PDA

Pogledaj cijelu verziju : nvidia CUDA



Necromonger
10-03-2008, 00:46
Jel ko zna sta je ovo konkretno? Kolko san ja skuzia ovo je nesto od ageie?

NiX4
10-03-2008, 00:47
To je neki njihov C jezik za programiranje .

Rex Regis.cro
10-03-2008, 00:51
Rekli su da će nešto sprčkati s tom CUDA-om tako da svi ljudi koji posjeduju bilo koju grafičku karticu 8xxx serije imati će isti efekt kao da su kupili Ageia PhysX karticu! Super realna fizika u igrama koje to podržavaju! (MOH: Airborne, Ghost Recon Advanced Warfighter itd.)

NiX4
10-03-2008, 00:54
The CUDA™ Toolkit is a C language development environment for CUDA-enabled GPUs. The CUDA development environment includes:

* nvcc C compiler
* CUDA FFT and BLAS libraries for the GPU
* Profiler
* gdb debugger for the GPU (alpha available in March, 2008)
* CUDA runtime driver (now also available in the standard NVIDIA GPU driver)
* CUDA programming manual

The CUDA Developer SDK provides examples with source code to help you get started with CUDA. Examples include:

* Parallel bitonic sort
* Matrix multiplication
* Matrix transpose
* Performance profiling using timers
* Parallel prefix sum (scan) of large arrays
* Image convolution
* 1D DWT using Haar wavelet
* OpenGL and Direct3D graphics interoperation examples
* CUDA BLAS and FFT library usage examples
* CPU-GPU C- and C++-code integration
* Binomial Option Pricing
* Black-Scholes Option Pricing
* Monte-Carlo Option Pricing
* Parallel Mersenne Twister (random number generation)
* Parallel Histogram
* Image Denoising
* Sobel Edge Detection Filter
* MathWorks MATLAB® Plug-in (click here to download)

New SDK Samples in CUDA version 1.1 is available now. To see the complete list and download code, click here.
Technology Features

* Standard C programming language enabled on a GPU
* Unified hardware and software solution for parallel computing on CUDA-enabled NVIDIA GPUs
* CUDA compatible GPUs range from lower power notebook GPUs to high performance, multi-GPU systems
* CUDA-enabled GPUs support the Parallel Data Cache and Thread Execution Manager
* Standard numerical libraries for FFT (Fast Fourier Transform) and BLAS (Basic Linear Algebra Subroutines)
* Dedicated CUDA driver for computing
* Optimized direct upload and download path from the CPU to CUDA-enabled GPU
* CUDA driver interoperates with OpenGL and DirectX graphics drivers
* Support for Linux 32/64-bit and Windows XP 32/64-bit operating systems
* Direct driver and assembly level access through CUDA for research and language development

flander
10-03-2008, 01:08
@ Necromonger sig ti je premal povećaj ga...

Rex Regis.cro
10-03-2008, 13:06
/cut
Sve to i... ooooovooooo :D
http://www.megagames.com/news/html/hard ... hysx.shtml (http://www.megagames.com/news/html/hardware/allgeforce8cardswillrunphysx.shtml)

vex
10-03-2008, 22:03
šta to znači , da će sve nvidijine grafe iz serije 8 moći raditi ono što radi PhysX?

Koja je onda korist tih posebnih kartica za fiziku?

Rex Regis.cro
10-03-2008, 22:52
Ili će nVidia masno platiti Ageia-i (što će im se vratiti jer će svi radije uzeti nVidiu nego ATi) ili ipak neće biti toliko dobro kao prava PhysX kartica. PhysX kartica će samo procesirati fiziku dok će 8xxx i grafiku i fiziku što će je vjerojatno usporiti.

R@pt0r
11-03-2008, 01:18
Nvidia je preuzela tvrtku AGEIA koja proizvodi te PhysX kartice ako niste znali... Jel vam sada jasno šta se dešava :D

kripton32000
11-03-2008, 10:59
Nvidia je preuzela tvrtku AGEIA koja proizvodi te PhysX kartice ako niste znali... Jel vam sada jasno šta se dešava :D
Slusajte ga, istina je istina :wink:

I to vec dugo nvidia ima AGEIU, a o tome se govori vec mjesecima....i govorili su ce ih AMD ATi uzet...al nisu imali para.
nVIDIA uzela AGEIU
Intel uzeo HAVOK

Ivan_87
11-03-2008, 11:11
Nvidia je preuzela tvrtku AGEIA koja proizvodi te PhysX kartice ako niste znali... Jel vam sada jasno šta se dešava :D
Slusajte ga, istina je istina :wink:

I to vec dugo nvidia ima AGEIU, a o tome se govori vec mjesecima....i govorili su ce ih AMD ATi uzet...al nisu imali para.
nVIDIA uzela AGEIU
Intel uzeo HAVOK

a još samo fali da intel kupi nvidi-u :rambo:

FioPro
11-03-2008, 14:19
Nvidia je preuzela tvrtku AGEIA koja proizvodi te PhysX kartice ako niste znali... Jel vam sada jasno šta se dešava :D
Slusajte ga, istina je istina :wink:

I to vec dugo nvidia ima AGEIU, a o tome se govori vec mjesecima....i govorili su ce ih AMD ATi uzet...al nisu imali para.
nVIDIA uzela AGEIU
Intel uzeo HAVOK

a još samo fali da intel kupi nvidi-u :rambo:

Pa nakon AMD-ove kupnje ATI-a to se uopće ne čini tako nemoguće.
Sa druge strane, intelovi čipseti podržavaju Crossfire. Kada bi Intel kupio nVidiu vjerojatno da njihovi čipseti više ne bi podržavali Crossfire, nego samo SLI. Onda bi se enormno smanjila podrška za Crossfire, što mislim da AMD ATI neće dopustiti.
Čuda je i sama činjenica da je AMD kupio ATI, a njegov direktni konkurent Intel radi čipsete za AMD ATI-jev Crossfire... Ko tu koga ?
Stvarno je sve moguće.
Logičnije bi bilo da je AMD kupio nVidi-u, a Intel ATI... Onda bi se i tehnologije čipseta i grafike pokolile. Ovako ATI trči od Intela po čipset pa do AMD-a po pare...

Inače, ova podrška za PhysX na GeForce 8 pa nadalje bi trebala doći integrirana sa novim driverima. Sad koji driveri će to biti treba još vidjeti. Možda ovi novi beta 17x.xx za GeForce 9 već podržavaju ? :wink:
Naravno, performanse će biti slabije jer će GPU trebat računati fiziku i renderirati istodobno. Zato i postoji mogućnost da su ove fore sa CUDA-om i PhysX omogućene samo ukoliko imate dvije ili više kartice u SLI polju, gdje će se jedna kartica brinuti full za grafiku, a druga za fiziku i malo grafiku.
Treba vidjet što će se iz toga svega roditi...

Enivej, čekam da vidim kako će fizika u UT3 izgledati, odnosno koliki će biti pad performansi, koje BTW niti sa Ageia karticom nisu bile bajne.

Gwin
11-03-2008, 15:44
ne znam ja o čem ti pričaš.. UT3 ima super performanse..

a ne vidim zašto bi bila čudna kupnja ATI-ja.. AMD već godinama priča o sjedinjavanju GPU i CPU u jednu jedinicu.. ovo bi bio logičan korak naprijed..

FioPro
11-03-2008, 15:55
ne znam ja o čem ti pričaš.. UT3 ima super performanse..

a ne vidim zašto bi bila čudna kupnja ATI-ja.. AMD već godinama priča o sjedinjavanju GPU i CPU u jednu jedinicu.. ovo bi bio logičan korak naprijed..

Ma ima super performnse, ali ja govorim o performansama sa PhysX uključenim...

Samo mi je čudno što AMD kupuje ATI koji je ovisan o Intelovim čipsetima radi crossfirea

callista
11-03-2008, 18:50
Ati ovisan o CF-u??? koliko to korisnika koristi cf?? 0.01%, ako i toliko. :wink:
intel svoje čipsete svejedno PRODAJE, tako da briga ga dokle god zarađuje... :)

FioPro
11-03-2008, 18:55
Ati ovisan o CF-u??? koliko to korisnika koristi cf?? 0.01%, ako i toliko. :wink:
intel svoje čipsete svejedno PRODAJE, tako da briga ga dokle god zarađuje... :)

Da, ali oni koji koriste CF onda imaju Intel i to je sukob interesa, bez obzira na broj korisnika.

Sickmanno1
11-03-2008, 19:11
A sta je trebao ? AMD kupit Intela...lol?

Ja nekuzim sta se AMD neokusa u radenju chipseta :?

Nije da nemaju sve potrebno ˘˘

Gwin
11-03-2008, 19:15
jako zanimljiva tvrdnja fiopro..

ne znam samo otkuda onda ove matične ploče (http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2010200022+107191003&name=AMD)

DFI, ASUS, MSI, Gigabyte. svi na novom AMD790FX čipsetu.. koji je, gle čuda, proizvod suradnje AMD i ATI inženjera.. i da... pardon..to je athlon/phenom proc sa crossfirex grafama.. hmm.. nadasve zanimljivo..

FioPro
11-03-2008, 19:30
jako zanimljiva tvrdnja fiopro..

ne znam samo otkuda onda ove matične ploče (http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2010200022+107191003&name=AMD)

DFI, ASUS, MSI, Gigabyte. svi na novom AMD790FX čipsetu.. koji je, gle čuda, proizvod suradnje AMD i ATI inženjera.. i da... pardon..to je athlon/phenom proc sa crossfirex grafama.. hmm.. nadasve zanimljivo..

To su jedne od rijetkih matičnih... Do sad je skoro sve bilo Intel only kad je riječ o CF-u...

Gwin
11-03-2008, 19:32
DO SADA.. zato je AMD kupio ATI da mogu zajedno radit čipsetove za svoje proceve i za svoje grafe..