PDA

Pogledaj cijelu verziju : ADSL router



[KIA] ice_cold
10-04-2006, 21:09
U kući imam dva kompa i nedavno sam nabavio MAXadsl moze mi netko rec kako mogu se s obo dva kompa spojiti na isti accaunt na maxadsl-u tako da su u isto vrijeme oba računala spojena na internet?

dugi
11-04-2006, 20:27
Imas vise mogucnosti.
1.zavisi koji si modem dobio
2.doticni modem stavis u ruting mod i kupis switch te ih povezes utp kablom(netreba kupovati switch ako si dobio wlan se555siemens ili kasda modem koji su ujedno ruter i switch)
3.mozes ostaviti modem kako je u bridge modu i kupiti vlastiti ruter-switch ali to ti je skuplja varijanta
4.kada na dsl spajas vise od jednog pc-a obavezno je koristenje rutera ili postavljanje modema u rut mod zbog MAC adresa(ako prema intrnetu ode vise od jedne adrese blokira se dslam na t-com centrali te spajanje postane nemoguce sve do reseta istoga dslama).Svaki pc salje po jednu mac adresu dok ruter salje samo jednu za sva umrezena racunala preko njega
5.upute za konfiguraciju pojedinih modema treba potraziti na stranicama proizvdaca modema
6.ili pozoves icukrov6@htnet-dsl koji ti to sve napravi strucno za pare jer vidim da se stvarno kuzi jer on ima pc vec 2 godine

lov-alien
15-04-2006, 13:54
ok imam kasda modem, i spojio sam dva kompa preko njega kako sad modem staviti u router mod.

dugi
15-04-2006, 14:46
lov-alien gle teba znati sa tim ruterom ako nesto krivo pdesis reset rutera ti nece pomoci te ces morati prijaviti kvar .Uglavnom ulazis u modem preko njegove ip adrese koja ti pise u uputama od modema.U ruter upisujes svoj username i password enablas dhcp server postavis mu start i end adrese npr 192.168.1.2-192.168.1.254 maknes kvacicu saUPnP a stavis na IGMP Snooping te promjenis sa bridging na ppp over ethernet a na svom pc-u u postavkama od mrezne kartice stavis na ip.address automatically.Nemam taj modem pa ti nemogu garantirati za tocnost svih pdataka.U mom prethodnom postu sam napisao da potrazis moguce postavke na sluzbenim stranicama od proiz.rutera.Ovo gore su ti opcenite postavke koje se mogu primjeniti na vise tipova rutera.Ne odgovaram za moguce probleme sve ovo radis na vlastitu odgovornost.