PDA

Pogledaj cijelu verziju : PhyreEngine



cerberi
25-02-2008, 17:44
OK, ovo morate vidjeti. Cross-platform engine. Za PC, xbox, ps1,2,3...+ ona rally igra DIRT je napravljena sa time.

http://www.ps3fanboy.com/2008/02/21/gdc08-phyreengine-sonys-new-free-cross-platform-engine/

više vijesti danas kasnije kažu.

o daa, engine je FREEEEEEEEEE!!!
TO SE MORA ISPROBATI I KORISTITI, više o tome uskoro...

cerberi
25-02-2008, 19:15
jeste...tako je. piše na linku koji sam stavio u prvom postu. nije mi još sve jasno. to je sonyev odgovor na xna, a taj phyre je predstavljen na gdc-u te mi još nije poznato kaka će biti dostupan za korištenje iliti download

Luka
25-02-2008, 20:21
GripShift ?

Igrao sam na Xboxu, prilično dobra arkada

Plexihack
25-02-2008, 20:32
wait...Colin "I suck at flying" McCrae DiRT je rađen u engineu koji je sada free?

Signed and added :shock: 0.o

RayDX
27-02-2008, 14:17
Isus Bog! Nabavljam ovo čim ga objave službeno... Prejebeno ako je istinito... Moćno govance za proučavanje ^^ :rotfl:

RayDX
26-03-2008, 11:20
Ima kakvih novosti više... Na iglama sam :D

cerberi
30-03-2008, 10:38
Evo ovako ide sa to: ispalo je da je sony dao na besplatno korištenje registriranim sony ps developerima što se plaća mislim oko 1000$. PhyreEngine je stvarno moćan, naime DIRT je napravljen sa time.

Možda postoji mogućnost da jednog dana bude besplatan i za sve ostale ili da bude napravljena neka lakša (čitaj "Lite") verzija tog engine-a.

RayDX
30-03-2008, 10:45
Evo ovako ide sa to: ispalo je da je sony dao na besplatno korištenje registriranim sony ps developerima što se plaća mislim oko 1000$. PhyreEngine je stvarno moćan, naime DIRT je napravljen sa time.

Možda postoji mogućnost da jednog dana bude besplatan i za sve ostale ili da bude napravljena neka lakša (čitaj "Lite") verzija tog engine-a.

Baš je besplatan... :pray: :rotfl:

cerberi
30-03-2008, 10:52
ovako su rekli: biti će besplatan.:D svi su zagrizli, e a onda su počele glasine da će biti besplatan samo reg. developerima. naravno, njih ima dosta, ali većini, ako ne i svima nama hrvatima, mislim da je previše dati 1000$ za status reg. developera.

a onda je već bilo i priče o piratskim kopijama (ne potičem piratstvo nego prepričavam razgovore o samom engineu) i ostalim takvim stvarima, ali ni to neće vrijedit po meni.
naime, ako si ti reg. developer onda sony ima tvoje ili od tvoje komplanije podatke i ako netko napravi igru, a nije na sonyevom spisku onda mu oni izje** sve po spisku. :twisted: