PDA

Pogledaj cijelu verziju : Globalno zatopljenje!!!



Guber
02-03-2008, 14:11
Bježmo s planete globalno zatopjenje!!!
Jeste gledali Dan poslije sutra,sad je bio na RTL-u.

NiX4
02-03-2008, 14:12
Pa velika je mogućnost da će se to dogditi ali će trebati proći neko vrijeme.

A sada se gubi učiti biologiju , neoj tu spamati :)

B4j4
02-03-2008, 14:14
hm.. da... rajt...
dok se bu to dogodilo ja bum odavno vec 2 metra pod zemljom..

cropir
02-03-2008, 14:20
jel itko gledao south park epizodu Two days before the day after tomorrow? :rotfl: :pray:


koje finte ima...


inace, za to zatopljenje se ne brinem bas. priroda ima svoju moc, i sve to, pwnat ce nas i tak.

Lord Jambrek
02-03-2008, 15:41
Brišem spam i selim u alt+f4, više je brainstorm tema po kojoj se ne bi baš trebalo spamat nego razmišljat

Aerial
02-03-2008, 16:30
Dan poslije sutra je jako, jako, JAKO nerealan film, a što se tiče globalnog zagrijavanja meni odgovara. Ionako sam zimogrozan.

THUNDER_DINIX
02-03-2008, 17:46
vjerujem, svasta je moguce

Maja
02-03-2008, 17:50
ma to globalno zatopljenje... da je ljudima stalo, prestali bi krčit šume i gradit faking nebodere 'n' shit... ma šta ja znam, ne bojim se toga a ni ne razmišljam o tome...

unknown
02-03-2008, 18:07
uglavnom, svijet će otići u k... za nekih 50 godina tj. ja ću taman pred samrti biti tako da me zaboli(ako prije ne poginem)

Crysis
02-03-2008, 18:11
a jedna je americka postaja sta se bavi meterologijom objavila da idemo prema ledenom dobu a ne globalnom zatopljenju !!!

KingTomy
02-03-2008, 18:26
meni paše :D

kikl0p
02-03-2008, 18:44
znam samo da ledenog doba nikad nije ni bilo a nece ga ni bit

Nodakim
02-03-2008, 18:45
a jedna je americka postaja sta se bavi meterologijom objavila da idemo prema ledenom dobu a ne globalnom zatopljenju !!!



omg
ti znaš da to nisu suprotne stvari?i da zapravo globalno zagrijavanje uzrokuje ledeno doba?(sada tu ima hrpa nekih kvazi bazi sranja)

Human m0nst3r
02-03-2008, 18:45
:rotfl: :rotfl: :rotfl: E kiklop do suza si me nasmijao. Nije bilo ledenog doba. Daj molim te prestani vise lupati gluposti.

Fenrir
02-03-2008, 18:55
:rotfl: :rotfl: :rotfl: E kiklop do suza si me nasmijao. Nije bilo ledenog doba. Daj molim te prestani vise lupati gluposti.
Daj, molim te. Ti kao znas bolje od Davida Ickea. I ti si moderator :(

Lord Jambrek
02-03-2008, 18:57
Ne, nije bilo ledenog doba, bila je to kriza sladoleda 300000 godina prije krista.


Šta još neću čut

Human m0nst3r
02-03-2008, 18:57
Fenrir da znam jer mi je to struka.

Fenrir
02-03-2008, 19:07
Fenrir da znam jer mi je to struka.
Nema veze, kiklop je doktorirao ledeno doba i mentor mu je bio David Icke.
Ne shvaćaš ti da ovozemaljska znanja nisu potrebna za 4. dimenziju.

Samael
02-03-2008, 19:10
Meni paše scenarij Dana poslije sutra... ionako sam freak za scenarije kad ostaje samo jedan čovjek na svijetu (tipa I Am legend, ali bez vampira) ili kad se lice Zemlje totalno promjeni (tipa DPS) i na svijetu ostane nekolicina ljudi

vgg što se mene tiče... nek' cijeli svijet krepa

Mjutant
02-03-2008, 19:18
znam samo da ledenog doba nikad nije ni bilo a nece ga ni bit

Kenyi
02-03-2008, 19:43
fenrir pusti ih, ova niskointeligentna bica ce biti hrana za nase stvoritelje.

unknown
02-03-2008, 19:47
znam samo da ledenog doba nikad nije ni bilo a nece ga ni bitS
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

koja glupost, prvo se informiraj prije nego što nešto izjaviš.

WEASEL
02-03-2008, 19:48
znam samo da ledenog doba nikad nije ni bilo a nece ga ni bit
:rotfl: :rotfl:
mozemo li čuti i tu teoriju :)

Human m0nst3r
02-03-2008, 19:55
Kenyi smanji sig. Unknown napisi bar nesto ne samo smajlice.

Aerial
02-03-2008, 20:02
Neki srpski (jugoslavenski? ne znam kad...) znanstvenik je istraživao kretanja Zemlje i odnose sa galaksijom i ostalim kerefekama i došao do zaključka da postoje nekakva periodična kretanja sustava u bližem nam svemiru, a koja su potencijalni uzrok promjena klime tijekom zemljine povijesti... nije neki ovisnik o Dejvidu Ajku, nego normalni znanstvenik :)
Ta periodična kretanja su dobila i ime po njemu, ali se ne mogu sad sjetiti kako se zove...
Uglavnom, sudeći po tim periodima, Zemlja trenutno ulazi u nekakvu fazu kad je porast temperature prirodna stvar zbog nekakve pojačane radijacije iz okolnog svemira, a ne isključivo zbog ljudskog nemara i zagađivanja.

unknown
02-03-2008, 20:39
Kenyi smanji sig. Unknown napisi bar nesto ne samo smajlice.

a što da napišem, toj izjavi se mogu jedino smijati

Human m0nst3r
02-03-2008, 20:40
Kenyi smanji sig. Unknown napisi bar nesto ne samo smajlice.

a što da napišem, toj izjavi se mogu jedino smijati
A znam, ali bar nesto reci nemoj se toliko daviti :rotfl:

la50
02-03-2008, 23:34
Bježmo s planete globalno zatopjenje!!!
Jeste gledali Dan poslije sutra,sad je bio na RTL-u.

gledo ga 3 puta(super film),vjerujem da se ledeno doba i izmjena klime svijeta može promijeniti i pri tome da skoro cijela civilizacija može izginut

Aerial
03-03-2008, 10:15
Bježmo s planete globalno zatopjenje!!!
Jeste gledali Dan poslije sutra,sad je bio na RTL-u.

gledo ga 3 puta(super film)...

-_-

Sad, ako je to super film, onda je Rambo vrhunac ljudskog dostignuća u umjetnosti...

Ne, čekaj, kriva usporedba, Rambo već jest vrhunac ljudskog dostignuća u umjetnosti :)

Guber
03-03-2008, 17:19
ma meni je bio malo bezveze, pogotovo ono kad se širi val hladnoće a vidi se kako se zgrade poredu lede :-x

Frozen
03-03-2008, 18:11
Anketa ti je odlična, isto kao situacija s duhovima:

Duh 1: ''Vjeruješ li ti u ljude?''
Duh 2: ''...''

Nadalje, osim ledenog doba, vodi i do izumiranja pojedinih vrsta životinja i povečanju koncentracije insekata...
Kako bi vam bilo da rojevi komaraca napadaju!?
Ili kako u nekim zemljama skakavci, oni što unište sve ispred sebe?
A ako dodje do zatopljenja, i kod nas ce biti "normalna" ta pojava...

Aerial
03-03-2008, 19:00
Anketa ti je odlična, isto kao situacija s duhovima:

Duh 1: ''Vjeruješ li ti u ljude?''
Duh 2: ''...''

I don't get it...

Guber
03-03-2008, 19:08
ko i uvijek glavni krivci kinezi

http://www.worldviewofglobalwarming.org ... eport.html (http://www.worldviewofglobalwarming.org/pages/chinareport.html)

Aerial
03-03-2008, 20:12
Kinezi su genijalni... Ta nacija će jednog dana implodirati od nagomilane mase ljudi, kemikalija, strke, smeća i svega čega se dohvate.

kikl0p
03-03-2008, 20:13
da dobro ste culi ledenog doba nikada nije bilo uostalom led na sjevernom i juznom polu uopce nije sa planeta zemlje
David Icke:Najveca tajna (str 14)

Venera je nekad bio samo komet prekriven ledom,kada je usla u takozvani Van Allenov pojas koji absorbira velik dio suncevog zracenja,led se ionizirao-magnetizirao i kao takav bio privucen na zemljine magnetske polove.Milijarde tona leda ohladenog na -273 C palo je na polarna podrucja i u trenutku zamrzlo sve sto se tamo nalazilo.Mamut suprotno vjerovanjima nije bio zivotinja hladnog podneblja,zivio je u uvjetima umjerene klime.

Fenrir
03-03-2008, 20:21
Tako preloše :(
Mamut je živio u umjerenoj klimi. Čemu onda onolika dlaka i prilagodbe arktičkoj klimi? Evolucija ne laže.
Sry, Icke je goli kura.c ispod peke :(

Maloki
03-03-2008, 20:27
Mamut živi i danas, čak i posjećuje ovaj forum...

kikl0p
03-03-2008, 20:28
Kako znas da je imo gustu dlaku?Imo je dlaku gustu ko prosjecan pas danas a oni ne zive u polarnim krajevima
btw ovakvi komentrari David icke je idiot,ti nemas mozga bez ikakvih argumenata samo dokazuju da nemate ni sami pojma o cemu pricate

Korpse
03-03-2008, 20:37
ču vjerujem li? ša čovječe sve je toplije i toplije. [LJETO DOLAZI]

prcko
03-03-2008, 20:51
Mrzim ovako pretoplo vrijeme za 3 mjesec uzas!

kikl0p
03-03-2008, 20:59
fof debilu nemoras me vrjedat jadan si

kikl0p
03-03-2008, 21:07
moze

Neven <R>
03-03-2008, 21:14
Čovječe taj Icke je stručnjak na raznim poljima, čovjek je geolog, teološki stručnjak, povjesničar i to sve sa završenom srednjom školom. Svaka mu čast! :bravo:

njub
03-03-2008, 21:27
vjerovatno će biti...možda čak ubrzo... :(

The Boz
03-03-2008, 21:55
eto...dogovoreno...ti kupuj to smeće, a ja ću izmišljati sve živo...početak moje teorije je da smo svi zapravo mentalni robovi voluharica sa druge strane mjeseca, Bruce Willis je božji poslanik, Ciganović je antikrist, a ja, kao autor tog smeća sam tu da vas vodim do izbavljenja dok vas Bruce Almighty ne preuzme...I zapamti, crkvi može pristupiti bilotko, samo ako plati 100 000 dolara, i za svakih kasnijih 100 000 dobija novi nivo, tako da na prvom nivou sazna za Brucea Willisa, na drugom za Ciganovića, i na kraju na rećem cijelu istinu.
I naravno, organizacija mora koristiti neki Geigerov(da bude originalna) brojač koji mjeri tvoju snagu volje i vjere u Brucea i Brucea.

Dreadlock
03-03-2008, 21:59
danas sam vidio onu veliku kocku leda na trgu.

za one koji neznaju,na trg je postavljena ogromna kocka leda koja se polako (ili brzo) topi.Time se zeli pokazati koliko su se temp povisile i kako ce se sav led u svijetu otopiti.

The Boz
03-03-2008, 22:02
ti, Boz, ćeš biti vrhovni svećenik...imat ćeš pristup svim djevama koje uđu u crkvu...E, da, i sve ću furat na svom brodu u internacionalnim vodama, gdje smišljam kako su točno Concorde zrakoplovi(ponovo, za originalnost) odgovorni za život na zemlji, i koliko je tisuća godina star Ciganović, alias Nevenaratha Cyganphylostix, bivši vladar galaksije.

Maloki
03-03-2008, 22:58
Čovječe taj Icke je stručnjak na raznim poljima, čovjek je geolog, teološki stručnjak, povjesničar i to sve sa završenom srednjom školom. Svaka mu čast! :bravo:

Zaboravio si spomenuti da je bio nogometaš.

I Hell, di se ja ovdje uklapam?

Korpse
04-03-2008, 09:40
jebote Hellboy al imaš ideja...
jučer je bilo vruće ja u kratkom hodao, sada se smrzavam i tražim što deblju jaknu.

Ps1ho
04-03-2008, 09:42
ne al šemica mi je kak ljudi govore da to nije istina al ono

moj stari je zimi igro hokej na rijeci, dok se ja zimi mogu kupat u njoj

...

Dreadlock
04-03-2008, 11:08
za danas navecer je prognoziran snijeg....

Neven <R>
04-03-2008, 12:25
ne al šemica mi je kak ljudi govore da to nije istina al ono

Nitko ne tvrdi da se globalno zagrijavanje ne događa, li je pitanje koliko je ljudska uloga u tome.

K4ciga
04-03-2008, 13:10
"Jel vjerujete u globalno zatopljenje"http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Combat/0014.gif

Boli me briga za globalno zatopljenje.Ja ću doživjeti maximum 85 godina - duže ni nebih htio živjeti - a tada će globalno zatopljenje tek doći do "izražaja".Stoga,pitaj moga sina jel vjeruje u globalno zatopljenje.

Guber
04-03-2008, 14:29
"Jel vjerujete u globalno zatopljenje"http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Combat/0014.gif

Boli me briga za globalno zatopljenje.Ja ću doživjeti maximum 85 godina - duže ni nebih htio živjeti - a tada će globalno zatopljenje tek doći do "izražaja".Stoga,pitaj moga sina jel vjeruje u globalno zatopljenje.

Pa valjda se brineš za njegovu budućnost.

The Great Duck
04-03-2008, 18:44
Čini mi se po postovima određenih ljudi da ovo nije trebalo maknuti iz spam caffea...
On topic,globalno zatopljenje je moguće,ali mislim da će biti spriječeno jer se sad ludi više brinu za okoliš.

Ranjin
04-03-2008, 18:57
Vi mislite da nakon svega sto je zemlja prosla da mi, ljudi , mozemo biti odgovorni za unistavanje planeta?

Stvarno smo umisljeni.

eScDfYzMEEw

The Boz
04-03-2008, 19:19
Vi mislite da nakon svega sto je zemlja prosla da mi, ljudi , mozemo biti odgovorni za unistavanje planeta?

Stvarno smo umisljeni.

eScDfYzMEEwNe mogu ni početi objašnjavato kolike goleme teme jednostavno ne shvačaš... Čak ni Carlin mnoge ne kuži, ali je reko ono bitno koje ti, čini se, totalno nisi shvatio...
I zbog toga su neodgovorne budale poput Carlina zlo.

Guber
04-03-2008, 19:26
Kako god da je sto posto je ljudski rod najzasluženiji za globalno zatopljenje.

Ranjin
04-03-2008, 20:30
Ako imalo surfas po znanstvenim stranicama vidjet ces da ima dosta znanstvenika koji tvrda da dolazi novo ledno doba.

Isto kao i prije xy godina za proslog ledenog doba bilo je vise CO2 u atmosferi kao sto se i sada desava.

Uostalom link koji sam postao ti di objasni na smijesan nacin,ako ti to ne pase googlaj.

Human m0nst3r
04-03-2008, 20:52
Ako imalo surfas po znanstvenim stranicama vidjet ces da ima dosta znanstvenika koji tvrda da dolazi novo ledno doba.

Isto kao i prije xy godina za proslog ledenog doba bilo je vise CO2 u atmosferi kao sto se i sada desava.

Uostalom link koji sam postao ti di objasni na smijesan nacin,ako ti to ne pase googlaj.
Wauuuu. Surfas po znanstvenim stanicama. E ti su mi odlicni. Gle po pisanju sumnjam da si 14+. Drugo te stranice nisu nista dok oni meni ne daju dovoljno dokaza za novo ledeno doba. Trece. Do toga ne moze doci jer se dogada upravo suprotno. Otapanje leda na nasim polovima, koji uzrokuje efekt staklenika i prema prvim saznanjima led ce na arktiku nestati u iducih 50 godina sto ce dovesti do podizanja razine mora. Ima vise i vise CO2. Pa to je ugljicni dioksid. Otrov. Da toga ima vise i vise ljudi ne bi mogli disati. Ti znanstvenci koji to tvrde su debili. Da ti jos nesto objasnim. Prije ce zemlja se razletiti u zrak nego ce doci do iduceg ledenog doba. Kao prvo previse je vulkanske aktivnosti na povrsini zemlje, a jezgra Zemlje ima temperature otprilike 5500°C. Drugo nas planet je tempirana bomba, za koju malo ljudi zna. Sta ti mislis da nas planet miruje. U svakoj sekundi se desi potres koji mi ne osjetimo, ali ce svaki seizmograf ocitati ga i zapisati na seizmogram. Trece. Da u sve ovo ubacim i park Yellowstone. Zasto npr. onaj gejzir ne puca paru i vrucu vodu stalno? Zato jer skuplja pritisak od magme koja se nalazi ispod povrsine zemlje, i onda svakih 24h pukne. Ustvari park yellowstone je tempirana bomba i dokazano je da se od proslog stoljeca do 21. stoljeca njegova nadmorska visina povecala za 20cm sto i nije malen pomak. Sta to oce reci? Da svi ti plinovi i pare koji izlaze kroz gejzire su ustvari plinovi i pare iz magme koja se nakuplja ispod povrsine zemlje i ceka trenutak kada ce zemlja dovoljno popustiti pritisku i jednostavno ce eruptirati. A sad si ti racunaj. Nadi negdje povrsinu parka Yellowstone i razmisli kolika bi to bila erupcija. St. Helen erupcija x 10000 pa ako ne i vise bi bila ova. Tako da o jos jednom ledenom dobu nemas dokaza.

Fenrir
04-03-2008, 20:55
Da, bio je i dokumentarac, Supervulkan mislim, baš je govorio o tome što bi se dogodilo da taj kompleks pod Yellowstoneom eruptira, bila je računalna simulacija, i nije baš lijepo ^^

Human m0nst3r
04-03-2008, 20:56
Da samo sto i mi to imamo na faksu u geofizickom odsjeku sve te podatke.

Neven <R>
04-03-2008, 21:20
Ovo za ledeno doba je moguće kolko mi se čini. Ako se polovi otope more će biti manje slano te će se time onemogućiti djelovanje toplih struja (golfska) pa će se barem u Europi dogoditi novo ledeno doba. Jer npr. New York koji je na istoj geografskoj širini kao Dubrovnik ima puno niže temperature.

To je jedna od hipoteza znanstvenika na temelju čega je i nastao film dan poslije sutra (naravno tamo je sve hollywoodski preuveličano).

@Fabia: taj vulkan o kojem pričaš tj. njegove mega erupcije su u prošlosti uzrokovale ledena doba. Ako slučajno sutra taj vulkan eruptira to bi zasigurno prouzrokovalo novo ledeno doba jer bi količina čestica koje bi taj vulkan izbacio zasjenilo sune i time utjecalo na smanjenje temperatura. Kad je Krakatau eruptirao nekoliko godina su bile snižene u cijelom svijetu.

Stvar je u tome da ljudi zapravo nemaju pojma o klimi i klimatskim promjenama i milijunima elemenata koji utječu na klimu pa zato i ne možemo biti sigurni koliki je utjecaj ljudi na klimatske promjene. Sve su to nagađanja i pretpostavke.

The Boz
04-03-2008, 22:15
...ali glavno da su komičari vrhunac znanstvenog dokaza.

Fencing_LORD
04-03-2008, 22:35
Vi mislite da nakon svega sto je zemlja prosla da mi, ljudi , mozemo biti odgovorni za unistavanje planeta?

Stvarno smo umisljeni.

eScDfYzMEEw
nego tko bi bio kriv? vanzemaljci? moj djed? isus? krava milka? podsjećaš me na kiklopa...a to nije kompliment...

:rotfl: i :pray:

Moguće, sasvim moguće i već je počelo. Preveliko emitiranje CO2 itd. to sve već znate i to uglavnom dovodi do efekta staklenika koji, paradoksalno i ironično, uzrokuje ledeno doba...

kikl0p
05-03-2008, 00:21
ma nemate pojma
@Fabia vRS da znanstvenici su idioti nemaju pojma rofl a ti znas isee

Maloki
05-03-2008, 00:30
Pa naravno da su idioti, Icke sve zna. Pod dekom.

Ranjin
05-03-2008, 18:51
Ako imalo surfas po znanstvenim stranicama vidjet ces da ima dosta znanstvenika koji tvrda da dolazi novo ledno doba.

Isto kao i prije xy godina za proslog ledenog doba bilo je vise CO2 u atmosferi kao sto se i sada desava.

Uostalom link koji sam postao ti di objasni na smijesan nacin,ako ti to ne pase googlaj.
Wauuuu. Surfas po znanstvenim stanicama. E ti su mi odlicni. Gle po pisanju sumnjam da si 14+. Drugo te stranice nisu nista dok oni meni ne daju dovoljno dokaza za novo ledeno doba. Trece. Do toga ne moze doci jer se dogada upravo suprotno. Otapanje leda na nasim polovima, koji uzrokuje efekt staklenika i prema prvim saznanjima led ce na arktiku nestati u iducih 50 godina sto ce dovesti do podizanja razine mora. Ima vise i vise CO2. Pa to je ugljicni dioksid. Otrov. Da toga ima vise i vise ljudi ne bi mogli disati. Ti znanstvenci koji to tvrde su debili. Da ti jos nesto objasnim. Prije ce zemlja se razletiti u zrak nego ce doci do iduceg ledenog doba. Kao prvo previse je vulkanske aktivnosti na povrsini zemlje, a jezgra Zemlje ima temperature otprilike 5500°C. Drugo nas planet je tempirana bomba, za koju malo ljudi zna. Sta ti mislis da nas planet miruje. U svakoj sekundi se desi potres koji mi ne osjetimo, ali ce svaki seizmograf ocitati ga i zapisati na seizmogram. Trece. Da u sve ovo ubacim i park Yellowstone. Zasto npr. onaj gejzir ne puca paru i vrucu vodu stalno? Zato jer skuplja pritisak od magme koja se nalazi ispod povrsine zemlje, i onda svakih 24h pukne. Ustvari park yellowstone je tempirana bomba i dokazano je da se od proslog stoljeca do 21. stoljeca njegova nadmorska visina povecala za 20cm sto i nije malen pomak. Sta to oce reci? Da svi ti plinovi i pare koji izlaze kroz gejzire su ustvari plinovi i pare iz magme koja se nakuplja ispod povrsine zemlje i ceka trenutak kada ce zemlja dovoljno popustiti pritisku i jednostavno ce eruptirati. A sad si ti racunaj. Nadi negdje povrsinu parka Yellowstone i razmisli kolika bi to bila erupcija. St. Helen erupcija x 10000 pa ako ne i vise bi bila ova. Tako da o jos jednom ledenom dobu nemas dokaza.

Kao sto su Neven i Fencing_LORD rekli,povecanje CO2 u atmosferi dovode do zahladnjenja.

Tko je u pravu ,nazalost, necemo saznati jer cemo svi umrijeti puno prije nego sto se neke radikalnije promijene pocnu dogadati tako da se mi sada jedino mozemo prepucavati o tome sta ce biti i tko je u pravu.

Guber
05-03-2008, 18:58
pa dobro ali valjda se ipak malo brineš i za svijet koji ostaje iza tebe

ivesha
06-03-2008, 12:39
nek izdura još kojih 15-20 godina a onda me briga nek i meteor veličine europe paden na zemlju.....

RayDX
06-03-2008, 16:06
Ako imalo surfas po znanstvenim stranicama vidjet ces da ima dosta znanstvenika koji tvrda da dolazi novo ledno doba.

Isto kao i prije xy godina za proslog ledenog doba bilo je vise CO2 u atmosferi kao sto se i sada desava.

Uostalom link koji sam postao ti di objasni na smijesan nacin,ako ti to ne pase googlaj.
Wauuuu. Surfas po znanstvenim stanicama. E ti su mi odlicni. Gle po pisanju sumnjam da si 14+. Drugo te stranice nisu nista dok oni meni ne daju dovoljno dokaza za novo ledeno doba. Trece. Do toga ne moze doci jer se dogada upravo suprotno. Otapanje leda na nasim polovima, koji uzrokuje efekt staklenika i prema prvim saznanjima led ce na arktiku nestati u iducih 50 godina sto ce dovesti do podizanja razine mora. Ima vise i vise CO2. Pa to je ugljicni dioksid. Otrov. Da toga ima vise i vise ljudi ne bi mogli disati. Ti znanstvenci koji to tvrde su debili. Da ti jos nesto objasnim. Prije ce zemlja se razletiti u zrak nego ce doci do iduceg ledenog doba. Kao prvo previse je vulkanske aktivnosti na povrsini zemlje, a jezgra Zemlje ima temperature otprilike 5500°C. Drugo nas planet je tempirana bomba, za koju malo ljudi zna. Sta ti mislis da nas planet miruje. U svakoj sekundi se desi potres koji mi ne osjetimo, ali ce svaki seizmograf ocitati ga i zapisati na seizmogram. Trece. Da u sve ovo ubacim i park Yellowstone. Zasto npr. onaj gejzir ne puca paru i vrucu vodu stalno? Zato jer skuplja pritisak od magme koja se nalazi ispod povrsine zemlje, i onda svakih 24h pukne. Ustvari park yellowstone je tempirana bomba i dokazano je da se od proslog stoljeca do 21. stoljeca njegova nadmorska visina povecala za 20cm sto i nije malen pomak. Sta to oce reci? Da svi ti plinovi i pare koji izlaze kroz gejzire su ustvari plinovi i pare iz magme koja se nakuplja ispod povrsine zemlje i ceka trenutak kada ce zemlja dovoljno popustiti pritisku i jednostavno ce eruptirati. A sad si ti racunaj. Nadi negdje povrsinu parka Yellowstone i razmisli kolika bi to bila erupcija. St. Helen erupcija x 10000 pa ako ne i vise bi bila ova. Tako da o jos jednom ledenom dobu nemas dokaza.

Kao sto su Neven i Fencing_LORD rekli,povecanje CO2 u atmosferi dovode do zahladnjenja.

Tko je u pravu ,nazalost, necemo saznati jer cemo svi umrijeti puno prije nego sto se neke radikalnije promijene pocnu dogadati tako da se mi sada jedino mozemo prepucavati o tome sta ce biti i tko je u pravu.

Ne znam zašto, ali sam fan ovakvih postova :rotfl: :rotfl: :rotfl: Razmišljam da li da se ja proserem o ovoj temi... Ali kao što mi je lijeno pročitati post od kolege fabije, sumnjam da će moj dobiti na popularnosti :D

ChR0NoS
06-03-2008, 16:28
glupi ste

Kenyi
06-03-2008, 18:14
novo ledeno doba? :pray:

Neven <R>
06-03-2008, 19:26
Da.

Dreadlock
06-03-2008, 20:07
Ranjin...jedno pitanje...

Koliko puta si pogledao "Dan poslje sutra"?
Previse cini mi se

RayDX
07-03-2008, 15:28
Ranjin...jedno pitanje...

Koliko puta si pogledao "Dan poslje sutra"?
Previse cini mi seS:rotfl: :rotfl: Kul fora ali ipak, piše se poslije... Sorry, moram :D

Ranjin
07-03-2008, 18:54
Ranjin...jedno pitanje...

Koliko puta si pogledao "Dan poslje sutra"?
Previse cini mi se

Jednom.

King tiger
07-03-2008, 19:18
katajte oftopik

mirso
09-08-2010, 08:35
Nakon opake zime kroz koju smo prošli, evo još jedne, nove u nizu kontroverzija oko globalnog zatopljenja: Južnoamerička tropska područja zahvatio val ekstremne hladnoće. Brazil pod snijegom, pomor riba i drugih oblika riječnog života u Boliviji.

Globalno Zatopljenje: Ledeno Doba Stislo Južnoameričke Trope (http://cromalternativemoney.org/index.php/en/media/news/globalno-zatopljenje-ledeno-doba-stislo-junoamerike-trope.html)


http://cromalternativemoney.org/images/brazil_ledeno_doba.jpg