PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolja race simulacija



ziljavac
03-03-2008, 14:57
Velki sam fan tog zanra. Imam g25 i isprobavam malo svega. Molim i vasa misljenja!!! Pogotovo ako imate volan i vozacki da znate o cem pricam: ponasanje auta realnost itd. Pozz iz Zaprešića!

W3DR4N
03-03-2008, 15:27
G25 je zgodna igračka, no treba puno kalibracije za savršen ugođaj. Kako sam volan ima okret od 900 stupnjeva, a automobili nemaju, za realan prijenos bi trebao prije svakog naslova u control panelu podesiti i zaključati okret.

Dosta starijih naslova ne prepoznaje toliko veliki okret, pa se gube ili su neosjetljive. Pri njihovom igranju moraš posegnuti za defaultom od 200 stupnjeva, prilikom čega se aktiviraju kočnice u samom volanu. Većina Need For Speed naslova ima deklariran puni okret, no neugodni su za igranje, pa ga je isto tako bolje spustiti.

Šta se tiče realnih igara, od sportskih automobila, tu su najpopularniji Live For Speed, rFactor, GTR 2 i Race 08. Imaš i starije grand prix naslove, no igraju ih tek najveći zagriženici. Imaš na netu masu configa i savjeta za konfiguriranje svih volana, pogotovo ovih boljih i popularnijih (DFP, Momo, G25). Još mi se ovaj prvi naslov najviše svidio, zbog jednostavnog, a vrlo dubokog sučelja, i fantastične mrežne komponente.

Od rallya, još uvijek bez prave simulacijske konkurencije stoji Richard Burns Rally. Colin je sa zadnjim nastavkom toliko otišao u arkadu da je zaglavio čak iza Sege. Za RBR imaš masu modova i addonova na netu, leti na svim konfiguracijama, i pravi ga je gušt igrati. Rally automobili imaju kut od 540 stupnjeva, pa taj porihtaj prije igranja.

Također, moraš imati na umu da će odvojene osi pedala puno bolje funkcionirati u igrama, no dosta ih naslova ne prepoznaje. Kad su kombinirane, osi pedala dijele istu os, pa ih pritisnute zajedno, software ne može prepoznati.

Imaš još masu sitnica oko samog volana i igara, no neću ovom prilikom u detalje. Igraj se sam.

Pozdravi Zaprešić.

Helena
03-03-2008, 15:31
Ovo ide u sport podforum.

Čux
03-03-2008, 17:23
evo W3dran ti je sve reko, moja topla preporuka je također RBR, ima i hrpa modova za dotični, GTR i RACE su također pravi naslovi za mrdat s G25-icom

downforce3d
04-03-2008, 22:47
Moja preporuka je rFactor. Dosta dobra simulacija s ogromnim brojem modova. Listu modova možeš pogledati na ovoj stranici.
http://rfactorcentral.com/