PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hearts of iron 2



blitzkrieg
11-04-2006, 21:55
Igra li tko ? Zanimaju me iskustva!

Maloki
11-04-2006, 22:24
Kakva je to igra?

blitzkrieg
15-04-2006, 21:48
Strategija na tragu europa universalis 1936-1947g.

ROCCO_GRANDE
26-04-2006, 09:01
Jako dobra igra, samo bi bilo bolje da su ju izveli kao čisti TBS što vrijedi i za ostale paradoxove igre na istom engineu. Ima jedna stvar koja me iritira u toj igri a to su kao nekakve zastave koje bi trebale predstavljati Treći reich a nemaju veze s povijesti. Postoji li možda neki patch kojim mogu dobiti povijesno vjerodostojne zastave (crvene s kukastim križem u bijelom krugu).

ROCCO_GRANDE
15-05-2006, 20:31
Da li je Doomsday standalone expanzija? Ako je da li to znači da mi standardni Hearts of Iron dva nije potreban ako imam Doomsday?

The Great Duck
12-12-2007, 17:55
Znam da je ova tema stara,ali su mi moderatori i admini preporučili da rađe oživim ovu temu negu da otvaram novu.
Prvo,evo par linkova:http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Main_Page-neslužbeni wiki za HoI2 i DD.
http://www.stonyroad.de/index.php?-site StoneyRoad-a,jednog od popularnijih modova za HoI2
http://z11.invisionfree.com/Kaiserreich/index.php?act=idx-forumi Kaiserreich-a,također popularnog moda za HoI2 čija je radnja smještena u svijet gdje su Centralne sile pobijedile u I.svj.ratu
http://www.star.net.pl/~scytth/hoi2/page/index.html-stranice SKIF-a,grafičkog moda koji zamijenjuje ikone koje prikazuju divizije novima i ljepšima.

Evo i nešto od mog osobnog iskustva u igri:

Kada sam sa Švabama u HoI2 uspio osvojiti Veliku Britaniju i dobar dio Europskog SSSR-a.
Također u HoI2,kada sam s Japancima uspio osvojiti Kinu,Mongoliju i SSSR sve do Staljingrada,potom dobivši od Švaba pravo da se moji vojnci kreću po njihovom teritoriju,pa sam osvojio i Moskvu,anektirao Ruse,i držao teritorij od Pacifka do Urala i Kavkaza,pa sam i graničio s Njemačkom.

Teon
12-12-2007, 18:05
Odlicna igra :pray:

Jednostavno, ne graficki zahtjevno a opet zaaarraaaaznoooo

SnowFlake
12-12-2007, 18:56
e moram priznati da mi se igra sviđa ali ne znam di nabaviti,zna tko,mislim da u algoritmu nema

SkunK
12-12-2007, 19:16
Igrao sam prvi dio, 2 je bolja i s manje bugova ili negdije tu s jedinicom? Komentari?

@SnowFlake

Moras se malo bolje potrudit da nadjes drugi put ;)
http://www.crovortex.com/webshop/igra-1 ... on_II.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-1975-Hearts_Of_Iron_II.html)

SnowFlake
12-12-2007, 19:29
ja ne kupujem u crovortexu nešto imam čudni filing da me tako mogu opljačkati,znam da je glupo,ali rađe ću otić do nekog dućnan i kupiti,i pitanje je šta da napravim ako mi igra ne radi,jer oni preko maila mogu biti bezobrazni koliko god hoću,ali kada im dođem u dućan...

The Great Duck
12-12-2007, 20:27
Onda ti ostaje jedino da je naručiš sa stranica proizvođača ili da je kupiš digitalno,ali možda ima neka trgovina koja prodaje igru.

W3DR4N
12-12-2007, 20:30
ja ne kupujem u crovortexu nešto imam čudni filing da me tako mogu opljačkati,znam da je glupo,ali rađe ću otić do nekog dućnan i kupiti,i pitanje je šta da napravim ako mi igra ne radi,jer oni preko maila mogu biti bezobrazni koliko god hoću,ali kada im dođem u dućan...

Pa... u Zagrebu si. Zašto ne odeš do Crovortexa i kupiš igru, kad se već bojiš pošte.

SnowFlake
12-12-2007, 21:08
oni imaju dućan?
:)
osjećam se tako glupo sada

The Great Duck
12-12-2007, 21:15
Igra jeste dobra,ali prestao sam da je igram jer ima mnogo nelogicnosti,ogranicena diplomatija,nema nikakve ekonomije,stalno se mora ratovati i ratovati da bi bilo zanimljivo igrati,a od toga se vremenom umorim.Mogli su dosta toga preduzeti od Europe Universalis,pa bi bila bolja.Ipak,najbolja simulacija WWII
Jesi li probao igrati s modovima?Neki znaju napraviti igru dosta kompleksnijom i zabavnijom.

SkunK
12-12-2007, 21:31
oni imaju dućan?
:)
osjećam se tako glupo sada

Trebao si se osjecat odma glupo kad si poceo valjat gluposti tipa : "imam čudan filing da me mogu opljačkati".
Ko bi te mogao opljackat, pa nije ovo srednji vijek...

SnowFlake
12-12-2007, 21:32
ovo je hrvatska tu ti dođe bakica na vrata s pištoljem i traž pare
nazovi to personal experience

SkunK
12-12-2007, 21:41
Gluposti.

ChR0NoS
12-12-2007, 23:09
igrao sam igru, svidjela mi se, sama igra mi je zasnovana na dobroj ideji i dobro zamišljena, samo me neke stvari živciraju i onemogućuju mi normalno igranje i to je razlog što je ni dan danas ne igram...

da se u igri promjenu 2-3 stvari, npr. prikupljanje resursa i brzina razvoja i onaj nacional dissent, to bi bila extra igriva igra...
ovako možete normalno igrati samo ako igrate sa nekom od najjačih zemalja, a da razvijete jednu jugoslaviju, treba vam 10 godina, znači cijeli tok igre....

SnowFlake
12-12-2007, 23:21
modovi bre,modovi...

SkunK
13-12-2007, 15:18
Kao da je Jugoslaviju ikako bilo moguce razvit?

The Great Duck
13-12-2007, 16:32
Jugoslavija,Bugarska,Mađarska i ostale manje države se teško razvijaju zbog realizma.A bilo bi nerealno vidjet jednu Jugoslaviju da drži teritorij od npr. Urala do Atlantika,zar ne?
Ja više volim igrati povijesno,ali dragi su mi i alternativni rezultati ako nisu nerealni (u to spada npr. pobjeda Osovine u ratu ili rat između Saveznika i Rusa,ali ne i male državice koje anektiraju pola Europe).
A za one koji vole igrati sa slabijim zemljama,neka probaju neke modove ili se prvo izvježbaju na jačim zemljama.

SnowFlake
13-12-2007, 20:21
još malo pa ću igru počet igrat na svom kompu...

SkunK
13-12-2007, 21:46
To je i primarna poanta ratne igre.

SnowFlake
13-12-2007, 21:54
baš sada malo poigro sa kanadom ali javilo mi neki eror,fak

SnowFlake
14-12-2007, 20:56
e oprsotite zbog doule posta,ali zanima me
kako da igram sa drugim naacijama tu ih imam samo nekih 8-9,di su druge np. juga,španjolska i to(možda u ekspanziji)?[/i]

The Great Duck
14-12-2007, 21:24
Klikneš desnom tipkom miša na jednu od zastava i odabereš zemlju koju hoćeš igrati.

Guber
06-03-2008, 19:53
osobno mi je hearts of iron 1 bolji zbog mjuze, mada su u 2. genijalni scenariji, btw jel iko probo armageddon, ja jesam

Prince-Artas
06-03-2008, 22:40
Jugoslavija,Bugarska,Mađarska i ostale manje države se teško razvijaju zbog realizma.A bilo bi nerealno vidjet jednu Jugoslaviju da drži teritorij od npr. Urala do Atlantika,zar ne?
Ja više volim igrati povijesno,ali dragi su mi i alternativni rezultati ako nisu nerealni (u to spada npr. pobjeda Osovine u ratu ili rat između Saveznika i Rusa,ali ne i male državice koje anektiraju pola Europe).
A za one koji vole igrati sa slabijim zemljama,neka probaju neke modove ili se prvo izvježbaju na jačim zemljama.

a zar onda nije i nerelano da jedna država pokori cijelu europu i šire

Nodakim
06-03-2008, 23:19
Gluposti.

samo da kažem da je mene algoritam opljačkao

Prince-Artas
07-03-2008, 23:08
@Prince Artas
Ne nije nerealno.Zar nisu Germani pokorili cjelu Evropu,od zapadne obale Francuske,do Urala(skoro)...

nisu španjolsku, portugal i najvažnije britansko otočje, usto ne zaboravimo da su ipak imali kakve takve saveznike, talijane, ustaše, četnike, bugare, turke, mađare koji su odradili nemalen dio "posla"

galand
13-05-2008, 17:24
ovako,zanima me dali ima ikoga zainteresiranoga za hoi preko neta,ako ime neka mi se javi!moze i na mail galand@net.hr

TheJopa
13-05-2008, 19:03
Dvi stvari:
Kako bi namistili brzinu? Pola igre se igra pod pauzom...
Ja i frend smo jednom probali, i nijedna igra iz serijala nije radila u mp - uvik neki error pri hostanju (Ni HoI2, ni Crusader kings, ni Victoria...)

Herr Schnitzel
15-05-2008, 07:50
Odlicna igra s kojom sam proveo sate i sate.
Ima taj (kao i sve Paradoxove ige) "Samo jos jedan turn (dan u ovom slucaju)" efekt.
Dosad sam se najvise zabavio igrajuci s Irakom, koji je pod mojom diktaturom postao naftaska velesila (opskrbljivao sam Nijemce, Ruse, Japance, Francuze, ma svih osim Amera). Ojacao sam vojsku i industriju sa zaradenom gomilom novca, osvojio Iran i trenutacno testiram najnovije rakete na Afganistancima.

A sto se MP-a tice, taj problem i mene muci.

The Great Duck
15-05-2008, 16:19
@Guber:Da,ja sam igrao Armageddon.Novi sadržaji su dobri,ali ne igram nove kampanje.
E,trenutno radim neke stvarčice za CW mod koji nastoji prikazati Hladni rat,pa ako netko može pomoći na bilokoji način,evo linka:http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?f=292

Herr Schnitzel
17-05-2008, 21:59
E ja ovo nisam igrao odavno,ali je igra toliko zarazna da je to bolesno...
Necu ni igrati dok ne dodje HoI3...


Mozda napokon ubace takticke sukobe :)

The Great Duck
18-05-2008, 12:27
Koliko znam Paradox,nikad nisu imali taktičke sukobe,i na sreću nikad ni neće.Ne daj Bože da ih ikad ubace.
@LL21:Probaj modove opet,sada su bolji...

keko
21-05-2008, 11:43
dajte mi recite ako ima koji mod da briše time limit,jer me iritira što razvijem državu,dođem do 1955. godine,i igra je gotova

Herr Schnitzel
21-05-2008, 14:40
Pa instaliraj Doomsday i igraj scenario Doomsday.

The Great Duck
21-05-2008, 15:56
Pa instaliraj Doomsday i igraj scenario Doomsday.
Samo što je scenario nedorađen...a mod s temom Hladnog rata je još nedorađeniji...

keko
21-05-2008, 20:03
E ja ovo nisam igrao odavno,ali je igra toliko zarazna da je to bolesno...
Necu ni igrati dok ne dodje HoI3...


2007. ti je izašao hearts of iron anthology,pretopostavljam da je to treći nastavak

The Great Duck
03-12-2008, 17:29
Oprostite zbog dizanja ove stare teme,ali evo započeo sam AAR s Perzijom u KR modu:http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=384251

TeraBajt
13-10-2009, 21:50
revive.

uspio sam napraviti komunistički USA, te se planiram teamupati sa sovjetima prije barbarosse:D

inaće vodim neki vonabi rat sa haitijem, držim im jedinu provniciju i ne tražim mir, pa mi je IC capacity veći no u peace time. ggjec.

TeraBajt
08-02-2010, 21:24
http://www.imagesforme.com/upload/f7a15da5.jpg

okej, britanija je moja, ostala je afrika i indija za rijesit. Sa sovjetima jos ne ratujem al ako ima neko neki savjet nek kaze jerbo ce to bit najteza invazija do sad. planiram sad napad na grcku, nederlandjane i svajcarsku, pa onda predah pa bugari i turci, u isto vrijeme razbit i britance u africi.. spanjolci, talijani, japanci i madjari su mi saveznici, dovescu jos vichy france u savez i gg. i da, japan je napao pearl harbor i amerika je proglasila rat na mene pa sam doveo japan u savez.

i da, kraj je 1941., brijem 26. decembar.

keko
09-02-2010, 16:06
Svaka čast, dobro ti ide. Samo jedno pitanje: koji je sad britanski glavni grad kad si im uzeo otok?

TeraBajt
09-02-2010, 16:50
negdje u africi neki ako se ne varam.

keko
09-02-2010, 21:42
Švedsku i Finsku isto namjeravaš srediti?

TeraBajt
09-02-2010, 21:45
napadnem nederlandjane, ubijem ih, napadnem svicarce, i guess what, USSR zarati sa SAD-om, reko mozeeeeee. aneksiram svicarsku, USSR proglasava rat na mene, gg, granica mi ima rupe i ruska lokomotiva ulazi u poljsku. ukurac.

Arbiter of Change
27-02-2010, 17:20
Kad smo već kod HoI2, je li tko probao ovaj novi Arsenal of Democracy?