za film je optimalno 24 jer ih se upravo toliko i snima kamerom. Za PAL se najčešće video blago ubrzava puštanjem jedne slike više u sekundi da bi se dobio framerate 25 - što je vjerovatno ono na šta je C mislio. Najbolje bi bilo, kao što je već rečeno, SUB titlove pomoću Subtitle Workshopa konvertovati u SRT uz ciljni framerate.

@Bartuc, slika prilikom konverzija može postati samo gora kada se kopresuje iz jednog lossy formata u drugi, ali to će u tvom slučaju biti neprimjetno.

@C, da, moguće je izvući prijevod sa DVDa - upravo tako su i nastali oni koje skidaš s interneta. Probaj SubRip.

Bartuc
26-08-2008, 05:52
Znači bolje mi je ne konventirati filmeka :(

Mislio sam da se nekim čudom može uglancati kvaliteta takvom konverzijom, mada mi se to protivilo svakoj logici.

Hvala na odgovorima.

Burek_fr0m_SPACE
26-08-2008, 11:13
Mislio sam da se nekim čudom može uglancati kvaliteta takvom konverzijom, mada mi se to protivilo svakoj logici.
Tačno - tu apsolutno nema nikakve logike =) Istina, možeš ti provući video kroz kojekakve deblock, denoise i upscale filtere, ali to ne izgleda uvijek dobro, a pogotovo nikada ne može u potpunosti nadoknaditi prvobitni nedostatak rezolucije/kvalitete. Ako već imaš dugometražni film razumnog kvaliteta i tvoj player može reprodukovati MPEG4 (DivX i sl.) onda bi ti opcija da ga jednostavno srežeš na CD onakvog kakav jeste bila ona sa najboljim odnosom uloženog truda i ostvarenog rezultata. Samo, budi upozoren, takvo nešto neće izgledati spektakularno na velikom HD TV-u. DVD će biti bolji, ali opet ni blizu pravom HD materijalu. Koliko god proizvođač TVa ili DVD playera hvalio svoj upscaling, kao što sam već spomenuo, nema te količine filterovanja videa koja će nadoknaditi izgubljeni kvalitet i izmisliti izgubljene detalje. Ipak, previše ljudi danas iz nekog razloga očekuje da im njihov hardware/software izmišlja stvari...

Bartuc
26-08-2008, 15:18
Da, imam HDMI konfiguraciju (Player + TV) ali nije isto na tome gledati DVD iz videoteke i neki DivX. Istina da mi sada i DivXi zgledaju bolje nego prije, vjerojatno zbog upscalinga na 720p, ali opet se to nemre mjeriti sa pravim DVD-om na kojemu se boje preljevaju kao da TV nema pixela :D

Trebam naučiti koristiti neki program za te "efekte" koje spominješ -> deblock, denoise i upscale. Znam da si mi već jednom objašnjavao kako se radi u jednom programu, ali to sam samo jednom iskoristio i više se ne sjećam niti programa niti kako se njime radi :D Moram nać tu temu...

Hvala Burek.