PDA

Pogledaj cijelu verziju : Baldur's gate



SkunK
14-03-2008, 16:25
Evo posto sam kupio ona DnD paket iz Algoritma, mislim da cu pocet svoju DnD avanturu s jako kvalitetnim klasikom : Baldurs gate.
E sad, pošto nisam na Ti s ovim žanrom, jel ima koja iskusna glava da mi kaze koji je latest patch i dali da instaliram odmah one 3 expanzije ( Tales of the Sword Coast , Baldur's Gate II: Shadows of Amn i Baldur's Gate II: Throne of Bhaal - ovdije mi zapravo nije niti jasno sta je expanzija a sta nekakav addon. )

Znaci zanimalo bi me : Dali da pređem prvo Baldur's gate pa onda stavljam te expanzije po redu, ili je to nesto u stilu Morrowinda i Diabla da se instaliraju sve expanzije tj. addoni i onda pocme s igrom normalno?

Hvala.

W3DR4N
14-03-2008, 16:45
Ovako.
Kul da si pokazao zanimanje za dndom i kupio paket.
Ako dovoljno zagrizeš, čeka te puno zabave.

Baldurs gate je prvi nastavak, a tales of the sword coast je pripadajuća mu ekspanzija. Neki tvrde da je igra puno teža ako se odma stavi i ekspanzija, pa je preporučeno igrati sam baldur dok se ne završi, te potom instalirati sword coast.

Baldurs gate 2 je drugi nastavak, i u potpunosti je odvojen od prvog.
Preporuča se igranje nakon jedinice i njegove ekspanzije, zbog nastavka priče i daljnjeg razvoja likova. Throne of bhaal je pripadajuća mu ekspanzija.

Moja preporuka je instalirati po potrebi igranja. Instaliraj baldurs gate, i kad ga završiš, nadogradi ga sa sword coastom. Potom ista stvar s dvojkom. Instaliranje sva četiri nastavka odjednom je nepotrebno trošenje prostora na disku, pošto nemaš ni potrebu.

Šta se tiče patcheva, kako si kupio ultimate paket, sve igre su čak i bez ekspanzija patchane na posljednju verziju, tako da tu nemaš brige. Instaliraj i igraj. Jednostavno.

SkunK
14-03-2008, 16:57
Thx na odgovorima.

Uglavnom, pogledao sam sad fajl od Baldurs gate-a ( njegov exe od igre) i pise da je verzija 1.0.0 sta sigurno nije latest.

EDIT :

Evo sad sam gledao redme od igre i pise da je verzija ova latest, 1.1.4315 tako da sam se prevario, imao si pravo samo mi je cudno sta exe kaze da je 1.0.0.

W3DR4N
14-03-2008, 17:01
pusti exe, kad uđeš u izbornik igre, trebala bi ti u kutu pisati verzija igre
ili u opcijama


verzija tog exe filea može biti 1.00 ili kako već, pošto je baldur nekoliko puta bio prepakiran kroz godine postojanja

Neven <R>
14-03-2008, 17:26
A ionako patchiranje ovakvih igara nije neophodno pošto nije bila bugovita igra.

BTW Dalje nastavi raspravu ovdje: viewtopic.php?t=17590 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=17590)