PDA

Pogledaj cijelu verziju : vservera PITANJA



vservera
11-03-2008, 19:53
Upalim ja komp , i kako asus ima onaj welcome screen di se stisne DEL za uc u bios , to mi preskoci i na dnu ekrana pise Cpu fan ERROR! Press F1 to continue.Stisnem ja F1 pojave se dvije debele crte na sredini ekrana i komp se restarta, nikad ne dodje do bootanja.Kad se restarata onaj pocetni screen di se stisne DEL da se udje u bios nakon 2 sekunde ponovno se pijave dvije debele crvene crte i ponovno pise Cpu fan ERROR!, neznam zasto hladnjak je na maticnoj, spojen je u struju, jednostavno nece doc do bootanja, probao sam izvadit bateriju s maticne i ocistit CMOS jer sam mislio da nije mozda koji bug tako al nista ne pomaze ???Molim vas pomoc. Tnx :D

Jack5
11-03-2008, 20:01
skini hladnjak i provjeri
Da li se uopće vrti?

vservera
11-03-2008, 20:02
Ma vrti se normalno skinuo sam ga vec 5 puta ista stvar, probao sam upalit komp bez hladnjaka na procu opet isto pise

Ivan_87
11-03-2008, 20:07
Ma vrti se normalno skinuo sam ga vec 5 puta ista stvar, probao sam upalit komp bez hladnjaka na procu opet isto pise

možda procesor hebe,jesi ga probio izvadit pa stavit nazat ,sigurno si oc-o neki vrag :)

vservera
11-03-2008, 20:08
Nije bio oc-an iz cista mira prestao radit, probao sam ga izvadit pa opet stavit i isto nista...

Jack5
11-03-2008, 20:09
Da nije napajanje :?

Ivan_87
11-03-2008, 20:10
Da nije napajanje :?

sumnjam da bi pisalo nešto da je napajanje ...

vservera
11-03-2008, 20:15
sad malo prije mi je napisalo cpu not connected to mbo

FioPro
11-03-2008, 20:15
Da nije napajanje :?

sumnjam da bi pisalo nešto da je napajanje ...

Ja imam frenda kojemu je ispisivalo da grafička ne prima dosta napajanje ( 8800GT ). Isto upozorenje koje se javlja ako je preslabo napajanje ili nije uštekan PCI kabel od napajanja na karticu. Na kraju je ispalo da je napajanje ( 550W Chieftech! ) ošlo u vječna lovišta. A komp stari dva tjedna, svo novo i nije bilo clockano. A šta ćeš, jedan u 1000 im ima feler.

Probaj uzeti napajanje od nekog frenda i vidi dali je to problem...

Ivan_87
11-03-2008, 20:21
Da nije napajanje :?

sumnjam da bi pisalo nešto da je napajanje ...

Ja imam frenda kojemu je ispisivalo da grafička ne prima dosta napajanje ( 8800GT ). Isto upozorenje koje se javlja ako je preslabo napajanje ili nije uštekan PCI kabel od napajanja na karticu. Na kraju je ispalo da je napajanje ( 550W Chieftech! ) ošlo u vječna lovišta. A komp stari dva tjedna, svo novo i nije bilo clockano. A šta ćeš, jedan u 1000 im ima feler.

Probaj uzeti napajanje od nekog frenda i vidi dali je to problem...ž

druga stvar je što se tiče grafičke,vjerojatno nije do napajanja al bolje provjerit

LC POWER hmm... sumljiva roba 8)

vservera
11-03-2008, 20:26
nemam LC power sad , imam chiftec 400 W

vservera
11-03-2008, 20:32
Ovo je nemoguce, uspio sam uc u bios, pogledam cpu fan speed pise N/A , cpu fan voltage N/A a vent na procu se normalno vrti i spojen je u onaj 3 pin utor za cpu fan ovo me je totalno zbunilo????

Jack5
11-03-2008, 20:36
Ovo je nemoguce, uspio sam uc u bios, pogledam cpu fan speed pise N/A , cpu fan voltage N/A a vent na procu se normalno vrti i spojen je u onaj 3 pin utor za cpu fan ovo me je totalno zbunilo????

to ti znači da su podaci sakriveni,napravi da se vide podaci-brzina vrtnje i ostalo

vservera
11-03-2008, 20:38
kako,pa nemogu bit skriveni sta no ne znaci da se nezna???

RIDER32
12-03-2008, 00:14
Kad izvadis sve komponente (grafa,cpu,baterija,...) dali ti se onda sta poremeti i jel onda moras sta ispocetka instalirat?
Znam da je snobovsko pitanje al nije mi do riskiranja. :)

NITROS
12-03-2008, 00:50
LC power su ok napajanja. Na servisu nismo imali uopce reklamacija. 140mm vent, tiha i hladna napajanja :)

Gwin
12-03-2008, 01:28
bartuc.. LC power ti je drugo ime za HuntKey napajanja.. dosta veliko ime na području azije..
anycase.. recimo da je LCpower 550 jači i kvalitetniji od chiefteca 450W. muče ga visoke snage (preko 400-450W).. ali za komp koji vuče 350-400 wata, sasvim solidan izbor

Razer
12-03-2008, 10:41
@autor teme - ako si u mogućnosti ući u BIOS, postavi na Disable sav monitoring vrtnje ventova.

Samo da pitam za svaki slučaj, ti si ukopčao vent, ok, ali, jesi li ga ti ukopčao u CPU_FAN socket ili neki drugi FAN header?

Gwin
12-03-2008, 11:52
razer.. al kakve to veze ima?? moj vent nije uopće u ploču uštekan.. nego direktno na 12V iz napajanja..

12-03-2008, 11:54
razer.. al kakve to veze ima?? moj vent nije uopće u ploču uštekan.. nego direktno na 12V iz napajanja..

Neke ploće ti automatski prepoznaju kao da cpu hladnjak nije prikopčan i radi zaštite bacaju takve errore ili upozorenja.

Ivan_87
12-03-2008, 12:06
razer.. al kakve to veze ima?? moj vent nije uopće u ploču uštekan.. nego direktno na 12V iz napajanja..

Neke ploće ti automatski prepoznaju kao da cpu hladnjak nije prikopčan i radi zaštite bacaju takve errore ili upozorenja.

ne baš takve erore,sve se da naštelat u biosu vrlo jednostavno,ako je namješteno da vent mora bit u ploču uštekan zvučnik će proizvodit nekakve zvukove al ovo mi je baš čudno nekako ...

Razer
12-03-2008, 12:46
Neke ploće ti automatski prepoznaju kao da cpu hladnjak nije prikopčan i radi zaštite bacaju takve errore ili upozorenja.

Upravo sam na to mislio. : )

Gwin
12-03-2008, 12:48
kaj to znači?? da na tim pločama ne može bit pasivni hladnjak ili vodeno hlađenje ??

12-03-2008, 12:49
kaj to znači?? da na tim pločama ne može bit pasivni hladnjak ili vodeno hlađenje ??

Može al se u biosu mora odaktivirati takva "zaštita"

vservera
12-03-2008, 13:26
mislim da mi se skurio chipset, ASUS-u se jako griju chipseti,bilo bi preporucivo da se stavi neki vent a pasivca...100 posto mi se skurio chipset,neznam sta bi drugo moglo bit,nap sam testirao kod frenda radi normalno,momoija radi isto, graficka radi, hdd radi, jedino nisam probao proc i mbo jer nitko od mojih frendova nema socket AM2...neznam sta da radim, komp star 1 dana vec zajhebava???

12-03-2008, 13:27
mislim da mi se skurio chipset, ASUS-u se jako griju chipseti,bilo bi preporucivo da se stavi neki vent a pasivca...100 posto mi se skurio chipset,neznam sta bi drugo moglo bit,nap sam testirao kod frenda radi normalno,momoija radi isto, graficka radi, hdd radi, jedino nisam probao proc i mbo jer nitko od mojih frendova nema socket AM2...neznam sta da radim, komp star 1 dana vec zajhebava???

pričaš bedastoće..jer u ovome problemu problem jedino i je u ploči ili procu...

Gwin
12-03-2008, 15:38
skurio se čipset??

nforce 570 ima radnu temp od skoro 100C, shutdown na 120, meltdown na 140-150

da se skurio, prošao bi kroz ploču :D

vservera
12-03-2008, 15:58
Bo, neznam,e samo da pitam kolko bi onda imao temperaturu nforce 520,je manja posto je manji broj ili???

Filip_k
12-03-2008, 20:00
Upalim ja komp , i kako asus ima onaj welcome screen di se stisne DEL za uc u bios , to mi preskoci i na dnu ekrana pise Cpu fan ERROR! Press F1 to continue.Stisnem ja F1 pojave se dvije debele crte na sredini ekrana i komp se restarta, nikad ne dodje do bootanja.Kad se restarata onaj pocetni screen di se stisne DEL da se udje u bios nakon 2 sekunde ponovno se pijave dvije debele crvene crte i ponovno pise Cpu fan ERROR!, neznam zasto hladnjak je na maticnoj, spojen je u struju, jednostavno nece doc do bootanja, probao sam izvadit bateriju s maticne i ocistit CMOS jer sam mislio da nije mozda koji živinče tako al nista ne pomaze ???Molim vas pomoc. Tnx :D

Ko bi reko, a ja mislio da sam jedini. Prije cca 5 mjeseci isti natpis! Naime ja isto sve pregledao kad ona sva sreča primjetio da mi se vent od napajanja ne okreče, pa sam ljepo dao pod garanciju i sad sve radi. Nadam se da znaš kako se provjerava napajanje, da sad ne pišem...

Ali opet nemora biti da je kod tebe isti problem, jer je kod mene bio onaj natpis ali je nakon odgovarajuće tipke(F1) sve radilo bez ikakvih crta

Ivan_87
12-03-2008, 20:08
1. pogledaj sve ventove ako se vrte

2. pogledaj ako ti je vent od proca uključen u ploču odnosno utikača kraj procesora (onog bližeg)

3.u biosu isključi sve opcije (tamo di namještaš cpu fan,upozorenja za temperaturu...)

4.probaj ako možeš pogledat dali ti se neka od konponenti pregrijava

neznam što bi više moglo bit... stvarno čudan problem ili ti nešto uočljivo cjelo vrijeme izmiče :|

vservera
12-03-2008, 20:09
1. pogledaj sve ventove ako se vrte

2. pogledaj ako ti je vent od proca uključen u ploču odnosno utikača kraj procesora (onog bližeg)

3.u biosu isključi sve opcije (tamo di namještaš cpu fan,upozorenja za temperaturu...)

4.probaj ako možeš pogledat dali ti se neka od konponenti pregrijava

neznam što bi više moglo bit... stvarno čudan problem ili ti nešto uočljivo cjelo vrijeme izmiče :|

Sve sto si napisao sam provjerio i sve normalno radi, nista se ne pregrijava???

vservera
12-03-2008, 23:39
Problem rijesen,al nebi bio da mi nije kompic Dyslexia pomogao :D svaka cast care!!!

Dyslexia
12-03-2008, 23:41
Nema na cemu problem je bio banalan ali eto Tu sam da pomognem

12-03-2008, 23:41
aha...i kak ste onda to vi riješili problem?

Dyslexia
12-03-2008, 23:43
Pa da ste odma skontali da su mu samo pali winsi i to ti je to. Uopce mu nije bilo do chipseta ni nista. Ljepo je reko da pali komp. Pa onda znaci moze u bios moze palit. Dode do winsa rusi se. LOL, de reko rusi winse i on napravio komp radi ko nov. E decki decki....

12-03-2008, 23:46
Pa da ste odma skontali da su mu samo pali winsi i to ti je to. Uopce mu nije bilo do chipseta ni nista. Ljepo je reko da pali komp. Pa onda znaci moze u bios moze palit. Dode do winsa rusi se. LOL, de reko rusi winse i on napravio komp radi ko nov. E decki decki....

Nisam znao da bios i windowsi rade na taj način.Vjerovatno je to neka nova tehnologija.

Kolko ja znam prvo se diže bios a tek onda winsi.A problem je jasno objašnjen na prvom postu.Cpu fan error nema veze s windowsima.

A to što on ima shebane winse je problem broj 2...samo kaj ili on to nije znao ili se radi glup.

Po ovome mogu zaključiti da ste riješili problem broj 2...no problem broj 1 nemože sam od sebe otići...stavljanjem novih windowsa sigurno ne.

Dyslexia
12-03-2008, 23:50
Problem broj jedan nije bio bio.To je bilo zato sto ga je kloko pa kad se srusio ono mu izbaci to. Poznato na asus maticnama. E pa se on uplasio.

Ma da de molim te pricaj mi sta se boota prvo. Ugl taj eror nestane nakon tipke F1 da se ide resume i amen. I kad je doslo do wins screna rusi se. I sta je onda winsi. Ugl problem rijesen.

13-03-2008, 01:00
Problem broj jedan nije bio bio.To je bilo zato sto ga je kloko pa kad se srusio ono mu izbaci to. Poznato na asus maticnama. E pa se on uplasio.

Ma da de molim te pricaj mi sta se boota prvo. Ugl taj eror nestane nakon tipke F1 da se ide resume i amen. I kad je doslo do wins screna rusi se. I sta je onda winsi. Ugl problem rijesen.

Aj molim te nemoj se bahatiti za početak...niti te učim niti te kritiziram...želim ti reći da nismo debili...već smo htjeli čovjeku pomoć....a pritiskanje F1 tipke nije riješenje.

Ako je bilo do winsa ionako je tema u krivom podforumu.U prvom postu se jasno vidi problem baš s tim F1 tipkom i cpu fan errorom.Dakle problem u biosu,a ne u winsima.

Ako budemo cjepidlake mogo je onda preko save moda upalit stare winse.

Razer
13-03-2008, 09:04
Autor teme totalno krivo opisao problem, da bi netko drugi dosao i rekao da su osli Winsi, svst...

A ovaj prije rekao da ploča ne mrda dalje od CPU FAN errora, i onda kaze da ipak ide do BIOS-a, i onda dodje drugi i kaze da je stisnuo f1 i magicno otisao dalje do loadanja OS-a, i jos magicnije inst winse...

Ali bitno da bi ponovno autor teme u medjuvremenu otvorio jos dvije teme kako mi je sve riknulo i da kupuje novi komp...

Savjet - vservera - ohladi sa extreme OC spikama jer nisi za to, samo si prevec ufuran u to, to je barem ocito.

Usput kad otvaras teme, otvori ih tako da i istima _jasno_ opises svoj problem, a ne da ljudi pogadjaju sto ti je s kompom, a ni ti sam neznas sta ti je...

I trece - lakse s tim otvaranjem novih tema, malo, malo, pa otvaras temu...ili nesto kupujes ili si nesto spalio pa kupujes i tome slicno...

Dobronamjerni savjeti u prvom redu naravno : )

Ivan_87
13-03-2008, 09:39
ok,kad mi rikne procesor idem po nove winse :D

baš ste čudni,jer ovo je nemoguće samo tako ...

13-03-2008, 10:22
Ma laže sigurno...

vservera-ovako pošto sam mod,a ti si veoma pretjerao...dat ču ti uvjet..od sad nadalje sva svoja pitanja češ postavljati u jednom topicu...Dakle svaku novu temu koju budeš otvorio ako nebude u istom topicu one če biti izbrisane.Isto tako ako još jednom naletim na ovakvo neozbiljno otvaranje tema i laži bit češ izbačen iz foruma.

I dobro prouči Razerov post....

$p1tf1r3
13-03-2008, 10:26
Ma laže sigurno...



hahhaha istina freak, neki dan kaze da nema para za komponente vise, a sljedeci tjedan ce uzet proc,mbo i jos jednu 8800gs za sli...pa tko tu nama baca maglu u oci??! o_O

Ivan_87
13-03-2008, 10:31
[quote="amd freak":21bjru33]Ma laže sigurno...



hahhaha istina freak, neki dan kaze da nema para za komponente vise, a sljedeci tjedan ce uzet proc,mbo i jos jednu 8800gs za sli...pa tko tu nama baca maglu u oci??! o_O[/quote:21bjru33]

mene ne zanima ako on ima para ili ne,nek radi što oće sa konponentama i novcima,al mi se neda pokušavat pomoć uzalud tj trošit vrijeme uzalud,iskreno mislim da je sve to neka zajebancija i to svaki tjedan nove konponente,nezanima me i neopterećujem se,može bit istina al sumnjam 8)

a ako lažeš sam sebi lažeš ...

$p1tf1r3
13-03-2008, 10:33
a ako lažeš sam sebi lažeš ...

a i to sto kazes... :wink:

13-03-2008, 10:35
Dobro ajmo završiti sad ovo pljuvanje..u krajnjem slučaju če mu se dogoditi da mu više nitko neče odgovarati ako tako nastavi....


vservera od sada nadalje svoja sva pitanja postaj ovdje...novo otvorene teme za tebe ne dolaze u obzir.Barem neko vrijeme.

Dyslexia
13-03-2008, 16:03
Sory na postu ali moram odgovorit. Ma da previse se zanio pa se uplasio znas kako je crne misli odma ono sta sam sje... sad je nesto izgorilo i kuzis panika. I dode vamo pitat mi mu pomazemo i da bi ga ja msnu pitao sve ljepo polako da mi kaze sta je radio i na kraju reko majstore ajd ti samo formatiraj hard baci winse gore i amen.

A sto se tice biosa, proc je bio clockan i onda ga je valjda restartirao a sta se desava, pokazalo mu overcloking failed i on se uplasio, pritisko je on resume da nastavi botat i kad je doslo do bottanja samo se srusi. Hehehhe i on msilio sad je nesto riknilo. Kad ono obican problem sa winsima. Ali eto drago mi je da smo to razjasnili. :wink:

Razer
13-03-2008, 16:16
Opisuješ ga kao neko usplahireno djetešce...

Uplašio se kad je vidio Overclocking failed?

Ma daj molim te...a on tu po forumu harači kao samoprozvani ''vrsni'' OC-er...

EOD s tim svime, vidiš da on ni sam nezna što da kaže na reakciju moderatora koji je to na vrijeme uočio i adekvatno reagirao...

Zatrpao se preko glave sa svime i svačime (da ne kažem čime), pa čovjek više nezna kako da se izvuče, posve normalno...

Ako ništa drugo, nije išao u daljnju prepirku, te time priznao da je pogriješio i nastavio svojim tokom, ostavivši da se njegovi biseri slegnu : )

Daleko od toga da je ovo post s namjerom flejmanja ili vrijeđanja, čisto odgovor na gornji post, da ne bi ljudi krivo shvatili...

vservera
13-03-2008, 16:45
Samo da pokazem da nisam lagao ono sta sam napisao da stavlo baca van "CPU Fan Error!"

http://img255.imageshack.us/img255/3827/dsc00004rv2.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=dsc00004rv2.jpg)

Hvala sto ste mi pomogli....

Razer
13-03-2008, 16:52
Komp ti je zapravo radio, a to što ti nisi stisnuo to (ili jesi), i skuzio da su ti Windowsi riknuli je drugi par opanaka. I ''najbolje'' od svega je ta, sto ti se poruka javljala i nakon reinstalacije Windowsa, jelda? : )

P.S. nitko nije rekao da lažeš da ti se javlja dotična poruka...
Nego se bacila rasprava oko nekih drugih stvari...

vservera
13-03-2008, 16:59
ne,prod nije imao dobar kontakt s socketom,tek nakon 5 puta sto sam izvadio van proc i ponovno ga stavio natrag mi je omogucilo da udeju u BIOS,nakon reinstalla Winsa vise mi ne javlja problem al imam jako malo vremena da stisnem DEL da mi udje u bio jer odmah pocne Bootat

Razer
13-03-2008, 17:04
Nisi dobro stavio procesor? Sjajno, imas srece sto je jos živ...

Pa prije stavljanja provjeris jel CPU dobro sjedi, kako nisi primjetio da nije dobro sjeo?

Nije mi samo jasno zasto je bacao error na CPU FAN, ako nisi dobro stavio procesor?

vservera
13-03-2008, 17:09
ma proc je bio dobro stavljen dole,sjeo je,100 posto!!!

Razer
13-03-2008, 17:14
Kako onda ''nije imao dobar kontakt sa socketom''?

vservera
13-03-2008, 17:18
neznam ni ja, razdrmao sam ga,lupio po njemu i spustio kvacicu dole i proradio je,e da te pitam kako spustit HT link, sa obim BB mi je HT link 1150,kako to spustit,jer mi se neve bootat preko 3.150 MHz

Razer
13-03-2008, 17:21
Pa spusti HTT multi, sa 5 (1000) na neke niže npr. 4 (800), 3 (600)...

IGoR_2803
13-03-2008, 17:24
neznam ni ja, razdrmao sam ga,lupio po njemu i spustio kvacicu dole i proradio je,e da te pitam kako spustit HT link, sa obim BB mi je HT link 1150,kako to spustit,jer mi se neve bootat preko 3.150 MHz

pa smanji ht link mnozitelj na 4...

edit: prestigel me razer :)

vservera
13-03-2008, 17:25
imam MCP61(SB) to K8 frequency na 1000 je da ga spustim na 800 i onda nu dobit veci clock???

Razer
13-03-2008, 17:27
Da, spusti ga na 800.

Nemoras me isto pitati i na PM, kad vidis da ti ovdje odgovaram...

vservera
13-03-2008, 17:29
na kolko da stavim mnozitelj?

vservera
13-03-2008, 17:31
nece bootat na 800

IGoR_2803
13-03-2008, 17:31
na kolko da stavim mnozitelj?

pa na 4 ga stavi... ako ti je ht 230 MHz to je onda 230*4 = 920 i to je ok...


nece bootat na 800

a onda neznam, cekaj da ti neko iskusniji odgovori...

Razer
13-03-2008, 17:32
Jel sam ti gore rekao htt multi stavi na 4.

Ako pitas za mnozitelj procesora...pa ti clockas _svoj_ procesor, otkud ja znam na koliko da ga stavis...hint: na najveci?

vservera
13-03-2008, 17:34
najveci je 25X = 200puta 25 = 5000 MHz
Nemam ja 5,4 ja imam 1000,800,400,200

Razer
13-03-2008, 17:37
Jel tebi treba nacrtati sta da napravis?

Vidi kaj sam gore napisao:

''Pa spusti HTT multi, sa 5 (1000) na neke niže npr. 4 (800), 3 (600)...''

I onda opet dolje: ''Da, spusti ga na 800. ''

Ako neće na 800, stavi ga, zamisli, sto ide iza toga 600...

Bojim se da polako pocinjem sumnjati u tvoje OC-erske sposobnosti : D

vservera
13-03-2008, 17:40
prvi put clockam 5000+ Black Edition nisam nikad mijenjo HT link i sve je dobro radilo

http://img228.imageshack.us/img228/8994/dsc00005kk4.th.jpg (http://img228.imageshack.us/my.php?image=dsc00005kk4.jpg)

Razer
13-03-2008, 17:45
Pa ti zbilja zelis da ti se nacrta :D

Kaj si štel reći s tom slikom? Da si ga stavil na 800? Ako jesi bravo, ako nisi, nazad u BIOS. Ako jesi, i opet ne ide vise, onda stavi na 600.

Ako ni onda ne radi, nije do ploce, nego do neceg drugog, a.k.a memorije.

Spusti djelitelj iste, opusti latencije, daj joj vise soka.

Svi procesori se clockaju na isti fazon, sto ti to toliko nije jasno.

Nemogu vjerovati da nikad nisi mijenjao multi HTT linka, ako si ikad clockao...

Imas par stvari koje mogu kociti...HTT, memorija, i sam procesor, do the math...

vservera
13-03-2008, 17:49
memi sam dao 1.9 V, na kolko da spustim latencije,HTT sam stavio na 800 pa nece,na 400 nece a na 200 isto nece 3300 MHz

Razer
13-03-2008, 17:52
Nemoras toliko spustati, kazem ti da ocito nije stvar u tome.

Da mi kazes na koliko ti mema dela, mozda bih ti i mogao reci nesto vise.

Čovječe, imaš Tracere, i držiš ih na 1.9v, komotno si mogel ici i na Kingmaxe onda : )

vservera
13-03-2008, 17:54
sta fali njima sad mi mema radi 907 Mhz uspio sam bootat! :)

Razer
13-03-2008, 17:55
Ne fali bas nista, samo velim da ih ne iskorištavaš koliko oni mogu.

Koje su ti latencije postavljene?

Na kojim postavkama se bootalo, koji takt?

Daj covjece pricaj, tu ti se oce pomoci, a iz tebe se mora izvlaciti rijeci...

vservera
13-03-2008, 17:59
nece bootat ako predjem 250 MHz FSB
voltaza meme sad 1.8 V
frequency multiplier x13
voltaza proca 1.4 V
latencije:400 MHz-5.-0-6-6-18-2T
HT link 200 MHz

Razer
13-03-2008, 18:04
OMG.

Jos jednom, pa imaš Tracere, daj im volta čovječe, stegni te latencije, ljudi žešće drže Kingmaxe.

Digni divider memorije, daj ima nekih 2.2v, stegni latencije na 4-4-4-12, i onda praši...a ne s tako jadnim postavkama ići ganjati neke SuperPi reze...

vservera
13-03-2008, 18:08
nemogu im dat 2.2 V jer u biosu ide max do 1.9,znaci da promijenim CL,TRCD,TRP,TRAS i command Timing na 2T

vservera
13-03-2008, 18:10
na sta da stavim Memclock Value?

ovako sam stavio ostalo:

CL na 4.0
TRCD na 4 CLK
TRP na 4 CLK
TRAS na 12 CLK

Razer
13-03-2008, 18:12
Tako valja.

Kako možeš dati samo 1.9v? Pa M2N-E nudi više volta, 1.95, koliko ja znam...

Sta je sa crosshair bilo?

vservera
13-03-2008, 18:14
neda vise pise mi samo 1.8 i 1.9???

vservera
13-03-2008, 18:16
Tako valja.

Kako možeš dati samo 1.9v? Pa M2N-E nudi više volta, 1.95, koliko ja znam...

Sta je sa crosshair bilo?

Frend nije htio prodat procitao na netu da je onlicna ploca a davao mi je ja malo para :(

vservera
13-03-2008, 18:18
cekaj malo pa sad mi je frekva memorije pala na 490 da stavim CR2 ili CR1 ???

Razer
13-03-2008, 18:23
Tko ce tebe vise shvatiti...

Na CR1 mema ide losije, a na CR2 ide bolje.

Sad nemam pojma kako ti je pala brzina memoriji..

Jel 490 efektivno?

Sredi si bolju ploču...

Ivan_87
13-03-2008, 18:25
@ vservera zašto radiš triple post mi nije jasno kad postoji opcija UREDI,odgovorit će ti ovako i onako :roll:

Dyslexia
13-03-2008, 18:26
Iskreno ostavi si tako i dobro je pa sta bi ti sada digao na 4.0. Gle imas google ljepo upises AMD Athlon 64 X2 5000+ overclock izbaci ti milijun stranica, i samo dodajes jos overclok failed ili sta hoce e imas mali milujun ljudi koji imaju isti problem kao i ti. Ja sam se isto muci da bi svog e4400 digao sa 2.0 na 3.5. Ljepo upisao u google i nasao sta mi treba otisao i isprobavo i clocknio ga. Inace na 3.5 stoji sa AUTO voltazom.

Razer
13-03-2008, 18:28
Disleksija - jako bistro što ga držiš na AUTO voltaži...

Dyslexia
13-03-2008, 18:30
Da to je bisto jer znam sta radim. Dobro napajanje i nemas frke. Sve testirano sve valja. Drzan pod full naporom 1 dan nije se nijednom restarto. Tako da te gnjavaze oko voltaza su banalne. To vrijedi ako idete bas u krajnost overclokanja onda se ide na voltaze ali ovo netreba.

Pitaj strettglowa njegov 8200 cloknuli sa 2.6 na 3.5 bez beda 2 klika i gotovo. Auto voltaza eno radi ko pas. I da to bude jos veca fora sa RAPTOX napajanjem od 550 wata.

vservera
13-03-2008, 18:31
puj sad mi je pisalo overclocking failed, nece bootat preko 260 mhz fsb

vservera
13-03-2008, 18:38
e sad sam ba uspio bootat sa 3310 MHz digao se windows i nakon toga se komp restartao sta to znaci da mu treba jos struje ili da spustim HT?

Razer
13-03-2008, 18:39
Da to je bisto jer znam sta radim. Dobro napajanje i nemas frke. Sve testirano sve valja. Drzan pod full naporom 1 dan nije se nijednom restarto. Tako da te gnjavaze oko voltaza su banalne. To vrijedi ako idete bas u krajnost overclokanja onda se ide na voltaze ali ovo netreba.

Pitaj strettglowa njegov 8200 cloknuli sa 2.6 na 3.5 bez beda 2 klika i gotovo. Auto voltaza eno radi ko pas. I da to bude jos veca fora sa RAPTOX napajanjem od 550 wata.

Daj čovječe molim te...

Kad si vidio da itko clocka na def naponu?

Ako si vidio, to ti govori samo jedno - da taj nezna kaj dela.

Stvar je u tome da za rucno podesavanje voltaze trebas znati kako i sto, a ne staviti na AUTO.

Naprotiv to je jako glup potez, jer procesor redovito na AUTO voltaži uzima (puno)više struje nego koliko mu treba. Tako da sa manualnim podešavanjem najbolje određuješ koliko mu treba.

Koliko mi se cini ti mislis da je na AUTO najbolje ostaviti voltaze...to nije stock voltaža, da raščistimo

Na tih 3.5GHz sto velis, ajde mi daj SS Everesta koliko pokazuje volta, s tim da je def. 1.35v

@vservera - probaj ClockeGen : )

vservera
13-03-2008, 18:43
imam clockegen al di se tamo dize fsb??

Dyslexia
13-03-2008, 18:43
Ugl neda mi se nastavljat s tobom ti imas voju teriju ja svoju, moja radi vec mjesecima i sve sljaka nemam ja sta dokazivat niti mi se da. Ugl voltaza ja 1.45-1.50. Inace drzim ga na 3.0 nevolim pretjerivat ali na 3.5 je radio i testiran. Ali nezelim riskirat. Na 3.0 vec radi dugo. AUTO voltaza nije stock majstore. I daje mu snage onolko kolko mu treba. Dobra maticna i dobro napajanje nemas frke.

vservera
13-03-2008, 18:45
sta cu ja sad s clocke genom sta ce mi to???

Razer
13-03-2008, 18:47
Ugl neda mi se nastavljat s tobom ti imas voju teriju ja svoju, moja radi vec mjesecima i sve sljaka nemam ja sta dokazivat niti mi se da. Ugl voltaza ja 1.45-1.50. Inace drzim ga na 3.0 nevolim pretjerivat ali na 3.5 je radio i testiran. Ali nezelim riskirat. Na 3.0 vec radi dugo. AUTO voltaza nije stock majstore. I daje mu snage onolko kolko mu treba. Dobra maticna i dobro napajanje nemas frke.

''Majstore'' krivo si me shvatio, to sam istaknuo u slucaju da mislis da je AUTO, stock voltaza...

A tih tvojih 1.45-1.5v sto pricas je teski overkill za 3.0GHz.

Vjeruj mi ja ovdje ne pricam ''napamet'' kao neki...

I da, ovo moje nije teorija. Sve je to isprobano u praksi, pa Bože moj, pogledaj po nekim specijaliziranim forumima, tko još drži voltažu proceso ra na AUTO?

Eto ako meni ne vjeruješ, čekaj što će ti amd freakSreći...

vservera
13-03-2008, 18:52
@Razer: vrati se na moju temu....

nemojte se svadjat!

Dyslexia
13-03-2008, 18:52
Uredu je to ma vjerujem ja tebi nemas frke samo kazem meni je ovo u redu i nezelim mjenjat. Netreba meni amd freak nista objasnjavat znam ja dovoljno i bez njega. Inace sory ali ovdje se raspravlja o vservera pitanjima. Ajmo malo ontopic.

E ajd adaj me na msn pa budemo tamo malo procaskali. :wink:

Razer
13-03-2008, 18:54
@Razer: vrati se na moju temu....

nemojte se svadjat!

Sry na OT-u.

ClockGen ili jos jedan SetFSB je programčić za OC iz Windowsa.

Znaci stavis si npr. 240Mhz u BIOS-u i onda dizes dalje u Windowsima da se procesor ne opterećuje sa dozanjem Winsa na velikom taktu.

Također si možeš ugasiti jednu jezgru itd itd : )

@Disleksija - nazalost ne koristim MSN, forumi su moje sredstvo za sporazumijevanje : )

vservera
13-03-2008, 18:56
setFSB si nemogu pokrenut jer mi pise Chipset Error neznam zasto???

Razer
13-03-2008, 18:56
setFSB si nemogu pokrenut jer mi pise Chipset Error neznam zasto???

Nije podržam taj clock generator.

Probaj sa CG-om

vservera
13-03-2008, 18:58
clockgen pokrenem al nemam nigdje opciju za dizat fsb?

Razer
13-03-2008, 19:00
clockgen pokrenem al nemam nigdje opciju za dizat fsb?

Prvo trebaš odabrati clock generator koji koristi tvoja ploča, iz padajućeg izbornika.

A tu ti nemogu pomoći, jer neznam isti.

Imaš koji alat koji je došao s pločom, npr. AiSuite?

vservera
13-03-2008, 19:03
ne nisam nista dobio s polcom???

vservera
13-03-2008, 19:05
pazi ovo na laptopu mi CG otvori na na kompu nece nema onih opcija Get clock itd..nevjerovatno,...

vservera
13-03-2008, 19:07
koje je ovo srahnje od ploce moram uzet nest jeftino a dobro...

Razer
13-03-2008, 19:14
Neku sa AMD-ovim 690 ili 770 čipsetom npr...

Dyslexia
13-03-2008, 19:16
e vservera nikad s tobom na zelenu granu sad si davao tu pare za tu sugavu maticnu i taj proc, a mogo si ljepo uzet ono sto sam ti ja reko i sad bi clocko bez beda. E kad neces slusat

vservera
13-03-2008, 19:20
nisam imao para za intela pa sam uzeo ovo

@Razer - Moze ova ploca to je 690 chipset:

http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO ... 50.303.317 (http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+GIGABYTE+MA69VM-S2%2C+amd+690v%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+VGA%2C+SATA+Raid %2C+mATX%2C+G-Lan%2C+PCI-E%2C+s.+AM2&option=artikl&id_kategorija=05030312&id_artikl=050.303.317)

Razer
13-03-2008, 19:23
Ne tu, to je teška koma, nema nikakvih OC za OC...

Ovu: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ra=1010051 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1010051)

vservera
13-03-2008, 19:26
eto tu sam ti bas sad tio stavit da te pitam kakva je , ok onda cu tu uzet u pon pa ces mi pomoc da navucen proc na end,hvala e sta bi ja bez tebe... :D

vservera
13-03-2008, 19:27
je na toj ploci ide voltaza meme preko 1.9 V?

Razer
13-03-2008, 19:34
Ploča daje +0,6v memoriji, točnije 1.8v + 0,6v = 2,4v max, što je već puno puno bolje od 1.9v. Time bi memorija kao što je Tracer mogla prodisati punim plućima...

Mali review i više infa: http://www.digit-life.com/articles2/mai ... -690g.html (http://www.digit-life.com/articles2/mainboard/gigabyte-ma69g-s3-690g.html)

ili jos bolje: http://my.ocworkbench.com/2007/gigabyte ... -S3/g1.htm (http://my.ocworkbench.com/2007/gigabyte/GA-MA69G-S3/g1.htm)

Inače o toj se ploči puno pisalo na PCE...

Pa si škicni ovu temu:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=71992

Ima korisnog štiva...

Lik na XS-u je uspio navući FSB na impresivnih 420MHz (http://pic15.picturetrail.com/VOL601/2766865/13295977/259325199.jpg)

vservera
13-03-2008, 20:16
prema ovome sa PCE foruma odlicna ploca,uzimam je u pon. e a ono sta si pricao da ballistix bas i neide na gigabyte je to samo za intel ili opcenito za gigabyte?

Razer
13-03-2008, 21:11
AFAIK, simptomi su se javljali samo na Intelovim pločama.

vservera
13-03-2008, 21:42
Sta mislis do kolko bi mogao ic onda ovaj moj 5000+ BB sa to plocom?
ako na ovoj asusici sad ide do 3.2 stabilan???

Sickmanno1
13-03-2008, 21:56
ma na 3.6Mhz bez greske...posto si rekao da imas TR ultra 120, makar ja vidim na slikama nekog lame Zalmana ^^

Razer
13-03-2008, 21:57
Nemam pojma.

Preko 3.2 je lutrija, sve bi ovisilo o primjerku procesora.

vservera
13-03-2008, 22:09
ma na 3.6Mhz bez greske...posto si rekao da imas TR ultra 120, makar ja vidim na slikama nekog lame Zalmana ^^

imam al nije gore jer nemam vent,moram kupit jedan od 120 mm

Sickmanno1
13-03-2008, 22:25
ma na 3.6Mhz bez greske...posto si rekao da imas TR ultra 120, makar ja vidim na slikama nekog lame Zalmana ^^

imam al nije gore jer nemam vent,moram kupit jedan od 120 mm

covjece sta se ceka...pa taj pvna onog tvog Zelmana 9500 bez venta lol

Ivan_87
13-03-2008, 22:53
ma na 3.6Mhz bez greske...posto si rekao da imas TR ultra 120, makar ja vidim na slikama nekog lame Zalmana ^^

imam al nije gore jer nemam vent,moram kupit jedan od 120 mm

covjece sta se ceka...pa taj pvna onog tvog Zelmana 9500 bez venta lol

nemaš zalmana pa neznaš da nije SMEČE

imam zalmana 9500 led i sasvim je ok bez beda drži 6000x2 kad je bio oc na 3.4GHZ

meni je ok

Sickmanno1
13-03-2008, 22:55
ma na 3.6Mhz bez greske...posto si rekao da imas TR ultra 120, makar ja vidim na slikama nekog lame Zalmana ^^

imam al nije gore jer nemam vent,moram kupit jedan od 120 mm

covjece sta se ceka...pa taj pvna onog tvog Zelmana 9500 bez venta lol

nemaš zalmana pa neznaš da nije SMEČE

imam zalmana 9500 led i sasvim je ok bez beda drži 6000x2 kad je bio oc na 3.4GHZ

meni je ok

huhuhu kaj se odmah ljutis...nisam ja rekao da je smece, vec da ga TR Ultra pwna...sto je ljutio se ti ili ne istina...

Razer
13-03-2008, 23:12
nemaš zalmana pa neznaš da nije SMEČE

imam zalmana 9500 led i sasvim je ok bez beda drži 6000x2 kad je bio oc na 3.4GHZ

meni je ok

Imao sam ''to'' na tjedan dana, i Bogu hvala, nikad više.

Tvoj AMD-jček nije nešto preveć zahtjevan, no kad mu daš za ''domaću zadaću'' jednog naclockanog quada na 3.8GHz, cooler doslovno odapinje.

Tak da se nemoj uopce truditi prikazati takav cooler od 350kn kao nesto ''jako dobro'', jer to jednostavno nije.

Uspređivati TRU s tim je nerealno.

vservera
13-03-2008, 23:39
al nemam extream verziju nedo onog manjeg TR ultra 120

Sickmanno1
13-03-2008, 23:40
al nemam extream verziju nedo onog manjeg TR ultra 120

svejedno je bolji od zelmana...

vservera
13-03-2008, 23:43
a nista u pon kupujem novu maticnu pa cemo vidjet do kuda ocaj proc stvarno ide...

vservera
13-03-2008, 23:45
al nemam extream verziju nedo onog manjeg TR ultra 120

svejedno je bolji od zelmana...

vidis mogao bi prodat ovoga zalmana 9500 led i TR ultra 120 i onda s tim parama kupit TR ultra 120 eXtream i jos 1 rama...

Razer
13-03-2008, 23:48
Razlike između ''manjeg'' i ''većeg'' TRU-a, jest u 2 heatpipea više kod extreme verzije. I 2-3 stupnja razlike u loadu. Prodaja vanilla verzije i kupnja extreme verzije je besmislena stvar, jer kod tebe temp ne predstavljaju problem.

vservera
13-03-2008, 23:50
to je istina,intel se puno vise grije.....

da al da si onda kupim jos i gigu rama da bude dual hannel

Razer
13-03-2008, 23:52
Koliko vidim trenutno i imaš samo jedan GB memorije?

Definitivno bi valjalo uzeti još jednu gigu, ne samo zbog DC-a, nego i zbog opčenito ugodnijeg rada na PC-u. 2GB je optimum u danasnje vrijeme...

vservera
13-03-2008, 23:55
sto se tice maticne ove kpoju si mi predlozio,procitao sam sve ono na PCE forumu i kazu ljudi da se na 300 MHz FSB-a chipset jako grije,pa da kupim :

http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla ... 50.909.094 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Hladnjak+ZALMAN+ZM-NBF47%2C+pasivni%2C+Northbridge+hladnjak&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.094)

za memoriju ok,al je skupa 260 kn 1 GB

Razer
13-03-2008, 23:58
Taj pasivac je dobar, no vjerujem da su na PCE ciljali i na aktivna rješenja, u vidu pričvršćivanja 40mm venta na pasivnjak...

Memorija...skupa je, zato i valja : )

vservera
14-03-2008, 00:03
a nista,idem spavat ljudi cujemo se sutra,zapravo danas poslijepodne :D

vservera
14-03-2008, 16:05
razer,fsb ide do 420,ali to cpu nece izdrzat zato je ovaj tip spustio mnozitelj jako puno.....a i da ide 420x200 je 5i nesto tisuca mhz,za to bi trebalo radit vmod i hladit sa suhim ledom...nema veze ipak je idem kupit pa cemo clockat...:)

Razer
14-03-2008, 16:51
S tih 420 sam htio reći da ploča može toliko potegnuti. Što je najvažnije, jer znaš da te neće kočiti. Memorija je također ok. Tako da ti ostaje samo jedna ''nepoznanica''- koliko može procesor...

vservera
14-03-2008, 17:10
sta si na onim usporednim testovima rekao ,stavio sam na to al onda mema radi na manjoj frekvi i onda imam 88ns a to je puno ,moram onda clockat proc vise a ploca mi nemoze potegnut preko 247 FSB,kad kupim novu plocu onda to ide na max sve...

vservera
16-03-2008, 10:35
razer sta ako stavim na moju plocu crucial ballistix tracer kit od 1066MHz a ploca mi podrzava do 800 Mhz,ne one onra radit na 800 ili,al to bi bio onda overkill....

Razer
16-03-2008, 12:13
Radit će. Overkill jest, jer bi ti i 667 mema bila dovoljna, aka sve su to isti čipovi...

vservera
16-03-2008, 16:34
to sam i mislio al ipak ja ostajem na 800 bolje zvuci :D

vservera
16-03-2008, 16:46
di da nabavim reduktor 2 molexa u 1 6 pin pcie kabel, treba mi za grafu a kosam to dobio s njom a napajanju nemam kabele za pcie

Ivan_87
16-03-2008, 16:53
di da nabavim reduktor 2 molexa u 1 6 pin pcie kabel, treba mi za grafu a kosam to dobio s njom a napajanju nemam kabele za pcie

vservera zašto vječito radiš dupli post ??? :?

vservera
16-03-2008, 16:55
prvo je bio odgovor na razerov odgovor,a ovo drugo je moje pitanje,zati lijepo pise vservera pitanja....

Ivan_87
16-03-2008, 17:36
prvo je bio odgovor na razerov odgovor,a ovo drugo je moje pitanje,zati lijepo pise vservera pitanja....

:D pa postoji opcija uredi,razer će skužit to,mislim meni ne smeta nego da te modovi nebudu zezali bzvz

al ako to dopuštaju sve super :)

Razer
16-03-2008, 17:54
di da nabavim reduktor 2 molexa u 1 6 pin pcie kabel, treba mi za grafu a kosam to dobio s njom a napajanju nemam kabele za pcie

U bilo kojoj informatički potkovanijoj trgovini. Links, Ve-Mil...ako decki u servisu budu dobre volje, mozda ti ga i daju besplatno. Inače nije reduktor, nego PCI-E adapter...

vservera
16-03-2008, 18:29
znaci u Rijeci u linksu ce ga imat???

Razer
16-03-2008, 18:46
Nazovi/posalji mail i pitaj...

Vjerujem da imaju, no ako nemaju imas tu u HG i Ve-Mil...

vservera
16-03-2008, 21:11
kolko mi treba minimalno napajanje za to grafa 8500 Gt

Razer
16-03-2008, 23:09
Ljudi nemojte se ustrucavati odgovoriti covjeku, nisam ja valjda dezuran za ovaj topic :D

Za 8500 i previse Fortron 350W PNF...

17-03-2008, 12:49
Ljudi nemojte se ustrucavati odgovoriti covjeku, nisam ja valjda dezuran za ovaj topic :D

Za 8500 i previse Fortron 350W PNF...

Puno previše.NO to ovisi i o ostatku konfiguracije.No Razer shvaćam te. :D

Ipak se gleda da za male novce imamo i kvalitetu zar ne :D

kripton32000
17-03-2008, 14:10
svaki dan ima drugi komponentu. Gurat ce ga i evermax 300w :D

vservera
22-03-2008, 21:29
Posto nesmijem otvarat nove postove,dosla je 9800 GX2 za kupit cijena je 200 Kn veca od cijene ultre.pogledajte:

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=8260

Frozen
22-03-2008, 21:33
Dobro da Atijeva x2 košta 1400kn manje. vgg :|

vservera
23-03-2008, 09:13
pd ove 9800 GX2 su sve lazirani rezultati gledam na netu da jetna gafa vrti crysis na rezoluciji od 1600x1200 na 190 fps,sve max detalji,pa kako tako mogu lagat!!!

Frozen
23-03-2008, 10:37
Moguće, pošto su kartuše dizajnirane da jedu djecu na velikim rezolucijama.
Al toliki FPSi su mogući ako se gleda u pod stalno. :P


I da, sretan Uskrs svima koji slave.^^

Dyslexia
23-03-2008, 11:17
Ma lazirani rezultati su. Nvidia lazirala rezultata da se sto bolje kupuju kartice kao razlika je dupla ma jedu govna. Citao po netu svi kazu da su lazirani testovi. Uglavnom ne nasjedajte na fore i ne kupujte 9800.

Frozen
23-03-2008, 12:26
Čekajmo svi 4870x2. Weeeeeee!! :D

http://img.photobucket.com/albums/v87/d ... 000lq9.png (http://img.photobucket.com/albums/v87/djs61/Others/4000lq9.png)

HD4870X2 (R700) 960SP

Gigapixels = 33.6 (+271%)
GigaTexels = 67.2 (+542%)
TeraFlops = 2.016 (+406%)
Bandwidth = 230.4GB/s (+300%)

Xeno Zero
23-03-2008, 14:55
ma kakvih 190 fps-a u Craysis-u na 1600 rezi :rotfl: :rotfl:

ewo istine http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=5300&Itemid=1&limit=1&limitstart=1

Ma Nvidija je smrad na kvadrat sad budu i na 8800gt stavili naljepnicu 9800gt sramota prepakiravanje starog hardware-a, isto kaj je Ati napravio sa hd 3650 koja je ista 2600 sa višim taktovima

Sickmanno1
23-03-2008, 15:35
Dobro da Atijeva x2 košta 1400kn manje. vgg :|

Atijeva je kostala 3.6k dok je izasla, tak da ja gledam da je razlika 800kn...cekaj cekaj dok dode u sve trgovine ^^

vservera
23-03-2008, 20:25
3870 X2 dodje 2800 Kn u Linksu....

EDIT:Mi mozete slozit komp za 8800 Kn, iz linksa ili Vemila,treba mi za igre,namjeravam clockati,trebaju mi samo komponente i kuciste, bez periferije... Hvala

vservera
25-03-2008, 12:23
Sta tu vise nitko ne odgovara??? , dobro nema veze...

Evo i kod mene dileme:

Uzeo bi ili 2x 8800 GTS 320 Mb ili 2x 3870 , s kojim bi grafama dobio veći score u 3d marku?

FioPro
25-03-2008, 12:36
Sta tu vise nitko ne odgovara??? , dobro nema veze...

Evo i kod mene dileme:

Uzeo bi ili 2x 8800 GTS 320 Mb ili 2x 3870 , s kojim bi grafama dobio veći score u 3d marku?

šta ti znači 3D Mark... Kad u igrama to jako varira, pogotovo kad je SLI u pitanju koji se baš i ne iskazuje previše... Mnoge igre ti imaju probleme sa SLI-om, ili pak ne isporučuju očekivane performanse u SLI-u... Ja bi išo na radeona... I em bude manje struje gutalo, a performanse će, mislim biti jako podjednake, ponekad možda čak i u korist radeona... Ako se varam, ispravite me...

zoky
25-03-2008, 12:42
Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4×2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB -1758 kn
MB Gigabyte P35-DS3P, s775, iP35, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN -878 kn
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), SuperTalent, CL5 -293kn
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), SuperTalent, CL5 -293kn
Gigabyte GF 8800GT, 512MB DDR3, TV-out, Dual DVI 1600kn
HDD Seagate ST3500320AS, 500 GB 32MB, S-ATA300, NCQ-II, 7200 -831 kn
DVD+RW/-RW Pioneer DVR-115DBK, Dual Layer, 20x, black, bulk 217 kn
Thermaltake W0103R, power supply Toughpower 600W, EPS,ATX 2.2, , PFC, AFC,14cm fan, 666 kn
Thermaltake VC3000BWS tower Armor Jr., bez PS, alu-maska, crno, 2×12cm fan, prozor 849 kn
Ukupno=7385 kn
Sve iz Ve-Mila

FioPro
25-03-2008, 12:51
Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4×2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB -1758 kn
MB Gigabyte P35-DS3P, s775, iP35, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN -878 kn
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), SuperTalent, CL5 -293kn
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), SuperTalent, CL5 -293kn
Gigabyte GF 8800GT, 512MB DDR3, TV-out, Dual DVI 1600kn
HDD Seagate ST3500320AS, 500 GB 32MB, S-ATA300, NCQ-II, 7200 -831 kn
DVD+RW/-RW Pioneer DVR-115DBK, Dual Layer, 20x, black, bulk 217 kn
Thermaltake W0103R, power supply Toughpower 600W, EPS,ATX 2.2, , PFC, AFC,14cm fan, 666 kn
Thermaltake VC3000BWS tower Armor Jr., bez PS, alu-maska, crno, 2×12cm fan, prozor 849 kn
Ukupno=7385 kn
Sve iz Ve-Mila

Još je ostalo 1500kn... Taman za x2 radeona umjesto GT-a... I možda da ako namjerava clockat uzme antec nine hundred i neki dobar cooler za CPU... Ali i ovaj thermaltake je ok...

Sickmanno1
25-03-2008, 13:04
Sta tu vise nitko ne odgovara??? , dobro nema veze...

Evo i kod mene dileme:

Uzeo bi ili 2x 8800 GTS 320 Mb ili 2x 3870 , s kojim bi grafama dobio veći score u 3d marku?

šta ti znači 3D Mark... Kad u igrama to jako varira, pogotovo kad je SLI u pitanju koji se baš i ne iskazuje previše... Mnoge igre ti imaju probleme sa SLI-om, ili pak ne isporučuju očekivane performanse u SLI-u... Ja bi išo na radeona... I em bude manje struje gutalo, a performanse će, mislim biti jako podjednake, ponekad možda čak i u korist radeona... Ako se varam, ispravite me...

fora je kod SLI-a sto ga igra mora podrzavati...tako da npr. 3870x2, ako igra nema SLI omogucen nece nista bolje rezultate pokazivati od 3870...a 3870 je jaca od 8800GTS 320mb, tak da je punooo bolja kupovina...

@zoky

za 8k kuna mora ici 3870x2 i Q6600+Thermalright Ultra 120-eXtreme, ako je 3D Mark glavna stvar ^^

zoky
25-03-2008, 13:12
Ok! tek sam sad vidio da ide na 3DMark :wink:

zoky
25-03-2008, 13:23
Ispravak netočnog navoda! :wink:

Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4×2.4GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB -1758 kn
MB Gigabyte P35-DS3P, s775, iP35, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN -878 kn
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), SuperTalent, CL5 -293kn
DDR2 2GB PC6400 (800MHz), SuperTalent, CL5 -293kn
Powercolor Radeon HD3870X2 PCIE, 1GB DDR3, TVout, dual DVI 2897 kn
HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, S-ATA300, NCQ3, 7200 545 kn
DVD+RW/-RW/RAM LG GSA-H55L, Dual Layer, Lightscribe, 20x, black, bulk 195 kn
Thermaltake W0103R, power supply Toughpower 600W, EPS,ATX 2.2, , PFC, AFC,14cm fan, 666 kn
Thermaltake VC3000BWS tower Armor Jr., bez PS, alu-maska, crno, 2×12cm fan, prozor 849 kn
Hladnjak THERMALRIGHT Ultra 120- eXtreme, pasivni, aluminijski, socket 775/AM2 427 kn
Ukupno= 8801 kn Ve-Mil
Cooler iz Linksa; i malo sam štedio na disku !

vservera
25-03-2008, 13:53
taman kolko imam! moram starog nagovorit da mi to kupi pa onda javim rezeltate :D

Sickmanno1
25-03-2008, 14:04
zoky...to te ja pitam...to je vec clockerski komp ^^

:gg:

samo jos jedan dobar 120mm venti i sve 5...

Eto jedino sto bi ja mjanjao jest da bi stavio neko jeftinije kuciste i uzeo x38 chipset, koji je bolji od P35...mislim moze se jako dobro clockati na toj gigabytici...al tristosmica je bolja ^^

zoky
25-03-2008, 14:37
E to me baš i zanima koja bi vi npr. kučišta preporučili umjesto Armora!? :wink:
Neznam, al ja uvijek stavljam to kučište....

vservera
25-03-2008, 15:00
tt armor je fora kuciste

Sickmanno1
25-03-2008, 15:56
E to me baš i zanima koja bi vi npr. kučišta preporučili umjesto Armora!? :wink:
Neznam, al ja uvijek stavljam to kučište....

Ja osobno gledam kad nekom sastavljam kuciste da kuciste bude zadnja stvar...ono kolko love ostane...nekome je puno dati 500kn za kuciste, nekome nije puno dati 2k kuna, kolko sam ja dao...sve ovisi kako kupac hoce...

Tak da ono ako je u pitanju kuciste ispod 500kn tu uvijek uzimam chifa...preko 500kn ili chifa ili thermaltake...druga kucista ni negledam ^^

FioPro
25-03-2008, 15:59
Antec ima dobra kučišta... Naravno i Thermaltake i slične firme imaju super kučišta... Uglavnom ne možeš fulat ako uzimaš kučište od jedne od tih firmi... Thermaltake, Antec, Coolermaster, Chieftec,... Većina tih proizvođača proizvodi i jako dobra napajanja...

vservera
25-03-2008, 22:22
meni je kuciste na zadnjem mjestu, nije bitko kako komp izgleda bitno je da je jak,ja do sad nisam ni imao kuciste jedno sam razbio izvadio ono van na cemu stoji maticna i na tome mi je sve stajalo

EDIT: Oce stat 3870 X2 u to kuciste?

FioPro
26-03-2008, 12:04
meni je kuciste na zadnjem mjestu, nije bitko kako komp izgleda bitno je da je jak,ja do sad nisam ni imao kuciste jedno sam razbio izvadio ono van na cemu stoji maticna i na tome mi je sve stajalo

EDIT: Oce stat 3870 X2 u to kuciste?

A ako je dobro kučište, onda normalno da će i halđenje bit bolje, a s time i performanse i mogućnosti OCanja... Za Anteca kažu da je malo tricky stavit veće grafičke, no da se da... Sad za Thermaltake-a neznam... Uglavnom ako uzmeš neki tower ili veći mid-tower, nebi trebao imat problema... Meni u Sonata II ( Mid Tower ) stane GTS-ica, a ima još dosta lufta i za nešt veće :D

vservera
26-03-2008, 12:08
cini se da vise nisi na 1. mjestu :D odi pogledat... :D

FioPro
26-03-2008, 12:10
cini se da vise nisi na 1. mjestu :D odi pogledat... :D

Šta ti je to od životne važnosti ? I uostalom, to su latencije kompa koji je dosta stari i to mu je valjda jedina stvar u kojoj rastura...

vservera
26-03-2008, 16:33
al opet 40.7 ns :D manje on 46 :D

FioPro
26-03-2008, 16:54
al opet 40.7 ns :D manje on 46 :D

Da, ali moj sa 46 je jači od tog sa 40, tak da baš i nema neke koristi od toga... Ajde ti clockaj onaj tamo jači komp na 40 :D

vservera
26-03-2008, 18:33
idem na 38 , vidjet ces ti sad samo da kupim nove komponente!! :D