PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dali se igre odvratno poglupljuju?



02-03-2008, 22:24
Šta se vama čini? Ja gledam po WoW_u recimo...na početku je čak bilo i izazovno igrat tu igru bez silnih add-onova koji ti pokazuju gde šta kako.danas svi furaju najbolju opremu,jer useri cvile...Na kraju bude ispalo da je tetris najzahtjevnija igra napravljena...mrzim prokletu komercijalizaciju igara i ciljanje na što manje plakanja kod mlađih igrača.

Mister_No
02-03-2008, 22:37
Šta se vama čini? Ja gledam po WoW_u recimo...na početku je čak bilo i izazovno igrat tu igru bez silnih add-onova koji ti pokazuju gde šta kako.danas svi furaju najbolju opremu,jer useri cvile...Na kraju bude ispalo da je tetris najzahtjevnija igra napravljena...mrzim prokletu komercijalizaciju igara i ciljanje na što manje plakanja kod mlađih igrača.S:bravo:

Marcellius09
02-03-2008, 22:52
slazem se u potpunosti mrzim 90% novih I.grica

Lord Ragnarok
02-03-2008, 22:59
ima dobrih igri, ali da nema nekih zatupljujućih, to se nemoze reci (ET:QW je cisto dobar)

samo do koje granice racunas nove igre? do prije 3-4 ili mlade ili nes jos starije (5-6)

Jopax
02-03-2008, 23:02
Ne znam, volim kad igre imaju tonu detalja i mogućnosti kao civ, iako volim i neke no-brainere za opustiti se kao RA2 ali većinom volim nekakav izazov kod igranja i izbor a ne koncept kao u warcraft multyu, nađeš dobru strategiju i samo nju koristiš i pobjeđuješ, postane zamorno jako brzo

K4ciga
02-03-2008, 23:03
Danas? Danas je oko 85% novoizašlih igrica sranje koje je tu da,eto,barem pokupi nešto zarade.Čast iznimkama,ali ja igram ipak starije igrice,a novije samo ako su provjereno dobre.

bezimeni
02-03-2008, 23:14
Igre su sve bolje i bolje.Iskusni igrači postanu sve zahtjevniji.Teže zadovolje žudnju za novim uzbuđenjima.Tako je sa svime u životu.Kako prolazi vrijeme uvijek težimo novim uzbudljivijim iskustvima.Problem je što ih pronalazimo sve teže.

W1k1n6
02-03-2008, 23:18
ne mogu nas igre poglupiti više nego što već jesmo

Arbiter of Change
02-03-2008, 23:28
ne mogu nas igre poglupiti više nego što već jesmo
Više manje.

Jednima poglupljivanje drugima pristupačnost (premda ja spadam u 1. skupinu). Definitivno se slažem sa originalnim postom (ovo bi moglo i u pljuvačnicu budući da ide u tom smjeru) kad kaže da su igre postale prelagane i da su ciljane premda trigger happy generaciji koja nije sretna ako nešto ne ubije u 30 sekudni i ako ih se prvo ne provede kroz tutorial (koji, ironično, većina preskoči pa poslije pljuje po igri jer je ne shvaćaju). Posljednja (novija) igra za koju ja mislim da je bila odgovarajuće teška je bio DMC 3 kad je originalno izašao za PS2... prokleto teška da sam psovao sve živo kad sam je igrao, ali je osjećaj zadovoljstva bio ogroman (premda sam 1. igrao PC inačicu, ali nema veze).

@bezimeni:
Ne slažem se. Igre ne postaju bolje po sadržaju već samo po tome kako iskorištavaju nove tehnologije, tj. koriste te tehnologije kao samu osnovu svoje popularnosti i "kvalitete". I problem kod igrača je taj da je sada većinski (ili se bar tako čini) zastupljena grupa mlađih igrača koji nisu niti iskusili kompliciranije igre od prije i koji su zadovoljni ovim što se sada nudi (prosječni gaming 8-12 sati... pff).

prcko
02-03-2008, 23:29
Ja baš odusto od wow-a radi tih nekih razloga.Kad sam vidio ovu arenu slabo sam vec razmišljo o kvitanju jer kad sam vidio da i najreterdiraniji igraci mogu bit predobro opremljeni to mi se zgadilo i kvito sam i radi njihovog konstantnog nerfanja svih instanca i toga.

Freerider_031
02-03-2008, 23:38
wtf roxor boxorz l33t h4ax wtg ftw n00b pwn zomg :pray:

Marcellius09
03-03-2008, 00:28
jesi ti prolupa :(

Peyo
03-03-2008, 01:08
Većina "HIT" igara su i meni "HIT", bez obzira dali su starije ili novije i da me krivo ne shvatite ako je primjerice Oblivion dobro ocjenjen to ne znači da je odmah meni super, nego se u većini slučajeva slažem sa autorima recenzija određenih igara. :wink:

W3DR4N
03-03-2008, 08:34
Popizdio si na igrače koji ne igraju wow 4 godine već s par mjeseci rasturaju?
Mislim da je to sasvim prihvatljivo. Igrao sam wow 3 mjeseca, u sklopu neke promocije, i mislim da je trebalo previše vremena i živaca sve to dobiti. I sam znaš da je endgame, maxlevel, kako li se već zove, content najbolji za igru, pa zašto ga onda ne bi igralo što više ljudi.
Na addonove te nitko ne sili, ali moraš priznati da su mrak. Kompasi, koordinate, indikatori, statistike. Daju igri novu dimenziju i dubinu. Možda je i jako olakšaju, no kao što kažem, budi alternativan pa ih nemoj skidati u updateati.

Šta se tiče zaglupljivanja igara, naravno da je jedan dio "gluplji" od drugog, no tako je uvijek bilo. Ima i gomila "pametnih" igara, no one se često toliko puno ne najavljuju ili reklamiraju. Ajde reci fantastičnom RTS-u Sins of Solar Empire da je glup, lagan i prejednostavan. Izgubio bi sav kredibilitet. Reci Stalkeru da je površan FPS gdje su developeri gledali samo sjajnu grafiku, jer je stalker upravo jedan od najatmosferičnijih FPS-ova ikada, s izrazitom dubinom. Simulatora nikad nije bilo ovoliko na tržištu, i nikad nisu bili bolji. Ako ti je klasičan RTS nedovoljan, korak naprijed i uđi u wargaming, koji briljira kvalitetom i kvantitetom. Da danas izađe Quake II, bio bi popljuvan zbog neinterakcije i nemaštovitosti, ali, jesi li mu pred deset godina rekao da je smeće radi toga, ili je bio alfa i omega shootera na računalima.

Nodakim
03-03-2008, 10:09
brb,mislim da ću odsada samo čekati wedrana da dođe da sign-am jer kada ja pišem ispdane gore od ženevske konvecnije u srebrenici

Sickmanno1
03-03-2008, 10:22
Cekaj cekaj....a sta je ustvari pametna igra? Igra koja te tjera na razmisljanje? Po cemu je to pametna igra....ustvari kako mozes reci za neku igru da je pametna, makar ju ti stavio pod "" <_<

Korpse
03-03-2008, 10:37
neke da a neke ne.

Nodakim
03-03-2008, 11:44
možda je bolje da se kaže pojednostavljaju a ne poglupljuju

Aerial
03-03-2008, 13:14
Igre same ne poglupljuju, ali potencijalno uzrokuju manjak znanja/iskustva u nekim drugim stvarima... therefore, neizravno zaglupljuju.