PDA

Pogledaj cijelu verziju : trojan ili nešto



M1M3
19-03-2008, 20:51
Susjed je pokupio nešto s neta, nešto s čime se nisam baš susreća prije. Uglavnom, vjerojatno je bio na nekoj stranici upitnog sadržaja pa mu svako malo iskoči prozor i kaže da mu je sistem zaražen nekim trojanom i da može ostati bez nekih važnih podataka. On je otišao na neku stranicu i skinio je neki file. Može li mi itko reći kako se riješit toga (pokušao sam sa avg-om, nortonom, avg antispyware). Molim vas pomozite, ne da mi se svakih tjedan dana kod njega provodit sati formatirajući disk i instalirat windowse. Hvala unaprijed :pray: :rotfl:

zoky
19-03-2008, 20:58
Probaj sa Spybot-om ili Ad-Aware-om! :wink:

HalF-DeaD
19-03-2008, 20:59
Probaj NOD32 ili Kaspersky, Spybot i Spyware Doctor iz SAFE MODA.
Ako ni to ne uspije, napravi format, instaliraj drivere i osnovne programe, i sa Ghostom ili sličnim programom napravi image diska, sprži na DVD i ubuduće će instalacija Windowsa trajat 10 minuta :)

THUNDER_DINIX
19-03-2008, 23:12
nekim trojanom :rotfl: BTW, sprzi to na cd kako je covjek rekao, ali svedno nece trajati samo 10 min instalacija :wink:

matowin59
20-03-2008, 10:41
Probaj SuperAntiSpywer-om free edition...mene je svega riješio,trojana pogotovo....a ako ti neki od programa pokaže putanju do infekcije probaj ručno zbrisati ali isto to napravi i u registriju(pronađi)...inače NOD (eset)i to u kombinaciji je spas za mene.

C
21-03-2008, 02:40
A, jeste mlohavi. :rotfl:
Pa, skinuo je reklamu za neki anti-virus, instalirao tih 0.5 MB-a i sada mu u systemtry-u stalno javlja da ima trojanca, samo da bi skinuo anti-virus.
To možeš riješiti bez problema, trebao bi ti Unlocker, FileAssian (tako nešto), i program preko kojeg možeš ugasiti/obrisati start-up stvari.

On ti se instalirava (ali se ne registrirava da je instaliran) u Program Files, a back-up mu je negdje u Documents and Settings\Username.

Dakle, potraži nejgovo ime u task manageru i ugasi ga, i ako ga ugasiš, a on se opet upali, to je normalno, pa ga onda potraži u Program Files-u i kada pronađeš folder gdje se nalazi, trebao bi obrisati cijeli taj Folder, ali ti neće dati, pa onda koristi Unlocker, pa ako s njime ne uspiješ, koristi force eraser kod FileAssiana i kada ga obrišeš iz Program Files-a, zapamti šta si obrisao, i te iste fileo-ve (imena tih fileova, i vidjeti ćeš da imaju ikonu poput Windows-ovog Firewall-a) potraži u Documents and Settings, i takoćer ćeš naći sve isto u jednom folderu, pa ga obriši na isti način, i zatim očisti registry programima, te sve to što si obrisao, izbriši iz start-up-a (od svih tih fileova, nekih jedan do dva).

Ovo ti u većini slučajeva ne pali, pa ćeš morati otići u Safe Mode, otići do tih folder-a, desni klik na njih, te pod opcijama foldera podesiti na username, administrator, i stavi sve kvačice, te ga obriši s Force eraser-om kroz FileAssian, obrišeš ga s start-up-a, i očistiš registry.
[Ovo ti pali 100%!]

Ta aplikacija se na internetu prestavlja kao ActiveX koji je potreban za Codec kako bi mogao gledati neki video na netu (obično sex), i ima od 0.2 do 0.5 MB-a.

I zbog njega ne trebaš rušiti Windows, ja sam ga imao već par puta na jednom te istom windows-u, pa sam ga dobro prostudirao.

Edit: Zamjeni ime, fulao sam u imenu "FileAssian", u stvari je "File Assassan".