PDA

Pogledaj cijelu verziju : Družba Adria



unknown
11-03-2008, 11:14
Što mislite o ovom projektu jeste li za ili protiv, navedite razloge. Ja osobno sam za, mi ćemo dobivati "besplatno" energiju, mi samo trebamo dati prava da izgrade taj cjevovod. Hrvatska je na strateškom položaju i to moramo iskoristiti što je više moguće, a zeleni prosveduju(većina ih dolazi iz dobro stojećih obitelji) pa se nikada nisu morali brinuti o novcu. Mi se prvo moramo pobrinuti za ljude a tek onda za životinje i biljke

džidži buffon
11-03-2008, 11:19
čuo sam ali neznam puno o projektu

Prince-Artas
11-03-2008, 12:51
da samo mi treba još jedan Und Adriyatik (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:UND_Adriyatik_%282%29.jpg)

Korpse
11-03-2008, 13:18
ma isto mi je.

RIDER32
11-03-2008, 15:32
Ma neznznam.
Prije sam protiv al sad me bas boli briga.
I nije samo stvar u zivotinjama i biljkama nego o moru.
Ako se to izlije u more od cega cemo onda zivit a turizam nam je ono od cega zivimo.

Da_killah
11-03-2008, 15:54
ma živimo od turizma znaš kako...

RIDER32
11-03-2008, 15:58
A od ceg onda zivimo?
Zivili bi mi puno bolje da oni u saboru rade svoj poso kako treba i ne kradu al... mislim da je zabranjeni pricat o politici. Sory

prcko
11-03-2008, 16:00
Samo cu rec ovo da sam protiv toga zbog okoliša,a dobro je receno Hrv. zivi od turizma.Drzavna blagajna je najpunija tjekom ljetne sezone.Nadam se da nisam naveo ništa u vezi politike osim blagajne :)

W1k1n6
11-03-2008, 16:53
Od kuda ti to da bismo dobivali besplatnu energiju? Plaćali bismo sve isto kao i sada, samo bi se u državnu blagajnu slilo nešto više para, a zna seSgdje gro te love završava.

McPingvin_v2.0
11-03-2008, 16:54
zna se
Mogu samo rimu nabaciti? :)

HDZ :D

Da_killah
11-03-2008, 17:50
isto kao što se zna u čiji se džep slijevaju sve pare od turizma, u moj sigurno ne :)

Daniel666
11-03-2008, 19:09
NE. Zaboli me ku!ac za to. Kad ti se more jednom onečisti postane prljavo jaaako dugo. A-a. NO WAY.

Nightyx
11-03-2008, 19:57
zna se
Mogu samo rimu nabaciti? :)

HDZ :D
nije samo HDZ u pitanju, svaka stranka poteže "lijeva ruka, desni džep"
al necemo ovdje o politici... :(

RIDER32
12-03-2008, 00:33
Kao naprimjer pare od one rukometne dvorane u kod tebe u Osijeku.
I sad mi tamo on sere svaki dan na radiju ...
Al ajd necemo o politici.

Kenyi
12-03-2008, 08:39
a onaj, o cemu se to uopce radi?

RIDER32
12-03-2008, 16:06
Jel mislis na dvoranu ili druzbu?

unknown
12-03-2008, 16:24
družbu

Sgt. Bull
12-03-2008, 16:31
a onaj, o cemu se to uopce radi?


Projekt Družba Adria je međunarodni projekt izvoza ruske nafte na svjetsko tržište putem naftovodnih sustava Družba i Adria, u duljini od 3 200 km, od Samare u Rusiji, preko Bjelorusije, Ukrajine, Slovačke, Mađarske i Hrvatske do Luke Omišalj i Terminala Omišalj na otoku Krku. Put nafte ucrtan je na slici crvenom bojom.

Predviđaju se količine od 5 milijuna tona godišnje u prvoj fazi, 10 milijuna tona godišnje u drugoj fazi i 15 milijuna tona godišnje u trećoj fazi.

Do danas su potpisani različiti međunarodni Sporazumi: transportne kompanije tranzitnih zemalja su 20. lipnja 2002. potpisale Sporazum o suradnji i zajedničkom poslovanju u transportu ruske nafte na svjetska tržišta s prekrcajem u luci Omišalj, a vlade zemalja sudionika projekta su 16. prosinca 2002. potpisale Sporazum o suradnji na provedbi Projekta integracije naftovoda Družba i Adria. U tijeku su pregovori o tehničkim i komercijalnim uvjetima tranzita i pretovara te priprema investicijskih ulaganja.


http://www.mojaenergija.hr/var/me/storage/images/aktualno/vru_e_teme/dru_ba_adria/uvod_u_projekt_dru_ba_adria/1326-4-eng-GB/uvod_u_projekt_druba_adria_large.jpg

W1k1n6
12-03-2008, 17:31
izostaje informacija da je vlada pod utjecajem javnosti odbila projekt u tom obliku kakav je ponuđen. Prekrcaj tolikih količina nafte u Omišlju na Krku (na obali jednog od najljepših hrvatskih otoka) bio bi doista prekrasan potez, fino bi se odrazio i na energetku krizu, jer bismo samo zagrabili kantu mora, natočili u rezervoar i vozi za Europu...

Neven <R>
12-03-2008, 17:34
A ovako će isti ti tankeri voziti naftu u Trst ili neki drugi grad an sjevernom Jadranu pa ćemo opet biti u gabuli ako se dogodi nekakva havarija.

medusa
12-03-2008, 20:56
za
turizam najviše pogoduje dalmaciji i glavešinama u vladi koji uzmu dio kolača, ostatak hrvatske nema koristi od toga
ovako bi cijela država izvukla korist

Sgt. Bull
12-03-2008, 21:25
za
turizam najviše pogoduje dalmaciji i glavešinama u vladi koji uzmu dio kolača, ostatak hrvatske nema koristi od toga
ovako bi cijela država izvukla korist
Korist? Korist je uništavanje najljepše obale na Jadranu? Korist je pustiti pohlepne Ruse da uspostave monopol nad Hrvatskom?? Ne baš, mislim da će uraditi više štete nego koristi, gledaj, možda jeste financijski to dobro, ali je to financijski dobro samo za one glavešine, dok uništava obalu a turizam propada. Ipak sa još malo poboljšanja autocesta, razvijanja turističkih pogleda i neće ni trebati EU, nafta i pohlepni Rusi...

unknown
12-03-2008, 21:34
za
turizam najviše pogoduje dalmaciji i glavešinama u vladi koji uzmu dio kolača, ostatak hrvatske nema koristi od toga
ovako bi cijela država izvukla korist
Korist? Korist je uništavanje najljepše obale na Jadranu? Korist je pustiti pohlepne Ruse da uspostave monopol nad Hrvatskom?? Ne baš, mislim da će uraditi više štete nego koristi, gledaj, možda jeste financijski to dobro, ali je to financijski dobro samo za one glavešine, dok uništava obalu a turizam propada. Ipak sa još malo poboljšanja autocesta, razvijanja turističkih pogleda i neće ni trebati EU, nafta i pohlepni Rusi...

i kada krene kriza energije, turizam će te grijati i prehranjivati. Energija je moć a ne turizam

RIDER32
12-03-2008, 21:41
Kad nestane goriva (~40g.) doci ce plin i rusi ce opet imat monopol.
Ako oce nek grade plinovod jer ako se on izlije isparit ce i nikom nista al ako nam se izlije nafta imamo kurac od ovce.

unknown
12-03-2008, 21:55
Kad nestane goriva (~40g.) doci ce plin i rusi ce opet imat monopol.
Ako oce nek grade plinovod jer ako se on izlije isparit ce i nikom nista al ako nam se izlije nafta imamo prozor od ovce.

mislim da će i plin ići

EDIT:- i ako mi nećemo svejedno će ići preko jadranskog mora(italija)potpuno zaobilazeći našu zemlju, tj. još gore smo prošli

hebali smo ježa :(

http://www.nacional.hr/articles/view/43154/

Sgt. Bull
12-03-2008, 23:46
Ne znam, iskreno mislim da je najveći potencijal Hrvatske upravo u turizmu a ne Ruskom plinovodu/naftovodu. Kao što sam rekao, turistička posjeta se povećava iz godine u godinu i ide na bolje, samo treba da pametni to uvide i da ulažu (npr. ulaganje u autoputeve je pametan korak itd) i tako ćete i napredovati. Shvatite da je skoroSopet došlo vrijeme čelične zavjese u Europi,znate kako je to...

Apacer
13-03-2008, 01:46
Bolje i ruski plin i nafta nego onaj sa bliskog istoka..

Da_killah
13-03-2008, 17:35
al bi najbolje bilo da je američki :)

Prince-Artas
13-03-2008, 23:26
za
turizam najviše pogoduje dalmaciji i glavešinama u vladi koji uzmu dio kolača, ostatak hrvatske nema koristi od toga
ovako bi cijela država izvukla korist

da apsolutno se slažem sa ovom glupošću
prvo izjava da turizam pogoduje samo dalmaciji je glupa izjava, da se ovamo vraća i pola onogo šta se slije u državni proračun bilo bi osjetno bolje i tada možda zagreb nebi bio, ekonomski gledano, država u državi
dalje turizam donosi preko 50 (pedest) milijardi kuna državi, šta ti misliš da se s tim triba igrati ovim projektom družba adria, šta se tiče ovog da će tankeri možda ići u trst vjerujem da bi hrvatska tu mogla nekako utjecat nekako preko ovog ZERPa (al treba čekat ulazak u eu da se počne primjenjivat bez ovih ucjena) kad se proglasi jer bi on valjda nekako omogućio zabranu ili ograničavanje plovidbe tankerima

Apacer
14-03-2008, 00:10
al bi najbolje bilo da je američki :)

ako nisi skuzio..blisko istocni plin i nafta su americki..