PDA

Pogledaj cijelu verziju : POMOĆ



mile-NG
21-03-2008, 08:09
Ja bih htjeo napraviti igru, (tycoon ili strategiju) imam ideje, ali nemam znanja! :|
Nemam iskustva u programiranju (ali sam skoro napravo web stranicu)
Jel mi može netko po koracima napisati što trebam napraviti

Luka
21-03-2008, 08:28
Dakle, radi se o nećemu puno težem od izrade web stranica ... osim ako to stvarno ne želiš, nemoj se zamarati jer ćeš brzo odustati.

Ako želiš, možeš koristiti neki game maker alat ili u poptunosti sam pomoću programiranja izraditi igru.

Dobro je i da znaš da nećeš naučiti programirati u tjedan dana, za to ti trebaju mjeseci vježbe (pogotovo ako ti je cilj strategija)

mile-NG
21-03-2008, 14:37
Koji mi game maker alat preporučuješ?

cerberi
21-03-2008, 14:41
GameMaker ti je za učenje izrade igara najbolji.
Al nemoj se zavravati, to nije moćan program u kojem se može izraditi FarCry. Ne, to je jednostavan al sa puno opcija za izradu 2d igara bez, ali i sa programiranjem (kako korisnik želi).

Luka
21-03-2008, 15:40
kao što je cerberi rekao, Game Maker

ako želiš 3d probaj s FPS Creatorom

nisam radio nešto veće ni u jednom pa ti ne mogu reći kakvi su - ali u svakom slučaju su jednostavniji od programiranja

SkunK
21-03-2008, 18:23
Zar nije bolje da on odma krene na pravo programiranje, ili cak najbolje da on pocme s basicom da nauci "Logicko programiranje" jer programiranje nije samo znanje sintakse, samog jezika itd. nego je logika stvar koja se mora dosta razvijat jer jebes ti to ako ti znas sve do jednu komandu jezika a neznas kako rijesit problem koji je pred tobom.

Luka
21-03-2008, 18:56
sam je pitao za game makere

cerberi
21-03-2008, 19:01
ja mislim da ako čovjek nema nikakvog iskustva sa principima radjenja igara da treba uzet neki gamemaker i tut-ove za istog te da proba nešt napraviti...da vidi način na koji sve to funkcionira.

Naime, ja sam krenuo u izradu igara sa gamemakerom kojeg sam slučajno našao na netu (nisam ni na jednom forumu za radjenje igara bio), a prijie tog sam mislio da je Visual Basic ono što je bio na Enterovom CD-u..onaj Visual Basic runtime. Mislio sam da je to VB, a kad sam skužio da nije onda sam pitao prof. koliki je taj VB i gdje da ga nabavim, a kad sam čuo koliki je...joooj. Onda sam se uhvatio to GameMakera i skužio sam kak se rade igre u njemu preko onih tut-ova od tvorca gm-a. Program se da svladati u velikoj mjeri tokom tjedan-dva.

mile-NG
22-03-2008, 18:33
Koji žanr mi preporučujete?? (Koji je najlakši?) :twisted:

Luka
22-03-2008, 18:40
ćemu ovaj " :twisted: " ?

nema lakšeg i težeg, sve ovisi o tome koliko si spreman raditi

Bladeshen
22-03-2008, 18:55
sa game makerom nebus puno naucio.
imas slikicu i pise ti collision,ali kako bi ti to napisao u skripti.
uci c++,nece ti uspjeti i odustati ces.

Plexihack
22-03-2008, 20:14
sa game makerom nebus puno naucio.
imas slikicu i pise ti collision,ali kako bi ti to napisao u skripti.
uci c++,nece ti uspjeti i odustati ces.

Bladeshen,molim te,šuti.

Ako ima volje,naučit će C++ i neće završit kao ti,zato ne uspoređuj ostale sa sobom i makni se s ovog podforuma ejr ti tu očito nije mjesto.

SkunK
22-03-2008, 22:06
Dobro mu je rekao za Game Maker - bježi od tog, odi programirat.
Šta se tiče neuspjeha, ovisi sve o pojedincu. Ako zagriješ stolicu i koncentriraš se većinu vremena na učenje i rad, normalno da ćeš uspjeti.

mile-NG
25-03-2008, 18:12
HHmmm...

Jel mi može netko malo pojasniti programiranje!!

Filip_k
25-03-2008, 18:44
HHmmm...

Jel mi može netko malo pojasniti programiranje!!

Ako si dobio u školi/faksu lozinku i user name za Husos, tada odi na ovu stranicu http://e-knjiznica.carnet.hr/S

Na sredini ti se nalaze brojne knjige i časopisi. Ti izaberi c++ i downloadaj si knjigu. Moram reči da je kniga fenomenalna i ja se namjeravam prebaciti na nju čim budem znao jako dobro pascal, koji za sada učim. P.S. knjigu sam malo prošao i moram reči da me je oduševila, zato što ti je svaki korak opisani još k tome imaš i zadatke za vježbu. Knjiga je besplatna za članove Husosa . Sretno!

Barathrum
25-03-2008, 22:38
GameMaker ti je za učenje izrade igara najbolji.
Al nemoj se zavravati, to nije moćan program u kojem se može izraditi FarCry. Ne, to je jednostavan al sa puno opcija za izradu 2d igara bez, ali i sa programiranjem (kako korisnik želi).

ili 3d igara...ja sam prije..cek..4 godine valjda mislim ...nesjecam se koja je to verzija bila...inicijalizirao 3d i napravio igru slicnu doom-u, iz dooma sam uzeo oruzja a lvl sam sam crtao texture i pravio...uglavnom radnja se odvijala u podrumu, sve je bilo oscjetljeno vatrom, koju sa uzeo iz quake 3 i loopao gif da se poklapa,neprijatelji i objekti sa strane i ukrasi su bilis prite koji sam napravio da se uvijek okrece prema igracu tako da dobije privid 3d svijeta a fontane sam morao 3diomenzionalne napravit pa mi je za to dobro dosao jedan tutorial, al rade se isto kao kad se dizajnira mapa, objasnjenje bi bilo kao da radis mapu u mapi....etc etc...na kraju je ostala nedovrsena, mogla se igrat ali nisam uspio napravit staticne likove vec si mogao proc kroz njih, a kad sam uspio napravit staticne likove onda su mi zidovi prestali biti staticni pa si ispao sa mape u "svemir"ali najvise sam se patio kod akcije kad dodirnes zid da se ne zatucas u zid vec da kad se pod odredjenim kutom zabijes da mozes hodat uz zid a ne da stojis kao invalid. :rotfl:

mile-NG
26-03-2008, 09:07
[quote="mile-NG":19kwuwpx]HHmmm...

Jel mi može netko malo pojasniti programiranje!!

Ako si dobio u školi/faksu lozinku i user name za Husos, tada odi na ovu stranicu http://e-knjiznica.carnet.hr/S

Na sredini ti se nalaze brojne knjige i časopisi. Ti izaberi c++ i downloadaj si knjigu. Moram reči da je kniga fenomenalna i ja se namjeravam prebaciti na nju čim budem znao jako dobro pascal, koji za sada učim. P.S. knjigu sam malo prošao i moram reči da me je oduševila, zato što ti je svaki korak opisani još k tome imaš i zadatke za vježbu. Knjiga je besplatna za članove Husosa . Sretno![/quote:19kwuwpx]

HVALA