PDA

Pogledaj cijelu verziju : Odabir multi- praktika



McPingvin_v2.0
19-03-2008, 10:17
Trebam printer sposoban printati fotke, skenirati i kopirati. Gledao sam ovaj (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=513549)Suređaj pa me zanima ima li itko iskustva i preporuke po pitanju toga... Gornja granica je 1.5k kuna i bilo bi poželjno da tinta baš ne košta kao da je od zlata :)

Gwin
19-03-2008, 10:25
baci pogled na Epson PSC seriju.. ja jako zadovoljan s njim

ezav
19-03-2008, 12:22
Arm Gwin to je HP PSC kaj ti imas isto kao ja :)

Pogledaj te male HP PSC .. moj radi vec 5 godina non stop a kostal je 550kn :rotfl:

A ovaj ka ti geldas je fetis .. ali iskreno neznam kaj ce ti sve dide koje ima...

Ivan_87
19-03-2008, 12:28
Naziv: *Epson Stylus Photo RX585 all in one
Gotovina/Kartice: 1.199,00


mislim da bi te ovaj pisač zadovoljio i nije skup previše :wink:

McPingvin_v2.0
19-03-2008, 12:41
A ovaj ka ti geldas je fetis .. ali iskreno neznam kaj ce ti sve dide koje ima...
Nije to ništa fetiš, treba mi uređaj koji će biti printer s mogućnosti printanja fotki (fotograf- amater sam), skeniranja i kopiranja, da ne moram imati i printer i skener na stolu.

Gwin
19-03-2008, 13:02
ezav. imam hp psc 1410,

ali sam mislio da baci pogled na
Epson Stylus DX8450 - A4 all-in-one with Scan/Print/CopyS(zato epson psc :D )

19-03-2008, 14:19
CANON All-In-One PIXMA MP610...oko 1500kn u feniksu...ili optimumu za 1300 i nešto sitno...

Jedna reca:

http://www.pcmag.com/article2/0,2704,2207453,00.asp

Preheben printer s puno mogučnosti,a o izgledu nemoram ni pričati...samo pogledajte slike ekrančića. :wink:

FioPro
19-03-2008, 14:42
Kad je već spreman izdvojizi 1.5k kn, nek proba ugrabiti neki mrežni printer... Meni bi to bilo od velke koristi ( samo se nema para ), kao i svakomu koji ima 2 ili više kompa, pa da se ne trebaju paliti oba dva...

croat1gamer
19-03-2008, 14:45
preporucio bih ti hp all in one f2100 series, 550 kn
print, scan, copy

streetrace777
19-03-2008, 14:56
Hmm neznam dali ti je to vazno ali Epson i Canon imaju najeftiniju zamjensku boju a Canon se mogu i puniti. Isto tako bolje je da svaka boja ima zaseban spremnik nego da moras cijelu glavu mjenjat pri potrosnji neke d tinti

croat1gamer
19-03-2008, 17:50
Hmm neznam dali ti je to vazno ali Epson i Canon imaju najeftiniju zamjensku boju a Canon se mogu i puniti. Isto tako bolje je da svaka boja ima zaseban spremnik nego da moras cijelu glavu mjenjat pri potrosnji neke d tinti
ali ako se ja dobro sjecam to punjenje ne ide stalno nego moras cesto koristiti originalna pakovanja ili nece printati iako ima tintu na 100%
(znam na vlastitoj kozi)

W3DR4N
19-03-2008, 18:09
nema više zamjenskih boja za canone, barem ne ove nove
mogu se puniti, ali neki ljudi to ne prakticiraju

na kraju, kako kvalitetniji printeri koriste 4-6 tinti, ispada poprilično velika računica

svejedno bih izabrao canona, jer im je kvaliteta ispisa zbilja odlična

Sickmanno1
19-03-2008, 18:38
W3DR4N kak si to rekao ispada da Epsonova kvaliteta ispisa suxxa, a ja epsonove printere koristim odkad znam sta je printer i same pohvale za taj printer...em boja jeftina em ulozeno dobiveno jeftino...sad kakva je situacija sa skupljim printerima stvarno neznam...al ak im jeftini cist dobro printaju na photopapir (printao sam covere i izgledaju ko orginali) onda sumljam da skuplji nebudu obavljali posao na velikom nivou...

McPingvin_v2.0 moj savijet bi ti bio da malo prosurfas netom, procitas par recenzija i to...jer tesko da ovdje ko ima printer od 1.5k kuna...nekazem da nema al sumljam...

W3DR4N
19-03-2008, 18:51
Doista, možda je tako ispalo.
Ne sumnjam da epson ili hp imaju loš ispis. No canon koristim već duže vrijeme za kućno "razvijanje" digitalne fotografije i to je to, mada je model stariji i jeftiniji. A i ovakvi su crni i lakirani.
S epsonom sam imao loše iskustvo kad je poprilično kratko trajao.
S HP-om sam se susreo samo s LaserJet printerima, pošto su primarni izbor većine firmi.

19-03-2008, 21:01
Opet te rasprave ne vode nikud a autora teme samo možete dobro zbuniti.Jer da zna kaj je najbolje za njegu sumnjam da bi otvarao temu.Pobogu po čemu se to jedan canon razlikuje od hp-a ili nekog drugog konkurenta?To što isprinta za koju sekundu brže stranicu?Bah sve je to nova tehnologija i sve je to dobro.A ako si fetišist i bitna ti je brzina ispisa onda k vragu.Ako hočeš kvalitetan ispis onda češ bome i trebat dat za skuplji printer.Najčešće vrijedi kolko para tolko muzike.

No najveća negativnost je ta što se boja dosta troši a zamjenska tinta je veoma skupa.A to je i sama čar kod svih tih printera.Ono kaj ču ti ja pingu reć je da si nemoj trošit pare bezveze na nešto skupo ako zbilja nisi neki pro i takva stvarčicu mu je iznimno bitna.Uzmi si bilo koji all on one printer poznatog imena za osrednju cijenu i uživaj u njemu.A to kaj ti nebude imal tak brzi ispis ko elita u višem rangu ne brini.Stavi si full kvaliti ispis i rokaj.A uz sve to uz to kaj češ uštedjet pare imat češ sigurno još za 2 puta kupit nove tinte.A to te bome može služit dobro vrijeme.A i k vragu možeš to prodat.

Ja sam uvijek igrao kod printera na način da sam kupovao jeftinije modele,i kad sam potrošio tintu stavio sam ga u prodaju,jer kad realno pogledamo tinta je vrijednija od samog printera.Dakle prodaš,dodaš malo love,i imaš opet novi printer s full tankom boje.Kaj češ bolje čovječe.

Tak da ono dobro si razmisli i moj savjet ti je daq si ne trošiš puno love na takvo što ako ga nečeš koristiti zbilja ko neki pro.Jer 1500kn dat za printer i nije malo. :wink:

Gwin
19-03-2008, 22:57
amd, nemoj zaboravit da inicijalna punjenja boje obično nisu do kraja napunjena.. nego najčešće nekih 30-50%