PDA

Pogledaj cijelu verziju : "Gameri"



K4ciga
27-02-2008, 16:09
Jedna stvar mi nije jasna,zašto se ljudi koji sebe nazivaju "gamerima" raspizde ako netko kaže "igrica"? Totalno debilno,idiotsko,kretensko,umfalidno,retardirana reakcija.Čitam forum,vidim netko kaže - zamislite - i g r i c a *cenzura smrdi naveliko*.Odmah svi - "!"#$ NOBE vidi se da se neznas u compe isse kaki noob nevjerujem"...dakle,vas moralno vrijeđa što sam ja ajmo reć' naučen da ja kažem i g r i c a?Mislite li vi,cijenjena gospodo koja se pizdi na te sitnice,da ste pametniji,da ste više gameri,da ste neznam što...ako nekoga izvrijeđate što je rekao 1grica?

K4ciga
27-02-2008, 16:15
*Flash news*
Postao sam u pepeljaru,htio sam u pljuvačnicu,ispričavam se kliknio sam pogrešno :P Kenyi budi tako drag i premjesti ovo...

Čux
27-02-2008, 17:38
jednostavno zato što je interaktivna zabava daaaaavno prešla stadij "igrice" te je sad to nešto puno sofisticiranije. igrice su ona smecha na mobitelima i slične kerefeke , a svi malo ozbiljniji proizvodi današnjice mogu biti samo igre i ništa manje od toga.

prcko
27-02-2008, 17:44
Neznam kaj da kazem mislim i g r i c a i igra nije isto

Iron Storm
27-02-2008, 18:05
jednostavno zato što je interaktivna zabava daaaaavno prešla stadij "igrice" te je sad to nešto puno sofisticiranije. igrice su ona smecha na mobitelima i slične kerefeke , a svi malo ozbiljniji proizvodi današnjice mogu biti samo igre i ništa manje od toga.

Točno.

Računalni program namijenjen interaktivnoj zabavi zove se igra

Igricom možeš zvati samo smeća od igara (teletabisi npr).

NiX4
27-02-2008, 18:24
Ja profesore , prijatelje i sve ostale jebem kada kažu igrica :D

Arbiter of Change
27-02-2008, 20:08
jednostavno zato što je interaktivna zabava daaaaavno prešla stadij "igrice" te je sad to nešto puno sofisticiranije. igrice su ona smecha na mobitelima i slične kerefeke , a svi malo ozbiljniji proizvodi današnjice mogu biti samo igre i ništa manje od toga.
Apsolutno se slažem.

Gameri se uvrijede zato jer se umanjenice (što riječ "igric a" i je) koriste prvenstveno da bi se opisalo nešto malo ili da bi se umanjila vrijednost nečega (dobro ajde, cure furaju i neki cute faktor (lubeničica, jabučica, itd), ali to je već tema za sebe), a gameri ne vole da se nešto čime se bave i što vole omalovažava i tretira niže vrijednim nego što je.

The Great Duck
27-02-2008, 20:23
Jedino mi nije jasno,zašto se to samo kod nas zove igr**a (ne znam da li je tako cijeloj bivšoj Jugoslaviji,ili čak i u svim zemljama u kojima su narodi iz slavenske skupine večina).
Tko je to prvi nazvao igrica,a ne igra,i popularizirao to?Jer na engleskom je ne zovu u deminutivu,ni na njemačkom,a pretpostavljam ni u većini zemalja svijeta.
Također,predlažem da se uz prostote i piratiju igr**a također cenzurira.

cropir
27-02-2008, 20:39
ja kazem igra u rl i na netu. jedini razlog zasto bi trebalo ig.rica govorit je da se razlikuje crysis i gumi gumi. ;)

i igri.ce su tetris, pinball i to. one male igre i arkadice.

Samael
27-02-2008, 21:13
evo mene su neki dan u školi masovno ismijavali jer sam ih pitao jesu gledali filmić Rambo...

a kad se ja njima smijem onda me misle voditi do Ugljana...

Paran0a
27-02-2008, 21:18
Ja nemam naviku govorit igra, cesto kazem igric.a...Sjecam se dok me Maloki stalno ispravljao jer sam govorio igric.a...xD

Kenyi
27-02-2008, 21:23
ako kazes kaciga da ide u pljuvacnicu, ici ce.

Neven <R>
27-02-2008, 22:45
Meni je tako svejedno kako se kaže, prije smo to sve zvali igricama pa me bmk iskreno. Rekao bih da je to više-manje cjepidlačenje.

Marcellius09
27-02-2008, 23:45
u rl uvik govorim igrica, a na forumima sam navika da svi pizde kad se kaze igrica pa govorim igra
gg no re
stvarno ne kuzim zasto pizdite kad neko kaze igrica

Nemesis
28-02-2008, 09:47
ja ne pizdim kad netko kaže igra jer mi je to još do neke mjere prihvatljivo,ali zato mračim kad netko kaže igrica.ako je crysis igrica,šta je onda pac-man ili tetris?

Sonic_Moronic
28-02-2008, 10:08
Ja krepavam ovdje, cenzura... :rotfl:

Da, smeta mi kad netko kaže "igric.a", pogotovo za igru koju volim, jer mi je to kao vrijeđanje proizvoda... I nema to veze s tim koliko je igra nova ili stara, tako da mi ne vrijede izjave tipa "igrice su bile prije 15 godina, sad su igre"...

Stare igre ownaju isusa u današnjima.

Nemesis
28-02-2008, 10:14
Ja krepavam ovdje, cenzura... :rotfl:

Da, smeta mi kad netko kaže "igric.a", pogotovo za igru koju volim, jer mi je to kao vrijeđanje proizvoda... I nema to veze s tim koliko je igra nova ili stara, tako da mi ne vrijede izjave tipa "igrice su bile prije 15 godina, sad su igre"...

Stare igre ownaju isusa u današnjima.

šta je je.primjeri diablo,warcraft.ali kažem,nije mi jasno kad netk kaže za igru kao što je crysis da je igrica,a u nju je uloženo više milijuna dolara.ako ćemo tako onda playboy mansion nije vila,nego kućica.ferrari nije auto,nego autić(bez obzira što je on u stvarnosti poprilično omalen auto).

Snake
28-02-2008, 10:39
koliko sam se samo naslušao tih rasprava igra/igric.a...
to je zbog glupog jezika, kako uopće u engleskom glazi deminutiv riječi game'??? I zbog tog oni nemaju takvih mudrih rasprava s tzv. gamerima. U windowsima folder nazvan games (IGRE) sadrži soliter, pinball, minesweeper i kad skinete prijevod na hrvatski folder se ne zove igrice već IGRE. tako da nema dvojbe, no ne treba pljuvat po ljudima već im lijepo objasnit. Ako ni tako ne ide onda ne treba pljuvat po njima, treba ih gazit

Sonic_Moronic
28-02-2008, 10:42
Ok, ovu cenzuru STVARNO treba maknuti...

kulamasta
28-02-2008, 12:07
Ja krepavam ovdje, cenzura... :rotfl:

Da, smeta mi kad netko kaže "igric.a", pogotovo za igru koju volim, jer mi je to kao vrijeđanje proizvoda... I nema to veze s tim koliko je igra nova ili stara, tako da mi ne vrijede izjave tipa "igrice su bile prije 15 godina, sad su igre"...

Stare igre ownaju isusa u današnjima.

šta je je.primjeri diablo,warcraft.ali kažem,nije mi jasno kad netk kaže za igru kao što je crysis da je igra,a u nju je uloženo više milijuna dolara.ako ćemo tako onda playboy mansion nije vila,nego kućica.ferrari nije auto,nego autić(bez obzira što je on u stvarnosti poprilično omalen auto).

Crysis je prije svega smece, koliko got da je novca ulozeno u njega..

A i vi ste mi likovi svaka cast...
Sada vam nije glavni kriterij igrivost? Pa vam je ok da je TETRIS igric.a, al vam nije ok da je Crysis igric.a jer su u njega utuceni milioni? A to sto je smece nije bitno?

Bitni su jedino milioni ulozenih dolara a sto igra traje 4 sata to isto nije bitno... To je igretina od 4 sata gameplaya...

I vi ste "gameri"?

Mos mislit

Nemesis
28-02-2008, 13:03
Ja krepavam ovdje, cenzura... :rotfl:

Da, smeta mi kad netko kaže "igric.a", pogotovo za igru koju volim, jer mi je to kao vrijeđanje proizvoda... I nema to veze s tim koliko je igra nova ili stara, tako da mi ne vrijede izjave tipa "igrice su bile prije 15 godina, sad su igre"...

Stare igre ownaju isusa u današnjima.

šta je je.primjeri diablo,warcraft.ali kažem,nije mi jasno kad netk kaže za igru kao što je crysis da je igra,a u nju je uloženo više milijuna dolara.ako ćemo tako onda playboy mansion nije vila,nego kućica.ferrari nije auto,nego autić(bez obzira što je on u stvarnosti poprilično omalen auto).

Crysis je prije svega smece, koliko got da je novca ulozeno u njega..

A i vi ste mi likovi svaka cast...
Sada vam nije glavni kriterij igrivost? Pa vam je ok da je TETRIS igric.a, al vam nije ok da je Crysis igric.a jer su u njega utuceni milioni? A to sto je smece nije bitno?

Bitni su jedino milioni ulozenih dolara a sto igra traje 4 sata to isto nije bitno... To je igretina od 4 sata gameplaya...

I vi ste "gameri"?

Mos mislit

pa šta tebe boli šta ja mislim?ako te zanima,meni je tetris jedna od dražih igrica.igrao sam ga na svim platformama i super mi je.samo želim reći da se ne mogu jednako nazivati neke stvari ako je jedno koštalo 1000 dolara,a drugo,recimo,10 milijuna dolara.
i da,mogu mislit'.

kulamasta
28-02-2008, 13:18
Ako je smece onda je smece neovisno koliko su love potrosili.
U biti to znaci da su samo nesposobni...

Elte sam igrao na komodorcu i igra ako ima 100 kb i neznam ako su je radila vise od dvojca ljudi, budjet im je valjda bio 100 $ max pa je opet jos uvijek glomaznija od svih tih AAA na 100 milja i sitno $ naslova...

Blacky_123
28-02-2008, 13:19
Po meni nekak mi jer rijec igrica ili igra preeeedjecje.
Kad mi neko kaze da ima novu igru meni se to cini ko da ima super mario ili tak nes..
Ja uvijek kazem jel ima neko novu pucacinu ili FPS itd...

Marcellius09
28-02-2008, 14:15
jbite se sa cenzurom :yuck:

kulamasta
28-02-2008, 14:40
saksaju ooni kaj su im prve igre na Quake 3 enginu a danas misle da su boga za jaja potegli

Iron Storm
28-02-2008, 15:04
Igrao sam ja igre koje su izašle davne 1991. godine (davne za gaming industriju) i točno znam što je igra, a što igrica. Prastare i nikad prežaljene igre kao što su Tanks, Super Mario (imam ga na SNESu), Prince of Persia, Supaplex, Duke Nukem 3D (ima sada negdje za skinuti LEGALNO?) itd. smatram igrama, bez obzira koliko su stare i "ružne". StarCraft mi je jedna od najboljih igara ikad. Spyro. Crash. WarCraft itd. (miksam, ha??). igricom smatram npr. Teletubbise, nekakva Barbie što se "kreira" odjeća (to mi je sestra prije igrala) i ostale neigrive gadarije.

Sickmanno1
28-02-2008, 15:47
Ja krepavam ovdje, cenzura... :rotfl:

Da, smeta mi kad netko kaže "igric.a", pogotovo za igru koju volim, jer mi je to kao vrijeđanje proizvoda... I nema to veze s tim koliko je igra nova ili stara, tako da mi ne vrijede izjave tipa "igrice su bile prije 15 godina, sad su igre"...

Stare igre ownaju isusa u današnjima.

šta je je.primjeri diablo,warcraft.ali kažem,nije mi jasno kad netk kaže za igru kao što je crysis da je igra,a u nju je uloženo više milijuna dolara.ako ćemo tako onda playboy mansion nije vila,nego kućica.ferrari nije auto,nego autić(bez obzira što je on u stvarnosti poprilično omalen auto).

Crysis je prije svega smece, koliko got da je novca ulozeno u njega..

A i vi ste mi likovi svaka cast...
Sada vam nije glavni kriterij igrivost? Pa vam je ok da je TETRIS igric.a, al vam nije ok da je Crysis igric.a jer su u njega utuceni milioni? A to sto je smece nije bitno?

Bitni su jedino milioni ulozenih dolara a sto igra traje 4 sata to isto nije bitno... To je igretina od 4 sata gameplaya...

I vi ste "gameri"?

Mos mislit

ovdje se u potpunosti slazem sa tobom...tetris je igra, crysis je igrica i to teska....isto kak je npr 12 angry man film, a ghost rider filmic ^^

Vedro
28-02-2008, 19:15
dok sam bio klinac i raspaljivao po duke nukemu,super mariu,sve smo to zvali igrice,al nemam pojma tko se sjetio da nam kaže da to nisu igrice nego igre.Igra ili igrica meni je fakat svejedno

kulamasta
28-02-2008, 20:30
dok sam bio klinac i raspaljivao po duke nukemu,super mariu,sve smo to zvali igrice,al nemam pojma tko se sjetio da nam kaže da to nisu igrice nego igre.Igra ili igra meni je fakat svejedno

Nadobudna "Hocu internet" generacija

Unnamed
17-03-2008, 18:30
I G R I C A !!!!!SS :pray:


Makni cenzuru!

Electromaster
19-03-2008, 22:05
Ja u pravilu govorim FPS, RTS i ostalo, ali je problem kad se nađem u društvu glupe pačurlije (klinaca) koji ne znaju ni k... pa kad im kažem da imam odličan novi RPG oni samo blenu ''W00T?'' pa moram koristit primitivne pojmove da im objasnim... :o
Igrica sam govorio kad sam bio mali klinjo i igro Micro Machines, The Lost Vikings i Dyna Blaster, i time im nisam umanjivao vrijednost jer te su igrice LEGENDARNE!!1

Lord Jambrek
20-03-2008, 14:43
Meni već lagano na živce ide sav taj leetspeak. Aj riječi tima ownage, pwnage i slično, ali kad mi neko piše "omg, t3h pwnz0r je tako zakonz0r da je razerz0r bolji od logitecha" i slične z0r spike