PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što je to Ageia?



kid buu
23-03-2008, 18:49
Ta AGEIA mi se instalirava sa večinom igrica..npr. sa Unreal Tournament 3...neznam šta je to pa bih molio da mi obijasnite

revenion
23-03-2008, 18:53
http://en.wikipedia.org/wiki/PhysX

samo pusti da ti se instalirava...potrebno ti je za igru...


The following games feature PhysX hardware support on the PC platform:

* Auto Assault
* Bet On Soldier: Blackout Saigon
* Bet On Soldier: Blood Of Sahara
* CellFactor: Revolution (free single-level tech demo game)
* City Of Villains
* Dark Physics (tech demo)
* Fallen Earth (due for release 2008)
* Infernal
* Medal of Honor: Airborne
* Rail Simulator
* Silverfall
* Shadowgrounds Survivor
* Stoked Rider: Alaska Alien
* Switchball
* Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter
* Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2
* Two Worlds
* Unreal Tournament 3
* Warmonger Operation: Downtown Destruction

Many more titles also use the PhysX API, but not all include support for PhysX hardware.

23-03-2008, 18:54
1. Pa, Nvidia je kupila Ageiu, i šta je sada plan?

Ageia: AGEIA je prva u industriji kada je tehnologija igraće fizike u pitanju. PhysX softver je široko prihvaćen sa preko 140 PhysX-zasnovanih igara koje se isporučuju ili razvijaju za Sony Playstation 3, Microsoft XboX 360, Nintendo Wii i igraće PC-je. AGEIA je sve prihvaćenija sa preko 10,000 registrovanih i aktivnih timova koji koriste PhysX SDK. AGEIA je također zaslužna za razvoj prvog hardverskog procesora za fiziku - AGEIA PhysX procesora.

I AGEIA i NVIDIA dijele istu posvećenost i strast kako bi se igraće iskustvo učinilo dinamičnim i stvarnim. Kombinacija grafike i fizike utiče na ponašanje virtuelnog svijeta, i tako pojačava iskustvo krajnjeg korisnika.

2. Šta će se desiti sa Ageia uposlenika kada se integrišete u Nvidiju?

Ageia: AGEIA ima nevjerovatno talentovan tim. NVIDIA je oduševljena što ih ima kao dio NVIDIA porodice.

3. Zašto vjerujete da je Nvidijina kupovina kompanije dobra stvar za PhysX?

Ageia: Kombinirajući snažnu AGEIA PhysX tehnologiju sa vodećim industrijskim NVIDIA GPU arhitekturama, pobrinućemo se da igrači i razvojni timovi dobiju najbolju grafiku na tržištu. Fizika se prirodno procesira na GPU-u jer se, kao i grafika, sastoji od hiljada paralelnih komputacija. GPU može procesirati paralelne aplikacije do dva puta brže od CPU-a.

Također, u računarskoj industriji se osniva veliki pokret ka heterogenim komputirajućim modelom, gdje se kombinuju fleksibilan CPU i masivni paralelni procesor, kao što je GPU, kako bi se radile teške aplikacije kao što je real-time računarska grafika. NVIDIA GeForce 8800 GT GPU, sa svojih 128 procesora, može procesirati paralelne aplikacije do dva puta brže od dual-core, pa čak i quad-core procesora.

Sa otkrićem NVIDIA CUDA, koji nevjerovatno brzo postaje jedan od najprihvaćenijih paralelno-komputirajućih programskih okruženja u historiji, mi možemo otvoriti ovaj uzbudljivi svijet aplikacijama koje istinski žele učiniti sljedeći korak u komputirajućim performansama kao što je procesiranje fizike, računarska vizija, procesiranje videa/slika, i svijeta uzbudljivih aplikacija koje još nismo ni zamislili.

4. Kada možemo očekivati još PhysX zasnovanih igara?

Ageia: Trenutno je na tržištu više od 140 igara koje podržavaju našu fiziku, uključujući Unreal Tournament 3, Ghost Recon 2 i WarMonger.

Naravno, ne možemo komentarisati o određenim nenajavljenim igrama od naših partnera, ali kombinovaćemo snagu PhysX tehnologije sa modernim NVIDIA GPU arhitekturama i dobro-uspostavljenim odnosom sa razvojnim timovima kako bi se pobrinuli da na PC i konzole sljedeće generacije dovedemo impresivnu fiziku i najbolje što igranje može ponuditi.


IZVOR:

itx.ba

revenion
23-03-2008, 19:04
ja mislim da je covjek htjeo jednostavan odgovor :rotfl:

Blacky_123
23-03-2008, 19:10
:D :D :D
I ja...
Jednostavnije:

Za realnu fiziku.
Svaki predmet ima svoj zadatak i utjece na gameplay
Sad se ne mogu sjetit jedne igre koja omogucava sve to..
Brijem da se zove Cellfactor
Pogledaj si na youtubu kako to sve izgleda

23-03-2008, 19:11
Ak hočete budem vam ja napisal poduži tekst za časopis o tome.Jer mi se neda sad pisat ovdje,pa sam dao tekst sa stranice. :D

revenion
23-03-2008, 19:13
evo :D

FSwLG4uDp-E