PDA

Pogledaj cijelu verziju : Wine problem



DragonSoul
23-03-2008, 14:57
Imam problem s Wineom. Imao sam neku verziju Winea, ali sam downloadao novi .deb paket s i neta i pročitao da prije upgardea moram obrisati staru verziju. E, ja sam to napravio preko Add/Remove, ali su sve aplikacije i onaj meni ostali. E, nakon toga sam obrisao .wine folder i onaj Wine u Applications meniu. To sam napravio zato što nakon novog instala Winea nije niti jedna aplikacija radila, a nisam mogao obrisati stare aplikacije preko onog Wine uninstallera. Nakon toga sam pokušao instalirati onaj novi .deb paket, i on meni kaže da je uspješno instalirano, ali Winea nema nigdje - ni u meniu niti onog skrivenog foldera. Što sada da radim?

Burek_fr0m_SPACE
23-03-2008, 18:57
Možeš li ga pokrenuti iz terminala? Npr. "wine notepad.exe" ili tako nešto.

DragonSoul
24-03-2008, 20:36
Uspio sam pokrenuti Dev-C++ i ImageReady, ali mi je to sve nekako loše išlo. Trenutno neće nikako, jer sam izbrisao sve njegove tragove.

HalF-DeaD
24-03-2008, 23:24
Adobeove aplikacije općenito teško idu na linuxima... A za Dev-C++ nisam siguran koliko ima smisla pokretati ga u Wineu. Radije probaj sa http://gcc.gnu.org/

Burek_fr0m_SPACE
25-03-2008, 00:56
Uspio sam pokrenuti Dev-C++ i ImageReady, ali mi je to sve nekako loše išlo. Trenutno neće nikako, jer sam izbrisao sve njegove tragove.
Nadam se da nisi ručno kopao po filesystemu i brisao fileove jer je to #1 način da uništiš instalaciju Linuxa, vjeruj mi. Najrađe ti njega ponovo instališi iz repositoryja. Je li ti ta novija verzija baš nužna za nešto? Jer, znaš kako kažu, don't fix it if it ain't broken. Btw, koja distro i koja verzija?

DragonSoul
25-03-2008, 20:14
Jesam, sam sam brisao Wine, jer ja sam njega pomoću add/removea uklonio, ali sve je ostalo. A aplikacije se nisu dale izbrisati pomoću ugrađenog deinstallera. Ubuntu 7.1. Pokušati ću ga opet instalirati, ali ono, čisto sumljam :cry:
EDIT:
Nova verzija mi treba zbog Photoshopa.