PDA

Pogledaj cijelu verziju : Age of Decadence



kastash
18-03-2008, 12:57
Htio bi samo skrenut pozornost na ovu igru koja će izać ove godine.

Radi se o dobrom starom RPG-u u stilu Fallouta nastalog na temeljima i ideji da je gameplay važniji od grafike.

Vjerujem da ima još ljudi tu kod nas koji će to cjeniti.
Znači grafika je sasvim ok ali pravi naglasak je na igrivosti, na dijalozima i na mnogobrojnim načinima na koji možete rješavat stvari i različitim grupama i fakcijama kojima se možete pridružit.

Sve vaše odluke imat će posljedice na cijelu radnju, neke grupe će jačati, neke mogu bit čak i dotjerane do propasti kao posledica vaših odluka.

Setting je sličan nekom alternativnom svijetu (mada autori tvrde da im to nije bila namjera) vrlo je inspiriran Rimskim carstvom ali carstvom koje je prošlo kroz veliku katastrofu zbog zazivanja starih bogova da se uključe u ratove.

Ipak magija u igri je na jako niskoj razini dok je osnova na borbi i upotrebi vaše inteligencije i dijaloga da rješite stvari.

Umjesto uobičajenih klasa likova igrač će birat samo svoju pozadinu a svog lika će moći razvijati kako god poželi kroz igru.

Autori su nekoliko individualaca okupljenih pod nazivom Iron Tower Studios.S
Znači radi se o maloj nezavisnoj firmi ljudi koji žele radit igre kakve vole igrati i takvu baš i rade.


Mislim da bi im PC play trebao dat prostora u svom magazinu i napravit jedan intervju sa njima.STo njima nebi bio nikakav problem a ako hoćete mogu ih ja kontaktirat i sve to sredit ili čak i odradit taj intervju pa ga poslat vama.

Ipak ovakvih igara nema baš puno i mislim da bi takve projekte tribalo podržati te pružit vašoj publici mogućnost da se upozna sa ovim djelom koje bi moglo po svojoj gameplay kvaliteti bit jedno od najvećih iznenađenja ove godine.


Za radoznale posjetite njihov site na adresi
http://irontowerstudio.com/index.htmSa tamo možete nać sve pojedinsoti o samoj igri i linkove na nekoliko intervjua koje su već dali.
Recimo samo da su jako zanimljivi.

Snake
18-03-2008, 17:05
čuo sam ponešto o ovome. nadam se da će ovo bit jedna od onih igara o kojima se ništa ne govori a onda bude toliko igriva i originalna da uđe u povijest gaminga. jel se zna kad izlaz?.

Tricerotaps
18-03-2008, 19:40
Zvuci odlicno, grafika i nije losa. Vidjet cemo kad izadje :D

kastash
20-03-2008, 17:24
Izaći će definitivno ove godine ali sa obzirom da se još uvjek radi na njoj još se nezna točan datum.

Za sve informacije virnite na site ili na forume a ako imate koju dobru ideju postajte - u ovom slučaju to ima smisla.
Samo se prvo malo informirajte o samoj igri da nebi tražili ili predlagali nešto nerealno.

A možda uskoro u nekom našem časopisu izađe i recenzija sa više informacija....

kastash
30-11-2008, 18:09
sory na dvostrukom postu.

Igra ipak neće izaći ove godine, mada izrada ide dobro uz česte updajte preko službenih foruma.

uskoro najava i mala recenzija ovdje u tredu najave i recenzije.

ScorpiuS
30-11-2008, 18:40
Grafika je sasvim pristojna, ali radujem se gameplaju.

Rang€r
30-11-2008, 19:39
Detailed crafting and alchemy systems: melt items and create new ones, balance your sword, play with Greek fire, increase your poison's potency, use corrosive acid on locks, and experiment with black powder.

ak ovo naprave dobro ko i u witcheru(ne mislim isto) onda če bit i gameplay raznovrsan tak da če bit i više od 7 puta da se igra prelazi :)

igra izgleda fenomenalno, tako me podsječa na diablo 2, ona pustinja na lut gholein(il kak se več piše)... i da još jedna stvar, nisam stigo pogledat moram sad ič, jel to besplatna igra il če bit izdana ovak u trgovinama i to? :D

kastash
30-11-2008, 22:55
Ovako.

Alkemija će bit puno raznovrsnija nego u Witcheru u kojem se jednostavno moglo pribavit stotine i stotine napitaka koji ti na kraju i nisu baš tribali, osim možda u par susreta sa nekim jačim neprijateljima.

Na početku igre moći ćete izabrat pozadinu tj zaposlenje lika. Ovdje nema klasa poput fightera ili čarobnjaka i slično.
A puno, puno stvari će zavisit od te pozadine. Kao prvi guild za koji radite pa i prvi neprijatelji koji inače imaju problema sa vašim guildom.

I inače u igri neće bit moguće bit prijatelj svima i radit za sve nego će sve što radite imat utjecaj na druge guildove pa će vas neki i napadat.

A i sam razvoj priče zavisit će od toga za koga radite, kako i u što ćete povjerovat jer svako ima svoju istinu o glavnoj temi igre.

A to će biti glavni razlog što će se igra moći igrati više puta na različite načine. Neke questove koje dobijete kao član Trgovačke guilde ili kao pripadnik ostataka Imperijalne straže nećete ni vidjet ako igrate kao assasin ili nešto drugo.

A neke situacije ćete riješavat na različite naline sa različitim posljedicama.
Tako u otvarajućoj vinjeti imati uvjek isti cilj - doć do mape jednog trgovca ali kao assasin čete ga morat ubit (i stražare), kao stražar ćete ga moć odbranit od assasina ili ga kao trgovac ili Loremaster prevarit ili nagovorit da vam da kartu.
Tako ćete i kasnije nailazit na situacije koje ćete opet vidjet i doživit sa nekim drugim likom ali iz perspektive tog drugog lika.

Igra neće bit besplatna. Ako je radi nezavisni studio neznači da ljudi nebi htjeli zaradit ništa.
Moći će se kupit u boxu sa mapom, posterima itd a moći će se downlodat preko neta za upola manje para.
Je dobro ste to pročitali.

Ustvari dečki se nadaju da će zaradit dovoljno da mogu nastavit radit igre.
Već su oformili i drugi tim koji na cyclopean igri. RPG horroru inspiriranom Lovecraftovim luđakim maštarijama.

A meni najdraža stvar je što svakodnevno komuniciraju sa svima na forumu i sasvim ozbiljno shvaćaju kritike i prijedloge od kojih su mnoge već usvojili.

Što ne radi niko drugi na ovom svitu u izradi igara.
Zato im svaka čast od mene.

W3DR4N
30-11-2008, 23:10
Po svemu pročitanom, igri bi se lako moglo dogoditi da bude zatrpana vlastitom precjenjenom ambicioznošću.
Igra može biti kompliciranija, ali sve ima svoje granice. Igra se radi za igrače, ne za ljude koji žive za taj naslov od kad se najavio.
Nema igrača = nema novaca. Nema novaca = nema novih igara.

Zato je Witcher odličan. Jer je savršeno pogodio omjer između kompliciranog i jednostavnog.

wavefunction
30-11-2008, 23:31
W3dran je mladi logicar danasnjice, a evo taman instaliram witcher pa nemogu nista komentirati
a sto se tice igre, citao sam o njoj u u broju 1. mjeseca 2008. godine, velik potencijal, i nadam se da ce biti solidna

Arbiter of Change
30-11-2008, 23:38
Što Wedran reče iako ako ostanu vjerni originalnoj ideji svaka im čast. Samo se nadam da neće doći do faze kad će morati rezati i izbacivati fičrse kako bi privoljeli mase (opet kao što čovjek reče; u masama su pare). Samo što se ja bojim da će za igru trebati jedan masni 300+ stranica (Dominions 3, anyone?).

wavefunction
30-11-2008, 23:41
ma, nema te stvari kao igra koja je ostala identicna kao zamisao
(flexiblinost for life)

kastash
30-11-2008, 23:41
Witcher je zaradio dosta para zato što je pogodio omjer između akcije i prejednostavne borbe i odlične grafike a opet je ponudio nešto od onoga što je stare RPG-ove tipa Fallouta činilo posebnim a to su izbor i posljedice.

A opet, zaradio je puno, puno manje nego neki debilni shooteri u kojima je sve akcija i bloom tj hdr.

Ne mislim da je igra preambiciozna niti da su developeri umišljeni ili nerealni.
Dobro su isplanirali što hoće vidjet u svojoj igri i toga se drže.
A sa obzirom da ih je četvoro rade odličan posao.


Šta..bila je u Pc Playu ove godine? Jel ima koji link na to il šta?
Koliki je članak bio? Nisam to vidio...

wavefunction
30-11-2008, 23:43
ma maaali
najavljuju kemijanje sumporom i barutom da otvore brave
(samo se toga sjecam jer sam piroman u dusi...
...i lopov.....)

kastash
30-11-2008, 23:59
Što Wedran reče iako ako ostanu vjerni originalnoj ideji svaka im čast. Samo se nadam da neće doći do faze kad će morati rezati i izbacivati fičrse kako bi privoljeli mase (opet kao što čovjek reče; u masama su pare). Samo što se ja bojim da će za igru trebati jedan masni 300+ stranica (Dominions 3, anyone?).

Nema izrezivanja features-a, pogotovo ne za mase.
Igra je kompletirana što se toga tiče i nema nikakvog izbacivanja ili ubacivanja nekih novih feature-a. Pogotovo ne za mase.

Ovo je igra koja se radi za ljude koji vole fallout 1 i 2, Planescape ili Arcanum. Ne za mase.
Oni idu na logiku da ima dovoljno ljudi koji bi htjeli baš takvu igru, dovoljno da im omogući rađenje novih sličnih.

Jel se ikako može nać taj članak iz PC playa?

Wishmaster
12-01-2010, 23:44
http://www.irontowerstudio.com/forum/in ... 259.0.html (http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,1259.0.html)
:eyebrows:
Evo vam! Potucite se ko bude prije. :D

rudeboy95
13-01-2010, 00:30
Igra OK izgleda, al kad kazete da ne mare puno za grafiku, nego za gameplay, logika mi govori da ce gameplay bit odlican ako je grafika ok. I kazete da ce bit kao FO,mora da ce odlicna bit igra! Skidam demo!

W3DR4N
13-01-2010, 01:10
Meni logika kaže da to govori svaki developer koji nema sredstva ni ljude za praćenje aktualnih trendova grafike.

rudeboy95
13-01-2010, 01:23
Pa zato postoje demoi za igre. Tako da im nema svrhe hvalit igru ako nije istina. Skines demo ili onu r00žnu igru da isprobas i onda tek kupis ako ti se svidi. Nevjerujem da lažu, uostalom sutra cu probat demo pa rec kakva je igra.

Teon
11-06-2010, 12:15
Neznam kako mi je ovaj topic promako ...

Cini se da u svom razocaranju danasnjih RPGa sam jednostavno zanemario pogledat neke nove projekte koji se mogu ispostaviti dobrima.

Ima li kakvih novosti?

Najvise me strah da se ne obistini ono sto je Wedran reko (a lako moguce)

Arbiter of Change
19-08-2011, 11:23
Poduži intervju.
http://core-rpg.ru/forum/87-619-1#18503

For example, we wanted to have several non-combat paths through the game, which means that the game should have several non-combat endings (you don’t want to give the player non-combat skills and path, but force him to fight at the end; it kind of throws the entire non-combat design philosophy out of the window). Non-combat endings are a tricky thing. You can’t just throw in a “why can’t we all get along?” persuasion line and be done with it. It should be enabled by certain decisions and in-game pre-requisites, so you sort of work backwards – once you know the different ways to end the story, you go back and build the conditions and choices the player will make in order to be able to end the game a certain way.

Sonic_Moronic
20-01-2012, 16:16
Age of Decadence.

Ovo izgleda zanimljivo.

Babitz
20-01-2012, 16:30
Ovaj bi mjesec trebao demo izać.

System
20-01-2012, 16:58
Ovaj bi mjesec trebao demo izać.

Jos da nije vaporware bilo bi super. Demo izlazi svakog mjeseca evo vec 6 mjeseci. Ali naravno, nada umire zadnja.

Babitz
20-01-2012, 17:06
A ono, nekoliko su puta napravili igru pa krenuli ispočetka jer su tako tek stjecali iskustvo. Prati im malo forum.

Sonic_Moronic
20-01-2012, 19:29
Izaći će definitivno ove godine

lol

System
20-01-2012, 20:33
A ono, nekoliko su puta napravili igru pa krenuli ispočetka jer su tako tek stjecali iskustvo. Prati im malo forum.


Jebiga, pratim ih na rpgcodexu. I znam samo da dosta odlazu. Ovo mi je stvarno najiscekivaniji naslov u poslednjih nekolio godina, ali samo moram prihvatiti stanje u kom se nalazi razvoj igre.

Babitz
21-01-2012, 06:43
Ti lurkaš po codexu ololo?
Prati radije na njihovom forumu na irontowernešto. Guglaj. Na kodeksu tak dobiš update jednom mjesečno.

Ako baš želiš teh vaporware, guglaj Grimoire.

W3DR4N
21-01-2012, 09:58
A ono, nekoliko su puta napravili igru pa krenuli ispočetka jer su tako tek stjecali iskustvo. Prati im malo forum.

Bojim se da je ovo najretardiranija stvar koju bi itko ikad napravio i koju sam ikad pročitao.

Deadwalker
21-01-2012, 10:06
Prije bih rekao da nisu imali jasnu viziju što žele.

Babitz
21-01-2012, 15:33
A ono, nekoliko su puta napravili igru pa krenuli ispočetka jer su tako tek stjecali iskustvo. Prati im malo forum.

Bojim se da je ovo najretardiranija stvar koju bi itko ikad napravio i koju sam ikad pročitao.
A čuj. Da sad ne tražim točan citat, parafrazirat ću. To je ekipa koja radi igru u svoje slobodno vrijeme i nisu ništa plaćeni. Prije 4 godine imali su samo entuzijazam i 0 iskustva. Kako su radili igru dobili su nekoliko levela zahvaljujući iskustvu pa krenuli ispočetka. Možda ne od nule, al znam da su grafiku dvaput prepravljali il nešto i da su priču isto pisali više puta. Ostaje vidjet jedino kak će to ispast.

Windwalker
21-01-2012, 17:39
Gledao sam neki gameplay trailer za ovo i skoro zaspao.

System
21-01-2012, 17:42
Ocigledno je gameplay gdje se iole koristi mozak.

Babitz
21-01-2012, 18:27
Da mu linkam VD-ov intervju? Misliš da će se uvrijedit?
Al inače, postoji već odavno combat demo za one koji su zainteresirani da vide kako borba izgleda.

Windwalker
21-01-2012, 20:27
Da znam koristit mozak, igrao bih šah.
Ovako se moram samo zadovoljit traženjem reziduuma i rješavanjem gama funkcija.

Kostolomac
21-01-2012, 22:25
Ja pustim da Matlab traži umjesto mene. Čemu opterećivati mozak pizdarijama?

Što se igre tiče, nisam okorjeli oldskul RPG fan, pa ću ju preskočiti. Probao sam demo, jednostavno mi ne leži. I ne volim izometrijski pogled. Osim u Noxu i Dinku Smallwoodu :P

Babitz
12-02-2012, 16:04
http://www.rpgcodex.net/forums/index.ph ... st-1961511 (http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/the-age-of-decadence-demo-preview.69332/#post-1961511)

Naslov kaže sve.

Arbiter of Change
27-02-2012, 19:27
February update i demo za 2 tjedna. Holy crap.
http://www.irontowerstudio.com/forum/in ... 453.0.html (http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,2453.0.html)

Arbiter of Change
22-03-2012, 20:48
Demo je vani.
http://www.rpgcodex.net/forums/index.ph ... sed.70534/ (http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/age-of-decadence-demo-released.70534/)

Outmind
22-03-2012, 20:55
Ajde da smo i to doživjeli. Igrat će se kad nađem vremena.

OT @ Arby - jel ti samo lurkaš na kodexu ili imaš i acc?

Horny Devil
22-03-2012, 21:03
Cu probat'.

Arbiter of Change
22-03-2012, 23:14
Ajde da smo i to doživjeli. Igrat će se kad nađem vremena.

OT @ Arby - jel ti samo lurkaš na kodexu ili imaš i acc?
Nijedno zapravo, samo sam naletio na link koji me odveo tamo. Previše su hardcore za mene oni. :)

Babitz
22-03-2012, 23:48
Jel ti lurkaš na kkkodexu, Outmind?

System
23-03-2012, 07:08
Koliko nas je to lurkera?
Ja sam se cak i registrovao pa zaboravio pass posle dva dana.

Babitz
23-03-2012, 12:16
Prema Alexi, taj je sajt vrlo popularan u hrvatskoj tak da niš čudno.

Neven <R>
23-03-2012, 12:44
Koliko nas je to lurkera?

o/

Outmind
23-03-2012, 13:07
Jel ti lurkaš na kkkodexu, Outmind?

Imam acc, ali rijetko kaj pišem, obično kad mi treba neki opskurni stari rppg kojeg se nitko živ osim ljudi mna kodexu ne sjeća. Malo mi ide na živce (tu i tamo donekle opravdani) elitizam, ali u globalu su dobri.

Babitz
23-03-2012, 17:47
Jesi upoznat s legendom Cleveland Mark Blakemore?

Arbiter of Change
25-03-2012, 10:48
I kakav je demo? Još ga nisam stigao isprobati.

Babitz
25-03-2012, 21:26
Ni ja, al čitam svakakve reakcije na kkkodexu.
Dobismo jedan fan trailer.

3JSV1ei6OjY&feature=player_embedded

Arbiter of Change
31-03-2012, 18:50
O ovomjesečnim promjenama, dojmovima iz demoa, itd.
http://www.irontowerstudio.com/forum/in ... 576.0.html (http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,2576.0.html)

The biggest problem, however, was the way checks are presented. Most checks are always shown. You always "say" the same line, but if you're short a single point, you fail and sometimes die. Thus the focus is not on the line, but on the points. Now, we're considering something like this:

on appear:
aod.etiquette < 32 - "I'm sure he can testify..."
aod.etiquette >= 32 - "My Lord, I don’t presume to advise you, but perhaps, my perspective on the situation, no matter how flawed, could be of value to you?"

Arbiter of Change
03-05-2012, 08:37
Public Beta 2 je vani.
http://www.irontowerstudio.com/forum/in ... 488.0.html (http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,2488.0.html)

Exploration

- Added a new encounter with a gang in the slums.
- Added a character you talk to in the graveyard.

Improvements:

- Added the option to leave screens by pressing the same key that you use to enter it.
- You can access the crafting screen by pressing R.
- You can switch between screens with the hotkeys (from inventory to character screen, for example).
- More buttons with sounds.
- Better formating for the description text in the character screen.
- You can resize and move the textbox in the main gui.
- Added synergy and background description to the character creation screen.
- Added tooltips to the tabs.
- Q and E now rotate the camera.
- Character creation is now tailored to resolutions between 900h and 1080h.
- Added new dialogues screens, with bigger fonts, darker background and better formatting.
- Anisotropic filtering now also affects all weapons, armors and some minor items.
- Now you get a rank if you are part of a faction.
- Notices in dialogue (text between *) now are centered and with a different color.
- Added expanded dialogues about the world with the Inkeeper and Feng.
- Now there is a list with all locations on the right side of the map.
- Now there is a menu from which you can select which bodies you want to loot when 2 or more are in the same place.
- Added sitting animations to filler characters.
- New look for the lorica segmentata.
- All screens fit higher resolutions better.

Babitz
03-05-2012, 22:08
A da, četvrtak je stigo.

Arbiter of Change
08-05-2012, 09:32
Konačno teaser. Ancient Evil has never awakened. :)

3bxMe1aME2g

sickpetey
08-05-2012, 15:44
Lajk :D

1van
08-05-2012, 19:29
bome je kul trejler, mogo bi dat šansu igri nakon što me prođe škola i razočaranje koje sam doživio od ovih nekih novijih razočarenja.

Windwalker
08-05-2012, 22:00
Pa sad mi čak i ne izgleda tolko loše.
Setting obećava.

Arbiter of Change
15-01-2013, 22:36
Igra je dobila zeleno svijetlo na Steamu. Može.
http://steamcommunity.com/workshop/news/?appid=765

Arbiter of Change
15-03-2013, 09:46
Novi intervju sa VD-om na Forbesu od svih mjesta.
http://www.forbes.com/sites/erikkain/20 ... hool-rpgs/ (http://www.forbes.com/sites/erikkain/2013/03/14/age-of-decadence-developer-talks-indie-game-design-old-school-rpgs/)

The focus of the game is not on killing monsters, but rather on dealing with fellow humans and factions, trying to survive – easier said than done – and making a name for yourself. Naturally, to accommodate all that scheming, plotting, and backstabbing, we give the player plenty of choices, from multiple solutions to quests to different paths you can take through the game. You (and your actions) will determine who your friends and enemies are. There are no default good and bad guys.

Arbiter of Change
18-11-2013, 12:19
Early Access je na Steamu i već su se počeli pojavljivati vrsni dojmovi. :)
http://attackofthefanboy.com/reviews/ag ... ce-review/ (http://attackofthefanboy.com/reviews/age-decadence-review/)

Three hours of game play later and not progressing beyond the starting area I begrudgingly acknowledged my second issue with this game; it’s punishingly difficult. Now I don’t have a problem with difficult. I regularly play through titles on harder settings for a challenge, and there are some fairly simple ways to increase difficulty without it feeling like the AI is unreasonably strong.

Xero
18-11-2013, 12:26
Not as good as Skyrim 2/10.