PDA

Pogledaj cijelu verziju : Silent Hill franšiza



Daniel666
09-03-2008, 00:17
Anyway htio bi preći jedan Silent Hill. One koji se u to kuže nek mi poredaju koji je najbolji. Ja sam sam gledao demoe i tako to pa zasad mi ide ovako.

1. Silent Hill 2
2. Silent Hill 3
3. Silent Hill 1
4. Silent Hill 4

W3DR4N
09-03-2008, 00:32
Pa to ti je primjer igre koja konstantno gubi na kvaliteti, tako da mi je popis 1>2>3>4. Prvi je bio prvi i donio je kompletni lore i priču, fantastičnu lokaciju i vrhunske ideje. Dvojka je u biti bila jedno te ista jedinica. Imala je iste kontrole, zapravo i ista oružja, no bila je vrhunska zahvaljujuću moćnom playstation 2 hardwareu koji je nudio zbilja vrhunski prikaz i atmosferu. Prvenstveno zašto je bila odlična je da je imala manje više iste karte, ali skroz nove lokacije. Uglavnom, vrhunski nastavak tek nešto malo iza prvog. Treći je već počeo opako reciklirati i pretvarati SH u akcijsku avanturu. Bila je likuša umjesto frajera i furala neke automatske puške. Al dobro, tehnički je bio besprijekoran nastavak, najbolji u serijalu. Dinamičke sjene su dale novu dimenziju atmosferi, a uz stare lokacije, našla se poneka nova i to zbilja dobra, poput onog zabavnog parka. Ipak je iza prva dva. Četvrti nastavak ima podjeljenu publiku. Oke da je Konami poslušao igrače i stavio manje akcije i više avanture, ali zabrljao je mehaniku i nekako prebrzo izbacio igru. Osobno mislim da je taj nastavak veliko nazadovanje u serijalu i osobno mi je bio muka za igrati. Užasna kontrola, užasna pokretljivost, dosta slaba priča, bez pravog grada, one srži silent hilla. Bezveze. Najgori u serijalu i općenito kvalitetom opako odstupa od nekih standarda serijala.

To je to šta si pitao. Moje osobno mišljenje.

prcko
09-03-2008, 00:33
Meni dvojka,inace resident evil mi je puno bolji

Windwalker
09-03-2008, 10:05
Ako si u mogućnosti, igraj ih po redu.

Ako nemožeš nabaviti jedinicu, kreni od dvojke nadalje.

Dvojka ima najbolju priču, trojka grafiku i upravljanje (i Heather :) ), prvi dio je jednostavno prvi i ima najbolju atmosferu koja te jednostavno uvuče u serijal (ali, nažalost, ne postoji za komp).
Četvorka je dosta glupa u više segmenata, ali isplati se odigrati nakon prva tri, jedino zbog zanimljive priče.

Arbiter of Change
09-03-2008, 10:32
Mmm da, sličnog sam mišljenja kao i vrli nam admin.

Prvi dioSme je jednostavno impresirao i prestrašio budući da sam bio mlađi kad sam ga odigrao na PS-u (sjećam se da mi je stari jednom prilikom ponudio hoći li igrati Silent Hill ili ići učiti i ja sam izabrao učenje bez razmišljanja). Igra je precarska i ne sjećam se da je bilo istih kojima su tehnčka ograničenja pleyke išla na ruku sa svom onom maglom zbog koje nisi mogao vidjeti 5 metara ispred sebe. Naravno, tu su bili i drugi fičrsi koji su me uvukli u igru kao što je nedostatak bilo kakvog vidljivog UI-a na ekranu, onaj radio što krči, brojne zagonetke koje su mi tada spalile glavu koliko su bile teške, priča koja je bila drugačija od ostalih jer je glavnom liku dala stvarni razlog zašto je tamo, a ne kao druge igre koje te samo ubacu i moraš sve spasiti. Svidjelo mi se što nije bila gun fest.

Drugi dioSje donio gotovo identičnu atmosferu 1. dijela ovaj put u impresivnijoj grafičkoj izvedbi, ali ja mu zamjeram nedostatak uvođenja istinski novih stvari (no kad pogledam kasnije nastavke možda je to bilo i bolje). Nemojmo zaboraviti ni čiku Piramidu koji je uveden u općenito poboljšanim cutscenama. Ukratko; igra vrijedna prethodnika.

Ova zadnja 2Snisu ni vrijedna komentiranja zato jer su za razliku od Resident Evila (sa svojim vrlo dobrim zadnjim nastavkom) krenuli prema dolje po pitanju vjernosti originalu.

Kenyi
09-03-2008, 10:37
pa vidite ovo petica je na pomolu, mozda ih izbavi od ovih proslih losih nastavaka.

Daniel666
09-03-2008, 22:50
V3DR4N je to jako dobro opisao a i Arbiter ne zaostaje.

1 dio sam isao kod frenda, iako je bolesno dobar to je vise igra za plejku a emulator na pc baš i ne radi savršeno. Ponekad je prekrut a da o napadanju i ne govorim. Ne mogu sa letvom ni zid pogoditi. To cemo ja i frend na plejki (ako ga nagovorim on je već sav poludio).

2. Moja procjena što sam vidio, najbolji. Love story je tragičan, a čudolišta odvratna i strašna uz dobru glazbu koja prati sve to. Kamera daje još jedan askpekt novi jer nikad ne vidite dobro što se zbiva u sobi a pištanje radija samo vas još više usere (pogotovo na hard). Zasad najbolji.

3. Nekako lošiji za mrvicu od oba. Likuša je ok, prvi put to nije frajer, ali nekako je igra izgubila dojam straha. Čudolišta nisu toliko strašna a neka se i ponavljaju iz 1. dijela. Priča više-manje nije ravna 2. a ni 3. Malo je teža od 2. sigurno ali ponekad mi se čini da se više pretvorila u neki šuter a to je loše.

4. Nisam ni igrao po svim mišljenjima najgori dio, pa nisam ni probao.

Evo ako neko zatreba još infoa link:

http://boards.ign.com/silent_hill/b6286/160012485/p1

P.S V3DR4N car koje bolesne recenzije u obliku školske lektire :pray: :
viewtopic.php?t=16426&postdays=0&postorder=asc&start=135 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=16426&postdays=0&postorder=asc&start=135)

P.S Hvala svima na brzom odgovoru

Ementaler
10-03-2008, 00:03
Nisam igrao sve nastavke pa nisam najkompetentnija osoba za dat savjet, al svakako bi preporučio da pročitaš tekst kolege Undera na HCL-u koji sadrži sve što si ikad htio znati o Sillent Hillu.

http://www.hcl.hr/special.php?TekstID=144&select=25

:friends:

Rex Regis.cro
10-03-2008, 00:18
Nema šta, Pyramid Head (Ili Red Pyramid) rula :pray:
Ali kao što su svi rekli, prvi i drugi dio obavezno štivo. Ajde neka, i treći dio ali četvrti je šrot.
Isto tako gledao sam mnogo filmova napravljenih po igrama i jedini film koji me ugodno iznenadio je bio Silent Hill.

Peyo
10-03-2008, 14:16
Moj redosljed: 1,2,3,4

Prince-Artas
10-03-2008, 16:31
Moj redosljed: 1,2,3,4

pokušaj ubuduće dat kakav argument, ovakvi postovi nikome ne koriste

Snake
13-03-2008, 13:07
volio bi vidjet preradu prvog dijela koji je i najbolji.
drugi je solidan, ali nije toliko strašan kao prvi
treći za mene ima najbolju glazbu
četvrti je čudna biljka, ima dobrih stvari ali umnogome zaostaje za prijašnjim nastavcima

vkgamer17
03-04-2008, 15:58
za slučaj da niste znali,jedinica je nedavno izašla za pc(nije remake)

MILF hunter
04-04-2008, 12:06
Jao,živio sam za tu igru...legendarni serijal.

Svakako najbolja je jedinica...tu nema dileme. Onda bi mi nekako išao treći nastavak,pa 2. i 4. kojim god redoslijedom želiš...
Ne slažem se da serijal konstantno gubi na kvaliteti,jer je svaki nastavak opravdao ono iščekivanje prije nego li je igra izašla...sad,mišljenja su podijeljenja glede The Room-a,mada nije on bio toliko lošiji od prijašnjih dijelova koliko je bio drugačiji...nekima to nije leglo,neki su pozdravili to...o ukusima se pak ne raspravlja.
Gledajući tehničku stranu,treći dio rula.
Kako god gledano,jedinica je najbolja...posebna je,nikada nešto slično nije izašlo,a na PS-u nije imala konkurencije,koliko god su se u ono vrijeme Alone In The Dark i Resident Evil stavljali uz bok njoj.
Spomenute igre nisu bile ni blizu toliko strašne,više su me podsjećale na Chuckove filmove kada sam pobije cijeli kafić. :D

Kid A
10-12-2009, 16:17
Akira Yamaoka napusta KONAMI
http://www.aeropause.com/wordpress/archives/images/2009/11/Akira_Yamaoka.jpg

Further to our exclusive about Akira Yamaoka a few days ago, we can now reveal that a contact at Konami USA has confirmed that the story is “not wrong” and that Silent Hill producer and sound director Yamaoka definitely left Konami at the end of November.

Now we’ve had time for the news to sink in, how do you feel? Personally, I’m looking forward to Konami’s next move. Yamaoka is mind-numbingly awesome but surely no-one’s irreplaceable? Given the interest in the new approach to survival horror showcased in the up-and-coming Silent Hill Shattered Memories, this may not signal the death of the Silent Hill franchise, but merely it’s rebirth . . .

Silent Hill Shattered Memories hits retailers in the US on 8 December and on the 11 February 2010 in Europe.
Tuzan dan za sve SH fanove :(

Duke of Earl
10-12-2009, 16:45
Jedina igra koju nisam uspio odigrati zato jer mi je bila previše tjeskobna i neugodna za igranje. Mislim na 1. dio kojeg sam prije par dana isprobao na emulatoru, radi savršeno, ali iz gorespomenutih razloga se nisam mogao natjerati da nastavim. Moram napomenut da je ta igra po meni najbolje iskoristila hardverske nedostatke PS-a.

A 4. dio sam skoro i završio prije par mjeseci, ali sam poludio pred kraj igre kad sam konstatno morao bježati jednom neuništivom liku, ko da igram RE 3: Nemesis. Dovoljno govori o tome koliko se igra promijenila na loše tokom godina, bilo je samo par trenutaka kad me ozbiljno isprepadala, dok sam u 1. nastavku cijelo vrijeme bio u strahu.

Ali iskreno, ja ni ne vidim poantu u igranju te igre, barem 1. nastavka, zbilja mi netrebaju noćne more ni srčani napadaji tijekom igranja :(

Kid A
10-12-2009, 16:52
Daj nemoj tako,pricas gluposti.
Ne vidis poentu?
Pa zar nije dobro kad tako neka igra te uzdrma iz temelja,digne do vrhunca odredjene osjetila dok igras i totalno te uvuce u svoj svijet.
Nikad nisam igrao Silent Hill po danu.....samo ponoc,sva svjetla ugasena i slusalice
Mozda traumaticno ali i nezaboravno iskustvo :D

Arbiter of Change
10-12-2009, 16:53
Ali iskreno, ja ni ne vidim poantu u igranju te igre, barem 1. nastavka, zbilja mi netrebaju noćne more ni srčani napadaji tijekom igranja :(
Fenomenalna povezana priča, isto kao i Soul Reaver igre. Zapravo lažem, Silent Hill ima još i predobru atmosferu.
Uostalom... horor, halo? :)

Kid A
10-12-2009, 16:57
Dobro sad,hoce li itko komentarisati moju vijest na prethodnoj strani?

Arbiter of Change
10-12-2009, 16:58
Ne utječe previše jer SH franšiza ionako već zadnje 2-3 igre nije u rukama originalnog Konami tima koji je napravio ranije igre. :)
I ono, da tko hoće komentirati komentirao bi... što si se zajapurio odmah.

Duke of Earl
10-12-2009, 17:04
Ma shvaćam to, pogotovo ovo za atmosferu, ali ja to nemogu ni po danu igrat, mislim da bi doslovno doživio neki napadaj, ili pao u depresiju, da probam 1. nastavak po noći sa sluškama igrat. Ne treba mi to, vi samo uživajte :)

Eh da, ipak sam odigrao jedan Silent Hill, onu avanturu za mobitele, Silent Hill: Orphan, i ta mi je igra bila odlična s obzirom da nije bila toliko strašna, a opet je imala dobru atmosferu i zagonetke.

Arbiter of Change
10-12-2009, 18:44
Naravno, svakom svoje, ali to i je poanta dobrih horor igara, da se prestrašiš toliko da bi odustao od igre. :)
Iskreno, SH je jedna od rijetkih STVARNIH horor igara, a ne "teror" koje se oslanjanju na gore i akciju sa scare tactics strahom (RE, npr).

The Fury
10-12-2009, 23:52
Meni je Silent Hill bio odličan (na PSPu). Radnja se odvija prije 1. dijela tako da se mogu saznat još neki dijelovi priče. Zanimljiv je i način na koji se dijeli pravi svijet i ''onaj drugi''. Atmosfera je na mijestu. Meni se osobno ledila krv u žilama kada čujem jezive zvukove i buka (kao iz nekih strojeva).
Toplo preporučujem.

Kid A
15-01-2010, 14:23
Evo jedan fan-made dvd koji sam nasao
Silent Hill 3 special edition

This is not the game, nor is it some nonexistent second sequel to the movie. This is, in fact, a professional quality capture of the game, formatted to DVD video. The entire plot line is present, as well as many extras that you can't see unless you play it through several times. So burn this to a DVD and watch it on your big screen! Please see the readme in the ISO for more information. This is the first of what I hope to be many similar projects.
http://www.silenthillmemories.net/fan/sh3_special_edition/covers/cover.jpg
link (http://www.silenthillmemories.net/fan/sh3_special_edition/Silent%20Hill%203%20Special%20Edition%20DVD5.iso.t orrent)

Kid A
15-12-2010, 06:14
Odlicna disertacija cijelog serijala, preporuka za pogledati
cDEHuzeOr9M

Kid A
23-01-2011, 23:02
http://img203.imageshack.us/img203/2343/shalternatenonaltposter.jpg

bezimeni
23-01-2011, 23:22
Serijal je odličan.Čak bi mi se i zadnji dio svidio da nisu napravili toliko bugovitu igru .Bila je i katastrofalno portana na PC .

Kid A
02-04-2011, 09:09
CVRHkIZCdnI
Dugo nisam pogledao ovako kvalitetan SH fanmade uradak

The Fury
02-04-2011, 10:55
Me so scary :cry:
Odličan video. Možda su trebali više buke ubaciti.

DelPiero
03-04-2011, 09:13
Skinuo sam ovaj sh3 special edition.Topla preporuka za sve fanove ovog serijala.

Kid A
03-04-2011, 09:19
Mozda te onda i ovo bude zanimalo
viewtopic.php?f=19&t=43290 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=19&t=43290)

DelPiero
03-04-2011, 09:37
odlično,hvala prijatelju

Kid A
18-08-2011, 17:59
UV_NC4JGntM

Silent Hill ce imati HD upgrade za PS3 i KONAMI je odlucio da se malo igra s glasovima u HD verziji. NIsam zadovoljan :(

Arbiter of Change
18-08-2011, 18:13
Zašto? Samo mi to nije jasno.

Kid A
18-08-2011, 18:14
Uzasni, uzasni glasovi. Gledam i jos ne vidim smisao

System
18-08-2011, 19:54
Posle ovog Capcomovog fijaska ostala mi je samo vjera u Konami ali posle ovoga... zasto da mjenjaju glasove? Valjda nisu dobri za danasnju generaciju gamera. lol :(

System
19-08-2011, 17:17
66wn8gniIM8

HA HA HA HA :cry:

Kid A
19-08-2011, 17:33
Youtube komentari

There is no curse in Elvish, Entish or the tongues of men for this treachery

Flag as inappropriate > Violent or Repulsive Content > Promotes Terrorism

Because this sure makes me want to do that to konami right now. The fucking POINT of the Silent Hill series is psychological horror. If you want to make an alien swarm clone, please do it on an original IP, because at this rate you won't be able to call the Silent Hill series Silent Hill anymore

It is Alessa's way of tormenting us

R.I.P. Silent Hill

Imali smo finih trenutaka

Duke of Earl
19-08-2011, 18:39
22 likes, 355 dislikes


Ovo se bome ne viđa često na trailerima ovakvih velikih franšiza.

A na igru nemam riječi.

Arbiter of Change
19-08-2011, 20:36
66wn8gniIM8

HA HA HA HA :cry:
... are you shitting me?


:scared:

sickpetey
20-08-2011, 15:08
And so the mighty have fallen.

bezimeni
20-08-2011, 20:06
Možda nas zajebavaju ?

Windwalker
20-08-2011, 20:09
And so the mighty have fallen.
Još s četvrtim nastavkom.
Sve poslije trojke je smeće.

Čak se ni PS3 reizdanjima ne veselim, kad će i njih usrat.

The Fury
20-08-2011, 23:56
Više gledam kao neki offspin tako da se ne trebam brinuti radi te igre. Izgleda usrano, ali barem ću poslušati OST.

Valjda će biti dobar Downpour.

Za smirivanje, preporučujem da poslušate ovu stvar: 8z8eik-I ... re=related (8z8eik-IzD4&feature=related)

Kid A
21-08-2011, 00:01
Nema Yamaoke, nema OSTa.
Kad samo pogledas gameplay jel stvarno mislis da ce soundtrack ista valjati?
I ova igra nema veze sa Silent Hillom

Raz
21-08-2011, 00:05
Homecoming se odjednom čini kao remek djelo. :P

The Fury
21-08-2011, 00:05
Nema ga???

Neka se gone u 3 pm. Ne znam, ne kužim kako ti ljudi razmišljaju. Žele imati offspinove kao Resident Evil ili koji pak.

Kid A
21-08-2011, 00:17
Pa za iduci nastavak SH-a angazirali su Korn da radi theme song za igru, sta vise da ti pricam. Ono, Silent Hill ce imati theme song :(

The Fury
21-08-2011, 01:30
Samo da Korn ne radi i ostale stvari ... Baš me zanima na šta će ličiti theme song.

Zašto mijenjati uspješnu formulu? Zašto mijenjati žanr da bude novoj generaciji djece ''uzbudljivo''?! UUUU, nemam 34 mitraljeza, baš je dosadna igra.
Dobra ideja !!! Ajmo na Vegetu, na dizajnu ubaciti jedno veliko govno... To je so cool bra.
Isto kao i Devil May Cry i Resident Evil.

My brain is full of fuck.

Windwalker
21-08-2011, 02:00
Ovakva je stvar.

The Room bi još bio sasvim solidna igra, da nije imao Silent Hill u imenu i malim fragmentima priče, kao što je bila prvenstvena namjera.
Priča bi bila prolazna, atmosfera isto tako. Duhovi su bili sasvim ok, soba zanimljiv dio... no to nije Silent Hill.

A Homecoming... jao! Imao sam najbolju namjeru to odigrati. Kupio sam čak original (ZAŠTO!?!?!?).
No to je ispalo kao obični trashasti američki horrorčić tipa Darkness Falls ili Jeepers Creepers (obadva su mi preloši, by the way).
Čak bih i zanemario loš gameplay, ali sve ostalo je još gore. Definitivan pad serijala.

Downpour ide u potpuno istom smijeru kao Homecoming. S boljom grafikom (što je sasvim nevažno).

Shattered Memories nisam igrao, ali kako čujem, ne vole ga baš (a ni ne čini mi se privlačnim redizajniranje tog svijeta).

Za Origins kažu da je najsličniji prvima, no već mi je dosta. Sad kao neki prequel, kad su već zajebali serijal, i to jako.

A za onaj Book of Memories se stvarno nadam da je zajebancija. Jer, serijal je pao daleko i duboko, no ovo je sam vražji šupak.



Zato se ja okrećem drugim horror igrama.
A ova mi se čini kao dostojan spiritualni nastavak pravog SH-a, iako nema veze s njime.
4VXouaScN00
1J3nVVX7kpU
GY0z8J2IoC0&feature=relmfu
Ja ću to uskoro igrati. :)
Mnogi od vas, nažalost, neće.

Kid A
21-08-2011, 02:27
Vjerojatno ovo znas ali Room uopce nije trebala biti SH igra. Studio koji je radio na njoj tj na necemu sto je trebala biti avantura tipa Dreamfall je naglo prebacen na drugi projekt i od ovog im je ostao pola uradjenog enginea i nekakve okvirne ideje za pricu. Medjutim da cijeli posao se ne baci u vodu i zarade neke pare usput, sefovi su odluciti bar to sto su uspjeli napraviti priljepiti Silent Hill ikonografiji, sklepati pricu nabrzaka i to je to. Dosta ljudi je jos uvijek neodlucno sta da misli o igri al meni je bezveze.
Shattered Memories je meni onak sasvim nepotreban proizvod, odigrao sam ga kad mi je bilo dosadno. Imas u igri dionice setanja, klikanja na sve zivo i quick time eventove bjezanja od cudovista (nemoguce je ikog ubiti u igri, cudovista su besmrtna wtf). Izbjegavati cisto da si jos ne pokvaris sliku SH-a.
Origins je port s PSP-a (naknadno je izasao i za PS2 pa sam je ipak odigrao) i da, prequel je i nista posebno, price ima onako jedva u igri al opet je bolja od Shattered Memories i Homecominga.

tl;dr : SH 1, 2 i 3 i to smatraj krajem fransize

System
21-08-2011, 07:58
Room je meni odlicna igra, ali nije Silent Hill. Da se drugacije zvala sigurno bi imala veci uspjeh.
A za te spinofe Resident Evila mi je nekako prihvatljvije jer je igra akcijski survival horror za razliku od Silent Hilla gdje je poenta igre da imas sto manje oruzija.

Ali ova igra... strasno. Jos je lik u videu pun sebe, ko napravio sam igru sa imenom SH stavio Pyramid Heada i sad je volite. Mozda da se igra drugacije zove bila bi bolje prihvacena. Nazalost ovo nije jedini slucaj.

Castlevania, DMC, Hitman, Resident Evil, Splinter Cell sta se desava sa gaming industrijom danas? Svi rade neke redizajne, rebootove protiv volje fanova.

The Fury
21-08-2011, 10:12
Točno to. Stari fanovi tih igara ne žele da se išta promjeni. Mali Tokio Hotel klincu je to sve staromodno, sporo i dosadno. Klinci su im valjda prioritet. Dobar si primjer dao Splinter Cella.

Igrao sam i Homecoming i Origins. Homecoming je čist ok, Origins je ostavio onaj SH utisak, uzmite u obzir da sam igrao na PSP, u mraku sa slušalicama .... Ne nije me bilo frka, kada ti se ledi krv u žilama :D

Kid A
21-08-2011, 13:17
Jos je lik u videu pun sebe, ko napravio sam igru sa imenom SH stavio Pyramid Heada i sad je volite
U slucaju da netko ne zna; Pyramid Head ima smisla samo u SH2 , on je na neki nacin druga verzija Jamesa Sunderlanda i njegovo pojavljivanje u ostalim SH igrama jednostavno nema logike. Eto koliko je lik upoznat s igrom. Sramota

The Fury
21-08-2011, 14:56
Good point sir. Svaki monster nešto predstavlja a sada nije niti to važno kako se čini.

Kid A
26-08-2011, 22:54
/link kat

Ja ću to uskoro igrati. :)
Mnogi od vas, nažalost, neće.

zasto se u zadnje vrijeme ponasas kao neki consoletard s youtube komentara?

prelose ti je ovo

Windwalker
26-08-2011, 23:18
Možda sam to oduvijek i bio.
Ko će ga više znat?

DelPiero
28-08-2011, 11:18
Ovaj novi Silent Hill se čini toliko neinspiritivan da duša boli...

Ixy
30-08-2011, 18:18
Nova igra iz serijala koji od 2003. nema pristojnog predstavnika izgleda loše. Šokiran sam.

Kid A
30-08-2011, 18:32
inb4 hcl migracije.


al inace neka te opet, sladak si ti djecak ovako inace

Windwalker
20-10-2011, 23:16
Iz nekog razloga sam išao gledati (slušati) one nove voiceactore za HD collection (valjda da si uništim večer, jer sam mazohist).

Kad ono, na filmićima me dočeka crvena poruka: Old voiceactors are back!

Je li to moguće?
Jesu li fanovi zaprijetili zloj korporaciji i pobijedili?
Je li razum pobijedio?

Volio bih to reći, no u svemu ovome razuma uopće nije niti bilo.

Htio bih imati te igre u kolekciji i igrati ih na velikom TV-u, no nekako ne želim više imati posla s time, čak i ako je istina da su fanovi pobijedili (u što još uvijek ne mogu povjerovati).


7GKtsHcJOMI&feature=related
TRtrO-eSwVw&feature=related

Silent Hill HD Collection was first announced in Konami's 2011 Pre-E3 Show. It was revealed that both games would be given new voice-overs. The collection was originally supposed to be a PlayStation 3 exclusive but an Xbox 360 release was eventually announced.

Mary Elizabeth McGlynn was approached by Konami to direct the new voice acting. The reason for the new voice-overs was due to Guy Cihi requesting residuals for the multiple ports and re-releases of Silent Hill 2 as he claimed that he owned the rights to James' voice and motion capture. [1]S

McGlynn, Troy Baker and Thessaly Lerner refuted this, stating that Cihi did not own James' voice and motion capture and that his performance was always owned by Konami; this was the reason Konami never paid Guy for any residuals as "there are no residuals in video games." [2][3][4]S

In an open letter to Konami, Cihi stated that it was not about the money but rather "the thoughtless way that those involved in the production have been treated" such as not notifying him of any re-releases and hiding his contributions in "The Making of Silent Hill 2" video. Cihi also called for Konami to allow the original voices in Collection and give fans the option to choose between the original dub and the re-dub. [5]SMonica Taylor Horgan supported giving fans an option as well. [6]S

In late September, Guy Cihi (James), David Schaufele (Eddie), Monica Taylor Horgan (Maria) and Donna Burke (Angela, Claudia) signed their rights to Konami to re-use their voices in Collection.

Kid A
12-01-2012, 03:29
http://i.imgur.com/968PI.png
http://i.imgur.com/TlTVr.png
http://i.imgur.com/ZIJ4K.png
http://i.imgur.com/BUoQZ.png
http://i.imgur.com/uFpyk.png
http://i.imgur.com/bMHkY.png
http://i.imgur.com/TENAR.png

Windwalker
12-01-2012, 09:51
Ma isti su. Samo Cop ima dublju priču.

W3DR4N
12-01-2012, 23:03
Novi voice acting. Oh ne!
Pa Silent Hill je oduvijek imao smeće voice acting, pa novi može biti samo jednako loš.

Kid A
13-01-2012, 04:26
Pa ajmo reci da je novi voice acting na nivou MGS Twin Snakesa iz Gamecubea. Ako ti je originalni bio los, ne znam kako bi ovaj opisao

Arbiter of Change
29-09-2012, 12:48
Que?
http://www.gamrreview.com/news/89301/hi ... hill-game/ (http://www.gamrreview.com/news/89301/hideo-kojima-wants-to-make-a-silent-hill-game/)

"In the past I've mentioned Silent Hill in interviews, and as a result of that the president of Konami rung me up and said he'd like me to make the next Silent Hill," Kojima said during this year's Eurogamer Expo. "I'd love to help it continue, and if I can help by supervising or lending the technology of the Fox Engine, then I'd love to participate in that respect."

Arbiter of Change
02-10-2012, 15:10
Čudi me da nitko nije postao ova dva videa koja dobro sažimaju zašto je HD kolekcija šrot. BUTCH DYKE. :)

wya4XhTPMccTxYkNUyBhS4

Windwalker
02-10-2012, 18:39
Too long.

Ja sam gledao neki od pol sata gdje je neki tip sve opravdano popljuvao, ali zaboravil sam kak se zove.

Arbiter of Change
22-10-2012, 12:05
RRRRUN indeed. :(

uV_9MAwZ_Nk

Duke of Earl
22-10-2012, 12:35
Ko neka parodija izgleda.

Kid A
21-01-2013, 20:48
http://i.imgur.com/qqMyH.png

Windwalker
21-01-2013, 21:07
Car svemira.

Kid A
24-01-2013, 16:35
http://www.relyonhorror.com/latest-news ... es-konami/ (http://www.relyonhorror.com/latest-news/tomm-hulett-silent-hill-producer-leaves-konami/)

:gitara:

Windwalker
24-01-2013, 17:20
Sad će serijal propasti. :(

StormCr0w
24-01-2013, 17:22
Kao da nije propao još prošlog desetljeća.

Windwalker
24-01-2013, 17:29
Pa to je bilo još najbolje doba.
Eh, da mi je Book of Memories da mogu igrat.

Kid A
24-01-2013, 18:37
lol propasti

Otisao je u kurac jos od Homecominga, sva sreca pa je ovaj retard sad out of picture, imao je plan da uradi SH3 remake sa prepravljenom pricom i novim VA (kao da vec nije dovoljno stete napravio). U svakom trecem intervjuu je nesto srao po originalnom timu i onda izbaci nastavke koji su jedno triput gori

Windwalker
24-01-2013, 20:07
Pa kaj nije već izmjenio voiceacting i upropastio HD reizdanja za konzole?

Kid A
24-01-2013, 20:13
Je ali htio je jos skroz "prepraviti" SH3

Si igrao Downpour, cujem da je pun bugova i glitcheva

StormCr0w
24-01-2013, 20:30
Je. Užasan je.

Windwalker
24-01-2013, 21:40
Ne želim igrati Downpour.
I od Homecominga sam odustao na pola.
Nema više Silent Hilla za mene.

DelPiero
30-01-2013, 17:42
Downpour je mila majka za Homecoming,iako dosta upropašten.

Arbiter of Change
15-03-2013, 00:18
Uskoro Downpour review od tvoraca Silent Hill... retrospektive? BUTCH DYKE.

r5-q_DOY-Pc

Windwalker
15-03-2013, 00:36
Nek ti tvorci Silent Hilla stvore novi, umjesto da rade trailere za reviewse.

Arbiter of Change
22-04-2013, 07:17
Izašlo. Tko ima dva sata za sjesti i pogledati video. :(

8y9hNKe93u0

Kid A
06-11-2013, 12:51
http://i.imgur.com/foo4knX.jpg

Dania
06-11-2013, 16:10
Šta je ovo zadnje? Nisam gledala cijeli Downpour video gore, nije to valjda iz igre?

Windwalker
06-11-2013, 19:49
Iz Book of Memoriesa.

Downpour je ipak ozbiljniji.

Dania
06-11-2013, 20:03
A jbt, pa koji kurac :(

Windwalker
06-11-2013, 20:11
Svaki SH, ma koliko loš, trudi se biti nekakav horror i kolko tolko ozbiljan.

Ali Book of Memories je posebna priča.

2aC3b0dePJs

Dania
06-11-2013, 20:49
Ja sam odigrala 5 SH naslova, s tim da mi je dvojka daleko najdraža, onda trojka. Ovo ne znam kako komentirati, nemam osjećaj o čem se radi i zašto je to Silent Hill. I tužna sam.

Arbiter of Change
06-11-2013, 21:12
Svaki SH, ma koliko loš, trudi se biti nekakav horror i kolko tolko ozbiljan.

Ali Book of Memories je posebna priča.

2aC3b0dePJs
Meni je još uvijek zanimljivo da je skoro 10 godina kasnije svaki developer nakon originalne ekipe samo kopirao SH2 i pravio se da nije kroz nekakvu uvrnutu logiku ili promašio bit serijala skroz. Bilo bi smiješno da nije tužno.

Dania
11-11-2013, 10:48
Pi*kamater, ne znam šta mi je. Brijem pms. Umjesto da žderem čokoladu i gledam glupe filmove, ja se bediram zbog Silent Hilla hahaha.


6qalGezr76o

Windwalker
12-08-2014, 23:49
WTFTF???

"The P.T. playable demo that Sony announced at Gamescom and released earlier today on the PlayStation Store was actually a teaser for another game: a new Silent Hill from Hideo Kojima and Guillermo del Toro.

The PlayStation 4 "interactive teaser" was apparently a stealthy, creative way to announce the new Silent Hill that Kojima has been teasing for months. At the end of the P.T. demo, a character is shown walking through an abandoned city. The names Hideo Kojima and Guillermo del Toro appear on screen just before the main character turns around, revealing that he is played by The Walking Dead's Norman Reedus."


http://i61.tinypic.com/23j39mh.jpghttp://i60.tinypic.com/f022w.png

Jel to jo ima nade za ovaj svijet???
Čini se da da!

hansi
13-08-2014, 04:20
mislim da je razlog zbog kojeg mi silent hillovi nisu bili toliko strasni, ali su svejedno bile predobre igre, je onaj nerealizam grafike, naravno u ono doba nije moglo puno bolje ali kad pomislim sta ce ovaj silent hill, sa danasnjim mogucnostima napravit uopce mi se ni neigra. Daryl u glavnoj ulozi, kul. vjerovatno ce bit ps4 ekskluziva

Izgubljeni_v2.0
13-08-2014, 05:25
Ja bih volio da igra bude neki reboot ili totalno nevezana za prošle dijelove, pošto nisam nijedan odigrao. Jedino mi pošteni onih prvih 3-4 dijela izgledaju ali tko će to sada igrati. Vjerovatno je predebelo zastarjelo.

W3DR4N
13-08-2014, 06:04
Odigraj 2-3 u HD collectionu. Kontrole su smeće, ali je ipak kvalitetan Silent Hill.

Skidam taj Playable Teaser, pa da vidimo.

Windwalker
13-08-2014, 12:12
Odigraj 2-3 u HD collectionu. Kontrole su smeće, ali je ipak kvalitetan Silent Hill.

Skidam taj Playable Teaser, pa da vidimo.
Pa kaj nisi reko da je taj collection jedan od najgorih i ne vrijedi ga igrati.
Bolje odigrati PC ili PS2 verziju.


Ovaj novi SH sigurno neće biti sličan starima, ali mogo bi biti dobra i zanimljiva igra, za razliku od novih SH-a.
Barem ako je suditi po imenima uz koja je vezan.

Izgubljeni_v2.0
13-08-2014, 16:59
Odigraj 2-3 u HD collectionu. Kontrole su smeće, ali je ipak kvalitetan Silent Hill.
To kad me dođe volja, makar ću morati pretrpjeti i prvi dio makar bio sad najzastarjeli gnjoj na svijetu. Jbg, ne volim preskakat nastavke, a trojke ja direktan nastavak na prvi dio koliko znam. Samo neznam, rekao si da su ti Silent Hill-ovi žešći krš od porta. Što nebi bilo bolje PC verzije odigrati? Zaboli me žešće za veću rezu i čišće teksture.

W3DR4N
13-08-2014, 17:11
Pa kaj nisi reko da je taj collection jedan od najgorih i ne vrijedi ga igrati.
Bolje odigrati PC ili PS2 verziju.

Pa jesu užas, ali frajer nikad nije igrao igre pa ne bude sigurno igrao PC ili PS2 verziju.
Patch je čak popravio neke stvari, pa se da ok odigrati.