PDA

Pogledaj cijelu verziju : Šum u slušalicama



Necromonger
02-03-2008, 15:17
Iman slušalice Trust hs-6200 i prva su liga.
Na staroj konfiguraciji su radile odlicno, ali na novoj se čuje zvuk harda u njima. Spajaju se usb-om. Sta bi moglo ovo bit?

EDIT: Nije samo hard, nego se isti zvuk cuje i kad mrdan miša. Kad miš stoji malo se cuje zujanje, al dok ga micen zujanje se pojaca.

Gwin
02-03-2008, 15:28
negdje ti probija struja..

najvjerojatnije iz napajanja direktno na kućište, a sa kućišta na zvučnu

Necromonger
02-03-2008, 15:55
Kako da to sredin?

Gwin
02-03-2008, 16:05
ako je riječ o integruši trebalo bi provjerit kompletno napajanje i sve kablove.. da vidiš gdje struja probija i ima kontakt sa kejsom..jer struja očito dolazi na zadnju stranu kejsa, na izlaze iz matične

no..ako je riječ o zvučnoj kartici onda je jednostavnija opcija da uzmeš izolir traku i nalijepiš je po rubovima zvučne, tako da zvučna ne dodiruje zadnju stranu kejsa.

croat1gamer
02-03-2008, 16:20
pogledaj ako ti je maticna osposobljena da prenosi zvuk preko usb utora

teorije koje mi nemaju mnogo smisla ali su moguce:
mozda je i preglasno stavljen zvuk ali bi to vec odavno skuzio
moglo bi biti trenje izmedu kabela i stola ali je bezicno spajanje

btw. kavav je to "zvuk harda" uopce?

Gwin
02-03-2008, 16:52
ček.. ja sam tek sad skužio da se spajaju prek USB-a

onda nije struja kao takva nego čisto interferencija od ostale periferije spojene na USB.
probaj prebacit na front USB ako kejs ima..

Necromonger
02-03-2008, 20:24
Na frontu i drzin. Minja san po svim utorima, ali ista stvar. Provjerava san i kabele od napajanja u kucistu, svi su lipo slozeni i ni jedan ne dira kuciste. Neman pojma sta bi moglo bit.

croat1gamer
02-03-2008, 20:32
pokusavaj izvaditi pa vratiti mis, keyboard pa nesto 3. sto je wireless jedno za drugim (mjenjanje s wireless na wire [zamjena komponenti]Si sl.) pa pokusaj onda naci sto smeta

Necromonger
02-03-2008, 20:40
Evo ga rijeseno. Problem je ocito bia u lan kabelu od routera.
Sa starin kabelom je sumilo sa novim je besumno :)