PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi problemi...



Pikky
28-03-2008, 00:40
E ovako, imam jedan problemcic sa kompom...
Nedavno sam stavljao nove windowse na komp.. zapravo ne ja, nego jedan lik koji se kao time bavi... Uglavnom, prije toga je sve bilo sasvim u redu.. ''relativno''... 8)
A sad svaki puta kad pokusam pokrenuti neku igru.. pojavi mi se famozni blue screen i komp mi se restarta, ne uspjem cak ni uc u izbornik ili bilo sta.. nego odmah rikne .. uglavnom mi sve normalno radi i sve je super,..sve dok ne pokrenem nesto na full screen..? Prije su igre normalno radile, a sad neam pojima sta mu je... :twisted: ..nisam vec 2 mjeseca nist igrao, ocajan sam...!! :cry: :cry:
Frend mi je reko da su ili rami smrdani ili grafulja... Rame sam provjerio, oni su u redu.. a za grafulju nisam siguran.. jest malo starija,al kako da znam dal jos radi kako treba??
Ako netko ima neki pametan prijedlog sta da napravim, neka ga podijeli sa mnom.. bit cu zahvalan.. :pray:

Btw.. da ne moram trazit po netu.. ako mi netko moze pojasnit.. koja je razlika izmedju AGP i PCI ??? :| :|

Wasteful
28-03-2008, 01:14
agp i pcie su kao socketi za graficke. agp je stariji i sporiji. pcie je noviji i brzi :) googlaj malo... nije tesko nac
a u vezi problema probaj zamjenit grafu s nekom drugom i onda probaj jel ti bude radilo. ak ne onda ti je nes u software i to najvjerovatnije driver od graficke. reinstaliraj ga

NiGHTSEEkER
28-03-2008, 08:05
hm, ja mislim da ti je prijatelj dobro rekao sto se tice rama, mogli su oni otic, a isto tako mislim i da je HDD mogao otic, jer sam vidio problema pri pokretanju igrica , kad je HDD bio u pitanju

Blek_Stena
28-03-2008, 10:03
Pogledaj da ti se nije kuler odpoio od proca! Ako ti pise dumping physical memory to disc, jedna od stvari moze biti pergrijavanje!

p.s. sumnjam da je otisao ram.. Da nemas rama nebi ti se dao bootat! Pogledaj kolko ti windowsi vide rama pa ces znat!

Plexihack
28-03-2008, 11:01
Ako ti windowsi rade,instaliraj SP2,a ako ne možeš ni windows pokrenut,probaj zamijeniti RAM sa frendovim,moguće je da je otišao...

To se meni isto dešavalo...

zoky
28-03-2008, 11:18
Probaj zamijeniti grafu i rame! Instaliraj sve najnovije drivere! Može biti da ti je taj tip krivo instalirao windows?! ili pak da ti se nešto možda pregrijava :roll:

Čux
28-03-2008, 15:24
ak problem nije hardwerskog tipa format bi trebo rješit stvar

Pikky
29-03-2008, 11:51
Provjerio sam sve u kanti.. i cini se da je sve na svome mjestu, nista se nije odvojilo i tome slicno... :wink: ..znaci ne preostaje mi drugo nego kupit novu grafulju ovih dana i to bi valjda trebalo rjesiti problem.. 8)
... Ajd hvala svima na pomoci.. ako opet negdje zasteka postat cu... 8) ...ili baciti sve u smece.. :twisted: :)

Plexihack
29-03-2008, 11:58
Provjerio sam sve u kanti.. i cini se da je sve na svome mjestu, nista se nije odvojilo i tome slicno... :wink: ..znaci ne preostaje mi drugo nego kupit novu grafulju ovih dana i to bi valjda trebalo rjesiti problem.. 8)
... Ajd hvala svima na pomoci.. ako opet negdje zasteka postat cu... 8) ...ili baciti sve u smece.. :twisted: :)

Jesi probao instalirat SP2?

A RAM moraš zamijeniti sa nečijim tuđim jer je meni to bilo kad se spržio...

Pikky
29-03-2008, 18:50
Provjerio sam sve u kanti.. i cini se da je sve na svome mjestu, nista se nije odvojilo i tome slicno... :wink: ..znaci ne preostaje mi drugo nego kupit novu grafulju ovih dana i to bi valjda trebalo rjesiti problem.. 8)
... Ajd hvala svima na pomoci.. ako opet negdje zasteka postat cu... 8) ...ili baciti sve u smece.. :twisted: :)

Jesi probao instalirat SP2?

A RAM moraš zamijeniti sa nečijim tuđim jer je meni to bilo kad se spržio...


Vec imam SP2 gore.. nema potrebe ponovo instalirat... 8)
A RAMI su u redu... probao sam sve s njima i nisam naiso na nikakve probleme na njima.. :wink: .. dakle, mora da je grafulja! :cry:

HalF-DeaD
29-03-2008, 18:54
Daj šta vi brijete jeste pročitali šta je lik napiso?? Nakon formata mu se sve smrdalo, znači drugi format sa pravim driverima bi trebalo riješit stvar.

Pikky
29-03-2008, 19:01
Daj šta vi brijete jeste pročitali šta je lik napiso?? Nakon formata mu se sve smrdalo, znači drugi format sa pravim driverima bi trebalo riješit stvar.

S pravim driverima za sta..?? :o :o Pa svi su pravi...

Filip_k
29-03-2008, 19:21
Provjerio sam sve u kanti.. i cini se da je sve na svome mjestu, nista se nije odvojilo i tome slicno... :wink: ..znaci ne preostaje mi drugo nego kupit novu grafulju ovih dana i to bi valjda trebalo rjesiti problem.. 8)
... Ajd hvala svima na pomoci.. ako opet negdje zasteka postat cu... 8) ...ili baciti sve u smece.. :twisted: :)
Nemoj biti lud i odmah kupovati novo! Skini si sve najnovije drivere za svoju mrcinu. To obavezno napravi! Dal si klokao šta? Dal si ti rami od istog proizvođača? Moj bratić je BSOD rješio vistom. Možda te napajanje zeza. Nemora biti grafička, prije napajanje nego grafička. U svakom slučaju instaliraj nove drivere

EDIT: tek sam sad vidio da si mi susjed. Mislim na to da si ti iz Virovitice, a ja iz Pitomače. Napokon netko u blizini :D

zoky
29-03-2008, 19:31
Ljepo ti formatiraj disk i stavi nove windowse i nove "prave" drivere kao što ti je rekao i HalF-DeaD. ak neznaš imaš amd-ov tekst [url=http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=21605]SWinXP[url/]

zoky
29-03-2008, 19:32
Ljepo ti formatiraj disk i stavi nove windowse i nove "prave" drivere kao što ti je rekao i HalF-DeaD. ak neznaš imaš amd-ov tekst
winXP (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=21605)

Sory neznam zaš je tako bacilo :wink:

Filip_k
29-03-2008, 19:38
Ljepo ti formatiraj disk i stavi nove windowse i nove "prave" drivere kao što ti je rekao i HalF-DeaD. ak neznaš imaš amd-ov tekst
winXP (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=21605)

Sory neznam zaš je tako bacilo :wink:
Problem je što on nema nove windowse, jer mu je netko drugi došao instalirat, ali nevjerujem da mu to bude pomoglo jer mu se to dešava sa friškim windowsima

Pikky
29-03-2008, 20:15
Ljepo ti formatiraj disk i stavi nove windowse i nove "prave" drivere kao što ti je rekao i HalF-DeaD. ak neznaš imaš amd-ov tekst
winXP (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=21605)

Sory neznam zaš je tako bacilo :wink:

Kakve ''prave'' drivere..? pa driveri su oni sa cd-a koji se dobije u kutiji zajedno sa maticnom i grafuljom i cim sve ne.....


EDIT: Filipe odakle si ti tocno? Kolko imas godina? Jel ides u vtc u gimnaziju? Mozda te znam.. Ja sam blize pitomači nego mislis... :wink:

zoky
29-03-2008, 20:20
Onda ok! i da skini najnovije drivere za grafu, ploču a možeš i za zvuk... :wink:

Pikky
29-03-2008, 20:35
Ok, sutra se onda bacam na posao... majke mi, ubit ce me taj komp... A sad u zivot malo se alkoholizirat da zivce pripremim... :D :D

zoky
29-03-2008, 20:40
Ok, sutra se onda bacam na posao... majke mi, ubit ce me taj komp... A sad u zivot malo se alkoholizirat da zivce pripremim... :D :D

samo se nemoj razbit i da dobro sve sutra uradiš :wink:

Filip_k
30-03-2008, 17:18
Ljepo ti formatiraj disk i stavi nove windowse i nove "prave" drivere kao što ti je rekao i HalF-DeaD. ak neznaš imaš amd-ov tekst
winXP (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=21605)

Sory neznam zaš je tako bacilo :wink:

Kakve ''prave'' drivere..? pa driveri su oni sa cd-a koji se dobije u kutiji zajedno sa maticnom i grafuljom i cim sve ne.....


EDIT: Filipe odakle si ti tocno? Kolko imas godina? Jel ides u vtc u gimnaziju? Mozda te znam.. Ja sam blize pitomači nego mislis... :wink:

Ispričavam se na malo offtopica... Iz Otrovanca. sad ću 17 godina i idem u matematičku gimnaziju.... Ajd da nam netko ne reće da spamamo pošalješ mi na privatnu poruku odkle si ti, jer možda ja tebe znam, pošto si i ti u blizini Pitomače. A što se tiče onih drivere, napiši koja ti je konfiguracija(tu mislim na matičnu, grafičku i procesor) pa ti ja nađem nove drivere ako ti ne uspiš. Oni drivere koje si dobio sa navedenim konponentama su pretpostavljam jako stari, pa se zbok toga instaliraju novi, zato što su ispravljeni neki bugovi, dodane nove stvari...

Pikky
30-03-2008, 18:45
Evo skinuo sam drivere za graficku.. sad me zanima dal moram stare izbrisat prije novih ili mogu odmah oderat nove?? Nisam imao potrebe nikad prije to radit pa pitam da nest ne sje.... :roll:

Filip_k
30-03-2008, 18:55
Evo skinuo sam drivere za graficku.. sad me zanima dal moram stare izbrisat prije novih ili mogu odmah oderat nove?? Nisam imao potrebe nikad prije to radit pa pitam da nest ne sje.... :roll:
1. moraš obrisat stare, pa onda restartati komp, pa tek onda instalirati nove drivere. Skini ti drivere i za matičnu, jer si i oni sigurno stari i ima dosta bugova...

zoky
30-03-2008, 19:02
Evo ja npr. nikad nisam prvo stare drivere brisao pa nove stavljao, i sve radi odlično! Možda je kod kojih drivera to dobro napraviti... :wink:

Pikky
30-03-2008, 19:25
E ovo je sad stvarno koma... Izbrisao sam stare drivere i restarto komp... sad mi je sve malo smrdano al nema veze.. vise me muci to sta mi kaze da ovi novi driveri koje sam skinuo ne odgovaraju!! :shock: :cry: ...trenutno skidam nove... sta ako mi na kraju nece htjet instalirat ni jedne..?? :twisted:


EDIT: hmm... treba mi i neki .NET framework ?? Za sta je to?

zoky
31-03-2008, 14:28
Samo skini odgovarajuće drivere i mora raditi! ak imaš noviji dvd od PCPlaya i Vidi-a imaš tamo drivere pa instaliraj! :wink:
Neznam točno za što je, al moraš ga skinuti! 2.0v skini!

Pikky
31-03-2008, 14:35
Evo sredio.. :D .. sve radi i prede ko maca 8)
Ajd thx svima.. :pray: pogotovo tebi zoky, potrudio si se..imas pivo! :wink:

RIJESENO!

zoky
31-03-2008, 14:36
Nema na čemu! Sada samo redovito skidaj najnovije drivere.....i bit će sve ok! :wink: