PDA

Pogledaj cijelu verziju : S kojim ste programskim jezikom poceli?



Dropper
08-03-2008, 19:20
S kojim ste programskim jezikom poceli i koje ste sve prog. jezike prosli te kojim redislijedom?

RayDX
08-03-2008, 19:26
Mislim da dodatna tema nije potrebna... Neka luka odluči, a dotle, ja osobno se strogo držim C++-a od samog početka... Nema tu ovaj je teži, ovaj je lakši...

Dropper
08-03-2008, 19:31
Mislim da dodatna tema nije potrebna... Neka luka odluči, a dotle, ja osobno se strogo držim C++-a od samog početka... Nema tu ovaj je teži, ovaj je lakši...

ti si poceo sa C++
nisi nikad probo qbasic ili neki drugi laksi?

Plexihack
08-03-2008, 19:32
Počeo s Basicom,prešao na HTML i CSS,onda mrvicu Perl,pa PHP i SQL te na kraju C++

RayDX
08-03-2008, 19:59
Mislim da dodatna tema nije potrebna... Neka luka odluči, a dotle, ja osobno se strogo držim C++-a od samog početka... Nema tu ovaj je teži, ovaj je lakši...

ti si poceo sa C++
nisi nikad probo qbasic ili neki drugi laksi?

Svaki programski jezik je u biti isti, jednaka logika samo male promjene sintaxe... Po jezicima znam C++, C#, C, Pascal, Visual Basic, Java, HTML&CSS (markup language), PHP, Lua, Perl, Delphi... Uglavnom, C++ je moja glavna i primarna koncentracija i logično da njega najbolje znam od navedenih... Jednom kad shvatiš programsku logiku, neće ti biti nikakav problem prilagoditi se na novi programski jezik jer svaki zapravo se gradi od osnove, samo ima neke napredne funkcije, ali možda i naletiš da neki nema neke funkcije na koje si se navikao.

downforce3d
08-03-2008, 20:02
U Basicu i C++ sam radio ali nisam programer niti me to zanima. :)

Lopy
08-03-2008, 21:12
Ja sam poceo HTML pa CSS.
Oba dvoje sam naucio, sad krecem C++ :)
PHP poslije toga, on je "prezahtjevan" tj. pretesko je za mene. (nemam dobre tutove na PC-u).

Tracer
08-03-2008, 21:28
Pascal
Basic
C
C++
Delphy
PHP
C#

Prešao sam profesionalno na C++ i vrlo sam njime zadovoljan.

Luka
08-03-2008, 22:03
tema ostaje, ali ne kao Dropperovo savjetovalište s čim će početi, nego da jednostavno vidimo kako ste počeli

Dropper, svoje upite postavljaj u temi koju si izradio, nema potrebe za izradom novih tema

SkunK
08-03-2008, 22:52
Poceo s basicom zavrsio na C++... iako bas ne radim vise .

Iron Storm
09-03-2008, 00:04
Počeo sa QBasicom, prešao na Visual Basic (njega favoriziram), zbog natjecanja naučio Pascal, u osnovnoj naučio Logo, sada učim C#.

Luka
09-03-2008, 00:07
Logo >> Qbasic (tu sam dugo bio) >> VBasic (relativno kratko) >> C# (sad u njemu radim)

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
09-03-2008, 00:08
nista >> C++ (ucim)

DragonSoul
09-03-2008, 14:38
Počeo sa Pascalom, radio 2 tjedna u njemu, nakon toga prešao na C++ i stojim uvijek još na njemu. Zbog natjecanja(sutra županijsko :o ) učim Logo. Nešto sam se zainteresirao za XNA, ali ne mogu gledati Video tutoriale sa XNA stranice zbog 56k modema.

RayDX
09-03-2008, 14:48
Počeo sa Pascalom, radio 2 tjedna u njemu, nakon toga prešao na C++ i stojim uvijek još na njemu. Zbog natjecanja(sutra županijsko :o ) učim Logo. Nešto sam se zainteresirao za XNA, ali ne mogu gledati Video tutoriale sa XNA stranice zbog 56k modema.

Jao, bemvamsunce, baš sam htio ići na to natjecanje, kaže mi profa da sam "premlad" :cry: :cry:

Plexihack
09-03-2008, 15:06
Počeo sa Pascalom, radio 2 tjedna u njemu, nakon toga prešao na C++ i stojim uvijek još na njemu. Zbog natjecanja(sutra županijsko :o ) učim Logo. Nešto sam se zainteresirao za XNA, ali ne mogu gledati Video tutoriale sa XNA stranice zbog 56k modema.

Jao, bemvamsunce, baš sam htio ići na to natjecanje, kaže mi profa da sam "premlad" :cry: :cry:

Nemoj ići,ionako ti neće pomoći u životu.
Moj prof informatike ne vjeruje da znam C++,lik je konj kakvog nema,neće me ni prijavit za natjecanje u BASIC-u.

koki007
09-03-2008, 15:31
Cijeli nas edukacijski sustav je u jednom velikom K* ... ucitelji su katastrofa i sramota, mene bi bilo sram tako radit, uzimat takvu placu i ni truncicu truda ulozit.. sramota...

Iz mojih iskustva u OS je jos ok, ali u srednjoj gdje se toliko mogucnosti otvara naides na zid i toliku nezinteresiranost izgubis volju za sve...

I sad mi je muka kad se sjetim srednje...

DragonSoul
09-03-2008, 15:36
Ma, na natjecanje sam išao iz čiste dosade. Ali ono, sve šta sam ja Logoa radio bilo je u 5. razredu(sad sam 8.). I da stvar bude još bolja prof mi otišao u bolnicu i došao neki koji nikad nije čuo za logo, tak da sam sam morao tražiti sebi knjige po ormaru u kabinetu. Grafički zadatci mi nisu problem, ali oni sa riječima i listama su nevjerovatno teški. A ono, logo je dobar samo za male da se nauče logikom. Za zahtjevnije stvari(kao što je bilo što iznad točka-crta) nije preporučljiv.

Iron Storm
09-03-2008, 16:36
SA ono, logo je dobar samo za male da se nauče logikom. Za zahtjevnije stvari(kao što je bilo što iznad točka-crta) nije preporučljiv.

Potpis. Sad sam baš počeo malo-pomalo svoju 9-godišnju sestru učiti Logo. Uspio sam je malo zainteresirati. Morat ću je samo naučiti što su kutevi kako bi znala koristiti naredbe LT i RT kako treba. Kad nauče Logo ne mislim je zamarati time, a kad bude htjela i bude spremna naučit ću je QBasic.

Burek_fr0m_SPACE
09-03-2008, 16:55
Nekada davno počeo s QBasicom, pa kada sam prešao u Windoz, prešao sam i na Visual Basic. Nešto kasnije naučio C++, pa onda i C#. Javu nešto po malo nabadam, HTML malo bolje, a PHP i SQL trenutno učim. HSL. koji sam sam i napravio, već sam prilično zaboravio =)

Greatboy
09-03-2008, 17:39
Ja sam počeo sa HTML-om i CSS-om, pa sam probao Javu Script i odustao!

asd
30-03-2009, 14:46
Q-Basic planiram na pyton li tražim savjete Tema "A akmo dalje?"

Plexihack
30-03-2009, 15:36
Q-Basic planiram na pyton li tražim savjete Tema "A akmo dalje?"


Soo,ja palim Dreamweaver i krećem radit IQ Test za phpBB.
Anyone interested?

Assasin`s
01-04-2009, 22:08
Počeo sam na logu i sad malo na njemu učim kasnije ču vidit.

Berax0r
02-04-2009, 17:28
Imaju neki tutovi za logo? I zadaci takoder?

Luka
02-04-2009, 20:48
Imaju neki tutovi za logo? I zadaci takoder?

ima, i sve što ti je potrebno je - google

ako imaš još pitanja otvori novu temu, da ne offtopicarimo ovdje