PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvuk + mikrofon=krčkrčkrčkrč



FG
02-03-2008, 09:53
Dok se oću prek teamspeaka spominjat čim nekaj velim,ovaj drugi čuje kak krči nekaj bez prestanka(i dok na teamspeaku odem -sound settings-activate local test mode).ista stvar se događa dok idem control panel\sound and audio devices i onda na voice- test hardware tam na drugom koraku di ti on ponovi ono kaj si ti rekel.kupil sam novu matičnu prije tri dana matična je gigabyte GA-945GCM-S2C.sve drivere sam instaliral(REALTAKE high definition audio) i reinstaliral sam sve i opet same shit.a sve ostalo dela ok,i dok samo na desktopu mrmljam u mikrofon sve se ok čuje.u čemu je problem?

croat1gamer
02-03-2008, 16:33
a ti imas slusalice s mikrofonom ili zvucnike i mikrofon?

problem je kod zvucnika (ako ih imas) da oni salju zvuk prema mikrofonu i tako pojacavaju zvuk i dolazi do pistanja ili krcanja


ili

idi pod folder od igre, nadi teamspeaksetup.exe ili takav neki program i namjesti one kontrole zvuka na min i polako ih povisavaj dok ne bude ok i
NEMOJ se tjekom igre derati jer bi preglasan zvuk stvorio krcanje (sum)

FG
02-03-2008, 16:54
nije to.isti shit se događa i u COD 2 dok koristim voice chat.ustvari bilo kad da u mreži govorim ostatak ekipe čuje kontinuirano krčanje.možda su driveri shebani?jer matična je stara 3 dana, a prije je sve delalo.

HalF-DeaD
02-03-2008, 17:16
Ili oni ili matična.

croat1gamer
02-03-2008, 20:36
nije to.isti sladoled se događa i u COD 2 dok koristim voice chat.ustvari bilo kad da u mreži govorim ostatak ekipe čuje kontinuirano krčanje.možda su driveri shebani?jer matična je stara 3 dana, a prije je sve delalo.
namjesti glasnocu zvuka koj ce mic primati i koliko i to je to
ili pokusaj s ovom eksperimentalnom tehnologijom a zove se "no mic using"

C
02-03-2008, 23:18
Kreni redom....
Prvo provjeri jeli ti mikrofon ispravan, i jeli dobro prikopčan.
Zatim ako imaš neki program za zvuk, u njemu podesi da snima samo zvuk s mikrofona.
Pa onda mikrofon zvuk pojačaj do kraja, a opcije "Digitalize Input" i "Mic Boost" isključi.
Zatim podesi kako treba program preko kojeg trebaš razgovarati, te pokreni neki program za snimanje zvuka. Možeš pokrenuti i onaj obični od Windows-a, "Sound Recorder", te snimi ono što govoriš na mikrofon (test), pa zatim preslušaj, i ako si dobro obavio posao namještavanja biti će perfektno, i onda ćeš moći bez problema razgovarati.

FG
03-03-2008, 09:43
jesam,snimil sam se i sve se super cuje.ali na teamspeaku,voice chatu i tim slicnim stvarima krči playback,znači ja nekaj velim,prejde pol sekunde i onda on to ponavlja 50 put i krči.budem ja to snimil pa uploudal film na youtube pa bute vidli o cemu se radi.ko da playback sere nekaj.
EDIT:uspel sam nekak kalibrirat mikrofona i sad ne krči,jedino se jeka čuje 3-4 put,why?imam headset tak da nemislim da mikrofon čuje ovo u slušalicama pa da to ponavlja..

C
03-03-2008, 17:38
Podesi taj programčić preko kojeg pričaš, jer ako ti je sve OK s testovima na snimanju zvuka, a preko tog programa ne možeš rezgovarati normalno, podesi program.

St1nG3r
18-03-2009, 20:05
E ovako mic mi je u redu dok pricham na msn-u ili na skype ali kad udjem u cs i pochnem da pricham drugi govore da krchim... :S odem u opcije da smanjim ono prvo u voice ja smanjim i ponovo tamo uđem ono se ponovo vratilo na najglasnije, onaj microfon boost iskljucim on se ukljuci...... i neznam shta da radim zna li ko u chemu je problem?? I da 3 puta sam cs reinstalirao i nishta nemože nikako :S:S:S:S:S:S ajde neka mi neko pomogne!! pls ...tnx unaprijed

marijanovic
20-03-2009, 10:27
Možda ti krči jer jednostavno nemaš dovoljno brzu vezu za prijenos i igre i zvuka iz mikrofona?
Nisi naveo koju vezu koristiš.

Moguće je da ti komp bude preopterečen obradom igre, tj da ti zvučna ne može istovremeno dobro i zvuk igre i
mikrofon; to riješavaju novi driveri za zvučnu i pravilne postavke.

Drugo ništa, što nije već rečeno, mi ne pada na pamet.

C
20-03-2009, 15:36
Zaboravio si reći da je CPU možda konstantno na 99.5% load-u, pa zvuk obrađuje sa onih 0.5%, ili tako nešto, pa ne stigne igru i zvuk skupa obrađivati, pogotovo kada se radi o speak-u, jer CPU bude busy za speaker.