PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kakvu igru bi htjeli napravit?



koki007
19-02-2008, 22:50
Evo zanima me kakvu igru bi htjeli napravit da znate/mozete i imate vremena?

I zasto uopce zelite radit igre? Jer vas zanima kako se rade, ili mislite da imate bolje/inovativnioje ideje od vec postojecih igara, mozda radi sebe ili nesto cetvrto?


Ja mozda najvise zbog toga jer mislim da je igracka industrija krenula u potpuno krivi smjer i otisla u k... odkad je grafika na prvom mjestu a igrivost, prica i atmosfera na 99. Nekad su izlazile igre koje su se mogle zvati igrom, a danas u 2 god izade jedna igra i 168 klonova..

Svinjoguz
19-02-2008, 22:57
igre temljene na CAVEu su .... :D
jbt da mi je igrat CAVE Quake, to je revolucionarno...a danas je fakat sve puno klonova i tu se slazem s tobom, igre postaju zamorne...

K4ciga
20-02-2008, 10:38
Htio bih napraviti neki dobar FPS na temu Domovinskog rata - nadam se da će takva igra izaći dok sam ja za compom :)

Iako,da ja to napravim...nema šanse,nisam u stanju napraviti minesweeper ;)

RayDX
20-02-2008, 11:09
Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine. :D

Jopax
20-02-2008, 11:52
Neki rts sa dijelom simulacije i naprednih opcija a la civ, tema steampunk ili bliža budućnost :D

SkunK
20-02-2008, 13:44
Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine. :D

Zašto?
Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.

Filip_k
20-02-2008, 15:30
Već imam mnogo ideja koje bih mogao primijeniti na nekoj igri, ali to niste vidjeli u niti u jednoj pucačiti(barem ja nisam), pa sam stoga krenuo u učenje visual studia, makar još nemam niti jednu knjigu nadam se da ću negdje nabaviti. Vjerujem da bi vam se vjerovatno svidjela ova novina koju bih uveo, ali namjerno neću reći što bi to moglo biti tak da se za kojih 2 godine ugodno iznenadite :D

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
20-02-2008, 15:41
Već imam mnogo ideja koje bih mogao primijeniti na nekoj igri, ali to niste vidjeli u niti u jednoj pucačiti(barem ja nisam), pa sam stoga krenuo u učenje visual studia, makar još nemam niti jednu knjigu nadam se da ću negdje nabaviti. Vjerujem da bi vam se vjerovatno svidjela ova novina koju bih uveo, ali namjerno neću reći što bi to moglo biti tak da se za kojih 2 godine ugodno iznenadite :D

samo naprijed

Filip_k
20-02-2008, 19:31
Neznam u kojem je to smislu bilo, ali nadam se da nije u onome na koji ja mislim, al dobro hvala na (nadam se) podrški :D

Luka
20-02-2008, 19:36
Neznam u kojem je to smislu bilo, ali nadam se da nije u onome na koji ja mislim, al dobro hvala na (nadam se) podrški :D

a da ipak podjeliš s nama ideju ?

koki007
20-02-2008, 20:41
Da...

sam i tako neces uspjet nista dobro napravit, samo losu igru iz koje ce ideju ukrast neki razvojni tim i obogatit se...

flander
20-02-2008, 20:42
volio bih napravit nešto tipa Claw

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
20-02-2008, 21:57
Neznam u kojem je to smislu bilo, ali nadam se da nije u onome na koji ja mislim, al dobro hvala na (nadam se) podrški :D

u smislu da ti zelim srecu u razvoju svoje ideje.. tu ima nesto lose?

koki007
20-02-2008, 22:42
u smislu da ti zelim srecu u razvoju svoje ideje.. tu ima nesto lose?

nisi smajlica stavio... :D

... pa se moze protumacit dvojako...

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
20-02-2008, 22:47
da, evo :D , nego ajd podjeli ideju s nama, da vidimo jel ipak imas sanse za to..

RayDX
20-02-2008, 23:16
Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine. :D

Zašto?
Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.

Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.

koki007
20-02-2008, 23:22
Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.

A jel oni imaju kakvu stranicu ili forum?

Znam da je bio nekada jedan forum ali je jednostavno nestao... :(

SkunK
20-02-2008, 23:27
Kakve kontroverze?

RayDX
21-02-2008, 14:56
Kakve kontroverze?

Bunili su se ljudi koji su napadali i koji su branili Vukovar. Dakle, treba neko vrijeme proći jer je to još uvijek svježa rana.

SkunK
21-02-2008, 17:02
Sta se imaju bunit oni koji su napadali Vukovar? A i ovi drugi?

K4ciga
21-02-2008, 18:52
Možda bi igra sa tematikom Domovinskog rata ovdje "digla" prašinu,ali u svijetu? Ne.

Slično kao i sa Vijetnamskim ratom etc - boli mene briga tko je koga derao,i zašto,mene zanima gameplay.Slično razmišlja i ostatak svijeta,njih boli ona stvar tko je koga napadao ako igra ima odličnu igrivost - oni su taj rat već i zaboravili.Kod nas to i nije tako,vjerujem da bi ta igra digla mnogo,mnogo prašine.Ako ne kod nas,onda kod srba svakako...

Filip_k
21-02-2008, 19:10
Da...

sam i tako neces uspjet nista dobro napravit, samo losu igru iz koje ce ideju ukrast neki razvojni tim i obogatit se...
Ko je rekao da ću sam raditi :nonono: , jedan dečko iz mojeg razreda već zarađuje puno para kaj se tiče programiranja i sad smo se dogovorili da ćemo počet nešt iskombinirat i napravit, ali za koju godinu ili dvije kad se malo uhodamo. Treči sudionik će nam biti njegov frend(mislim da je rekao da je iz Ausrije) koji trenutno radi na novom conanu, tak ako trebate neke informacije o novom conanu samo pitajte, jer mogu saznati
@ Angel- hvala, prijatelju, ja već mislil nekaj drugo...,al kaj moreš imam bujnu maštu. Dal si ti nekad nešto radio u smislu igara?
@ Luka- A kaj misliš da sam glup, pa da tebi rečem kaj sam isplaniral tak za koje dvije godine propadne o onom kaj sam sanjal. Igra je zamišljena(ne da se hvalim) dosta dobro, samo ju treba znati napravit. a za to će se pobrinut onaj naš treći član koji dolazi za praznike u Hrvatsku

Filip_k
21-02-2008, 19:12
Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine. :D

Zašto?
Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.

Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.
Koliko imaš godina ako nije tajna?

SkunK
22-02-2008, 09:20
Uostalom koga vrage uopce imaju postojat kontroverze?

Pa nitko se ne buni za igre iz WW2 jer znaju ko je krivac za rat.

Tako se i treba znati ko je krivac za Domovinski rat, a mi ga znamo.

Luka
22-02-2008, 15:56
@ Luka- A kaj misliš da sam glup, pa da tebi rečem kaj sam isplaniral tak za koje dvije godine propadne o onom kaj sam sanjal. Igra je zamišljena(ne da se hvalim) dosta dobro, samo ju treba znati napravit. a za to će se pobrinut onaj naš treći član koji dolazi za praznike u Hrvatsku

da, upravo to mislim (ovo je bio sarkazam)

stvarno misliš da je moj cilj na ovom forumu krasti nevjerojatno inovativne ideje drugih forumaša ?

Gravestone_bluz
22-02-2008, 16:47
Ja bi napravio neku vrstu space RPG-a , smislio neku pricu , iako bi to bio manji dio igra zato sto bi se igra odvijala oko puno "malih" questova (al ono PUNO)

Opcenito:Vi pocinjete kao wannabe kapetan svemirskog broda u gradu na nekom planetu, gledalo bi se iz prvog lica ali bi mogli prebacit u trece cist da viditi kako vas lik izgleda (mogli bi ga kreirat sa nekim stvarno mocnim carachter creatorom, mogli bi birati između 5-6 rasa, ljudi , svemiraca etc...) u toj fazi cete morati povuci prave veze da nabavite brod, jer su svemirski brodovi skupi a vi nemate ni blizu para za jednog. Kada nabavite vas prvi brod, morate nabaviti posadu, za vas prvi brod bit ce dovoljno 3-4 clana (za pronalazak clanova obratite se šefovima lokalnih birtija). Kad se nakrcate i to onda dobijete eventualno neki main quest koji nemorate rijesit. Novce zarađujete questovima , trgovanjem, pljackanjem "sivim" poslicima u svemirskim lukama ili gradovima (prodavanje droge , ucijena...). Kad nabavite dovoljno para moci cete kupovat nove brodove (kojih bi bilo stvarno pregrst) i dodatke za brodove.
U igri bi bilo par galaksija sa puno suncevih sustava od kojih bi se mnogi "random" generirali ,a u ostalima bi bili space portovi, planeti na kojima ima gradova itd... Također bi (mozda) bila neka multiplayer galaksije cisto da stvari budu zanimljivije...

Questovi: Znaci bilo bi nekih main questova ali igra bi se odvijala od ne main (malih) koji bi bilo mnogo razliciti, neki bi bili trade questovi, neki bi questovi ukljucivali spasavanje svemirskih brodova ili posade s istih, jos bi svasta bilo, dostava, ubijanja gusara, bitaka, trazenja rijetkih minerala, napadanja flota, krađe....ne bi svi questovi bili u svemirskom brodu, neke bi rijesavali u space portovima ili u glavnim gradovima na planetima.

Mikromenadžment: U igri bi bilo mnogo mikromanagementa , od dodavanja puski i topova na brod , koje bi mogli kalibrirati, mijenjat razne vrste municije itd, mjenjanje motora i druge pokretačke mašinerije na brodu te podešavati potrošnju energije na njima, hlađenje (da se ne pregriju , jel :) ), izabiranja članova posade za neka važnija mjesta na brodu, i poboljšavanje njihovih skillova kao i svog lika (dok za obične "svemirske mornare" nebi bilo mikromenadžmenta nego bi oni često umirali i tako), također bi mogli bojati svoj brod , raditi svoje logoe i importat u igru pa staviti na svoj brod, čak bi mogli i u nekim gradovima kupiti neki lokal pa zarađivati novce preko njega.

Grafika: Ništa pre spektakularno , al opet dovoljno dobro da se vide svi detalji.

Eto, ako ste imali živaca ovo pročitati, dajte komentirajte , znam da je nemoguće , ali eto, mogu sanjati.

:)

Plexihack
22-02-2008, 17:13
Ugl. Morrowind u svemiru...

RayDX
22-02-2008, 17:15
Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine. :D

Zašto?
Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.

Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.
Koliko imaš godina ako nije tajna?

Nije tajna... 15, dakle, ja nisam prošao kroz taj rat ali se slažem sa činjenicama da se takva igra ne bi trebala još bar desetak godina.

Filip_k
22-02-2008, 17:25
@ Luka- A kaj misliš da sam glup, pa da tebi rečem kaj sam isplaniral tak za koje dvije godine propadne o onom kaj sam sanjal. Igra je zamišljena(ne da se hvalim) dosta dobro, samo ju treba znati napravit. a za to će se pobrinut onaj naš treći član koji dolazi za praznike u Hrvatsku

da, upravo to mislim (ovo je bio sarkazam)

stvarno misliš da je moj cilj na ovom forumu krasti nevjerojatno inovativne ideje drugih forumaša ?
A zašto ne?

Luka
22-02-2008, 17:33
zato što nisu inovativne i u 99% slučajeva su neizvedive

a sad dosta offtopica

Kaje jaje
22-02-2008, 21:58
Ja bi htio nesto poput GTA SA

RayDX
22-02-2008, 22:40
još uvijek?

Pa dijete je još uvijek.

koki007
26-02-2008, 21:42
Ray imas mozda kakav link u vezi te igre o Vukovaru?

NiX4
26-02-2008, 22:01
Ray daj link ako možeš baš me zanima.

Kako CoD4 nije nešto strašno?Jer je dobra igra i nitko ne gleda strane na kojoj si.

SkunK
26-02-2008, 23:41
Ray daj link ako možeš baš me zanima.

Kako CoD4 nije nešto strašno?Jer je dobra igra i nitko ne gleda strane na kojoj si.

Ne nego ce Njemci uvijek bit bad guysi.

NiX4
27-02-2008, 16:16
Oprosti , nisi pročitao moj post , pa ga ponovo pročitaj.

SkunK
27-02-2008, 20:06
Nisam izravno komentirao tvoj post nego opcenito.

RayDX
28-02-2008, 21:32
Ray imas mozda kakav link u vezi te igre o Vukovaru?

Imali smo službenu stranicu ali kad je projekt otišao malo sa kurca određeni članovi odgovorni za njenu realizaciju povukli su kabel iz struje.

koki007
28-02-2008, 21:48
Imali smo službenu stranicu ali kad je projekt otišao malo sa kurca određeni članovi odgovorni za njenu realizaciju povukli su kabel iz struje.

A jel ima kakvi forum?

BTW vidi koliko su si slova s i c blizu... :rotfl:

RayDX
29-02-2008, 18:38
Imali smo službenu stranicu ali kad je projekt otišao malo sa kurca određeni članovi odgovorni za njenu realizaciju povukli su kabel iz struje.

A jel ima kakvi forum?

BTW vidi koliko su si slova s i c blizu... :rotfl:

omg :rotfl: ma zamislio sam se malo... Ma nema ništa, kaže frend da će krenuti ispočetka... To je sve... Sve što je ostalo jest jezgra enginea, artwork i modeli... Ali to je sve.

NiX4
29-02-2008, 18:40
Nisam izravno komentirao tvoj post nego opcenito.

Ja sam mislio na Irak , Iran i ostatak bad co.

downforce3d
02-03-2008, 23:26
Da mogu napravio bi F1 igru, sezona nije bitna. :)

Bladeshen
13-03-2008, 12:16
evo bas radim jednu igru ljudi na robotskim strojevima sa macevima se bore protiv aliena,koristim opengl 3,pixel shader,radi nas 10 ljudi an igri ako ko zeli probat neka pita

Burek_fr0m_SPACE
13-03-2008, 23:45
evo bas radim jednu igru ljudi na robotskim strojevima sa macevima se bore protiv aliena,koristim opengl 3,pixel shader,radi nas 10 ljudi an igri ako ko zeli probat neka pita
Zašto to ne uploadate negdje i date link pa da raja može slobodno isprobati?

Vedro
19-03-2008, 17:03
Npravio bih igru u kojoj bi se mijenjali žanrovi tokom igranja.Npr.lutas svemirom u nekoj letjelici,boriš se sa drugim letjelicama,siđeš na neki planet,izadješ iz letjelice i prelaziš u fps,obilaziš planet ubijajući gamad i bildaš lika kao u nekom rpg-u,vraćaš se na zemlju ulaziš naravno u neku pilu itd.itd.itd.Ali naravno trebalo bi prvo smisliti neku dobru priču kako bi se sve posložilo i imalo nekog smisla. :|