PDA

Pogledaj cijelu verziju : Maturalni rad, gdje ga ima za pronac



dado_runner
12-03-2008, 20:23
Imam temu za maturalni rad: POKRETANJE TROFAZNOG ELEKTROMOTORA SA DVA SKLOPNIKA I BIMETALNOM ZAŠTITOM. Da li ima nest bar slicno negdje za skinit, ili je mozda netko od forumasa imao slucajno tako nekakvu temu???

C
12-03-2008, 21:31
Ne brini se, reci profi da ti dadne knjige (literaturu), malo to prostudiraš, prepišeš tu i tamo nešto, malo izmjeniš, i sve 5.
Maturalni radi bi ti trebao biti mačiji kašalj, uz profesora/profesoricu, i do uskršnjih praznika se nakupi literature, i za vrijeme uskršnjih praznika to sve riješiš, i preostaje ti to samo naučiti, ali pošto si to sâm pisao, recimo da ti je ostalo u glavi 70% svega, malo pređeš okom i sve ćeš znati.

Nadam se da te ne lovi paranoja zbog maturalnog rada. :fof:

I, mislim da bi ovo trebalo možda ići u OffT, a.k.a. spamm cafe? :D

Snake
13-03-2008, 12:56
mature bi na engleskom značilo odrastao, a to bi ti značilo rad u kojem pokazuješ da si dorastao tom izazovu i da bi taj rad trebao napravit sam a ne prepisati od nekoga.
ali ajd, znam tipa iz mog bivšeg razreda koji je prepisao čitavi maturalni rad - tražio prof. pod satom da mu da primjerak bivših razreda tog maturalnog rada, na temu koju je on dobio, i uzeo si taj rad, ona nije primijetila. rizično da, ali sigurno se nije namučio oko rada kao ja
no rad ti ne može pomoć da to naučiš, to moraš sam, zato je bolje uzeti savjete koje ti je dao C, prouči malo literaturu. Na kraju ti sve uđe u glavu htio ti ili ne. Jednom pročitaš u knjizi, dok to prepišeš na komp, i još treći put ponoviš već imaš nešto od toga.

Čux
13-03-2008, 15:13
ma bolje sam napravi, imaš moju temu o maturalnim u Alt+F4, ja sam se pametan našo uzet ogroman projekt za maturalni, al se na kraju stvarno isplati jer dosta naučiš o tome kak to zapravi radi

C
13-03-2008, 19:46
Neka napravi sâm rad, ima puno vremena valjda. Napravi to sam uz pomoć ostalih, i znat' ćeš od prilike kako je kada budeš na poslu. Na poslu nećeš imati prilike prepisivati. Na poslu, ili znaš, ili ne znaš. Zato iskoristi sve da naučiš sada, da znaš u budućnosti.

Edit: Al' ga filozofiram, a? :D

Daniel666
14-03-2008, 12:10
Isuse koja tema :shock: :o :o ...

Ni meni se ne bi dalo pisati na tu temu :rotfl:

dado_runner
14-03-2008, 20:39
Ok, snaci cu se nekako...

THUNDER_DINIX
15-03-2008, 10:18
nadji text sa neta, iz knjiga i to sve spoji u 1 cjelinu, nesto dodaj, nacrtaj, opisi svojim rijecima i to je to. ja tek nagodinu imam maturu