PDA

Pogledaj cijelu verziju : digitalna distribucija igara



Korpse
25-03-2008, 21:01
zar to nije grozno, jeli duplo bolji filing kurčiti se pred prijateljem sa svojom lijepo upakiranom kutijom, koja širi miris nove igre, nego hladno pustiti da ti jebenni stroj skida igru, fuj.
ja kažem STOP! digitalnoj distribuciji igara!

Kenyi
25-03-2008, 21:25
Naime digitalna distribucija je veoma dobra stvar, cijeli to svijet koristi.Jebga njima je lakse 10mbps+ brzine i flatrate imaju odkad znaju za sebe.Jedino zemlje poput nasih jos nemaju nekakvu izrazeniju ulogu u tome, jer ipak gaming i informatika je vecini stran pojam.Internet konekcije su vec nesto drugo ali blizimo se svjetskim brzinama polako.I usput pogledaj to sa izdavaceve strane, ne moras placati 1000000000000000000000 cdova da se sprzi igra na njih, ne moras trosit pare na kutiju i eto na game manual.Stovise mislim da ce z a10 godina klasicno kupovanje biti totalno izbaceno iz upotrebe

mravojed20
25-03-2008, 21:29
Kao što su mnogi već prije rekli, mnogo mi je draže imati igru u lijepoj kutiji sa pravim original CD-om.

Kad skineš igru preko Steama nije to to, ko da imam "onu" verziju igre, samo par puta skuplju.

McPingvin_v2.0
25-03-2008, 22:57
I meni je draža kutija, ali Orange BOx preko Steama dođe 50$, što je manj od 250 kn. U Algoritmu je 360kn.

Sto deset kuna bi trebao platiti kutiju i DVD?

Nema šanse :)

Peyo
25-03-2008, 23:54
Ljepše mi je držati u rukama paket.

Jerry
26-03-2008, 00:02
Pa recimo,draze mi je drzati dvd u ruci,ali ovo je upola jeftinije,i nisam neki rokfeler da imam para na bacanje,tako da mi je draza digitalna distribucija...

Marcellius09
26-03-2008, 00:58
sta jeftinije to bolje :wink:

Lord Jambrek
26-03-2008, 01:03
I dalje se držim na svojem da ako kupim igru da ju želim imati u rukama, da sam oblivion kupio prek steama bi dobio kartu? bi dobio knjižicu sa povijesti Tamriela? Bi dobio onu sexy kovanicu?

Uvijek mi je draže imat originalne igre u polici, to su mi u neku ruku trofeji.

Jopax
26-03-2008, 03:00
Kutija jer starci mi nikad nebi dali kreditnu ni išta drugo da kupim igru pogotovo preko neta, a i to troši promet a ja nemam flat, zato kad hoću nešto kupit kupim pravo kod pirata, a kad hoću nešto pravo dobro kupit kupim orginal :D
Iako su mi slabi nešto, doduše jesu budget naslovi ali opet malo veća kutija, 3 cd-a par slika vani i unutra i to je to :(

Systematic Reverse
26-03-2008, 09:12
sta jeftinije to bolje :wink:

Plexihack
26-03-2008, 11:59
Power to the Kutija!

Destroy steam (but leave CS alone!)

Systematic Reverse
26-03-2008, 14:46
Hmm

Nekuzhim zasto vas toliko ima neshto protiv steama? Meni je steam neshto najbolje shto se dogodilo jbt xD

Plexihack
26-03-2008, 15:31
Meni valja samo za CS...i možda za UT,ali vjerujem da ću UT nabavit u kutiji...

nosferatu25
05-06-2008, 13:54
da ali ako kupiš igru na DVD-u uvek se može desiti da se izgrebe ili polomi cd ili nešto slično, dok ako igru skineš sa steama ona će uvek biti tvoja, bilo gde na svetu, na bilo kom kompu koji ima net možeš da se uloguješ i ponovo skineš. i nemaš brige :wink: . mada i ja više volim originalnu kutiju na polici :D

streetrace777
05-06-2008, 14:04
sta jeftinije to bolje :wink:

word

W3DR4N
08-06-2008, 10:53
Vi koji toliko zagovarate kutije, očito ih niste vidjeli dovoljno.

Sve je lijepo i krasno dok Half-Life dolazi u metalnoj kutiji s majicom. Dok Conan dolazi u ogromnoj kutiji koja ima slojeve i lista se kao knjiga, dok su unutra mini figure big daddya kao u Bioshocku, podloge za miša, privjesci, karte, kalendari, posteri...

I onda dođe onaj drugi set pakiranja, jednake cijene kao ove prve, no nemara neizmjerivo većeg. Kutije s izgrebanim diskovima. Izvana raskošan DVD box, a unutra papirnata košuljica kao za drivere od grafičke. CD key priložen na nekakvom isprintanom papiru; crno bijeli diskovi nedostojni čak i najjeftinijeg pisača za diskove; manual onako valovit i zgužvan kao da su ga umakali u vodu prije pakiranja. Ma hrpa stvari koje jednostavno razočaravaju kupca koji je ostavio poveću svotu za orginalan primjerak igre.

Prešao sam na digitalnu distribuciju jer je:
1. puno jeftinija (Team Fortress 2 košta cca 95 kuna, Call of Duty 4 cca 180)
2. puno brža i sigurnija (platiš, imaš, možda dvije minute posla)
3. nema CD keyeva (nema uopće, svim ključevima upravlja pružatelj usluge)
4. sortirano (jedan program s popisom igara, ne treba instalirati i imati sve posebno)
5. friends liste (nema potrebe za x-fireom i kalendarima, sve ide preko grupa)
6. paketi (svako malo su za 300-400 kuna ponuđene impresivne kolekcije igara, s više od 20 naslova)
7. autopatcher (svaki novi patch se skida i instalira automatski bez vašeg posredovanja)

ScorpiuS
08-06-2008, 17:32
Digitalno i točka. Wedran mi je uzeo riječi iz usta.

snowblind
08-06-2008, 20:35
Da,ali WiC ,tajvansko izdanje,je prejeben :pray:

vidio sam samo kutiju, što ima sve?

Maja
09-06-2008, 23:35
posve mi svejedno oću nabavit igru sa lijepog, novog ce-deja iz neke fensi-šmensi nakupine celuloze ili ću sve lijepo downloadat doma u pidžami, GLAVNO DA JA TU IGRU NABAVIT I IGRAM :D

Ogg The Dogg
10-06-2008, 22:20
da... samo naše veze niso još uvijek dovoljno brze za to.
npr. srušiš wine, ode igra i sad skidaj opet s neta pol dana.ako ju imaš na disku, samo ga fino uguraš u komp i deri, što je po meni jednostavnije
ali da je jeftinije digitalno, jeftinije je i mislim da je baš zato to budućnost distribucije