PDA

Pogledaj cijelu verziju : EU-Carina



Kron
26-03-2008, 00:18
jel mi moze netko reci da li se unutar zemalja EUa placa carina, tj ako narucim nesto iz npr Francuske u Njemačku, da li se na to plaća carina?

Black_One.
26-03-2008, 01:20
jel mi moze netko reci da li se unutar zemalja EUa placa carina, tj ako narucim nesto iz npr Francuske u Njemačku, da li se na to plaća carina?

nop.. ne plaća se

RIDER32
26-03-2008, 01:36
Pa nebi to bila carinska unija. :)

Lord Jambrek
26-03-2008, 03:18
Sada ne postoji više granica slovenije/austrije/njemačke/francuske i brijem ostalih EU zemalja, ali nisam siguran sad, ne pratim baš politiku. Uglavnom više ne moraš plaćat carinu unutar EU, ali želiš li to uvest u HR znaj da će te slovenci izmučit jer nisu normalni i imaju fetiš mučit ljude na granici sa ZG ili bilo kojom hrvatskom regom.

Pregledaju svaku sitnicu u autu, mene i frenda su držali 30min na granici u sloveniju jer sam ja bio maloljetan i išli smo na koncert od borgira, majmunu očito bilo dosadno i nije imao pametnijeg posla neg mi mljet gluposti i srat s osmjehom na licu.

Kron
26-03-2008, 08:35
ma ja sam smislio da to narucim da mi dođe kod strica u Njemačku, i onda on kad bude dolazio samo kaze to je moje jos od prije i gotovo. Konkretno, radi se o puškama za airsoft: u SAD g36c kosta 300kn, kod nas 1200kn, isti proizvođač, ista marka.
tenkju ppls, mozete ulockat

Edit: ovo za slovence-osjetio na svojoj kozi

cropir
26-03-2008, 10:05
meni slovenci ne seru, austrijanci jos manje...

SkunK
26-03-2008, 10:41
Kad sam prelazio Austrijsku granicu iz Slovenije normalno da nisu ništa napravili pošto smo praktički u istoj zemlji (Slo EU Aus EU) ali Janezi su hard time giveri kad ulazis u njihovo malo sklonište.

m777
26-03-2008, 14:39
Sada ne postoji više granica slovenije/austrije/njemačke/francuske i brijem ostalih EU zemalja, ali nisam siguran sad, ne pratim baš politiku. Uglavnom više ne moraš plaćat carinu unutar EU, ali želiš li to uvest u HR znaj da će te slovenci izmučit jer nisu normalni i imaju fetiš mučit ljude na granici sa ZG ili bilo kojom hrvatskom regom.

Pregledaju svaku sitnicu u autu, mene i frenda su držali 30min na granici u sloveniju jer sam ja bio maloljetan i išli smo na koncert od borgira, majmunu očito bilo dosadno i nije imao pametnijeg posla neg mi mljet gluposti i srat s osmjehom na licu.
Nije to zloba Slovenaca, to je određeno još '85. u Schengenu.