PDA

Pogledaj cijelu verziju : HD3870 pomoc



SiNO22
04-03-2008, 21:05
Instalirao sam najnovije drivere 8.2 za ati (catalyst Control Center) i Crysis mi jako zaustavlja a kad sam imao stare drivere tj. drivere sa cd-a koje sam dobio sa grafickom onda je bilo u redu al onda mi je pes2008 izbacivao iz igre. Molim vas za pomoc da rjesim taj problem.

vservera
04-03-2008, 21:20
Navedi ostale komponente, na kojim detaljima si igrao onda Crysis, jesi li prije instalacije novih drivera izbrisao stare i ocistio registry?

SiNO22
04-03-2008, 22:06
izbrisao sam stare..., ocistiti registry...ne kuzim to? 2 x 2gb RAM, Q6600 2.4GHz, vista ultimate jer xp prepoznaje samo 3gb i zbog directx10 imam vistu,...sa starim driverima sam igrao sve na very high i bilo je dobro al me izbacivao iz igre pes2008, pa sam stavio drivere 8.2 i pes2008 sad radi a ovo je uzasno sporo....

Bartuc
04-03-2008, 22:17
ATI ima problema sa određenim media file-ovima, jedan od njih ti je *.sfdStip fileova!

Ako ti početne reklame, početne animacije te početna mapa u glavnom meniu trzaju unutar Crysisa, onda lociraj *.sfdSfileove (ima ih cca 6 komada u Video direktoriju) i slobodno ih obriši! Na taj način bu ti se igra pokrenula jedno 10x brže i rješio si problem sa tim trzanjem!

Za ostalo ne znam...

SiNO22
04-03-2008, 22:25
nemoj zamjerit...malo sam nesposobon u kojem folderu da ih nadem?

SiNO22
04-03-2008, 22:28
nasao....znaci samo one iz video foldera

Bartuc
04-03-2008, 22:30
Tako je, slobno ih obriši, samo smetaju :D

vservera
04-03-2008, 22:32
nasao....znaci samo one iz video foldera

da...

vservera
04-03-2008, 22:32
Tako je, slobno ih obriši, samo smetaju :D

ej oce tko objavit rezultate

SiNO22
04-03-2008, 22:38
ovako...u video folderu su folderi 5 foldera jezika i svaki sadrzi po jedan .sfd, a folder video ima osim tih foldera jos 11 .sfd filova. Mogu obrisati bas sve ili???

Bartuc
04-03-2008, 22:42
Evo saznao sam granu do tih fileova...

...\Crysis\Game\Localized\Video

Unutar toga, apsolutno sve *.sfd fileove možeš slobodno obrisati ili preimenovati ukoliko tako želiš! Ako preimenuješ, samo *.sfd promjeni u recimo *.xsdf! Ali lakše ih je obrisati :D

SiNO22
04-03-2008, 22:57
nista....sve isto. Ksj da natrag obrisem te nove drivere i stavim stare?

vservera
04-03-2008, 23:02
nista....sve isto. Ksj da natrag obrisem te nove drivere i stavim stare?

A to ti je za sad jedini izbor...

Bartuc
04-03-2008, 23:04
Zanimljivo, mani je to rješilo problem pošto su mi zapravo samo te reklame trokirale i to na 0-1 FPS-a, užasno je trzalo!

Jel tebi trzaju samo uvodne reklame ili ti baš igra trza (kad već kolješ Koreance)?

Ako ti je prije dobro radila, onda se vrati na stare drivere! Ali prvo temeljito očisti trenutne sa Driver Cleaner programom, pa tek onda stavi stariju verziju!

SiNO22
04-03-2008, 23:09
u igri mi trza....jako je sporo.

IGoR_2803
04-03-2008, 23:15
Zanimljivo, mani je to rješilo problem pošto su mi zapravo samo te reklame trokirale i to na 0-1 FPS-a, užasno je trzalo!

meni je isto to pomoglo, nakon kaj si to u drugom postu napisal... ali u igri mi nije opce trzalo tak da je ovo moguće konflikt sa driverima...

@SiNO22: probaj sa 7.11 driverima, ja sam tek probleme u crysisu pocel imati sa novijim od tih...

Bartuc
04-03-2008, 23:29
meni je isto to pomoglo, nakon kaj si to u drugom postu napisal... ali u igri mi nije opce trzalo tak da je ovo moguće konflikt sa driverima...

To je to, igra odlično radi, samo uvodne reklame, animacije i pozadina u glavnom izborniku trza... to su ti sfd fileovi koje ATI ne tolerira u večini slučajeva!?

$p1tf1r3
05-03-2008, 14:03
probaj staviti omega drivere 8)

vservera
05-03-2008, 14:41
probaj staviti omega drivere 8)

E, koja je zapravo razlika izmedju omega i normalnih drivera???

$p1tf1r3
05-03-2008, 15:02
probaj staviti omega drivere 8)

E, koja je zapravo razlika izmedju omega i normalnih drivera???

pa koliko znam omega driveri slove kao gamerski driveri, ja sam s njima u cod 4 dobio 30 i vise fps-a gore :wink:

zoky
05-03-2008, 16:42
SAli prvo temeljito očisti trenutne sa Driver Cleaner programom, pa tek onda stavi stariju verziju!

Ako nisi napravi to pa onda stavi friško najnovije drivere! ..moralo bi radit

Xeno Zero
07-03-2008, 01:25
Stavi si sad catalyst 8.3 dobiješ 15 % poboljšanja u Craysisu , i još dosta toga je dodano Ati je napravio super driver sa 8.3 verzijom , dobije se i AA u Unreal 3 engine igrama(kad se namjesti u catalyst control centru), mogu reć da radi super isprobano na Bioshocku igra izgleda daleko bolje nego prije, ali vrijedi samo za dx 9 (mislim na antialiasing u Ut3 engine igrama), a frend sa hd 3870 x2 je dobio na temporal antialiasingu do 32 x sample mod!
I ja nikad nečistim sa driver cleanerom samo ih presnimavam jedne perko drugih (drivere) i nikad nisam imao problema, čak ni kad su ih drugi znali imat recimo sa 8.2 verzijom.

danc00
07-03-2008, 02:17
Stavi si sad catalyst 8.3 dobiješ 15 % poboljšanja u Craysisu , i još dosta toga je dodano Ati je napravio super driver sa 8.3 verzijom , dobije se i AA u Unreal 3 engine igrama(kad se namjesti u catalyst control centru), mogu reć da radi super isprobano na Bioshocku igra izgleda daleko bolje nego prije, ali vrijedi samo za dx 9 (mislim na antialiasing u Ut3 engine igrama), a frend sa hd 3870 x2 je dobio na temporal antialiasingu do 32 x sample mod!
I ja nikad nečistim sa driver cleanerom samo ih presnimavam jedne perko drugih (drivere) i nikad nisam imao problema, čak ni kad su ih drugi znali imat recimo sa 8.2 verzijom.
:D Ma ti si strašan :wink: ! BTW dobri su ovi 8.3, nema kaj al ovo presnimavanje drivera :nonono:

Lord Jambrek
07-03-2008, 02:48
Stavi si sad catalyst 8.3 dobiješ 15 % poboljšanja u Craysisu , i još dosta toga je dodano Ati je napravio super driver sa 8.3 verzijom , dobije se i AA u Unreal 3 engine igrama(kad se namjesti u catalyst control centru), mogu reć da radi super isprobano na Bioshocku igra izgleda daleko bolje nego prije, ali vrijedi samo za dx 9 (mislim na antialiasing u Ut3 engine igrama), a frend sa hd 3870 x2 je dobio na temporal antialiasingu do 32 x sample mod!
I ja nikad nečistim sa driver cleanerom samo ih presnimavam jedne perko drugih (drivere) i nikad nisam imao problema, čak ni kad su ih drugi znali imat recimo sa 8.2 verzijom.
:D Ma ti si strašan :wink: ! BTW dobri su ovi 8.3, nema kaj al ovo presnimavanje drivera :nonono:

to ja radim otkak imam komp i nikad greške, štoviše, driver cleanerom kad sma čistio znalo mi nekad i srat.

Pippin
07-03-2008, 08:23
Stavi si sad catalyst 8.3 dobiješ 15 % poboljšanja u Craysisu , i još dosta toga je dodano Ati je napravio super driver sa 8.3 verzijom


evo da se pejstam s pceksperta:



Izgleda da su ovi driveri radjeni samo za crossfirex i eventualno single grafu.

Recimo ja sam osobno prebacio na 8.2 drivere u roku pola sata, jer je obican crossfire sje... do kraja. U 3dmarku drop od 6000+ bodova (cak i na samom procesoru par stotina bodova), u igrama svako malo trzanje (na najvecim postavkama, cak i gore nego kad je bila samo jedna hd3870.

Vidio sam da je vecina ljudi s crossfireom obicnim imala taj problem po drugim forumima i zato mislim da je ovo promasaj od strane ati-a. Ako su vec isli slagat drivere, mogli su napomenuti onda nek ne skidaju to ljudi koji imaju obican crossfire...
Drzat cu se 8.2 josh duze vrijeme, jer mi sve savrseno radi na njima.


ukratko, po mojem su super posao napravili za pojedince, ali mi nije jasno koji bog smo mi s obicnim crossfireom zapostavljeni :rotfl:

danc00
07-03-2008, 14:07
[quote="Xeno Zero":6lc5uxd1]Stavi si sad catalyst 8.3 dobiješ 15 % poboljšanja u Craysisu , i još dosta toga je dodano Ati je napravio super driver sa 8.3 verzijom , dobije se i AA u Unreal 3 engine igrama(kad se namjesti u catalyst control centru), mogu reć da radi super isprobano na Bioshocku igra izgleda daleko bolje nego prije, ali vrijedi samo za dx 9 (mislim na antialiasing u Ut3 engine igrama), a frend sa hd 3870 x2 je dobio na temporal antialiasingu do 32 x sample mod!
I ja nikad nečistim sa driver cleanerom samo ih presnimavam jedne perko drugih (drivere) i nikad nisam imao problema, čak ni kad su ih drugi znali imat recimo sa 8.2 verzijom.
:D Ma ti si strašan :wink: ! BTW dobri su ovi 8.3, nema kaj al ovo presnimavanje drivera :nonono:

to ja radim otkak imam komp i nikad greške, štoviše, driver cleanerom kad sma čistio znalo mi nekad i srat.[/quote:6lc5uxd1]
Moguće, jednom sam si zeznul tolko drivere s DC-om da sam moral reinstal viste radit jednostavno se više nisu htjeli snimat novi...neki driver file je pobrisal iz sistema i evo vraga...al osim tog je ok :D ,i dalje brišem s njim!

Lord Jambrek
07-03-2008, 14:27
to ja radim otkak imam komp i nikad greške, štoviše, driver cleanerom kad sma čistio znalo mi nekad i srat.
Moguće, jednom sam si zeznul tolko drivere s DC-om da sam moral reinstal viste radit jednostavno se više nisu htjeli snimat novi...neki driver file je pobrisal iz sistema i evo vraga...al osim tog je ok :D ,i dalje brišem s njim![/quote]

kolko sam skužio, brisanje drivera baš i nema previše svrhe jer ak pucaš nove drivere opet u to isti file-ovi i overwrite se desi. Za ovo nisam siguran, ali lako je moguće.

Xeno Zero
07-03-2008, 16:42
@ Lord Jambrek bijem da se slažem s tobom oko zamjene filleova kaj se tiće persnimavanja drivera

@Pippin a koje kartice imaš u Crossfire-u?

Pippin
07-03-2008, 18:11
@Pippin a koje kartice imaš u Crossfire-u?

2x hd3870 , obje sapphirovke onaj crveni model.

uratko, driveri su do jaja sjebani za obican crossfire (dakle 2 uparene grafe, ne vishe ili manje) - ni na jednom forumu nisam naisao josh na ljude koji imaju crossfire i driveri 8.3 im nisu zajebli sve.


score u 3dmarku s 16700 na 10400 i nest, isti rezultat kao i s jednom grafom ( s time da nema sanse da je crossfire iskljucen, jer se na dijelovima vidi pomak u 3dmarku - recimo kod broda 140 fps, ali onda to ocajno pada u ostatku. Dakle s jednom grafom nije bilo takvih velikih fps dijelova kao sad, ali nije bilo ni takvih oscilacija). Problem je i sto driveri se nekako mjesaju u rad procesora i ruse i tamo bodove.


Sve bi to bilo nevazno (jerbo je to ipak umjetni benchmark), ali vidim razliku u performansi u cod4, witcheru, etc... Svako malo trzaj, fps u prosjeku za 8-10 fps-a manji nego prije (jer sam radio detaljne testove cijele konfiguracije prije overclocka, pa imam zabiljezeno sve), a nasumicni ogromni padovi su preociti.


8.2 zato rade kao podmazani, i cekam eventualno poboljsanje (recimo kod 8.2 sam stavljanjem 2 u crossfire dobio nekih 3500 bodova, ako ne i vishe u 3dmark06, a u igrama je razlika dosta velika nego jedna grafa)

Xeno Zero
08-03-2008, 13:54
Dam se kladit da budu ubrzo napravili neki hot fix, za Crossfire.

danc00
08-03-2008, 23:45
:rotfl: kome treba crossfire :rotfl: imaj 8.3 i izbaci jednu van i zadovoljan budeš sa driverima, ili još bolje pokloni ovu drugu nekome :roll: , jednostavnije nek da makneš drivere 8) šala mala!

Pa ja mislim da za 3870 do sad su najbolji 7.11 driveri, nikad problema s njima!