PDA

Pogledaj cijelu verziju : hladnjak na grafickoj



antares
10-03-2008, 17:03
jutros kada sam upalio komp zacula se jaka buka.kada sam malo bolje pogledao shvatio sam da ta buka dolazi od graficke.kada upalim komp par sekundi radi normalno i onda se hladnjak (ventilator) na grafickoj jednostavno uspori i onda zuji.gledao sam da nije sta upalo u njega ali nema nista.
ljudi pomagaj te

PS graficka je point of view 7600 GT

zoky
10-03-2008, 17:25
A čuj! ako je sav od prašine očisti ga!
I meni se taj problem dešavao sa starom grafom!
može biti da ti se grafa jako grije pa vent radi svom snagom pa zbog toga jako zuji

antares
10-03-2008, 18:22
a nije prasnjav,ocistio sam ga.on se uspori i onda zuji,kad ga prstom malo pomaknem prema gore onda radi normalno ali kratko vrijema i opet se uspori i pocne zujat

zoky
10-03-2008, 18:57
Neznam! imam i ja sličnu grafu pa znam kakav je to vent al meni nije tako zujio! Jedino da probaš odšerafiti daj vent i dobro pogledati da li je sve ok pa ga onda nazad staviti i naravno da ga dobro zategneš! :wink:

Edit: sad sam se sjetio! jesi ti 100% siguran da ti to vent zuji? jer znam da grafičke iz serije 7xxx znaju zujiti! to se na mojoj čuje kad odem igrat neku igru,al za nekoliko sekunda prestane

10-03-2008, 19:40
Izvadit hladnjak,očistiti ga po potrebi...maknuti staru pastu,staviti novu,vratiti cooler gore i dobrao zašerafiti.

Nerijetko se događa da se hladnjak malo otpusti.Što nije čudno pošto radi konstatno na višim okretajima.

antares
12-03-2008, 20:31
da ne otvaram novu temu pitacu ovde.
kad vec moram skidat hladnjak odluci i da ga promjenim nekim boljim pa koji mi savjetujete??

Ivan_87
12-03-2008, 20:39
da ne otvaram novu temu pitacu ovde.
kad vec moram skidat hladnjak odluci i da ga promjenim nekim boljim pa koji mi savjetujete??

neisplati se rađe štedi za hd3850 ili 9600gt

jer novi hladnjak je 150kn od zalmana a polovna grafa ti nevrijedi više od 300kn :?

antares
14-03-2008, 00:07
mislim da mi se neisplati uzimat novu AGP graficku.jos malo pa cu kupit novi komp a do tad bi da zamjenim hladnjak.hajde preporucite nesto?