PDA

Pogledaj cijelu verziju : Radimo igru, tražimo developere



WishFish
21-02-2008, 22:01
Pozdrav svima, moj prvi post ovdje!! :D

Razvijamo igru, taktički MORPG.
Grafički engine je već upogonjen (irrLicht), imamo i testni level.
Mrežna komponenta je već aktivna (i testirana :)).

Sada će trebati raditi leveleS(GtkRadiant), 3D modeleS(Blender), crtati ikone i sl.
Dakako da će trebati i muzika, pa i tu tražimo nekoga za to područje.

Igra će biti freeware, ali ne i OpenSource.
Naravno da stoga neće biti niti ikakve novčane nagrade za rad na projektu :)

No razlozi zbog kojih bi se netko mogao uključiti na projekt su sljedeći:
- radite na igrici kakvu ste oduvijek željeli
- mnogi ljudi će igrati igricu koju ste vi radili
- vaše ime će biti navedeno na popisu developera u odgovarajućoj sekciji
- naučti ćete puno radeći na projektu

Igra se zove Enlightenment Online i smještena je u 18. stoljeće.

Ukoliko ste zainteresirani, posjetite forum:
http://enlightenment.darkbb.com/index.htm
te predložite svoj vid sudjelovanja na projektu.

Pridružite se timu od 4 developera!

Pozdrav i keep up :twisted:

Barathrum
03-03-2008, 22:33
Pozdrav svima, moj prvi post ovdje!! :D

Razvijamo igru, taktički MORPG.
Grafički engine je već upogonjen (irrLicht), imamo i testni level.
Mrežna komponenta je već aktivna (i testirana :)).

Sada će trebati raditi leveleS(GtkRadiant), 3D modeleS(Blender), crtati ikone i sl.
Dakako da će trebati i muzika, pa i tu tražimo nekoga za to područje.

Igra će biti freeware, ali ne i OpenSource.
Naravno da stoga neće biti niti ikakve novčane nagrade za rad na projektu :)

No razlozi zbog kojih bi se netko mogao uključiti na projekt su sljedeći:
- radite na igri kakvu ste oduvijek željeli
- mnogi ljudi će igrati igru koju ste vi radili
- vaše ime će biti navedeno na popisu developera u odgovarajućoj sekciji
- naučti ćete puno radeći na projektu

Igra se zove Enlightenment Online i smještena je u 18. stoljeće.

Ukoliko ste zainteresirani, posjetite forum:
http://igra.darkbb.com/index.htm
te predložite svoj vid sudjelovanja na projektu.

Pridružite se timu od 4 developera!

Pozdrav i keep up :twisted:

lol..timu od 4 developera koji nisu ni poceli, a trebaju cjeli niz onih glavnih stvari i ljudi za njih.
drugo svi uzimate tako velik komad kolaca i odmah idete radit neku high-tech-turbo-new age-all kind igru a nemate ni potrebna znanja ni vjestine.

tak svatko moze rec-"radim igru trebam ljude koji ce nesto raditi a ja cu dat ideju!" lol

bez uvrede ali cijeli ovaj forum sa tim izradama igara mi na to vuce

onda malo pocmete nesto radit i zapnete i odmah odustanete i kazete pretesko je...

pa onda objasnite ljudima da jednostavno nema smisla sa ljudima ovdje ista radit i nek se bolje ne javljaju nek rade sami za sebe.

moj cilj i dalje je igra tipa starog GODS-a i mastat tu o nekim turbo nabrijanim sranjima mi nema smisla jer nisam egoist i neuvelicavam svoje sposobnosti koje su prosjecne i na tome radim, kad ih svladam idem nivo vise.

vecina na ovom forumu je toliko ambiciozna da ni sama nezna sto zeli radit ni napravit.

dobro je dok ne zavrsi srednja i ne dodje posao ili faks.
onda tek shvatite ono sto niste a to je da ste veoma nigdje! :rotfl:

samo mala opaska.

cerberi
04-03-2008, 00:00
Nemoj biti takav Barathurm (iako si to sasvim dobro rekao), daj im priliku. Ono što sam vidio iz screenova nije me impresioniralo ni najmanje tako da...momci žao mi je. E da, trebate prave, vaše modele za igru, a ne one koji dolaze uz irrlicht. I nemojte prikazivati igru, slike, flimove dok nemate nešto konkretno. Imate dizajn dokument? Ne? Pišite ga.

Koliko vam je iskustvo? Prijašnji projekti? 4 developera, kakva, šta rade, na čemu?

Ali od sveg tog su najbitnije 3 stvari koje sam naučio iz svojih grešaka: razradjena ideja (koncept), organizacija i volja tima, iskustvo ili znanje vodje...

Barathurm je to rekao malo u grubo, ali više-manje je istina što je rekao. Zato se primite male igre, vjerujte mi, kad je napravite, laknu će vam, a iskustvo je neprocjienivo...

BTW...sretno

C
04-03-2008, 00:24
Pogledaj malo na njihovom forumu, djelujemi da je OK s obzirom da su samo 4 developera.

cerberi
04-03-2008, 07:17
Hopalaa...oprostite. Ovo su veš neki konkretniji primjeri, zadnji put kad sam bio pogledao njihov forum nije bilo bogzna što. Nego kažem općenito što im treba da zainteresiraju nekog dobrog modelera npr.

P.S. Enlightment Online needs shaders...

WishFish
04-03-2008, 14:00
Pozdrav svima, moj prvi post ovdje!! :D

Razvijamo igru, taktički MORPG.
Grafički engine je već upogonjen (irrLicht), imamo i testni level.
Mrežna komponenta je već aktivna (i testirana :)).

Sada će trebati raditi leveleS(GtkRadiant), 3D modeleS(Blender), crtati ikone i sl.
Dakako da će trebati i muzika, pa i tu tražimo nekoga za to područje.

Igra će biti freeware, ali ne i OpenSource.
Naravno da stoga neće biti niti ikakve novčane nagrade za rad na projektu :)

No razlozi zbog kojih bi se netko mogao uključiti na projekt su sljedeći:
- radite na igri kakvu ste oduvijek željeli
- mnogi ljudi će igrati igru koju ste vi radili
- vaše ime će biti navedeno na popisu developera u odgovarajućoj sekciji
- naučti ćete puno radeći na projektu

Igra se zove Enlightenment Online i smještena je u 18. stoljeće.

Ukoliko ste zainteresirani, posjetite forum:
http://igra.darkbb.com/index.htm
te predložite svoj vid sudjelovanja na projektu.

Pridružite se timu od 4 developera!

Pozdrav i keep up :twisted:

lol..timu od 4 developera koji nisu ni poceli, a trebaju cjeli niz onih glavnih stvari i ljudi za njih.
drugo svi uzimate tako velik komad kolaca i odmah idete radit neku high-tech-turbo-new age-all kind igru a nemate ni potrebna znanja ni vjestine.

tak svatko moze rec-"radim igru trebam ljude koji ce nesto raditi a ja cu dat ideju!" lol

bez uvrede ali cijeli ovaj forum sa tim izradama igara mi na to vuce

onda malo pocmete nesto radit i zapnete i odmah odustanete i kazete pretesko je...

pa onda objasnite ljudima da jednostavno nema smisla sa ljudima ovdje ista radit i nek se bolje ne javljaju nek rade sami za sebe.

moj cilj i dalje je igra tipa starog GODS-a i mastat tu o nekim turbo nabrijanim sranjima mi nema smisla jer nisam egoist i neuvelicavam svoje sposobnosti koje su prosjecne i na tome radim, kad ih svladam idem nivo vise.

vecina na ovom forumu je toliko ambiciozna da ni sama nezna sto zeli radit ni napravit.

dobro je dok ne zavrsi srednja i ne dodje posao ili faks.
onda tek shvatite ono sto niste a to je da ste veoma nigdje! :rotfl:

samo mala opaska.

Bez uvrede ali lupaš gluposti.

WishFish
04-03-2008, 14:07
Hopalaa...oprostite. Ovo su veš neki konkretniji primjeri, zadnji put kad sam bio pogledao njihov forum nije bilo bogzna što. Nego kažem općenito što im treba da zainteresiraju nekog dobrog modelera npr.

P.S. Enlightment Online needs shaders...

Znači prvo nam savjetuješ da se uhvatimo nečega jednostavnijeg a onda nam savjetuješ shadere?!?

Plan nije da napravimo novi half life engine, niti će ikada biti.

Plan je da igra bude "simpatična", zabavna i nadasve igriva!

Ono što smo već napravili je:
- probni level
- 3 vlastita modela
- logiranje, odabir modela, kretanje
- osnovno sučelje igre
- probni monster koji za sada samo "hvata" najbližeg igrača
- 3rd person kamera

Sljedeća verzija donjeti će:
- snimanje igrača (kod odlogiravanja)
- selektiranje protivnika
- ubijanje protivnika
- inventory
- sistem trgovanja i lootanja

WishFish
04-03-2008, 14:13
Nemoj biti takav Barathurm (iako si to sasvim dobro rekao), daj im priliku. Ono što sam vidio iz screenova nije me impresioniralo ni najmanje tako da...momci žao mi je. E da, trebate prave, vaše modele za igru, a ne one koji dolaze uz irrlicht. I nemojte prikazivati igru, slike, flimove dok nemate nešto konkretno. Imate dizajn dokument? Ne? Pišite ga.

Koliko vam je iskustvo? Prijašnji projekti? 4 developera, kakva, šta rade, na čemu?

Ali od sveg tog su najbitnije 3 stvari koje sam naučio iz svojih grešaka: razradjena ideja (koncept), organizacija i volja tima, iskustvo ili znanje vodje...

Barathurm je to rekao malo u grubo, ali više-manje je istina što je rekao. Zato se primite male igre, vjerujte mi, kad je napravite, laknu će vam, a iskustvo je neprocjienivo...

BTW...sretno

Iskustvo za mene konkretno preko 15 godina programiranja (od toga 3 profesionalno), jako puno projekata u raznim tehnologijama da ne nabrajam sada. Jedna igra izdana u Bugu, jedna u PC-CHIP-u. (ok, to su bili vrlo stari radovi :))

Koncept je dobrim dijelom razrađen, volje ima puno!

Trebaju nam samo dodatni kadrovi da se trajanje projekta ne protegne predugo.

I dobro, za muziku nam definitivno netko treba jer nitko od nas nije u toj branši.
Ako ne nađemo nikoga za to područje, osloniti ćemo se na izvor besplatnih materijala na netu.

streetrace777
04-03-2008, 14:15
Kakva bi trebala biti glazba ?

cerberi
04-03-2008, 14:25
E to mi se već svidja. Oprosti što sam onak reagirao ali na ovom forumu se javlja toliko puno ljudi sa sličnim postovima, a da su se tek jučer uhvatili programiranja pa sam mislio da si ti još jedan takav.

Al sam bio u krivu i to priznajem (nisam gad).

Što se tiče muzike, mogu ti ovo reći. Tražio sam nekoga da radi muziku za naš (CroMan) projekt i javio mi se jedan, može se reći profesionalac u tome. Ovako mi je rekao cijenu. 2min soundtracka je 100$, s tim da se radi tih 2min skoro mjesec dana. Rekao mi je da ima jeftinijih ponudjača naravno al da nije sigurno kakva je kvaliteta tih soundtrackova. Naravno ima i veliki broj ljudi koji će ti muziku napraviti besplatno, a imaš ih ovdje na pcp forumu.

A što se tiče Barathurma, mislio je vjerojatno isto kao i ja, tako da...

Inače, sretno sa projektom i javljajte nove vijesti. :D

WishFish
04-03-2008, 15:12
E to mi se već svidja. Oprosti što sam onak reagirao ali na ovom forumu se javlja toliko puno ljudi sa sličnim postovima, a da su se tek jučer uhvatili programiranja pa sam mislio da si ti još jedan takav.

Al sam bio u krivu i to priznajem (nisam gad).

Što se tiče muzike, mogu ti ovo reći. Tražio sam nekoga da radi muziku za naš (CroMan) projekt i javio mi se jedan, može se reći profesionalac u tome. Ovako mi je rekao cijenu. 2min soundtracka je 100$, s tim da se radi tih 2min skoro mjesec dana. Rekao mi je da ima jeftinijih ponudjača naravno al da nije sigurno kakva je kvaliteta tih soundtrackova. Naravno ima i veliki broj ljudi koji će ti muziku napraviti besplatno, a imaš ih ovdje na pcp forumu.

A što se tiče Barathurma, mislio je vjerojatno isto kao i ja, tako da...

Inače, sretno sa projektom i javljajte nove vijesti. :D

Troškovi projekta bi trebali težiti nuli tako da je 50$ po minuti "malo" previše :)
Nadam se da će se stvarno netko i javiti onda za muziku sa ovog foruma!

Hvala na željama!

P.S. CroMan je komercijalni projekt?
Postoji li kakav link sa više informacija?

streetrace777
04-03-2008, 15:41
Hmm, kazem na pcpu ima ljudi koji bi nesto mogli napravit a to bi i ja mogao, samo me zanima kakva bi glazba trebala biti, nesto posebno ili ono cist sentimentalno kao u drugim igrama tog zanra*

WishFish
04-03-2008, 16:05
Hmm, kazem na pcpu ima ljudi koji bi nesto mogli napravit a to bi i ja mogao, samo me zanima kakva bi glazba trebala biti, nesto posebno ili ono cist sentimentalno kao u drugim igrama tog zanra*

Bilo bi idealno kada bi mogli dobiti electronic obrade klasične glazbe iz 18. stoljeća :) (dakle Mozarta, Beethowena itd.)

Ako ne bude išlo, onda će sentiši biti :)

Trebati će nam nekoliko glazbenih tema.

Trebati će nam i efekti poput pucnjeva, udaraca, urlika i sl.

Forum igre za prijave:

http://enlightenment.darkbb.com/index.htm

cerberi
04-03-2008, 18:20
CroMan nije projekt nego tim. Nažalost tim se malo raspao pa se sad obnavljamo tako da neko vrijeme neće biti ništa od screenova, videa i dema.

Web site ti je u mom potpisu ali je u re-izradi tak da pola stvari nema.

koki007
04-03-2008, 18:58
Razlika izmedu ovog tima i vecine ostalih (svaka cast izuzecima) je sto nece razvijati igru koja bi trebala biti ljepsa od Farcry-a i tri puta bolja od Wow-a, niti ce se za igru razvijati novi ultra hi-tech DirectX11 engine i turbo mrezna komponenta koja moze podrzat 50 puta vise igraca od Wow-a, nego ce se za taj dio koristiti gotova rijesenja, testirana i provjerena od strane tisuce ljudi...

Cilj izrade igre nije konkurirat svjetskoj game industriji nego se nesto novo naucit, prikupit nova zanimljiva iskustva, zabavit se i pokazat da se moze...

koki007
04-03-2008, 19:00
CroMan nije projekt nego tim. Nažalost tim se malo raspao pa se sad obnavljamo tako da neko vrijeme neće biti ništa od screenova, videa i dema.

A zasto se raspao ako se smije znati?

cerberi
05-03-2008, 08:08
Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).

Plexihack
05-03-2008, 13:59
Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).

Pa šta nisi rekao,znam ja nekog dobrog modelera iz pule :D

@Wishfish - Ako niste našli nikog za sajt,ja vam mogu radit tijekom proljetnih praznika jer nemam vremena ni za sebe...

cerberi
05-03-2008, 15:27
koga iz pule? imaš msn njegov ili di da ga kontaktiram?

Plexihack
05-03-2008, 16:20
koga iz pule? imaš msn njegov ili di da ga kontaktiram?

Lik koristi samo skype...ali nagovorio sam ga da počne koristit MSN
Reći ću mu sutra u školi da ti se javi na MSN :P

Barathrum
06-03-2008, 04:52
Bez uvrede ali lupaš gluposti.


nikakve gluposti ne lupam...vidim da na igri radi jedan iskusan programer i 3d dizajner koji nema blage o pojmu a ne modelima i izradi tekstura a kamoli wrapingu koji je ocajno losh.

neznam kako ciljate na zabavnu KIS igru sa takvim modelima koji bodu oci jer takvi likovi nisu bili ni 80-ih godina.


ono sto je kolega rekao da radi teksture u photoshopu nek bar nadje pristojnu fotografiju krzna ili nek napravi svoj model na svom psu i nek ne razvlaci tu teksturu jer je skroz izgubila na kvaliteti i pixeli se vide na njoj.

drugo dajte si malo vise truda bar oko modela, jer pass od 20 poligona nije nista niti se na njega moze pristojno zalijepit ista.

neznam u kojem programu radite te likove ali blender koji je ocajno losh je bolji od ovoga.

znam da ste rekli da ne ciljate na neku fancy igru ali dajte bar napravite nesto igrivo a ne da se sve zasniva na radu kodova.
onaj dwarf je jedino sto valja.

oko gradjevina isto se dajte bar potrudite dodat smisleni sadrzaj tipa, "klade" koje drze gradjevinu, texture i slicno nemojte samo poljepit, dajte im smisao...

ako ovaku igru imate namjeru napravit i mislit da ce bit igriva..reci cu samo da svi igraci gledaju vizualno graficko predocenje i ako ono nije podnosljivo mozes ti napisati kakav god monstruozni i napredni kod projekt ce biti nezanimljiv.

eto...ja nemam vremena za ikoga raditi jer sam i sa svojim poslom do grla zakopan trenutno i moji crtezi su na cekanju, 3d model, neki interijeri i slicno za sto zavrsavam kad uhvatim vremena...

inace sam direktan u izrazavanju i mozes text shvatit grupo ili kako ti po volji ali samo sam vam dao predodjbu sto vam katastrofalno ide.

napravite bar psu samo glavu od 80 poligona, tijelo od 100, noge od 80 svaka...pa zalijepi onda teksturu i bacite displacement mapu gore pas ce stvarno izgledat kao pas a ne ko kocka sa 4 noge i glavom bez ociju i slicno...

poradite na dizajnu...za programiranje sumnjam da ce biti lose kad kazes 15 godina znaci da je tu vec puno iskustva...

eto...sretno!

Barathrum
06-03-2008, 05:00
Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).

lol ovo nemam rjeci...onaj tko nezna sam sebi nacrtat referencu ili skicu, tko nezna animirati i nezna organsko modeliranje nije nikakav napredni 3d dizajner pogotovo ako jos nezna radit sa cesticama i slicno.
i ovo kad sam se pokidao kad su rekli da im "ti" moras nabavljati jos reference i blueprinte,...neznaju organski modelirati i misle da ako mogu izmodelirati auto preko referenci da mogu i ljudsko tijelo tako?!

ooooo....samo nek pokusaju pa mi daj na uvidjaj ovdje da vidim ruke(najtezi dio modeliranja), noge i prsni kosh i ledja pa da se imam cemu smijati :rotfl:

covjece...kad sam kao klinac izrenderirao svoju prvu kuhinju trebao sam se odmah prozvat vrhunskim 3d dizajnerom a ne ici jos uciti kako se animira, radi sa cesticama i organsko modeliranje :rotfl:

da sam bar ja tako napredan...sto si gubio vrijeme sa njima uopce?!
znas sto trebas i to trazi a ove fejkere odjebavas po kratkom postupku - "nisi zadovoljio"

streetrace777
06-03-2008, 08:13
Pa šta nisi rekao,znam ja nekog dobrog modelera iz pule :D



Da ja neznam tog modelera ?

WishFish
06-03-2008, 09:36
ako ovaku igru imate namjeru napravit i mislit da ce bit igriva..reci cu samo da svi igraci gledaju vizualno graficko predocenje i ako ono nije podnosljivo mozes ti napisati kakav god monstruozni i napredni kod projekt ce biti nezanimljiv.


Ne gledaju svi igrači samo vizualni dojam igre. Zapravo to ovisi uvelike o uzrastu i površnosti igrača.
Ja bih osobno radije odigrao još jednom Doom (bez broja na kraju) nego igrao Return of the Cryzis a da ne spominjem npr. Enemy Territory, Seiklus, Soldat itd. - igre koje danas ne zapanjuju grafikom ali su daleko ispred novih uradaka.

A kao drugo, optuživati entuzijastički tim koji igru radi u ono malo slobodnog vremena da im modeli, level ne izgledaju profesionalno, a k tome su tek počeli, je pomalo... glupo, bezobrazno, zar ne?

cerberi
06-03-2008, 14:21
Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).

lol ovo nemam rjeci...onaj tko nezna sam sebi nacrtat referencu ili skicu, tko nezna animirati i nezna organsko modeliranje nije nikakav napredni 3d dizajner pogotovo ako jos nezna radit sa cesticama i slicno.
i ovo kad sam se pokidao kad su rekli da im "ti" moras nabavljati jos reference i blueprinte,...neznaju organski modelirati i misle da ako mogu izmodelirati auto preko referenci da mogu i ljudsko tijelo tako?!

ooooo....samo nek pokusaju pa mi daj na uvidjaj ovdje da vidim ruke(najtezi dio modeliranja), noge i prsni kosh i ledja pa da se imam cemu smijati :rotfl:

covjece...kad sam kao klinac izrenderirao svoju prvu kuhinju trebao sam se odmah prozvat vrhunskim 3d dizajnerom a ne ici jos uciti kako se animira, radi sa cesticama i organsko modeliranje :rotfl:

da sam bar ja tako napredan...sto si gubio vrijeme sa njima uopce?!
znas sto trebas i to trazi a ove fejkere odjebavas po kratkom postupku - "nisi zadovoljio"

od sada se fejkeri odjebavaju po kratkom postupku, naravno. al problem je što njih jako puno se javlja jer žele dobiti na iskustvu, a oni pravi 3d dizajneri su ipak malo zahtjevniji -> traže "plaću"

@plexihack - kad će mi se javiti taj iz pule lik?
@streetrace777, šta si ti iz pule?

Luka
06-03-2008, 15:27
nisam nekoliko dana na forumu i vidi što se dogodi

kao prvo, Barathrum, ako je tvoj cilj dolaženja u ovaj podforum da ljudima govoriš da neznaju raditi igre/programe, da su preambiciozni i sl., nemoj tu niti dolaziti
ovaj forum je zamišljen kao pomoć ljudima, a ne za to da ih se obeshrabljuje, pogotovo kad za to nema razloga

kao drugo, cerberi, ideš previše u offtopic, rješi to što trebaš na msnu ili u nekoj drugoj temi

Sonic_Moronic
06-03-2008, 17:43
A kakve ti modele želiš, dovraga? Sasvim su ok. Ionako će puno bolje izgledati iz dalje perspektive, kad je ovo RPG.

Vidi se da ste dosta toga već napravili, sretno.

Barathrum
06-03-2008, 18:49
ako ovaku igru imate namjeru napravit i mislit da ce bit igriva..reci cu samo da svi igraci gledaju vizualno graficko predocenje i ako ono nije podnosljivo mozes ti napisati kakav god monstruozni i napredni kod projekt ce biti nezanimljiv.


Ne gledaju svi igrači samo vizualni dojam igre. Zapravo to ovisi uvelike o uzrastu i površnosti igrača.
Ja bih osobno radije odigrao još jednom Doom (bez broja na kraju) nego igrao Return of the Cryzis a da ne spominjem npr. Enemy Territory, Seiklus, Soldat itd. - igre koje danas ne zapanjuju grafikom ali su daleko ispred novih uradaka.

A kao drugo, optuživati entuzijastički tim koji igru radi u ono malo slobodnog vremena da im modeli, level ne izgledaju profesionalno, a k tome su tek počeli, je pomalo... glupo, bezobrazno, zar ne?

je ali doom je imao bolje likove neg sto ste vi sada napravili.
samo sto su to sve bili sprajtovi.

nije bezobrazno...u pola sata da se napravit tako odlican terren - recimo unutrasnjost dvorca da bi se zacudio.

moja predodjba tog tima, bar 3d dizajnera je da ne poznaje uopce rad u 3d programima i zato vam ocito tako puno treba oko grafike i objekata.
a necu samo rec sta se sve da u 2 sata napravit. i recimo 2 sata svaki drugi dan dasi uzmete ili 4 sata za vikend..uglavnom..aj cim uhvatim toliko vremena demonstrirat cu ti.

Barathrum
06-03-2008, 18:52
nisam nekoliko dana na forumu i vidi što se dogodi

kao prvo, Barathrum, ako je tvoj cilj dolaženja u ovaj podforum da ljudima govoriš da neznaju raditi igre/programe, da su preambiciozni i sl., nemoj tu niti dolaziti
ovaj forum je zamišljen kao pomoć ljudima, a ne za to da ih se obeshrabljuje, pogotovo kad za to nema razloga

kao drugo, cerberi, ideš previše u offtopic, rješi to što trebaš na msnu ili u nekoj drugoj temi

kao prvo nisam nikog obeshrabrio kao drugo dao sma im kritiku.
kao trece ako ne zele kritiku i zele samo pohvale onda nek ne objavljuju radove i nek uopce se ne bave icime vezanim za umjetnost jer ako je neznaju prihvatit i ako ih kritika vrijedja mogu s samo zamislit koliko lose podnose razgovor sa strankama i koliko se brzo naljute.

kao cetvrto napisao sam im sto je katastrofalno i necu lagat da su modeli odlicni i govorit - go, go samo naprijed kad su modeli kao sto rekoh bez uvrede katastrofa jer neznam niti jednu igru sa tako losim modelima a oni ciljaju na KIS igru i jos da bude igriva i na igrace bez ukusa.

pa ako nalete na takvog igraca javite.

Barathrum
06-03-2008, 19:10
A kakve ti modele želiš, dovraga? Sasvim su ok. Ionako će puno bolje izgledati iz dalje perspektive, kad je ovo RPG.

Vidi se da ste dosta toga već napravili, sretno.


ugrubo


njihov nacin modeliranja:

http://img256.imageshack.us/img256/2047/nevaljawp4.jpg

pravilan nacin modeliranja za igre:

http://img186.imageshack.us/img186/2684/valjatl3.jpg

sad da objasnim zasto njihov nacin modeliranja nevalja....

ne koriste smooth, premalo poligona, meshsmoothove ni nece koristiti sigurno jer ako bace koji gore taj pas ce izgubit do 50% svoje povrsine (x,y).

sljedeci problem je animcaija, likovi ce morati imato robotske pokrete zbog premalo poligona, poligoni ce se sjec jedan u drugi i tako izazivat pucanje objekata sto je jako ruzno za vidjeti.

nijedan od tih likova se nemoze koristiti u daljnjem projekta kao "uzorak" za animacju jer "poliranje" nebi prezivjeli.

eto...dwarf ce najvjerojatnije se gegat sa lijeva na desno inace ce mu poligoni nogu ulazit u guzicu i sjec se jedan kroz drugi.

toliko od toga zasto su likovi "katastrofalni" a ne solidno-dobri.

i evo zasto je pozeljno imati vise poligona...evo ovo sam sad u 2 minute napravio na brzinu i izbio sam zglobove na prstima da se vidi kako zbog kolicine poligona jedan u drugi nece ulaziti vec se ponasa kao "krpa", žele, ..etc...sad zamislite njihovog psa od nekih 60-tak poligona koji pokusava hodati - kao bug!

http://img532.imageshack.us/my.php?image=69992367fi1.flv

Luka
06-03-2008, 19:32
kao prvo nisam nikog obeshrabrio kao drugo dao sma im kritiku.
kao trece ako ne zele kritiku i zele samo pohvale onda nek ne objavljuju radove i nek uopce se ne bave icime vezanim za umjetnost jer ako je neznaju prihvatit i ako ih kritika vrijedja mogu s samo zamislit koliko lose podnose razgovor sa strankama i koliko se brzo naljute.

ne ? ajmo pogledati tvoj prvi post u temi ...


lol..timu od 4 developera koji nisu ni poceli, a trebaju cjeli niz onih glavnih stvari i ljudi za njih.


unatoč tome što je su rekli koliko su napredovali, što već imaju iskustva tvoj komentar je - "lol .. nisu ni poceli"

oni ne žele raditi Doom, žele raditi ne prekompliciranu igru u slobodnom vremenu kojeg imaju na raspolaganju
trebaju im ljudi i tu su došli tražiti pomoć, što je loše u tome ?



drugo svi uzimate tako velik komad kolaca i odmah idete radit neku high-tech-turbo-new age-all kind igru a nemate ni potrebna znanja ni vjestine.


možda su ambiciozni, ali u tome nema ništa loše



tak svatko moze rec-"radim igru trebam ljude koji ce nesto raditi a ja cu dat ideju!" lol


ne, već imaju ljude i već su puno toga napravili
njihov slučaj se razlikuje od onoga što si ti naveo



bez uvrede ali cijeli ovaj forum sa tim izradama igara mi na to vuce


nemam komentara na ovo .. ako je to jedino što vidiš u ovom podforumu

cerberi
06-03-2008, 19:45
da, u pravu si barathurm ali gle sad to ovako. koliko ti ima poligona ona druga šaka sa smoothom? animacije se daju napraviti ok i sa manjim brojem poligona i krivim poligon float-om. teksture poprave izgled modela u 100% slučajeva, samo što njima trebaju bolje teksture iako je rpg.

broj poligona u online igrama nemože biti isti kao recimo kod single player high-end igre. to je stvar naše strane, strane programera. malo je je jeebeno za objasnit pa niti neću, a i nije baš potrebno.

@barathurm - inače, ti si super modeler, ali tvoje bi se modele moglo iskoristiti većinom samo u grafički jačim igrama.

ouu, da. onaj viking iz igre je došao u paketu sa engineom - Irrlichtom


samo nastavitie sa igrom

Barathrum
06-03-2008, 19:50
da, u pravu si barathurm ali gle sad to ovako. koliko ti ima poligona ona druga šaka sa smoothom? animacije se daju napraviti ok i sa manjim brojem poligona i krivim poligon float-om. teksture poprave izgled modela u 100% slučajeva, samo što njima trebaju bolje teksture iako je rpg.

broj poligona u online igrama nemože biti isti kao recimo kod single player high-end igre. to je stvar naše strane, strane programera. malo je je jeebeno za objasnit pa niti neću, a i nije baš potrebno.

@barathurm - inače, ti si super modeler, ali tvoje bi se modele moglo iskoristiti većinom samo u grafički jačim igrama.

ouu, da. onaj viking iz igre je došao u paketu sa engineom - Irrlichtom


samo nastavitie sa igrom

prva bez smootha je kako treba izgledat model za video igre, ona sa smoothom je pokaz kako se isti model moze koristiti i u video animcaiji kao filmska sekvenca za intro u igru.

jer likovi koji e naprave u low poly-u isti ti se koriste samo sa smoothom u filmskim sekvencama.

ako rade online igru..neka pogledaju KAL online - koja je jednaod igara sa stvarno siromasnoscu poligona, ali ih imaju dovoljno da likove mogu iskoristiti i u animacijama kao intro i dovoljno da likovi ne izgledaju kao grube kocke.

ne mislim im nista lose samo na svaki taj lik treba dodat ponesto cutova da se dodaju poligoni, trebaju napravit paukovu mrezu na psecim "ramenima, paukove mreze na zglobovima, na glavi 3-4 reza na njusci i paukovu mrezu na djelu glave koji ce cini oci.
zatim naprave ljudski model i dodaju glavu i dio krzna do prsa psecu i spoje to dvoje, morfiraju na psa humanoida sa psecom glavom i olaaa...morfas i dobio si animaciju kako se pass pretvara u poluljudsku zvijer.

Plexihack
06-03-2008, 21:15
Nitko ne kaže da su modeli super,ali vjerujem da su to samo placeholderi...kako inače testirat igru?

Projekt je koliko vidim uznapredovao od zadnji put kad sam pogledao site i sve pohvale vama koji radite.Mislim da kad se igra dovrši ću se prijavit za beta testera ako ih tražite.

Nego,zanima me svijet...kakav će biti lore,klase,vrste,njihovi odnosi,PvP itd.?

downforce3d
07-03-2008, 16:10
prva bez smootha je kako treba izgledat model za video igre

Zar ingame modeli ne koriste smooth? Koliko ja znam koriste ga.

WishFish
08-03-2008, 00:19
\cut

Hvala na podršci! :)

Ignorirati ćemo zlonamjernike.

Čim budemo imali novu verziju igre staviti ću info ovdje.

Luka
08-03-2008, 00:31
ok .. ubuduće nemoj citirati tolike postove, postaje nepregledno

DrunkyDuck
08-03-2008, 01:49
neznam u kojem programu radite te likove ali blender koji je ocajno losh je bolji od ovoga
Smijesna izjava.

Barathrum
08-03-2008, 04:05
prva bez smootha je kako treba izgledat model za video igre

Zar ingame modeli ne koriste smooth? Koliko ja znam koriste ga.

polysmooth da ali ne meshsmooth ni turbosmooth ili subdividove poligona i slicno.

ona ruka je bez smootha samo prikaz kako uredno slozhit mrezu, ona druga je sa turbosmoothom sa filmsku sekvencu naprimjer.
jer bez dobro slozene mreze (modeliranog objekta) pri animaciji se stvarno svasta moze okrenut na glavacke, zato treba izbjegavati na zglobovima ili djelovima koji se savijaju "kuteve" i spajanje nekoliko vertexa u jedan jer ce doci do "izbijanja" poligona, a vidjet kako se dijelovi tijela "urusavaju" nije bas lijepo.

ako se to jos subdivajda moze se radit skroz u detalje...ali dobro tebi nema smisla da objasnjavam sigurno zbrush znash bolje od mene. :wink:

downforce3d
08-03-2008, 10:26
Pretpostavljao sam da si to mislio. :)

Što se tiče ruke mislim da bi im mogao pomoći ako daš wire screen. Mogli bi dosta više naučiti analiziranjem tvog modela.

Burek_fr0m_SPACE
08-03-2008, 11:25
neznam u kojem programu radite te likove ali blender koji je ocajno losh je bolji od ovoga.
Čujem li ja to pljuvanje iz neznanja?

downforce3d
08-03-2008, 12:06
neznam u kojem programu radite te likove ali blender koji je ocajno losh je bolji od ovoga.
Čujem li ja to pljuvanje iz neznanja?

Da malo promijenim njegovu rečenicu: Blender je odličan besplatni program koji ima čudan UI na koji se treba dosta privikavat. :)

RayDX
08-03-2008, 16:05
neznam u kojem programu radite te likove ali blender koji je ocajno losh je bolji od ovoga.
Čujem li ja to pljuvanje iz neznanja?

Da malo promijenim njegovu rečenicu: Blender je odličan besplatni program koji ima čudan UI na koji se treba dosta privikavat. :)

Bumblebee, stop lubricating the man. Blender ima odličan UI, kao i svaki drugi program.... Vi ste se navikli na jedan program (3ds max) i sada ne možete pljuvati po UI-u ^^ Svaki je intuitivno složen, samo svaki programer ima svoj ukus i svoj način na koji se radi program... A kada se radi na open source projektu poput blendera mora doći do malog offseta... Znate onu, sto ljudi, sto ćudi...

downforce3d
08-03-2008, 20:00
Osobno sam probao oko 10-ak raznih programa za modeliranje, a zadnji put kad sam probao blender(što je bilo poprilično davno) bio je poprilično čudan. U to vrijeme nisam bio naviknut na nijedan program i nisam baš puno radio u maxu.

Možda se situacija promijenila pa imaju bolji UI sad?

RayDX
08-03-2008, 20:04
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... mstrom.png (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d1/Modo202Bugatti_MartinAlmstrom.png)S

meni je doduše simpatičan i funkcionalan... Ali nema premca 3ds maxu i Mayi... :D

DrunkyDuck
08-03-2008, 20:12
U omjeru cijena/kvaliteta su neusporedivi.

RayDX
08-03-2008, 20:13
U omjeru cijena/kvaliteta su neusporedivi.

Pa baš to... Svaka čast autorima, ni manje ni više... A bogzna da ih ima puno :D

WishFish
08-03-2008, 23:33
ok .. ubuduće nemoj citirati tolike postove, postaje nepregledno

lol, citirao sam jedan jedini post i to tvoj :rotfl:

a nadalje, uoci koliko se ide offtopic ovdje

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
08-03-2008, 23:35
ok .. ubuduće nemoj citirati tolike postove, postaje nepregledno

lol, citirao sam jedan jedini post i to tvoj :rotfl:

stvorila se prevelika piramida i zato ti to govori...

Luka
08-03-2008, 23:35
pod tolike sam mislio na velićinu posta, nije bitno čiji je

WishFish
08-03-2008, 23:41
pod tolike sam mislio na velićinu posta, nije bitno čiji je


A ne smeta ti sto ljudi idu toliko offtopic ovdje?

Luka
08-03-2008, 23:50
teško je razlučiti što je offt a što ne

Plexihack
09-03-2008, 13:04
...
Nego,zanima me svijet...kakav će biti lore,klase,vrste,njihovi odnosi,PvP itd.?

WishFish
12-03-2008, 12:43
...
Nego,zanima me svijet...kakav će biti lore,klase,vrste,njihovi odnosi,PvP itd.?

Igra će biti vrlo jednostavna, postojati će samo skilovi te će profesije biti virtualne tj. oblikovati će se kroz skilove.
PvP za sada nije u planu.
Igra će imati naglasak na taktičkoj komponenti, dakle nešto kao Enemy Territory (ali players vs. computer) sa RPG komponentom.

WishFish
17-03-2008, 23:57
Napravio sam napadanje, umiranje, respawn, i tako dolazimo do GUIja.

Trenutacno izgleda ovako (ikone napravljene u 2 min):

http://i47.servimg.com/u/f47/11/97/55/83/th/uglygu10.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=16&u=11975583)

Nemam vremena i koncentracije da radim jos i ikone.

Zar zaista nitko nije zainteresiran??

Plexihack
18-03-2008, 12:58
Poslao sam ti bio poruku,ja ću vam pomoći tijekom ovih proljetnih praznika,PS i web (ako stignem),a mogu i ako treba nešto sitno s programiranjem...

WishFish
28-03-2008, 12:33
Nova verzija igre se bliži, evo slike iz razvoja:
http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=11975583 (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=22&u=11975583)

Forum je i dalje:
http://enlightenment.darkbb.com/index.htm

Pomoć u vidu crtanja ikona i sučelja bi nam jako trebala.

RayDX
28-03-2008, 14:14
Zanimljiv image... Ništa, sretno!

WishFish
28-03-2008, 14:36
Zanimljiv image... Ništa, sretno!

Hvala!

Evo popravio sam malo image te dodao još jedan:

http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=11975583 (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=24&u=11975583)

http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=11977724 (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=35&u=11977724)

Plexihack
28-03-2008, 14:49
Nice,I like it...

Jesu ovi modeli samo placeholderi ili će takvi i ostati?

btw,mogu dobit client samo da pogledam kakvo je?

WishFish
28-03-2008, 15:01
Nice,I like it...

Jesu ovi modeli samo placeholderi ili će takvi i ostati?

btw,mogu dobit client samo da pogledam kakvo je?


Nisu placeholderi.

No ukoliko netko napravi animiranog lika koji (za početak) hoda, napada i stoji te se uklapa se u 18. stoljeće, i uspješno ga exporta u b3d format, rado čemo ga dodati u igru ukoliko nam se dopadne.

Uskoro planiramo novu verziju pa čemo tada staviti i klijent i server dostupan za download.

overklokan
23-04-2008, 22:19
dobro izgleda, do kamo ste stigli sa izradom?

WishFish
25-04-2008, 07:50
dobro izgleda, do kamo ste stigli sa izradom?

Moguće je logirati se, kretati se okolo zajedno sa drugim logiranim igračima, ubijati postavljene neprijatelje (vrlo glupave za sada :)).

Sljedeći koraci su dodavanje skill sustava, itema, inventorija, razrada sustava borbe itd.

I dalje su jako potrebni 3D modeleri i 2D designeri.
A i netko tko bi se pobrinuo o muzici bi bio dobrodošao.

Trenutačna verzija (u ranom razvoju) može se skinuti sa:
http://myfreefilehosting.com/f/f8d64277ad_10.07MB

A evo i par novih screenova:
http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=11975583 (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=32&u=11975583)

http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=11975583 (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=28&u=11975583)

http://www.servimg.com/image_preview.ph ... u=11975583 (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=30&u=11975583)

overklokan
25-04-2008, 20:17
/cut

tesko je na nasim prostorima naci ljude za timski rad ... oni sto znaju raditi vec rade za neke firme
vani putem outsourcinga i obicno nisu zaiteresirani za suradnju ... ostali nisu ni najmanje edukovani
pa ni po pitanju tko sta radi, pa se tako crtac usudjuje pametovati programerima i slicne fore ... ja sam
probao naci ljude prije oko 15 mjeseci, trebao si vidjeti na sta je to ispalo majko moja! ukoliko zaista
zelite zavrsiti projekat radite na njemu, ne uslovljavajte dovrsetak istoga nekim ili necim sem vremenom